Laatste Nieuws. Kring van Jong Remonstranten. Do Kring van Jong Remonstranten al hier heeft Ln de Rem. Kerk aan de Hof- ilaan een wijdingssamicinikomst gehouden, iclie, hoewel niet zoo druk bezocht, toch uitstekend geslaagd is. Na een kort openingswoord door Ds. N. Blokker en enkele zangnummers van een dameskoortje, hield do heer J. A. de Koning, a's secretaris van den Vrij'z. Chr. Jongerenhond, een rede over „De strijd van den jongen raensch in liet heden". Daarin schetste spr. het moderne oppervlakkige leven, waartegen do jonge mensch in het geloof en met volharding zal» moeten strijden, wil hij het geestelijke leven verkrijgen en vasthouden. Tot dien strijkt wekte hij op. Afgewisseld door orgelspel van den heer J. yan der Heul, reciteerde de heer Kom mer Kleijn uit Amsterdam, op uitnemende wijze eenigc fragmenten uit Vondels „Adam in Ballingschap", waarna hij op boeiende wijze vertelde het sprookje van Hans An dersen „De geschiedenis van een moeder". Kunst en Wetenschap. Bottcrd. Philharm. Orkest, Prof. Alexander Sclimuller schijnt een groot bewonderaar der Russische kunst te zijn. Hadden we in het vorige concert reeds een klein voorproefje gehad, Zaierdagmid dag was de helft van het program aan Russische toondichters gewijd. De symphonische suite „Scheherazade" van N. Rimsky Korsakow, die de bekende verhalen der Duizend en-een-inacht ver klankt, stelt hooge eisc-hem aan een or kest. Niettemin werden de moedijlkeheden glansrijk overwonnen en de kleine onge recküglieden, die zoo nu en dan gepleegd werden, vergaven we gaarne. Het Óostersche karakter, dat Rimsky Kor- sakow in deze muziek gelegd heeft, de verbluffende klankeffecten en de rijke in stumentatie werden schitterend wcergege ven. Het choraalgezang uit de Moskee, waarmee het werk begint, wordt gevolgd dojxr de vraag van Scheherzaide's zuster een vioolsolo, die telkens do verschillende deelen der suite inleidt. Welke der sprook jes hierin behandeld worden, kan niet met zekerheid gezegd worden, want de fantas tische kleuren waarin! het geheel geschil derd is, laten vele mogelijkheden, open. In Nusch-Nushi, dansen uit een mario nettenspel van Paul Hindesnith, komen heel aardige momenten voor, doch het schijnt ons, dat deze muziek beter Voldoet als mu zikale illustratie, dan als concertmuziek. In Variationan sur uu tlième rococo van P. Tschaikowsky schonk mevr. Judith Bokor ons weer eenige oogonblikkeu van hoog kunstgenot; haar spel muntte uit door schit terende techniek en warme, diepgevoelde intonatie. Gemengd Nieuws. De storm en het tiras Strassbiirget Het ergst door den storm te Den Haag geteisterd blijkt wel het Circus Strassibur- ger le zijn. De tent is inderdaad! aan flar den. Ileele hanen zijn er uitgereten, op tientallen plaatsen is het dikke doek dat van 'tjaar pas nieuw was geweest ver scheurd. Dc tent is grondig geruïneerd. Poch alleen het doek. Het geraamte heeft zijn stevigheid bewezen. Ondanks den feilen winddruk is er niets aan beschadigd1. Het spreekt wel vanzelf, dat het perso neel van het circus den geheelen storm nacht in actie is gebleven!. Toen het licht werd, is men aanstonds begonnen het cir cus uit te ruimen, af te breken en! op wa gens te laden. Ook de tenten van de olifauLen en de paarden zijn zwaar beschadigd. De dieren waren tijdig in de Alexanderkazeme onder dale gebracht. De Voorstellingen zijn in vel band met de ramp die oen GJ.QOO mark schade heeft veroorzaakt afgebroken. Ex is weliswaar een reserve tent n voorraad doch de directie heeft er de Voorkeur aan gegeven dezen niet meer op te zetten, maar meteen met de toebereidselen voor het vertrek naar Londen, dat dezer dagen zal plaats hebben, te beginnen. De storm te Apeldoo n. De storm heeft, gelijk vandaag blijkt, ook in de omgeving van Apeldoorn be langrijke verwoestingen, aangericht. Een tocht doo-r die bosschten van het Achter park, grenzend aan het Koninklijk park demonstreerde op duidelijke wijze, dat het geweld Vhn den storm hier had gaheerscht Bij honderd tallen, lagein daar de woudreuzen weiergasmakt. Ook in het Koninklijk park zelf liggen do zware beuken op en. naast en door elkander. Er zullen zeker wel een paar maanden noodig zijn om in deze chaos weer orde te brengen. Noodlanding in Amsterdam. Hedenmorgen ongeveer kwart over 11 manoeuvreerde een militair vliegtuig i er ven Amsterdam. Het toestel moest wege ie een defect aan den motor boven die stad een noodlanding maken. Het toestel kwam terecht op eeu afgesloten stuk grond achter de stal van de bierbrouwerij „Amstel". Bij de landing werd het toestel beschadigd! Be heide inzittende militairevliogers hl-o ven ongedeeld. Nader wondt gemeld: Het hij het Oosteipark neergekomen mi litair vliegtuig, -is een Fokker C 1, no. 526, bestuurd door iden sergeant-vlieger Postma die vergezeld was door den adspirant-waar- nemer Roest-Croklius. Hedenmorgen! te hall 11 was het toestel te Soes torberg opgeote gen voor het doen Vaini waarnemingen, lie bevond zich ojp onigeveer 1000 M ho-ogtc boven, de wolken. De vlieger daalde tot on gerveer 300 BL toen plotseling de moto afsloeg. Hij moest een noodlanding ma ken en wilde dit ito het Oosterpark doen Zoover kon bij evenwel geen hoogte meer houden, zoodat het toestel even voor lie park, op het afgesloten stuk grond achte de stalgebouwen der brouwerij „De Amstel' terechtkwam, gedeeltelijk in de sloot dn dit stuk grond van het park scheidt Een der vleugels Van het toestel en het landingsgestel weiden beschadigd. Het zal moeten worden gedemonteerd. De beide vliegers bleven ongedeerd. Onmiddellijk na het neerkomen was as sistentie van militairen! en politie ter plaatse. Een n'euwe verkeerslantaarr, Rotterdam gaat doer met de oprichting van verkeerslantaarns, die de bakens zul len zijn voor het stadsverkeer. Na het Ca land plein zal het Hofplein, er morgen ook een krijgen. Tan morgen af zal een verlichte T. der tram het sein geven dat zij kan oprijden. Op hetzelfde oio.gen.biik begint er automa tisch een rood licht te gloeien: de waar schuwing voer het overige verkeer dat het moet stoppen. Een afzonderlijke roede lamp zal den verkeersagent gelegenheid geven tot het geven van seinen dat het rijverkear moet stoppen ter wille van de voetgangers die moeten oversteken. Zweedsch schip op Ameland gestrand Het Zweedsche houtschip Malmö, dat door het bergingsvaartuig „Oceaan" (van de reederij Doeksen te Terschelling) Za terdag is op sleeptouw genomen, heeft gisternacht nieuwe en droeve avonturen beleefd. De opvarenden achtten zich reeds gered, toen de Oceaan hun hulpeloos rmJlrij- vend schip op sleeptouw had geaoimen Gisternacht is het schip door ombeken de oorzaak losgeraakt van de sleep en ge strand op Ameland. Een gedeelte vain de bemanning, acht koppen in 't geheel, verliet het schip op een reddingboot, welke echter plotseling in de vreeselijke bran ding omsloeg, met het gevolg, dat een der opvarenden verdronk. De anderen wis ten zich zwemmende tc redden, waarbij zich ontzettende tooneele'n van angst af speelden, dair men in de ruwe golven werd heen en weer geslingerd als dol geworden wrakhout. De zeven geredden uit de omgeslagen boot zijn overgebracht naar Oostmahom. Molen aan cle Zaan afgebrand. Zaterdagavond zeven uur is de ho-ut zaagmolen liet Herderskind van de N.V. Houthandel v/h. P. Donker en Zoon, in het Westzijdevelid te Zaandijk, bewesten die spoorlijn ZaandamAlkmaar door onbe kende oorzaak tot den grond afgebrand. De spuiten, een motor- en een handspuit, kon den alleen per vlet het terrein bereiken en hadden hiervoor anderhalf uur noo dig. Door Ücn vomkenregeia geraakte te Zaandijk een hooiberg inbra!nil;dezebra!n'd kon met eenige emmers: water worden ge- blus ebt. De molen het Herderskind was gebouwd anno 1694 als papiermolen da behoorde fange jaren aan de papiermakersfamilie Hoj nieh. In 1856 werden P Donker en Zoon eigenaar, en deze veranderden den molen van papier in houtzaagmolen Destijds stoln- den in de omgeving, de Herder, een papier molen; de Herderin, eveneens een papier molen, en het Herderskind. De storm. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt meldt: Be storm van 16 op 1? Nov., die reeds Jen datg tevoren met buitengewone kracht m het Kanaal wo-edde en zich door Bijt- zonder snelle daling van den barometer onderscheidde, gaf Vrijdagavond 6 uur een verschil van 5.8 m.m. tusschen Ben Helder en De Bilt, wat bijl voldoen le uitgestrekt beid vau het gebied van groot luchtdrukver- ral een orkaan kan veroorzaken. Van het lichtschip Noord Blinder werd oen windkracht 10 gemeld. Te De Bilt waf was de windkracht van 8 tot 12 uur ge niddeM 8, het grootste uurgemiddeide 9 20 5 BI. per seconde), do grootste wind Aoot even na 8 uur 30 BL per secondr orkaankracht begint bij 25 BI.). Schepen bij Stadrecht gezonken. Vrijdagavond om half acht kwam dc sleepboot Nella van de reederij Kuipers uit Rotterdam, van Den Bosch met drie schepen, n.L de Bate VII uit Dordrecht de Theodora, schipper Runstraten, uit En gelen, en de Blaastricht VI, schipper Ton gen, uit Blaastricht. Be schepen waren op weg naar Rotterdam. Op de Blenvede, tor hoogte van de gas- "abriek te Sliiedxeclit, gekomen, gevoelde Je kapitein van d-e sleepboot zich door het zware weer verplicht, de schepen os te gooien. Hij is zielf naar Sliedrecht doorgevaren. In het noodweer bleven de vaartuigen hulpeloos achter. Tegen negen uur begon nen zij te zinken. De gezinnen, die aan 'ioord,van de „Bato VII" en van die „Theo dora" waren, koutten met levensgevaar ïn --en ijzeren roeiboot aan den wal komen Op dat moment zonk de „Blaastricht VI" in de diepte. Van den schipper Ton gen en zijn knecht, die zich op deze boot bevonden, heeft men niets meer gezmn /.oodat men vermoedt, 'dat ze verdronken rijn. Scheepje m< t groot gez n aanboord verqaan. De storm van Vrijdag heeft een scheeps ramp veroorzaakt, waarbij 12 menschen iet leven hebben gelaten. Zaterdagmorgen .verd in het vaarwater tusschen Terschel ling en Haxlingen een mast boven water gezien. De reddingsboot Brand oris voer uit na- r het vaartuig, dat bleek te zijn de tjalk ocraster, van Zwolle, schipper L Ver jtegen. Aan bocri hebben zich bevonden Je schipper, zijn vrouw en tien kinderen, die allen zjjn omgekomen. Ondanks alle nasporingen, werd niets meer van de op varenden ontdekt. In de nabijheid van do plek, waar Üe Noordster is vergaan, trof de Branliaris den klipper IL IC., uit Amsterdam, schip-i per J. Klos, in zinkenden toestand: aan De vijf opvarendenman, vrouw, knecht en twee kinderen, weiden door de Brandaris gered. Zij zijn op Terschelling onderge. bracht. De klipperaak is daarna gezonik'en. De trawler Stortemelk is behouden bin nengekomen, 1 1 Circus-Schouwhurg, Voer een zevental opvoeringen heeft de heer Spree het tooneelspel in 5 bedrijven en een voorspel „Klaasje Zevenster", vrij bewerkt naar den roman van BIr. Jacob van Lennep, -voor den dag gehaald, het zelfde stuk waarin mevrouw Spree in den tijd na haar herstel weer voor het voet licht trad, en waarbij een groote schat van bloemen overtuigend bewees hoezeer haar kunst gewaardeerd wordt. En ook thans weer heeft zij in haar rol van vonde linge, die grootgebracht werd door de ze ven studenten, het publiek weten te boeien. Vanzelfsprekend werd er vlot gespeeld «en waren de decors met smaak verzorgd, zoo- dat het een genot was deze opvoering weer eens mee te maken. Warmte te Neuj-York, Zondag heerschte te New-York en om. geving warm weeT, warmer don in vele tientallen jaren in dezen tijd van het jaar is voorgekomen. Er zijn zelfs zeebaden genomen. De ramp van de Vestris. liet Amerikaansche slagschip Wyoming is te Hampton Raods aangekomen met 5 blanke vrouwen en drie kleur lingen, overlevenden van liet gezonken En-' gelsche stoomschip Vestris. De mannen wa ren stokers, de vrouwen passagiers. Twee der vrouwen hebben haar mannen In hun armen zien sterven van uitputting bij het roeien van 'n reddingsboot. De vrouwen worden in 't water geslingerd! en eeifet na oenigo uren gered door den durf van dein kleurling-stoker Burton, wiens gedrag door de vrouwen ten zeerste geprezen wedl Bij het eerste verhoor van getuigen- te Washington, dat op last van het departed ment van handel plaats had, hebben eenige andere getuigen echter harde noten ge»- kraakt over het gedrag Ider bemanning van do Vestris. Volgens deze getuigen had er algeheele wanorde geheerscht bij niet uit zetten der booten en haidden verscheidene officieren bewijzen van onbekwaamheid ge geven. Tweè redidingbooten, waarin uitslui tend vrouwen en kinderen zaten, waren] niet meer neergelaten en zijn met het schip in de golven verdwenen. Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Aid. Handelsinformatie.) Opgeheven: De ilandelsvenn. onder de firma Geb. van BVeezenbeek, in liq., gevestigd! te Rot terdam, en liaar firmanten A. v. BVee zenbeek, wonende te Schiedam, eni M. L. v. BVeezenbeek, wonende te Voorburg. A. Ph. Rcisinger, ech'tg. van J. A. v. BVordragen, openbare koopvrouw te Rot terdam! J. F. Slavenburg, fabrieksarbeider, wo nende te Schiedam. Ingezonden. Met opneming wordt geen instemming der Redactie bedoeld. Copy wotdt nimmer teruggegeven. GEVAARLIJKE IJVER? Bfijnheer de Redacteur. In uw blad van BV oenslag 14 Nov. .1. komt een artikeltje voor onder hot 'loofd „Gevaarlijke ijver". Dit artikel is tamelijk overdreven, waar u beweert, dat door den onderlingoni wed ijver der chauffeurs het leven van pas sagiers en weggebruikers in do waagschaal wordt gesteld. In dit veiband wil ik u er oven op wijzen, dat, hoewel de concurrentiestrijd reeds eenige jaren besta-at, er nog geen enkel persoonlijk ongeval hiervan het ge volg is geweest. De Schicdamsdh© buschauffeurs zijn door en door geroutineerd en besturen! hun groote wagens op waarlijk virtuoze wijze, en zijn er van overtuigd, dat zij een verantwoordelijke betrekking hebben, welke naar behooren moet warden vervuld. Dat de aanrijding in de Brouwerstraat een gevolg zou zijn van „dien gevaar- ijken wedijver", is nog lang niet zeker; het gerechtelijk onderzoek zal nog moe ten uitmaken, wie on wat de oorziaak is geweest. Een feit is, dat de twee hierbij betrok ken chauffeurs tot de meest bezadigde moeten worden gerekend. Overigens vertel ik geen geheim, als ik zeg, idat er onder de chauffeurs van beide ondernemingen, toestanden zijn, die anders behoorden te wezen. Hierin verbetering te brengen, is even- nel niet zoo makkelijk ads men wel zou denken. De vakbond, de „Ned. Unie van 'Chauffeurs en ovt-rig Auto-personeel", heeft reeds eenige malen getracht de Zoo gewensehte verbetering te bewerkstelligen, en ook nu wordt er weer een ernstige poging gedaan de onderlinge oneenigkead der chauffeurs en ondernemers in eon meer vriendschappelijke verhouding om. te zetten ten bate van het publiek, de ex ploitatie en de chauffeurs. Hopende, dat u dit als „ingezonden" ruit wjllen plaatsen, bij voorbaat dankend, H. A. SCHWARTZ, Broorzitter Ned, Unie v. Cliauffeurs, afd. Schiedam. Commentaar is ten gevolge van het dot van bovenstaande ingezonden stuk; o. i. vrijwel overbodig. Wie min of meer ge regeld van bedoelde autobussen gebruik maakt, zal bet toejuichen, als de pogin gen van de „Unie" slagen! 'Red. Sch. Ct. Weersverwachting-. Hoogste barometerstand 769.0 te Zurich. Laagste barometerstand 735.3 te Brest Blanoer. Brerwacliting tot den avond van 20 Nov, Krachtige tot stormachtige, later afne mende Z. tot BV. wind; betrokken tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen, aan vankelijk zachter. - 1 De Engelsche en Amerikaansche vloot. LONDEN, 19 Nov. (Draadloos). Volgens Engelsche berichten uit New- York houdt men zich in Amerikaansche politieke kringen op het oogenblik bezag met de huidige onbevredigende betrekkin gen tusschen Groot Brittannlë en de Ver- eenigdo Staten. In deze berichten wordt weder op do noodzakelijkheid gewezen van een overeenkomst met Amerika. Do Daily Neus noemt heden als voor waarde voor toenadering tusschen do Ver- eenigde Staten en Engeland een overeen komst over de sterkte der wederzijdsohe vloten en de vrijheid der zee. Het blad acht hiervoor een sterker persoonlijk Con tact tussdheiP de staatslieden van beide landen noodig. Doodvonnis opgeheven. BATAVIA, 17 Nov. YnetaVaz Dias)* De gouverneur-generaal heeft het dood vonnis, waartoe 2 personen veroordeeld waren wegens medeplichtigheid aan don moord op den assistent Demang, te West- kust, veranderd in levenslange gevjangei- nisstraf. 1 1 Handel en Bedrijft Beurs van Schiedam. MAANDAG, 19 Nov. Offieieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs, MOUTWIJN; f19.— per HL. van 46 pCt Zonder fast en zonder belasting. 'Namens de Comm. voor de - 1 i Moutwijn-noteering *H', J. JANSEN. SPOELING} f2.40. SPIRITUS: f33.—. RÜBVE SPIRITUSf 16.50 per H.L. ad ftö pCt Scheepvaart. SCHIED-ABI, 16 Nov. Aangekomen m.s. Stelvio, terug uit zee wegens macliineschade. S.s. Newbury, van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven, Vertrokken s.s. Cal our is, naar Rotter dam. i' S.s. Stan ja, naar Leningrad. S.s. Pasquale Romano, naar Rotterdam. M.s: Stelvio, naar New Orleans. S.s. Newbury, naar Rotterdam. S.s. Eemidijk, naar Hamburg. SCHIEDABI, 17 Nov. (Aangekomen s.s. "Nictheroy, van Rotter dam, om te dokken in de Wiltonhaven. S.s. Maasburg, van VLaardmgen, om te dokken in de BVilhelminabaven. S.s. Aagtekerk, van Rotterdam, om te dokken in de ,YViltonhaven. S.s. Alix, van Rotterdam, om te dokken in de BVllhehnmahiaven. Vertrokken m.s. Ilopsburg, naar Rotter dam. W U t - 0 if i c I e 1). 449e STAATSLOTERIJ. Trckklss ven Maandag 19 November 1928. Ie Klasse te Lijst» Hooge prijzen: 5323 ƒ5000.— 6846 11456 1000.— 11836 16193 400— 2822 11968 14235 15729 20644 200.—. 3721 8502 10968 15715 ƒ100—, Prijzen van 20. 30505 206© 20805 20938 20946 20952 S.s. Edera, naar Rotterdam. S.s. Baltmor, naar Riga. SCHIEDABI, IS Nov. Aangekomen s.s. BaJtmor, terug uit zee, wegens slecht weer. SCHIEDABI, 19 Nov. Aangekomen s.s. Nice, van Antwerpen. S.s. Georgii, van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wïïhekninahaven. S s. 1Tssakuma, van Hamburg, om te dokken in de BBTtonhaven. Vertrokken s.s. Blaasburg, naar Varicou- ver, via de Tyne. S.s. Baltmor, naar Riga. TRANS-ATLANTISCHE LIJNEN, Billiton, 16 v. Tanga, Beira n Rotter-* dam; Burgerlijk, 16, 10 u. 23 m. 635 mijl BV est r. Val ent ia, Galveston n. «Rotterdam. Crijnssen, 16, 2 u. 37 m. 1060 mijl Z.- B\Test v, Plymouth, Barbados n. Plymouth eu Amsterdam. 1 Eemland, 18 v. Amsterdam n. Antwer pen. Grijpskerk, 17 te Suez, Reira n. Rotter dam. i Insulinde, p. 17 Ouessant, Rotterdam Java. Johan de BVitt, 16 v. Singapore, Ba tavia iL Amsterdam. Kieldrecht, 17 n.m. v. Rotterdam n. Ham burg. 1 1 Manoeran, p. 16 Gibraltar, Batavia u. Amsterdam. 1 i Nieuw Holland, 16 v. BfetJan n, Singa pore. Rotterdam, 17 v.m v. New-York n. Rot terdam. Saleier, 16 v. Sabang n Belawan; Simon Bolivar, 18 v. Amsterdam n. Hamburg; Soemba, 16 v. Padang n Batavia. Ternate, 17 v. Port Said, Rotterdam n. Java; Tjitaroem, 16 v. Shanghai n. Cihin- wangtao; Tosari, 17 v. Hamburg n Rob terdam. 1 Waaldijk, 17 n.m v. Rotterdam n. Bom bay. i Hoogwater te Schiedam. 19 Nov. 7.53 uur, 2011 uur. 20 Nov. 8.50 uur, 2117 uur. 21 Nov. 9 57 uur, 22.35 uur. 1 Hoogte van het water op de rivieren. BVaterstand op 17 Nov. KEULEN, 157 BI., gew. 0.11 Br LGBITH, 10.10 BL, gcw. 0.07 BI. i Zon en Maan. Zonsopg. 19 Nov. 7.30 u, on dg. 1600 u.. Zonsopg. 20 Nov. 7.31 u, ondg. 15 59 u. Zonsopg. 21 Nov 7 33 u., ondg. 15.58 u. 20 Nov. E. K. 27 Nov. V. M. Burgerlijke Stand, SCHIEDAM. G eboren: i 16 Nov. Hendrik, z. van F. Nielsen en E. van Helden, Beierland schestraat i 17 Nov. Arie, z. van J. T. Dingenouts en! II. G. BL Blommestijn, Pluttershoekschestr.' Elizabeth, d. van G. J. van Eek en S. K. de Boer, Nieuwsticht BL Overleden: 1 16 Nov. A. Blulder, oud 40 jaar, echtg. van A. van der Tas, Nassaulaan. Beurs van Amsterdam. 17 NOVEMBER 1928. STAATSLEENINGEN. VK LR 6 Nederland 1922 103»/i« 103'/» 5 Idem 1919 1009/u 10to/t» 5 Ned.-IndiS 1915 101 10U/4 7 °/o Duitschland 1047» 1047, B ANK-INSTELLINGEN. Amsterdamsche Bank1863/4 18672 Koloniale Bank 237 28?3/s Ned. Handel-Mij1707, 170V2 Rott. Bankvereen1057e lOó1/* INDUSTR. ONDERNEM. A. v. d. Bergh's Fabr. A f 1000 1047» v. Berkei's Patent 259 2627e Galvé Delft 1183/4 1187» Centrale Suiker79 79 Jurgens gew827 S277ï Ned. Ind. Gas-Mij235 240 Philips Gloeilampen7787» 775 Rotterd. Droogdok 191 v. Gelder's Papierfabr245 245 Wilton66 667a Anaconda Copper199 209 Unit. St. Steel Corpor170Y8 1723/a HANDELSONDERNEMINGEN Borneo-Sum. H. Mij161 1617i Linde Teves Stokvis1637. 1627« PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Kon. Petroleum401 402Va Periak151 1447, CULTUUR-ONDERNEMINGEN. Rubber. Amsterdam Rubber230 281 Deli Batavia169 I6OV4 Kendeng Lemboe81674 818 N. I. R. Koffie C2687» 269 Vico1253/4 127 Suiker. H.V. Amsterdam 660 663 Vorstenlanden 1557i 1557» Tabak. Deli-Mij422 4247» Oostkust178Y4 1783/4 Senemb'ah 604 508 Thee. Rongga L. MS16V4 £3167» SCHEEPVAART-ONDERNEMINGEN. Holl. Am. Lijn88V4 847, idem Gem. E817, 813/4 Stoomv.-Mij. „De Maas" 103 103 Kon. Paketvaart-Mij284 233 Kon. Ned. Stb.-Mij94 951/» Rotterd. Lloyd184 1823/4 Ned. Scheepv. Unie204 2047, DIVERSEN. De Bijenkorf128 Thomson's Haven Bedr2057» 206 Maxwell 37, g 37, Peruvian Corp217» 217» PREMIELEENINGEN. 3 7, Amsterdam 1874 kl. 1147,, 3 7, Amsterdam 1925 kl Witte Kruis 1888 1017, 27, V* Antwerpen 1887 14 89 116 123 273 273 337 383 383 388 404 437 441 456 568 605 689 709 737 787 894 901 905 925 963 1012 1180 1202 1215 1237 1270 1283 1306 1325 1358 1367 1465 1467 1503 1536 1587 1763 1793 1899 1924 1976 2140 2166 2168 2175 2295 2329 2330 2410 2440 2441 2549 2584 2JP5 2608 2646 2660 2694 2708 2730 2766 2778 2836 2859 2879 2902 2918 3031 3042 2145 3176 3215 3253 3283 3296 3337 3358 3364 3371 3373 3384 3402 3468 35G0 3536 3613 3631 3661 8728 3739 3746 3369 3954 3973 3994 4028 4035 4155 4244 429S 4324 4366 4440 4457 4490 4507 4536 4550 4561 4591 4604 4631 4642 4646 4689 4722 4739 4828 4S63 4S90 4925 4962 4973 5019 5193 5349 5367 5381 5455 5465 5499 5518 5564 5568 5585 5731 3742 5753 5893 5903 5961 6063 5067 6107 6113 6121 6222 6273 6350 6366 6387 6392 6405 6412 6531 6610 6626 6708 6739 6789 6877 6899 6910 6984 7059 7135 7228 7248 7256 7299 7322 7405 7430 7444 7518 7539 7551 7553 7576 7678 7725 7783 7877 7928 7932 7982 8047 8107 8181 8218 8305 8413 8428 8449 8460 8500 8625 8629 8727 8807 8848 8947 8964 8991 9012 9104 9126 9127 9157 9167 9248 9280 9335 9352 9372 9423 9449 9587 9660 9693 9697 9757 9794 9797 9811 9826 9878 9886 9910 9919 9927 S961 9963 10041 1Ö042 10115 10126 10146 10183 10223 10285 10425 10434 10484 10489 10533 10548 10578 10654 10744 10747 10764 10773 10814 10850 10852 10858 10881 10886 10889 10931 10943 10966 11027 11035 11038 11069 11114 11138 11262 11270 11279 11311 11348 11352 11367 11429 11544 11578 11606 11616 11687 11702 11757 11831 11850 11857 11936 11954 12033 12082 12083 12291 12379 13389 12390 12423 12475 12584 125S9 12616 12646 12697 12763 12815 12829 12893 12899 12941 12944 12980 13030 1304/ 13070 13074 13081 13108 13151 13203 13237 13292 13302 13310 13357 13392 13437 13454 13480 13496 13609 13621 13713 13727 13734 13780 13818 13872 13925 14099 14114 14124 14205 14208 14216 14218 14346 14397 14446 14484 14498 14500 14607 14623 146S8 14701 10723 14729 14776 14991 14995 15036 15061 15067 15120 15136 15146 15151 15154 15160 15254 15367 15491 15506 15538 15634 15637 15685 15691 15751 15818 15928 16060 16068 16078 16091 16170 16175 16223 16225 16228 16354 16398 16530 16583 16715 16775 16792 16819 16843 16843 16903 16990 16996 17028 17072 17136 17171 17389 17513 17536 17675 17769 17796 17917 17928 17948 18126 18170 18191 18229 18282 18304 18308 18309 18320 18374 18458 18505 18652 18655 18669 18705 18716 18758 18816 18834 18838 18910 18917 18930 18944 19118 19141 19199 19240 19247 19257 19302 19373 19380 19400 19333 19628 19665 19698 19744 19777 19810 19819 19826 19832 19877 19880 19890 19919 20013 20046 20060 20115 20153 20183 20238 20261 20351 20482

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3