Verven. JE MOEIT, 68015. Sim Maandag 1 October 1926 BUITENLAND. Een veelbewogen nacht. De financieele betrekking tusschen rijk en gemeenten. 81"» Jaarijana. Interc. Tel. No- 6H03 en 688i7, He. 18924 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrrkcnim No 5311 Dit nummer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verorTenin gen Voorgeschreven en andere officieel af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bijt Kun besluit van 27 Sep tember 1928 vergunning verleend aan: 1 lo. J. F. VAN DER KNAAP tot uitbrei ding van de broodbakkerij' in het pand Geervlietschestr. 3, kadaster Sectie M. NosJ, 2899 en 2900, door bijplaatsing van een. heeteluchtoven; 2o. GEBRS. HUIJSKES tot uitbreiding van de fabriek voor machinale houtbe werking in liet pand Prins Frederik Hen drikstraat 39, kadaster Sectie M. no. 2930, met 2 electroniotoren van elk 3 P.K., drij vende een lintzaagmadiine en de bestaan de vlakbanki 3o. W. KESTER tot uitbreiding van de koek- en banbetfabriek in de panden! Broersveld 818385, kadaster Sectie B'. nos. 3135, 2715, 2713, 855, 2714, 858, 867 en 866, door vernieuwing van een heetwateroven, bijplaatsing van 2 electro- motoren van resp. 7Va en l'/s P.K., drij vende diverse meng-, schaaf-, kluts- en spe culaasmachines en door verplaatsing van een electromotor van 9 P.K., drijvende wrijf- en mengmachines; 4o A. J. STERMAN tot uitbreiding van zijn smederij in het pand Nieuwe Haven 277b, kadaster Sectie M. no. 110, met een electromotor van 1 P.K, drijvende eeiï boor-, zaag- en slijpmachine; 5o, bet Lithografisch Bureau en Steen drukkerij „SCHIEDAM" tot uitbreiding van de steendrukkerij in bet pand Nieuwe Ha ven 55, kadaster Sectie M. no. 410, met een electromotor van 2 R K„ drijvende een steendruksnelpers 6o. de NEDERLANDSCHE GIST- EN SPIRITUSFABRIEK tot oprichting van een kurkmaleriji ia het pand Noordvest 28b, kadaster Sectie A. no. 1409, met 2 elec troniotoren van resp. 15 en 5 P.K., drij vende een kurkmolen en een exhauster; 7o. J. F. HEILKER tot wederoprichting van de mouterijs drogerij en malerij van granen en beschadigde granen, peulvruch ten, zuidvruchten ea vetkajden in het pand Noordvest 75, kadaster Sectie A. no. 1662, met 3 electromototen van resp. 3, 10 en 30 P.K., drijvende een goederenlift, een graanreinigingsmachine en een maalinrich ting; 8o. de N.V,. LAK-, VERF- en VERNIS- FABRIEK „IVORMICA" tot uitbreiding van hare verffabriek in het pand Willemskade 13/17, kadaster Sectie L no. 2571, met 4 electromotoren van resp. 10, 3, 3enlV2 P-K, drijvende een goederenlift, een lucht pomp en centrifuges en met 2 zuiggas motoren van resp. 45 en 32 P.K., ter vervanging van de bestaande van eik 30 P. K.; 9o. de N.V. Gistfabriek v/h. A. BLOM Zn. tot uitbreiding van hare brande rijen en gistfabriek in de panden Wester kade 26-—28, kadaster Sectie M. nos. 367 368, door bijplaatsing van een stoom ketel van 46 M2. verwarmingsoppervlak, dienende voor verwarming. Schiedam, 1 Oct. 1928. 2294»! Ul De beteekenis van het Amerikaansche antwoord op het FranscH-Britsche vlootbeperkingsvoörstei. Een vredelievende rede van Poincaré. Het antwoord van de Vereenigd© Stoten op het aan het oordeel dor zeem ogend! heden ondierworpen Rransch-Britscihe vloot- compromis is openbaar gemaakt en Za terdag hebben we het reeds uitvoerig af gedrukt. Dat dit antwoord afwijzend zou zijn en de Vereenigde Staten zouden wei geren de overeenkomst te aanvaarden als een grondslag voor nieuwe besprekingen in de Voorbereidende ontwapeningscommis sie, was alreeds bekend. Maar de nota van de regaering te Wash ington is in zeer gematigden toon gesteld en zij laat den weg open voor verdere onderhandelingen onder nieuwe voorstel len, mits deze meer rekening houden met de Amerikaansche opvattingen en belan gen, dan het onaanvaardbare Fransch-Brit- sche compromis deed. In zooverre steekt dus hot officieel» antwoord van de Vereenigdie Staten wel gunstig al bij het antwoord, diat de Ame rikaansche pers aan 'Groot-Brittannië en Frankrijk meende te moeten geven, toen de Inhoud van de Franscli-Britsehe over eenkomst was uitgelekt Maar ondanks den gematigden en wel- willenden toon. van de Amerikaansche nota, doet de Amerikaansche negecring toch wol zeer duidelijk uitkomen, dat de oplossing waarover Britten ion Franschen het eens werden ien Idie zij tot grondslag voor ver dere besprekingen wildon maken, in het voordeel zon. zijn in hef bijzonder voor - (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LO-UIS TRACY. Vertaald door J. M. 4) IRet lijkt verschrikkelijk ik weet het stamelde zo, dat het net is of ik alleen aan mezelf denk. Maar mon sieur de Courtois was de eenige man die me kon redden. Wat er -nu van' me worden 'moet, weet ik niet. Wat is het leven toch wreed. Als we... als we gisteren hadden kunnen trouwen zou dit vreeselijke mis schien niet gebeurd zijn. Curtis, die in zijn veelbewogenleven nog nooit voor zulk een mysterieuze si tuatie had- gestaan, realiseerde zich blik- senrisnel de beteekenis van deze laatste woorden. (Hlij voelde zich als een reiziger, die. in een oerwoud verdwaald, plotseling een pad ontdekt, waarvan hij "nog niet weet waar het zal uitkomen. - Miss' Grandison, zei hij u moet tprofiteren uw zelfbeheersohing terug te j krijgen.1 Monsieur de Courtois is dood en uw vriendschap voor hem en niet mm- - der de eischen van bet recht ma ken het npodig, dat de daders ontdekt en gestraftnpiden. 'Ze hief' het"hoofd óp" en" "richtte baar betraande mogen op Curtis. Dat 'jwil dus zeggen, dat hem geen j de Britsche maritieme macht en lijnrecht in gaat tegen de opvattingen en bedoelin gen, wehce van Amerikaansche zij'de in bet vlootvraagstuk steeds zijn v'ordedigd. De Amerikaansche regoering is, aldus verldaart zij, volstrekt niet ongeneigd om met do bijzondere belangen van de ver schillende zeemogendheden rekening te houden en hot mogelijk te maken aan deze tegemoet te komen, maar Ainterika moet daarvan geen schade hebben. De groote en machtige republiek der nieuwe wereld verlangt nu eenmaal niet de mindere te zijn van eenige zeemogendheid en bijl elke oplossing van bot maritieme vraagstuk zal in het oog moeten worden gehouden, dat de Amerikaansche vloot met dio van de sterkste zeemacht op zijn minst gelijk be hoort te staan. Te Washington is deze gelijkstelling ver kregen voor zoover het de slag vloot be treft, bij de pogingen om de maritieme bewapeningsbeperking verder door te voeren, mag nu niet worden getracht op dit beginsel inbreuk te maken. Dit is in bet kort do beteekenis1 van de uitvoerige anlwoord-nota. En als men hiermee rekening lioudt, zal men van de welwillende overweging door Amerika van alle speciale belangen zeker kunnen zijn.. Als men dit wemscht, is Ame rika gaarne bereid hierover te gaan pra ten 'en in verband met dit aanbod van de Wasliingtonsche regeering, mag zeker nog ongeluk is overkomen, maar dat bij ver moord is? riep zij uit. Ja. En ter wille van mijl Uit wat u gezegd heb, maak ik op, dat dit niet onmogelijk is. Wat heb ik dan gezegd? U hebt er daarnet op gezinspeeld, dat uw huwelijk, dit ongeluk bad kunnen verhinderen. Maar hoe? Dat is juist, wal ik u zon1 willen vragen 1 Maar hoe kan ik u dat zeggen? Ik probeer den nevel, dio ons omhult, te doen verdwijnen Laat ik u alles van het begin af aan vertellen. Be ben een vreemdeling te Londen, precies 3 uur ge leden aangekomen met de „Belmonil Castle", en ik was er getuige van dat een jonge man, die voor Frame's IHjolel in Cedl Street nit een auto stapte, werd aan gevallen. IfErj werd zoo deerlijijk door een messteek gewond, dat bij na een paar minuten stierf. De moordenaars maakten zich in- een auto uit de voeten de zelfde wagen, waarmee het slachtoffer kwam aanrijden. Ik slaagde er in het nummer te notecren en uit wat ik don vermoorden man zelf bod hooren zeggen, maakte dik op, dat de voornaam van den chauffeur „Anatole" was. De beide man nen, die den moord pleegden de chauf feur -was o'ok in het complot, maar deed niet mee leken me Tsjech en of 'Hon garen... wel eens worden herinnerd aan het denk beeld van den voorzitter der Voorberei dende Ontwapeningscommissie, jhr, Lou don, die te Genève de bijeenkomst van een voor-conferentie der zeemogendheden voorstelde, teen denkbeeld dat door lord Cushendun vrijwel belachelijk werd ge maakt, door Paul Boncour op minzame wijze werd. afgewezen, maar dat nu blijkt toch wel rneea: zin te hebben gehad, dan men te Genève scheen te mogen meenten. De Fransche premier, Poincaré, heeft gisteren bet monument voor de gesneuvel den van Chambéry ingewijd. In de rede, welke bij daarbij hield, herinnerde Lj' aan het feit, dat Frankrijk na den oorlog, die zonder zijn schuld werd ontketend, zich er toe b> perkte, de teruggave te eischen van de gebieden, welke het in 1871 ver loren had tegen den plechtig tot uiting gebxachten wil van de bewoners. De vrede, zoo ging spreker voort, verre van ons onvoldaan of onbevredigd te laten, heeft ons dus de gewettigde voldoening geschon ken, waarop wij na zooveel beproevingen hoopten; en wij hebben van niemand iets geeischt, behalve datgene wat de verdra gen ons beloofden, te weten: veiligheid en herstel. Sedert dien hebben wij de wa pens neergelegd en niets meer nagestreefd dan de nakoming van deze verplichtingen. Geen land, zoo vervolgde de premier, heeft zoozeer geleden als Frankrijk, geen land telde zooveel doodeu, zag zooveel steden en dorpen verwoestwij zijn dus het volk, dat zich bet best de gruwelen van den oorlog kan voorstellen en dat dos uiteraard het meest geneigd is ze te vervloeken. "Wij zijn dan ook de eersten geweest, die ons begaven op den weg der ontwapening. Te .Washington, te Genève, te Parijs, hebben wij door vermindering van onze effectieven en door verkorting van den diensttijd voorbeelden gegeven, waaruit onze goede wil afdoende blijkt. Men zal niettemin begrijpen, dat wij ge noodzaakt zijn bij de beoordeeling van betgeen noodig is voor onze_ verdediging, rekening te houden met de aanvalsmidde len, waarover anderen beschikken door bun kader, door kun vereenigingen voor militaire voorbereiding, door de grootte van hun bevolking en door het gemak, waarmee zij bun industrie kunnen om zetten. Evenzeer moeten wij, als men opnieuw bet herstelvxaagstuk onder het oog wil zien, er aan herinneren, dat een regeling, wil zij billijk zijn, ons behalve al dat gene, wat wij aan onze schuldeiscbers moe ten betalen, een behoorlijke vergoeding moet verscliaffen voor onze oorlogsschade. Maar boe groot ook op het gebied van veiligheid en herstel de noodige voorzich tigheid moet zijn, die ons "niet veroor looft lichtzinnig onze onderpanden te la ten varen, wij willen niettemin de onder handelingen niet ingaan met de bijge dachte, dat wij ze zullen Laten traineeren en mislukken. Integendeel, wij zulien er zoo spoedig mogelijk mee beginnen, en wij willen ze oprecht en vol vertrouwen voeren. De hoofdzaak is-, dat niets zoo funest zou zijn voor het werk, dat thans begonnen is, als een samenwerking, die verzuurd werd door humeurigheid! of ver kild door twijfelzucht. Onze dooden, zoo besloot Poincaré, heb ben ons bevolen onze zege met te ver zaken en Frankrijiks erfdeel te bewaren eti te beveiligen tegen vreemde invasies; maar zij hebben ons evenzeer gelast, Frank rijk voor een terugkeer van de ramp te sparen, en met volhardend geloof te wer ken aan de organisatie van den vrede. Wij zullen dit dubbel vermaan niet ver geten. Diversen Resoluut optreden van Acluned Zogo e. Uit Durazzo wordt aan de te BelgTado verschijnende Politica gemeld, dat de po litie een samenzwering beeft ontdekt te gen bet leven van den nieuwen Alba- neeschen koning. De regeering heeft onmid dellijk het standrecht geproclameerd. De elf samenzweerders werden Donderdagmor gen gearresteerd. Vrijdagmorgen in kort geding .veroordeeld en om 11 uur hingen zij reeds aan de galg. Te Salona zijn 200 personen die bij de samenzwering betrok ken zouden zijn, gearresteerd. Weer een samenzwering in Spanj e. Onder voorbehoud wordt melding ge maakt van een telegram aan hot Journal uit San Sebastian, dat als volgt luidt: Bij het onderhoud, dat de koning van Spanje met Primo de Rivera had tijdens de reis van Irun (Fransch-Spaauscho grens) naar San Sebastian, werden de uiterst strenge politiemaatregelen bespro ken, die zouden worden genomen in ver band met de ontdekking van een nieuw omvangrijk complot tegen bet huidig regime Ln Spanje. Het gemeentebestuur van Pam plona, dat zijn ontslag had genomen m verband met de wijze, waarop de regeo- ring zijn autonome rechten had aangetast, is gisteren door een nieuw gemeentebe stuur vervangen. De ontevredenheid der bevolking in Navarre (het gebied gren zende aan de Westelijke Pyreaeeen is zeer groot Grieken 1 and's buiten- landsche politiek. Venizelos beeft de uitnoodiging van Is- met Pasja aangenomen om binnenkort naar Turkije te komen en zeif jiot Griekscli Tuiksche vriendschaps. en arbitrageverdrag te onderteökenari. Iiiji zal verder aan de Zuid-SJaviscbe regeering het sluiten van een veiligheids- cn arbitrageverdrag voor 50 jaar vooretellen; dal is dezelfde tijd die vastgesteld is voor de overeenkomst betreffende de vrijhaven in Satoni'ki. BINiNBJSiAm (Hofberichten. De Koningin zal hedenavond naar Het Lo o terugkeeren. Prins Hendrik heeft Zaterdag in het Pa leis aan het Noondeinde met een hartelijk woord van zijn eigen kamerdienaar, den heer F. Meijterink, de gouden medaille der Huisorde van Oranje uitgereikt, welke de Koningin den heer Meijterink heeft ver leend wegens v25 jaren trouwen dienst in verschillende functies bij de koninklijke bof- houding. Een belangrijks wijziging in de belastingheffing. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de fmancicele betrekking tusschen hot Rijfc en de gemeen, ton en wijziging van eenige bepalingen dei- Gemeentewet. De .voornaamste bepalingen daaryain zijn de volgende. Ingesteld wordt een gemeentefonds, waar. uit jaarlijks aan de gemeenten uitkeeringen zullen worden gedaan volgens een formule, waarin eenerzijüs de diruJc der verplichte uitgaven en anderzijds de draagkracht der ingezetenen tot uitdrukking is gebracht. De middelen van het fonds worden ver kregen uit de opbrengst van de „Gemeente- fondsbelasting", een nieuwe heffing, die blijkens de memorie van toelichting bedoelt te zijn een unificatie in gematigden vorm van de gemeentelijke inkomstenbelasting. Dat had ik wel gedacht, viel het meisje hem in de rede. Dan mag ik zeker wel vragen, waar om u dat dacht? Misschien vertel ik u dat later wel. Neemt u me niet kwalijk, maar ik ben lieelemaal van streek en zoo ongeluk kig zoo ongelukkig Maar waarom bent u bierbeen gekomen? vroeg ze na een pauze. Dat is een gevolg van een samenloop van fantastische toevalligheden. In mijn- haast om monsieur de Courtois te helpen of als het kon zijn aanvallers te grijpen, 1 op het moment dat de steek werd toege bracht was ik te ver af om iets te doen gooide ik mijn overjas neer. Er ontstond een oploop en iemand gaf me een jas die ik dacht dat mijne was. Pas toen ik van <je politie terugkwam, ontdekte ik dat ik de jas van den vermoorde aan had en in. een van de zakken vond ik een speciale huwe lijksvergunning. Hier is bet document. Daardoor weid ik uw adres gewaar cn ik ben hierheen gegaan om u den schrik va,nj de komst van een polilie-agent of een rechercheur te besparen. Maar ik ben vrees ik niet veel kiescher boodschap per geweest, dan zoo'n officieel heerschap. O neen. neen. mr. Curtis. U bent heel- vriendelijk en lieei fijngevoelig geweest. j A Lag ik zoo vrij zijn u er op attent te maken dat de tijd dringt. Ieder half uur kan voor de autoriteiten van belang zijn. Als u in staat bent een sleutel te versdiaf- fen, ook maar de kleinste aanwijzing om trent een motief te geven, de vaagste aan duiding omtrent iemand die als verdachte in aanmerking komt, zult u een 'uitstekend werk doen. Toe, geef me even tijd om na te den ken. U moet niet meenen dat ik geen ge voel heb. Als ik iets kon doen om mon sieur Courtois nog te redden, zou geen, offer mij te groot zijn. Dat gelooft u ivel, nietwaar? Maar hij is al dood, zoo als u zegt en ik zou in mijn wanhoop bet een of ander kunnen uitflappen dat eindelooze ellende tengevolge zou hebben Misschien heb ik tot nu toe te voel am mijn eigen moeilijkheden gejacht. Nu moet ik leeren leed te verdragen voor anderen Als u een vrouw of een zuster hebt of een ander vrouwelijk wezen van wie u houdt, lieb om harentwil medelijden niet me en bespaar me al de ellende van politic-onder zoek en onbescheiden journalisten urtis nas onder den indruk van haar dringende smeekbede, maar wat ze zei was orakeltaal voor hem. Och wat dat betreft zei liijdru.os.cnJ, de politie zal zeif inzien dat een vrouw die o,p het punt staat te trouwen en haar aanstaande verliest onder zulke tra- De gemeentelijke inkomstenbelasting wordt at «esc haft, evenzeer als de foron- scnbelastmg. Aan de gemeenten wordt afgestaan de hoofdsom der grondbelasting, hetzij op <ic gebouwde, hetzij op de ongebouwde eigen dommen, naar keuze van elke gemeente. Aan de gemeente wordt de bevoegdheid gegeven een eigen verteringsbelasting te beffen. Hiertegenover wordt de rijksbelas ting op het personeel afgeschaft. iAan de gemeenten zal vrij staan opcen ten op de gemeentefondsbelasting te hef fen, waarvan bet getal niet hooger mag zijin dan het getal opcenten, dat in de gemeente geheven wordt op bet gebouwd, en dat, indien het de 30 overschrijdt, in zekere verhouding zal moeten staan tot het aantal opcenten op de vermogensbelasting. De wet van 1897 inzake de uitkeeringen. aan de gemeente wordt ingetrokken. 'Door een wijziging van de Provinciale NV et wordt aan de provinciën, ter vervan ging van opcenten opi de personeel» be lasting, een iets ruimere bevoegdheid g-- geven tot bet heffen van andere opcenten. Het ontwerp' van de staatscommissie 1921 tot regeling van den' steun aan nood lijdende gemeenten, wordt, behoudens wij ziging van één der artikelen, in dit wets ontwerp overgenomen. liet ontwerp zal in werking treden o;. 1 Mei 1931; een gedeelte der bepalingen op 1 Januan 1931. Demonstratie tegen do Zaanlaudscbe tollen. Op initiatief van de Zaïansche Vereen, voor Vreemdelingenverkeer beeft gisteren middag een demonstratie-rit tegen de tol len plaats gehad, waaraan ruim 100 auto's, waaronder vele bedrijfsauto's, deelnamen. De tocht ging van Zaandam, door de Zaanstreek, over Assendelft naar Alkmaar en terug. Elke auto droeg de leuze: Pro testeert met ons tegen de tolheffing. In de bebouwde gedeelten van den afgeleg den weg was weer veel belangstelling voor den langen stoet. Uit de auto's werden circulaires verspreid, waarin tegen dë hand having der tollen werd geprotesteerd. Op den terugweg beeft een rijksveld wachter te 'Heemskerk den stoet ,„uit elkaar getrokken", door proces-verbaal op tema ken tegen enkele bestuurders van vracht auto's, die eenige jongens hadden laten meerijden en daarmee de overtreding be gingen vervoer door daarvoor niet in gerichte voertuigen. - STAD SNjJËU VVS. Bezoek aan Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf. Nadat 's morgens in de Officieren-Socië teit in liet Park te Rotterdam gelegenheid was geweest het dep. Rotterdam van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel geluk te wensclien met zijin 150-jarig be staan, van welke gelegenheid na een her denkingsrede van den voorzitter, den beer Jan Schilthuis, een druk gebruik werd ge maakt, verzamelden leden en genoodigden zich aan boord van de Slamat van dte Rott. Lloyd, die oen noenmaal aanbood. Na 't noenmaal werd via die Kon. Roei- etn Zeilvereen. De Maas gevaren naar de werf van Wilton's Machinefabriek letn Scheeps werf alhier. Onder leiding van ir. J. II. Wilton, be stuurslid van het jubiloerend departe ment, en ingenieurs werd de wej£„Jtn. ziclitigd, waarbij ook de Statendam de aan dacht trok. Daarna werd het gezel schap overgezet naar het vroegere woon huis van den heer W>. Wilton, waar ocjn thee werd aangaboden. Ruim lialf zes gingen de meeste deelne mers in auto's naar de Nenijto voor een gemc-enschappelijken maaltijd in het ,C.i- land restaurant. 1 Cbr. Hlst. Kicsvcroenigtng. Het bestuur van da Chr.-Hist. Kiesver- oemiging „Groen van Prinstersr" is op de Vrijdagavond gehouden vergadering als gisclie... Dat is juist de afschuwelijke moei lijkheid waarin ik verkeer, zei ze dof. Die arme Monsieur de Courtois beteeken- de niets voor mij. Beteekcnde niets voor u? Het is de waarheid, stamelde bet meisje. Ik heb nooit aan een huwelijk gedachtniet in den gewonen zin... om samen een gelukkig huiselijk leven te be ginnen. Monsieur de Courtois zou alleen mijn man geworden zijn... in naam! Ik heb hem daarvoor betaald... ik... ik... ik... gaf hem tweehonderd pond kijk ine niet zoo aan of ik gil het uit ik heb niets verkeerds gedaan; ik heb alleen getracht me zelf te beschermen. 0, als u werkelijk een man bent zult u trachten mij te red den eerder dan mij in het graf te hel pen waarin ik anders morgenochtend le vend begraven zal worden 1 Ofschoon ze beiden in een toestond van hevige opwinding waren, drong het tot hen1 door dat de bel ging Het meisje sprong overeind. Er kwam iets van een stralend en moed over haar, in de manier waarop ze baar hoofd trots achterover gooide en haar fijne handen ineenklemde. Misschien is het al te laat! zuchtte ze bijna onhoorbaar. (Wordt Vervolgd). mi -J- 5 - f *- 4 s J! j? -- Peis eonrant vcrschijnl.dagelijks, met nit- tomiermg van Zob- ea Fèeatdagen. Pigs pel' kwartaal t 2.—; franco per peat 12 50. Pnj8 P9! week 115 ceata. Afron- derlijke nnmmers i cents. Abonnementen wordeu dagelijks aangenomen. Alivettentien voor tietleersivolgend num mer moeten vóór elt uir aan bet Bnreau bezorgd zijn, Zaterdags vóór 1» uur. Ken bepaalde plaat3 van advertentiên wordt met gewaarborgd.. ïfJfK.St f 1.55; iedere regel- meer Zaterdagnnmmer 15 regels 1 1.80, iéders"" regel meer fo.'tb.Reclames f 0.75 pei regel. incassokosten 5 cte.; postkwitanties 15 ets. Tarieven van advertenticn bij abonnement r.jjo aan het Bniean verkrggbnnr Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiên opgenomen k i 0 50 1/lil 15 woorden, f O 75 t/m 25 woorden. Elk wrmd meei 5 cent tot een mai mam van 3u i ooi den if

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1