Denk ^sgrlrsit- BUITENLAND. Vrijdag 9 November 1928 Tabletten f Me. 18958 EERSTE BLAD. Een onwaardige Chatfield. Diversen. aan - <%4pg| Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 81tfa Jaargang. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Poèlrbitpninn No 5311 De Fransche kabinetscrisis. Een verklaring van Caillaux, Nog geen oplossing. De werkloosheid in Engeland. Caillaux, de aanstoker van d'e Fransche kabinetscrisis, heeft een korte verschijning in de Senaatsgangön gemaakt. Hij verze kert te 'Angers, waar 's nachts da fatale vergadering van de Radicale Partij werd! gehouden, matigend, te zijn opgetreden. Tegelijk schoot hij een Parfhenpijl op Her- riot af, evenals op de andere ministers, die liet congres bijwoonden. Ministers, meent Caillaux, moeten daar niet komen. Dit is een antwoord op die blaam, die hun ontslagbrief aan Poincaré tengevolge van de manoeuvres "van het congTes beviat. Caillaux betwist, dat die overhaaste nacht zitting een manoeuvre was! Zij zou uitslui tend gediend hebben, om het den afge vaardigden mogelijk te maken den vol genden middag de Kamerzitting bij te wo nen. Dit is een onzinnige bewering. Het staat vast, dat die nachtzit-ing het congres overrompelde -en velen er pas den' Vol genden dag van hoorden, fn elk geval wer*1 er toen ©en oorlogsverklaring aan de nationale eendracht doorgejaagd, gelijk aan die, welke dan vorigen dag door toe doen van Herriot ingetrokken was. In die omstandigheden is het niet duidelijk, waar om ministers het congres -niet zouden mo gen bijwonen. Juist in ©en. kabinet van nationale eendracht vertegenwoordigen de ministers hun partijen. Dat brengt voor de radicale ministers mee, dat zij op het jaar- lijksch congres rekenschap van hun beleid afleggen en zich laten machtigen daarmede door te gaan. Hun persoonlijk© invloed heeft op de extremisten zonder verantwoor delijkheid, remmend gewerkt. Met dat al hebben zij zich laf gedragen. Voornamelijk Albert Sarraut, de minister van b'innen- landsche zaken, sprak daar anders dan onder het oog van Poincaré. Hij zeide o.a. eerst niet het gevaar te hebben ingezien van de artikelen omtrent meer bewegings vrijheid voor roomsch-katholiefce missies. Later had hij zich op dit punt naast Her-" riot geschaard. Pas nkel-e .maanden gele den omhelsden hij* Poincaré elkaar aan een noenmaal. Voor die Lafheid zijn ver zachtende omstandigheden te bepleiten. Deze schuilen in het verschil tusschen de atmosfeer van zoo'n congres en die van zittingen van Kamer of ministerraad. Het algemeene streven is Poincaré terug te krijgen aan het hoofd van bet volgende kabinet. Ook deze radicalen dringen erop aan, welke aldus de onmogelijkheid! van behoud van de nationale eendracht wil len aantoonen, maar de president van de •republiek kan Poincaré daarmee pas be lasten, als hij alle in aanmerking komende politici geraadpleegd heeft. Wegens de zonderlinge omstandigheden, waaronder deze crisis uitbrak, geschiedt deze raad pleging op ruimer schaal dan anders. Wat 'ook de fout van de radicalen geweest is; de aanvallen van rechts op hun leiders waren dikwijls hopdsch. De mogelijkheid van een regeering der zoogenaamde republikeinse!)© concentratie wordt besproken. Deze zou gevormd wor den uit de burgerlijk linksche en' midden partijen en afwisselend op dein steun van de socialisten moeten kunnen rekenen. Als leiders voor deze combinatie word'en ge- Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. 9) I „ïk geloof, dat Ik dat ook ben, op "elk anider punt", gaf zij toe. „Ik heb onhoei melijk veel dolheiden gedaan- Ik ga door voer uiterst modem in Sde meeste dingen. Maar onder ons gezegd, pappie, ik ben! hopelo-os ouderwetsch inzake hiurwelijki Ik heb beproefd, mij een huwelijk voor te stel len met verscheidene mannen, idie mij heb ben gevraagd, en telkens kwam ik tot de conclusie, dat het huwelijk met He be- trokkenen leelijk en' onzedelijk zou zijn. Ik heb Jane Austen gelezen en ik weef precies -"■U waar de moeilijkheid schuilt. Het moet de - ware man zijn... en dien heb ik nog niet ontmoet." 1 De hertog kuchte. Het scheen een kiesdhö - zaak,' izelfs om met zijn eigen dochter te' bespreken. „'Je geslacht heeft groot aanpassing»* vermogen ia deze Hingen, lieve kind",} merkte hij óp. „Indien zich e,en: main! voor-' doet, die in 'e opzichten gewenscht is, is 't verbazend hoe spoedig 1de gemid delde jongedame 'het bestaan kan ontdek- ken van dat bijzondere gevoel, Hat de ro- manschrijvers gewend zijn „liefde" te noemenj."' '-I'll „Dat weet ik, pappie", gaf Mpnica toe, noemd Briand en Tardiieu, en in de twee de plaats de senatoren elemental en Steeg. Hedenmiddag zal president Doumergue, naar Havas meldt, in staat zijn een per soonlijkheid de opdracht tot vorming van een kifbinet te geven. Men neemt aan, dat Doumergue zich eerst tot Poincaré zal wenden en dat de crisis spoedig opgelost zal zijn Als Poincaré de opdracht aan vaardt. In parlementaire kringen verluidt echter, dat Poincaré waarschijnlijk zal wei geren. In de linksche partijen is men van meaning, dat Poincaré weinig kans heeft om een meerderheid bijeen te kunnen brengen. In het Engelsche Lagerhuis heeft Chur chill gisteren geantwoord op een opmer king van den democraat Clynes, die zeilde, dat Engeland de betrekkingen met Rusland dient te hervatten, als middel om Üo werk loosheid te doen verminderen. Churchill antwoordde hierop, dat ieder, die meende, dat het herstel Van de sovjet ambassade de werkloosheid zou verminderen, zoowel zich zelf als auderen zou misleiden. Churchill verweet ook de arbeiderspartij, schuldi te hebben aan de werkloosheid en wees daar bij ojp, de algemeene staking en de kolen- staking van 1926. Daardoor is Engeland 2 a 3 jaar bij andere landen achterop ge komen. De industrieele reserves zijn er door uitgeput en de staat was er zwaar doorbelast. Churchill wees dp de werkloosheid in andere landen, ook in die met socialistische rageeririgen. In geen van die landen weid zooveel hulp aan de werkloozen geboden als in Engeland. Na den oorlog zijin vele landen, die vroeger de voornaamste Engel sche producten consumeerden, deze zelf gaan vervaardigen. Op alle markten zijn ernstige concurrenten opgekomen ein de oude kLantan sluiten in toenemende mate hun grenzen voor Engelsche waren. Churchill wees er op, dat er op1 het oogenblik 224.000 vrouwen als werkloos rijn ingeschreven' en dat deze vootr iden oorlog vrijwel nergens bij de werkloozen: werden gerekend. Er is een vierde Hasse, waarvoor ver betering in denhandel geen nieuwe hoop brengt, de mijnwerkers. De mijnindustrie heeft daarom een groot aantal mensehen moeten uitwerpen. De steenkoolindustrie is nu met minder arbeiders, in staat aan de geheele binnen- en buiten!andsche vraag te voldoen en kan zonder één man meer aan te stellen, zoo noodig 30 milioen ton meer produceer en. Het aantal werldooze mijnwerkers zal zelfs waarschijnlijk toene men door elke verbetering in de productie methoden; door eiken stap tot rationali satie of samenvoeging, die de arbeiders partij en de liberalen bepleiten. De steen koolindustrie op zichzelf als levensfactor, is sterk vooruitgegaan. Zij heeft haar zware belasting afgeworpen, maar deze daardoor op de gemeenschap en den Staat overge dragen. De practische maatregelen, zoo eindigide Churchill, die de regeering aan het par lement heeft aanbevolen, zijn ten eerste als voornaamste middel een belangrijke ver lichting voor de industrie van de plaatse lijke belastingen en ton tweede de politiek van emigratie binnen het rijk. Om de snelle emigratie naar Canada te bevorderen zal er opnieuw 1 millioen pond sterling wor den toegestaan, die in de toekomst tot IV2 millioen zal stijgen, waarmede de kos- „maar ik ben niet de gewone jongedame. Ik weet het, omdat ik het heb beproefd. Ik liet gisteravond toe, Hat een jonge mau mij kuste, om te zien of dit He zaak ver der zou1 brengen. De sensatie was beslist verschrikkelijk! Ik was zeer teleurgesteld en zeer hoos er over. Bovendien was al het rood van mijn lippen!" De hertog zuchtte. Hij giste, wie de jonge man was. t „Kom, lieve kind", zeide hij „Je moe der en ik hebben geen haast om je kwijt te rijn. „Er rijn zekere verbintenissen, welke ons zeer aangenaam zouden zijln. Maar dat weet je, Henk ik, wel. Je moet echter zelf den tijd bepalen. Je bent j© natuurlijk bewust, dat He positie van een oude vrijster vrij onmogelijk Is." Zij lachte zachtjes. „Zoo erg zal het niet worden, pappie, dat beloof ik u." De bottelier klopte aan de Heur en kwam binnen om te melden, Hat Monica's door luchtig gezelschap er was. Zij stond op, nam haar rok op, wierp haar vader een kushand toe en verliet He kamer. Haar moeder kwam bij hem en rij zagen voor het raam haar vertrekken. „Hoeveel verlangde Monica Hitmaal?" vroeg rijt „Duizend'.', luidde het sombere ant woord. „Ik moest het haar natuurlijk ge ven. Intusschen wilde ik dat ze huwde. Wil je niet zitten, lieve?" Dó hertogin ging zitten in Hen stoel, welke Mjonica' had verlaten; I ten van overtocht verminderd zullen worden. Een nieuwe vorm van hulpvarleeming zou door de nieuwe plannen voor verbete ring van den aanvoer van electriciteit tot stand komen. - De regeering is tegen uitgebreider plan nen voor publieke steunorganisaties, gezien de magere resultaten voor die werkloosheid, maar zal uitbreiding van de draineering van grond en een plan om de wegvreting der kusten te voorkomen, bevorderen. Het Poolsch-L'itausch geschil. Zaleski, de Poolsche minister van bui- tenlandsdie zaken, is Vrijdagochtend van de conferentie te Koningsbergen naar War schau teruggekeerd. -Aan vertegenwoordi gers van de pers verklaarde hij, het resul taat van de besprekingen met Woldemaras niet als een fiasco te beschouwen, daar hij niet veel van deze besprekingen had verwacht Do instT 'cties Vap. den Volken bond zijln niet nagekomen; de Volkenbond moet thans zien, wat hij verder doet. De Poolsche pers schijnt niet veel be- teekenis te hechten aan het herstel van het economische verkeer tusschen Polen en Litauen, De Kurjer Poranny, die tot de regeeringspers behoort, richt heftige ver wijten aan het adres van Woldemaras en meent, dat het heele conflict niet meer een conflict tusschen Polen en Litauen maar tusschen Litauen en den Volken bond is. De pers'Van rechts vindt, dat de regee ring te Warschau onder invloed van Pil- sudsKi, die in het gebied van Wilna thuis is, veel te veel beteokenis aan de kwestie van Wilna heeft gehecht, waardoor de eigenwaan van de regeering van Kowno nog grooter is geworden. De Kurjer War- zawski schrijft, dat de ingebeelde groot heidswaan van Woldemaras nog is toege nomen door zooveel waarde te hechten aan de gesloten grenzen. De regeling met Li tauen is geen landsbelang voor Polen. In. dien Litauen door het gesloten houden van de grenzen Wilna nog meer wil iso- leeren van het gebied van Kowno, kan Warschau rustig toezien. Het is ook niet de moeite waard den Volkenbonid nogmaals met deze zaak lastig te vallen. De open bare meening van Polen interesseert zich steeds minder voor deze kwestie. De kosten yam den Volkenbond. In de begrootingscommissie van den Tsje choslovaischen Senaat -heeft Reaesj gewe zen op de groote algemeene beteekenis van Volkenbond en Internationaal Arbeids bureau en daarbij "gezegd; dat de uitgaven Weiger namaak en let er op dat op eike tablet het woordBAY ER "staat Prijs 75 ets. „Ik kan niet blijven", verklaarde zij, „Ik heb zeer veel te doen. Mrs. Marsham heeft mij zooeven «ie rekeningen gebracht. Zij zijn hooger dan ooit deze maand je zult deze maand extra moeten bijdra gen voor de huishouding." „Die dnommelsche huishouHrekening!" riep de hertog geprikkeld- „De menschen moeien betaald worden", zuchtte de hertogin. „Wel, disponeer dan over een extra cxc- diet", rieJ, hij. „Monica heeft mij voor meer dan een week uitgeput. Werkelijk, ik wilde Hat rij trouwde," „Ik begrijp niet, waarom rij het niet Hoef', klaagde de hertogin. „Ik noem het hoogst onnatuurlijk." „Ik heb juist met haar het onderwerp besproken", vertelde hij vertrouwelijk. „Ik moet bekennen, dat zij mij zeer verraste. Ik zou Mjonica nooit voor sentimenteel heb ben gebonden." „Ik vraag mij af', 'antwoordde haar moeder, „of jij ooit eenige verandering in Monica' hebt opgemerkt, sinds onze- reis naar het buitenland, drie jaar geleden.*' „Ik ban niet zeggen, dat ik iets bij zonders heb gemerkt", bekende hij. „Wat voor een verandering?" De hertogin aarzelde? s „Een zeer 1 meilijk te verklaren verande ring). Toen rij terugkeerde naar Engeland, of misschien het volgend seizoen, had zij het grootste succes. Zij scheen gaven te hebben ontwikkeld, welke miji verras-, ten, een verbazende bekwaamheid om men- van 130 millioen voor deze lichamen ten aanzien van het nut dat zij stichten mini maal rijn. Tsjecho-Slovakije neemt onder de 54 staten, die lid' van. den Volkenbond rijn, de 13e plaats in en moet Voor een dertigste in do kosten bijdragen. De kabinetscrisis in R o em eni e. De regentschapsraad heeft Titulescu op gedragen een ministerie der nationale een dracht te vormen. Titulescu heeft verzocht dje opdracht in beraad te mogen houden. Naar men weet, is de mogelijkheid van het vormen van een ministerie van natio nale eendracht vrijwel uitgesloten te achten. Griekenland en Turkije. Naar de Frankfurter Ztg. uit Konstan- tinopel meldt, is Pappas, de Grieksche ge zant, daar Woensdag met speciale vol- macliten zijner regeering teruggekeerd' en zou hij zkh naar Angora begeven om de onderhandelingen met minister Tewfik Roesjdi over een Griekscli-Turksch vriend schapsverdrag te beginnen. De gezant heeft verklaard, dat de vooruitzichten voor de onderhandelingen gunstig rijn en dat hij hoopt het verdrag nog vaar Nieuwjaar tot stand te brengen. De uitslag der Amerikaan- sche verkiezingen. Behalve een aantal kiesdistricten in af gelegen bergachtige streken in Arizona en Nieuw Mexico, waren gisteren alle uitsla gen te Washington bij het centraal bnreau ingekomen. In afgeronde cijfers blijkt, dat 35.1 mildioen kiezers hun stem hebben uitgebracht, van welke 20 milliioon op Hoover en 15.1 millioen op Smith ge stemd hebben. Van de 48 staten waren er 40 voor Hoover en slechts 8 voor Smith De pers van het geheele land houdt zich bezjg met nabetrachtingen over de verkiezingen over de toekomst der Demo cratische partij. Er wordt Van verschillende kanten op gewezen, dat Smith een stem- mentotaal van. over de 14.000 000 op zich heeft vereeniigd. Dat is het grootste aan tal stemmen' nog ooit op een Democrat! schen candidaat uitgebracht. Van een in eenstorting van de Diemocratische partij kan. dus vooreerst nog geen kwestie zijn. "Wel is de tot dusver vrijwel gesloten deimo cratische meerderheid van "de Democraten in de Zuidelijke Staten verbroken. Dat is naar sommige bladen schrijven voor een deel het gevolg geweest van de persoon- liijkheid van Hoover, die voor de groote massa der kiezers in menigerlei' opzicht als nationale candidaat. gold, terwijl .Smith meer als candidiaat van" een bepaalde land streek wend beschouwd. De moord op generaal Obxegon. Om vijf uur gistermiddag heeft de jury zich teruggetrokken om haar oordeel uit te spreken in het proces tegen José To- ral, den moordenaar van generaal Obre- gon en de non, zuster Concepciioin. Beidie beklaagden rijn schuldig verklaard. BDLNESLAm Begrafenis prof. mr. W. van der Vlagt. Op de familiebegraafplaats te Tongeren, gelegen midden tusscben de bosschen, is gisteren het stoffelijk overschot van.' prof. mr. W. van der Vlugt bijgezet Pachters van het landgoed droegen de kist naar het graf. Door een vertegenwoordiger van Fin land waar de overledene in hoog aan zien staat in verband met* wat hij voor de onafhankelijkheid van dit land deed wer den twee kransen op het graf gelegd, één van den Finschen president, de andere van de FLusche regeering. Achtereenvolgens spraken daarna ptrof. mr. de Elécourt, namens de juridische fa culteit van de universiteit te Leiden en prof. Knhler uit Amsterdam, namens de Doopsgezinde Sociëteit de heer Hibma, na- mens den Doopsgezinden kerkeraad te Lei den, waarvan de overledene 40 jaar lid was, ds. Loeff van Breda, namens het be stuur van de Maatschappij1 tot bevordering van den Welstand, de heer Tan Aken, na mens het Fonds 1918 tot bestrijding der tuberculose en kanker, de heer Graadt van Roggen, namens de Nederlandsch-Finscho Vereeniging en nog enkele anderen. De oudste zoon van den overledene dank te allen, die zijn vader db (laatste eer hebben bewezen. Ned. Bond van Huiseigenaren"'en Bouwondernemers. Op de najaarsvergadering van den Ned. Rond van Huiseigenaren en Bjouwonderne mers, die 21 dezer te Rotterdam gehouden zal worden, zal mr. HL P. A. Volmar te 's-jGravenhage, na afdoening van de huis houdelijke aangelegenheden, inleiden het onderwerp: De nieuwe wet op de naam- looze vennootschappen en het onroerend goed. AmsterdamRijnkanaal. Ten stadhuize te Utrecht heeft gisteren opnieuw een bespreking plaats gevonden tusschen het bestuur van deze gemeente met vertegenwoordigers van de gemeente besturen van Wijk bij Duurstede, Tiel en Schalkwijk, van de Kamers van Koophandel en 'Fabrieken voor Utrecht ein voor de Neder-Betuwe, van de 'Btetuwsche Kanaal- vereenigimg en de V-ereeniging Wijk's Be lang. Besloten werd om, voortbouwend op het door B. en W. der gemeente Utrecht aan dan minister van waterstaat zoo juist verzonden adres, de actie tegen de plan nen eener Rijnverbinding door de G eïdersche Vallei, met ale daarvoor geschikte mid delen krachtig voort te zetten. Een nader programma van actie werd ontworpen, heb welk in de eerstkomende weiken tot uitvoer ring zal komen. Do a.s. Kamerverkiezingen. De vrijiz. dein. kiesvereenigimg Burger- plicht te Groningen heeft Voor de eerste acht plaatsen op' de candidatenlijst Voor de Tweede Kamer als voorloopige candidlaten gestold: mr. H,. P. Marcliant, mr. P. Oud, mevr. B. (BakkerNort, Th. Ketelaar, F. E. II. Ebels, mr. A'. Joekes, prof. mr. F. G. Scheltema en pro-f. mr. R. Kranenburg. Uitzending van Nedcrlandscke kinderen naar buiten. De centrale commissie voor uitzendikig van Nederlandsche kinderen naar buiten, te 's-Gravehhago, heeft in een adres aan de Tweede Kamer verzocht, het rijkssub sidie aan de bij de uitzending betrokken vereenigingen te verlioogen, zoodat daar uit ten minste 25 cent per verpileegdag kan worden getrokken. Nederland'en België. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kanier over rijn begrooting voor 1929, merkt de minister van Buitenland^ sche Zaken, met betrekking tot do verhou ding tot België, het volgende op: Gelijk bekend rijn met die Belgische re geering besprekingen aangeknoopt, die tot dusver een voorloopig karakter hadden en Welker doel was, na te gaan, of een grondslag kon worden gevonden voor nieu we onderhandelingen. üo Belgische regeering heeft haar stand punt nog niet kenbaar gemaakt ten aanzidn van de bevindingen Hier deskundigen, die te 's-Gravenhag© besprekingen hebben ge-l> voerd, en van hetgeen de Nederlandsehib regeering haar heeft medegedeeld, als wat deze ©enerzijds wenscht en anderzijds mogelijk acht. Het zal geredelijk worden begrepen, dat een en ander het niet mo gelijk maakt, in dit stadium der zaak in nadere uiteenzettingen te treden. Wat mo de, gelet op de inzichten der Belgische regeering, kon worden medegedeeld, is in onderling overleg d-oor de pers bekend gemaakt. schen te leiden, om de meest gewaagde dingen te doen op volmaakt onberispelijke wijze en toch scheen znj iets te hebben verloren. Ik weet, niet hoe ik het moet uitdrukken, Henry, maar ik verbeeld mij altijd, dat zij na dien tijd. harder is ge worden. Zijl is veel onverschilliger voor de gevoelens van haar bewonderaars," „Ik weet niet van liardlieid", merkte de hertog op. „Zij1 zeide dingen, die bij ieder ander sentimenteel geleuter zouden heb ben geschenen, juist voordat je binnen kwam." „Ik weet het", zuchtte rijn vrouw. „Ik hoop alleen, dat wanneer zij haar sprookjesprins ontmoet, het geen opera zanger of beroepscricketspeler zal zijn! On der haar koelheid heeft Monica verbazend veel temperament" „Laten we ons niet tevoren Ongerust maken", opperde de hertog. „Ik zie, dat sir Stephen hier is", voegde hij er aan toe, uit het raam kijkend. Hij heeft van morgen om een onderhond verzocht" „Ik hoop, dat geen van He pachters lastig wondt", merkte rij op, terwijl zij opstond. Hij keek een oogenblik bijna streng, „lieve", zeide hij, „rij kunnen zoo lastig rijd als zij willen. Ik zou zelfs niet van, gedachten wisselen! over den vraag eemi shilling van hun pachtgeld te laten schie ten. Eustatius en ik hebben gesprokén) over vendeeling van. het erfgoed en ver koop van het Yorkshire bezit Er is daan! geen huis. Het is niet siamen met het] andere land te beheeren. En waar geein huis is, geven de pachters last." „Een beetje contant geld zou veel waard zijn", bekende de hertogin, terwijl zij zicM naar de deur begaf. „Hoe maakt u het, sir Stephen", ging rijl voort, toen zij de zen op den drempel ontmoette. „Blijf met! ons lunchen, indien u vanmorgen geen; liaast hebt U kan eerst met sir Henryi een beetje in het park wandelen Ik zeilde) hem, dat hij te zwaar wondt, indien bij niet wat meer beweging neemt." 1 „U is wel vriendelijk, mevrouw;", ant woordde de advocaat, „maar het spijt mij; ik moet vanmorgen naar de City." „U kunt komen, wanneer u wilt Wijl zijn gewoonlijk thuis voor de lunch. Henry) dineert liefst buitenshuis en luncht bij voorkeur thuis. Daarna doet hij graag een slaapje." Zij vertrok en sloot de deur ateliter zickj De hertog verzocht rijn gast een fauteuil te nemen. ,jHet verheugt mij, u te zien, Do-hellef f verklaarde bijt „Uw komst spaart mij waar- schijniijk eenl tocht naar de City» Ik} wenschte met u te spreken over ons voor stel, onze bezittingen in Yorkshire te ver- koopen. U'we'et, dat Eustatius er sterk} voor is." „Ik denk, Hat u het idéé uit uw hoofd! moet zetten", was het ernstige antwoord. „Ik de zaak! is deze, ik ben hang, dat iku slecht nieuws breng." t (Wordt vervolgd). «tsjz* v <pr,-v >ss kwH-s-i Deze couran! verschijnt dagelijks, me) uit sondering van Xon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal 1 2.— franco per post l 2 50. Prijs per week: 15 cents. Afion- detlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentièn voor bet "eerstvolgend num mer moeten vóór eli uur aan bet Bureau berorgd zijn, "s Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertentièn wordt met gewaarborgd. -•>- n SGHEQAMSDHE COURANT Prijs der Advertentièn van 1—5 regels 1.55; ledeie regel meer f 1.30; in hot Zaterdagnunnner 1—5 regels i l.tJO, iedere regel meer f0.15. Keclames f 0.75 pei regel. Incassokosten 5 ets.; postkwitanties^lö cta. Tarieven van advertentièn bij abonnement rjjn aao het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kieine Advertentien opgenomen a i O 00 t/m 15 woorden, f0 75 t/m 25 woorden. Elk woord mee: 5 cent tot oen maximaal van 30 «oorden '3$ A

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1