'fi Dinsdag 30 October 1028 BUITENLAND. Een veelbewogen nacht. EEB8TE BLAD. "stjldsSëüto ■>-« Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 8?£ts Jaargang. No. 18949 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 63617. Po-fprlrr-ninr fJn 5311 De verkiezingen in de Vereenigde Staten. De stemmen der vrouwen beslissen. Binnenlandsche her vormingen in China. Wat betreft de verkiezingscampagne Is in de Ver. Staten thans de kaatste ronde ingetreden. Die stemming is bepaald op 6 November en de groote menigte der kie zers zai thans wel met zich zelf zijn overeengekomen op wie zij haar stemmen zal 'uitbrengen. iHjet gaat er nu enkel nog maar om, door uiterste krach(sinspanningen de weifelaars, de Meurlooze middenstof, naar zich toe te trekken. 'Illefc gaat bij de komende verkiezingen met om geschil punten van werkelijk diepgaanden, funda- -mcnteelen aard. IH'et zijn veeleer geschil len over wat- meer of wat minder, met als pikante kwesties het drankvraagstuk, het godsdienstvraagstuk (Smith is rooinsoh- kathoiiek) en de wijze waarop steun aan. den noodlijdenden, of zich noodlijdend noe menden boerenstand moet worden, ver leend. Wat dit laatste punt betreft, daar in trachten Smith en (Hoover elkaar te overbieden. iWorden de verkiezingsbeloften "aan die lieden ook werkelijk m daden omgezet, dan breekt er een gouden tijd aan voor de boeren in de Ver. Staten. .In dat opzicht was Coolidge voorzichtiger en misschien ook oprechter. CooMge draagt natuurlijk do boerenbevolking van zijn land een goed hart toe; maar inj heeft steeds belet, dat er te harer hé- hoeve steunmaatregelen werdien getroffen, die uit economisch oogpunt beschouwd bedenkelijk mochten heeten. De laatste ronde. Die stemming van op gewonden afwachting is er al, en hoe wel de meeste politieke wieervoorspellers een enorme overwinning van H'oover ver wachten (ook al omdat het groote zaken leven in de Ver. Staten er zoo _goed vooir staat), wagen -wij ons niet aan een prog nose. Er is een voorb'eeldelooze belangstelling voor de presidentsverkiezing en zoowel de vrouwelijke als de mannelijke kiezers zijn vastbesloten om actief 'deel te nemen aan de' nationale gebeurtenis. Tal van plaatselijke correspondenten van de As sociated Press hebben berekend, dat er tusschen de beide kasten en tusschen de Canadeesche grens en de Rio Graaide on geveer 43.000.000 kiezers zijn. Verreweg het grootste aantal dat nog ooit bij> oen stemming voor president en Congres ui het geweer is gekomen. Er zullen bijna 14.000.000 meer men- schen stemmen dan bij de verkiezingen van 1924. De staat New-York staat natuurlijk bovenaan de lijst met 4.875.721 laezers, tegen 3.256.319 in 1924, dan volgen Penn sylvania, Illinois en Ohio. Er is een ontzaglijke toeneming van het aantal vrouwen, die zullen stemmen. De politici en de hooggeplaatste regeerings- ambtenaren zijn van oordeel, dat de stem men der vrouwen den doorslag zullen geven. Volgens een telcgtam uit Sjanghai aan de Times, heeft de nationale regeering een lang manifest het licht doen zien, waarin zij haar program van binnenlandsche her vormingen het licht doet zien. De inhoud van dit manifest komt op het volgende neer. Het eerst noodige, zegt het, is dat op de legeruitgaven besnoeid wordt, „want onze ervaringen hebben aangetoond, dat het mi- lifcairisme de oorzaak is van ons nationaal bankroet". Te dien einde zal binnenkort een conferentie van alle militaire bevelheb bers te Nanking worden bijeengeroepen. (Anderhalf nullioen jjailar (f 2.2-15.000) wordt voorgesteld als de limiet voor de maanüo lijksche militaire uitgaven. Vervólgens noemt het manifest de afschaffing van de lOdn en andere ongeregelde heffingen en do beloofde invoering van een nieuw natio naal tanef en munthervorming. Voorts stelt liet de geleidelijke invoering van plaatselijk zelfbestuur in het vooruitzicht tot het effe nen van den weg voor de „politieke regene ratie van het land". Spoorwegaanleg, onder houd der rivieren, en een uitgebreid stelsel van onderwijs en lichamelijke opvoeding zijn andere zaken, die op het program voorkomen. De correspondent van de Times teekent hièrbji] aan, dat het manifest waarschijnlijk ernstig genoeg is wat betreft de voorne mens, doch dat het volk een beetj'e beu be gint te worden van de telkens herhaalde vealdaringen vrJi wat gedaan zal worden. De heele kwestie is of de mannen aan het bewind hun ondergeschikten in de hand kunnen houden en een eind kunnen maken aan de tallooze kleine afpersingen en andere oneerlijke handelingen. Diversen Het h er ste 1 vraags tuk. De Temps meldt, dat het niet waarschijn lijk is,dat de Duitscke regeering eerst daags bij de geallieerde regeeringen stap pen zal doen inzake de samenstelling van' de commissie van deskundigen. liet blad meent te weten, dat de kwestie van de sanienstelling der commissie eerst in de tweede helft van de volgende maand zal worden opgelost. Chamberlai,n schept een vrien delijke sfeer in de Ver. Staten. Na een maand aan de kust van de Stille Zee te hebben doorgebracht, is Six Austen Chamberlain, de "Britsche minis ter van biutenlandsche zaken, Zaterdag met zijn gezin uit San Francisco vertrokken oni over Seattle en Vancouver naar Londen terug te *gaan. In een afscheidshoodschap verklaart hij, dat hij een kostelijke vacantie genoten heeft, omringd door vriendschap en gastvrij heid. Ilkj keen. geheel hersteld terug, ge reed om het zware werk en de groote verantwoordelijkheid, die hem wachten, weer te aanvaarden. (Hjij uit de hoop, dat de twee groote naties in vrede en vriend schap zullen blijvenleven, dank zij" steeds toenemende onderlinge sympathie, zich met elkaar zullen verstaan en dat hun hecht bevestigde vriendschap den vrede en de welvaart van de wereld zal bevorderen. De prins van, Wales. De prins van Wales bevindt zich op het oogenblik op den terugweg van Uganda naaar Kenya. Gisterochtend in hij door Kampala gekomen, de inlandsche hoofd stad van Uganda, waar duizenden inboor lingen langs den weg geschaard stonden en den prms toejuichten. Te Jinja was een groote bijeenkomst van hoofden en voormannen om van den prins afscheid te nemen. Vast in de leer. De groote rede, waarin Stalin z)ch tegen de „afwijkingen naai- rechts" in de com munistische partij, speciaal in de Mos- kousche organisatie, gekeerd heeft en de oproep van het centrale comité niet van „den weg van Lemn" af te wijken, heb ben hun doel niet gemist. Dezer dagen is te Moskou een druk bezochte vergadering gehouden, waarin de voorzitter van de Moskousche organisatie Oeglonof spijt be tuigd heeft Oeglanof gaf toe, dat het zeer snelle tempo van de industrialisee- ring in zijn groep twijfel en vreesachtig heid gewekt had. Maar men had „het ge- vaax van rechts" daarin onderschat en deze font moest openlijk beleden worden. Nu de Moskousche organisatie haar dwa ling - erkend had zou zij zich niet ver dubbelden ijver aan de naleving van de richtsnoeren wijden, welke het centrale coiriié liad aangegeven. Tegen de aansluiting. Dr. Benesj, de Tsjechische minister van! buitenl. Zaken, heeft in een artikel zich nogmaals tegen de aansluiting van Oosten rijk bij Duitschland en tegen de verande ring van de vredesverdragen verklaard. De Bulgaarsche stabili seering. Volgens berichten uit Sofia, zou het Mo- low, de Bulgaarsche minister van financien gelukt zijn, de onderhandelingen te Londen over het sluiten van een loenmg tot stabili satie van de Bulgaarsche valuta ten einde te voeren. De eimssiekoers zon 96 pCt. te Londen, 9672 pCt. te ParijV en 98 piCt. te New-York bijdragen. De leaning is voor 35 jaar gesloten en zal Gl/2 pCt. rente dragen. BDiNENLMD, Do heer Mitchell over Nederland- De heer Ch. E. Michell, president van de National City Bank te "New-York, heeft, onlangs een reis door Europa gemaakt en stelt in een hoofdartikel van de Infor mation den toestand van het bedrijfsleven in de verschillende landen in het licht. Omtrent ons land zegt hij: In Neder land zijn, ofschoon de toestand over het geheel gunstig is, de inkomsten uit de koloniën minder bevredigend wegens de omstandigheden, die op het oogenblik op de suiker- en rubbenmarkt de overhand heb ben. Bovendien zijin de belastingen er zwaar. Nederlandsche arbeiders in Duitschland. Op vragen van het Tweede Kamerlid 4en heer Van der Bilt in zake het door arbeiders, die in Diukschland werken en in Nederland wonen, storten van bijdra- gén volgens de Dmtsche wet op de "werk loosheid, zonder dat zij recht op uitkee- ring licbheh, beeft de minister vam. ar beid, handel en nijverheid geantwoord, het wenschebjk te achten, dat in dezen toe stand Verandering wordt gebracht. (Het vraagstuk is reeds hij de betrokken depar tementen in overweging genomen. De rede van den Gouverneur-generaal op Bali Op vragen van het Tweede Kamerlid den heer Bvjleveld, omtrent een redevoering van den Gouverneur generaal tijdens een bezoek aan Bali, waarin deze o. a. ge zegd zou hebben dat de bevolking van Bali hem steeds bereid zou vinden haar adat en gewoonten en godsdienst tegen vreemde penetiatie te beschermen, heeft de mi nister van koloniën geantwoord, dat de miste tekst van de toespraak van den G.-G. niet meer kan worden vastgesteld, omdat de rede onvoorbereid werd uitgesproken. De landvoogd heeft baj het uitspreken zijner woorden niet speciaal gedacht aan toelating van missie of zending. Bij heeft in de bewuste passage bedoeld uiting te geven aan den wensch der regeering) om de eigen Balische cultuur die uiteraard berust op de onder de bevolking nog le vendc godsdienstige grondslagen zoo- yeel mogelijk te eerbiedigen en tegen aan tasting van buiten te beschermen, i Onderscheidingen. i BÜ Kon, besluit is benoemd tot officier ih de Orde van Oranje-Nassau dr. W, G. Èöorsma, gepensionneerd N.-I. ambtenaar, laatstelijk directeur der middelbare land bouwschool te Buitenzorg. (Bij Kon. besluit van 26 October is be noemd tot ofticier in de Orde van Oranje- Nassau J. Bardet, arts' te Doetinchem. De Amsterdamsche wethouders vacature. Nu de soc.-deni. geweigerd hebben met twee vertegenwoordigers deel to nemen aan het dagelijksoh bestuur van de gemeente Amsterdam, is bij de onderhandelingen door de raadsfractie's, die aan de be sprekingen deelnemen, door de R-K. fractie de vraag opgeworpen, of niet een A -R. de open gevallen wethouderszetel kan be zetten. Deze aangelegenheid zal door -elk der fractie's afzonderlijk besproken won ion Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 20 November, des avonds om half negen. Hr. Ms. Java naar Japan. De Koningin heeft thans machtiging ver leend tot het zenden van Hr. Ms. Java naar een vlootrevue in Japan, welke zal plaats vinden ter gelegenheid van de kro ning van den keizer van Japon opt 4 De cember. Op de heen- en terugreis zullen de vo-1- geilde buitenlandsclie havens worden aan gedaan: Manilla van 16 tot 22 November; Yokohama van 1 tot 7 December; Nago- va van 8 tot 11 December; Kobe van 12 tot 15 December; Nagasaki van 17 tot 20 December en vermoedelijk verder Sjanghai en Hongkong. Kunst en Wetenschap. Nederlandsche Journalisten-Kiu fj. Op den afgel&open Zaterdag en Zondag is de Nederlandsche Journalistonkidng in buitengewone algemeene vergadering te 's-Gravenhage bijeen geweest. De geheele vergadering op heide dagen' was gevrijd aan. de behandeling van sche ma's voor eert ontwerp Arbeidscontract voor Journalisten en voor een ontwerp in zake een op te richten Batiiiddelingsraad, die geschillen tusschen directie en jour nalisten zal kunnen behandelen. De voorzitter deelde mede, dat hot be stuur der Diirecteuren-Vereemging De Ne- derlandsche Dagbladpers zich berekl had verklaard, bedoelde ontwerpen, wanneer zij door den Kring waren vastgesteld, in over weging te nemen. Ihj drukte den loden ernstig op het hart, rekening te houden met het bereikbare. Olp de beide concepten waren verschei dene amendementen ingediend. De salaris-overeenkomst en de pennoen regeling, die reeds vroeger in overleg mei de D'irecteuren-Vereenigmg tot stand kwa men, zijn in het ontwerp-Arbeidscontracl ongewijzigd overgenomen en overigens be vat dit vrijwel alle punten, die met de rechtspositie van den journalist verband houden. De behandeling van een en ander kwam Zondagnamiddag tot een eind. Tijdens het debat besloot de vergadering op voorstel van de heeren A. J. Lievegoed eri H. II. J. van de Pol, en nadat de voor- 'zitter in denzelfdca geest had geadviseerd, dat binnenkort ecu speciaal congres o( een buitengewone algemeene vergadering zal worden gehouden ter bespreking van de concentratie in het dagblad-bedrijf, die zicli hoe langer hoe meer voortzet en waaraan voor de journalisten ernstige gevaren lde- Ven.' Treffende staaltjes (ook inzake allerlei overeenkomsten tusschen llollandsche en Indische bladen, werden daarvan ter verga dering meegedeeld. Het bestuur zal de be spreking -van dit onderwerp- schriftelijk voorbereiden. Op die vergadering zal dan tevens aan de orde komen een motie, ingesteld dooi de heexen Bernard Canter en G. K. Elout, waarm wordt uitgesproken dat de hoofdre dacteur van een blad absolute volmacht (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M- 29) (Slot). Drommen interviewers belegerden Curtis en Hermionte, Devar, oom Horace en tante Louise en niet te vergeten Arthur. Winter's instructies moesten echter strikt opgevolgd worden. Geen woord mocht worden gespro ken over dien geheimzinnigen achtergrond der gebeurtenissen, waarnaar de pers juist zoo hongerig was, omdat de veldslag in Sydney Street nu hekend was geworden, evenals bet opvisschen van den grijzen wa gen uit de Theems en de reporters waren fel op het nieuws, waarmee bet hoofdkwar tier uiterst terughoudend was. De woorden „sub judice" misten ook nu bun magische uitwerking niet. En die nieuwsgierige pers- menschen en het op-sensatie-beluste pu bliek moesten het lijdzaam aanzien dat de menschen-diie-het-wisten zich met dezen dooddoener hulden, in ©en waas van ge heimzinnigheid. Om redenen, die het publiek nooit begre pen heeft, werden B&Jusky en Viviadi vrij gelaten en Jean de Courtois werd1 het land Uitgezet. Martini werd ter dood en Lamotte tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Maar dit gebeurde allemaal al lang nadat Curtis en Hermione in tegenwoordigheid van een kleine, maar uitgelezen schaar vrienden opnieuw trouwden. Het was nan de bruiloftslunch, dat Win ter in den loop van icen gesprek over de gebeurtenissen, die ,aan het huwelijk war ren vooraf gegaan, zei: Ik verzeker jullie, dat het aan de ta lenten van Furneaux pis detective en aan de schitterende kwaliteiten van zijn karak ter te danken is, dat we hier zoo feestelijk bij elkaar zijn, of, juister gezegd, de hoofd personen van deze tafel zouden moeilijk heden hébben ondervonden,^ waarhij de ellende, die ze gehad hebben)1 - kinderspel zou zijn geweest. Maar Curtis begreep niet wal Winter mat deze orakeltaal bedoeld© en vroeg den Chef van de Crimirieele Afdeel ing 0111 ophelde ring. liet was Furneaux, van wien de idee afkomstig was om de heide takken van het onderzoek te combineeren, zei hij. Onder zijn getaande huid heeft hij een hart van goud. Waarom zouden die twee jonge men- schen niet gelukkig worden? vroeg hij. Ik heb het meisje niet gezien, heeft hij gezegd, dat was toen ook nog niet 't geval maar Curtis is een flinke vent dat zie ik zóó en zij kan geen beteren man krijgen, al zoekt zij lioel Engeland door. Daarom lieten wij Graaf Vassilan en Lord Valletort in het geloof, dat hup. huur lingen Balusky en Viviadi den armen Ilunter gedood hadden, terwijl deze alleen maar het vastbinden van de Courtois op lnm geweten hadden en van angst beefden toen "zij van den moord hoorden, omdat zij dachten dat zij1 er voor verantwoordelijk zouden worden gesteld. Zij vestigden onze aandacht op Rossi en Martini als de ver moedelijke daders en de „bluf" die ik tegen Ljamotte gebruikt, trof ten slotte doeL. Voor wien werkten Rossi en Martini dan eigenlijk als zij geen handlangers van Vassilan waren? Dat heb je ma nooit ver teld, zei Curtis. Dat mag ik niet met zooveel woorden zeggen. Maar ik wil je wel een „hint" geven. Je weet net zoo goed als ik, dat het in Hongarije wemelt van revolutionnaire partijen, die elkaar nog erger verfoeien! dan hun gezamenlijke®, vijand: Oostenrijk. Twee van deze organisaties na wildon Graaf Vassilan getrouwd hebben met Lady Hermione, de één, omdat zij haar geld' voor hun plannen wilden gebruiken, de ander, omdat zij der. Graaf er van verdachten en niet ten onrechte een ledepop van Oostenrijk te zijn en zij geloofden ook niet ten onrechte, dat, als 't huwelijk tot-s'and kwam, hij Parijs en een vroolrjk leventje daar zou verkiezen boven de onzekere kans op ben wankelen troon. Deze heide groe pen werkten ieder op eigen gelegenheid ook bij den moord. Graaf Valletort is he laas niet veel beter dan een promotor van dubieuze zaken en. had zijn eigen contract met Vassilan. Voeg bij deze feiten nog een ander dat Elizabeth Zapolya, die Laxly Iiermiono kent, verleden week met een attaché van het Oostenrijksch gezantschap in Parijs getrouwd is. liet zal haar interes seeren. Voor de rest moet n uw eigen ge volgtrekkingen maken. Curtis bleef een oogenblik zwijgen. Toen greep hij Winter's hand en drukte dio hartelijk. Hermione en ik zijn verlangend om te weten wat wij voor jou en mr. Furneaux kunnen doen, om onze innige dankbiarheki te uiten, zei hij. Niets. Dat was ons werk, anders niet. Dat begrijp ik. liet blijk van onze waardeering zou ook deze richting uitgaan Wel, kerel, als jij er niet geweest was, mis schien zou ik van den moord verdacht ge worden zijn en als jij en Furneaux niet tusschenbeide gekomen waren, zou Her mione nu met haar vader in Parijs zitten. Ik zal er nog eens met Schmidt over praten. Schmidt is een beste kerel, maar hij weet niet alles, al verstaat hij uitstekend do kunst om veel te vermoeden, zei Winter. Ik zal hem precies zooveel vertellen als voor een advocaat goed" is, lachte Cur tis. Hij neemt nu in opbracht van mijn vrouw en mij maatregelen om voor Iiun- in zake de geestelijke leiding dient te be zitten. Een andere motie, ingediend door den Haarlemschen Journalisten-Kring, en zich uitsprekend voor een collectief contract, werd ingevolge een wenk van den voor zitter en op voorstel van Mr. J. J. van Bolhuis, in handen van het Kxmgbestuur gesteld, liet oogenblik om over dat punt te beslissen, weid nog niet rijp geacht Hotterd. Philharm. Orkest. liet 2e Populaire Zaterdagmiddagconcert zal plaats hebben op 3 November as. Ais soliste zal optreden Mia Peltenburg, die voordragen zal de slotscène uit Bea trijs van Willem Landré, en de Motetto van Mozart Door het orkest zullen worden uitge voerd: 2e Symphonic van Rraiims, Suite L' Amour des trois Oranges van Serge Pro- kofieff en Les Préludes van Liszt Dirigent is prolessor Alex. Schmuller. Jubileum J. H. Speenhoff. Ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar dichter-zanger, 25 jaar getrouwd en 60 jaar wordt, gaac de heer J. IHi. Speen hof! een jubileum-rondreis maken. Te Rot terdam, waar hij 13 Nov. as. in den Grooten Schouwburg zal optreden, is een hu'.digingscomité gevormd. De nieuwe Rotterdamsche beurs. Naar de N. R. Ct verneemt, heeft de jury het ontwerp voor een nieuw© Beurs te Rotterdam, van den architect J. F. Staal, te Amsterdam, als het beste ont werp aan het particuliere comité voor d© nieuwe beurs aanbevolen. Van de prijsvraag was dit de tweede ronde, waarvoor, be halve de heer Staal, nog de heeren Du- dok en Mertens waren overgebleven. In de juiy hadden zitting dr. Berlage, prof. van der Steur en de stadsarchitect ir. Witto- vecn. Wcrcld-spanrdng 81 October. Men schrijft ons: Niet genoegzaam kan er op gewezen worden, dat spaarzaamheid een der grond slagen is voor de volkswelvaart. De Spaarbank, gevestigd Lange Haven 80, opgericht door do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, tracht door verschillende spaarvormen de spaarzaamheid te bevor deren. De uitkomst mag zeer zeker gunstig ge noemd worden, vooral, als men onder staande cijfers ziet. Het aantal inleggers naidert op dit oogen blik de 21.000. Hëj. bespaard© kapitaal bedraagt ruini f6 250.000. Ziet men echter, ual het inwoneraantal do 44.000 bereikt heelt, dan is naast dank baarheid, een opwekking tot meerdere spaarzin- gewettigd. Do Spaarbank waagt dan ook, door ach terstaande advertentie, een poging tor be reiking van het schoone doel, de volks welvaart tc bevorderen, den inwoners ©eni ge middelen daartoe aan te wijzen. In heel de beschaafde wereld wordt op 31 October een zelfde poging gedaan. Een Wereldspaaidag. Deze wereldspaardag is een der mid-' delen ter bevordering van de spaarzaam heid en gaat uit van het Internationale Instituut voor het spaarwezen, waartoe ook behoort de Nederlandsche Spaarbankbond, van welken bond de Spaarbank te dezer plaatse lid is. 31 October zal voortaan zijn de Inter nationale Spaardag. Lezers van dit blad, helpt mede om ook in onze stad 3L October tot een spaar dag bij uitnemendheid te maken. Op 31 October klinke door de wereld: Doe het nu. De jeugdige lezer overdenke: Spaart, opdat ge oud van dagen, Een ander niet om hulp hooft vragen. tor's nabestaanden le zorgen. Wij zullen Furneaux en jou komen opzoeken als wij uit Devonshire terug zijn. Gaat daar de huwelijksreis hoeu? vroeg de detective met een bominnelrjken grijns. Ja. Wij hebben het er den boelen dag over gehad, maar ©en of andere onder nemende agent heeft het voor ons beslist, toen wij oen pakkende reclameplaat zagen: Waarom niet naar de Engelsche" Ri viera? W© riepen allebei tegelijk: Ja, waarom niet? Mr. Devar, senior, staat or oj> dat wij zijn wagen gebruiken, omdat die zoo zeer heeft meegewerkt om ons bij elkaar te brengen en ©en heel© troep vrien den komen ons in Torcpiay bezoeken. Komt u ook? IVin ter schudde het hoofd. Neen, jonge man, liet spijt me, maar ik kan niet van liet hoofdkwartier weg. Ik heb het te druk. En wat Furneaux betreft, als die van de Yard weggaat moeten ze hem er uit dragen! Zoo vervloeide voor twee menschen een veelbewogen, wonderlijke nacht in een wonderlijk-schoon© maand en de morgen schemering van het nieuwe jaar vond hen op den drempel van ©en wonderlijk-schoon en harmonisch leven. fag^, ^V** W> Deze "couYan! versclijat dagelijks," met nit- |;-. nonderjas T&n Zoo- eo feestdagen. Pigs per kwartaal i<2,franco per post 1 2 50. Prijs per, week: 15 cents. Afion- derlgke nummers' 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen Adrerlentien mor het eerstvolgend num mer moeten ïóor ell unr aan het Uurean bezorgd zijn, 's Zaterdags voor 9 uur. Ken bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. "S Prpa der Adverientiïnvan 15 regels f 1.55, iedere regel meer f C.SO: in het Zaterdagnummer 1—5 regels I l.bO, iedere regel meei f O. O.Reclames f O.Tt pe: regel. Incassokosten Set'.; postlwi'antios 15ota. Taneren van advertontièn hg abonnement gijn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelgks worden tegen vooruitbetaling Kieme Advertentien opgenomen a i 050 t/m 15 A'OO) den, f0 75 t/m 55 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een max mum van 30 i. oorden A Y'

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1