BUITENLAND. Maandag 19 November 1928 Een onwaardige Chatfield. - Interc. Te!- No. 68103 en 68617. 81"* Jaargang, Ne. 18966 BUREAU: LANGE HAVEN 141 (H05K KORTE HAVEN). Te!. 63103 en 6^617. Postrekening No. 5311. Dit nummer bestaat uit een en een Sportblad. blad 1 EERSTE BLAD. Parvtserkruiserpolitiek in Duitschland. De atmosfeer weer gezond Polen en de internationale kwesties. Do verwerping van hel socialistische voorstel in den Dmitschen Rijksdag tot stop zetting van den homv van don pantser kruiser, verdient nog even een nadere be schouwing De stemming over het voorstel heeft duidelijk aan het licht doen komön, hoe politici moeten schipperen om hun groote idealen verwezenlijkt te zien. Er dreigde een regeeringscrisis van lan gen duur, indien het socialistische voor stel zou zijn aangenomen. Doch het is ge lukkig (en ook de soc. dem. ministers zuch ten dankbaar) verworpen. liet Socialistische Voorstel toch. dreigde de coalitie, waarvan de soe.-jdem. Hermann Muller de leiding heeft, ten' Vak te brengen. De socialisten hoopten daarom opi do me dewerking van de coalitïe-gen.oriten om het voorstel verworpen te krijgen. De socia listen zouden dan dus een goede beurt hebben 'gemaakt biji hun kiezers en (och aan de regeering kunnen blijven. Zulk een politiek gaat natuurlijk ten koste van andere partijen en vooral het verantwoordelijkheidsgevoel van de demo craten heeft een zware proef doorstaan. Toen de DuitscluNationalen besloten het socialistische vooistcl niet te steunen, lnng het van de democraten af. Zij1 stonden voor de moeilijke keuze het socialistische voor stel een kans op aanneming te geven of te stemmen tegen hun innerlijke overtuiging in. Zij hebben begrepen, dat het groote po litieke belang moest voorgaan en tot het laatste besloten. Daarmee hébben zij de socialisten uit een moeilijk parket gered en hun land voor ernstige moeilijkheden en nadeelen bespaard. Of hun kiezers er lmn dankbaar voor zullen wezen is een andere vraag. Met 255 tegen 203 stemmen, een grooter meerderheid nog dan eerst verwacht went, is het Duitscho pantserschip, dat eigenlijk maar enkelen naar den zin is, tusschen de klippen der partijpolitiek heen in behouden haven aangeland. Mi nister Gro'nler en zijn officieren kujnneu! tevreden zijn; zij krijgen hun schip', dat ïntusschen wellicht minder bedoeld is als vecht, dan wel als oefenschip!. De socialistische ministers in do rijks- regeering zijd in de gelederen teru^c-tre^ den. Nu de beslissing over het p'utserschïp is gevallen, is meer klaarheid gekomen1 in den verwarden politieken toestand en kuln- nen wellicht, indien althans niet weer van andere zijde moeilijkheden rijzen, pogingen worden gedaan om tot wat stabieler ver houdingen te komen. Wat wel aanbeveling verdient met het oog op hetgeen voor de deur staat op hot gebied van de internationale politiek, waar toe mien ook elders bij! hininemlandsche mdeningsverschillen de gelederen sluit. In een onderhoud met do officieuze Epo ka heeft de Poolsclie minister van buitem- landsclie zaken, Zaleski, nog eenls Ver klaard heelemaal niet afwijzend tegenover de kwestie van de ontruiming van het Rijnland te staan'. 'Natuurlijk boezemt deze kwestie Polen belang in, en dat des te sterker, dat zij indirect op eeni wijze zou kunneln worden uitgebuit, welke negatieven invloed zou hebben opi de internationale verhoudingen van veiligheid en dius ook de veiligheid van Polen. De beveiliging Van den vrredo is zoowel voor Polen als voor Frankrijk het belangrijkste probleem1, wat daaruit blijkt, dat bijl alle internationale pro blemen uiting gegeven wordt aan een ver zoenenden geest. Veranderingen in dia vei- Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J.B. 17) „Ge zult zeker begrijpen, beste Fran cis," verklaarde hij, „,dat wij zeer ver langend zijn je bedoelingen te kennen. HM zou misschien goed zijn als je ons deze mededeelde." Voor het eerst, sinds de bespreking was begonnen, sprak de jonge man, en de klank van zijn stem, hoe h'ard en onaan genaam deze mocht zijn, was als een op luchting voor hen. „Indien u mij vijf minuten wilt excusee>- ren," zeide hij, „zal ik de zaak met sir Stephen bespreken, die u mijn voorstel zal "overbrengen." „Sir Stephen, wift u zoo vriendelijk' zijn, 'met mij naar het terras te gaan?" Lord peiiry was zeer ongerust door het voorstel. „Beste jongen," protesteerde hij, „,dit is je eigen kamer, je eigen huis. Laat -ons allen even weggaan. Laten wij1 je hier -alleen laten met sir Stephen. Je kunt ons laten roepen, wanneer je bereid' bent eeni- go verklaring e... te geven. Susan, lieve Monica Eustatius." „Blijft, ais 't u belieft," viel Franciis in. „03 verlang naar de frlssche ludhf. Sir ligheidsverhoudingen in eenig deel van Europa moeten noodzakelijkerwijze ook in vloed hébben op de algemeen© veiligheid. Hiervan gaat de heele diplomatieke actie uit, welke het scliepplen van grondslagen voor de vreedzame samenwerking tusschen de West- en Oost-Europeesehe staten ten doel heeft. In het Verdralg-Kiellogg is dit be ginsel eenigermate vastgelegd en ontwik keld. Daardoor zijn van verdrags- en juri disch standpunt ook voorwaarden' gescha pen, die de mogelijkheid' van gewapfende conflicten in den vorm van aanvalsoor logen en z g. legale oorlogen formeel uit sluiten. Men mag echter niet Vergeten, dat dit Vooral moreel zoo belangrijke feit, dat reeds een merkwaardige ontspanning in de politieke verhoudingen Van Europa ge bracht heeft, slechts dan werkelijk en be vredigend nut afwerpt ani een werkelijke beveiliging van den vrede vormt, als de for. meele ontspanning vergezeld gaat van een moreele. De in den loop der laatste tien jaar gesloten internationale Verdragen enz. hébben een voldoend breeden' grondslag gelegd voor de vreedzame samenwerking en de ontwikkeling van de staten, welke zo onderteekend hebben en van plan waren ze loyaal uit te voerer Atte pogingen een bres in deze verdragen te slaan en Ver anderingen te bewerken, die, naar men weet, op vreedzame wijze niet te bereiken zijn, omdat daardoor de territoriale onaan tastbaarheid en de veiligheid! van afzonder lijke staten bedreigd wordt, moeten de at mosfeer van vreedzame ontwikkeling sto ren, waar de Volkeren van! Europa naar smachten en den oisch van aanvullende waarborgen in het levera roepen. Diversen, De uitsluiting in het Roergebied. Hedenmorgen 10 uur worden de onder handelingen tusschen de werkgevers en de arbeiders in de W.-Duitsehe ijzer.inBustriej onder leiding van den regeeringspresident van Dusseklorf voortgezet Algemeen is men van meening, dat de onderhandelingen heden zullen eindigen car dat de bijlegging van het conflict in do ijzer industrie spoedig verwacht wordt De voorbereidende ont wapeningscommissie. Het Algemeen Vakverbond deelt mede, dat Jouhaux ontslag heeft genomen als lid van cle voorbereidendeontwupenings-com- missie. Hij blijft lid van het Internationaal Arbeidsbureau. 1 Raul Boncour afgetreden als Franseh volkenbonds- g ed el eg e erde. Paul Boncour heeft van Brïanid, den! mi nister van buiterilanidsohe zaken, een brief ontvangen, waarin deze zijn leedwezen uit over het door Bomoour genomen besluit. (Hij treedt af als Fransoh gedelegeerde bij den Volkenbond.) Briand. leg, er den na druk op, dat hij steeds gepoogd heeft aan de Fransoh e vertegenwoordiging in den Volkenbond een niet-pohtiek (karakter te geven. Hij had daarom gemeend, dat de gebeurtenissen van binttenlandsohe politiek' nooit invloed zouden kunnen hebben op de Fransche vertegenwoordiging te Genève. Hij is echter overtuigd, dat de overwe gingen, die Boncour tot zijn ontslag ge noopt hebben, volkomen oprecht geweest zijn. Hij bedankt Boncour voor zijn werk zaamheid in het belang van de vredes- zaak. Stephen en ik zullen op het terras wan delen,, Ik zie, dat deze ramen opengaan." „Zooals je wilt natuurlijk," stemde zijn oom in. „Je moet daar vooral letten op het mooie uitzicht, Francis. Iedereen vindt het prach tig. AVjj zullen hier je terugkomst afwach ten." De beide mannen begaven zich naar het terras. Lord Henry sloot de glazen deur achter h'en. De familie wisselde blik ken, waarin twijfel lag. „Ik vraag mij af, wat hij van plan is te doen voor de bedelaars?" merkte Mo nica op- „Ik weet het niet, voegde Eustatius er somber aan toe. Ik ben bang voor den blik van dien kerel." „Dat moet je niet zéggen," protesteer de zijn moeder, hem aankijkend over haar bril, terwijl haar breiwerk een oogenblik in haar (schoot rustte. „Je moet beden ken, dat zijn leven de laatste jaren ont zettend moet zijn geweest. Die arme mon niken krijgen nooit genoeg te eten, en hun genoegens zijn natuurlijk beperkt. Ik vermoed, dat zij- zélfs geen verlof heb ben om naar een bioscoop te gaan." „Wat ik vooral vrees," verklaarde zijn vader, „is, dat hij zal wensch'en zijn ge- heele inkomen te besteden aan de stich ting van een of andere godsdienstige in stelling hier." „In het ergste geval," zuchtte lady Henry, „kan ik altijd een kleinen winkel in Bona Street „beginnen." „Ik veronderstel, dat ik nog altijd een Die verkiezingen in Australië. Bij de verkiezingen in Australië is 97 pCt. der kiezers opgekomen. De stand der partijen is waarschijnlijk 44 voor de re geering en 31 voor de oppositie. Eenig© zetels zijn nog twijfelachtig. Alle ministers zijn herkozen. De oppositie in Rusland. Opnieuw hebben zeven aanhangers van de oppositie van Trotski aan ue leiding van de communistische partij een acte van berouw toegezonden en verklaard lmn op positie te zuilen staken. Zij. zijn weer in de partij opgenomen. Onder hen bevindt! zich Saforof, die vroeger een beteekenemte rol in de partij gespeeld heeft. BINNENLAND; Koninklijk bezoek aan Leerdam. vDp Koningin en de Prinses zullen lieden een geheel onofficieel bezoek brengen aan de glasfabriek te Leerdam en op den heenweg tevens het fort Loevestein bezich tigen. Belgisch bezoek aan Ned. Indië. De Belgische kroonprins Leopold en zijn gemalin prinses Astrid, zullen Donderdag Brussel verlaten en zich naar Marseille begeven, waar zij zich zullen inschepen aan boord van de Insulmde voor hun be zoek aan Ned.-Indië Behalve Java zullen ook Sumatra, Celebes, Borneo en Nieuw- Guinea bezocht worden. In Mei hoopt mén weer te Brussel terug te zijn. AmsterdamBovenrijn. De voorzitters van de verschillende frac ties in don Utrechtsehen gemeenteraad) heb-J hen een oproep tot de burgerij gericht, waarin zij opwekken do openbare vergade ring op Donderdagavond bij to wonen, waarin gepleit zal worden voor den aan leg van den nieuwen scheepvaartweg Am sterdamBovenrijn via Utrecht inplaats van door Ue Geldersche vallei. Ponsionneerlng administratief personeel. De nationale boud van handels- on kan toorbedienden Mcrcurius heeft een circu laire gericht aan 279 weikgeversvereeni- gingen in Nederland inzake do ponsion- neeiing van kantoorpersoneel. In den brocde wordt hierin uiteengezet, op welke wijiz© den bonid ten vorigen jare staplpten heeft gedaan om do pensioen- gedachte voor administratief personeel in gang te doen vinden. Daartoe is een over eenkomst gesloten met de Algemoene Frie- sclie Levensverzekering maatschappij'. Woningen voor economlsch-zwakke gezinnen Do raad der gemeente Utrecht heeft 7. Juni j.l. een voorstel van B. en AVl aan genomen om 150 woningen voor econo misch zwakke gezinnen te bouwen. Geel. Staten van Utrecht hebben echter tegen dit plan bezwaar gemaakt, om chit de huren te hoog zouden worden. Thans hebben B. en W. een nieuw plan bij den raad. ingediend, dat eenvou diger en goedkooper zal zijn. Teneinde zooveel mogelijk te bezuinigen, hebben B. an W, er naar gestreefd, het aantal woningtypen te verminderen. Bo vendien zijln eenige zeer groote woningen wat kleiner gemaakt. Hierdoor was liet ook mogelijk het aantal woningen, dat op het terrein geplaatst kan worden van 150 te vermeerderen tot 171. Bij het ontwerpen van het bouwplan heeft de Bouw- en Woningdienst de grootst mogelijke zuinigheid betracht, teneinde de kosten van de woningen én daardoor ook de huurprijzen zoo laag mogelijk te hou den. De stichtingskosten der woningen zullan baantje kan krijgen als chauffeur," opperde Eustatius. „Het ergste is, dat die lui tegen woordig altijd een entreegeld willen, voor dat ze je toelaten in hun toonkamers." „Ik moet toch ergens voor deugen," be spiegelde Monica, „De weet niet waar voor. Japonnen dragen voor Adèle misschien? Of jachtpaarden berijden voor jlljaslodc enpro- -visie krijgen van den verkoop." „Ik vermoed, dat, als het zoover komt," zeide lord Henry somber, „dat ik wijn zou kunnen verkoopen tegen provisie. Ter-wille van mijn vrienden, hoop ik, dat hét zoover niet zal komen.,O weel Dat ziet er slecht uit. Dobellc keert alleen terug." „Francis zal ons niet te woord staan," mompelde Eustatius. Sir Stephen trad door de glazen deur en sloot deze zorgvuldig achter zitih. „Waar is onze jeugdige bloedverwant?" vroeg lord Hteriry bezorgd. „UJij is voor eenigen tijd naar zijn kamer gegaan," deelde de advocaat mede. „„Laat mij u allen van uw ongerustheid bevrij den. Zijn voorstellen in uw belang zijn wonderbaar edelmoedig, verbazend. Ik feli citeer u allen." „Edelmoedig? Mooi zoo!" riep lord Henry enorm opgelucht uit. „Een beste kerel! Ga verder," verzocht Eustatius. „Edelmoedig," mompelde Monica twijfe lend. -„De jonge man schijnt een Zeer breede opvatting van den toestand te hebben," vertelde sir Stephen. JHjij heeft, moet ik bekennen, mij volkomen verrast. Ik hield f455.000 bedragen, d. i. per woning pl.m. f2660. De huren zijn geraamd op gemiddeld f4.96 per woning per week. welk bedrag biji toekenning van een rijks- en gemeente- bijdrage van £50 per woning per jaar, zal kunnen worden verminderd tot f 4. Communistische belangstelling voorde V.AJI.A* Het Tweede Kamerlid L. de Visser lieeft den munster van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de directeur van den post-, telegraaf, en tele foondienst zich gemengd heeft in het ge schil tusschen de A.V.R.O. en de V.A RA. en daarbij partij kiest voor de A.V.R.O.? 2. Heeft de minister daartoe opdracht gegeven en zoo ja, op grond waarvan? Zoo neen, is hij bereid maatregelen te tref fen; dat dit met meer voorkomt? 3. Is de minister bereid er zijn mede werking toe te verleenen dat de V.A.R.A. in het overleg omtrent de juiste verdee- lmg van den zendtijd gekend wordt? P. H. J. IJssel do Schepper -f. Te Arnhem is in den ouderdom van 63 jaar overleden de heer P, 11. J. IJssel do Schepper, oud-voorzitter van hot Ne- derlandseh sanatorium te Davos, was rid der m de orde van Orainjo-Nassau. LanJ. ger dan 30 jaar is hij lid geweest van do bankiersfirma Van der Scliooron en Co. te Arnhem on vele jaren commis saris van de levensverzekeringmaatschappij Arnhem. Ook Ls liij geruunen tijd lid ge weest van den raad van beroep te Arn hem, penningmeester van de kweekschool voor ondcrwijzeiessen aldaar en lid van de directie der gemeentespaarbank. Voor sport en schoono kunsten heeft de hoer IJssel de Schepper voorts veel gedaan. De Muiilertol. Het Ned. Corr. Bureau meldde Zater dagmiddag, dat de tol te Muiden Zon dag (gisteren) opgeheven zou worden. Naar gemeld. Avordt, is OAmrecnstcmming bereikt 'op den volgenden grondslag. Het njk betaalt aan het Hoogbeeinraadscliap een bedrag van £33.890 in eens en bö- vend ien per dag 1/3C- van £21.605 of pl.m. £59 over het tijdvak dat zal ver- loopen tusschen 1 Oct. 1928 tot den datum, waarop de nieuwe verbindingSAveg Amster damhet Gooi zal worden geopend. Die datum is vermoedelijk 1 Oct. 1932, zoo dat de opheffing van den toll het rijk ongeveer £120.000 zail kosten. Namens den heer Floris Vos Averd Zater dag oen groote romvkrans aan het Avaclrt- huisje van den tolgaarder bevestigd. A.V.R.O. en V.A.R.A. De V. A. R. A. meldt: Zooals reeds is meegedeeld, heeft de V. A. R. A. aan 'de A. V. R. O.i verzocht, naar m a'fwachting van do komende défini- tieve regeling van den zendtijd de thans niet m gebruik zijnde uren (meest mid daguren) ten gebruike af te staan. De A. V. R. 0. heeft ook dit verzoek beant woord met een bloote afwijzing, zonder eenigerlei motiveering. Ook het voorstel van de V. A. R. A. om met de A. V. R. O. gezamenlijk de uitzendingen voor do openbare scholen te verzorgen, is door de A. V. R. O. afgewezen. Het V. A. R. A.-bestuur heeft zich thans opnieuw tot den minister gewend met het verzoek om een audiëntie. Bovendien! heeft het zich 'in verbinding gestéld met de besturen van S. D. A. P. en N. V. V. en met de sociaal-democratiische Kamer, fractie, diet V. A. It. A.jbestuur is vast besloten thans alle krachten in te span nen om het haar aangedane onrecht uit do wereld te helpen. Zooals men Aveet, beschikken de R. K. en christelijke omroep vereenigingen ieder over ongeveer 40 voor den omroep ge schikte uren per Aveck, de A. V. R. O. over 80 uren, terwijl de V. A. R, A., die een kwart van het volk vertegenwoordigt hem voor zeer onverschillig voor alle aan spraken van de samenleving op het H'uis Chaifield. Ik heb mij heelemaal vergist. IHlj is zich bewust, dat hij in elk geval den eersten tijd met in staat zal zijn, iels te doen om liet prestige van de familie op te houden. !H;ij laat dit daarom aan u over. En hij laat u nu, ik zou zeg gen, zeer ruime middelen om dit doel te bereiken." „Ruim? In hoeverre?" vroeg lord Hlenry begeerig. „Hij stelt voor, u twintig duizend s'jaars toe te staan, om u in staat te stellen u in de* stad te vestigen, met het vrije gebruik van het Aveduwenhuis luier." „De man is een vorst," verklaarde lord IHienry geestdriftig. „Hémel nog toe, hij is een kranige vent," riep Eustatius. „Dus ik zal mijn Avinkeltje niet behoe ven te beginnen," zuchtte lady ïl/enry. „Ik begrijp het niet," zeide Monica een voudig. „Waarom niet?" vroeg haar broer. „Omdat ik er volkomen Zeker van ben, dat hij ons allen haat." „Malle praat. Waarom zou hij ons ha ten?" spotte Eustafius. „Laat ons hem eens gaan opzoeken," stelde lord'iHëtiry voor. „Wij moeten spoe dig onzen dank betuigen." Sir Stephen stak waarschuwend de hand uit. „Wacht even!" drong hij aan. ,„Er zijn twee zeer onbelangrijke voorwaarden ver bonden aan zijn edelmoedigheid, hoéwei en Arer o\rer de 20.000 loden telt, slechts in totaal 8 uren bezet. Het volgende telegram is aan don mi nister van waterstaat gezonden: Bestuur V. A. R. A. protesteert tegen voorgenomen ingebruikneming door A. V. R. O. \-an week-ochtendurea op Hilversum#, sclien zender; Aveek-odhtenduren zjjn nim mer m eenigerlei vorm voor omroep be stemd geweest. Verzoekt billijke verdeeling van deze ochtendzenduren na overleg met betrokken vereen (gingen. Dringt tevens aan op antwoord ap brief dato 29 Sept. 1928 omtrent beschikbaarstelling ochtenduren, voor V. A. R. A. schoriuitzendimgen. (Ge- teekend v. d. AVoude, voorzitter, Zwart- broek, secretaris.) Tienjarig bestaan Burgerwachten. In de aula van liet Koloniaal Instituut te Amsterdam is Zaterdag de oprichting voor 10 jaar van de vrijwillige burgerwachtenS herdacht. Onder de aanwezigen Avaren generaal Muller *Mas-sis, opperbevelhebber van het veldleger; dr. W. F. van Leeuwen, oudl vice-pr-esident van den Raad vim State; de lioer De ATugt, burgemeester van Amster dam oud-minister AVesterveld; de heer Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamer; mr. S. baron van Heemstra, com missaris der Koningin in Gelderland; mr. E. O. J. M. baron vau Ho veil tot AVéster- flier, commissaris der Koningin In Limburg en jhr. dr. A. Roe'-l, commissaris der Ko ningin in Nooid-llolland. De voorzitter van den Noderl. bond vari vrijwillige burgerwachten, mr. R. Tilman, heette de aanwezigen Avelkom, in het bij zonder jhr. AV. Roell, vertegenwoordiger van de Koniagui. 'Itij wijdde voorts eemgo woorden aan de nagedachtenis van luit.- generaal De Block, inspecteur der burger wachten, en deelde mee, dat do Burger wacht thans niet minder dan SO.OOO leilen telt. A'ervolgens heeft luitenant-generaal Pb. A\". AVeber, adjudant in biiitengeAvoneu dienst van de Koningin, een overzicht a'au de geschiedenis dier vrijAvilhge buig cv wach ten gegeven. Daarna sprak de minister va,n defensie, do heer J. M. J. 11. Lambooy, die o. m, zeide, dat alle Nederlanders het grootste belang hebban bij de handhaving van orde en rust, en dat de burgerwacht een de mocratische instelling is, waarin, alle stan den vereenigd zijn. Dr. J. Th. de Visser was door onge steldheid verhinderd zelf te komen. In zjja plaats sprak generaal Doorman Avoorden van sympathie voor da Burgerwacht. Aroorts voerden nog het woord obd-minis- ter J. J. C. \'an Dijk, mr. Dl Fock, oud- gouverneur-generaal van. Ncd.-Indie en ma joor Phaff, die de rede voorlas, die wijlen luit.-gemeraal De Block op deze bijeenkomst had willen houden. Tenslotte sprak minister mr. J. B. Kan, die meedeelde, dat kort voor het overlijden ran luit.-generaal Do Block de Koningin reeds het besluit had geteekend, waarbij de thans overledene benoemd Aveid! tot commandeur in do Orde van Oranje-Nas- sau. Met lof gewaagde spr. van degenen, die geheel vrijwillig polittepllichten, zonder eenige materieels vergoeding, op zich ne men. Met hun steun is het den overheid mo gelijk, haar moeilijke taak te verrichtetnl. Om hieraan uiting te geven, heeft het de Koningin behaagd mr. Tilman, voorzitter van den bond van burgerwachtsVioreieni- girigen, te benoemen tot ridder in de Orde van den N-cderlandschen LeeuAV. Met deze benoeming wenschtc spr. die geboete ver gadering igieluk. In de "groote zaal van het Dierentuin- ik moet toegeven, dat het vreemde voor waarden zijn. De eerste is; dat gij allen vanavond uit het kasteel vertrekt." „Aranavond?" herhaalde lord [Hienry on- geloovig. „Ach, wij zouden niet klaarkomen met pakken," protesteerde laidy Henry. „Ik zal dus geen gelegenheid! hebbenj mijn avondkleeding te dragen," klaagde Monica. „Ik verzoek u deze gril van den jongen man ernstig op to vatten," zeide sir Ste phen. „Hij wienseht zijn eersten avond hier alleen door te brengen. Er is hoegenaamd geen sprakV vau een ontbering, die u woidt opgelegd. Het AVeduwenliuLs is waar schijnlijk gereed voor u, overeenkomstig de door mij gegeven orde-is, of er zijn ge noeg automobielen in de garage, om u naar de stad te brengen, indien u, dit ver kiest." „Ik geloof eigenlijk, dat liet een drom mels goed denkbeeld is, verklaarde Ensta- tius. A\raj zouden ons allen min of meer als sukkels hebben gevoeld, als 'liij aan het hoofd van die tafel zat." „Ik zou nog "tijdig gereed kunnen zijn voor Betty's bal vanavond,overwoog Mo nica. (Wordt vervolgd). Deze courant verschijnt dagelijks, met nit- loadsriBg van Zon- en Feestdagen, Prijs per kwartaal I 2.franco per post f 2.50. Prijs per weck: 15 cents. Afzon derlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adverlentiên voor bet eerstvolgend num mer moeten vóór eli nur aan bet Bureau beiorgd zijn, 's Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertentiên wordt niet gewaarborgd. SOHIED&MSQHE COURANT Prijs der Advertentiênvan 1—6 regelr f 1.55; ledeie regel meer f 30; in bet Zaterdaguummcr 15 regels i l.bü, iedere regel meer f 0.15. lleciames 10.7"> pe' regel. Incaseokosten '<ole.; postkwi'aoties 15 ets. Tarieven van advertentiên bil abonoenieni ryn aan het Bureau verkrijgbn.i Oagelyks worden tegen vooruitbetaling Kleine Adveitentien opgeaomen ,i i 050 t/m 15 woorden, f O 75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 30 i oorden

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1