Rosa's 8e Bloemententoonstelling. Hedenavond geeft het muziekgezelschap Gusto een concert in het tentoonstellings gebouw. Vooraf wordt, do volgende rond wandeling gemaakt: Rozenburgerplein, Geervlietsehestraat Ha- vendijk, door tusschenliggcnde straten naar Lekstraat, Nieuwe Maasstraat, Beijerland- Scliestraat, G roenelaan, IIagastrant, Nieu. wo Haven, Westerkade, Warande, School straat, Onuijebrug, Oranjestraat, GerritVer- boonstraat. Lange Ilaven. Hedenmiddag "tusschen 4 on 6 uur zijn de kinderen, die verpleegd worden in de verschillende gestichten, tot een bezoek uit genood igd. Winkelweek Gorzen. De winkelweek in de Gorzen zal toch gehouden worden. Een aantal winkeliers hebben daartoe liet besluit genomen en sullen binnenkort hun collega's in de Gor zen bezoeken. Of daaraan ook een etalage wedstrijd zal zijn verbonden, zullen de deelnemers onderling uitmaken. 'tLigt in de bedoeling de winkelweek de laatste da gen van November en de eerste dagen ,van December te houden. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer C. L. Simons, staat op het stand punt, dat de Gorzen een op zichzelf staand stadsgedeelte is en dat metterdaad moet toonen. Blazers Dierentuin. Een flink Australisch transport is giste ren tegen den avond in Blazer's Dieren tuin aan de Warande gearriveerd. Daartoe beliooren twee goed ontwikkelde roods kangaroe's, die koddig rondspringen in de apenkooi, wier bewoners, nu het buiten voor hen 's nachts een beetje koud wordt, binnen zijn ondergebracht. De kangaroe's zijn vrij tam, maar toch moeten de ver zorgers, die hij de beesten in het hok komen, oppassen. De nagels van de ach- terpooten zijn zeer sterk ontwikkeld en in het wild kunnen zij daarmee hun aan vallers toetakelen. In do achterpooten en in den dikken staart hebben de kangaroe's geweldig veel kracht. Het transport bestond verder uit een keurcollectie vogels: 150 rose papegaaien, 2000 Zebra-vinkjes, zeldzame diamantduif jes, en verschillende waaierstaartporkietefn, waarbij er zijn, die prachtig gekleurd zijn. Door bemiddeling van den directeur van dmi Dierentuin te Adelaide kreeg de firma Blazer verlof deze mooie verzameling die ren uit te voeren. Zoo men weet bestaat er een verbod van uitvoer van dieren uit •Australië. Voorts behoorden tot deze zending een paar blauw-tong skinhs, mooi geteekende hagedissen en eenige tapijtslangen. Een paar dagen geleden arriveerden een mooraap uit Celebes en ©en Japanscha rood-gezïeht-aap, beiden staartloos. Maar merkwaardiger nog zijn een wolaapje, dat thuishoort in Brazilië en Peru, een zeer lief beestje, behoorend tot de slingerapen, evenals zijn kameraad, waarmee hij z'n hok deelt, een spïn-aap, afkomstig uit Peru. De pinguïns hebben maar kort in Blazer's Dierentuin vertoefd. Donderdags kwamen ze en Dinsdags daarop waren ze reeds op reisnaar Moskou. De bolsjewieken trachten hun dierentuinen te bevolken door het ruilen van dieren. De proviand van den ontvluchten aap in de tuinen, die hij geregeld inspecteert, begint te minderen. Dezer dagen heeft hij een bezoek gebracht aan zijn oude omge ving, en waagde zich zelfs in een omras terd gedeelte achter in (den tuin, waar het bergschaap een tijdlang was opgeslo ten.. Van het klaar gezette voedsel heefi hij gesmuld. Als hij dat nog eens waagt zou dat wel eens het einde van zijn vrij heid kunnen beteek-enen, want er wordt op hem gelet! Excursie. Woensdag 24 Oct. a.s. zal de Ned. Ver een. van Huisvrouwen een excursie naar het Vredespaleis ondernemen. Verkeersongeval. Gisteravond heeft een door A. P. A. te Rotterdam bestuurde autobus, achteruit rij dende in de Oranjestraat, een lantaarnpaal omver gereden, die bij den grond af. knapte, Een ontsnapte ballon. Iedereen heeft op 't oogenhlik belangstel ling voor luchtballons! Dat heeft Maga zijn Rosa goed begrepen en daarom was een flinke ballon in gereedheid gebracht, die hoog in de lucht boven café De Am- stelbron op de Broersvest zon zweven. Op zijn ronden buik -waren deze vier simpele letters aangebracht: ROSA. Hedenmiddag is de luchtballon, die met 3000 L. waterstofgas van de N.V. Oxyge- mum was gevukl, terwijl zij op het dak van de Amstelbron bevestigd zon worden ontsnapt. Pijlsnel schoot zij naar boven en dreef in Westelijke richting weg. Op den iVlaardingerdijk is de ontsnapte gesignaleerd .Waarschijnlijk zal zij over het Westland naar zee drijven. Wie de vluchteling terug 'bezorgt, ontvangt een belooning. "tls een Vrij kostbaar reclame-middel, zoo'n lucht ballon en naar men ons verzekerde was het heusch niet de bedoeling, dat Rosa 2!Ou ontsnappen! Geveilde en verkochte goederen. Notaris A. Hoek. Geveild 12 October. 1. Het fabrieksgebouw met erf, open grond en 'loods aan de Manastraat, No. 12 te Schiedam, groot 4 A. 57 c.A. In veiling f7500. 2. Het heerenhuis met erf en tuin aan de Warande No. 95, te Schiedam, groot 1 A. 64 c-A- In veiling f 10.400. "j i 'AGENDA. S chi edam. Luxor, Broersvest. 1. Landverraders. 2. De wedstrijd, lieden Pandora Bioscoop. S uur. 1. Mil lionaire. 2. Als de liefde komt. 3. De Alb. Biirerfeesten te Neuren berg. Op het tooneel: Gezusters Washington. 12, 13 en 15 Oct. Zaal R. K. Volks bond 25 en 711 uur. Rosa's 3e Bloemententoonstelling. 12 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Suriname- film. 13 Oct. Volksgebouw, 8 uur. Schied. Axb. Tooneelvereen. Tot Steun in den Strijd. Opv. van Hein Roekoe. 14 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond S. V. V. Supportersvereeniging D. W. en IV. 17 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Concert door het Mandoline-Gezelschap 0. N. I. 15 Oct. Musis Sacrum, S uur. Lezing voor de Leden van 't dep. Schiedam van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. Spr. Mevr. Goemans Geertsema Beckering. Rotterdam. Heden e. v. a. Casino. 8.15 u. Gezelsch. van Aerechot en Boskamp: De Kino-koningin (operette). 12 Oct. Groote Schouwburg. 8.15 uur. Rott. Hofstad Toon. Boefje. 12 Oct. Ons Huis, S uur. Marionetten-thea ter De Olijftack. O.a. Faust. 12 Oct. Tivoli Schouwburg, 8V4 uur. Too neel verb oud. Rotterd. Hofstad Too neel. Het graf van den onbeken den soldaat. 13 Opt. Groote Schouwburg, 8 uur. De Co-opera-tie. De Tooverfluit. 13 Oct. Tivoli Schouwburg, 8 uur. Het Schouwtooneel. Samen uit. 13 Oct. Circus Schouwburg, 8 uur. Gez. M. Spree. A7ader! Heden W. B.-ïheater, S uur. 1. De man zonder geheugen. 2. De zangeres van Broadway. Op het tooneel: Darlon. Heden Scala Theater, Kruiskade 6068, 8 uur qn 945 uur. 1. De gou den vlinder. 2. Hofschandalen. Hod en Olympia Theater, Biimenweg 46. Bioscoopvoorstelling: Nul uur nul. BEL&MGRIJK. Elke kooper van een Retourbiljet van 35 at ontvangt Zat&rdaa 13 Oct* tot nadere aankondiging een BONrecht gevende op eeD 9BT BRATIS RIT Deze regeling geldt ook op Zaterdag en Zondaa den geheelen dag. 11 SA. GEBR. KORPEL. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAARDINGEN. Hef gemeenschappelijk abattoir. Burgemeester en Wethouders schrijven aan den Raad Bij ons voorstel* van 28 Juni 1927 stel den wij uw Raad voor in beginsel te be sluiten tot het stichten van een open- paar slachthuis op een door ons aange geven terrein en ons machtiging te verlee- nen nadere plannen daartoe te doen ont werpen. Deze nadere plannen, ontworpen na de aanneming van ons voorstel in uw verga dering van 11 Juli 1927, hebben ons doen zien, dat de stichting en de exploitatie van een openbaar slachthuis, uitsluitend voor onze gemeente, te groote finaneieele offers vergen zal. De stichtingskosten van een slachthuis overeenkomstig een in overleg met de sla- gerevereeniging door den dienst der Ge meentewerken opgemaakt plan zijn be groot op f 180 000 voor de gebouwen en f47.000 voor machines en inventaris. Daarbij komt dan nog f75.500 voor de handelswaarde van het in te nemen ter rein. Worden nog enkele door de sla gers gewenschte wijzigingen aangebracht, als b.v. een afzonderlijk gebouw voor nood- slachtingen en het scheppen van gelegen heid voor alle slagers om zelf op een dag te slachten, die hun het beste schikt, dan zouden de bouwkosten nog met f 40.000 stijgen. Reeds zonder deze laatste kosten, levert de exploitatiebegrooting een tekort op van ongeveer f 14.000 pvr jaar. Bij inwilliging van alle wenschen der slagers zou dat zoo ongeveer tot f17.000 stijgen. Do slacht- en keurloonen zijn daarbij aangenomen op f8 per rund en f5 per varken. Het zal uw Raad duidelijk zijn, dat wij na het bekend worden dezer gegevens het voorstel der gemeente Schiedam, om de exploitatie van een openbaar slachthuis gemeenschappelijk ter hand te nemen^met geheel andere oogen zijn gaan bezien.' Reeds vóór wij U ons in den aanhef be doeld voorstel aanboden, hadden wij ter zake met onze ambtgenooten van Schie dam overleg gepleegd. Toen meenden wij echter dat de nadeelen, aan een gemeen schappelijke exploitatie verbonden, grooter waren dan de daaraan verbonden voordee ion, op grond waarvan wij dan ook uw Raad ons meerbedoeld voorstel deden. Bij de bepaling van welk standpunt wij uit ter aard vertrouwden op de mogelijkheid ec-ner sluitende exploitatie, althans op een exploitatie zonder aanmerkelijke verjjezeni. Nu ons intusschen gebleken is, dat de exploitatie van een uitsluitend voor onze gemeente en slechts met voldoening aan noodzakelijke eischen, ingericht slachthuis, een jaarlijksch verlies te dekken zal geven van ongeveer f 14.000 per jaar, hebben wij het aanbod der gemeente Schiedam opnieuw in behandeling genomen. Hiertoe gingen wij te gemakkelijker over, vaar het stichten van twee kostbare in richtingen op betrekkelijk korten afstand van elkaar, uit economisch oogpunt kapi- taalverspilling is te achten. Het gemeentebestuur van Schiedam is be reid het abattoir te stichten in hetSterre- hosch, naast de terreinen der Firma Wjl- ton, en nabij den dijk, zoodat het bijna op het midden komt, tusschen de be bouwde kommen van Schiedam en van Vlaardingen. Aanvankelijk hebben wij aangedrongen op een exploitatie voor gem.eensohappcv lijke rekening, doclv met het oog op moei lijkheden die dan te wachten zijn bij de toepassing der Vleeschkeuringswêt, hebben wij daarvan afgezien. Na ^enige besprekingen met onze ambt genooten van Schiedam, zijn wij tot de overtuiging gekomen, dat samenwerking in dezen zeer goed mogelijk geacht moet worden, zonder dat onze gemeente finan eieele risico's behoeft te aanvaarden. Op den voorgrond staat, dat de gemeente Schiedam den geheelen bouw en de vol ledige inrichting voor haar rekening neemt. Kapitaaluitgaven behoeft onze gemeente in dezen dus niet te doen. Overigens is de tusschen de beide _ge- meenten te sluiten overeenkomst zoo een voudig en beknopt mogelijk gehouden en is zij, zooals uw Raad uit het hierna afgedrukte ontwerp blijken zal, geheel door trokken van den geest van gelijkheid tus schen de belanghebbende gebruikers uit Schiedam en nit Vlaardingen. Van zelfsprekend is het" echter, dat het beheer door de gemeente Schiedam ge voerd zal worden. Invloed op dat beheer, van onze gemeente, is evenwel verze kerd, omdat 3 van de 7 leden der Com missie van advies voor het slachthuis door uw Raad benoemd zullen worden. Ook de regeling van de slachtloonen ach ten wij voor onze gemeente bijizonder gunstig. In de eerste drie jaren van de exploi tatie, die toch wel als de moeilijikste be schouwd mogen worden, zullen de rech ten niet verhoogd mogen worden. Even- tueele verhooging of verlaging daarna be hoeft de medewerking van uw Raad. Van bijzonder belang is nog de bepa ling, dat onze gemeente slechts voor vijf jaren aan de overeenkomst gebonden is. Blijkt in den loop van dat tijdvak, dat de van de gemeenschappelijke exploitai- tie verwachte voordeelen te hoog ge steld pn, of dat de daaraan verbonden nadeelen zijn onderschat, dan kan op nieuw overwogen worden op welke wijze deze zaak voor den dan komenden tijd geregeld kan worden. In direct verband met de aanwijzing van de plaats waar het slachten der slacht dieren geschieden moet, staat de organisa tie van den keuringsdienst van vee en vleeseh. Keuringsdienst en slachth'aisdienst grijpen zoo in elkaar, dat een uniforme regeling van beide noodzakelijk is, zoo dat, wordt met de gemeente Schiedam een overeenkomst gesloten betreffende de ex ploitatie van een openbaar slachthuis, noodwendig ook een regeling moet wor den aangegaan ten aanzien van het toe zicht op de naleving der Vleeschkeurings- wet in onze gemeente. Samenwerking van gemeentebesturen op dit punt is door de Vleeschkeuringswet reeds voorzien. Op grond van de bepalingen dezer wet kunnen verschillende gemeenten den Keu ringsdienst gezamenlijk regelen. Geschiedt dat, dan wordt door de regelende gemeen ten één dezer als centrale gemeente aan- cgewezen. Deze aanwijzing brengt mede.j dat aan de centrale gemeente wordt op1 gedragen de leiding van den gemeenschap pelijken dienst en van het daaraan ver bonden personeel; de benoeming, de schor sing en het ontslag en de Tegeling van de arbeidsvoorwaarden van dat personeel inbegrepen. Het personeel van de centrale gemeente wordt dan bevoegd tot toepas sing der "Vleeschkeuringswet ook in de an dere fier Regelende gemeenten. Samenwerking met de gemeente 'Schie dam in den hierboven, aangegeven zin,, zal dus tot gevolg moeten hebben de opheffing van den keuringsdienst van vee en vleeseh onzer gemeente en het beëin digen van de terzake loopende overeen komsten met de gemeenten Vlaardrnger- Ambacht en Maasland. Aan het personeel van den bestaanden dienst zal dus ontslag moeten worden ver leend en een wachtgeldregeling voor dat personeel zal moeten worden vastgesteld. In verband hiermede is van financieel belang voor onze gemeente de bepaling van de ontwerpovereenkomst met de ge. meente Schiedam, die eventueele wacht gelden, te verléenen aan ambtenaren der betrokken gemeenten, ten laste van de exploitatie van het gemeenschappelijk slachthuis brengt. Directe finaneieele lasten zal dus de opheffing van den bestaanden keurings dienst voor onze gemeente niet medebren gen. AVel zal zij de keurloonen moeten missen, die thans een netto provenu op leveren van rond f8000 per jaar. Uit het vorenstaande blijkt dus, dat bij het aanvaarden van de volledige samen werking met de gemeente Schiedam ver schillende maatregelen te nemen zijn. Zoo zullen, behalve 'de maatregelen hiervoor vermeld, de onderscheidene verordeningen betreffende den keuringsdienst van vee en vleeseh bijvoorbeeld die tot het hef fen van keurgelden moeten worden in getrokken. Alvorens U daartoe uitgewerkte voorstel len te doen, zouden wij evenwel, gaarne zien, dat uw Raad de samenwerking met de gemeente Schiedam aanvaardde. Omtrent de met Schiedam te treffen re geling is overleg gepleegd met de Sla- gersvereeniging. Deze heeft haar bezwa ren kenbaar gemaakt en lean zich met ons voorstel niet vereenigen. De meeste geopperde bezwaren zijn echter gericht tegen een hier te stichten slachthuis, wan neer het niet zóó groot werd gemaakt, dat alle slagers zelf des Dinsdags slach ten kunnen. De grootere afstand naar het Schiedamsche slachthuis lijkt ons geen over wegend bezwaar. Een groote grief maken de slagers tegen den bij de exploitatie-bet. grooting van een .slachthuis voor deze ge meente alleen, in rekening gebrachten grondprijs van f75.500, gelijkstaande met een erfpachtskanon van £1.50 per M2. Het komt ons echter voor, dat "als het slachthuis gesticht wordt op den daarvoor aangewezen grond, dit bedrijf aan de ge meente dezelfde erfpacht moet betalen als van derden gevraagd zou worden. De ons door onze ambtgenooten van Schiedam overgelegde exploitatie-begroeting van een gemeenschappelijk slachthuis doen wij "hierna afdrukken. Wij stellen U voor, de hierna afgedrukte ontwerp-overeenkomst met de gemeente Schiedam aan te gaan. Aan de ontwerp-overeenkomst is het volgende ontleend 'Artikel 3. De adviseerende Commissie voor op richting en exploitatie van hot slachthuis zal bestaan uit 4 Schiedamsche leden,, waaronder een als voorzitter, en 3Ylaar- dingsche leden te benoemen door den Raad van elke Gemeente. Artikel 4. Het slacht- inclusief keurloon, zal bij do ingebruikneming van het slachthuis worden vastgesteld op f6 per rund, f3.50 per varken en f2 per nuchter kalf. In de eerste drie jaren zal dit recht niet worden verhoogd. In dit tijdvak eventueel geleden verlies zal daarna door verhooging der rechten worden ingehaald. In dien tijd gemaakte winst, zoover die niet in onderling over leg zal worden gereserveerd, zal daarna worden aangewend tot verlaging van be doelde rechten. De rechten zullen in onderling overleg door de beide Gemeenteraden gezamenlijk worden bepaald en wel zooveel mogelijk zoodanig, dat noch verlies noch winst te verwachten is. Artikel 5. De Gemeente Vlaardingen is slechts voor 5 jaar verbonden, indien de over eenkomst door baar een half jaar vóór het eindigen van dien termijn is opge zegd. Artikel 6. Alle geschillen, die naar aanleiding van deze overeenkomst mochten oprijzen,, wor den beslist door een door de beide Da- gelijkscbe Besturen in gemeen overleg te benoemen commissie, bestaande uit drie leden. 1 Zij zal het advies inwinnen vain het Rijkstoezicht op de Vleeschkeuring en dit Ier kennis brengen van beide Besturen, aan welke gelegenheid zal worden gege ven tot schriftelijk en mondeling debat. Wanneer partijen het niet eens kunnen worden over de benoeming der Commis sie, dan zal aan Heeren Gedeputeerde Staten worden verzocht haar te benoe men, partijen gehoord. Ned. Middenstandsbond. In de j.l. gehouden bestuursvergadering van de afd. Vlaardingen van den Kon. Ned. Middenstandsbond zijn de bestuursfuncties als volgt verdeeld: H. Maarleveld Pz., voorzitter; A. S. Bleekrode, 2e voorzitter; A. R. Bot, le secretaris; W. Noordegraaf, 2e secretaris; M. Bekooij, penningmeester; A. Groeneveld Azn. en A. Hoogenverf Azn., commissaris sen. Gouden Jubileum. Gisteren herdacht ds. W. Sieders, emeri tus predikant der Geref. Kerk alhier, het zeldzame feit, dat hij voor 60 jaar het predikambt aanvaardde. De krasse grijsaard, die 17 October a.s. 83 jaar wordt, en zich in de algemeene achting mag verhengen, gaat nu en dan nog voor in den dienst des Wooird's. Van verschillende zijden ontving hij blij ken van belangstelling op dezen dag. Zondag 14 October houdt ds. Sieders een gedachtenisrede in de Geref. Kerk aan den Binnensingel. Chr. Kantoorbedienden Vereeniging. Maandagavond a.s. zal in de groote zaal van het Zeemanshuis een h'eristvergade- ring van de afd. Vlaardingen der Chr. Kantoorbedienden Vereeniging worden ge houden. Door den heer N. 'de Visser, gemeente raadslid van Dordrecht, zal een rede wor den gehouden over het onderwerp: In volle wapenrusting. Bovendien wordt een filmvoorstelling gegeven. Benoeming. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Sliedrecht, hoofd de heer K. Meijer, is be noemd de heer L. Hordijk, alhier. OVERSCHIEL Geslaagd. Aan de Leidsche universiteit slaagde he denmiddag voor het arts-examen lo gedeel te, dp heer F. A. Donkersloot. Door Mevr, de Wed. de Bie zal de volgende week een collecte worden gehou den voor het vredeswerk vajn het Nel. Roode Kruis. Steenengoolster. Gisteravond is door de politie aangehou den mej. J. v. D. uit Rijswijk, die in ver bijsterden toestand met steenen naar een voorbijrijdende auto wierp. Eenige heeren, die in de auto zaten, weitien licht gewond. Onder hevig verzet is zij naar de politie wacht overgebracht en later per auto naar de ouderlijke woning vervoer!. Ontvreemd. Van een terrein, aam den Nieuwen weg is een grijs geschilderde kar ontvreemd. Geslipt. Gistermiddag omstreeks 4 uur is de mo torrijder C. AU B., 22 jaar, rijwielherstel ler alhier, op de Oudendijksche Soiiie- kade, doordat zijn motor slipte, tegen hei prikkeldraad langs den weg gereden. De motorrijder werd aan hoof! en lials ver wond. Zijn toestand was van dien aard, dat transport per brancard naar rijn wo ning noodzakelijk was. De motor is licht beschadigd. Hedenmorgen is de heer Z. van de Zweth nabij de fabriek van Gogarn, doordat van achter de tram een wielrijder Jcwam, aan gereden do-or een auto van de firma; Jamin. De getroffene werd licht aan het hoold verwond. Medische hulp bleek echter noodzakelijk. 1 Veetentoonstelling. Op de Utreclitsche veetentoonstelling heeft de heer de Kroes alhier met rijn inzending vaarzen én osse'n verscheidene prijzen behaald.1 Onderzoek verlofgangers. Het jaariijksche onderzoek van verlof- gangera zal worden gehouden op 26 No vember a.s., des v.m.. 11.15 te Hilligers- berg, in de bewaarschool aan de Kerk straat. Na-on(lerwlj«. Tot heden meldden zich 90 leerlingen aan voor na-onderwijs. Ontslag. De agent van politie M. G. Westdorp, heeft tegen 1 November a.s. eer-vol ontslag aangevraagd. Hij zal den dienst met pen sioen verlaten. 1 Herfst schouw. De Herfst schouw- van de polders Schie- veen en Zestienhoven'. zal plaats hebben; op Woensdag 31 October a.s. en die van den polder Spangen op Vrijdag 26 Octo ber as. 1 J 1 Auto ongeval. Op den Delftweg is hedenmorgen half 11 een luxe-auto van den heer Wie,na an uit Den Haag, ter hoogte van den „Tempel" waarech'ijnlijk door het defect raken van de stuurinrichting, met groote snelheid in de langs den weg loopende s'loot gereden, na vooraf het ijzeren hek Vernield te heb- ben. De chauffeur is met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis Vervoerd. De lieer W. bleef ongedeerd. Loop der bevolking. Bevolking op 31 Augustus 1928 3216 man. en 3206 vr., totaal 6422. Ingekomen: 94 personen, vertrokken 142 personen, overleden 2 en geboren 11. Bevolking op 30 Sept. 1928 3220 majit en 3193 vr., totaal 6413 personen,- Gevonden voorwerpen. Gevonden een gouden dasspeld, terug te bekomen bij v. d. Wouw, Mamixstraati 57, Rotterdam. i fieri: en SctiooL Ned. Herv. Kerk. i Aangenomen het beroep naar Frederiks- oord ds. L, Meeth te Kantens (Gr.). 1 Huldiging prof. dr. A. H. de Hartog. In de groote bovenzaal van het gebouw- der {A. M. V. J. te Amsterdam, is gister prof. dr. 'A. H. de Hartog gehuldigd irt verband met het feit, dat hvji 25 jaar predi kant is in de Ned. Herv. Kerk. 'Als voor zitter van het huldigings-eömité stelde oud- minister dr. J. Th. de Visser de bizondere ver-diensten van den jubilaris in het licht en overhandigde een cadeau in enveloppe, waarbij een album was gevoegd met da namen der deelnemers, en de photo's van de kerken in de verschillende gemeenten; waar hij predikant is geweest. Verscheidene sprekers voerden het woord De voorzitter van de Maatschappij! Rem brandt bood prof. de Hartog het e erelid maatschap der vereeniging ea een schil derij aan. Sport. Voetbal. Bestuursverkiezing Ne- 1 derlandsche Voetbal bond. De uitslag van de verkiezing voor twee bestuursleden van den N.V.Bi- is als volgt: J. Moorman 1420 stemmen, dr. D. J. van Prooye 1353 stemmen, dr. J. Hollweg 820 stemmen, J. Godschalk 243 stemmen, A. A. Joha 174 stemmen, zoodat herkozen is dr. van Prooye en gekozen de heer Moor man. 1 Gemengd Nieuws. De vliegtochten naar Indiê. Blijkens bij de I. L. M. ingekomen be richt is de H,NAFD (het vierde vliegtuig) gisterochtend te 6 uur 30 pi. tijd uitCavn- poro vertrokken, 7 uur 30 to Allahabadi aangekomen; uit Allahabad te 10 uur 5 vertrokken en te 13 uur 20 te Calcutta aangekomen. Het vliegtuig zal vandaag .mar Rangoon vertrekken. Volgens bij de I. L. M. ingekomen be richt is het vijfde vliegtuig, de HNAEN, gistermiddag om 1 uur 13 te Boedapest aangekomen. De directie der Ind, Luchtvaart Stijl lieeft van de bemanning vm het vierde vlieg tuig, het volgende bericht ontvangen„Vrij-, dag 12 October. Wij vei trekken om 6.35i plaatselijke tijd uit Calcutta en zijn om 11.15 te Akyath geland, om benzine in le nemen. Daar het terrein tengevolg© van de regenval op het oogenbiik te zacht is om te vertrekken, moeten wij evenwel wachten totdat het terrein droger is. Het toestel bevindt zich in uitstekenden staat' Aan boord is alles wel." I j Margarine met melk? De directeur van den1 keuringsdienst voor waren te 'Arnhem heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een fabrikant van margac rine, wegens overtreding van art 328bis van het Wetboek van Strafrecht (oneerlijke concurrentie), op grond, dat de mededee- 1 in gen van dezen fabrikant, dat rijn nieuwe margarine-merk met mielk is berpid, in strijd, zouden rijn met de waarheid! van ftozerburgerplBln naar Dien* t}ztanüBlaan of omgekeerd. Collecte. Aanrijding.

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2