Venn JS MEK", 88015. Stswn. BUITENLAND. .1 Zaterdag 10 November 1928 Een onwaardige Chatfield. Uit de Tweede Kamer. Si M 81at» iaargan^ Ne. 18959 Dit nummer bestaat uit 2 bladen en een Kinderblad. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 14! (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 6SS17. Postrpkeninn No 5311 EERSTE BLAD. Een schoon-klinkende rede van Baldwin. De opbouw van Europa door den geest van Locarno. De radio als instrument van den vrede. Aan liet staatsiebanket teir eera van den nieuwen burgeon, van Londen, in de Gilden- hall, heeft Baldwin, in antwoord op de toast op de regoering, teen groote politieke rede gehouden. Hij zeide, dat het verschil in den aigemeeaen toestand! van Europa an vier jaar geleden, toen hij voor de eerste maal den nieuwen burgemeester verwel komde, groot en opvallend was. Toen hij in 1924 voor de tweede maal de regse- ring aanvaardde, was overal in de we reld het streven naar stabilisatie en op bouw bemerkbaar, maar geen mensch kon met zekerheid voorspellen, of het niet succes bekroond zou worden. Het sluiten van de overeenkomst .Van Londen, waar van spreker's voorganger een. groot deel van den dank mag opeiscben, was dte eerste poging tot vertrouwelijke internatio nale samenwerking tusschen de vroegere vijanden in Europa, en spoedig daarop kon het verdrag van Locamo gesloten wor den, dat .een vaste waarborg voor den vrede zou wordien en beletten) zou, dat Europa weer in den afgrond, van onderling wantrouwen, dat tenslotte tot nieuwe oor logen leiden moest, zou, terugvallen. Vijan dige houdingen van eeuwen her begon nen te verdwijnen, die volkeren begonnen saam te werken in oen geest van goeden wil aan het herstel van huni internationale betrekkingen, hun muntwezen en de op lossing van hun ©economische moeilijkhe den, en die tegenstelling „overwinnaar fin overwonnene" verdween hoe langer hoe meer nit dien gedachtengang van staats lieden en volkeren. Wij moeten die uit drukkingen nog volkomener leeren verge ten (hevig applaus). Wij hebben allen een les gehad, die ons geleerd heeft, dat zon der samenwerking en verdraagzaamheid de weg van den vooruitgang gesloten zal blij ven. Baldwin wees verder op de voorbeel dige samenwerking tusschen de kabinetten te Londen en Parijs, die echter niet lan ger geschiedde tot seiuule van D.uilsch- land of eenig ander volk, maar die slechts een voorbeeld was van een nog sterker samenwerking, die moest leiden tot het alom aanvaarden van den geest van Locamo. Spr. braidht hulde aau de Fransche xegeerimg en aan de Belgische, voor wat zij zoowel voor het herstel hun ner eigen verwoeste streken hadden ge daan, als voor de verbetering der inter nationale betrekkingen. Duitschlamd heeft handelsverdragen gesloten met Efngelaind en Frankrijk, bet heeft zijn plaats inden bond van Europeesclie volkeren weer in genomen en een ieder denkt daarbij in de eerste plaats aan de namen Briand en Stresemaun. Baldwin wees verder op Tsjecho-Slowa kije, dat onder de wijze leiding van Ma- saryk en Benesj een van de meest sta biele elementen tot bet bewaren van den vrede in Oost-Europa geworden was; hij herdacht den vooruitgang van Italië, het bezoek van Venizelos en koning Amam- oela en wenschte den Spaansdien ge zant geluk met Spanje's weder-toetreding tot den Volkenbond. Na een gelukwensch voor den nieuwen keizer van Japan en oen gelukwensch aan het Chmeestihe volk. Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej E. J. B. 10) „(Drommels, wat is er? Zeg mij niet, dat de menschen in Norfolk opnieuw ver laging van pacht vragen. Dat kan een voudig niet." 1 „De aangelegenheid is veel ernstiger"; verklaarde (de advocaat". Kan u een stootje verdragen?" t De hertog was meer verwonden! dan) ongerust. Hij' verwachtte niet, dat hem eenig] onheil boven het hoofd hmg. „Voor den idag er mee", beval hij. „U kimt niet beschikken over de goe deren in Yorkshire zij zijn niet* van p evenmin die in Norfolk of een van de goederen in Chatfield. Francis huwde dat Italiaansche meisje te Rome en had. een zoon. De zoon leeft" Do hertog greep de leuning van zijrï stoel. liet nieuws was te wel voor hem. Hij kon het niet in eens verwerken. „Een zoon! Francis gehuwd!" riep hij uit. „Belachelijk. Als dit waar is, Dobelle, zou de jonge man hertog van Chatfield zijn!" „Dat is hij," bevestigde de advocaat plechtig. „En wat ben ik?" vroeg de hertog bui ten zich zelf. „Juist wat ix* tevoren was, loTd Henry jWobury, oom van den hertog, en het met het herstel van zijn eenheid en het eindigen van den betreurenswaardigen bur geroorlog, stond Baldwin geruim en tijd stil hij het weTk van den Volkenbond, „die den vrede steeds meer bevestigde, al waren de wegen die naar dat doel leidden, niet steeds voor een ieder dui delijk of aanneembaar". Spr. had het vol ste vertrouwen in het werk van den bond, die zoo belangrijk versterkt was door de onderteekening van het pact van K ellogg, een gebeurtenis, die misschien pas na eeuwen op zijn juiste waarde en be- teekenis zou geschat worden. Die onderteekening was het belangrijk ste feit van het nu ten einde spoedend jaar geweest, want ieder volk en iedere regeering moesten en zouden daar was geen twijfel aan hij' de herziening van hun bewapeningen steeds Voor oogen hou den, wat zij door die onderteekening steeds voor oogen houden, wat zij1 door die ora- derteekening beloofd hadden. Een steeds dieper doordringen in de betcekenis van de verplichtingen van dat verdrag zou de geesten der volkeren nj>p maken voor de daadwerkelijke ontwapening, die allen wenschten. Ten slotte wees spr. op de belangrijke diensten,' die de radio aan de zaak des vredes kon bewijzen en reeds bewees. Zoo- als zijn rede nu door duizenden in Enge land en op het vasteland naar spr. hoopte gehoord werd, evenzoo was hij een paar weken geleden op Chequers, op Zondagmorgen vroeg naar zijn huiska nier gegaan, en had de radio aangezet, nieuwsgierig of om 9 uur reeds een of ander station aan het uitzenden was. En hij had mooie stemmige muziek uit Ber lijn Opgevangen, die hem er opeens sterk aan herinnerd had, dat daar ook menschen woonden met eigen opvattingen, eigen ge bruiken en zeden, maar die toch alle bei- hoorden tot dezelfde groote manscholijke familie. En wanneer de individuen zouden roorigaan door middel van de radio, de goede zijdon van andere volkeren te leerein kennen, hun muziek, hun lezingen enz., dan zouden haat en vijandschap op den duur geen stand meer kunnen houden in hun harten. Spr. eindigde met den wensch dat „een nieuw geloof in elkanders goex den wil en een vast Vertrouwen" de vol keren steeds dichter tot elkaar zou brengen. Diversen De uitsluiting in het Ro e r g e b i e d. In hooger beroep is gisteren te Dussel- dorf de uitspraak dat de uitgesloten me taalbewerkers in het Roergebied geen recht op werkloozenstexm hebben, bevestigd. Het schadevergo eliings- vraagstuk. De Belgische regeering heeft gister aan de Britsche en de Fransche xegeering een nota laten overhandigen, waarin zij haar standpunt inzake de regeling van het schade vergoed ingsvraags tuk en de bijeen roeping van een commissie van deskun digen uiteenzet Een afschrift van deze nota is aan de Italiaansche regeeriog ge zonden. België blijft bij het bij 't jongste be zoek van Parker Gilbert uiteengezette standpunt Dit komt hierop neer, Idat de spijt mij, dat ik het zeggen moet zon der eenig vast inkomen." „God bewaar mij," riep de ander ont zet uit. „Wij zijn dus zonder middelen!" „Het spijt mij, dat dit het geval is," stemde de advocaat toe. Hoofdstuk V. Per slot van Tekening, verdroeg Lord iHdiuy den slag moedig. Hij belde om champagne, welke hij voor hot meerendeel zelf moest drinken, daar de advocaat prin- cipieele bezwaren had tegen alle alcoholi sche dranken vóór de lunch. Daarop deed de onttroonde hertog vele vragen. „Vertel mij nauwkeurig, hoe u dit ont dekte?" „Het was hij een voorjaarsschoonmaak, in het kantoor," verklaarde sir Stephen. „Toen wij een massa waardelooze papie ren van den overleden hertog verscheur den, vonden wij verscheidene pakken be taalde cheques, die van de bank' terug gekomen waren. Een daarvan stond op den naam van den kapelaan van de En- gelsche kerk te Rome. Hieraan was een brief vastgespeld, waarin zajn tegenwoor digheid was beloofd voor het vervullen van de een of andere plechtigheid op een bepaald uur. Ik wenschte u niet noo- deloos lastig te vallen, daarom zeide ik er niets van, maar ging -zelf naar Rome. (Het huwelijk was ingeschreven ia de re gisters en iik vond daar ook aangeteekend den doop van een jongen. Bijgevolg zocht ik PeULnii en had een onderhoud met den overste van het klooster en met den jon gen man, Francis." „Ik wist altijd wel, dat er' iets niet in orde was met die helsche plaats," gromde Belgische regeering zich niet tegen de vast stelling der door Dmtsdiland te betalen som verzet, doch dit wèl doet voor wat betreft een eventueele vermindering der aan Belgie toegezegde annuïteiten Ook vil zij de kwestie der terugneming door Duitschland van de 7 milliard waardeloos geworden Marken, die in de kelders van de Nationale Bank te Brussel liggen, door de zelfde bijeenkomst van experts definitief zien oplossen. Poincaré kabinets formateur. Een Havas-berioht uit Parijs meldde gis teravond, dat Poincaré in beginsel heeft toegestemd om het nieuwe kabinet te vor men. De uitbarsting van de Etna Volgens berichten heeft de lava stroom een lengte van ongeveer 19 lOL bij een breedte van 1tot 2 K.M. bereikt en breidt zich in de breedte nog steeds uii Nog twee dorpen zijn nog slechts enkele meters van de lava verwijdend. Briand over de Fransch- Dnitsche betrekkingen. In het heden voor het eerst verscliij nende p ol itiek-1 i ttcraire weekblad Grin- goire, is oen interview met Briand opge nomen. Briand verklaart daarin: Het verdrag van Versailles bevat twee punten, dio die toenadering tusschen Duitschland en Frankrijk bemoeilijken. Duitschland hoeft steeds het recht te vra gen, dat men zijn. be tal ingsca paci te it op nieuw onderzoeken zal. Aan den anderen kant kan Duitschland er, nadat het de ver plichtingen van het verdrag vervuld heeft, aanspraak maken -en het eischt dit als tegenprestatie op ontruiming van het Rijnland. Locarno zal nu door een vriendschap pelijko regeling der herstelbetalingen, vol maakt worden. Als onze pogingen succes hebben, dan zal de door bet verdrag van Versailles vastgestelde controle moeten ein digen en die ontruiming van het Rjjnla'udj moeten beginnen. Op een andera plaats zegt Briand, dat hij op grond van gesprekken met waar nemers, die hiji naar Duitsclilanid zond, journalisten, financiers, industrieel ear en kooplieden, do overtuiging had gekregen',, dat DuitsclilanxL een ontwikkeling haefL doorgemaakt en nog doormaakt in den zin van versteviging van het repiubhkein- sche en democratische regime. Er zijn nog overmoedige nationalisten, maar ze vormen niet moer de meerderheid. De kabinetscrisis in Ro emenië. Maniu, de leider van de nationale boe renpartij, heeft na zijn audiëntie hij de regentschapsraad verklaar,], dat hij krach tens de hem verleende opdracht tot ka binetsvorming, hedenochtend om elf uur de lijst van ministers aan den regentschaps raad zal voorleggen. i De verkiezingen in de Ver. Staten. Onder de telegrammen van gelukwen- schen, ontvangen door Iloover, zijn er ook vanj.de Amerikaansche Federatie van den Arbeid en van den Mijn werkers-vak bond. Te Chicago is een neger gekozen, Os car Depriest Het is voor het eerst sinds 1901, dat er een neger lid van het con gres werd. Eenreis van IIoover door Amerika* Iloover'heeft Goolidge geseind dat hij zich heeft voorgenomen Centraal en Zuid- Amerika te bezoeken, vóór hij op 4 Maart 1929 zijn ambt aanvaardt Hij heeft Goo lidge gevraagd voor deze reis, waarvan liet doel is Latijnsch Amerika de welwil lendheid van de Ver. Staten te bewijzen, het slagschip Maryland te bestemmen. Ook de rede van den leider van de S.D. A. P. bood zoo* goed als geen politiek perspectief. Nu was de heer Albarda min of meer gehandicapt door het feit, dat zijn partijgeuooten in Amsterdam weinige da gen te voren met overgroote meerderheid zich verklaard hadden tegen deelname aan het bestuur van onze hoofdstad. Iliet zoogenaamde ministerialisme, d. i. de nei ging om a/s sociaaldemocraat met de hur- gehjke partijen tezamen iets voor de demo cratie te bewerkstelligen, beleeft kwade dagen, en inderdaad, critïseeren is heel wat gemakkelijker dan xegeeren, en wie zouden feller becritiseerd kunnnen worden dan de sociaaldemocraten in het bestuur, waar zij, als zij niet in het bestuur wa ren, zuch steeds aan de meest onbarmhar tige en moedoogenlooze critiiek te huiten zijn gegaan? De heer Albania heeft den katholieken dan ook zeer strenge voorwaarden gesteld voor een eventueel samengaan. De ka tholieken moesten niet denken, dat, als de heer Nolens zou verklaren, dat de „uiterste noodzaak" (onze lezers herinne ren zuch dat dit het samengaan van de katholieken met de S. Dl A. P. is) is gekomen, zij een sociaal-democratie zullen vinden, die daaroi» juichend zal antwoor den: Nu zijn wij bereid. Noen, dan zal er een program moeten komen, dat het be wijs zal wezen, dat do ïtoomsch Katho lieke Staatspartij zich moedig uitspreekt vóór een Linke democratisch© politiek. En waar nn één van de door hem go noemde eisclien de ontwapening is, do na tionale wel te verstaan, kan men waar die eiscli voor de Katholieke onaannemelijk is, vnjwc-1 zeggen, dat de heer Albarda de combinatie Roomscli-Rood, om tot 'tparle mentair kabinet terug te komen, voorshands uil zijne berekeningen heeft uitgeschakeld. En waar hij aan den anderen kant het uit sprak, dat hij vóór de keus gesteld tus schen een parlementair Coalitie-kabinet uit do drie paitijen der rechterzijde, en een extra parlementair kabinet, het laatste zou kiezen, kwam er ook van Zijn zijde weinig dat hoop geeft op do terugkeer tot het zui ver parlementairisme. Het idee van dr. De Visser, om een ministerie te vormen uit Rechts versterkt met den Vrijheidsbond, werd door den heer Albarda ten eonenmale verworpendat was volgons hem ook daar om onmogelijk, omdat de Vrijheidsbond langzamerhand een zuivere werkgovers- parüj was geworden. Dit alles werd op zeer welsprekende wijze uiteengezet, en het betoog, dat de Reehtsclie Coalitie zich overleefd heeft, en zóó door geloofsverschillen en sociale te genstellingen was ondermijnd, dat ze geen regeerkracht meer heeft, was zeker de moeite waard. Toch vinden wij de profetie lichtvaardig, men doet trouwens in de po litiek altijd verstandig met zich niet aan voorspelluigen te wagen, dat Rechts in 1929 in de minderheid! zal komen, omdat do drie paitijen daarvan respiectievelijlfc te Lord Henry. „Sudan zeide nog vanmor gen, dat Monica niet meer hetzelfde meisje was, sedert wij vandaar terugkeerden." „Ik had de uiterste moerto met den jon gen man," ging sir Stephen peinzend voort. „Eerst weigerde hij volstrekt naar mij te luisteren. Ten slotte reikte hij mij echter een doos papieren, door zijn moe der nagelaten. Zij bevatten een afschrift van de huwehjksacte, gcboorteacte en ver dere bewijzen, waarvan ik u alleen kan zeggen, dat zjj* overstelpend waren. Zelfs toen vond ik de houding van den jon gen man buitengewoon. Hij scheen niet het minste belang te stellen in het feit, dat zijn vader en moeder wettig getrouwd wa ren. gexveest en de regeling van zijn eigen positie liet hem volkomen onverschillig." „Dan kon hij beter blijven, waar hij is," meende lord iHenry. „Dat is juist, wat hij voorstelde te doen. Ik wees hem echter op zijn plicht en ook legde ik den nadruk op het feit, dat, of hij terugkeerde of niet, de goe deren in zijn naam moesten worden be heerd. Ten slotte kreeg de superieur vat op hem en besliste spoedig de zaak. Een pair van Engeland was een te groot bui tenkansje om het te laten voorbijgaan. De jonge man heeft feitelijk last'gekregen om te gaan. Een bijzondere dispensatie, door den paus geteekend, zal hem vrij stelling van zijn geloften geven, voordat w.ij eenige maanden verder zijn. Ik heb hun j beloofd over te komen en hun te halen." (Wat voor een type is hij?" vroeg lord Henry. „Uiterlijk het evenbeeld van zijn vader," deelde sir Stephen mede. „Ik herkende hem onmiddellijk, toen ik hem zag op de wal-. len van Pellinï, den avond, dat wij daar waren, maar ik had natuurlijk niet het flauwste idee, dat er ooit sprake van een huwelijk was geweest. Ik sprak tot hem als vriend van zijn overleden vader. Ik moet toegevendat ik wegging met het gevoel, dat hij beter in dan buiten het klooster was." „Hoe is zijn gezindheid, jegens ons, be doel ik „Die zal ongetwijfeld veranderen onder deze gewijzigde omstandigheden. Be ver beeld mij, dat zijn moeder een ongeluk kige vrouw was zeeT verwaarloosd door uw broeder, van wien wij weten, dat luj niet een bijzonder hm... attent iemand was. De jonge man is op gevoed in liet geloof of, natuurlijk kan hij het zichzelf hebben opgedrongen dat zoowel haar als hem ernstig onrecht werd aangedaan. 'Bij had een heftig tem perament ik denk van het Italiaansche L'oed van zijn moeder en hij schijnt bijna haat te hebben gekoesterd togen zijn vader en zijn vaders familie. Dat zal ech ter, ik ben er zeker van, veranderen, on der de bestaande omstandigheden." „Een prettig vooruitzicht voor mij", merkte lord Henry somher op. „U kunt erop rekenen", beloofde sir Ste phen, „dat ik het beetje invloed dat ik heb, zal gebruiken om den jongen man een ge zonde opvatting van de zaak te geven". „En indien hij. die niet heeft, hoe staan wij dan?" Sir Stephen fronste de wenkbrauwen. „Wenscht u, dat ik volkomen openhartig ben?" „Volkomen". „U zoudt niets bezitten. U zult u herin neren, dat uw overleden' broer u een tpe- veel zullen verliezen aan de partijtjes van de heeren Arts, Lingbeek en Kersten, tor. wijl tienduizenden Katholieke arbeiders hun stem zullen uitbrengen op de candidaten van de S. D. AL P. Dat alles is mogelijk, maar het is af te wachten. Naast den eisch van ontwapening kregen wij den anderen, voor de Katholieken even onaannemelijk, die van de afschaffing van de burgerwachten en van den vnj willi gen landstorm. Over Staatspensioxmeering, arbeidswetgeving en mmimumloonen in den landbouw, zoowel als over medezeg genschap van de arbeiders in de leiding van de bedrijv' n Zou wellicht met de Ka- thohnken te praten wezen. Wat laatstge noemden eisch betreft, herinnerde de spre ker aan de door hem op 5 November 1925 ingediende motie, waarnaar hij sinds dien eigenlijk niet veel omgekeken heeft, maar waarvan hij nn eisclite, dat zij vóór de verkiezingen zou worden behandeld, en m de afdeelingen zou worden onder zocht. Hoe men een moti e in de afdeelingen zou kunnen onderzoeken, is ons niet dui delijk, maar Dr. Kuyoer heeft reeds in zijn tijd gezegd, dat men rare dingen be leeft, als zekere Juni-gebenrtenissen in bet zicht zijn. De heer Albarda deed Iieel wat moeite om het verwijt te ontzenuwen, dat hij in dertijd het kabinet-de Geer, dat liij thans hevig aanviel om zijn reactionaire maat regelen, verre verheven zou hebben boven het kabinet-Golijn. 'Hot hielp hem niet, on kon hem ook niet helpen, want hijs heeft dat inderdaad gedaan, on moest het wel doen IHfij had dit toch noodig om antwoord to geven op de voor hem zoo moeilijke vraag, waarom luj had medegewerkt tot het in het leven roepen van den onge- zomden politieken toestand, waarin 'wij thans verkeeren. Zijn mievoering resumeerende, kunnen wij' slechts zeggen, dat het een söhoone redevoering was, die ons echter geen stap verder bracht tot opheldering van den poldtieken locstand. De christelijk-historisehe heer Lovink kwam er tegen op, dat er in de Troon rede luid gestaan: „De toestand van lalnd- en tuinbouw stemt tot erkentelijkheid". Dat was veel te optimistisch, en omdat (dit zoo is, mag de bezuiniging niet leiden tot beknibbeling op de landbouwuitgaven; er is behoefte aan hetere voorlichting dan de directie van den Landbouw geeft, on ook aan veel meer landbouwonderwijs dan er op heden wordt gegeven Deze spre ker erkende gaarne, dat ten deze onze Minister van Landbouw, de heer Kan van goede wille is, maar tot zijn spijt was do Regeering in haar geheel niet genoegzaam doordrongen van het groote belang dat Nederland bij1 den iandbouw heeft. Na dezen spreker kregen wij achtereen volgens de drie politieke óénmanswagens, als wij ons deze uitdrukking mogen ver oorloven, de heeren Lingbeek, Brixat en de communist de Visser. Het recept van den heer Lingbeek is bekend. De Coalitie is in haar gevolgnooit anders geweest dan een bevooidealea van de Roomscli-Ratholieken, en daarom, geeft hij, van twee kwaden het minste kiezende, de voorkeur aan het extra-parlementaire ministerie Daar de heer Lingbeek het van de anti-papisten moet hebben, en ook moet betoogen, dat zoowel diristelijk-hislorischen1 als anti-revolutionairen om de Goalitio hunne beginselen hebben verloochend, trok hiji thans met de verkiezingen in het zicht heel kras van leer. En toen hij deze beide partijen verweet, dat zij steeds het rogeerings-gestoelte op doopersche wijze hadden geprofaneerd, ter wijl zij zich tooiden met den scliijimaam lage gaf van vier duizend 'sjaaxs. Dit was echter volkomen vrijwillig. Do bezit tingen van Chatfield hebben noch bepalin gen omtrent vruchtgebruik, noch andere regelingen. Alles is altijd vrijwillig geweest. Zal ik verder gaan?" „Indien er nog iets ergers te zeggen valt, verzwijg het niet", verzocht lord Hen ry bitter. „Ik spreek nu van een uitsluitend wettig standpunt", vervolgde sir Stephen. „Het inkomen, dat u heeft getrokken van de goederen en uitgegeven, vormt een schuld aan den nieuwen eigenaar. Verder hebt u eenige verafgelegen gedeelten van de be zittingen te gelde gemaakt en het geld verteerd. Dit is ook een schuld. Ik behoef nauwelijks te zeggen", ging hij) voort, „dat ik zoo krachtig mogelijk bij den jongen man erop zal aandringen, dat het zijn plicht is u een behoorlijke toelage toe te kennen en dat elke vergoeding, van wat is uiig eg even onder een misverstand, volstrekt ondenk baar is". „Wij zijn dus eerlijk gezegd, eigenlijk bedelaars?" „Ik vrees dat dit zoo is", gaf de advocaat toe. „Het i,s een afschuwelijk ongelukkige toestand. Ik behoef nauwelijks te zeggen, dat ik innig te doen heb met u en uw gezin, liet is bijzonder hard voor de jon gelui". „Wat moeten wij doen, totdat de jongen weer komt?" vroeg lord Henry. „Ga voort, zooals u deedt", ried de ad vocaat. „Ik wilde juist hierover beginnen. Niets moet worden veranderd, totdat hij komt". „Dan hij den hemel, hoop ik? dat hij geen haast maakt!" riep lord Henry levendig uit Wordt vervolgd). vil 4 ''•til "I ~«tS ■-is 41 .TT? Dete courant verschijnt dagelijks, met uit- sondering van Zon- en Feestdagen. PrijB per kwartaal 1 2.—; franco per post f 2.50. Prijs por week15 cents. Afzon derlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiên voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan bet Bnrean bezorgd Zijn, 's Zaterdags vóór 9 uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt met gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT frijs der AdvertentiFn - van 1—S_ legoli l 1.55; iedere regel meer t L.30; ïn het Zaterdagnuromer 1—5 regels t l.bO, ledeie regel meer 10.'15.Reclames f 0.75 pei regel. Incassokosten 5 ctr.; postkwRanties 15 ets. Taneven van advertentiên bij abonnement 7.ijn aan hel Bureau verkrijgbaar Rage'yhs worden tegen TooruitbetaliEg Kleme Advertentiên opgenomen i 0 50 t/m 15 wooi den, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meet 5 cent tot een maximum van 30 oorden ^1$ "li iï f%Ê t vj V, /tg t jk -VS

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1