Dit nier Waal uit 3 iflea. buitenland. Aspirin- Vrijdag 12 October Een veelbewogen nacht smEs LAm 81% jaargang. «o. >8934 Diversen, Tabletten 'f? 1 Interc. Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311 EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenh» gen voorgeschreven en andere officieel af- en aankondigingen en kennis gevingeB van het Gemeentebestuur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Schie- dam hebben bij hun besluit van 11 Octo. her 1928 het verzoek van de N.V. Tem 1- fabriek „SCHIED|AM", om vergunning °tot uitbreiding van bare fabriek aan den Noord- vestsingel 139—141, kadaster Sectie 11, no. 701, door bijlplaatsing van een kleinen turn nel oven, 13 electromotoren van resp. 20, 15 en 2 P.K. drijvende bestaande werk tuigen en een transportbaan, waarin zijn geplaatst 2 electromotoren van resp. 2V2 en IV2 P.K. drijvende loopkaften zulks met verwijdering van een ronden tegel oven en 7 electromotoren van to taal 25 P.K., verdaagd, aangezien bet desbetreffeaid onderzoek nog niet is geendigd. Schiedam, 12 October 1928. 2298 37 De Fransch-Britsche samenwerking. Hoe men er in Duitseh land over denkt. Engeland wil de heerschappij ter zee. Frankrijk de oppermacht in Europa. Die verschijnselen van een nauwe samen- werking tusschen Engeland en Frankrijk, zooals het vlootaccoord, hebben in ver scheidene kringen, ongerustheid gewekt. Men is in bet geheel met gesticht over de geheime diplomatie van Engeland en er is sterk op aangedrongen om den inhoud! van de terzake tusschen Engeland en Frankrijk gewisselde nota's te puhhceeren. Binnenkort zal dit nu geschieden, doch men zal er niet veel wijzer door worden. Om redenen van staat zullen die 'nota's natuurlijk worden geschift Men werkt voor een bondgenoot schap altijd achter de schermen en in di plomatieke stukken wordt hieromtrent niets vastgelegd. Vóór het uitbreken van den wereldoorlog in 1914 heeft men dit reeds kunnen constateeren. Toen was er achter de diplomaten reeds het noodige Voorbe reid, door de militaire leiders. Het is wel interessant te weten, hoe men in Duitsehland' óver "de samenwerking tus schen Engeland en Frankrijk denkt. Kort na den oorlog deelddo mem zich in Duitsehland in, dat Engeland na de ver nietiging -van - de Duitsche vloot, den Buit- schen overzeeschen handel en het Duit sehe koloniaal bezit, krachtens* zijn oude evenwichfepolitiek op het Európeesche vas teland, het herstel van Duitsehland zou be vorderen, ten einde ..Frankrijk -niet opper machtig te laten worden. Menige uiting uit Kngelschen inond, scheen deze opvatting te bevestigen en de Engelsche ambassa deur lord Ampthill genoot le Berlijn Veel vertrouwen en sympathie, omdat men hem als pleitbezorger van een dergelijke poli tiek beschouwde. Ook zal men zich her inneren, dat Ampthill zich indertijd! sterk heeft beijverd voor de politiek van L01- camo, terwijl van Stresemaren bekend is, dat hij! gaarne rechtstreeks met Frankrijk tot overeenstemming was gekomen. Een tijd lang had men m 'Duitsehland den indruk dat Engeland inderdaad te Parijs bemidde lend optrad ten gunste van Dnitschlanid Deze indruk is den laatsten tijd zeer ver zwakt, met name sedert het Engelsch-Fran- sche vlootaccoord bekend--is geworden, welles inhoud zoo wordt opgevat, dat het beoogt Engeland de maritieme heerschappij op de wereldzeeën en Frankrijk de militaire oppermacht op het Európeesche vasteland te waarborgen. Bij het nagaan van die redenen, die En geland bewegen tot dqze politiële, welke naar Duitsch inzicht weinig strookt met de Volkenbonds- en ontwapenings-idee, komt men tot de slotsom dat do regeerende con servatieve staatslieden van Enigeland, slerk verontrust door de onverwachte gevolgen van den wereldoorlog, heil zoeken in 'n nieu we, versterkte Entente met Frankrijk. Mis- (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. 14) De Franschman sloot zijn oogen en kreunde. Ik ben hier vreemd meneer de commissaris. Ik ken hier niemand, be halve Milord Valletort. Laaf hem hier ko men en een dokter. Winter's stem veranderde plotseling; er Monk grooten. afschuw en minachting in voor den laffen schurk, dien hij het liefst een pak slaag zou hebben gegeven. Is het goed tot u doorgedrongen, monsieur de Courtois, voegde hij den Franschman scherp toe, dat mr. Hunter, de journalist, die u met het huwelijk hel pen. zöü, vermoord is? De Fransclunan scheen doof; hij lag bleek en met gesloten oogen op het bed. Enfin, als u zoo van streek bent, zal ik u vanavond verder met rust laten, zei Winter.' Hij wendde zich naar den administra teur. Zorg dat twee flinke en betrouw bare kerels dezen heer uitkleeden' era naar bed brengen. Als hij eten .of drinken wil, laat hem dan wat geven, maair als hij tee- kenen van koorts vertoont, bijvoorbeeld als hij wil uitgaan, brieven wil schrijven of teïefoneeren, moet dat belet Worden, met geweld desnoods. Als hij te Listig wordt, belt u dan Scotland Yard1 'op. Ik zal di rect een dokter bij hem sturen. De Courtois kwam weer een beetje bij. Ik voel me erg ziek en duld deze in menging niet. Ik heb niets verkeerds ge daan. 1 schien heeft het met Amerikaansche hulp volbrachte energieke herstel van het Duit sche economische leven en den Duitscihon overzeeschen handel, er eenigszins toe bij', gedragen Engeland nogmaals aan Frank rijk's zijde te brengen. Wellicht heeft de toenadering tusschen groote Duitsche en Franseho takken van bedrijf, die in En geland eenigo ontstemming heeft gewekt er nog iets meer toe meegewerkt, Maar de sterkste beweegreden is, naar Duitsch in zicht, het verlangen in Engeland om zijn positie tegenover de na den wereldoorlog geweldig opgekomen jongste wereld-mo gendheid Amerika door een vlootoverean komst met Frankrijk te versterken. De wereldoorlog heeft mot Diuitschland als den kleinen mededinger van Engeland afgerekend en Amerika, den grooten mede dinger, buitengewoon sterk gemaakt. Als financieele en commercieele maciht en als zeemacht kruist Amerika nju overal grof en zelfbewust de wegen van Engeland eai streeft in de eerste plaats openlijk naar het doel het tot dusver de zee beheer- schende Engeland tot een deelgenoot op denzelfderi voet omlaag te drukken. Amerika en Engeland concurreeren scherp met elkaar sinds Amerika in den wereldoorlog is ontwaakt en het Britsche wereldrijk moet vcor veiligheid in den rug zorgen wanneer John Bull met gespannen spieren Uncle Sam tegemoet wil gaan, wil het zidi niet van de eerste plaats in de wereld laten verdringen. Veiligheid in den rug vindt Engeland in een nauw verbond met Frankrijk, dat ook de Britsche be zorgdheid verzacht over het feit, dat het Nauw van Calais het Britsche eilandenrijk niet meer beveiligt nu het nieuwe zware geschut van de eene Kanaalkast naar de andere schiet, duikbooten het Kanaal blok- keeren en de lucht-eskadcrs er in een! o ogenblik over heen vliegen en tot in het hart van Engeland kuninen biininen- dringen. Want Engeland heeft opgehou den een eiland te zijn en de sterkste mili taire macht van het vasteland is het als buurman, militair gesproken, dichter don ooit genaderd. Wat dit voor coavervatieve Engelsche politici beteekent, kan men hier evengoed begrijpen als hun gevoelens hela opzichte van Amerika en men gelooft van Duitsche zijde gaarne, dat niet een bepaal de Engelsche misnoegdheid tegenover Duitsehland, maar de macht der omstan- diglioden hen voor een nieuwe Entente met Frankrijk toegankelijk mankten, waarbij Kijk, hij begint al te ijlen. Telefo neer even om een paar helpers, dan zal ik ze instructies geven. Maar monsieur riep de Fransch man. Ik roep de bescherming van den Consul in. De arme man is wat licht in hel hooid, zei de detective op medohjdendon loon tegen, de aanwezigen in het alge meen. Maar ik hoop die ellendige Hon- garen vanavond te arrestceren, want ze hebben niet alleen Hunter vermoord, maar dezen man hebben zo ook Ieelijk toege takeld. De uitwerking van deze woorden was merkwaardig. De man zakte volkomen in e kaar en gaf geen kik meer. Nadat de bewakers gearriveerd waren, gingen Winter en zijn motgezellen heen. iWinter stond er op om Lady iHermione zoo spoedig mogelijk te ondervragen, spe ciaal in verband met graaf Vassilan. Cur tis en Devar ontsnapten door een zij gang aan de journalisten en fotografen, die in grooten getale waren komen opzetten. Winter nam oom IRorace en tante Louisa onder zijn hoede en dit vreemde drietal volgde de bedden anderen naar Ritz. Curtis ging dadelijk naar de deur van IH'ermione's kamer en klopte aan. Be hen het, 1...liefste, zei Curtis. Rij vroeg zich angstig af, hoe zij reageeren zou op het erioht, dat de Courtois niet dood was. Dte deur werd jge op end en IHermione verscheen; z© was nog geheel en al gekioed. .Het spijt mij dat ik je moet storen, maar hier zijn een paar vrienden die je spreken willen. Ik hoop, dat ze heel goede vrienden van je worden mijn oom en tante en de jonge Devar, van wien ik je, verteld heb. Er.is ook een-detective bij* een heel geschikte vent, die je een paar dingen won vragen over Vassilan. Duitsehland voortaan de beide westelijke mogendheden weer geheel vereenigU. tegen over zich zal hebben en wel zoo, dat Frankrijk daarbij de leiding zal hebben in alles, wat de behandeling van Duitsehland ingevolge het verdrag van Versailles be treft. Voor Frankrijk zooi oordeelt men ia ^Duitsehland ligt de 'bekoring van een nieuwe entente met Engeland minder in een gemeenschappelijk front tegen de Ver. Staten dan wel in zoo'n front in Europa zelf. Hiermede is in het kort de openbare meening in Duitsehland saamgevat. Het is geen wonder, dat Duitsehland alle pogin gen in het werk stelt om met Amerika] bevriend te blijven. Horan geroyeerd. De Engelsch-Auierikaansclie journalisten kring te Parijs heeft den journalist Horan van zijn lidmaatschap vervallen Verklaard. Na een onderzoek der feiten verklaarde het bestuur, dat Horau's inlichtingen het niet overtuigd hadden, dat hij volgens zijn be roepspliohten had gehandeld, waarop het besluit tot royement is gevolgd. Horan heeft 's middags Parijs verlaten en is reeds te Brussel aangekomen. De gezondheid van Chamberlain Volgens berichten uit San Francisco heeft Sir Austen Chamberlain veel baat gehad bij zijn lange zeereis en is hij nu bijna geheel hersteld. Half November zal hij uit Quebec naar Engeland terug keeren. De commissie Simon te Bombay aangekomen. De commissie van sir John Simon is gistermiddag te Bombay aangekomen en door den Onderkoning ontvangen, wiens ecliligenoote lady Irwin, zich aan boord van hetzelfde schip bevonden baid. Er kwam geen enkel incident voor. De staking in de Australische havens. In den toestand van üe staking is gis teren volgens een telegram nit Melbourne, een nieuwe verwikkeling gekomen tem ge volge van het besluit van een vergadering der zeelieden in den staat Victoria om een! staking te beginnen! als protest tegen het treden rheumatische pijnen voor* al hevig op. Men bedenke, dat rheumatiek chronisch kan worden. Bijtijds en krachtig aanpakken is dus dubbel noodig. Men neme de beproefd gebleken die een weldadigen invloed op den gestoorden bloedsomloop hebben en daardoor spoedig pijnstillend werken. Hoofdstuk IX. Elf uur. Winter had in de hall van „Ritz Hotel" aan Curtis gevraagd om hem de jas van het slachtoffer te toonen en de detective ontdekte in een van de zakken ©en boekje, waarvan een elastiek, dat er aan bevestigd was, een bepaalde bladzij aanwees. Op deze bladzijde ontdekte de detective oen paar aanteeikeningen in stenografie on met zijn veelzijdige kennis van Mies wat in zijn kraam te pas kwam, ontcijferde hij de hiëroglyphen. (Hij schreef een paar re>- gols op een vel papier van het hotel, deed dat in een enveloppe en gaf brief en jas aan een assistent met bestemming voor Scotland Yard. Lady IHermione Icwam aan den arm van haar man beneden hij haar bezoekers. Toen tante Louisa het blozende en verlegen meisje zag, was alle vooroordeel ineens verdwenen. God zegene je, liefje, zei ze, terwijl zij haar arm om IHermione heensloeg en haar hartelijk kuste. Misschien is dit wel een heel goede wending in je loven; in ieder geval ben je in een familie van "ïbravo, menschen terecht gekomen 1 Ma'am, zei Oom (Horace, het klinkt misschien vreemd, ik weet niet veel meer van mijn neef af dan u zelf, maar als hij het karakter van zijn vader heeft, hebt u een goede keus gedaan en iaat me er aan toevoegen, dat lijj een schitte rende keuze gedaan heeft! Curtis had een souper besteld voor het gezelschap en voor dat ze aan tafel jjingen nam Winter Lady IHermione even "apart Ek hoop, dat u mij niet kwalijk neemt als ik openhartig met u spreekt) Mylady, stelsel van arbeidsvergunningen, dat hij de nieuwe wet is ingevoerd. Tegelijk werd den zeelieden in de andere havens aan geraden hun voorbeeld te volgen. Men ver wacht dat Tasmania ten gevolge van deze staking der zeelieden geïsoleerd zal ge raken. Geldgebrek in Ru,sland. Na de tweede industneele leening van een half iniilioen roebel, waarop op 1 October, nadat zij een maand voor inschrij ving open gestaan had, voor 359 millioon roebel ingeschreven is, en de birmrailiuid- sclie leening van 300 millioen roebel tegen 11 pCt., die kort daarop aangekondigd is, heeft de raad van volkscommissarissen thans besloten tot de uitgifte van nog een Linnenlandsche staatsleaning va'n 400"mil- üoen roebel tegen S pCt. Tezamen beloo pen deze drie leeningen 'n bedrag, dat ham welijks verschilt van de da ervoor gemaakte staatsschuld (op 1 Juli j.l. 1232,3 millioen). Terwijl men voor de industrialisatie- leening op de arbeiders en boeren gerekend heeft en de tweede als geldbelegging voor de staatsspaarkassen bedoeld is, is de nieu we leening bestemd voor het onderbrengen van do reservefondsen v!an de staat»- en handelsorganen. Daartoe waren trouwens ook de vroeger uitgegeven 8 pCt.'s leeniiv gen bestemd. Tot nog toe is geen leening voor een langoren termijn dan tien jaar uitgegeven; ditmaal probeert men het met vijftien. De aflossing begint eerst in 1939. D e liefde van prins N icolaas van Roemenië. 1 Naar men aan de „Pester Lloyd" seint, had de Roemeensche censuur de pers ten strengste verboden, iets te publiceeren om trent de geruchten betreffende de buiten- landsche reis van prins Nicolaas. Hij was n.l. te Parijs gesignaleerd met zijn liefje. Het blad Cuventuf publiceerde daarop op een in liet oog vallende plaats het vol gende bericht om de censuur te tarten: Naar uit Teheran gemeld wordt, is daar dezer dagen een afgezant van het konink lijk hof van Buchaxa aangekomen, met de opdracht, prins Djurko, den voogd van den minderjarigen emir, te bewegen, naar zijn vaderland terug te keeren en zijn post we der te aanvaarden. Prins Djurko, die Bu- chara in gezelschap van een sdhoone en voorname dame heeft verlaten, is n.l. hier afgestegen en vertoont, ondanks de ver zoeken zijner moeder en van zijne regeer ring, niet de minste neiging, naar Buchara terug te keeren. Venizelos t Belgrado. Venizelos hoeft te Belgrado een onder houd gehad met Sjaolenkowitsj, den mi nister van buitenlandsch© zaken ad inte rim. Hij heeft zich uitgelaten goede hoop te hebben op alle punten tot overeen stemming te zullen komen. Venizelos heeft aan de pers medege deeld, dat het doel van zijn- reis in da eerste plaats was de strekking van het Italiannsch-Grieksclie verdrag bekend to ma ken. Zijn uiteenzetting had zoowel te Pa- rijis als te Belgrado volledige voldoening geschonken, te meer daar het verdrag tegen] niemand is gericht, dus ook niet tegen Frankrijk, Engeland of Zuid-SLavië. maar ik moet n vragen, of dat vreemde verhaal van Mr. Curtis juist is? Over het huwelijk, bedoelt u? Ja? Uc weet natuurlijk niet wat hij u verteld heeft, maar ik zal u mijn lozing van het geval geven; dan kunt u zelf oordoelen. Maar ik twijfel or niet aan, dat luj de waarheid zal hebben gesproken. Daarop deed zij den detective in het kort het verhaal van den druk die haar vader en den IHongaar op liaar hadden uitge oefend, van haar afspraak met Jean de Courtois en van het plotseling opduiken op het critieke oogenblik van John Curtis. Over zes maanden, eindigde zij ben ik meerderjarig en dan ben ik volko men vrij en houdt de pressie van mijn vader en den graaf van zelf op. Iedereen heelt me overigens aangeraden met hem te trouwen. "Waarom? Omdat hij, als lOostennjik-Hongarije in elkaar valt, kans heeft op een troon. Hij is van Koninklijken bloede. Zonder onbescheiden te zijn: als zulk een persoonlijkheid zooveel moeite doet om u te winnen, moet u wel zeer vermogend zijn. Slijn inkomen bedraagt een honderd duizend pond per jaar, zei ze eenvoudig, maar er zijn buiten mijn vader en mijn bankiers en den graaf natuurlijk maar heel weinig menschen die dat weten. Daarop deed hij haar tal van vra gen omtrent den persoon van Graaf Vas silan, maar ze wist niet heel veel van hem te vertellen; niet anders eigenlijk dan dat hij een bekende persoonlijkheid was in verschillende chique Paxijsehe nachtgeCe- genheden en in verschillende politieke .in trigues met betrekking tot zijn vaderland gemengd was. De Indische Staatsregeling, Naar aanleiding van de aanhangige wij ziging van de Indische Staatsinrichting heeft de raad van bestuur der Nationale Unie aan de Staten-Generaal een uitvoerig memorandum aangeboden, getiteld: Indio en hot Koninkrijk, liet is bewerkt door prof. dr._J. A. Eigeman, die van meening is, dat de wetgever in de uitwerking Van art. 1 van de Grondwet te kort gescholen is. De schrijver, ziet de oplossing aldus, dat weliswaar de meerderheid van den Volks raad aan do inheeinsche gegeven wordt, en dus de autonomie van Indie komt te be rusten op het rnheemsche element, maar dat het terrein der autonomie, dat der ia- heemscho aangelegenheden dan ook scher per begrenst worden, zoodat de autonomie geen middel kan worden tot het uitlokken van conflicten mei het Koinnknjk. De selinj- ver acht het noodig de door de Indische Staatsregeling onopgelost gelaten vraagstuk ken ernstig ter liaud te nemen en waar schuwt ertegen om de door de aanhangigs wijziging geboden gelegenheid daartoe niet te laten oorbij gaan, aangezien, naar sclirij'- ver's meening, aanneming zonder meer van het aanhangige wetsontwerp de mogelijk heid om tot een doeltreffende organisatie van het Koninkrijk te komen, voor goed afsluit. STADSjSJDETTWS. Geslaagd. Aan de Leidsche universiteit is voor het candidaatsexamen geneeskundige le gedeel te geslaagd de heer A. J. J. van Gomert. Toelating R.H.B.S. Van welingelichte zijde wordt ons mee gedeeld, dat in het jaarverslag over 1928 van de Commissie van Toezicht op het M. O., voor zooveel de R. IL B. S. betreft, de volgende passage zal worden opgeno men, die van belang is voor hen, die het volgend jaar toelating wenschcri tot de R. II. B. S.: „Bij! Kon. Besluit van 7 Februari 1928 no. 18 werden de eisclien van toelating gewijzigd. De ingevolge art. 2 van dat be sluit aangewezen commissie van onderzoek heeft, gezien den korten lijd van voorbe reiding, die den schoolhoofden na bekend wording van dat besluit bleef, gemeend! bij deze eerste toepassing Van dit besluit bij de toelating van dit jaar m d'e eerste plaats de examen-opgaven zeer eenvoudig te moeten houden en in de tweedfe plaats art 9 van dat besluit zeer ruim te moeten opvatten, en als regel gesteld, dat na een onvoldoend schriftelijk en mondeling exa men in ieder geval met het hoofd der la gere school werd overgelegd, en indien, ondanks het onvoldoende examen het hoofd de volle verantwoordelijkheid voor zijn guru, stiige verklaring van aanleg en geschiktheid aanvaardde, de canididaat werd toegelaten. Bij de toelating in volgende jaren zullen de examen opgaven iets minder eenvoudig moeten worden en de naar aanleiding van het examen toegekende cijfers meer gewicht xm de schaal moeten leggen". Tentoonstelling „Onderling Belang". Door de Schiedamsche Pluimvee- enKo- mjnenvereenigiag „Onderling Belang", zal ook dit jaar weder een tentoonstelling wor den georganiseerd op 1516 December a. s. Door het Gemeentebestuur is daarvoor een zilveren medaille beschikbaar ge steld. Gratis rit. Wie een gratis reisje naar Rotterdam wil maken, venvijzen we naar een advertentie van de S. A. O. (Gebr.. Korpel) in dit blad. 1 Weet u ook, of hij vijanden heeft? vroeg Winter. Zeker. En de meest-verbitterde daar van is wel Gravin Marie Zapoiya, die in Hotel Ritz in Parijs woont. Ze kan hem niet vergeven dat hij aan mij de voorkeur geeft hoven haar dochter. Ze hoort tot den alleroudsten Hongaarschen adel en vindt dat haar dochter het meeste recht heeft om eventueel op den Hongaarschen troon te komen. Dus de Gravin zou het heel prettig vinden als u goed en wel met een ander getrouwd was? concludeerde de detective. Zeker. Ze heeft mij het huwelijk met den Graaf zooveel mogelijk tegengemaakt. Maar het meisje zelf is verliefd op den militairen attaché van den Oostenrijksch- Hongaarsche legatie in Parijs. Hoe heet die meneer? Kapitein Eugene de Karely. Dus ook een vijand van Graaf Vas silan? Hij heeft den Graaf tot een duel uit gedaagd, maar deze heeft hem geen voldoe ning willen geven, omdat de kapitein niet m rang zijn. gelijke isl De „maitred'hötel" ikwam meedeelen, dat het souper geserveerd was. Ondanks al de schokkende gebeurtenis sen van den avond was de conversatie aan tafel opgewekt en levendig. Tijdens den maaltijd werd de detective aan de telefoon geroepen. De administrateur van „Frazer" deelde hem mee, dat Graaf Valletort in ge zelschap van een onbekende die blijk baar gehoord had dat de Courtois nog leefde, met alle geweld hij hem wensoh- ten te worden toegelaten. 1 1 (Wordt vervolgd). Af "'F/; aïwfnk'-ï'Wï Here cournnt veraoti(jnt dapelijka, inel uit- sondertog van Zon- en Feestdagen. Pigs per Jswartaal i 2.— iranco per poat 12.50. Prya per week' 15 cents. Afron- derlijkö nummers 4 cents Abonnementen worden dagelijks aangenomen Advertenlién roor tiet eeistvolgend num mer moeten vóór ©11 uui aan het Bureau bezorgd zijn, *s Zaterdags vóór t> uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. Prijs dei A dvei leut it'll van 1—5 regels t 1.55; ledeie regel meer t l.3Ü; m het Zaterdagnummer 1—5 regels i 1.80, iedere regel meer f 0.15. lteclames f 0.75 per regel. incassokosten 5 cte.; postkwitanties 15 ets. Tarieven van advertentien by abonnement syn aan het Bureau verkrijgbaar Oagelyks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentièn opgenomen t 050 t/m 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum Tan 30 oorden V' v i Men weigere namaak en lette er op, dat op elke tablet het woord „BAYER" ingestem* peld is. Prijs 75 ets. 34 if i 'tl mfi /'W

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1