buitenland. Dinsdag 2 October 1028 eerste blad Een veelbewogen nacht. 1^ x Interc. Tel. No. G8I03 en 68CI7. 8t<jy Jaargang. No. 18925 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrpkoninn No 5311 De reizen van Venizelos. Het Grieksch-italiaansche vriend schapsverdrag en Griekenland's politiek op den Balkan Venizelos, de oude Grieksdie staats man, die plotseling weer in de politiek is teruggekeerd, zit niet stil en zijn snelle rondreis door Europa trekt algemeen de aandacht. Na zijn besprekingen te Rome, waar hij het met ItaJié gesloten vriend- schaps.erdrag onderteekende, volgde een bezoek aan Parijs, waar hij o. a. met den Zuid-Slavisdien minister van buiten- landsche zaken, Marinkowitsj, die er thans vertoeft, een onderhoud had. Gisteren was Venizelos alweer te Londen, om met Bald win en Lord Cushendun tè spreken. Van daag keert hij via Parijs weer terug naar AÜiene. |ilet doel van deze reizen is de diverse mogendheden gerust te stellen, althans in te lichten, omtrent de beteekenis van het Gri eksch-I taliaansdie vriendschapsverdrag. Men ziet hier immers mets anders in dan een bedreiging voor Zuid-Slavie, want alhoewel Venizelos een vredelievende po litiek wenscht te voeren, is het opvallend, dat hij! tegenover ZuidSlavië nog heelemaal niet tegemoetkomend is. Zuid-Slavie heelt nog steeds geen vrijen uitgang naar zee, daar deze door Griekenland voert en hier op verschillende manieren de uitvoer naar zee wordt bezwaard. Ook in de andere Balkanlaniden heeft het verdrag, tusschen Griekenland en Italië ge sloten, nog al aandacht getrokken. En daar om, is het zeker wel van belang, dat Ve nizelos in. een interview, dat door de Po- litika te Belgrado wordt gepubliceerd, nog eens weer nadrukkelijk verklaart, dat het bij het Grieksch-italiaansche verdrag volstrekt niet gaat om een verdrag van hondge nootschap, maar alleen om een verdrag, dat een. goede grondslag geeft voor weder- këerige goede betrekkingen. In de verkla- ringen, die Venizelos aan de Fransche pers deed, had! hij!" trouwens reeds ctoen uit komen, dat hij hoopte ook met de Balkan staten dergelijke verdragen te kunnen slui ten. klaar in het interview, door het Zuid- Slavische blad gepubliceerd, vvij'st de Grieksche staatsman er op, dat er, voor het tot een verdrag met Zuid-Slavie zal kunnen komen, nog eenige kwesties moe ten worden geregeld, zoodat nog verdere onderhandelingen noödlig zullen zijn, gelijk dat eveneens met Bulgarije het geval is Van een Balkant)otkI zal vooreerst nog wel geen sprake kunnen zijn en ook van een zg. Balkan Locarno wil Venizelos niet weten, zoolang er nog mogelijkheid is, dat men hierin een poging tot machtsgroepee- rihg jegens anderen zou kunnen zien. Men kan dit zoo opvatten, dat Venizelos voorzichtig wil zijn en aanleiding toi wan trouwen in zijn politiek wil vermijden, omdat Italië en Frankrijk een verschil lende meening betreffende den Balkan heb ben. Italië wil zich daar indringen en Frankrijk tracht zulks te beletten; het sloot althans een vriendschapsverdrag met het bedreigde Zuid-Slavië. Anderzijds mag men ook afleiden uit het feit, dat Venizelos niets te maken wil maken wil hebben met de Kleine Entente van den Balkan, dat Griekenland al dainig door Italië beïnvloed is. Ete houding van Griekenland tegenover Zuid-Slavië zal in ieder geval wel spoedig blijken als de onderhandelingen te Belgrado geopend worden over Zuid-Slavié's uitweg naar zee en de spoorwegverbinding tus schen Zuid-Slavié en Griekenland. Dan zal Griekenland blijk moeten geven, dat het zijn buurman gunstig gezind is. Diversen. Conflict in de Duitsche textielindustrie. Zaterdagavond zijn nog bemiddelingspo- (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. 5) Hoofdstuk IIL Acht uur dertig. Ze luisterden zwijgend maar de voet stappen van Marcelle op den parketvloer vian de gang. De buitendeur werd geopend en een zacht gemurmel van stemmen be-, reikte hun ooren. I Ik heb niet langer dan tien minuten het genoegen om u te kennen. Miss Gran- dison, zei Curtis en de sterke, wilskrach tige klank in zijn stem was wel geschikt om het vertrouwen van een vrouw-in-moodj te wekken maar als u denkt dat ui mij kunt vertrouwen en u iets aan mijn hulp hebt dan hebt u het maar te zeg gen tenminste als uw vijanden man nen zijhal 1 I Ze keek hem met een snellen, dankbaren blik g|an. j 1 1 I Als het mijn vader is, zijn u en ik machteloos, fluisterde zijl En de ander zout niet "hier durven komen zhnderhèm. Een zajehte klop op de deux volgde. Dat gingen gedaan om het conflict in de Ne- derrijnsche textielnijverheid bij te leggen. Ze zijn echter mislukt en nu zijn gister morgen in het distriet van Gladbach alle fabrieken stopgezet. Het aantal uitgeslote- nen bedraagt 45.000. De reis van Venizelos. Behalve met Baldwin en Cushendun heeft Venizelos te Londen besprekingen gehad met su" Ronald Lindsay en met de am bassadeuis van Turkije en Italië. Heden zal hij met hoofdambtenaren van het fo reign office van gedachten wisselen. Daar na vertrekt luji naar Parijs, waar hij den Zuid-Slavisehen minister van buitenlajnd- sclie zaken zal ontmoeten, voor hij zijn reis naar Belgrado en Athene voortzet De staking in de Austra lische havens. Te Melbourne weigeren de bootwerkers zich te voorzien van de thans wettelijk vooigeschreven vergunning voor de uit oefening van hun beroep. De reed ars hebben wel besloten vrij. willige werkkrachten te gebruiken, maar de bemanningen van de schepen willen niet uitvaren met schepen waarop vrijwilligers gewerkt hebben. Later op den dag zijn er gis toren te Melbourne weer eenige relletjes geweest waarbij vrijwilligers gewond en verschei dene stakers opgepakt zijn. De Australische regeering maakt bekend, dat de inschrijving van havenarbeiders een maatregel is die als permanent beschouwd dient te worden. Te Adelaide is gisteren in een groote bijeenkomst van stakers besloten om wéér aan het werk te gaan, Daarop begonnen de stakers de voorgeschreven arbeidsver gunningen aan te vragen. Pilsoedski te Boekarest. De correspondent van de Vos- sische Zeitung seint uit Boekarest dat maarschalk Pilsoedski op aan raden van Mjissolini Roemenie zou heb ben voorgesteld zich aan te sluiten bij een nieuwe groepeering van mogendheden, welke Italië, Roemenie, Bulgarije, Polen, Hongarije en Turkije zou omvatten. Deze zouden met elkander verdragen van bond genootschap sluiten en samenwerken op het gebied van de buiteniandsehe poli tiek. i i 1 Een aanslag op All Smi th. Uit New-York wordt gemeld: 'Te Rochester gelukte het twee Italianen het gebouw binnen te dringen, waar ziel) gouverneur All Smith, de candidaat voor liet presidentschap, bevond. Zij konden doordringen tot de door Smith bewoonde kamers, doch werden hier door geheime politie-agenten gearresteerd. Een der gear resteerden had een in een zakdoek gewik kelde revolver bij zich. Tijdens het ver hoor beweerde hij, dat hij den revolver bij zich droeg sinds zijn broeder vermoord was. BlAiNEALAim De linancleele verhouding tusschen rijk en gemeenten. Naar aanleiding van de wijzigingen in liet wetsontwerp in zake de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten, heeft de „Tel." zich gewend tot den bur gemeester van Den (Haag, mr. J. A. N. Patijn om diens meening te vernemen. Oppervlakkig beschouwd, zoo verklaarde moest Marcelle zijn. Ze wendde zich tot Curtis- l De chauffeur van uw taxi he< ft den liftjongen naar boven gestuurd om te vra gen of hij nog lamger wachten moet. De berg lxad een muis gebaard 1 Curt's kon zijn lachen niet onderdrukken en zelfs over het gezicht van het angstige, bedroef de meisje, gleed een spoor van een glim lach. i 1 Zeg hem, dat hij wacht en dat hij zich niet ongerust heeft te maken over het geld. Dat zal de kwestie wel zijn, wendde hij zich tot Miss Grandison. "En. nu de ongerustheid van den chauffeur hopelijk bedaard is, lijkt het mij het beste dat u en ik rustig gaan zitten en eens kalmpjes over de zaak praten. Staat u me daarom toe dat ik mijn dikke overjas uittrek en rustig luister naar wat u me te vertellen hebt? Of, ids u bang bent om hier te blijven, kunnen we ook naar een of ander restaurant gaan en wat gaan eten; in elk geval kunnen we dan gaan praten zonder dat we bang hoeven te zijn dat we ge stoord worden. Ik denk dat we beter bier kunnen blijven, vond het meisje. Er zijn maar twee personen die zich het recht aianmar. tigen zich met mijn zaken te bemoeien en als die vanavond, in Londen gearri veerd zijn, kan ik ze toch niet 'ontsnap pen. i de heer Patijn, komt het mij voor, dat de regeling zeer ingrijpend is en voorts, dat de gemeenten in zeer sterke mate beknot worden in haar bevoegdheid, om aan de burgerij belastingen op te leggen. Weliswaar krijgen, zooals uit het omvang rijk ontwerp blijkt, de gemeenten, in ver band met de eventueele afschaffing van de door hel Rijk geheven Personeel© Be lasting, de bevoegdheid een verteringsbelas ting te heffen, welke belasting feitelijk neer komt op een gemeentelijke personeele be lasting, doch, naar het mij voorkomt, zeide rnr. Patijn, overschrijdt zoo'n belasting vrij spoedig 'de grens van het bereikbare en is zij met zoo gemakkelijk te verhoogen als een gemeentelijke inkomstenbelasting. Daar om zie ik in het wetsvoorstel een aan zienlijke beperking van de gemeentelijke autonomie. De bevoegdheid van de ge meente om opcenten te beffen op de hoofd som der nieuw in te voeren Gemeente fonds-belasting, geeft wel eenige compen satie ten opzichte van de beperking van. vrijheid, van handelen der gemeentebestu ren, welke het wetsontwerp met zddi brengt, doch deze bevoegdheid tot opcentenhef- fing wondt ook in sterke mate aan ban den gelegd. Naar bet mij toeschijnt zoo vervolgde burgemeester Patijn gaat de beperking der gemeentelijke autonomie zoover, dat de .vraag rijst, of zulks wel in overeen stemming is met de Grondwet. Intusschen wil ik met het opperen van deze beden kingen volstrekt nog met zeggen, dat ik over het wetsontwerp reeds een gevestigd oordeel heb, zoo voegde de burgemeester luer aan toe. (Hij besloot met te zeggen, in beginsel zeer veel te voelen voor de afschaffing van de Forensenbelasting, welke in het wetsontwerp wordt voorgesteld, welke op heffing hij een goeden "maatregel en ver betering achtte, omdat naar zijn meening de forensen op het o ogenblik onevenredig zwaar belast zijn. Oost-Indië. Politieversterking voor Billiton teruggekeerd. Batavia, 29 Sept. Vanmorgen is de helft van de indertijd voor Billiton gezonden po litieversterking alhier teruggekeerd. De andere helft wordt de volgende week Za terdag verwicht. Esp eranto. Soerabajai, 29 Sept. De afdeeling van het N.-Ind. Onderwijzersgenootschap heeft voor het in December te houden congres het voorstel ingediend, dat alle onderwij zers het Esperanto zullen aamleeren, op dat ten spoedigste voorstellen aan de re- geermg kunnen worden gedaan lot de ver plichte invoering van het onderwijs in Es peranto op de scholen. In de toelichting wordt verklaard, dat men deze zaak in het midden der volle belangstelling wil plaatsen, omdat het Esperanto een mach tig middel is tot bevordering van den wereldvrede. Faillissementen in Nederland. De statistiek over September 1928, sar mcngesteld door Van der Graaf Co., aid. handelsinformatiën, toont dat ia Ne derland in totaal 299 faillissementen zijln uitgesproken en van 1 Januari 1928 af 2544 faillissementen tegen 2824 faillissementen in datzelfde tijdvak vorig jaar. De Vrij'z. Democratische Bond. Aan het jaarverslag van den Vrijz-Dem. Bond is het volgende ontleend: Het aantal afdeelingen bedraagt 232, te zamen tellende 10.406 leden, tegen 251 afdeelingen met 10.305 leden op 1 Oc tober 1927. Het aantal algemeene leden bedraagt 73, het aantal personeele leden 293, tegen respectievelijk 82 en 318 op 1' October 1927. Komen ze hierheen uit een of ander ver land? vroeg Curtis snel, want zijn sterk combinatie-vermogen deed diverse mogelijkheden in zijn geest opdoemen. tTal- Is" het misschien mogelijk dat ze met mij aan boord zijn geweest van de „Bel- moral Castle" van Zuid-Afrika hierheen? Wat eigenaardig dat n over Zuid- Afrikai spreekt! Ze zijn aan boord van de „Switzerland". (Maakt gij u dan maar niet ongerust. De „Switzerland" beeft averij gehad; we zijn haar den afgeloopen nacht gepasseerd. Ze stoomt met gedeeltelijk defecte machi nes heel langzaam op en kan onmogelijk voo-r morgenochtend in Southampton zijh. Bent u daai' héél zeker van? vroeg ze gespannen. I Wel, er is niets zo-o onberekenbaar als de zee. Een vriend van me heeft ver teld dat dit draadloos geseind is en ik heb gisteravond met eigen oog en gezien, dat de schuit als een aangeschoten eend vogel voortwaggelde. Dit is temninste een kleine opluch ting! zuchtte het meisje. Hij! zag haar bezig met haar hoed en handschbnenan! en keek onwillekeurig naar de overjas die hij over een stoel had gehangen'. Tot zijh -schrik zag hij dat de linkermouw met bloéd'hespat was en hij slaagde.er in om, voordat zijn gastvrouw hoed en hajnd- Eeclitszaken. De driftige architect De procureur bijl den Hoogen Raad beeft geconcludeerd tot vernietiging van het ar rest van het Haagsche gerechtshof, waar bij 'de architect G. Th. J. M., wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, in booger beroep was veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf en tot verwijzing van de zaak naar een ander hof. Het betreft de zaak, die zich op 18 Augustus van het vorige jaar heeft afge speeld. op de Laan van Meerdervoort in Den Haag, ter hoogte van Broaovo. toen requixant plotseling uit zijn auto stapte en den bestuurder van een anderen auto, waar voor hij had moeten stoppen, mishandelde Het gevolg van die mishandeling was een hersenschudding en een sterke verminde ring van het gezichtsvermogen. Over vier weken zal de Hooga Raad arrest wijzen. Gemengd Nieuws. Winterdienst K.L.AJ. De dienst op Kopenhagen en Malmö, die vorrgen winter niet verder ging dan Hom burg, zal gedurende dezen winter tot het eindpunt worden onderhouden. Althans de K. L. M. zal trachten de verbinding eiken dag geregeld te doen geschieden, "hetgeen haar wel zal gelukken, indien de vliegers niet te veel last ondervinden van den nevel, die vooral bij het korten der dage'n pleegt op te treden. De dienst begint en eindigt te Amsterdam, zonder vliegaanslui ting op Rotterdam. Échter is lnj zoo ge regeld, dat de reizigers uit Londen^ wan neer zij gebruik maken van de Harwich- boot, in één dag te Kopenhagen lammen zijn. Die drie diensten naar en van Londen worden in één dienst gecombineerd, even als die op Parijs. Die mogelijkheid, ooi via Brussel naiar Antwerpen te vliegen, vervalt gedurende het komende wintersei zoen. IH'et traject BrusselBazelZurich zal evenmin worden gevolgen. De Engelsche postdienst deelt mede, dat van heden af de briefpost per vliegtuig naar Nederland gedurende den winter is gestaakt. De arrestatie van Liebermann. De beruchte Liebermann, die zulk een belangrijke rol heeft gespeeld gedurende het proces tegen de directeuren vani de Yeendammer Hypotheekbank is zooals bekend ten slotte te Helsmigfors gear resteerd. Na Zijin vlucht uit Amsterdam begaf Liebermann zich naar Brussel, waar hij zich een tijd lang schuil hield. Toen hij daar den grond! te heet voor zich vond, verhuisde hij! naar Riga, zijln ge boorteplaats. Te Riga woonde hij' op een valschen pas Op raad van zijn hospes besloot bij naar Helsingfors te vluchten. Voor 700 dollar waren de matrozen van een naar Finland vertrekkend schipi be reid, Liebermann in het ruim ,van het schip naar Helsingfors tö brengen. Maar vlak yóór bet vertrek an de boot werd hij door douane-ambtenaren ontdekt en aan wal gezet. Intusschen hadden eenige flesséhenlrek- kers het geheim van Liebermann verno men. Een hunner meldde zich aan de woning van Liebermann, stelde zich voor als rechercheur, die opdracht had Lieber mann te arresteeren. Voor 1000 Ifolland- sche guldens was de „rechercheur" echter bereid Liebermann met rust te laten. Den volgenden dag kwam een andere „recher cheur", die zich met 200.000 Finsche Mark tevreden stelde. Liebermann besloot Riga ten spoedigste te verlaten, hetgeen ham ook, dank zij val- sche papieren, gelukt is. Bijl trok naai Helsingfors, waar hij zich voor een doctor in de theologie uitgaf. De flesschentrek kers ontdekten echter zijln nieuw adres en hij kreeg bezoek van den „directeur van de recherche van Helsingfors" en diens schoenen had afgedaan, het kleedingstuk zoo te vouwen d[it de overblijfselen van de gruwelijke tragedie niet meer in liet oog vielen. Daarop schenen ze elkaar met nieuwe belangstelling te bekijken, want Curtus was een opvallend-knappe jonge man in „eve ning dress" en Hermione Grandison was nu ze liaar hoed had afgezet, met haar weelde van zacht, golvend, goudbruin haar, als het mogelijk was nóg aantrekkelijker Hermione was de eerste die het zwij gen verbrak dat enkele oogehbhkken in de kamer gehangen had. Ze was tegen over haar bezoeker aan een vierkante tafel gaan zitten en liet haar aardig fijne kin! op baar samengevouwen smalle handen rusten, terwijl ze Curtis recht in deoogen, keek. iU zult mijl wel een vreemd meisje vinden, ibegon ze maar ik verschil toch net zooveel van" andere meisjes van mijn leeftijd en voor zoover ik dat doe is het een gevolg van de ellende die ï'k onder vonden heb. De eenige man op de wereld, die [mijn geluk zou moeten verzekeren, is mijln vervolger geworden. Ik ben van avond bier, omdat ik van mijln vader ben weggeloop en en. ik heb alles gedaan wat de wet toestaat om maar te kunnen trou wen natuurlijs: onder condities die ik. zelf héb opgesteld om te ontkomen aan een afschuwelijk huwelijk, waartoe hij ime dwingen wil. Ze wachtje even; ze zag een nadenkan- suhstituut De rechercheurs fouilleerden Lie hermaan en namen de 650 dollar, die zij m zijn portefeuille haddon gevonden „in beslag". De „directeur van de recherche" stelde Liebermann voor, hem een anderen pas voor 2000 dollar te leveren. Lieber- man vroeg twee dagen bedenktijd. Den vol genden dag werd hij echter gearresteerd, nu door echte rechercheurs. In de safes van Liebermann is een bedrag van 800 090 dollar gevonden. Wat hij met het overige geld gedaan heeft, ïs onbekend. Gasvet sttükiny. Gisternacht zijn te öldenzaal de gezusters J. en G-. Oldedamink, resp. 84 en SO jaar oua ,door gasverstikkmg om het leven ge komen. Bij onderzoek bleek, dat een gas slang van een gascomfoor was afgegleden en dat zich daardoor gas in het woonhuis verspreidde. De eene vrouw zat dood op een stoel bij1 de tafel, de andere lag op den grond. Geen groentijd meer m Frankrijk. Aan de Fransche universiteiten ert „col legos" zal voortaan geen „groentijd" meer zijn. Men heeft bevonden, dat er betreu renswaardige incidenten zijn voorgekomen en dat sommige „groenen" zijn behandeld op een wijze, die goede nota van het al gemeen gedrag der ouderejaars studenten noodig maakte. Nog pos een paar maan den geleden is een nieuweling op een mi litaire school gestorven aan de behande ling, die men hem had doen ton deel vallen. De minister van oorlog, Pamlevé, heeft een eind gemaakt aan het ontgroenen in het leger, en thans heeft de minister van Onderwijs, IRerriot, het voorbeeld gevolgd voor de civiele inrichtingen. Bij het begun van liet nieuwe studiejaar zond lnj aan alle rectoren een schrijven, waarin het verbod van ontgroenen is neergelegd en hun gelast wordt, van overtreding van dit verbod onverwijld melding te maken. Nieu we leerlingen en studenten moeten hartelijk en niet vernederend bejegend worden. STAJPSJSXEXJTfiS. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Nieuwe aanwinsten Studieboeken in Sep tember 1928 der Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Kees Meijer, Het nieuwe leven. J. Borger, De Europ. christ. wereld en haar verwording. E. Stanley Joncs, Christus aan de tafel ronde. Elisabeth Land, Engelsche gesprekken in Holl. winkels. Elisabeth Land, Fransche gesprekken in Holl. winkels. S Berrington, Ik leer in 6 maanden En gelsch. G. R. Deelman, Rohner's „Repetent". B. E. Bouwman en Th. A. Verdenius. Hilfsbueh zu Tiergescbichten. K. Hart SznUebersichtl. Darstellung der Deutschen Grajnmatik. R. Schitfner, Prakt. Maschinenzeicihnen. Marie W. Vos, Roode gaxanium. G. J. A. Mulder en W. R. Heere, De groote oceaan en Japan. G. J. lieering, De zondenval van het christendom. J. D. v Calcar, Bajbelsch leerb'oek. II. Colijn, Koloniale vraagstukken. K. H. de Raaf en J. J. Gris, Een nieuwe bundel. Th. Helmutli Bossert, Farbige Dekora- tionen. F. A. R Beekman, Oef. op Leopold's Xed.-Duitsche klank- en zinverwante woor den. Aage Kxarap Nielsen, Leven en avont. van een Oostinjevaarder op Bali. J. H. Gunning Ilzn, Blikken in Bunjan's pelgnmsreize. den frons op Curtis' voorhoofd. JJ herkent mijn naam nu zeker? riop ze .uit. Hebt u er iets over in de cou ranten gelezen? U bent dus lady Hermione Grandison? Ja. De dochter van den Earl of Valletortl Ja ,En ongeveer drie maanden geleden werd u als vermist-gerapporteerd uit uw departementen in de Rue ïlje Rivoii op den avond vóór u zondt trouwen mét een of anderen Hongaarschen prins? Ja; met Graaf Ladislas Vassilan. Dus u kwam hier met Monsieur Jean de Gourtois? Ik nam hem mee hierheen; ik be taalde hem vooi zijln diensten. Ik was Van plan hem 'als schijm-echtgenoot te huwen om veilig te zijln achter zijn naami zoo lang het noodig was. Hij was mijn mu- /.ick-leeraar in Parijs. Hoe wist uw vader, dat u in Lon den was? Graaf Vassilan ontdekte mijn vlucht natuurlijk en reisde met de eerste gele genheid !naar Kaapstad om zich van de hulp van mijn vader te verzekeren. Ik denk, dat het voor de mannen, die hij daarvoor aangenomen had, gemakkelijk ge noeg- was om mij op het spoor te komen. Maar waarom deed u dat voorge nomen huwelijk met den muziekleeraar niet onder een aangenomen naam? w v 'J T u $~k 4 s-Vs -sfl al -xy {Wordt vervolgd). W i r -ƒ O V-O* 5"l, ""-< T i* 5 n *1 7 - t'r VV v"* 1^ ïleió èenrinl vèrsciiijct dagelpB, met nit- londering van Zon- en Feestdagen Prjjs per kwartaal t a.—fianco per post f 2.50, Prys per week - 15 cents.— Afzon derlijke nnmmers 4 cents. Abonnementon worden dagelijks aangenomen Advertentiën voor het eerstvolgend num mer moeten vóór eli uur aan bet Bureau bezorgd rijn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertentjen wordt niet gewaarborgd. Prijs der Adveilentiën van 1—5 reg«:t f 1.55, ledeie regel meer t 0.30; in hel Zaterdagnummer 1—5 regels i 1.80, iedere regel meer f 0.15. Keclames f0.75 per regel. Incassokosten 5 ets.; postkwitaoties 15 ets. Tarieven van advertentien by abonnement zjjn aan hei llnreau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiën opgenomen a l 0 50 t/m 15 woorden, f 0 75 t/m 25 woorden. Elk woord meet 5 cent tot een maximum van 30 v oorden i Éi* D f 1&

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1