m gebouw- to Den Haag heeft gistermiddag oen samenkomst plaats gehad om het 10 jarig bestaan der Baagsche Burgerwacht te herdenken. Do Prins woonde een ge deelte van deze samenkomst hij. Het woord werd gevoerd' door jhr. mr J. W'. Schorer, voorzitter van het bestuur der Haagscbe Buigerwacht, burgemeester mr. J. A. N. Patijn en E. R Bijteveld, dio do rede voorlas, die luit.-gen.ara tl Th AV. AAteber te Amsterdam hield, en luit.- generaal AV. H. Terwisga. 'Aan H. M. de Koningin werd eon tele gram gezonden. STiDSNIEüm Conflict voorkomen 'Ofschoon ze nog niet bevredigd' waren, hebben de arbeiders van de Motaalbui- zenfabriek Excelsior, georganiseerd h^den •A. N. 51. B. en den Ned. B. K. 5[etaal- bewerkersbond Zaterdagmiddag ïni een ver gadering in het Volksgebouw gehouden, de voorstallen aanvaard, dio een conflict moes ten voorkomen. Voor wat de loon en betreft is men tot overeenstemming gekomen op dezen grond slag: Be uurloonen van een 40-tal' arbeiders zal met een bedrag van totaal f 2000 per jaar worden verhoogd, wat een uurtoons- vexhooging beteekent van ongeveer 2cent per nur. De organisaties zullen bij het aanwijzen van de arbeiders, die voor deze verhooging in aanmerking komen, worden gekend. De directie heeft toegezegd bij Het aan nemen van personeel zich te zullen rich ten naar de gemiddelde uurloonen in de metaalindustrie en in Juni met een voor stel te zullen komen in zake loonsher- zfening. Voor werk, dat buiten den normalen werktijd wordt verricht, zal een verhoo ging van het uurloon plaats hebben, en wel: le. Voor de eerste twee uur na het beëindigen van den normalen werktijd 25 pet. 2e. Na die uren tot den aanvang van den normalen dag 50 pet. 3e. Voor Zon- en Feestdagen bedTaagt de verhooging 100 pet. De Zon- en Feest dagen worden geacht te loopen van midder nacht tot middernacht. 4e. Als in ploegen wordt gewerkt, wordt over de verschoven uren de helft van bo vengenoemd percentage, betaald, met dien verstande, dat over de uren, vallende na Zaterdagmiddag 1 uur en voor 5Iaandag- morgen half 5 het volle percentage wordt betaald. - Schied. Roode Kruis Transportcolonne. De afdeeïing transport colt) nn e van het Scliiedamsche "Roode Kruis viert feest! Dat deze feestavond niet onopgemerkt voorbij gegaan is, bleek Zaterdagavond' wel, want vefen hadden zich opgemaakt om dezen feestavond, ter gelegenheid van het 14-jarig bestaan der afdeeïing, bij te wonen. De avond werd geopend met een tom bola, die zeer lang duurde; het was on geveer 9 uur, toen alle aanwezigen in de propvolle zaal van den R. K. Volles- bond voorzien waren en de voorzitter, de heer v. d. Berg, den feestavond officieel opende. In het bijzonder heette hij dc heeren dr. A. 1L de Bruin en dr. J. A. K .v. d. Berg, hartelijk - welkom. Namens de leden der afdeeïing overhan digde de heer Bel den voorzitter een eikten varurdeikast, die door eerstgenoemde zelf vervaardigd was. De voorzitter dankte de leden voor dit geschenk. Daarna weiden er drie tableaux ver toond, die het werk der afdeeïing sym boliseerden, terwijl mevr. Truus v. d. Bergv. Zuuxen bh elk tableau een cou plet van het Roode Kruislied zong. De E. en L. Follies, die voor Schiedam geen onbekenden zijn, hebben de aanwe zigen geamuseerd. Onder de liedjes, die zij zongen, waren oude bekenden, doch ook enkele nieuwe liepen er door. Het dubbd- folly-quintet, was een aardig parodietje. De muÊatuur-partituur van dëa dirigent was wel wat al te Hein, maar dat geeft niet Het is ook een parodie. Be costumes en ook de lichteffecten wa ren verzorgd en het optreden der follies beantwoordde dan ook geheel aan het doel, want er was feeststemming in de zaai en die bleef er tot het einde toe. Na den feestavond was er nog een gezellig samen- zijn onder leiding van den heer A. Sdhil- peroord met medewerking van een jazz band'. Feestavond „Inter Nos". De Mannenzaagvereen. „Inter Nos" heeft een moeilijke tijd achter den rug, maar nu het weer beter gaat het leden tal is de laatste maanlden aanmerkelijk ge stegen, was er alle aanleiding om een. feest avond te organiseeren. Die heeft gister avond in 5Iusis Sacrum plaats gehri.L „Inter Nos" deed zich voor de pauze tweemaal, telkens met twee liederen, hoo- ren. De dirigent, de heer H. van Syll, is zijn zangvereenigïng, ook toten het minder florissant ging, trouw gebleven en werkt nu hard om het koor op het9 peil te krip gen, dat hij gaarne wenscht Als 1de le den leven trouw aan huta. vereeniging blij ven als de directeur, zal hem dat wel ge- 1 ikken, kleine onoplettendheden, die zich gisteravond bij de zangers voordeden, zul len dam vanzelf verdwijnen. In Ave Gesar weid. door d'e ongeveer '40 zangers een geweldig geluidsvolume ont wikkeld, naar onzen smaak! wel wat te veeL In Bede van G. A. Heinzeh, zong eender leden, kie heer AV. Verlinde, de solo-partij met een zeer mooi geluid. Als hij nog wat meer zorg besteed taan een goede uitspraak, vooral van de ee en de a, wordt de heer Verlinde een zeer te waaiileerem kracht in een zangkoor. Het applaus, dat hem ook van dent directeur en zijn möd'e-leden te beurt viel, was spontaan maar verdiend. - Do heer L. de Rruijn, heeft vonder den avond geruid met leuke voorlrachten. Zijn Inter Nos-lied, maar vooral de brief van Ka uit de Bakkersstraat mm haar gewezen buurvrouw Bet, oogstte een uitbundig suc ces Dat verhaal over do onbewoonbaarver- klaringcn, over do Gorzen en over den aap van Blazer, was kostelijk. The Williams Band vulde de pauzes en zorgde ook voor goede dansmuziek bij bet gezellig samenzijn, <lat den avond, besloot Openbare vergadering. In een openbare vergadering van Lie Alg. Ned. Typografenbond, zal Vrijdagavond in bet Verkooplokaal, Lange Haven, de heer F. van der Wal, voorzitter van don A. N. T. Bi, den huidigen toestand dor be- drijfsgemeenschap bespreken. Ouderavond school H. In bet gymnastieklokaal van school H aan de Prins Mauritsstraat heeft een oudar- vergadering plaats gehad, die door een 35 of 40-tal ouders was bezocht. Door het hoofd der school, den heer C. P. van Hulton, werd de vergadering geopend, die het bezoek bevredigend' vond, hoewel er toch nog altijd te veel ouders wegblijven. Zij moeten uit eigen aandrang de ouder avonden bezoeken," in het belang van hun kinderen en de school. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onder dank voor do uitge breidheid goedgekeurd. De ouder-comraissie werd weder gecom pleteerd door de verkiezing van den heer C. van Dijk, in de plaats van den heer T v. d. Ent, die geen kinderen meer op de school heeft. Door den secretaris van de oud'er-com- missie Werd de vraag gesteld of hot geen aanbeveling verdient te komen tot aan schaffing van een schoolradio of school bioscoop. De heer Van Hulten antwoordde hierop, dat dit van groote beteekenis wordt geacht, voornamelijk Voor dje hoogste klassen. In het buitenland wordt hiervan zeer veel ge bruik gemaakt en ook in ons land komen zij meer en meer in zwang. Op voorstel van den voorzitter der Oudercotnmissie werd besloten, dat de com missie dit plan onder de oogen zal zien en zal trachten een fonds te vormen, waar uit een en ander kan worden bekostigd. Daarvoor werd ieders medewerking inge roepen, die ook reeds door enkelen werd toegezegd. Hierna werd een inleiding gebonden over „De Buitengewone School". Door ziekte van den heer Heijboer, hoofd der Buitenge wone School, werd deze gehouden door len heer ,Toh. Penning, onderwijzer aan dezelfde school. Op aangename eni zeer onderhoudende wijze beeft deze aan de hand van de practijk aangetoond!, met wel ke buitengewone moeilijkheden! en eigen aardigheden men soms te kampen heeft om behoorlijke resultaten te bereiken. Het doel is hoofdzakelijk, de kinderen durf en zelfvertrouwen bij te brengen on ze er voor geschikt te maken, dat ze ira de maat schappij eenigs7ins mee kunnen. Spn gaf den ouders in overweging, zich liet te laten leiden door vrees voor bet ••tempel van minderwaardigheid, doch in dien zij kinderen mochten hebben, die op le lagere school niet geheel mee kunnen, niet te aarzelen hem naar de Buitenge wone school te zenden, daar zij ongeveer hetzelfde loeren, doch in langzamer tempo. Het onderwij's is niet klassikaal, doch meer individueel, lomdat ieder verschillend moet worden behandeld. Dit is gelukkig mogelijk, doordat er slechts kleine klassen zijn. met L6 leerlingen. Spr. deed ook eenige interessanto mede- leelingen omtrent de bezinkingsklasse aan Je Buitengewone School, waar de imbe cielen zijn ondergebracht. Nadat de heer Penninig zijn inleiding beëindigd had en hem daarvoor door den heer Van Hulten hartelijk dank was ge bracht, werd de vergadering onder dank gesloten, waarna de aanwezigen zich naar éen aangrenzend lokaal begaven, waar de door de kinderèn der Buitengewone School vervaardigde voorwerpen in hout, klei, enz., ter bezichtiging waren gesteld, welke met groote belangstelling werden gevolgd. Kunst na Arbeid Hanengevecht. We begrijpen niet goed waarom Kunst na Arbeid op haar programma zet: aan vang 8 uur precies. Het is bijna half negen geworden. Het is niet aardig om het publiek, dat zoo behoorlijk is om vóór 8 uur te komen, zóó lang te laten wachten, terwijl men bovendien het risico loopt, dat het publitek met dit „stief Prinsenkwar- tiertje" gaat rekenen en een volgend maal de op tijd begonnen voorstelling komt sto ren. 5ten stelle het aanvangsuur dan liever op kwart over acht precies en late de laat-komers buiten wachten tot het eer ste bedrijf geëindigd' is. Van de uitvoering kunnen we weer al leszins met voldoening gewagen. Men heeft het geheel gehouden in d.en trant van een blijspel, zonder over te slaan tot een. klucht. Een eigen cachet heeft men het "stuk niet gegeven, geen der spelers heeft het stuk kleuriger of jeui'ger gemaakt dan het isi; men heeft geheel gedreven op de geestig heden, die het stuk zelve biedt eni het daarbij gelaten. De heer Focke heeft ove rigens zelf erkend, dat een blijspel niet de sterkste zijde van de vereeniging laat zien,, doch na de serie drama's met het onecht kind, mochten Be donateurs zoo'n monter stukje, waar Ze van opvroolijken, wel eens hebben. De vlotheid, waarmode Hanengevecht overigens is opgevoerd (alleen de heer Focke is nooit zoo rolvast) verdient waar doering en de bloemenhulde aan het slot was welverdiend. De uitvoering heeft voor een goed deel gesteund op mevr. MijsVendeloo, die vol komen de illusie schonk van een 18-jarige I snoes van teen T,oes. Kunst na Arbeid mag zich gelukkig prijzen, dat zij weer actief aan het tooneellevon deelneemt Mevr. Marten'sRodenberg als Frixie, de Engelsclie gouvernante, was „kostelaik" van type en de boor Zuidam was, vooral in zijn te wiklte ombelzingen, zoo onhandig als hij wezen moest. Hij heeft zich onge twijfeld opgewerkt tot een eerste kracht De anderen behoeven we nog niet edns afzonderlijk te vermelden. Er was niemand', die buiten het kader viel; iedereen heeft weer naar verdienste tot dit succes van Kunst na Arbeid Bijgedragen. Verduistering. Door een hier ter stede bestaande ito- stelling is aangifte gedaan van verduiste ring in dienstbetrekking door E. W., wo nende aan den Parallelweg, van een be drag van f800. ,W. is voortvluchtig. Regenjas verdwenen. J. W. uit de Noordmolenstraat is z-ijn regenjas kwijt. Hij weet echter niet, of deze uit zijn woning of op zdjni werk plaats is verdwenen. Ernstige hotsing. Op den hoek van de Willem de Zwijger- laan en Stadhouderslaau is Zaterdagavond 5 uur de 18-jarige wieürijdster C. v. A. uit de Groen daan, toen zij uit de rich ting AVesterkacle kwam, tegen een vracht auto gereden, die in do richting vani de zweminrichting reed. Mej. van A. viel en liep oen hersenschudding op. D'r, Koene verleende de eerste geneeskundige hulp; do patiënte is in de dr. Noletstichting ter verpleging opgenomen. Den! chauffeur treft geen schuld. Een zwerver. Aan de Gem. Reiniging is terug te be komen een bruinharige werkhond. Het dier moet binnen *3 maal 24 uur worden! af gehaald. Verslag van den Gemeenteraad, Zitting van A'rijdag 9 November 1928. V. De toonzaal. (Vemdg). De heer Broek heeft geen spijt den wethouder der T. 'B. te hebben gevraagd een enquête in te stallen naar de wer king en de rebultaten van ingerichte toon zalen in andere steden. In tegenstelling met den heer Dinkelaar is spr. door deze enquête niet overtuigd van de gunstige resufiaten, die met een toonzaal bereikt worden. Er zijn 32 ant woorden ingekomen van gemeenten die spr. in drie rubrieken will onderbrengen, n.l. lo. gemeenten, waar alleen installateurs de gekoelde apparaten plaatsen; 2o. ge meenten, waar all a a door de gasfabriek geïnstalleerd wordt en wa'ar geen over eenkomst bestaat met de installateurs, en 3o. gemeenten, en die vormen de grootste groep waarin beide groepen instalieeren. Tot de eerste categorie behooren 3, tot do tweede 9 en tot de derde 18 ge meenten. 51aar bij geen van de drie categorieën slaat de balans over naar de gunstige zijde. Met den heer Brounts is spr. van mee ning, dat de resultaten van toonzalen heel voel te wenschen overlaten. Bij de laatste categorie (waar beide groe pen installeeren) zijn 6 gemeenten die be vredigende of goede resultaten melden, "of die het exploiteeren van een toonzaal aan bevelenswaard noemen. Bij 5 andere ge meenten worden magere resultaten be reikt en de overigen hebben geen exploi tatierekening en kunnen zich dus niet uit spreken over de resultaten. Deze enquête levert het bewijs, dat de gemeenten, waar goede resultaten worden verkregen, niet vete zijln. Spr. is dan ook huiverig om deze proef te bestendigen. Tegen een up to date-toonzaal zijn ernstige bezwaren. Men moet geen goed geld naar kwaad geld gooien en met deze enqête voor zich, meent spr, sterk te staan, als hij de vrees uitspreekt, dat dit hier het geval zou worden. JHier ter stede bestaat geen noodtoe stand, die ingrijpen van de overheid zou rechtvaardigen. Dat zou het geval zijn, als de installateurs minderwaardige toe stellen leverden, of als men hier niet terecht kon bij het aanschaffen van ap paraten. Aangezien dat niet het geval is, laan spr. zich met het advies van B. en vereenigen. 51evr. Bent hemde Wilde behoeft niets meer toe te voegen aan het uitste kende betoog van den heer Dinkelaar. Al leen wil spr. iets zeggen naar aanleiding van een opmerking van den heer Hloogen- dam. Als de gemeente geen toestellen, ver koopt en de installateurs doen dat ook niet, hoe moet dan de gasproductie worden op gevoerd? 51 en gebruikt toch geen gas om het door een kachelpijp te jagen? Er wordt hier nog veel gemodderd met kolen- kachels en petrol cnrntoestell en, wat men kan opmerken, als men veel in de gezin nen van de minder goed gesitueerden* komt. Het is een algemeen bel'ang, dat de gas fabriek zoo goed roojgelijfc rendeert en de productie wordt opgevoerd. Dat is hier nog lang niet in die mate gebeurd als wel mogelijk is en dat geschiedt wel, als de gasfabriek reclame maakt voor 't gebruik van gas. De installateurs hebben geen be lang hij een meerder gasverbruik en vcr- koopen net zoo lief een petroleurnstel! etjo als een gastoestel. Alleen de gasfabriek kan reclame maken voor gasverbruik en daarom is een toonzaalnotodig, die zoo mogelijk ook in huurkoop moet kunnen leveren. De heer Van Dorp was aanvankelijk niet van plan geweest zich in dit debat te mengen, maar voelt zich nu gedrongen ook iets te zeggen. Als men het over den boeg gooit van mevr. Benthem, komt men op geheel ander terrein. Do menschep kijken in de eerste plaats naar wat 't zuinigst te in gebruik en een kolenfornuis is nu eenmaal voordeeliger dam het stoken met gas. Onlangs heeft dedirec- teur nog een poging aangewend om de slagers to doen besluiten voor hun be drijf een gasfornuis aan te schaffen, maar liet resultaat is mager geweest. Wat te be grijpen iskoten stoken is veel goedkoeper. Als de gasfabriek alles doet, wat baar taak is, heeft zij rui!m voldoende werk. Een politieke partij kan nu wel haar zin willen doordrijven, maar wat bereikt zal worden is van nul eu gener waarde. De heer mr. Van V e 1 zi e n zegt, dat deze bespreking in een politiek licht wordt gezot en dat is niet noodzakelijk om deze zaak onbevangen "te bezien. E© heerón hadden nog al haast met de bespreking van "deze aangelegenheid ze konden niet wachten, geen dag en geen nacht. Do behandeüng blad echter gevoe gelijk kunnen worden uitgesteld tot bij de bespreking van de begrooting. Dat is zoo'n beetje het seizoen, waarin men elkaar in den raad pleegt af te rossen en ze kere handelingen zijn nu eenmaal gebonden aan een seizoen. Om dezen tijd gaat men niet zwemmen en fa de hondsdagen gaat men niet schaatsenrijden! Bij een vorige gelegenheid, toen hier ook de toonzaal ter sprake werd gebracht, heeft de heer Dinkelaar het is na drukkelijk genotuleerd en te vinden op bldz. 523 van de notulen 1927 den heer Bijman „de laatste der 'Mo-hikanen" genoemd. De heer Hijman wond zich daar over nog al op,en zeide tot den voor zitter: „Als u hieraan geen einde maakt verlaat ik de zaal!" Spr, herinnert hier aan om te bewijzen, dat de heer Hinkelaar een gevaarlijk man is, die het sentiment weet te treffen en dit tot broeihoogte weet op te voeren Spr. zal den heer Dinkelaar daarin niet volgen en zich blijven bewegen in de meer koele sfeer. Niets is spr. bever, dan opvoering der gasproductie. In 1928 is tot 1 Oct. een stijging te constatoeren van 6.4 pet. of van 194.486 513. in vergelijking met het zelfde tijdvak van 1927. Op grond van het niet toenemen van 't gasverbruik kan men dus niet de invoering van een toonzaal verdedigen. 5Ien kan zeggen: 5Iaar door een stijging zal het verbruik van gas nog meer stijgen. De heer Dinkelaar zal ech ter de waarheid daarvan niet kunnen be wijzen, evenmin als men het tegenoverge stelde zal kunnen aantoonen. (Slot volgt). Licht op. 20/21 Nov. 4.29 n.m.7.03 v m Onbestelbare brieven en briefkaarten. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de lo helft der maanid November 1928. Brieven. i Binnenland. Bosman, Schiedam. Advert, bureau Keuzenkamp', Rotterdam- 5Iej. Francien Verhoef. Vlaardingen 5Iej. 51. de Vogel, Rotterdam. Briefkaarten. Binnenland. P. J.. Beuger, Zuster Burger, Delft. 5fej. A'. v. d. Does!, Zeist. Geirrit van Som eren, K. de Zeeuw, Charlois. Brieven. Buitenland. Carp-enter L. Bastenil, A'venimeutli. Miss Rounur, Londen. 'lAGENDtAT Luxor, Broersvest, 8 nur. 1. De geheim zinnige huisknecht. 2. De blikken dommee. 3. Het gevecht aan de sluis. Pandora, Hoogstraat, 8 uur. 1. De spoor- zoeker van Porterville. 2. Bully Eenaxm. 3. Het stadje Hagen. Op het tooneel: IHjenny en AVilly van Noordt. 19 Nov. Vereenigingslokaal, 8 uur. Vereen tot bevordering van de Belangen der Ned. 'Hierv. Kerk. SpTeker ds J. J. Stam: „Sörn Kierkegaard". 19 Nov. Kerk Ned. Prot. Bond, 8 uur. Aid Schiedam van de Evang. Mij. SpT. Prof. van Biel: Onze strijd tegen de Roomsche aanmatiging 20 Nov. Rlusis Sacrum, 8 uur. Concert Mandolineclub Eupkonia. 20 Nov AVijklokaal Gorzen, 8 uur. Chr Hist. Kiosvereen. „Groen v. Prin- sterer". Spr. Mr. Dir. A. A. van Rhijn: Staatspensioen of verzeke ring? 20 Nov. Westerkerk, Aleidastraat. Lezing dr. F. J. Krop, over Liturgie. Rotterdam. Heden e. v. a. Tivoli Schouwburg. Ope rette: Drie arme kleine meisjes. (Ned. Operette Gezelschap'.) Heden e. v. a. Casino, 8.15 u. Het vroo- lijke AVeeuwtje. (Gezelschap Van Aerschot en Boskamp). Heden e. v. a. Circus-Schouwburg, 8 u. Ge- zelschap-Spree. Klaasje Zevenster. 19 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur Rottend, opera- en operettever. Dus Goldene Rreoz. 20 Nov. Groote Schouwburg, 8.15 uur.. Rottend. IHofstadtooneel. Merijntje Gijzens jeugd. (Het verraad). 21 Nov. Groote Schouwburg, 8 uur. N.V. •Ital. 'Opera. Rigolëtto. OMLIGGENDE GEMEENTEN. Uit den Raad. AVaren we Donderdagavond! na afloop der raadsvergadering van oordeel, dat de rest der volgnummers niet in één zitting zou afgehandeld wanten, we kunnen nu vermelden, dat de raad zich zelf heeft overtroffen'! Te kwart voor 12 kon de ver gadering, die om 7 nur begonnen was, gesloten worden en was mm klaar met de begrooting voor 1929. In 5 avonüzittingen blöeft de raad' kans gezien deze begrooting tot een goed einde te brengen. AAte moeben hieraan direct toevoegen, dat, hoewel de burgemeester voor dte 1ste maal bier de behandeling meemaakte, ter wijl hij bovendien d'o belangrijkste porte feuille van financiën voor zijn reketaing heeft, sinds do heer C. G. Roos do ga- metente heeft verlaten, do voorzitter telkens blijk gaf zich in onze gemeentelijke huis houding en alltes wat daarbij behoort of aan vastzit, terdege heeft ingewerkt. Bij verschillende posten is door vele hoeren het woord gevoerd, waarbij vrij vaak werd teruggetreden in de algemeen© beschouwingen. Vooral was dit het geval bij de behandeling van do post: subsidie aan „Flardinga" en biet openstellen vara het gemeentelijk terrein aan den Hofsingel naast het ziekenhuis voor concerten, festi viteiten, onz. De lieer N. Moerman (V. B.) was bij dit laatste punt zoo ontstemd; over d'e telkens weer ter sprake gebrachte gods dienstige bezwaren tegen feestelijkheden, dat hij', nadat hij vrij scherp zijn meaning hierover had gezegd, verder niet aan dte discussie of stemming wilde deelnemen ©n, non plaatsje zocht op de publieke tribune. Toen de raad nog eens uit ten treure .leze materie ging behandelen, werd Boven genoemd voorbeeld gevolgd! door zijn' partijL genoot J. v. To or en twee leden den 'l.-K. fractie, de heeren Reij' en B u, ters. De subsidie groot f200 voor Flardinga, •riel met 16 tegen 4 stemmen. Heb voor del-Bos om deze f200 beschikbaar testel len voor bet geven Van openbare volks- "oucerteu werd aangenomen met 16 te- jen 5 stemmen. Het voorstel-J. C. IIolm an (S.D.A.P) om geen feestelijkheden meer te geven op het veld aan dan Hofsingel werd' na| •en verwarde discussie tenslotte aangeno men met 16 tegen 1 stem. (De 4 boven genoemde 'raadsleden waren toen op de tribune.) Tegen stemde weth. A'. Iloogef- werf (V. B.). Atercter lieeft men vrij' lang stilgestaan; hij: Opbr engst tollen. Hierover werd gesproken door d!o hee ren J. v. To or, C. Bos, N. 51otermaln) en AV. Brouwer. ïfot eind van 't liedje war, dat voorloopig alles bij 't oude blijft •n dat die hecte tollenkwestie opnieuw ter sprake zal komen als liet prae-advies vani B. en AV. verschijnt opi h'et adres van de Vlaardingsche auto- en voortuigenbezitters om reductie van tolgeld. Bij 't hoofdstuk onderwijs was men ook vrij breedsprakig en do voorzitter achtte dit eten belangrijk punt voor een debiabers- club, maar vond, dat do raad toch b'ij die volgnummers niet al te diep op allerlei kwesties moest ingaan. Gesproken werd bij dit hoofdstuk over: aanstelling wacht gelders, aanschaffing schoolbehoeften, bo ventallige'' leerkrachten, aansluiting laver en voortgezet onderwijb, subsidie bijzon dere bewaarscholen ien het nijverheids- onoerwijö. Ook van dit hoofdstuk werden alle pos ten zonder verandering aangenomen. Zoodra de contracten met Rotterdam fiy zake de levering van electriciteit in orde zijn, zullen B. en AV. met definitieve voor stellen komen inzake de prijs, die we hier te Vlaardingen voor electriciteit voortaan,' moeten betalen. Als we het goed diegrepen1 hebben, zul len we tot Nieuwjaar liier dus 30 oent per K.AV. moeten blijven betalen. Venter is nogal lang stilgestaan bij d'e post: bestrating Hoflaan, maar ook deze werd goedgekeurd. De sluitpost der begrooting, n.l. belas ting naar bet inkomen, werd het laatst vastgesteld en wel op f640.010.67. Voor de rondvraag waren ditmaal geein iefhebberss! Gezondheidscommissie. In de vergadering der Gezondheidscom missie is de noodzakelijkheid besprdkenj van een rioleeringspla'n voor de kom der gemeente Vlaardinger-Ambacht. De meest wenschelijke wijze van rioleering is die met afvoer naar de Maas in samenwer-j king met de gemeente Vlaardingen langs de maalsloot bij' AT aar di ngen-Ocst. Meegedeeld werd, dat in Vlaardingen 35 woningen onbewoonbaar zijh verklaard, on geveer het derde deel van die woningen, die naar het in 1923 uitgesproken oordeel der commissie daarvoor in aanmerking komen. I 1 Een sterk vervuild slootje aan Ide 5Ies- dagstraat zal worden gedempt. JDe sloot aan de VettejOorJskaide kouit thans het eerst in aanmerking. In 1928 zijn tot nu toe drie gevallen! van febris typhoidea aangegeven. Het blijft nog steeds zaak geen ongekookte melk te drinken- l Do aangifte van diphtherie-gevallan. is regelmatig doorgegaan met ongeveer vijf nieuwe gevallen per week. Van de gelegen heid voor kostelooze immumisatie, idie nog steeds open staat, des Woensdags half drie in het Ziekenhuis, is gebruik ge-j maakt door ruim 350 kinderen. Tot he-, den heeft geen, dezer kinderen na vo-b ledige onvatbaar-makinig diphtheric gekre gen. j i Onder een dak. Op Woensdag en Donderdag 21 en 22 November, telkens 's avonds 8 uur pre cies, zal in de zaal Harmonie door „Va ria" worden opgevoerd het schitterende too- nedspel in 3 bedrijven van Jan Fabricius „Onder één dak".

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 2