NENYTO LOTERIJ l&ATftf Nog slechts enkele dagen PUROL van Frankrijk neemt de leening op' rich. De leemngs-overcenhomst zal in het begin van November te Boekarest worden ge leek end. De moord op Obregon. Tegen Jose de Leon Foral zal, naar thans reeds bekend wordt gemaakt, de doodstraf worden geeischt. Tegen do non, die er van beschuldigd wordt de aanstielitster tol den moord te zijn, zal twintig aar goj- ehcht worden, de hoogste straf, welke de Mexicaansche wet in dit geval toelaat. BINNENLAND, Nederland en Belgie. Uit Brussel wordt aan de ,,N. R. Crt." gemeld In den ministerraad, die gisterochtend is gehouden, heeft de minister van buiten landsche zaken, de heer llvmans, een uit eenzetting gegeven van den stand der pró liminatrc besprekingen met Nederland, Ifet rapport van de Belgische experts ad er- der door de departementen van buitenland- si che zaken en van openbare werken wor den bestudeerd, wat op zichzelf al ecu logenstraffing is van de hier ioopeiulo ge ruchten, als zouden de onderhandelingen stopgezet zijn. Het staat evenwel geens zins vast, dat de Belgische experts nu spoedig naar Den Haag zullen terugkeeren De Nedorlandsclie voorstellen inzake de verbinding van Antwerpen met den Rijn blijken do regeering te hebben ontgoocheld, daar men blijkbaar veel meer had ver wacht dan wat door Nederland is aan geboden. In goed insclichte Belgische kringen wordt verzekerd, dat de preliminaire Neder- landsch-Belgi&ehe onderhandelingen te 'ssGravenhage in hoofdzaak hebben geloo pen over het tracé van een kanaal, begin nend te Antwerpen en uitmondend in het Hellegat. Dc uitmonding noch de capaci teit van het kanaal konden de Belgische experts bevredigen, waarop deze voor het plegen van overleg mot do Belgische re geering naar Brussel terugkeerden. Van Bel gische zijde wordt blijkbaar verwacht, dat Nederland ma het nieuwe tracé zal voor stellen. De Tel. weet te melden, dat Nederland sche en Belgische deskundigen een basis van overeensleinmir.g zoudaên hebben be reikt, die neerkomt op normaliseoring van de Schelde. Een vaargeul van 200 it. 'breed te binnen leidijken zou overblijven. Do rest kon aanslibben. Er zou dan geen gemeng de bestuurscommissie noodig zijd, alleen een Scbeklevaartcommissio van Nedorland sche en Belgische ingenieurs. Inlichtingen over de mogelijke juistheid van dit bericht ingewonnen, geven het Hbld. aanleiding te onderstellen, dat da goe de trouw van de Tel. is gedupeerd. Dat overeenstemming over een dergelijk uiterst kostbaar plan zou zijn bereikt, is alleron waarschijnlijkst. Van Belgische zijde is dit denkbeeld wel geopperd en het is niet onmogelijk, dat aan de Tel. deze voorstelling van zaken is gegeven, om eens te zien, welken in druk het in Nederland zou maken. Het 10-Jarlg bestaan van Tsjecho-Slovaklje. Zaterdag a.s. zal de gezant van Tsje- cho-Slovakije, de heer PIesinger-Bosinov, te Naardeu komen met do consuls te Am sterdam en Rotterdam en met de leden der Tsjechische Vereeniging te Amsterdam en Den ïlaag om te Naardeh plechtig te gedenken het tienjarig bestaan van do Tsjecho-Siovaksche republiek. De hoeren zullen te elf uur op het stadhuis worden ontvangen door don bur gemeester vaar Naarden en de leden van dc Comeniusvereeniging aldaar. Mr, C. C. Geertsema f. De Koningin zal zich heden tè Gronin gen bij de teraardebestelling van het stof felijk overschot van mr. L. C. Geertsema. oud-commissaris der Koningin in de pro vincie Groningen, doen vertegenwoordigen door Kaar kamerheer in buitengewonen dienst jhr. mr. D. R. de Marees van S minderen. Vervoer van Roerkolen over Antwerpen. Volgens den Brasselschen correspondent van het Berliner Tageblatt is er een over eenkomst gesloten tusscheii de Belgische en de Duitsche spoorwegen ten aanzien van een voorkeurtarief voor het transport van Roerkolen naar Antwerpen. Er zul len maandelijksdi 165 (XX) ton Roerkolen in gesloten wagons voor uitvoer over Ant werpen worden gezonden. Dit beteekent dus een poging om een deel van het kolen- vervoer van den Nieuwen Waterweg (uit voer over Rotterdam) af te leiden en de overlading in de haven van Antwerpen uit te breiden. nternationale 1 cole Kruis-conferentle. In de Ridderzaal te 's-Graveahage is gistermiddag geopend de 13e Internatio naie Roode Krtns-eonfercntie, waar afge vaardigden uit 51 landen en nog zeven Roodo Kruis-cereenïgingen aanwezig waren. De Prins heeft een openingsrede geliou den, waarin hij o. a. aan de werkzaam heden herinnerde, van hem die eenige jaren geleden in Den Haag de stichting van een internationale organisake voor bereidde, welke gedachte thans verwerke lijkt wordt en waardoor een nieuw tijd perk met wijde perspectieven voor liet Roode Kruis is geopend. De heer Steen, afgevaardigde van Noor wegens Roode Kruis, bracht hulde aan den Prins voor diens werk tijdens de oor logsjaren ten bate van lotsverzachting voor krijgsgevangen en. De Prins dankte den heer Steen. Morgenmiddag te 5 uur zal de Prins den deelnemer» aan de conferentie ten Ko ninklijken Paleize in het Noordeinde een thee aanbieden. In hotel de Twee Steden heeft gister avond minister jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland namens de regeering een ont vangst gehouden. Ook de Prins behoorde tot de vele, die de avond-receptie bijwoon den. Een korte redevoering van minister Bee- Iaerts van Blokland werd beantwoord! door Judge B. Payne (Pereen. Staten). Buitenlandsche onderscheiding. Prof. dr. L. van. liallie te Leiden en dr. J. J. Hofman te 's-Gravenhage Zijn door de Fransche regeering benoemd' tot „offi cier de 1'iostruction pubBcpte'. Do wethoudersvacature te Amsterdam. De meerderheid van de soo.-dem. raads fractie to Amsterdam en de vergadering van de Federatie Amsterdam der S. D. A. P. hebben zich tegen het aanvaarden van twee wethouderszetels verklaard. In een brief aan de raadsfracties, die bet tegenwoordig dagelijksch bestuur ko zen, zegt de voorzitter der soc.-dem. raads fractie, dat er bij geadresseerden geen drang aanwezig was om de deelneming der soc-dem. aan het dagelijksdi bestuur te bevorderen. In hun antwoord op dit schrijven zeggen do geadresseerden, dat zij op het stand punt staan, dat de soc.-dem. twee zetels in het College van B. en VV. toekomen. In verband met de omstandigheden, dat nog geen overeenstemming is bereikt, is de vergadering van den Amsterdamschen raad op heden, waarin een wethouder zou worden benoemd, een week uitgesteld. Oost-Indlë. Dysentrie op Bali. Soerabajn, 22 October. In verhand met liet groote aantal gevallen van dysentrie, dat zich op Bali voordoet, is vanmor gen een watervliegtuig met een hoeveelheid serum naar Benoa vertrokken. Ton daar geschiedt het transport over land. Geneeskundig onderzoek van ambtenaren. De pensioenraad heeft aan de geneeskun digen, die bij beschikking van den mi nister van financien zijn aangewezen tot het verrichten van een geneeskundig onderzoek van invalide ambtenaren, een circulaire ge zonden, waarin de weuscbelijildieid Wordt uilgespToken, dat niet de buisdokter of de controleerend geneesheer van den belang hebbende mede de keuring verricht. Reclame op Rijksgebouwen. Het Eerste Kamerlid Polak heeft zich op nieuw tot den minister van finaneiëlm go- wend met eenige vragen inzake reclame op rijksgebouwen in Gelderland. Belgisch bezoek aan Ned.-Indlë. Nader is heslist, dat kroonprins Leopold van België met zijn gemalin, prinses As- trid, zich 23 November te Marseille zullen inschepen aan boord van dc Insulinde Vain den Rotten]ams-chen Lioydi voor bun be zoek aan Ned.-Di'dié. liet doel van da reis is de Nederland- sclie koloniale methoden en de bereikte resultaten ter plaatse to bestudeemn en die te vergelijken met die in de Belgische Congo. De kroonprins hoeft den wansch te kennen gegeven zooveel mogelijk het incognito te beware-n. Het gevolg zal slechte uit 6 personen bestaan. Hr. Mg, kruiser Java naar Japan. Het Soer. Handelsblad verneemt uit Ba tavia, dat het voornemen bestaat, ter gelo- jenheid van de kroning van den Japan- schen keizer, welke bijgewoond zial worden door oorlogsbodems van alle naties. Hr. Ms. kruiser Java naar Japan te zenden. Ver moedelijk zal de Java begin November naar Tap-aij vertrekken. De Japansrclie regeering heeft verzocht, de oorlogsschepen, die voor deze gelegenheid zuilen worden afgevaar digd, onder commando te stellen van een vlagofficier, zoodat, aangezien slechte één vlagofficier in de Indische wateren aanwe zig is, het commando gevoerd zal worden door den commandant van de zeemacht m Ned-Indie Ten Broecke Hoekstra. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. De Tweede Kamerverkiezing Ia 1929. Aan de besturen der Centrale Kiesver- eenigüigen van de Liberale Staatspartij den 1 rijlheidsbond, is door bet hoofdbestuur medegedeeld, dat de Partijiraad op grond van bet Verkiezingsreglement een advies heeft uitgebracht, luidende: Wenschelij'k worden voorshands geacht de volgende combinaties van kieskringen: 1. Leeuwarden, Groningen en Assen. 2. Zwolle, Den Helder en Amsterdam. 3. Arnhem, Nijmegen, 's-IierLogenbosch, Tilburg en Maastricht. 4. 's-Gravenhage, Leiden, Haarlem en Utrecht - 5 Dordrecht en Middelburg. 6. Rotterdam. j i i Geadviseerd wordt, gelijk men reeds eer der in ons blad heeft kunnen lezen, geen bijlyst in te dienen. i Vóór 20 November zullen de Centrale Kiesveicenigingen (d.xv.z. de tot een geheel samengevoegde afdcelingen binnen danzelf- den rijkskieskring) liaar oordeel hierover kenbaar maken. De Partijraad neemt hier van op 1 December kennis; pas daarna maken de afdcelingen candidatonhjston op. HOOFDTREKKING DER ONHERROEPELIJK 31QCTQBÊ0A.8. J.OT6N ALOM VERKRUöSAAR STADSNIEUWS. Het subsidie aan het Stedelijk Muziekkorps. fn ons blad van gisteren beeft men. in het gemeente raad s versl ag het' korte debat kunnen lezen, dat ontstaan is naar aan leiding van het voorstel van B. en W. om liet adres van vier Sohiedamsdhe muziek- vereenigingen. in hun handen te stellen om advies. De heer Van Dorp herinnerde daarbij aan zijn voorstel, hij de begroo- tingsdebatten ten vorige jare (1 Decem ber) gedaan. Niet ieder belangstellende in deze zaak zal precies weten, wat toen is gezegd, en daarom laten we dat bier volgen, waar bij we de notulen van de vergadering van 1 December 1927, pag. 787 e. v. citeeren. De heer Van Dorp meent, dat de uit getrokken f2500 voor het Stedelijk Mu ziekkorps economischer besteed zou kun nen worden. Voor die f 2500 krijgt de burgerij circa 17 condorten. Maar Schiedam breidt zich steeds meer uit en daarom zou spreker de stad in 4 wijken willen verdoelen, waar nu en dan een concert zou moeten worden gegeven. Met het be drag van f2500 zou het heel goed mo gelijk zijn in alle wijken een voldoend aantal concerten to geven. Spreker zou een commissie benoemd willen zjen, be staande uit eenige raadsleden en eenige leden uit de burgerij, die op de hoogte zijn van muziek, welke commissie tot taak zou hebben het subsidie,van f2500 zoo te verdeden, dat op zijn tijd in elke wijk een concert kon worden gegeven. In de stad zijn wel 'een stuk of 8 goede muziekkorpsen, die elk op hun beurt zouden kunnen optreden, nader door de in te stellen commissie te regelen. We hebben ook enkele goede zangvereenigin geu; als men voor hen wedstrijden organi seerde, zou dat het muziekleven op hoo ger peil brengen, men zou de burgerij een genoegen doen en het kost de ge meente geen cent meer dan de huidige regeling. !H,et Stedelijk Muziekkorps is een gewone vereeniging, met subsidie van de gemeente. Die vereeniging zou kunnen blip ven bestaan, als de leden dat zelf wensch ten. Maar andere vereenigingen behooren ook te profiteeren van liet beschikbaar ge stelde bedrag. Toen op den Boomplant dag muziek gewenscht werd, beeft een par ticuliere vereeniging daarvoor gezorgd. Onze vereenigingen kunnen voor het be drag, dat nu als subsidie wordt uitgetrok ken, veel meer aanbieden. Nadat de voorzitter, de heer A. J. Gijsen, had meegedeeld te zullen betreuren, als het plan van den heer Van Dorp werd uitgevoerd, merkte deze nog op, dat het Stedelijk Muziekkorps een eigen vereeni ging lean stichten en dai f2500 subsidie voor 17 concerten veel te duur is. iffij zou een commissie van onderzoek inge steld willen zien, om een verdeeling van het subsidie op billijker voet te ontwerpen. Aanvankelijk weigerde de heer Van Dorp genoegen te nemen met de toezegging, dat de zaak in B. en W. en in de Com missie voor het Stedelijk Muziekkorps ter sprake zou worden gebracht, maar ten slotte zwichtte de heer Van Diorp en ver klaarde niet langer op een uitspraak van den raad te zullen aandringen, nadat de belofte was gegeven dat B. en W. de zaak nog eens zoudeii bezien. Of dat in het vergeetboekje is geraakt, weten we niet mater zoo men weet, heeft de lieer Van Diorp in 'de jongste ver gadering blijk gegeven de aangelegenheid nog niet vergeten te zijn. Uit bovenstaande- blijkt, dat de heer Van Dorp blijkbaar verder wil gaan dan de vier adresseerende muzi ekvereenji gingen Vermoedelijk zal de kwestie van de sub- sidieering wel bij de behandeling der be grooting aan de orde komen. Een gaszlnker onder de Buitenhaven. Nu de landhoofden van de oude Koe- marktbrug zullen worden afgebroken, heeft men de buizen van de gasfabriek op eon andere plaats onder de Buitenhaven moe ten geleiden en wel tusschen de Bakker straat en het slop van Makkers. Twee maanden is de firma C. de Ruiter, 'AmsterdamGiesséndam, bezig geweest, al vorens men gisteren de zinker kon laten zakken. Er moest eerst in den bodem een geul worden gegraven, waarin de zinker 1 ',6 M. onder den bodem komt te liggen, en voorts moest er een stelling Worden geslagen over de Buitenhaven, waaraan de zwa-e bui/en aan staaldraden konden wor den opgehangen, om ze als één stuk voorzichtig te laten zakken. GHeren was men zoover. Het aantal wcmTeden was danig uitgebreid. Regelma tig verdeeld zaten boven op de stelling over dc geheele breedte der buitenhaven 32 man. De voorman toeterde op een schecpSlioren, en iedereen liet het staal draad op de katrol voor hom een 'kwartslag vieren. Dat was telkens heel weinig. Het ging heel langzaam en voorzichtig, want de zinker had een enorm gewicht. De (dub bele) buizen hebban eeni doorsnee van 35 c.M. en wegen 123 K'.G.'per meter. Boven dien waren de buizen, als! laatste steek proef voor hun soliditeit, met water ge wild, hetgeen 98 Liter per meter bedroeg. Do breedte van de Buitenhaven is 27 M., doch de buizen züjln nog met enkele meters verlengd. In totaal was het gewicht van zinker ca. 8009 K.G. f Van half drie tot bijna vier uur heeft fwtchkauL het! geduurd, alvPreaS du rinkter Veilig in' de geul lag. i De scheepvaart is In! verband met deze werkzaamheden' van gistermorgen 9 uur tot hedenochtend 9 uur gestremd' geweest. Geslaagd» Voor het bewaarschool - ex am en, acte B, is geslaagd mej. G. M. de Bruin, De Schledamsche winkelweek. De Permanente comimissie uit de drie Middenslamlsvereoiiigjingon bereiden een winkelweek voor, die gehouden' zal wor den van 27 November tot 4 December. Aan die winkelweek is een! etalagewed strijd voor de winkeliers en een verkoop wedstrijd (heter koopwedstrijd) voor het publiek verhonden. Voor den! eerste zijn een gouden, een zilveren on een bronzen medaille beschikbaar, voor den anderen wedstrijd geldprijzen. In ruimer omgeving. Do N.V. C. Cr. Schuiers Goederenhandel is door te verhuizen vbn Groote MArkt 8 naar het naastgelegen p'and Groote Markt 10„ in een heel wat ruimere omgeving gekomen. Het gebouw, waarin de vroegere llanze-bank was gevestigd, is onder leiding van architect Stahlie geheel Verbouwd en met de moderne pui zou inetn het oude pand bijna niét meer herkennen. Achter den winkel is eeni paskamer inge richt en daar naast eeni kantoortje. Daar weer achter is een magazijn gelogen, zoo dat nu winkel en opslagruimte onder één Jak zijn bijeengebracht. Zoo men weet kam men bijl do N.V. C. G. Schuler's Goederenhandel terecht Voor meubilair, kleeding en manufacturen. De Tooverwereld ran de Blauwe Golf. De film is éón dier producten Van den modernen tij'd, waarover heel wat gedebat teerd is. Iti de meeste gevallen is haar oorsprong van de kermis nog gemakkelijk te ontdekken. Vooral in de Amenkaansche film, (een stukje „handel"), die speculeert op de lagere instincten van het publiek en len geest prikkelt met onware luxueuse en avontuurlijke voorstellingen, en de sna ren van de ziel mot een ziaag bespeelt, zoodat er alle vrees Voor is, dat ze na verloop van tijd vernield zijn Doch de intellectueelen hebben zich het lot van de film aangetrokken en op gevaar af verguisd en uitgelachen te worden, heb ben de recensenten de „kermis"-film aan de kaak gesteld en onderscheid! Icoren -naken met de zich baanbrekende kunst- Mins; in de ateliers hebben artistiek-rvoe- lende menscben met ijiver en toewijding gearbeid aan de verhoogtng van hot zode- lijk peil van de film. Zoo groeide er film kunst. Film een nieuwe muze. En dan herinnert men zich onwillekeu rig de „Nibelungen"-!film, een document van schoonheid. Een film, zóó schildeX achtig en artistiek, zoo openhartig-en Ver heven, dat pnen haar reeds (mem leeft snd m de film-wereld) met het praedicaat: klas siek, betitelt. Er zijn1 thans velen1, die in de film ge- looven, getuige de filmliga's, die in de groote steden zijn opgericht, voor welke liga's bijna uitsluitend experimenteele films worden vertoond, welke niet in do thea ters komen, waar winstbejag de voornaam ste factor van- het bedrijf is. Er zijn 'er óok, die gereserveerd Mijl- ven en-in de film een gevaar blijven zien. Vandaar, dat is opgericht het Nationalal fiim-comitó' te Hilversum, dat zich ten doel stelt, goede films voor het rechtzinnig pu bliek te vertbonen. In Musis Sacrum, heeft gisteravond dit omité vertoond: „De TooVervvereld van de Blauwe Golf", een cultuurfilm van de U F. A to Berlijn, waar mem al spoedig liet belang van de film voor de wetenschap heeft ingezien. Met de film-als muze heeft deze cultuur- film, natuurlijk niets te maken. IJet is, niet in smalenden zin bedoeld1, een zeer verbe terde tooverlantaarn. Onverdeeld genot tieeEt de film van gisteravond niet geschon ken. Er waren ongetwijfeld zeer intcressam- o momenten, doch het werd soms wa! eentonig, doordat er muziek ontbrak, om de storende gewaarwording van het ge- ruchtlooze voorbijflitsen van heelden, "te iveren. Aan de projectie ontbrak ook liet een en ander. Het doek hing gekreukt erf gf plooid en er liep een horizontale zwarte jeep overheen, die doorloojfónd hinderde, flit was wel jammer, want men. moet be wondering hebben voor het geduld én do naumkeaurigheid, waarmede hot diepzee le ven is gefilmd. Inderdaad' zijn deze cultuur films van de U. F. Al zeef belangwekkend. Tot slot van den! avond, werden eenige' komische filmpjes vertoond, waarom 's mid dags de kinderen, toen- liet programma voor hen werd afgedraaid', Veel hebben gelachen. Er waren 'smiddags bijna 400 schoolkinderen in Musis Sacrum. In onderwijskringen heeft men veel be langstelling voor ue cultuur-films. AGENDA Schiedam. Luxor, Broersvest' 8 uur. 1. Het zeemon ster; 2. Maeiste als Keizer. Pandora Bioscoop, 8 uur. 1. De Koningin dor Wildernis. 2 Het land der Ver schrikkingen. Op bet tooneelHan nes gaat een paard koop en. 24 Oct. Kerk N. P. B. Westvest, 8 uur. Kerkconcert. Mevr. T. Schaberg— Qualm (zang), H. Smalbroek (viool), W. de "Jong (cello), J. J. Th. Penning (orgel) en koor N. P. B. 24 Oct. Musis Sacrum, 8 uur. Feestavond T.E.G.E.N.O. 25 Oct. KerkNed. Prot. Bond, 8 uur.. Theosofische Vereen, Mej. Toni de Ridder: Waarom ik in reïncar- ,,natie geloof. 25 Oct. Zaal IL-K. Volksbond, 8 u'. Uit voering" R.-K. Gemengde Zaagver. „Lorenzo Borosi". 30 Oct Gebouw Eendracht, 8.45 uur. Ver-1 gadering'Alg. Ned. Bond van Han- dels- en' Kantoorbedienden, Spr. i 'de"heer Rotman» Rotterdam, i Heden o. v. a. Circbs-Schouwlfurg, 8 uur. Gezdschap-Spree. .Vader. Heden o.v.ai. öasino. 8.1Ö. jipr. Uschi m'ri i schat i 25 Oct. e.v.a. Tivoli-Schouwburg Operette: Ein Rheinisdkes Mad el. Gesprongen Handen OMLIGGENDE GEMEENTEN". Gemeenteraadstukken. Bij den Raad dezer gemeente is inge komen: 1. Voorstel van B. en IV. tot vaststelling van het vijfde gedeelte van het kohier der hondenbelasting, dienst 1928, met een opbrengst van f124. 2. Voorstel van B. en W. om aan da Vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose een subsidie to verleenen voor 1929 van f3000. 3. Voorstel van de Baadscommisbo voor Financiën lot goedkeuring der begrooting van de Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose len de gevraagde subsidie ad f3000 toe to staan, mits aan den. pen ningmeester-administrateur geen grootere vergoeding dan f75 wordt uitgekeerd'. Grenswijziging—Annexatie. Hedenavond zal de aangekondigde open bare vergadering plaats hebben vanwege de Vereeniging „Gemeentebelangen". In het lokaal „Excelsior" zal dan optrede! de heer J. L'. Becker, met een rede, geti teld: „Is annexatie voor onze gemeente gewenscht, bezien uit liet oogpunt van. Volkswelvaart en „Volkshuisvesting"? Er zal gelegenheid zijn met den spreker vaja gedachten te wisselen. Do heer Becker zal de volgende pun ten bespreken: 1. Eenige algemeen© beschouwingen als inleiding. liet annexatie-vraagstuk be schouwd: 2. Van geschiedkundig en aardrijkskun dig oogpunt. 3. Uit een oogpunt van volkshuisvesting, (Woonwijken en fabrieken. Onder wijk Sport- en speelvelden. rial coring zedelijkheid, enz.). 4. Uit een oogpunt van, volkswelvaart. (Belastingen. Tarieven. Loonesn). 5. Uit een oogpunt van bestuursvorm. (Samenwerking van gemeenten. Haven schap. Gewestelijk bestuursplan). 6. Slotbeschouwingen, bevattende eon re sumé van het behandelde en een. enkel woord van critick op het voorstel van B. en W. fan Vlaardingen. Geslaagd. Voor het diploma Stenografie 130 letter grepen per minuut zijn geslaagd: de da mes C. W. Visser, D. Pleysier, W. Groe- neveld, M. van Hees en de hoeren C. Kijnen, M. Hoogerwerf, C. Goedknegt, M. C. van Leeuwen, G. A. van der Weijden en J. van Vierztem. Ongoval. Gistermorgen was men in do fabriek der Vereenigde touwfahrieken aan de Oost- havenkade bezig met liet afwerpen, van Laten vlas, die in die 'fabriek waren opge stapeld. Daarb.j kreeg de 24-jarige Ro- zenboom, wonende Fransenstraat 48, al hier, die juist passeerde, een der balen, tegen de beunen, met het gevolg, dat hij tegen dien 'grond sloeg en bloedend.' aan het hoofd werd verwond). Op advies van dr. Jacobsen, die do eerste hulp verleende, werd R., die ook klaagde over inwendige pijnen, naar het ziekenhuis gebracht. Opvaren le vermist. Bij de politie atlliier is aangifte gedaan' ,-an de vermissing Van een 17-jarige opva rende van het in de Vulcaaahaven lig gende Spaansche schip „Motrico". De jongen had Maandagavond' iemand met een. Lootje naar den wal gebracht, waarna het bootje zonder hem is teruggevonden. Nasporingen en dreggen hieven tot he den vruchteloos. Contract opgezegd. De R. K'. Transportaibeddersboud St. Bo- nifacius, heeft met algemeone stemmen be sloten het loöpende contract met de Ilaring- har.delarenvcreeniging op te zeggen. Verder werd aangenomen, dat getracht moet worden voora) betaling bijl overwerk to verkrijgen, eveneens zal gepoogd wor den. het z.g.n, kruierswerk bij de Arbeids wet onder te brengen. Eventueele voorstel len betreffende de loonregeling zullen tijdig worden ingezonden. Benoeming. Tot secretaris van de Kamer van Koop1- liandel en Fabrieken voor Delft is benoemd) dr. C. Visser, alhier. OVERSCHIE. .llj. Autobusftjn D. Met ingang van morgen zal da autobus- lijn D Rotterdam (van Hogendorpsplein) Oversehie (Schielaan) in exploitatie wor den genomen en de benzinetram worden opgeheven. Ingesteld wordt een 15 minutenidienst. De eerste autobus vertrekt te 6.15 v.m. van de garage en 6.30 van het Van Ho gendorpsplein; van Oversehie naar Rot terdam om 7 ubr v.m. Da laatste bussen vertrekken van beide eindpunten om 12 uur 's nachts. De laatste inrukkende bus sen vertrekken van het Van Hogandorps- Bfiianal mwM

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2