BUITENLAND. Dinsdag 13 November 1828 Een onwaardige Chatfieljdl. 81et' Jaargang. EERSTE BLAD. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. He. 18961 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOSK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311 De uitsluiting in het Roergebied. De werkgevers voorloopig in het gelijk gesteld inzake de ongeldigheid van de arbitrale uitspraak. Debatten in den Rijksdag. De rechtbank te Duisburg heeft gister uit spraak gedaan inzake de geldigheid van de arbitrale uitspraak omtrent de loonsoivereeip komst tusschen patroons en arbeiders in bel Roergebied. Hierbij1 zijn de werkgevers in het gelijk gesteld. Dit is feitetijk ook nog een voorloop ige beslissing, Wamt er zal nog wel uitspraak gedaan moeten wor den in hooger beroep'. Ook zijn gisteren in den Rijksdag te Ber lijn de debatten gehouden inzake de uit sluiting in het Roergebied. Minister Wissel verklaarde bij het debat, dat vóór de beëindiging der vrije onderhan delingen geen sprake kon zijn' van eed in grijpen van den arbiter. Wel had hij ge tracht de partijen te overreden, maar hij was tot de conclusie gekomen', dat over eenstemming onmogelijk was. In verhand met de b inldendverklaring zegt spr. nog: Het was mij wel bekend, dat ide arbitrale uitspraak een nieuwe last opj de bedrijven legde, maar ik kon niet over het hoofd zien, dat in andere districten de loonen bij de met", üinidustrie gunstiger zijta dan in de groep noordwest, zelfs na de uitvoering der arbitrale uitspraak (hoort, hoort!). Deze hoogere loonen zijn zelfs ten deele in een vrije overeenkomst vastgesteld. Maar economische toestandem worden na tuurlijk verschillend bezien. De minister wil niet Vooruit loopen o'pt de beslissing van het arbeidsgerechtshof, maar wel wil bij zeggen: Zelfs als de uitsluiting wettig toelaatbaar zou blijken, dan is zij niet afgekondigd, om van dit juridisch beginsel te doen blijken maar uitsluitend met het doel orn een conflict tusschen werkgevers en werknemers te ontketenen'. "De afgevaardigde Stegerwald lichtte het voorstel Van het centrum "(r.k.) toe. Het centrumsvóorstel houdt in volledige steunverleeninig aan de uitgeslotenen en zoodanige wijzigingen in de voorschriften omtrent het collectief contract en de rege ling van de arbitrale uitspraak dat stakin gen en uitsluitingen gedurende de geldig heidsduur van een collectief Verdrag onge oorloofd zullen zijh. Spr. acht het een onduldbaran' toestand dat de belanghebbenden een zoo geweldi gen strijd ontketenen', alleen omdat de rechtsgeldigheid der arbitrale uitspraak wordt betvfet. Men had tot na de beslechting van. den strijd de oude loonen moeten blijven door betalen en* daarna de rest met terugwer kende kracht. De werkgevers hebben een jaar geleden in een circulaire aangekondigd, dat zijl'bij do eerste gelegenheid' den strijd1 wildon aanbinden. Daartoe hébben zij een strijd- fonds van 50 millioan' bijeengebracht. 'Zij hebben echter niet den juisten tijd en,'de juiste plaats uitgezocht, want vooral in'de 'N.W. Duitsche ijzerindustrie ziijn de loonen bizonder slecht en de winsten dier indus trie zeer hoog. Bij geen enkele ijzersdort maken de loonen meer dan 5 pCt. dor pro ductiekosten uit, en ook na uitvoering der arbitrale uitspraak bereiken zij nauwelijks het bedrag der omzetbelasting. Ook de ove rige arbeidsvoorwaarden zijn in het N.W. ongunstiger dan het gemiddelde in de ijzer industrie. Het optreden der werkgevers is noch' in politiek, noch in psychologisch opzicht'te verantwoorden. Toen in 1927, dus 25 jaren later dan in Engeland, ook in deze industrie de! urendag zou worden ingevoerd, bestond het antwoord der werkgevers in het foods van 50 millioen. De werkgevers zijh van oordeel, dat ide Door E. PHILIPS OPPENHELM Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J.'B. arbitrale uitspraak niet rechtsgeldig is on dit door de bindend-verklaring ook niet is geworden. Om dit standpunt door te zetten was het echter niet noodig 213.000 arbei ders uit te sluiten. De kwestie kou door de arbeidsrechtbanken worden beslist, terwijl in de bedrijven werd doorgewerkt. Dat de uitspraak ongeldig zou zijn, om dat zij door den arbeid; alleen zou zijn genomen, betwist spr. Duizenden arbitrale uitspraken zijn op deze wijze tot stand _go- komen, zonder dat de rechtsgeldigheid werd betwist. Spr. zegt alles te hebben gedaan om de uitspraak der arbitrale rechtbank te bespioe digen. Z.i. kan de rijlksregeering niet be middelen, zoolang de rechtstoestand niet is opgehelderd. Spr. zegt ten slotte het standpunt in! te nemen; dat door do bindend verklaarde arbitrale uitspraak een rechtsgeldig loon- contract tot stand is gekomen. Diversen, Amerika na den Werelid- o oorlog. President Goolidge heeft in zijn rede te Washington op wapenstilstalndsldag, gehou den in een bijeenkomst van het Amerikaan sche Legioen (van oud-strijders) het vol gende statistiekje meegedeeld', over da fi- nancieele opofferingen die Üe Ver. Staten zich in en na den wereldoorlog hadden; getroost; „Het wordt soms wel beweerd," al dus Üe President „dat dit land voor deel heeft getrokken uit deu oorlog. Niets is verder vau de waarheid. Tot nu toe hebben onze netto oorlogskosten de verwachtingen die wij op het punt van betalingen der schuilden,3 die het buiten land aan ons heeft, mee ia rekening ge bracht -ongeveer 36 500.000.000 dollar bedragen. Hetis waarschijnlijk, dat (de definitieve kosten een flink einld in de richting van de 100,000.000 000 dollar zul len oploopen, dat is |de helft van het totale vermogen ivan het land op het tijdstip dat wij ten oorlog gingen. Geen enkel bur ger van de Ver. Staten heeft, aan wien ook waar ook ter wereld excuses te maken, dat wijl onzen plicht terzake van de vrijheid van, de wereld niet zou den hebben vervuld." Die kroning in Japan. De keizer van Japan heeft naar aan leiding van zijn troonsbestijging amnestie verleend aan 35 0Q0 gevangenen. Alle Japanners van 80 jaar of ouder heb ben geschenken ontvangen. Minister presi-' dent Tamaka heeft tal van orde'n en anlderö eerbewijzen toegekend aan politieke tegen standers. Opzettelijk sloeg hij daarbij al zijn vrienden en medestanders over. BIMENLAm Het Kellogg-pact. Bij de Tweede Kamer is thans een wets ontwerp ingediend tot goedkeuring van bet voorbehoud tot toetreding tot het Verdrag van Parijs van 27 Augustus 1928 tot uit banning van den oorlog. Naar in de Memorie van Toelichting nog eens wordt opgemerkt, had reeds vóór de onderteekening van het verdrag op 27 Augustus 1928 te Parijls, de Amerikaan- sche Regeering, die der Nederlandsdhe R-e- 12) Hoofdstuk VI. Dc bekroning van een zeer schitterend seizoen was ongetwijfeld bet diner, gevolgd door een bal, ongeveer een paar maan den later, bij de hertogin van Ghatfield. Leden van het koninklijk huis, zoowel uit Engeland als uit het buitenland, vereer den de beide feesten met hun tegenwoor digheid. Nooit zag men uitgezochter ge zelschap van mooie vrouwen en voorname mannen. Chatfield House was altijd een lievelings- oord geweest voor de diplomatie en eLk gezantschap scheen zijn aandeel te heb ben geleverd in den kring van glanzende uniformen en schilderachtig geMeedo jas sen. Lord Ilenry, die uren lang enkel zijn plichten als gastheer had vervuld, vond toch nu en dan tijd zijn bekoorlijke doch ter gade te slaan en mee te doen aan de algemeene bewondering, welke haar ver schijning wekte. Betrekkelijk vreemden en haar intieme kennissen volgden haar met verliefden blik. Haar robe van wit satijn, hoewel'de créa tie van een groot artist, was uiterst een voudig. Zij droeg geen versieringen, Re- halve het eenvoudige snoer paarlen, dat een der erfstukken der familie was. Heur haar was opgemaakt zonder menig spoor van kapperskunst te verraden. Monica was in één woord betóoverend. De "lichte apa thie van eenige maanden geleden scheen verdwenen. Zij had een glimlach voor ieder een, een geestig woord, een lieven groet, een onweerstaanbaren blik voor ieder van haar vrienden. Zij danste onvermoeid met wie haar vroeg, geen voorkeur gevend, zelfs niet voor de meest doorluchtige part ners. Er waren misschien oogenblikken, dat,zij haar eigen wenschen volgde, maar zij deed het met gratie. Eens was zij bijna een half uur uit de balzaal entoen zij terugkeerde, zonder den partner, die haar had begeleid, lag er even een uitdruk- xmg van ernst over naar getaat. Deze verdween echter na den eersten dans. Zelfs Eustatius, die gewoonlijk niet tof haar geestdriftigste bewonderaars behoorde, zocht haar pp, om h'aar zijn waardeering te betuigen. „Monica, je ziet er vanavond uitstekend uit," verklaarde hij. „Er wordt gewed, hoe veel huwelijksaanzoeken je de laatste drie kwartier hebt gehad." Zij' lachte. „Ik hang de blauwtjes, die ik geef, nooit aan de groote klok, Eustatius," ver zekerde zij. „Van één armen kerel weet ik, dat hij den bons kreeg," merkte Eustatius op. „Ik zag hem naar huis gaan, toen moeder en ik door de hall gingen. Intusschen heeft vader je verzocht, wanneer allen weg zijn, -in de bibliotheek te komen." geering meedeeling had gedaan vaar de voorafgegane briefwisseling (welke in af schrift ter griffie van de Kamer is neder- gelegd), te kennen gegeven, da't de beper king van het aantal oorspronkelijke onder teekenaars uitsluitend om praetischo over wegingen was geschied, ten oiin.de do spoe dige totstandkoming van het verdrag te verzekeren, maar dat van den beginne do bedoeling had voorgezeten, dat allo Sta ten zouden kunnen deelnemen. De Regeering heeft geineend, met de indiening van het wetsontwerp niet te moeten wachten tot na de inwerkingtreding van het verdrag tusschen do oorspron kelijke onderteekenaars. Indien de Staten- Generaal door goedkeuring van het wets ontwerp met de toetreding instemmen, zal Nedeifand gereed kunnen zijn om zoo spoe dig mogelijk, na d'e inwerkingtreding van het verdrag, partij te worden van het ver drag. Iffet zaL er daardoor toe medewer ken bet universeeie karaktor van het Kel logg-pact tot uiting te brengen. Bond tegen het vloeken. Naar de „Stand." verneemt, hebben zich voor de functie van tweeden propagandist van don bond tegen liet schenden door het doeken van Gods IHJeiligen Naam, niet minder dan 208 sollicitanten aangemeld, waaronder enkele predikanten en tal van evangelisten. Werkverruiming in Westelijk Noordbrabant, Donderdag zijn in audiëntie bij den com missaris der Koningin in Nooid-Brahaint ontvangen de heeren J. J. van Aken, B N. Loerakker en A. SchaefEer, resp. voor zitter, lid en secretaris van de commissie tot voorbereiding van werkverruiming in Westelijk Noord-Brabant. Verscheidene plannen werden besproken, o. a. verbetering van den waterafvoer van het waterschap Ilocvens-clie Beemden, van den Bijloop en Leiloop onder de gemeen ten Rijsbergen en Zundert, de Molenbeek nabij Roosendaal, de Boomvaart onder de gemeente Steenbergen. De Nederl. Heide Maatschappij heeft voor het waterschap Hoevensclhe Beem den een plan ontworpen, waarvan de kos ten geraamd zijn op f 75.000, waarin f2S.OOO aan arbeidsloon begrepen is. Verwacht wordt, dat dezen winter met dit eerste door de commissie in. voor bereiding genomen werk zal worden be gonnen. Nieuwe Hongaarsche gezant. Naar Magyarsag bericht, is in dn naaste toekomst een groote .verandering in die Hongaarsche vertegenwoordiging ah het bui tenland te verwachten, in verband jvaarm.ee ook de tegenwoordige Hongaarsche gezant in Den Haag, de heer Do Rudnay, wordt overgeplaatst en wel naar Sofia. In zijn plaats komt tie tegenwoordige zaakgelas tigde in Stockholm, de heer Béla Törók. Provinciale Zuid-Hollandsche VcreenigJng tot bestrijding der tuberculose. Het bestuur ider Provinciale Zuiid-Hohancb sche Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose te Rotterdam, heeft benoemd! voor bet weldra te openen district Rotterdam- West: tot districts-arts, arts M. Ru& schen, thans assistent aan het dis- tricts-consultatiebureau te Groningen; tot districts-huisbezoekster mejuffrouw N. de Raad, thans huisbezoekster aan het plaat selijk consultatiebureau te Rotterdam. Gouden jubileum R.T.M, Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Rott. Tramweg Maatschappijl heeft gistermiddag in de foyer van den Tivoli Schoujvburg to Rotterdam, een receptie plaats gehad, die druk bezocht werd. Er waren tal van bloemstukken bezorgd. Namens elf leveranciers bood de heer J. Leenheer Ozn,, uit Heinenoord, die tee- kening aan van een in de hal van het directiegehouw te plaatsen gebrandschilderd raam, dat ontworpen is door Jaap Gid- ding. De directeur, de heer ir. A. J. Kuiper, Monica knikte. „Het klinkt onheilspellend, niet waar?" „Het klinkt, alsof hij ons te pakken wil hebben," stemde Eustatius toe. „Ik ver moed, dat wij hem te veel geld afzetten. Monica Kaalde de schouders op. Zekere zorgeloosheid had voor het oogenblik haar gelaat verscherpt. „Indien men meedoet, moet men geld vorderen," merkte zij op. „In elk gevat geloof ik niet, dat het over geld handelt. Het diner en het hal zijn royaler opgevat don iets dat wij in dit seizoen hebben gedaan, en dit komt, volkomen voor zijn rekening. Ik vermoed, dat hij Chatfiéld wil verhuren. Nu, ik moet gaan. Daar wacht een jonge man op een dans met mij." i. Tegen drie uur voud de gastheer, dat 'hij ziju plichten als zoodanig voldoende had vervnld. Verscheidene doorluchtige gas- teu warea reeds vertrókken. Hij zag rond naar gezelschap om een aanval te doen op het buffet en ontdekte sir Stephen, die in een hoek stond eu toekeek met over elkaar geslagen armen. „Kijk je toe, hoe ik het gold van een ander verteer?" merkte lord Henry op, met eenig sarcasme 'in zijn toon, „Trek het je niet aan, kom mee en 'drink een glas wijn van oen ander; het is goed, dat kan ik je verzekeren." Sir Stephen nam de uitaoodiging aan, maar zijn houding was nog somber. „Ik kan niet zeggen, dat ik uw hou ding volkomen goedkeur, lord Henry, hoe prachtig deze partij ook is geweest," ver klaarde hij1. aanvaardde namens do R. T. M. het ge schenk. Aar. een gemcenscliappelijken maaltijd in do bovenzaal van Tivo'L zaten 130 per sonen aan, o. a. de minister van water staat, mr. H. v. d. Vegto, oud-minister di-. Lely en burgemeesters van verschil lende gemeenten, gelogen op do Zuid-IIoL landsche en Zeeuwsche eilanden. Ook verd een film van het bedrijf der jubileerende onderneming vertoond. Do Reeuwijksche en Sluipwijbscbe plassen. 'Het Comité tot behoud dor Reeuwijksche eu Sluipwijk sche Plassen, welks streven gesteund wordt door de Ver. voor beel dende kunstenaars to Laren-Blanciim, den A. N. ,\V. B., afd. "Watertoerisme, de A. N. V. V., den Bond (Heemschut, do Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land, do Ned. Natuur I0|ist. Ver. en de Algem. Ver. voor Natuurbescherming te "s-Gravenhage, heeft een dringend' beroep op bet Collego van Provinciale Staten van Zuid-iH'olIand gedaan om zicli ten opzichte van de droogmaking dier Plassen niet in een motie of anderszins vast te leggen. Ilfet comité grondt zijn verzoek hierop, dat voor een beoordeeling der droogmaking op zakelijke gegevens de kwestie nog niet rijp is; dat er nog een finanoiede dom- miss:e-Van der Torren aan het werk is; dat er nog een nieuw grondonderzoek moet plaats hebben en dat een exploitatie rekening over de eerste tien a vijftien jaren ontbreekt. Met do droogmaking, zegt het comité, is het algemeen belang niet gediend niet al leen, maar dit belang verbiedt zeker oen beslissing te nemen, anders dan op Zake lijke en goed gefundeerde motieven, zoo dat bet comité verzoold de droogmaking uit te stellen, of liever nog: uit te spro ken, dat de droogmaking voor goed van de baan is, Zoodat dit monument van groote schoonheid "eindelijk eens voor een rationeele exploitatie als recreatie-oord en watersportpaTk in aanmerking kan komen. Loodsdicnst. De minister van defensie heeft in ant woord op een desbetreffenden brief van het bestuur van den Centrallen Nederland- schen Amblenaarsbond medegedeeld, dat, na ernstige overweging, is beslist, dat de dienst van het loodswezen te Maassluis govts tigd zal blijven eu niet naar Rotter dam zal worden verplaatst. Nederlandsche Zecmansoentralo Men schrijft ons: Op verzoek van het vtoorloopig! bestuur der N. Z. C. hebben tweo predikanten van verschillende kerken, bekend met den evangelisatie-arbeid, een bezoek gebracht aan Antwerpen, tot het instellen van eau onderzoek naar de wenschelijkheid van een „Instuif" voor onze Hollandsche zee varenden aldaar. Gelijk in: alle wereHd!- havens (uitgezonderd Hamburg, waar het Huis staat van deu Zeemansbond) schit tert ook te Antwerpen Nederland dooi; afwezigheid, terwijl Engeland, Duitschland! en de Noorse!® rijken er hun welingerichte Homes voor hun zeevarenden openstellen. Het Hollandsche |H|uis, dat er vroeger was, moest door geldgebrek gesloten wor den. De twee afgevaardigden uit Holland had den, toen zij alle Tehuizen rondgingen, overvloedig gelegenheid om zich diep over hun vaderland te schamen. Wanneer zal er yoor ónze jongens hier .een huis ko men? Onder hetgeen ten dezen hoopvol stemt is vooral te noemen de zeer sympathieke houding van den Nederlamdschen consul te Antwerpen, den heer A. Ruys, die met dankbaarheid gewaagde van wat hier vroe ger reeds door jhr. Ortt gedlaan werd; en beloofde zijn medewerking in alles, wat tot de openstelling van een Nedeiiandscb Huis kan leiden. „Beste kerel, wat klinkt dat onlogisch," protesteerde zijn gastheer. „Alles moet als te voren doorgaan, totdat je dierbare mon nik verscheen. Dit waren je eigen woor den. Wij geven altijd een diner en een bal gedurende bet seizoen. Indien ik ontvang, moet ik het doen, zooals do hertog van Chatfield behoort te ontvangen. Drink nu die Pomery eens. Alle flesschen zijn van 18-10. Ik dacht, dat ge dit eerder zoudt beschouwen als een sportieve afwikkeling." „Een advocaat moet dikwijls vergeten, dat hij aan sport doet," antwoordde sir Stephen kortaf. „In elk geval is het niet nw partij," herinnerdo lord Henry hem. „Wanneer ver trekt ge naar Italië?" „Morgen." „Hebt ge niets gehoord van den jon gen man?" ,Geen woord. Ik heb een brief van den superieur, om te zeggen, dat de dis pensatie was gekomen en dat ik de vol gende week welkom zou zijn in het klooster." Lord Henry zag een oogenblik schrik beelden, maar hij zette ze van zich af. „Ik moet gaan," deelde hij medë. „Ik ga zelf dadelijk weg," verzekerde sir Stephen. „Ik heb, zooals u weet, tot nu toe nog heel weinig gesproken met den jongen man, maar u kunt er op vertrouwen, lord Henry, dat ik mijn best zal doen, om hem den toestand redelijk te doen opvatten. Dc vrees alleen^ dat hij een geheime wrok koestert tegen de familie, welke hij geneigd zal zijh op u allen te verhalen." Moge door de mol ©werking van regee ring, renders en vele belangstellenden in allo geestelijk en zedelijk werk onder zee varenden bet doel der Centrale om, te beginnen in London en Antwerpen, tehui zen to stichten, spoedig worden verwer kelijkt. De kroning Tan den keizer tan Japan. Zaterdag is bet feit der kroning van den keizer en do keizerin van Japan door het Japansche Gezantschap te 's-Gra venhage iu intiem en kring gevierd. Gisterai oud heeft de gezant, de heer Ivoki (Rimta, een feestavond georganiseerd in 'Hotel des Indes, waarvoor ongeveer drie honderd uitnoodigingen waren" verzonden,. Bij den aanvang van het feest werden, onder applaus van de aanwezigen, door het orkest van het Hotel de Nederland sche en Japanscho volksliederen ten go- hooro gebracht. Er waren welvoorziene buffetten, Waar onder één, dat rijk voorzien was vaneen keur van spijzen naar Japansche wijze be reid. AmsterdamBovonrijn, Onder leiding van het gemeentebestuur van Utrecht heeft zich aldaar oen klein uitvoerend comité gevormd, om te ijveren voor handhaving van het oorspronkelijke kanaalplan AmsterdamRijn, dat over Utrecht sou loopen. Zoo men weet, heeft de minister van waterstaat zich uitgespro ken voor het Vallei-plan. Getracht zal worden een grootero dom- missie te vormen uit werkgevers- en werk nemersorganisaties, bij wie de centrale ar tie zal berusten. TJit de Pers. Accijnsverlaging. Te N. R. Crt. bespreekt iu een hoofd artikel het wetsontwerp tot verlaging van den accijns op gedistilleerd. Volgens de oorspronkelijke wet van 1862 bedroeg de accijhs f22 per H.L. Nadien is zij achtmaal verhoogd. In 1909 was men al op f 90 per II.L. gekomen, tieu jaar later volgde een verdere verhooging tot f 150 en eindelijk in 1921, na nauwelijks anderhalf jaar, de verdubbeling tot het reeds ge noemde bedrag van f 300, waarbijl dlan nog komen de sedert 1914 geheven 10 opcenten. De minister verwachtte van: de laatste Verhooiging een vermeerdering van inkom sten voor de schatkist van f 10 a 15 mil lioen. Voor fraude behoefde men, werd bij de indiening van de wijziging gezegd, niet bevreesd te zijn. Het blad gaat dan als Volgt verder: ,,De ervaring heeft maar al te duidelijk gewerd, hoe schrikbarend men zich inj bei de opzichten heeft vergist. In tot oordea len bevoegde kringen had men over de gevolgen van dit voorstel tot verdubbeling van dfen accijns zijln hart vastgehouden. Met Hem werd er gewaarschuwd tegen een dergelijk ruw ingrijpen' in! de belastingwet geving, waarbij op-de con'sekwenties hoege naamd niet werd gelet en volkomen uit het oog was verloren, dat een fiscaal recht niet straffeloos steeds meer en meer ver hoogd kan worden. De toenmalige Kamer van Koophandel te Schiedam protesteerde krachtig tegen, de voorgestelde nieuwe ver- hooging en wees er met nadruk op,-, dat de reëele industrie eu handel in alcohol hun debiet zeer zouden' zien inkrimpen en dat, ook ten koste van de baten der schab kist, de geheime alcoholindustrie en frau duleuze handel zich' ten' Zeerste zouden uitbreiden. De feiten hebben' deze' voor spelling ten volle bewaarheid. De clandes tiene productie zoowel als de smokkelarij hebbeu iu enkele jaren angstwekkende af metingen aangenomen eu iedere dagblad lezer weet, welke ellende daaruit is voort gevloeid. De berichten over het ontdekken van geheime distilleerderij'en', over het aauf- houden van smokkelwaar te water en te land, over het gebruik van voor de gezond heid schadelijke surrogaten enz. waren aan de orde van den dag. Ontzaglijke hoeveel- Verduiveld!" protesteerde lord Henry. Een kerel, die in een Hooster heeft ge leefd en die behoorde vervuld te zijn vau godsdienst, edelmoedigheid, vergeef-uwr vijanden en die soort van dingen. (Waar voor dient hét je te begraven in een van die plaatsen, indien je geen heilige wordt?" „Dat hen Ik met u eens," gaf de ad vocaat toe. '„Al wat ik kan zeggen is, dat ik hoop, dat hij is veranderd sedert hij er in ging. "Wij zullen u te Chatfield vinden, niet waar?" „Wij vertrekken de volgende week daar heen," antwoordde lard Henry. „Ik wensch. u een plezierige reis." Het was vier uur, voordat de laatste gast was vertrokken. Lord Henry begaf zich naar de bibliotheek. Op een ronde tafel was daar een souper gereed gezet en een dubbele fleseh champagne lag in een ijsemmcr. Een paar bedienden wachtten. „Trek de flesschen open, dan kun je gaan," 'beval lord Hpnry. Zij gehoorzaamden vlug. Daaro-p kwam lady Henry geeuwende binnen, gevolgd door Eustatius en Monica. „Beste Ilenry," protesteerde zijn. vrouw. „Zie je hoe laat het is? IHjet is Heel vriendelijk en attent van je, maar wat kan je ons hebben te zeggen, dat j'o ons niet ook morgen kunt mededeelen Hij glimlachte en schoof haar een stoel toe. Daarop vulde hij de glazen. v.i 1 (Wordt vervolgd). Deze courant verschijnt dagelijks, mei uit zondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal 1 2.franco per post f 2.50. Prijs per-week15 centsAfzon derlijke nummers i cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentièn voor het eerstvolgend num mer moeten vóór eli uur aan het Bureau bezorgd zijn, 'a Zaterdags vóór 9 uur. Een bepaalde plaats van advertcntien wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs der AdverlenliKnvan 1—5 regels f 1.55; iedere regel meer f 0.30; in het Zaterdagnummer 1—6 regels I 1.80, iedere regel meer f0.35. Seclames fO.ï. per regel. Incassokosten 5 ets.; postkwitanties 15 ets. Taneven van advertenties by abonoement zyn aan bet Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Advertentiën opgenomen 4 i O 50 t/m 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot con maximum van 30 n oorden =5

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1