SPAARBANK SCHIEDAM aruaz, AAMBEIEN MEVR DAM. Hygiënische Artikelen PatentGeneesmiddelen L. FRENK Boterstraat 7 Gebouw „DANCING:', Thans is het tijd U te abonneeren op het zoo populaire Dames- en Kinder-Modeblad het ideale maandblad voor de huisvrouw Goudsche straat 7 - Rotterdam. HANDELSDRUKWERK van do Roeuwijlcsehe on Sluypwijksclie plassen onverwijld tot uitvoering to doen komen." Schadelijke gerst? Het Tweede Kamerlid Lovink heeft- den minister van binnonlandsche zakein en land bouw de volgende vragen, gesteld: 1. Is het den minister hekenld, dat i,n den laats ten tijd uit Amerika voedergerst is ingevoerd, die blijkens do ervaring, op verschillende plaatsen in ons land en ook elders opgedaan, niet geschikt blijkt voor varkensvoeder 2. Is de minister bereid, naar do scha delijkheid van deze gerst een grondig on derzoek te do-en instellen en de resultaten van dit onderzoek aan de Kamer mede te doelen? bedachten rade. De rechtbank achtte aiïot doodslag mot voorbedachten rade, idoch' wel ernstige mishandeling den dood ten* gevolge hebbende, bewezen en veroor deelde verdachte tot. 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. N.V. DiuitsdiNederl. Handel Mijl. voorh&l gevestigd te Schiedam. Nalatenschap mej. M. van Vel/c i woond hehbKnde te Rotterdam. S:# Kerk en School N e d. H er v. Kerk. Beroepen te Thamen aan den Amstel, ds. T. Tonsbeek ,te Appelsga; te Oos- lerbaule (toez.) ds. F. C. Willek es, te D-roogeham. Bedankt voor Maassluis, ds. N. J. Cu- pedo, te Koudmn. Aangenomen naar den Ham (O.) ds. J. G. R. Langhout, te Lienden. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Dordrechtds. W. Kramer, te Koruborn, en ds. J. A. Riekel, te Sliedrecht. Kunst en Wctensdiap, VÈftKWJSBAAR BIJ Eerste jubileum De Co-Opera-tie. Op 23 October a.s. zal „De Co-Opera- tie" haar Eerste lustrum herdenken, door een opvoering van. Richard Wagner's „Trishm uud Isolde" in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te -Graven- liage, waarmee zij 5 jaar geleden, te Parijs debuteerde. De titelrollen worden dezen a vend ver vuld door Jac-ques Urles (Tristan) en Mevr LirteWh PoolmanMeissner (Isolde). liet orkest zal samengesteld zijn uit het Utrechtsch Stedelijk Orkest, en het Orkest van de Co-Opera-tie (te zamen honderd musici). Na de voorstelling zal een liuldigin-g plaats- hebben op het tooneel, waarna door commissarissen en directie in de foyer van het Gebouw zal worden gerecifieerd. In Restaurant Royal heeft tenslotte een souper plaats. Er- zal aan de Co-Opera-tie een Gedenk boek worden aangeboden, waarin de lot gevallen worden beschreven der verschil lende nationale Operagezelschappen hier te lande. Indien de geldmiddelen dit toe laten, zal met de Directie worden nage gaan, op welke wijze deze gelden het best ten behoeve der instelling dienstig kunnen worden gemaakt. De secretaris van het Huldigings-Comité is: mr. K. F. Katz, Plein 18a, 's-Graven- hage. Gemengd Mewrs. Transatlantische Zeppelindienst. De onderhandelingen van dr. Eckeai-er met Amerikaansebe financiers over de stichting van een maatschappij voor het luchtverkeer tnsschen Europa en Amerika zijn reeds vastgesteld. Dr. Eckener zal Vrijdag met een aantal Iuchtvna rldeskiuufi- gen, o. w. Amstein. en. een bekende finan cier uit New-York, wiens naam nog geheim gehouden wordt, naar Lake-burst gaten en na de bezichtiging m-et hen oen conferentie hebben over de uitvoerbaarheid van het plan. Dr. Eckener verklaarde dat hij do eerste besprekingen met dezen Amerikaan reeds 4 jaar geleden na de overbrenging van de Los Angel-es naar Amerika gehad heeft. De bevolking van Parijs De bevolking van Parijs bedroeg op 1 Juni j.l. 2.871.000 zielen, waarbij voor de voorsteden 1.373.000 zielen komt. Meer dan 10 procent ia de voorsteden en' bijna 10 procent in de stad waren vreemdelingen. De stedelijke bevolking neemt langzaam af ten gunste van de voorstellen, maar niet' in de mate als te Londen, Berlijn- en Weenen geconstateerd is. Engelsche werkloozen in Canada. Twee werklooze Engelsche mijnwerkers, die begin Augustus in Canada aankwamen om bij" het bin.uen.lnden van -den o-ogst te helpen, hebben aan de commissie, die beu uitzond doen weten, dat zij in 9 weken ieder 225 dollar opgespaard hadden. Zij' hebben die 450 dollar bijeengevoegd en van den boer, bij wien ze werkten eenj stuk land van 160 acres gekocht, dat zijl nu zelf gingen bewerken, ofschoon zij' hij' hun overkomst niets van landbouw af wisten. De boer zal -ben door den eersten! winter heen. helpen en eens per weck krij gen ze „theorie" van den plaalselijkenj schoolmeester, die zelf ook boert. Wat niet weet. wat niet deert. Een „invlieger" vaar de Engelsche lucht macht wiens naam om dienstredenen ver zwegen wordt, deed een proeflochL niet een geheel metalen Bristol Bulldog-veelit- vliegtuig, toen hij midden in tie lucht dui zelig werd en het bewustzijn verlo-or. Het toestel begon naar de aarde te dui ken, met een snelheid die gestadig toe nam.. Nadat hij 5000 M. gedaald was, kwam de vlieger bij en herkreeg de macht over zijn toestel. blij herinnerde zich niels van hetgeen' er tijdens zijn val gebeurd was, maar toen hij zich weer normaal voelde vloog hij verder en pas na eenigen tijd streek hij neer. Zijn automatisch registreeren'de hoogte meter gaf duidelijk aan welk een gevaarlijk! avontuur hij doorstaan had. In een plotseling dalende lijn was iele val tot een diepte van 5 ICM. door ide pen opgeteekend. Moet het gezin worden afgeschaft? Een tot dusver weinig -gehoorde opvatting omtrent de factoren, noodï'g om een huwe- Lij'k to doen slagen, is dat het gezinsleven Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformatie.) •Uitgesproken: J. L. Bak, koopman in olie te Rotterdam. F. van der Meer, kastelein te Rotterdam. Rechter-commissaris mr. R. I. Zajlstra, cur. mr. F. 'A. M. Cavadino. Rechter-commissaris mr. S. N, R. HalWerts'. ma, curator mr- F. van Raalte, G. C. van den Oever, conducteur te Rotterdam Rechter-eömmissaris als voren, curator mr. A. O. J. Vegter. G eëind ig"d: C. J. Sluiter, garagehouder te Rotterdam. R: M. Levie, te Rotterdam. J. A. Polesz, te Rotterdam. Rechtszaken, De moord in de Lutte. De Almelosche rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de zaak tegen H. J. K„ bakkersknecht te Zuid-Lutte, tegen wien 'de vorige week 10 jaar gevangenisstraf geüischt was, wegens doodslag met voor- I ScMedamseke Singel 27 Rotterdam. Grootste en gezelligste Dancing. THE SIX HARRISONS. SCHITTERENDE ILLUMINATIE. KRUISSTRAAT 34, ROT I tKuAM. TEL. 53948, Orthopaedie e sa Bandages Lezer. NU is het voor U tijd om aan te vangen met VOORDELLEN: liet wekelijksch bedrag KLEIN. De Betaling gaat ONGEMERKT, en bij 't eind van het Belastingjaar beeft U 'n spaarpotje gemaakt. Schiedamsclie weg 17, R'dam Behalve de nieuwste dames- en kindermodellen, waar van zeer practische geknipte patronen in verschillende grootten verkrijgbaar zijn, ter wijl bij elk nummer een gratis knippatroon .gevoegd wordt, worden in tftp-tfop alle moge lijke onderwerpen behandeld voor de huisvrouw van belang, als handwerken, bijzondere recepten, plantenverzorging, enz. enz. De sterkste en fijnste Fransche middelen er bij Door H.H. Doctoren aanbevolen wegens hun goede werking! Vraagt GRATIS, mijn brochures en prijscourant, welke (blanco) als brief worden toegezonden (15 cent postzegels). Gratis spreekuren: Dagelijks van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. Wacht U voor teleurstelling, en kooptal Uw Hygiënische artikelen en Uw Gummiwaren bij vakmen- schen; daarom zoo'n groote ver koop. Alles .gratis te zien (aan huis). Wij zijn 't oudste en ver trouwdste adres sedert 1914. Daarom allen naar: a. Heengaande toer. Tot f 50.— zonder voorui.betaling. Betalingen vanaf f 1,- per week. RADICALE GENEZING Oe hardnekkigste Aambeien kunt U genezen binnen enkele weken. b, Teruggaande loer, Speciaal adres in en Toch is de abonnementsprijs slechts f2.20 per half jaar, bij vooruitbetaling te voldoen. Losse nummers f 0.40. Vraagt het blad te zien bij Uw boekhandelaar of bij den Uitgever H. A. M. ROELANTS, Lange Haven 141, Schiedam. Door H. SI. Doctoren aanbevolen. Dagelijks van 11—9. H. A. M. ROELANTS ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN Steunzolen, buikgordels, breukbanden, kunstledematen ziekenverplegings-artikelen, en verdere bandages. Aanbevolen door en op voorschrift van H.H. Doctoren. P. S. Voor dames vrouwelijke hulp aanwezig. Zooals b.v. steken verduidelijkt warden. Zoo wordt In hot laatst vers chenen nummer o.m. behandeld het xelf vervaardigen van eenvoudige hoeden. Lange Haven 141 - Schiedam. In kleine- en groote oplagen,

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 10