BUITENLAND. Zaterdag 20 October 1928 Een veelbewogen nacht. üit de Tweede Kamer. mi :3f - :m gjf11' Jaargang, Diversen 'M Interc. Tel. No. 68103 en 68617. Ne. 18941 BUREAU: LANGE f-ÏAVEN 141 (HO&K KORTE HAVEN). Tel. 63103 en 68617. Postrekening No. 53II. Dit nummer bestaat uit 2 bladen en een Kinderblad. EERSTE BLAD. Naar verbetering der betrekkingen tusschen Japan en China. De regeling der Duitsche schulden. Een belangrijke conferentie te Parijs De correspondent te Peking van de Daily Telegraph meldt een belangrijken stap in de richting van opening van for- meele onderhandelingen tusschen China en Japan, nJ. dat de Japansci-e gezant te Peking naar Tokio is ontbodm. om met den minister van huitenlandscht zaken al daar de betrekkingen tot China uitvoerig te bespreken. De boteekems hiervan ligt o. a. volgens bericht nit Tokio-, ia het feit, dat deze gezant de voornaamste Japan sche bepleiter eener veramleung der Ja- pansche politiek in de richting van groo- tere welwillendheid tegenover China is. Verder zou de Japansche regeering reeds bezig zijn, de wenschelijkheid van zulk een verandering te overwegen. Als reden voor deze verandering go sfl de Diaily Tele graph in de eerste plaats don uitslag der algemecne verkiezingen in Japan op, die de liberale oppositie en daardoor de cam pagne tegen de zoogenaamde „positieve" politiek ten opzichte van China zeer ver sterkt hebben. Deze campagne is popu lair, omdat het overigens vrij onmachtige Cliineesche volk hierin altlians sterk ,iis, dat het door de boycot de Japansche goe deren kan uitsluiten en Japan daar op het oogenblik zeer onder lijdt. In de tweede plaats "echter eischt de toestand in Mant- sjoerije een niemve orienteering der Ja pansche politiek. Japan's positie in Mant- sjocrije zoo schrijft de Daily Telegr. isalles voor Japan. Met dan val van de Mantsjoe-dynastie heeft Japan er een zoo volledige controle over gekregen, dat velen meenden, dat het te eeniger tijd, evenals Korea, bij het Japansche rijk zou ingelijfd worden. Door de burgeroorlogen in China hebben zich' echter""m.Lllioenen Chineezen in Mantsjoerije gevestigd' en het Chineescbe volk, voorheen gering, over treft er nu in aantal de Japannersi. Biet zou tegen de Japansche belangen zijn een volk van 30 millioen blijvend tegen zich in het harnas te jagen. Evenmin kan h'et Japansche belang in de rest van China er wel hij varen, wanneer Japan door zijin hou ding in'Mantsjoerije overal in China als de vijand van den ontwaakten nationnlep geest beschouwd wordt. De zoogenaamde „positieve "politiek baseerde er "zich op, dat ten zuiden van den Chineeschen muur nooit eenheid tot stand zou kunnen komen. Volgens de Daily Telegraph zou de Ja pansche regeering een omverdrag olijk ri sico op zich nemen, wanneer zij haar po litiek op die gedachte gevestigd hield. De Daily Telegraph meent ten slotte, dat enkel nog voornamelijk de onverstandige en pro voeeerende opzegging van het handelsver drag door de Nationalistische legeeriing van Nanking het wenschelijke vergelijk tusschen de beide landen in den weg staat. De Engelscbo minister van financiën, Winston. Churchill, is gistermorgen om 5 uur onverwacht te Parijs aangekomen. Sa men met Parker Gilbert, den agent-generaal voor de Duitsche herstelbetalingen, heeft hij een onderhoud van ruim een uur gehad) met Poincaré. Dit onderhoud ging over do samenstelling van de commissie van deskundigen, waartoe in Gemèv© besloten is. Churchill heeft op het Engelsche ge zantschap de lunch gebruikt en zou om 4 uur 's middags weer naar Londen vertrek ken. Naar Bavas mededeelt, zal do ge- (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. 21) Begrijp me nn goed, ging Winter ver der. Ik heb je nu de pap inden mond ge geven, maar het zijn jouw woorden die de inspecteur hier noteeren moet als ik je in zijn tegenwoordigheid van melepiichtigheid aan moord beschuldig en j'e verklaring zal in je voor- of nadeel gebruikt worden in het proces. 1 U wilt natuurlijk, dat ik verklaar dat alles wat u gezegd hebt, waar is. Juist, tenminste als je dat wilt. Ik be schuldig je nu formeel van medeplichtig heid aan den moord op mr. Hunter. Als je wat te zeggen hebt, doe het dan;dan wordt het genoteerd en kun je heta,ls je dat wil leekenen. Toen er na eenige oogenblikkem geen ant woord kwam, zei WinteT: Breng hem naar de cel. Ik zal er ver der geen woorden aan verspillen. Lamotte, scheen zich te bedenken, Een oogenblik meneer, zei hij Ik geef toe dat u goed op de hoogte bent, maar ik verklaar dat ik van den moord niets wist voor een 'half uur nadat hij gepleegd was. Dat is niet voldoende, zei Winter norsch. Leg een behoorlijke bekentenis af of aanvaard de consequenties. jWat is er verder te vertellen daclitewisseling over dez® kwestie in dp eerstvolgende dagen tusschen alle betrok ken regeeringen worden voortgezet. Het hezoek, dat Winston Churchill na het hezoek van den agent-generaal voor de Duitsche herstelbetalingen, Parker Gil bert, aan Parijs heeft gebracht, was hier geheel onverwacht De zaak wordt geheim gehouden. Thans is ook bekend geworden, dat Parker Gilbert bij zijn bezoek aan Londen ook andere ministers o. a die van buitenlandsche zaketn en de direc teuren van de Bank van Engeland, heeft geraadpleegd. In Whitehall wordt venvacht, dat het bezoek aan Parijs de vorming' van de commissie van deskundigen zal be spoedigen. De Evening Standard zegt, dat Engeland er geen belang bij heeft, de voorwaarden voor Duitsehland te gemakkelijk te maken, zoolang de Ver. Staten geen concessies hebben gedaan, daar het ander" te voor zien is, dat Engeland de zwaarste lasi zal krijgen te dragen. Bij het noenmaal C{1 het Engelsche ge>- zantschap' was ook, behalve Parker Gilbert, de Amerikaanscho bankier J. P. Morgan tegenwoordig. De aanwezigheid van Mor gan. te Parijs was 's morgens nog niet he kend, en men heeft er groot gewicht'aan gehecht, in zoover het als een duidelijke aanwijzing werd beschouwd, dat het vraag stuk der herstelbetalingen slechts met mede werking van de grootc bankiers der Vereen. Staten opgelost kan worden. Ilavas meldt nog omtrent het onderhoud tusschen Churchill en Poincaré: Dit bezoek kan slechts de mgening bevestigen, dat de onderhandelingen over de afwikkeling van de oorlogsschulden, weldra in een actief 'stadium zullen komen. Nu mag men aannemen, dat Poincaré en Churchill niet nagelaten hebben, om van gedachten te wisselen over de regeling van de kwesties der herstelbetalingen. Waarscliijblijk zal de Engelsche en Fran- sche opv atting dezelfde blijven, als is aan gegeven in de nota van Balfour en de rode van Poincaré en Chambéry, waar deze laat ste verklaarde, dat liij! niet zou weigeren een onderzoek in tj© stellen naar de voor stellen tot mobiliseering van de Duitsche schuld, aangenomen, dat de regeling Frank rfjfk in staat stelt zijn schuldeischere te voldoen en dit bedrag te dekken door de oorlogssehulden. Het schijnt dus, dat do Engelsche en Fransche opvattingen niet geheel onverzoenlijk zijin. Churchill scheen na zijin bezoek voldaan te zijn. De Rijn 1 and-commissie. Naar de Sozialdemokratische Presse- dienst meldt, is de to Koblenz gevestigde Rijnland-commissie in overleg getreden met de Duitsche autoriteiten over de verplaat sing van luar zetel, ingeval de tweede zóne (het bruggehoofd van Koblenz) bin nenkort mocht werden ontruimd D i com missie heeft drie steden ge no e ml, die haar wel zouden lijken, nl. Wiesbaden, Mainz en Spiers. De besturen dezer steden zul len .worden gehoord, voor een beslissing wordt genomen. In dit verband maken enkele Duitsche bladen gewag van geruchten dat de twee de zóne op 1 Januari 1929, dus een jaar voor de bezettingstermijn is afgeloopen, zul worden ontruimd. De staking in. de Austra lische havens. Een telegram uit Melbourne meldt, dat de staking der havenarbeiders m heel Australië geëindigd is. Men hoopt dat de vrede in de havens nn duurzaam gevestigd zal blijken Precies wat er voor Frazers Hotel ge beurde. De zucht om zijn bals te redden was sterker dan de afkeer om zijn vrienden te verraden en de Franschman vertelde. Ik bracht mr. Hunter naar het hotel en knikte tegen Martiny en Rossi, die buiten stonden te wachten, dat hij in den wagen zat. Ik bleef achter het stuur en iedereen zal moeten toegeven, dat ik van mijn plaats onmogelijk kan hebben ge zien wat er gebeurde toen het portier openging. Martiny was het dichtst hij mij en iik weet dat hij nooit een mes gebruikt dus het moet Rossi zijn geweest. Klopt dat? (Het klopt. Wat gebeurde er verder? Martiny zei: „Vite, Allezl" Ik scha kelde in cn" reed zoo snel mogelijk weg. In de Strand keek iik achter mij om te zien, of mr. Punter zich verzette, maar ik zag alleen maar mijn kameraden, dus ik dacht dat ze hem op den grond hébben gegooid en verder heb ik niet meer om gekeken voor we het huis van Da Silva in Sydney Street bereikt hadden. Toen ik achter het stuur vandaan kwam om ze te helpen mr. IRunter naar binnen te brengen, zag ik tot mijn schrik bloed op de treeplank en het portier en de idioten vertelden me, wat ze gedaan hadden. Ik moet er nog bij zeggen, dat Da Silva er absoluut niets mee te maken heeft. Hij wist niet eens, dat er iemand naar Rossi's kamer zou worden gebracht en we hadden gezorgd, dat hij uit was tegen den tijd dat we rekenden in Sydney Street aan te komen. Jullie vielen mr. Hunter nieteerder aan,, omdat de orders waren tot het aller laatste oogenblik te wachten, nietwaar (Vervolg). De minister van Koloniën zijn rede voortzettende, kwam bewijzen, dat er feite lijk mets nieuws gebeurd was door 't voor stel omtrent de verdeeling van de zetels ui den Volksraad, zooals minister S. de Graalf die indertijd kadi gewild. Nu er toch in dien Raad oorspronkelijk, een Europeo- sche meerderheid, 23 Europeanen tegen 15 inlanders: in 1920 was het reeds practiscli 20 tegen 24. Minister de Gxaaff heeft toen niet andere willen doen, dan den bestaan- den toestand consolideercn, en moest daar om komen tot 30 tegen 30, waar hij in zijn ontwerp het aantal leden van den Volksraad op 60 bracht. In Lndiè werd dit beschouwd als een bewijs van ver- ti ouwen in het inheemsche element, en als zoodanig werd het op lioogen prijs gesteld. En toen er noch in het Voor- loopig Verslag van de Tweede Kamer, noch van andere zijde, oppositie tegen dit voor stel kwam, rekende men aanneming daar van. verzekerd, en kwam dus de aanneming van het ameadementFeber als een don derslag bij helderen hemel. De minister, die zelf voorzitter van don Volksraad ge weest is, herinnerde er aan hoe pijnlijk hij getroffen werd door het gebeurde, dat hij ais Indisch gepensioneerde, zijn rust in Utrecht genietende, vernam, omdat bijt zich zoo goed bewust was, dat dit door de inlieemschen als een grievende belao- diging zou worden gevoeld. En. onze toen malige gezant te WasMngton, de tegen woordige g ouverneur-generaal de Graeff, de man die door zijn langdurig verblijf in lndiè, waar hij het tot Raad van Indie bracht, de bevolking door en door kent, dacht er niet anders over. Is het nu zoo'n wonder, vroeg de Mi nister, op dien gemoedelijk ernstigea toon, waarvan hij het geheim bezit, dat toen wij op ambtelijk overleg werden aangewezen, doordat de een .van -ons gouverneur-gene. raai, en de ander minister van Koloniën werd, wij ook deze zaak bespraken, waar wij beiden van oordeel waren, dat deze grie vende teleurstelling moest worden wegge nomen? Iedere voorstelling, door de reac tionairen zoo gretig verspreid, dat de ral len daarbij omgekeerd zouden geweest zijn, en de Minister de leiding zou hebben overgelaten aan den Gouverneur-Generaal, wees de beer Koningsberger met beslistheid af. Den Gouverneur-Generaal werd opge. dragen te onderzoeken, of do teleurstelling groot was, en dat was ze, en niet bij de oproerkraaiers, maar juist bij die hoogstaande Indische figuren, die wei met gelatenheid hun teleurstelling droe gen, maar toch diep in hun Hots waren gekrenkt. En het is juist van het groot ste belang voor ons gezag in Indië, dat de Nederlandsche Regeering zich de sym pathie van die hoogstaande figuren ver zekert. Daarom heeft de Minister niet ge aarzeld met dit ontwerp te komen, al voelde hij wel het bezwaar voor de Ka mer, om terug te komen op een zoo kort geleden genomen besluit, en al was het tevens mogelijk, dal de extremisten dat terugkomen zouden uitleggen, als vrees van de Nederlandsche Regeenmg voor hun beweging, als zwakheid daartegenover. Maar wat in dc/e het zwaarst was, moest ook het zwaarste wegen. Door dit ont werp wil de Regeermg m overeenstemming met den landvoogd tooneii, dat zij m een groote groep van inheemscheu volle ver trouwen stallen, e:i van deze groep heil zame samenwerking verwachten; daarom dat ontwerp en ook de uitbreiding van den Raad van Indie, om den inheemscheu daarin toegang te vereehaffen. Waj hebben zelden Minister Koningsber gen zoo goed gehoord, en liet wil ons voor komen, dat lnj met deze laatste zmsnede zijn politiek voor Indiê tegenover do reactie uitstekend beeft uitgestippeld. Er moet vertrouwen worden geschonken aan hen, die dat verdienen, en dan ook niet met woorden, maar met daden, en aan den anderen kant moet krachtig opgetreden, worden tegen dio elementen, die ol door hun misdadigheid, o[ door hun zwakheid oen groot gevaar vormen Voor ons gezag. Tenslotte deed de Minister oen goed werk, met te waarschuwen togen opblazing van een zaak, die van zeer weinig prak tische betiockenis is, al is dan ook haai moreela bcteekenis groot. Voor do Staats commissie, die de Indische Staatsregeling ab ovo zal moeten herzien, zo-oals de lieer Colijn in zijn veelbesproken boek wilde, is de Minister niet te vinden. De rust in Indië, waarvan lnj vertrouwt, dat zo door aanneming van dit ontwerp met weniig zal worden bevorderd, zon daardoor ernstig worden verstoord. En mocht onverhoopt het oogenblik komen, dat do Volksraad het goede spoor zou verlaten, dan zijn er middelen genoeg om dat kwaad te her steilen, en herhaling te voorkomen, maar en "hier kwam al de oude liefde van den heer Koningsbergen to voorschijn voor den Raad, waarvan hij voorzitter is ge weest, hij bent zijn oude vrienden genoeg om te vertrouwen, dat dio dag nimmer zal aanbreken. Deze redevoering maakte zichtbaar een goeden mdruk op de Kamer. Toen kwamen de amendementen in be handeling. De (ehr.-h.ist.) heer van. Boctze. laer van Dubbeldam verdedigde zijn amen dement, om den Raad van lndie met met 2 leden uit te breiden^ en dus op 5 te laten. |R'ij wilde geen politiek van gevoels overwegingen, die er toe leidt per se een mheemsche lid van den Raad van lndie te willen maken, waar volgens dezen spie ker te minder reden voor is, waar Jiot Nederlanderschap geen osch meer is voor het Lidmaatschap van dien Raad, en waar, zoo zeide de spreker het ironisch, binnen treden in een Raad van Indie van vijf leden altijd eervoller is dan twee plaatsen te bezetten, waarmee die Raad is uil ge breid. Deze redeneoring lijkt iets te zijn, maar beteekent inderdaad niets. Geen en kele Regeering zou er toch aan denken het aantal Nederlandsche leden te vermin deren, daargelaten liet gegil, dat er clan over zulk. een achteruitzetting ten behoeve van de inlieemschen zou opgaan. En deze zou wel degelijk de toelating tot den Raad van Indie voor de inlieemschen gesloten blijven, als men niet tot zijn uitbreiding overging. Dit werd door de sociaal-demo! craat Cramer, den vrijzinnig-democraat Joo. kes en den anti-revolutionair Bijleveld zeer duidelijk uiteengezet. Lte anti-revolutionaire Dir. Beumer bleef echter onverzoenlijk, en meende in het feit, dat er nu reeds in Dat is zoo. Terwijl Lamotte het laatste deel van zijn verhaal had gedaan, hadden de beide detectives een voor de andere aanwezigen vrijwel onmerkbaren blik van verstandhou ding gewisseld. Dus daar heb je je vrienden achter gelaten, zette Winter het verhoor voort. Wat deed je verder? De rest was eenvoudig genoeg. Ek maakte den wagen haastig schoon, stalde hem op de binnenplaats van een huis, waar ik wel meer kwam en waarvan u me, hoop ik, zult toe3taau het adres ver geten te zijn en toen het mij donker genoeg leek, reed ik terng naar het Wes ten om de auto onbeheerd te laten staan in de buurt van. de garage, waar liij thuis hoorde. De eigenaar woont op Carlos Pla ce. Hrj heet Morris; hij is voor zaken naar Berlijn en ik was er achtergeko men, flat zijn chauffeur ziiek is. Toen merkte ik dat ik gevolgd werd en ont dekte ik al heel gauw, dat ik aan mijn vervolgers, die in een veel zwaarderen. wagen zaten, niet kon ontkomen. Ik was wel gewapend, maar ik voelde er niets voor om -op eigen gelegenheid mij in moei lijkheden te steken en ik stond tegen een overmacht van drie, naar ik dacht. Ik reed den wagen in de rivier en ik zou ontsnapt zijn als ik niet een misrekening liad ge maakt, doordat ik niet wist, dat er een vierde man was. Toen ik met de schijn baar onbeheerde auto er vandoor wilde gaan, viel deze heer, die zich verscho len had hij wees op Arthur me op het lijf. De rest is u bekend. Heeft een der heeren misschien een sigaret voor me Op een toestemmend knikje van Winter hield Curtis den Franschman een sigaret ten-koker voor en de man nam er twee uit. Meer wilde hij beslist niet nemen. Winter stelde geen verdere vragen en Lamotte zat .zwijgend te roeken, terwijl de inspecteur zijn verklaring overschreef, uit de stenografische aanteekeningen, die hij gemaakt had. Curtis nam Winter nu oven apart. Die knaap heelt de waarheid gespro ken, lijkt me. Wat hij vertelt klopt vol komen met wat ik gezien heb. Ik geloof het ook. Het merkwaardige is, dat Furneaux zij'n identiteit heeft vast gesteld uit het signalement, dat u hem liad opgegeven en dat hem was getelefo neerd. U herinnert u wel, dat hij overeen boek met foto's gebogen stond, toon we mijn kamer in Scotland Yard binnen kwa men? Ja. Toen bad .hij hem juist gevonden. Tij dens de anarchistische opstootjes in East- end hebben we van de Fransche politie een menigte foto's gekregen en onze vriend was er ook bij. Maar iets anders- u bent zeker niet meer ia Ritz geweest sinds we elkaar bet laatst gezien hebben? Neen, we zijn er wel langs gereden, toen we Lamotte vervolgden en ik meen de, dat ik licht zag branden in de zit kamer van mijn... van mijn vrouw, maar op den terugweg zijn we direct hierheen gekomen. Curtis veronderstelde, dat do detective hem een eenigszins pijnlijke vraag had te stellen, maar op datzelfde oogenblik werd hun gesprek gestoord, doordat de inspecteur Lamotte aan zijn lessenaar riep. Ik zal je voorlezen wat ik opgesclue ven heb en als je er mee accoor-d gaat,' kun je het teekenen. Je hoeft het niet den Volksraad een gevecht geleverd is over de verdeeling van die twee nieuwe zetels, een argument te kunnen vinden, om aan lliet voorstel van de Regeermg ook op dit punt wijs beleid te ontzeggeu. Natuurlijk hopen verechilleaide groepen van inlieemschen in Indië, dat uit de hunne dc nieuwe leden van den Raad van Indië zullen gekozen worden; hier in Nederland zou men ook een wedloop zien tusschen verschillende categorieën, als een hoog ambt, dat tot nu toe voor hen afgeslo ten was, binnen hun bereik werd gesteld. Men moet echter vertrouwen in de Re geermg hebben, dat zij de> rechte menschen, zal welen te kiezen. En in tegenstelling met dr. Beumer dacht de Kamer er ge lukkig anders over, het amendement van don heer Van Boctzelaer verwierf slechts 12 stemmen van de 79 aanwezige leden, en daaronder waren slechts drie anti-revo- lutioniKiiren, die met den hoer Beumen meegingen, te weten prof. Visser, de lieer Uuyinaer van Twist -en de heer Leen stro. De S overige voorstemmers waren de Chris- telijk-Histoiischen dr. De Visser, Schokking, Tdanus, Weitkamp, Krijger en natuurlijk de lieer Van BoetaeJaer, mitsgaders dB. Lingbeek en ds. Zandt; voorwaar ean groote overwinning van de Regeermg. Er was eindelijk nog een amendement \an de sociaal-democraten om het aantal leden van den Volksraad van 60 op 72 te brengen. Wij veroorlo'msn ons, afga- scheiden van den inhoud van dit amende ment, dit als ontactisch on dus onverstan dig te betitelen. Hoe toch stond de zaak? Toen liet wetsontwerp, waarover ons over zicht thans gaal, reeds in dien Volksraad! was gbeduekourd op 20 December 1927 goedgekeurd wil zeggen, dat liet advies van den Volksbond aan de Neder landsche Sta ten-Generaal is, dut hot ont werp verdient aangenomen te worden, want men verg etc het niet, de Volksraad is slechts oen ad vis oeroud licliaam kwam er een motie van hot lid van dien Raad. den hoer v. Baaien, om deze uit breiding aan bet ledental van den Volks raad te geven. Minister Koningsbergen heeft echter die motie naast zich neergelegd, om dat hij niet incidenteel wijziging wildet 1 rongen in de gclnlssterkte van do leden) van den Volksraad. En juist, omdat dei Minister dat niet wilde hebben de sociaal democraten de motie-van Baaien in hun a i n endenron l belichaamd. Dat was daarom zoo onverstandig, om dal ze daardoor do reactie een enorm wapen in de hand gaven. Van reactionaire /ijde wordt tocii altijd beweerd, dat het den Volksraad te doen zou zijn, om Van adv iseerend. regeerend lichaam to worden, en bier had men liet nu; op één na de grootste fractie in dc Kamer was direct bereid tegen liet advies van den minister zich de wet te laten voorschrijven door een in den Volksraad aangenomen motie. Dr. Beumer maakte direct gebruik van het hetm door sociaaldemocratisch onverstand in de handen gedrukte wapen, en girig heftig te keer; de Volksraad heeft slechts adviezen te geven over onderwerpen, waarover zijin advies wordt gevraagd, maar moet niet in direct door moties willen regeeren. De heer Albania moest dat toegeven, maar was niet overtuigend in zijn redenoering, diie hierop neer kwam, dat al hoeft de Volks- raad alleen adviezen te geven, de wijL ze wa ar op hij dit wil doen geheel te zïjber bevoegdheid blijft. En wij vonden het jammer, dat de sociaaldemocraten', in plaats van hun amendement, dat toch niet de miirete kans had, in te trokken, jlbt in stemming lieten komen. Het kreeg 20 stemmen, die van de S.D.A.P. en 'van hot nieuwe vrijzinnig democratische lid Mevr. Italië van Embden, die in de plaats van te doen, maar ais je teekent, heb je er voor de rechtbank voordeel van. Lamotte nam een pen, nadat de inspec teur het relaas een getrouwe weergave van zijn verklaringen had voorgelezen en zette zijn naam. Daarop werd hij naar dc cel overgebracht. Toen hij weg was, deed Furneaux vopr bet eeist sinds hij het politiebureau wan binnengekomen, zajn mond open. Allemachtig, George, riep hij uit, ik dacht eerst, dat het misging, maiar je hebt bet 'm kranig gelapt. Dat het mis ging? herhaalde Devar stom-verbaasd. Hoe had het kunnen misgaan? Ik dacht, dat mr. Winter hem in een ijzeren greep vast had? Dan had u het mis, jonge man, zei Winter opgewekt. Soms moet men wel eens kennis voorwenden, die men niet livjt en dio moer 'n product is van com binatie als van leiten en dit was een van dio gelegenheden. We kenden de hee ren Martini cn Rossi en wisten ook vrij wel zeker, dat zij schuldig zijn aan den moord op Hunter. Maar wo liadden geen flauw idee waar ze uithiiigen en hoe we ze te pakken moesten krijgen. Allemachtig. Zijn 'ze dan nog niet gearresteerd. Neen, meneer, dat genoegen wacnt ons nog. - Dus wilt u zeggen, Gat u hun ver blijfplaats van dezen Franschman gewaar bent geworden? Precies. Anders had ik nog wel een a eek achter ze aan kunnen ioopen. Het viertal reed terug naar de Yard en het eerste wat Winter deed was de poli tie te Whitechapel opbellen. - Wordt vervoïgd). M m m i#| '2#-ï Set 'li "IÉ m Wm MSI ''fW it, Dcr.e courant verschijnt «UgdiikB, mot ait- londenng van /-on- co feestdagen. Prigs per kwartaal 1 2.franco per post f £.50. Prtjs per week: 15 cents. Alion- derlijfce nummers 4 cents. Abonnemenlen worden dagelijks aangenomen Advertentiën voor het eerstvolgend uniu- nier moeten vó6r ell uur aan het Hnrean bezorgd zijn, 's Zaterdags voor 9 uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. f rijs der Advertentienvan 15 regele f 1,55; iedere regel meer f t.50; in 'het Zaterdagnummer 1—5 regels 1 1.80, ïedeie regel meer 10.15. Keclaines 10.75 pei regel. Incassokosten 5ets.; postkwitanties'15 alp, Tai even van adverteoiiSn bg abonnement rijn aan het Bureau verkrijgbaar Dage'gks woiden tegen vooruitbeialing Kleine Advertentitin opgenomen J i 0 50 t/'m 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van SO w oorden jsf r C L 'tit - y'M /vÉL ti'Sl

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1