Vrouwenhanden Het annexatie-vraagstuk. grond te houden. Carey heeft, als ver kenner in dienst van de Amerikaansclie troepen, liet doen en laten der oorlogs zuchtige Indianen te bespieden, waarbij bij zelf in gevaar geraakt, doch zichzelf en eindelijk ook den commandant der troe pen en diens bekoorlijke dochter uit"de banden hunner vijanden weet te redden Verder gaat nog een 1-acter „De Zond dagsjager", alsmede als journal „Spaanschl Marokko". 1 Pandora, Hoogstraat. Jane Novak, de vertolkster van do hoofd-' rol in „Gesloten poorten", is in Pandora niet onbekend. In verscheidene films roeds speelde zij een hoofdrol en leverde ver dienstelijk spel. We kunnen echter onbe twist zeggen, dat haar vertolking in bo vengenoemde film tot een barer beste crea ties gerekend mag worden. (Het filmstuk is uitgesproken dramatisch, doch niet, zooals vele in dit genre, over dreven. |Pet tweede nummer, „De meisjes uit Weenen", voert naai' de groote keizer stad, dv. stad van de muziek, zang en vroolijkheid. Uit den mhoud van het stuk blijkt, dat niet alleen de Weenscbe meisjes trou weloos zijn, doch ook de mannen. Uit deze trouweloosheid van beide sek sen vloeit een stroom veilwikkelm gen voort, welke tot de meest komische 'mo menten aanleiding geeft. Een leuk type in deze film is de „toe ziende voogd". Op het tooneel treedt een trio op, dat met een zeer geestig tooneelstukje de goede stemming weet te verhoogon. Geslaagd. 'Aan de Leidsche universiteit is gedaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heer I. A'. 5. Scheffers. Bouw St. Jacobs Gasthuis Naar men ons mededeelt, zullen in den loop van de volgende week in het St. 'Jacobs Gasthuis tentoongesteld worden de ontwerpen, ingezonden naar aanleiding van de door Regenten uitgeschreven prijs vraag betreffende een nieuw tehuis voor oude lieden, terwijl het rapport der jury daarbij ter inzage zal liggen. Behalve aan genoodigdem zal ook aan de pers toegang tot de tentoonstelling wor den verleend. In de laatstgehouden vergadering van het College van Regenten, werd bij meer derheid van stemmen besloten, om. wan neer in de gegeven omstandigheden tot bouwen kan worden overgegaan de op dracht tot den bouw te verstrekken aan den ontwerper van het plan, dat dooi de jury als het beste is geoordeeld, zulks echter onder voorwaarde, dat de noodig geoordeelde wijzigingen van practischen aard nog in dat plan worden aangebracht Vooraf zal de gemeenteraad de nadere regeling nizake het Fabrifonds en de be schikbaarstelling van het bouwterrein in ruil voor het bestaande gesticht nog do finitief moeten goedkeuren. Suriname! lm. Vrijdag, 12 Oct.. zal in Musis Sacrum dcor den heer E. Wei»s, zendeling der Suriname worden vertoond. Broedergemeente, te Zeist, de film over De oud-gouvemenr van Suriname, de heer G. J. Staal, zal de film toelichten. Zangspel met ballet. In Februari zal, onder leiding van Ko de Keizer, bier ter stede een fantastisch zangspel met ballet worden opgevoerd. Daarna hebben oud-Hollandsche reidansen in costuum plaats. Omtrent de voorbereiding van deze nit voering zie men de advertentie in Üit blad. Koza's derde bloemententoonstelling Men schrijft ons: Het tijdstip nadert waarop de 1100 kin deren, die in het voorjaar hun jongp plantjes of stekjes van Roza's Rloemenj magazijn in ontvangst kwamen nemen, deze ezullen moeten inleveren om te toonen, wat zij met het kweeken bereikt hebben. De tentoonstelling zal gehouden worden! van 915 October a„s. met uitzondering van den Zondag. 1 Naast de inzendingen der kinderen ko men er ook andere. Aan medewerking mangelt het niet; werd over meer ruimte beschikt, zeer zeker zou deze Bloemententoonstelling no,ij veel grooter kunnen zijn. Zelfs inzend i n-' gen uit het buitenland zullen aanwezig zijni [Wij willen de zaak niet vooruitloopeiy 'doch kunnen thans reeds wel mededeelen 'dat het geheel ongetwijfeld weer een echte „Rozaf Tentoonstelling belooft te worden waar bloemengeur en rozenpracht hoogtij zjullen vieren. Ook de liefdadigheid kan hier betracht worden. Verschillende attache's, wier op brengst zal zijn voor de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose en de Vereeni- gingen voor wijkverpleging vain verschil lende gezindten, zullen de aandacht vra- gen. Zoowel muziek- als zangvereenïgingen hebben blijk gegeven met de tentoonstelling te sympathiseeren. In gebruikneming De nieuwe kantoren, fabriek en maga zijnen, benevens de toonzaal van de N.V. Nederl. Kantoorboekenfabriek Van 'fHoff en Jongepier, Lange Haven 4345, zullen Dinsdag a.s. in gebruik worden genomen De marseb door do stad. Het Stedelijk Muziekkorps, dat heden middag een marsch door de stad maakt en bij verschillende stichtingen muziek zal maken, treedt om half 4 bij den ,St. Jonk Doele aan. Hevige autobotsing. Op den Rotterdamsclien dijk heeft in den afgeloopen nacht een ernstige auto botsing plaats gehad. Om kwart voor twaalf reed een autobus van de firma Korpel in do richting Rotterdam, toen van den tegenovergestclden kant een Ford naderde, die pardoes op de autobus in reed. De inzittenden van de Ford-auto, ecu familie met een logé, waren alle gewond. iH'et waren If. de V,, 46 jaar, Jacoba de V16 jaar, Johanna de V., 21 jaar en te logé Rika de K., allen wonende Nieuwe .Maasstraat. De bestuurder van de Ford, van den B., bad een bloedende wonde boven de oogen, doordat bij door de voor ruit was geschoten. Voorts klaagde bij over pijn in den rug. In de politiepost aan de Kosmaikt zijn allen door dr. De Leeuw verbonden, waar na "zij per particuliere auto naar bun wo ning weiden gebracht. De materieele schade is zeer groot. Die Ford-auto, die dwars over den weg werd geslingerd, is totaal vernield. Vin de zware autobus zijn de koplampen vernield, de scliokbreker vermeld en voorwielrem ge broken. I Tegen de bestuurder van de Ford lieeft de politie proces-verbaal opgemaakt, daar hij onder den invloed van sterken drank verkeerde. Stedelijk Muziekkorps. Het programma van de laatste uitvoenrg in dit seizoen van het Stedelijk Muziek korps, directeur H. H. van Vleuten, op Zondag 30 September, des middags 1 uur m de Plantage, luidt als volgt: 1. In Treue Fest, Marsch. C. Teike. 2. Ouverture Iphigenia in Aulis, Cr. von Gluck. 3. Geschicbten aus dein Wienerwijfetlde, Wals, Job. Strauss. 4. Introductie .en Andante uit het 2de viool-concert. VieuxtempsVan Vleu ten. (Uit te voeren door den heeT P, Ruseier). 5. II Burgomastro di Schiedam. Aria voor Trombone Lauro Rossi. (Uit te voeren door den lieer M. Zondag). G. Die beideu kleinen Finken. Polka voor 2 Piccolo's, H. Kling. (Uit te voeren door Jacob Robberecht en Willem Rosinan). 7. Op Schiedam's Welvaren, Marsch, II H. van Vleuten. Dienst Geneeskundingon en Apothekers. Morgen (Zondag) nemen de volgende geneeskundigen den dienst waar: H. C. v. d. Broek, Schoolstraat 9J. C. W. Groenewegen, Lange Haven 102 en H. J. Ortuel. Singel 76. Morgen is geopend de apotheek van de firma Gou'ka, Hoogstraat 29, die ook de volgende week den nachtdienst waar neemt. i AGENDA. S ch i edam. Luxor, B roe revest. 1. Voor 't vaderland. 2. De geluksvogel. Op het tooneel: Variété. Heden Pandora Bioscoop', S uur 1. Geslo ten poorten. 2. De meisjes uit Weenen. Op het tooneel: 'Opv. van: De lieveling Van de Twee de Kamer. 29 Sept. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond Geheelonth. Zangvereen. Zingend ten Strijde. 29 Sept. Volksgebouw, 8 uur. Arbeideirs- Tooneelvereen. Kunst na Arbeid Opvoering vanFatsoen. 29 Sept. Wijklokaal Nieuwe Kerk, Nieuwe Maasstraat, half 8. Propaganda- avona Chr. Meisjesvereen., C. J. V. en Jongel". Vereen. 1 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond der Vereen. Katholiek Dxven. 6 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond Zangvereen. Gemengd Koor. 12 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Suriname- film. L5 Oct. Kerk N. P. B. Westvest, 8 uur. Kerkconcert. Mevr. T. Schaberg Qualm (zang), H. Smalbroek (viool), W. de Jong (cello), J. J- Th. Penning (orgel) en koor N. P. B. Geopend eiken Zaterdag 25 u. n.m. Ste delijk Museum in den St. Joris Dode. Rotterdam. 29 en 30 Sept. Nenijto. Heden e. v. a Circus-Schouwburg, 8 u. Gez. M. Spree. Reindorp naar de Nenijto. Heden e. v. a Tivoli Schouwburg, 8 uur. Europa lacht weer (revue). 29 Sept. Casino, 8.30 uur. Rotterd. Oper- Gez. De Kino-Koningm. 29 Sept. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Rob terdamsch Hofstad looneel. De Treindulvel. 30 Sept. Groote Schouwburg, 2 u. Het Schouwtooneel. Samen uit 30 Sept. Tivoli-Schouwburg, 2 u. Revue Europa lacht weer. 30 Sept. Casino, 2 n. Rotterd. Operette» Gez. De Kino-Koningin. 30 Sept. en 1 Oct. Co-ooto Schouwburg, 8 u. Het Schouwtooneel. Samen uit. 1 Oct. Ons Huis. 8 u. Haagscli Strijk kwartet. Heden Olympia Theater, Binnenweg 46, Bioscoopvoorstelling. 1. De laat ste der Solan'ofe. Op het tooneel: Chris de la Mar. welke door huishoudelijken arbeid ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLLAARDINGEN. Het standpunt van het gemeente bestuur. R en Wi schrijven aan den raad: Op 20 Juli jl. hebben B. en W. van Rotterdam de memorie van antwoord in gezonden op liet centraal rapport in zakej grenswijziging dier Gemeente. Zij handha ven daarin liun voorstel om onder meer do gemeente Vlaardingen geheel biji Rot terdam te voegen. Naar onze meening zijn de argumenten, om ook deze gemeente in bet annexatie plan op te nemen, niet zeer klemmend. Op grond hiervan komt het ons wensche- bjk voor, dat Uw Raad zich thans reeds uitspreekt hoe Inj tegenover dit vraagstuk staat. Mocht Uw Raad van meening zijn, dat annexatie van deze gemeente door Rotterdam niet in het belang der ingeze tenen is, dan zou het wellicht aanbeve ling verdienen daarvan reeds nu aan denl Raad van Rotterdam onder aanvoering der motieven te doen blijken. Immers, wanneer de Rotterdamsche Raad Uw standpunt in deze kent, zal dit wellicht van invloed zijn op de beslissing, welke die Raad moet nemen. Mocht dat besluit dan zijn om deze ge meente buiten de grenswijziging te liouden, dan verkeeren wij zooveel korter in de onzekerheid omtrent de vraag of al dap niet op annexatie gerekend moet worden, Dit kan het volgen van een vaste lijlni bij bet bestuursbeleid slechts bevorderen. Wij stellen voorop dat het wonen bi kleinere bevolkingscentra uit moreel oog punt sterk de voorkeur verdient boven liet wonen in groote steden. In kleinere plaatsen leven de menschen veel meer met en voor elkaar. De meesten kennen elj kaar. In elk geval heeft men telkens kans door bekenden gezien te worden. Dit weer houdt vooral veel jongelui van uitspattin gen Doch ook het saamliocrigheidsgevoel wordt er door versterkt. De groote stad stad kweekt het egoisme en de onver schilligheid aan. Dit zullen zelfs de sterkste voorstanders van annexatie moeten onder-i schrijven. De band tusschen bestuurders en ingezetenen gaat verloren. En waar nu de taak der gemeentebesturen toch in- de eerste plaats is, de belangen der inge zetenen te verzorgen, moeten de zakelijke belangen al heel zwaar wegen, willen zijl de behartiging der eerstgenoemde belangen! op den achtergrond dringen. i Het adres van de Kamer van Koophan del te Rotterdam d'd. 22 November 1927 zegt dan ook zeer terecht: „Het aanhangige vraagstuk is er niet' een van afstanden, maar van menschen, van den verderen opbouw eener inge wikkelde eu voor ontzaglijke moeilijkhe den, ook economische, staande samenle ving". Datzelfde adres baalt een uitspraak aan, waartoe een Amerikaansch schrijver een ige jarea vóór den oorlog is gekomen en dio vertaald als volgt luidt: „Een bevolking] van een half millioen zielen is practisch het grootste aantal, dat vanuit één cen traal punt beadministrateerd kan worden- met die belangstelling en voortdurende' zorg voor ieder persoon, die zooveel heb ben bijgedragen tot het nuttig effect en de populariteit van gemeentelijk werk". Het is natuurlijk waar, dat bij voort gaande bebouwing van het nu nog open liggende terrein tusschen Schiedam en dezd gemeente, deze stad toch op den duur eenj deel zal gaan uitmaken van de huizen zee van Rotterdam. Maar dit moet naar onze meening voor komen worden; en dat kan ook wanneeij bij onderling overleg tusschen Schiedam, Vlaardinger-Ambacht en deze Gemeente een bouwverhod gelegd wordt op de bin nendijks gelegen gronden, b.v. van de zg. „Spieringhoek" tot aan de Halte Vlaardin- gen-Oost. Maar ook als de bebouwing aan-j eensloot, zou toch naar onze meerling, hef aifzonderlijke gemeenteverbamd het ontstaan} van groote stadskwalen tegengaan- Tegenover dit alles staan echter voor deden van samenvoeging van gemeenten. Foor deze gemeente is dat wel in de eerste plaats het materiëele voordeel der verlaging van belastingen. R en \V. van Rotterdam geven in liun| memorie van antwoord een overzicht van den belastingdruk in die gemeente en; de te annexeereni gemeenten. Hieruit blijkt, dat bij een inkomen van f 1000.door een' gezin met twee kinderen te Rotterdaim niets en hier £623 betaald wordt aan plaat selijke inkomstenbelasting. Voor de hoogere inkomens betaalt men hier momenteel on geveer tweemaal zooveel als te Rotterdam. Dit zal na de grenswijziging niet zoo blijven, want ten eerste zullen, door an nexatie van tal van financieel zwakke ge meenten, de bdastingen te Rotterdam al direct na de annexatie met ongeveer 7 pet. moeten stijgen. En ten tweede hoeft Rotterdam nog zooveel groote improduc tieve werken op zijn program staan, dat ook daaruit belasting verhoogihg zal moe ten voortvloeien. In één opzicht is Vlaar dingen echter voordeeliger dan Rotterdam, en dat is met betrekking tot de zakelijke bedrijfsbelasting. Deze wordt daar wel en hier niet geheven. Als tweede voordeel van'annexatie wordt wel genoemd, dat deze gemeente financieel niet bij machte is, te voorzien in tal van dringende behoeften. Dit is de laatste jaren inderdaad het geval geweest. Maar de toe stand wordt langzamerhand heter. En bij voorzichtig beleid is nog heel wat tot stand te brengen, mits men de eischen niet te boog stelt. Men denke echter vooral niet, dat Rotterdam na annexatie nu maar direct aan alle onvervulde verlangens te deaer plaatse Zal voldoen. De toenmalige directeur van gemeentewerken te Rotterdam schreef daarover in zijn voorstel, dat tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders leidde: „De dicht nabij de bestaande stadshebou- wing gelegen gebieden zullen natuurlijk al spoedig tot de stadskwartieren van Rot terdam zijn te rekenen, doch daarbuiten kunnen de gevolgen der annexatie zicli voorloopig bepalen tot de zorg, dat er niets wordt opgericht, dat in strijd is met tiet belang der toekomstige gemeente en tot bet verbeteren van minder gewenschte toestanden, als waarvan hiervóór enkele gevallen werden genoemd." (Dit sloeg op riolecringswan toestanden.) Gaan wij nu na waarom Rotterdam ook deze gemeente wil atuiexeeren. iITet spreekt vanzelf, dat het daarmede zijn eigen be lang op het oog beeft en niet dat der ingezetenen dezer Gemeente. !H,et voorstel van Burgemeester en Wet houders van Rotterdam" dd. 13 September 1927 geeft als motief voor de annexa tie van deze gemeente aan: „de gemeente Vlaardingen, ten einde ge durende een eenigszins* ruimere periode te voorzien in de behoefte aan terreinen, welke zich in de hoofdrichting der stads uitbreiding zal voordoen; tevens zal na de totstandkoming van deze en de hier voor genoemde uitbreiding in bet belang van een geregelden toestand in het liaven- bcdrijf, invloed kunnen worden uitge oefend op de bedrijven, welke aan de rivier tot en met Vlaardingen zijn of zul len worden gevestigd." In de eerste plaats wenscht men onze stad dus te doen samengroeien met de huizenzee van Rotterdam, iets wat wij juist zeer ongeivenscht achten. En in de tweede plaats wenscht men invloed uit te oefenen op de bedrijven, die zioh hier reeds aan den Maasoever gevestigd liebben of er zicli nog zullen vestigen. Afgezien nu van de vraag, of een enkele dier bedrijven in het belang der ingezetenen dezer ge meente niet beter van een andere soort had kunnen zrj'n, meenen wij dat de reeds hier gevestigde bedrijven meer gediend zul len zijn met do Vlaardingsohe gepaste vrij heid, dan met den Rotterdamsclien dwang. Waar tot de taak der gemeente ook be hoort, de bestaande en liier gevestigde in dustrieën zoo mogelijk te beschermen, is ook dit dus een motief tegen annexatie. Behalve de terreinen aan de Industrie- straat, de Waterleidingstraat, tusschen Zeepfabriek en Mat ex en liet terrein der IHolland-Amenka Lijn, zijn alle nog be schikbare oeverterremen in deze gemeente reeds particulier bezit der gemeente Rot terdam. Men zal dan ook geredelijk moeten toegeven, dat, in bet invloed oefenen op nog te vestigen industrieën, geen motief voor annexatie dezer gemeente gevondein kan worden. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam erkennen dit trouwens zelf, doordat zij in hun opsomming der gemeen ten waar industrieterreinen beschikbaar komen, Vlaardingen niet noemen (blz. 897 der memorie van antwoord). 'Om eenige beperkte zeggenschap te ver krijgen, over vier oeverperceelen, kan Rot tendam, dan ook slecht de zorg voor alle ingezetenen dezer gemeente op zioh nemen. Burgemeester en Wethouders dier ge meente geven in hun memorie van ant woord zelf toe, dat hun voorstel het vraagstuk, hoe eenheid te brengen in de haven-exploitatie langs den Nieuwen Water weg, niet oplost. Naar hun meening zal daarvoor, los van de grenswijziging, een oplossing moetc-n worden gezocht. Trou wens, wilden zij dat doel door grenswijzi ging bereiken, dan zou annexatie ook van Rozenburg, een deel van Maasland, van Maassluis en deelen van nog enkele ge meenten tusschen Maassluis èn.Hoek van 'Holland noodig zijn, hetgeen niet voor gesteld wordt. Nog één opmerking uit de memorie van antwoord dient weerlegd. Op bladzijde 895 van '5at stuk staat n.l., dat de ..havens tusschen Schiedam en Vlaardingen nog steeds op spoorwegaansluiting" wachten. Teil aanzien van de Vulcaanhaven is dat onjuist; deze heeft spoorwegaansluiting. -De terreinen van Wilton's scheepswerf te Schiedam missen die weliswaar. IMaar bij eenigen goeden wil en gemeenschappelijk overleg zou het, naar onze aanvankelijke meening, toch wel mogelijk zijn die terrei nen spoorwegaansluiting te geven via de^ terreinen van de Vulcaanhaven. Op grond van dit alles stellen wij U voor, aan den Raad van Rotterdam te berichten, dat Uw Raad overwegende be zwaren heeft om zijn steun aan het voor stel tot wijziging der grenzen van Rotter dam, zooals bet er nu ligt, te verleenen. Benoeming. De lieer J. F. Schoenmakers alhier is benoemd tot organist der R.-K'. kerk van de H. Theresia te Rotterdam. Jubileum. Woensdag 3 October a.s. hoopt da hoer W. van Varik, magazijnmeester opt de Zeep fabriek alhier, den dag te herdenken!, waar op hij voor 25 jaar in dienst kwam bij' de Lever's Zecp-Maatsdiappiji. Zondagsdienst Doctoren en Apotheek Van hedenavond 8 u,ur tot Zondagavond 11 uur hebben dienst de beeren, doctoren, Birnie en Linzel. Zondag 'is geopend dd apotheek Wal- rave. Baad ran Arbeid. Bij beschikking van den minister van arbeid is als plaatsvervangienri-lid-werkgeviar in den Raad van Arbeid to Delft benoemd voor den tijd van. 6 jaar Öe heer IT. Maarleveld Pz., alhier. Ned. Herv. Gemeente Naar wij vernemen zal in October a.s. een aanvang worden gemaakt met het be- roepingswerk ter vervulling van. de 4e predikantsplaats bij de Ned. Hlerv. Ge meente. Men verwacht, dat de nieuwsj predikant dan in Januari 1929 zijn in trede hier kan doen. O VERSCHIK. i De autobussen ran do E. E T." Zooals bekend is, zal een aantal van de autobussen van do R. E. T. na afloop van de Nenijto op de lijn Rotterdam— Overschio in dienst wonden gesteld!, ter vervanging van bet motortrammetjö. Naar gemeld wordt staat de datum, waarop deze autobuslijn in exploitatie genomen zal wor den, nog niet vast. Waarschijhlijk zal de motortram na 1 October nog eenigen tijd blijven rijden. Keclitszaken. Verwaarloozing De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Hendrik S., 45 jaar, komende te Rheezerveen, gern. Ambt Hardenberg, beschuldigd in den loop van 1927 en 1928 Aaltje Altena, die zich in hulpbehoevenden toestand bevond en waar voor hij' alleen onderhoudsplichtig was, te hebben verwaarloosd, niet voldoende voedsel verstrekt en geneeskundige hdlp onthouden, waardoor zijl 24 Mei 1928 is overleden. Volgens rapport van dr. 'Hulst uit Leiden verkeerde de vrouw in een| toestand van ontzettende vermagering, uit putting en vervuiling. Al leed zij aan lichte tixc.-aandoeningen was z. i. de doods oorzaak verwaarloozing. Do officier van justitie had 1 jaar en 9 maandten gpeischli. De rechtbank sprak verdachte 'echter vrij. Merk en ScliooL Godsdienstige samenkomsten. Ned. Protestantenbond. Kerk Westvest. Zondag, half elf: Prof. Dr. H. D'. Groe newegen, te Huis ter Heide. Chr. Gexef. Kerk. Kerkgebouw Xnappertlaan, Zondag, 10 en 5 uur: L'eeskerk. Woensdag 12 uur: ds. J. A. Rliekel van Sliedrecht. Huwelijksbevestiging- Woensdagavond, 7.45 uur: Ds. J. 'A'. Riek el. Ned. Herv. fG eref.) Evang. Lokaal Schoolstraat 10. Zondag 10 en 5 uur: De heer T. Luijtjes, godsdienstonderwijzer te Leiden. Dinsdagavond, 7.30 uur: Ds. A'. v. d, Kooy te Kampen. Leg er des Heils. Lange Haven 97. 7 uurBidstond. 10 uur: Heiligingsdiensh 4 uur: Openlucht samenkomst (bij gun stig weer). 8 uur: Openbare samenkomst. Deze samenkomsten worden geleid door Konnmandeur en mevr. Tol hoek: van do Landkolonie. I Dinsdag 8 uur: So'datcuuneeting. Woensdag 7.30 uur: Openbare samen komst. Donderdag, 8 uur: Opwekkingissamen komst. Evang. Gemeenschap. LokaalLange Haven 8. Zondag 10 uur: Opbouwingssamenkomst. Spreker de heer J. van Slooten uit Rot terdam. Sport. Voetbal. - De wedstrijden van morgen. ;ifermes-D. V. S. bindt morgen den strijd aan tegen het Amsterdamsche Ajax, de afdeelingskampioen van het vorig seizoen. Omtrent den uitslag valt weinig te voorspel len. In het algemeen is men wel meer vertrouwen in JTermes-D'. V. S. gaan stellen. Met het oog op de min of meer zwakke momenten, die de verdediging van IHtor- mes-D. V. S. geregeld heeft, is het eenigs zins geruststellend te weten, dat de bovendien nog onvolledige Ajax-voor hoede tot de zwakste in do eerste klas behoort. Als scheidsrechter is de heer Eijrners aangewezen, zoodat we in veer tien dagen tijds de tv ee beste scheidsrech ters van Nederland, Mutters en Eijtaers, hier te zien krijgen. Men verwacht, dat de drukte hij den wedstrijd werom zeer groot zal zijn, niet veel minder dan tegen Spar tri, welke club morgen in Den I0]aag spoelt tegen A.D. 0. vele Rotterdammers, die den vorigen keer van een bezoek aan STermes-D- V. S. heb ben afgezien, uit vrees, dat de accomo- datie niet voldoende zou zijn, zulieni na do gunstige berichten gerust den tocht naar de Damlaan durven ondernemen, waartoe ook de verlaagde entreo-prij'zen wel zullen bijdragen. Aan de Lange Zij'do is een kleine ver betering aangebracht, waardoor men hoopt, dat het publiek zich minder zal behoeven uit te rekken om een overzicht van het veld in de hoeken te hebben. S. V. V. speelt morgen een van haar zwaarste (wedstrijdenGouda-uit! Deze nieuwe tweede Wasser heeft ernstig ge traind en technisch zijn de spelers zeer goed onderlegd. iHlet is intnsschen voor de S. V. Y.-ers een zeer prettige wed strijd, want Gouda is eon eerlijke tegen stander, terwijl het terrein, waarop wordt gespeeld, uitstekend is. Met hard werken van de eerste tot de laatste minuut en een hoog opvoeren van liet tempo, kun nen de S. V. V.-ers zeker een gelijk spel bevechten, want Gouda is niet zóó sterk, of ze speelde vorige week in Vlaardingen wel gelijk tegen het hardwerkende For- tuna. W. Eijtin.ers Jr. D.e Sportkroniek meldt, dat bet bostuuï «6 Doos 30, 60, Tube 80 ct. PU ROL

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2