verkoop BAMI - OLIE BUITENLAND. Woensdag 17 October 1928 Een veelbewogen nacht. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. Jaargang. 18938 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN), Tel. 68103 en 68617. Pnstrokpninn No 5311 EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Ingekomen zirjin verzoeken Van: le. J- VAN STEEN, om vergunning tot oprichting van een koek- en banketbakkerij' in het panel Overschieschestraat 55, kadas ter Sectie I, no. 1550, met een heetelucbt- oven en een electromotor van 21/2 P.K., drij» yende een' deegkneedmachireet 2e. De BATAAFSfTTR TMiPORT MAAT» SCHAPPIJ (v.b. N. V. ,,'Acetylena") te 'siGravenbage, om vergunning tot oprich ting van een benzine-installafcie mat een Oiulergrondsch reservoir, inlioudende GOOO L,, in het pand. Westvest 4, kadaster Sectic G. no. 488, en met een bovengrondsclie aftapinrichting op het trottoir vóór ge noemd pand. D'eze verzoeken Zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie ge» legd. Op Woensdag, den 31 October 19 2S, des voormiddags ten 11 ure, zal ten Raad'- huize gelegenheid worden gegeven om be- zwaren tegen het toestaan van die verzoe ken in te brengen en die mondeling ot schriftelijk toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de secretarie der gemeente van de schrifturen die tra- zake mochten zijn ingekomen, kennis wor den genomen. Volgens de 'bestaande jurisprudentie zijirt' niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet over eenkomstig art. 7 dier Wet voor het ge meentebestuur of een of meer zijner le den zijn verschenen, teneinde Iinn bezwa ren mondeling toe te lichten. Schiedam, 17 October 1928. 2300 59 Een interview met Ramsay Mac Donald De algemeene staking te Lodz. Botsingen tusschen stakers en politie. MacDonald, de leider van de Engelsche arbeiderspartij, die sinds enkele dagen te Berlijn vertoeft, ontving gisteren de ver- legenw tigers van de Dnitsohe pers. Op e< .1 vraag, wat hij over de Fransab- Engelsche vlootovereenkomst dacht, ant woordde MacDrmall hieromtrent nieLs po sitiefs te weten, daar Lij' juist van een reisje naar Canada! is teruggekeerd ITet komt mij echter voor, zeidc bij, dat de kabinetsdiplomatie een overeenkomst heeft gesloten, die op het gebied van de oude en gelukkig overwonnen politiek van bet „evenwicht der mogendheden." thuisbe- hoort. We zullen de gelegenheid hebben de kwestie in het parlement ter sprake te brengen en dan' eerst zullen we ver nemen, of bet verdrag niet imdraisdïit te gen de politiek van den Volkenboni, die alleen bet reciht bezit dergelijke betrekkin gen tusschen naties te regelen. Over Rusland zeidc MacDonald, dat vol gens de opvatting van de arbeiderspartij de tegenwoordige regeering van Rusland reeds sinds tien jaar het bewijs levert, dat ze recht op bestaan heeft De Sovjet- regeering bestaat en het is niet de taak van de buitenlandsche regeeriingen dit be staan te ontkennen. Het spreekt vanzelf, dat Engeland met Ue tegenwoordige Rus sische regeering dezelfde betrekkingen zal moeten aanknoopeiï, als die welke het reeds met de overige naties van Europa bezit. MacDonald verzekerde voorts nog, dat zijn partij voor spoedige ontruiming van bet bezette Dnitsohe gebied is. Hij acht het verkeerd, bet probleem der ontrui ming te verbinden, met dat vaarde schade vergoeding. Ik zou, zeide hij, aan het pro bleem van de ontruiming een zuiver poli tieke oplossing willen geven, zooals dit door de politiek van Genève en Loeamo wordt geëischt. Tenslotte zeide MacDonald, dat zi. de kwestie van de aaneensluiting van Oosten rijk bij Duitschland voorloopig geen inter nationale marr een nationale aangelegen heid. is. De Engelsche arbeiderspartij kan niet inzien, dat Frankrijk .en Tsjecho-Slo- (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit bet Engelsch van LOUIS TRAGY. Vertaald door J. M. 18) Hoofdstuk XIII. •Waarin Lady IHermione naar haar beste weten handelt. Toen de koele nachtlucht de verontwaar diging van Graaf Valletort een beetje hadi doen bedaren, begon hij de situatie te over denken. Hij was geen vreemdeling in Lon den, maar hij had verscheidene jaren in het biritenlaud vertoefd en wist niet goed tot wien hij zich om raad moest wenden. Hij liep een deftig uitziend, hotel in de Strand binnen, gaf zijn kaartje af en vroeg naar den eigenaar. Een minzame Zwitser haastte zich naiar voren, in de veronderstelling, dat de glo rie van zijn établissement weer vergroot zou worden door de komst van een hoog geboren gast en bij keek verbaasd op, toen de graaf hem uitlegde, dat bij een adres wilde hebben van een goed bekend staand advocaat en zich tot den eigenaar van jmn. groot hotel had gewend; om dat die zeker wel op de hoogte zon zijn en hij niemand anders wist wien hij! op zoo'n onmogelijk nur oun raad kon vragen. Mag ik u vragen, in wat voor soort zaak u een advocaat noodig hebt, nvy- lord. Is het voor een civiele of een cri- mineele zaak? In zekeremi zdtn voor de laatste. Het wakije het reciht zouden hebben zich tegen deze aansluiting te verzetten. 1 Te Lodz (in Polen) is de staking thans algemeen. Er hebben botsingen tusschen de politie en de stakers plaats gehad. Aanleiding tot het incident gaf 'het feit, dat 22 tramwagens, die bediend werden door werkwilligen, onder bescherming van de politie door de voornaamste straten van de stad reden. Het stakende tram personeel trachtte steeds weer de werk willigen te bewegen den arbeid! neer te leggen. Die stakers werden echter door de politie achteruit gedreven, waarop ze de ruiten van negen tramwagens inwierpen. Onder de reizigers, die zich in de rijtui gen bevonden, ontstond een paniek. De politie moest met den blanken sabel de betoogers uit elkander drijven. Drie sta kers werden gewond. Te Zgiers, een voorstad van Lodz, werd de electrisehe centrale door de stakers bestormd, ook bier moest de politie han delend optreden. Tiet tramverkeer .rust heden geheel. Be reden politie patrouilleert door de straten. Die electrische Centrale is bezet door de troepen. Brood is voldoende verkrijgbaar. Er heerscht echter gebrek aan vleesch. Die prijzen der levensmiddelen stijgen snel. Die dagbladen zijn beden versobenen met bij zondere toestemming van de leiders der staking. Of ze echter ook morgen van de pers zullen komen, is de vraag. Het per soneel van de gasfabriek staakt ook, zoo- dat 's avonds een groot deel van de stad geheel donker is. Te Pabiamoe, nabij Lodz, werd, gisteren een uit veertig arbeiders bestaand, plaat selijk stakingsoomitó door de politie in hechtenis genomen. Ook te Lodz zijn tal rijke arrestaties gedaan. Alle onderhande lingen tot het hervatten van den arbeid zijn tot nu toe vergeefsch geweest. In arbeiderskringen is men met de houding van de regeering weinig ingenomen. Mén wijst in deze kringen er op; dat de nieu we begrooting de salarissen der ambtena ren met 15 pet. verhoogt, de spoorweg tarieven zijn 20 pet. verhoogd," daaren tegen verlangt de regeering echter, 4at de arbeiders zich met een loonsverhooging van 5 pet. zouden tevreden stellen. De arbeiders zijn dientengevolge vast besloten geen beroep te doen op de regeering,) betreft een onwettig huwelijk. De Zwitser streek langs zijn kin. Mr. Schmidt is een specialiteit op het gebied van huwelijkszaken; hij woont hier. Dan moet iik die hebben. Een minuut of vijf later zat de graiaf in de zitkamer van mr. Otto Schmidt. De rechtsgeleerde was een korte, dikke man, die veel overeenkomst vertoonde met een ei. Een ovaal hoofd, een ovaal lichaam en vreeselijk dikke korte beenen; zijn volko men kaal hoofd had een ivoorkleurige tint. Hij luisterde aandachtig naar het verhaal van den Graaf, die de gebeurtenissen wel haar waarheid vertelde, maar toch voor zich hield, wat hij niet noodig vond om mee te deelen. Ui heb heel wat zaken behandeld in mijn leven, maar zoo iets heb ik nog nooit bij de hand gehad. En de naam van den detective, die u kennis gaf van den moord, is "Winter? Ja. Ik ken .Winter. Hij is het hoofd van de Crimineele Afdeeling van Scottlar I Yard een man, die om zijn persoon en zijn bekwaamheden in hoog aanzien staat en het grootste vertrouwen geniet bij de rech terlijke macht. Het leek mij ook een bekwaam man toe, maar ik ben er van overtuigd dat bij er geen erg In heeft, welke rol die Curtis gespeeld heeft. Uw dochter kan toch onmogelijk ver liefd zijn geweest op de Courtois? We moeten een motief vinden. Mijta, waarde heer, de veronderstelling, dat zij verliefd is op dien man, is eenvou dig belachelijk Ik heb redenen om aan te nemen, dat zij dacht dit huwelijk noo dig te hebben als een soort bescherming tegen een. man, die in elk opzicht een maar den strijd te voeren tot de over winning. Hunnerzijds hebben de patroons in de textielindustrie te kennen gegeven, dat hun weinig gelegen is aan het einde van" de slaking, aangezien de stagnatie zeker aanleiding tot verbetering van de conjunctuur ten gevolge zou hebben. Te Lodz vermoedt men, dat de industrieelen met de regeering in verbinding staan en zich tot loonsverhooging bereid zullen ver klaren, mits ze hunnerzijds belangrijke concessies, zooals credieten op langen ter mijn, en belastingfacilitoiten, zouden ver krijgen. Later wordt nog gemeldi, dat de minister van arbeid de vertegenwoordigers van beide partijen tot een bespreking heeft ont boden. Deze zal waarschijnlijk Donderdag plaats hebben. Diversen, De ontruiming van het Rijnland. De Daily Telegraph acht het waarschijn lijk, dat de Diuitsche regoering in tegen stelling met de algemeen gekoesterde ver wachting, er voorloopig van afgezien heeft in zake de ontruiming van het Rijnland een nota aan de geallieerde mogendheden te zenden. In ieder geval zal voor de presidentsverkiezingen oh Amerika geen, nota gezonden worden. Tegen dien tijd zal dr. Stresemann de leiding van het Dnitsohe ministerie van buiteidandsche zaken weer op zich ge nomen hebben. Volgens t bet blad is de vertraging voornamelijk toe' te schrijven aan de jongste rede van. Poincaré, waarin de Fransche minister-president ensdien in zake bet herstel- en veiligheidsvraagstuk r stelde, welke voor Duitschland onaanneme lijk moeten worden geacht. Te Berlijn is men van meening, datAmerika na de presidentsverkiezingen beter in staat zal zijn, zijn invloed op den politiefcen en fi- nancieelen toestand in Europa uit te oefe nen. De zaak-Ho ran. De Quai d'Orsay publiceert een verkla ring naar aanleiding van. het vertrek van Horan naar bet buitenland. Hierin wordt medegedeeld, dat Bo-ran op 8 October op de prefectuur van politie openlijk verklaar de lo. dat hij na een vergeefsobe po ging om den tekst van het compromis in handen te krijgen, zijn bezoldigden cor respondent de la Planque bad opgedragen hem dezen zoo spoedig mogelijk te ver schaffen. Hij beloofde hem, wanneer hij daarin slaagde, een bedrag van ongeveer 10.000 francs; 'So. dat de la Planque hem de twee documenten ter hand stelde endaar- bij mededeelde, boe hij ze verkregen had; 3o. dat bij de documenten aan Hearst deed toekomen en hun oorsprong mededeelde, Hearst droeg hem op het tweede docu ment dringend naar Amerika te seinen en er veel drukte van te maken. Horan verzoekt de prefectuur van politie mild te zijn met de maatregelen, waaraan hij door deze daad was blootgesteld en hij vroeg om de verzekering, dat hij zijn mededeelingen op geenerlei wijze zon uit buiten. De prefectuur eerbiedigde dit ver zoek, maar HoTan sprak in het openbaar zijn eerste verklaringen tegen. Daardoor is zij "genoodzaakt Horan's mededeelingen hu nog bekend te maken. Horan misbruikte verder de goe'de trouw van zijtn vakorganisatie en wist hen zelfs te bewegen een actie voor hem te be ginnen. De Fransclie oorlogs- begrooting. De oorlogsbegrooting voor 1929 bedraagt 7.6SO.O0O.<X)O francs of 849 millioen meer dan over 1928. De vermeerdering is even wel meer schijn dan werkelijkheid want 289 millioen is bestemd voor verliooging van tractementen en soldijen, 98 millioen is een gevolg van prijsstijgingen en 311 milloen is bestemd voor uitvoering van do wet op den diensttijd van een jaar. Documenten over de Engelsche vlood verdwenen. De Engelsche politie onderzoekt het ver dwijnen van een aantal zeer gewichtige vlootdocumeuten, die door een beambte in een actetasch werden overgebracht. De kroning van kon ing X o g o e. Naar uit Belgrado nader verluidt, zal de plechtige kroning van Achmedi Zogoe tot koning van Albanië op 28 November ui de nationale vergadering van Albanië plaats vinden. Te Tirana verwacht men de aanweizigheid van buitenlandsche vorste lijke personen, o. a. van den Italiaanschen troonopvolger en van den Bnlgaarsclion prins CyriÜus. Arbeiders uit Roemenie verbannen. Gp grond van een verordening van den Roeineenscben minister van arbeid zijn 650.000 Hongaarscbe arbeiders, onder wie niet minder dan 350.000, die zich reeds geruimen tijd geleden hadden laten natura» üseeren, uit 'l'ranssylvanië verbannen. D'eze maatregel van de Roemeensche re- geering heeft in Hongarije groote verhitte» ring gewekt. Amnestie in Griekenland. Uit Athene wordt gemeld, dat de Griek- sche regeering besloten heeft amnestie te vcrleenen aan alle sinds 1925 wegens po litieke misdrijven veroordeelde personen. De amnestie zal ook betrekking hebben op den tijd van de dictatuur van Paogalos. Een geheime Chineesclie bond. In verschillende stolen van de Ver- eenigde Staten zijh Zondag j.l. zeven Chi- neezen vermoord. Drie van hen werden in de straten van Chicago doodgeschoten; do overigen in New-York, Philadelphia en Washington. Deze moorden zijn bevolen door een Chineesche vereemgmg, die van tijd tot tijd eenige barer leden bij wijze van wraataeming van kant laat maken."De organisatie heeft in China zoowel als m het buitenland vele aanhangers. BlMJKlf LAND» De rijksmiddelen. In September hebben de rijksmiddelen voorzoover de gewone middelen betreft, f 36.2 millioen opgebracht, of f 33/i mil lioen minder dan rn dezelfde maand van het vorige jaar. Sedert 1 Januari j I. be draagt de opbrengst f375l/2 millioen en de vermindering tegenover verleden jaar ruim f 9.6 millioen. Do financieclo betrekking tusschen Rijk en gemeenten. Het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- comité heeft aan ue Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het verzoekt, wel te willen bevorderen, dat de behandeling van het ingediende wetsontweipi bctroï- -fonde de herziening van de finnnoieele 12 Garage „UNIQUE", Burgem-Knappertlaan 4. Tel. 88817. waardig echtgenoot voor haar zou zijtn, doch met wien ze tot mijn leedwezen on der geen voorwaarde wil trouwen. De ver bintenis met de Courtois zou niets dan een schijnhuwelijk zijim geweest. Dat ver klaart dat de diensten van Curtis zijn ge accepteerd. Mag ik vragen of uw dochter is wat men in de wandeling een mooi meisje noemt? Ze ziet er heel aardig uit, maar... We zoeken motieven, mylord, vergeet u dat niet. Ik wou alleen maar weten of die Curtis een volslagen idioot is, ja of neen1. Maar afgezien van uw begrijp el ijken afkeer van den man, wat voor induk hebt u van hem? Het is een. gentleman. "Onder andere omstandigheden zou ik hem als een maat- schappelijk-gelijke beschouwen, erkende de graaf. Dat wil dus zeggen dat hij een ac ceptabeler partij is dan de Fransche mu ziekmeester. De Graaf vloog op: Houd u dien onzin voor u, alstu blieft. Ik wil dat diit huwelijk nietig ver klaard. zal worden. Die man moet worden gearresteerd. Die verbintenis kan' onmo gelijk wettig zijim Dat is niet zoo direct te zeggen. Het geval is tamelijk gecompliceerd. Het hangt van allerlei omstandigheden af wat d'e rech ter in zoo'n geval beslist. En... en waar is de jonge dame op bet o ogenblik? Ik weet het niet. U hebt Curtis het laatst in Frazer's hotel gezien, Ja. Hebt u hem niet gevraagd waar uw dochter was? Ik was zoo buiten mezelf, dat ik woe. dend de deur ben uitgeloopom. Mr. Otto Schmidt stond op. Laten we naar Frazer's gaan. En laat u de lei ding van de zaak aam mij' over. Zoo kwam het dat de administrateur van genoemd hotel, juist nadat hij den politiedokter, dien Winter gestuurd had om de Courtois een slaapdrank toe te dienen, het gebouw verliet, de beide hoe ren zag verschijnen. Is mr. Winter al vertrokken, infor meerde de advocaat Ja meneer. Een half uur geleden, antwoordde de administrateur, die nieuws gierig was wat voor bom er nu weer barsten zou. Weet u zeker, dat mar. Curtis van avond pas uit Afrika gearriveerd is' Ik zou bet wel denken, meneer, de politie twijfelt, voor zoover ik weet op dat punt tenminste nie't. Dan is het toch niet waarschijnlijk dat hij iets uit te staan heeft met den moord op Jean 'de Courtois? Den moord op mr. de Courtois? IToe komt u er bij' dat die vermoord is? Haj' voelt zich niet goed dat is waar; maar voorzoover ik weet ligt lij] hierboven in zijn bed 'te slapen. Te slapen! bulderde de Graaf, die overtuigd was dat Curtis de hand' had ge had. in. den dood van de Courtois om zelf zajin plaats te kunnen innemen.. Otto Schmidt legde een hand op den schouder van den Graaf. Houd u bedaard!. Bedenk wat ik u gevraagd heb. Maar, wat donder Ja, ik geef toe, dat dit een onver wachte wending is; het verandert het heele aspect van de zaak. blaar kalm-blïjVen is toch wat we voor alles moeten doen. verhouding tusschen het rijk en do ge meente zoo spoedig mo-gelijk geschiedt. De Adviesclub' voor de gemeentefinanciert van den Nederlandsch en Bond van Ge meente-ambtenaren beeft gisterenmiddag te Utrecht een algemeene vergadering gehou den. ter bespreking van het wetsontwerp tot herziening van de financieelo betrek king tusschen het rijk en de gemeenten. Eenstemmig was de vergadering van oor deel, dat het zeer gewenscht zen zijn, de gemeenten geen eigen verteringsbelas ting te doen. heffen, doch de heffing en invordering door het rijk van de tegen- wooidige personeele belasting te bestendi gen, met bepaling, dat het rijk de hoofd som cn bet door elke gemeente vast to stellen aantal opcenten aan de gemeenten afdraagt. Ondanks de opgesomde bezwaren wer den van verschillende zijden warme betui gingen van sympathie met liet ontwerp ver nomen. Regceringscommissie voor de bevolkings boekhouding. Gistermiddag is de commissie voor de bevolkingsboekhouding, ingesteld bij be schikking van den minister van bin- nenlaudsche zaken en landbouw van 1 Sopi» tember j I. door prof. mr. H„ W. Met horst in een der lokalen van liet Centraal Bu reau voor de Statistiek namens den minis ter geïnstalleerd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Ged. Staten van Zuid-Holland brengen ter kennis, dat hun ooilege uit twee af- deelmgen A. en B. zal bestaan, wier werk zaamheden als volgt verdeeld zijn: AM, A.: provinciale en gemeentelijke fi nancien, belastingen, provinciaal perso neel, bezoldiging gemeentepersoneel, on derwijs, land- on tuinbouw, wet op de paardenfokkerij 1918 rmwezen, krankzin- nigenwezen, jachtwet 1923, warenwet, vlecschkeuringswet, veeartsen, drankwet,' tiendwet, pandliuiswet, gemeente-borgfoch- tenwet, en pensioenwet 1922 voorzoovor die niet aan afd. B is opgedragen; AM. B gemeentezaken, voorz^over niet aan afd. A. opgedragen, plaatselijke straf- verordeningen, kerkelijke zaken, waterstaat en wegen, watersdia psaaJigelegenh eden, pensioenwet 1922 voor zooveel de water schappen betreft, gezondheidswet, begraaf - wet, nijverheid, ijkwet, dienstplichtwet, wo ningwet, bioscoopwet, Irekhondenwet, wet openbare vervoermiddelen, motor- en rij- vvielwet, wet openbare vervoermiddelen, motor- en njwiehvet, ongevallenwet, lanid- arbeiderswet, strandvonderij', drinkwater voorziening, gasvoorziening en elektrici teitsvoorziening, ruilverkavelingswet, vee wet en marktwezen, snbsidièn voor .genees kundige, hygiënische en maatschappelijke doeleinden. Tot leden van afd. A zijn benoemd de heeren HL J. Rorghols, Th. Reukels en mr. A. O. Crema de Jongh; tot leden van afd. B de heeren jbr. mr. L. E. M. von Fisenne, HL van Boeijen en J.H.A'. Scliaper. De nieuwe .burgemeester van Rotterdam. Do nieuwe burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, zal over eenige maanden bet huis betrekken, waar vroe ger ir. J. II. Wilton heeft gewoond, op den hoek van Heemraadssingel en Mat'aenes- serlaan. 1 1 Voorloopig zal mr. Droogleever Fortuyn vermoedelijk zijn intrek nemen in een hotel te Rotterdam. 1 Tweede Kamer. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een brief van den beer W. Boissevain, gedag- De man, die vermoord is, lichtte de administrateur verder in was een ze kere mr. Henry R. Hunter, een journalist Hij kwam vaak hier; hij was een kennis van Mr. de Courtois. Weet u dat zeker? Positief. Als dat zoo is, mengde de advocaat zich nu weer in het gesprek, is het abso luut noodig dat we onmiddellijk mr. de Courtois te spreken krijgen. Het spijt rac heel erg, sir maar ik heb nadrukkelijke orders van mr. Wintar om niemand bij Monsieur de Courtois toe te laten. U begrijpt toch zeker wel, Zei 'Mir. Schmidt op autoritairen toon, dat de me van de orders van Mr. Winter niet heel veel aantrek. Wijs Lord alletort en mij den weg, alstublieft. Dc administrateur was in een moeilijk parket. IKj wist dat een conflict met den machtigen en invloedrijken advocaat het' ernstige ongenoegen van de directie en aandeelhouders van het hotel zou opwek ken. Er zat niets anders op dan toe te geven; bij moest dan maar zien zich bij Winter uit de perikelen te werken. Maar veel resultaat Ixacl het bezoek bij de Courtois voor de beide heeren overi gens niet. De Franschman lag geheel ge kleed op het bed en was in diepen slaap. De uitputting gecombineerd met den slaapdrank, die die politiedokter hem gege ven had, deed liaar werk en het lukte niet om hem wakker te krijgen. Maar in elk geval wisten ze nu dat de Courtois in leven en oogenschijnlijk ongedeerd was. (Wordt vervolgd). Dete courant ver«chynt dagelijks, mol uit- eouderiDg van 'don- en Feestdagen. Pnja per kwartaal t 2.franco per post f 2 50. -- Prqs per week: 15 cents.Aiion- deilijke nummers 4 cents Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentien voor hel eerstvolgend num mer moeten vóór el/ uur aan het Hureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór t» uur. Ben bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT l'rijs der ^dlóltpnlitn van 5 regels i 1.55, ledeie regel meer i »,50, in het Zaterdagnummer 1—5 regels 1 1.80, iedere regel meer fO.U'Reclames f 0.75 poi regel. Incassokosten 5 ote.; poslkwitanties 15 et*. Tarieven van advertentien bij abonnement sjjn aan het Bireau verkrijgbaci UageRjks woiden tegen voornitbetalic? Kleiue Advertentien opgenomen l 050 t/m 15 woorden, f O 75 t/in "5 woorden. Elk wond meet 5 cent tot een maximum van 30 i oorden 1 *1

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1