BUITENLAND. Aspirin- B. A. HENGST "8 1 Vrijdag 30 November 1928 Een onwaardige Chaifield. per liter f 3*50* Boterstraat 63 BcmEsiiAm li ^w-wwm EERSTE BLAD. Diversen Tabletten 81st8 Jaargang No. 18976 Interc. Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311 Het amnestie-ontwerp in de Belgische Kamer, indruk van de toestanden in Roemenië. Een Bij de behandelmg van de artikelen der zoogenaamde amnestiewet is het gisteren in de Belgische Kamer wederom zeer ru moerig toegegaan. De leden der frontpartij van Severen en Vos, die voortdurend in de rede werden" gevallen, hebben onder meer het woord gevoerd. Van Severen, die in het Fransch sprak, opdat, zoo zei hij, allen, Item zouden begrijpen, hield een hartstochtelijk pleidooi voor de activisti sche beweging, thans in een nationalisti sche omgezet. Met Borms was hlij het eens, dat de piositie was dat Belgie de vijand is van Vlaanderen 'en dat Vlaan deren het koste wat h'et wilde vrij diende te worden gemaakt van den Belgischen greep. De daad der Belgische deserteurs Van Santo en Dp Sch'acjpdrijver h'emelde Van Severen op, wat vanzelsprekend het herigste verzet uitlokte. Een toeschouwer, die den spreker toejuichte, werd hard handig verwijderd. Van Severen besloot niet den oiscli, dat België voor Vlaande- ren's heil van de kaart van Europa moest verdwijnen. Van de tribune beantwoordde de eerste minister Jaspar Van Severen's rede. Dat hulde aan verraad eu desertie kon worden gebracht op den dag der begrafenis van generaal Jacques, achtte hij zoo afschu welijk, dat de spreker slechts de afkeu ring van alle Belgen zbu oogsten'. Kannel lluysmans kwam eveneens tegen de uitlatingen van Van Severen op. Na een korte rede in het Nederlandsch van Vos, die verklaarde waarom de fron- tisten blanco zouden stemmen, en daar bij andermaal de opvatting meedeelde dat Vlaanderen van België niets luid te ver nachten, kwamen nog de eerste minister Jaspar en de minister van Justitie Jan- son even aan het woord. Beiden verklaar den, dat de regeering wat de formalitei ten der rehabilitatie betreft, ziidx zeer in schikkelijk zou toonen. Na deze concessie werd het wetsontwerp volgens den tekst der speciale Commis sie, doch met de gisteren ingediende amen dementen met vrij groote meerderheid in eerste lezing aangenomen. De meeste li- heralen en katholieken stemden voor en van de socia'isien stemden sommigen voor en anderen togen. Donderdag wordt m tweede lezing over het ontwerp gestemd. Het ziet er naar uit, dat, nu, Maniu in Roemenie aan de regeering is gekomen, hij zal trachten liet volk vrij te maken. Een indruk van de toestanden, die in Roemenië heerschen, moge men krijgen uit het door Maniu uitgegeven manifest dat gisteren openbaar is gemaakt, waarin wordt gezegd, dat de Nationale Boerenpartij tien jaar lang voor de consolidatie van het Vereemgd Koninkrijk heeft gestreden, jjaarbij zij is uitgegaan van historische en politieke feiten. Thans, nu de partij het roer in handen heeft gekregen, breekt voor Roemenië een nieuw tijdperk aan, dat der regeering van de openbare mee ning. Een tijdvak, dat gebaseerd is op volkomen overeenstemming tusscjh'en kroon en natie. De regeering wil plaatselijk zelfbestuur toestaan en aansturen op decentralisatie in den vorm, welken de uitslag van de verkiezingen zal voorschrijven. Er zal voor gezorgd worden, dat de rechters door een behoorlijke betaling hun volstrekte onpar tijdigheid kunnen bewaren. Het leger moet voortaan alleen dienen als middel tot handhaving van de nationale verdediging Door Ei. PHILIPS OPPENHEJM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B 27) „Eustatius zal mij vormen," verzekerde hij haar. „Eustatius?" herhaalde zij verachtelijk. „Indien u heelemaai in het wereldsch type gegoten moet worden, zal een vrouw het moeten doen. Ik vraag mij af, of ik er plezier in zou hebben?" „Ik betwijfel, of u de plaats van Eusta- tius zoudt kunnen innemen," zoo betuig de hij zijn spijt. „Daar ziln de renbanen bijv. ik denk aan wedrennen u zoudt nnj daarbij niet kunnen helpen. Dam ben ik van plan bezitter te worden van een theater....".." „Dat zijn slechts uiterlijifcheden," zeide zij een beetje ongeduldig. „Om u de waar heid te zeggen, ben ik verbaasd, dat u ze de moeite waard vindt. Ik vraag mij zelfs af, of u dat doet." „Deze dingen worden van mij ver wacht," merkte hij op. „U zoudt anders kunnen leven, als u wilde. Er is bijv. een groote leege plaats in de wereld der politiek. U zoudt gemak kelijk een leider kunnen worden van de denkers. U kon een nieuwen weg wij zen aan de jongelui van uw generatie; die zijn allen zeer frivool. Diit schijnt op uw weg te liggen. Het zoui mij niet lij ken, maar ik ben een heiden. Dat is n niet. Waarom wenscht u er oen te wor den? U volgt niet uw natuur." en het zal geheel buiten den politieken strijd worden gesteld. De staatsambtenaren zullen hoogere sala rissen krijgen, opdat zij aan de verlei ding van omkooperij weerstand kunnen bieden. De kleine industrieën zullen worden on dersteund. Bijzondere zorg zal worden ge wijd aan de belangen der arbeidersklassen. AU© internationale overeenkomsten met welke dit nog niet is geschied, zullen wor den geratificeerd, andere zullen ten uitvoer worden gebracht, wanneer dit achterwege is gebleven. De productiekrachten des lands zullen met alle mogelijke middelen tot ontplooiing gebracht en gemobiliseerd worden. Het douanetarief voor den uitvoer zal worden herzien. De uitvoertaksen zui len, zoodra de financiën des lands het toelaten, geheel worden opgeheven. Dank zij het toestaan van landbouwcre- dieten op ruime schaal, zuilen landbouw machines het land worden binnen' ge bracht. De coöperatieve beweging zal wor den uitgebreid en op autonome grondsla gen -worden gesteld. De gebieden, die geregeld van overstroo- ming te tijden hebben, zullen bedijkt wor den. Het spoorwegwezen zal worden gereorga niseerd en worden genormaliseerd) door een autonome en economische organisa tie, evenals de telegraaf-, telefoon- en ha vendiensten. Voor alles echter zal liet ruilmiddel worden gestabiliseerd en de regeering zal maatregelen treffen om het evenwicht der begrooting te verzekeren en buitenland- sche leeningen sluiten. Tegen den ga so or log. Dr. Stresemann en minister Groener hebben den Rijksdag bet protocol van Genève tegen den gasoexlog ter ratificatie voorgelegd. Het protocol is tot nu toe door 40 staten onqerteekenid. Onder de ondei teekenaars bevinden zich alle groote mogendheden, ook de Vereenigde Staten en de Sovjet republiek, Oostenrijk en Liberia liebben het protocol reeds geratificeerd; Frankrijk en de Sovjetrepubliek hebben bij de rati ficatie twee voorbehouden gemaakt en wel ten eerste, dat het protocol hen slechts jegens staten bindt die het eveneens o'n- derleekend en geratificeerd hebben dn ten tweede dat bet protocol tegen eiken vij andelijken staat onverbindend wordt, ais zijn gewapende slrijdJcrachten of boiidge- nooten Ue door bet protocol opgelegde ver boden niet in acht nemen. De steunverleeining in het R oergeb iedi Naar aanleiding van de geruchten 'nopens overmatige uitkteieringen hebben de besturen der vakvereenigingesn de Volgende cijfers bekend gemaaikt: Georganiseerde, ongehuwd© arbeiders krijgen van hun vakvfereeniginfe IS mk eni van het Rijk 8 mk„ tezarnlon 26 mk per week georganiseerd© gehuwde arbeiders zon dor kintderan: van de vakVereenigiing 21 on van het Rijk 16, tezamen 37 mik. per week; georganiseerde gehuwd© arbeiders met één kind: van vakrierdemigilng 24, van het „Ik vraag mij af, hoe u weet wat mijn natuur is." „Ik voel voor het psychische," verze kerde zij hem. ,j Vreemd genoeg trekt u mij aan. Ik zou graag uw mentor widen zijn. Het zou niet goed voor u zijn, maar het zou mij amuseeren." „Ik ben bereid uw gehoorzame pupil te zijn," verklaarde hij. „U en Eustatius zul len mijn opvoeding voltooien. U zult zien, zien, dat ik zeer buigzaam ben." Zij keek hem een oogenblik peinzend aan. Daarop keerde zij zich om. „Kom met mij mee," noodigde zij hem uit. „Ik wensch ui mijn boeken te too nen." Hij volgde haar door de kamer, die nu opnieuw vol menschen was, naar bui ten, naar de hall. Hij merkte op, dat het en eigenaardigheid van haar was, langs liaar gasten te loopen, alsof zij ze nau welijks zag een eigenaardigheid, die zij zich scheen te hebben aangewend, want niemand hield ben op, hoewel er verschei dene nïeuwaangekomenen waren. Zij voer de hem door do hall ©n naar beneden haar een gang, verlicht door lampions; aan het eind© daarvan stond zij stil. „Dit is een kamer welke weinig men schen hebben gezien," zeide zij, een deur openend en hem toelatend. „Hoe vindt u die Hij keek nieuwsgierig rond. IHjet was een vierkante kamer, niet groot, met zwarte en witte wanden, een wit karpet en zwarte gordijnen, een reusachtige divan en oranje kussens. Er waren boekenplanken in alle mogelijke boeken, een tafel, waarop een onyx leeslampje, bedekt met tijdschriften en bladen. Een flauwe geur van Turkscho met sneeuw en ijs en de daarop volgende dooi is een vermaan tot bijzondere voozichtigheid. Verkoudheid, katarrh, en niet in de laatste plaats griep treden als gevolg van koude, natte voeten in verhoogde mate op. Ter bescherming tegen zulke verraderlijke vijanden Uwergezondheid bestaat er geen beter en afdoender wapen dan de Zij doen de koorts afnemen en verdrijven snel alle pijnen. Weiger namaak en let er op, dat op elke tablet het woord I „BAYER" ingestempeld is. f Prijs 75 ets. Rijk 19.5, tezamen 43.5 nik. por week met verderen toeslag van 6 50 nik. Vooi Leder volgend kind onder 17 jaar. Deze cijfers gelden voor de arbeiders uit de hoogste klasse van werkloozenvcr zekering. Voor de twee klasse zijn do uit- keeringen 3 mk. minder, zoowel van het Rijk als de vakveieeniging. De ongeorganiseerden ontvangen geen steun van de vakvlereenigingen en van het Rijk slechts 3 mk. per kind. Over hup verdere inkomsten kan liet vakvereeiiigitigs- bureau geen volledige inlichtingen verstrek- -ken. Verlaging kwitantie zegel. In liet Engelsclie Lagerhuis vroeg de arbeidersafgevaardigde Day den kanselier van de schatkist, of hij in overweging wilde nemen, het zegel Van' kwitanties boven 2 pond van 2 op 1 stuiver terug te brengen. CJiurcliil: Ik heb nota genomen van uw wensch; het zou echter voor de schatkist 1.1ÖO.COO pond verschil beleakenen. Sp io nnage. Naar uit Mainz gemeld wordt, liebben de Fransdie bezettingsautoriteiten Zondag 2 Duitsche beambten en 4 arbeiders laten arresleeren onder verdenking van spion- nage. Een beambte en een arbeider wer den in den loop valn den dag weer op vrije voeten gesteld. Verdienstelijke arbei ders in Rusla'nd. liet volkscommissariaat van financiën Wilt U werkelijk prima Gedistilleerd? Bel dan op 68685! Telefoon 68685. tabak lilng in bet vertrek, vermengd met een ander parfum, een parfum, waar tegen hij -een vagen tegenzin bad. Het licht was gedempt door zware gekleurde kappen. „Bevalt mijn kamer u?" vroeg zij. „Zij is ongewoon," antwoordde hij. Zij stond voor liem, haar armen hingen langs haar zijde, haar oogen zochten de zijne. Tegen den achtergrond van zwarte gordijnen herinnerde zij hem een oogen blik aart haar eerste verschijning. Haar ge laat en amien schenen weer onnatuurlijk wit, 't rood van haar lippen overhcerschte alles. En bovenal was er weer de vraag in liaar oogen, de zwakke, ironische uit daging, waarmede zij hem. eerst had op gemerkt. „Nu?" Duisterde zij. Ondanks al zijn onervarenheid was hij zich instinctief bewust dat bet de eeuwige uitdaging was, waarmede hij te doen had; de uitnoodiging, die geen weigering kent. Een terugkeer van zijn puriteinsehe ge voelens maakte plotseling een einde aan de lijdelijke stemming, waarop hij zich tot nu toe liad laten drijven. Hij' 'haastte het zachte tikken van de Ohincesdhe Mok met baar mystieke figuren, het enerveerend parfum, de zwarte divan met zijn oranje kussens, meer dan ooit haatte liij den spot lach van haar rooden mond, de oogen, die in zijn ziel lazen, de réchte lijn van haar rustig lichaam. De toestand1 veran derde bijna even spoedig, als hij was ont staan. Zij stond nog op dezelfde plek, maar slechts het uiterlijk der dingen was fietzdfde gebleven. „Zeg mij, waarom u kwam?" vroeg jdj terwijl zij naar de ueur ging. „Wat doet uj heeft 'een verordening ontworpen, waarbij aan verschillende categorieën van weten schappelijke, technische en artistieke arbei ders faciliteiten op beLastmggeb'ed wor den verleend. Zij, die den titel van „ver dienstelijk arbeider" op wetenschappelijk, technisch of artistiek gebied liebben ver worven of wereldreputatie bezitten, zullen geheel van de betaling van inkomstenbe lasting zijn vrijgesteld. ifa de verkiezingen in Amerika. Bij de afwikkeling der finanrieele admi nistratie Uer verkiezingen, is gebleken, dat er een tekort is van 1.317.000 dollar. D'.w.z. er is aan geld een overschot van 183.000 dollar (inkomsten 5.029.00 dollar, uitgaven 4S64.000). Maar bovendien is er een schuld van 1.500.000 dollar am Cuün- ty Trust Gy De financieele leider van de Democratische campagne, J. J. Raskob, moet dus nog 1.317.000 dollar zien te vin den. Onder degenen die reeds reusachtige bij dragen in de Democratische verkiezingskast liaidden gestort waren Raskob zelf met 110000 dollar, William F. Kenny 101000 dollar, Herbert Lehman 100.000 dollar, de fam Ryan 60.000 dollar, P. S. du Pont 50 000 dollar, Harry Payne Whitney 50.000 dollar, C. W. Clarke 50000 dollar, W. IL ToUd 35 000 en B. M Barucli 33.000_d.olla.ij De Am erikaansch-Engclscbo samenwerking. Uit Washington wordt gemeld, dat de Engelscbe minister-president Baldwin van do Amerikaansche regeering bet verzoek zal hebben ontvangen, geen antwoord te geven op het voorstel van Britten, den voor zitter van de Amerikaansche vlootcommis- sie, tot bijeonroeping van een inlermxr- lementairo conferentie te Canada, inza'v© do beperking van do bewapening'ter Zat' Het Atjeh-krnls. De heer Max Blokzijl, correspondent van het Hbld. te Berlijn, is op voordracht van den legercommandant van Ned.-Indië, luit- generaal La Lau, het eere-toeken voor belangrijke krijgsverrichtingen met gesp, het z.g. Atjeh-kruis 19061910, verleend. Deze onderscheiding is iets bizomlers, omdat zaj tot nu toe alleen aau militai ren werd toegekend. Die lieer Max Blok zijl maakte met wijlen den heer Jean Louis Pisuisse tijdens hun verblijf in Indië, ©en expeditietoeht in Atjeb mee, waarvan de heer Blokzijl onlangs in een tijdschrift een omstandig verhaal d©ed. In overleg met het gemeentebestuur van Amsterdam beeft d© directeur-generaal der P. T. T. oen commissie ingesteld, welker taak 'het zal zijn het rijk ©n do ge meente Amsterdam van voorlichting te die non in zake het vraagstuk der radio-een. trales in de gemeente Amsterdam. D© commissie zal o. m. advies moeten geven over oen oordeelkundige verdoelimg der gebieden en uver de vraag aan. wie mach tiging tot het houden van radio-oemtraies zal worden verleend. Een open brief. Namens het Grootoosten der Neder- landsche Orde van Vrijmetselaren, heb ben Üe beeren prof. mr. J. IL Carpentier Alting, grootmeester, en A. J, L. Faubel, groot-secretaris, den volgenden brief ge richt tot den bisschop van Breda Monseigneur. In het Dagblad van Noord-Brabant valn 20 November j.l. komt van uw hand een stuk voor, getiteld: Zondagsheiliging. Het hoofdbestuur der Orde van Vrij metselaren onder het Grootcosten dei" Ne derlanden moet tot zijn leedwezen keu nis nemen van het feit, dat gij aan do Vrijmetselaren afkeurenswaardige handelin gen toeschrijft. Zij zijn, volgens u, de goddeloo>zen, de geheime machten, die allerlei feestelijkhe den en vermakelijMieden organiseeren op Zon- en feestdagen met een anti-godsdien-' stig doel, om uwe geloovigen van den godsdienst, van de kerk, van den priester af te honden. In het geniep zouden wij trachten ons doel te bereiken, trachten de kerken op Zon- en feestdagen leeg te pom pen en zoo de geloovigen van den gods dienst en den priester te verwijderen Uit uw schrijven spreekt duidelijk ge- heele onbekendheid met het wezen der Vrijmetselarij, met het karakter en het stre ven der Orde van Vrijmetselaren en de on der haar werkende loges Vrijmetselaren zijn allereerst godsdienstig Al belmoren zij niet tot uw kerk of ook al behooren rij tot Igecn enkele kerk' of kerkgenootschap, wachten rij zlcli wel, deze in eenig op zicht tegen te werken; integendeel zullen deze eerder bij de Orde steun vinden om echte vroomheid te versterken Een groot aantal predikanten behoort dan. ook tot onz© Oxide, evenals in vroeger tijden zeer veel katholieke geestelijken, ouldcr wie lioogwaaidiglieidsbeMeeders, lot de Orde van Vrijmetselaren, behoorden, toen de R-K. kerk zich nog op mini Ier dogma tisch on meer verdraagzaam standpunt stel de dan thans Dat de Orde en eveneens de logos be sloten gezelschappen vormen, had u aller minst aanleiding mogen geven tot de ver- klaring, dat wij „in het geniep werken". De samenleving kent veel besloten gezel schappen, en wij zouden willen vragen, of de katholieke orden, b.v. de Je/.uiten, baar bijeenkomsten voor allen open stel len. De Orde van Vrijmetselaren, die univer seel is, begeeft zich niet op het terrein; van eenige kerk, zij keert zich tegen geen. enkele geloofsgemeenschap, laat integen deel ieder vrij, op te gaan naar dien Tem pel, waar hij God kan dienen. Uw beschuldiging mist eiken grond en zoekt de oorzaak van het door u1 gesig naleerde kwaad daar, waar liet niet te vinden is. Do Orde streeft iniet naar „hef verleeken van den Zondag". Veroorloof ons uw aandacht te vestigen op haar wer kelijk idoel, n 1. het bevorderen van de liefde van den mensch tot den mensch,, een deugd, die vooral iemand, die naar Christus' woorden heet te leven, moelj houilen onjuiste en ondoordachte beschul digingen „te uiten ten aanzielu van! zijn medemenschen. 1 Zoo bedroevend als uw woorden, zooi verlieugenU Monken ons de woorden van een anideren bisscliop, monseigneur A en- genent, in de ooren, die in een brief aasi] zijn geloovigen zegt: „Kinderen, beminti elkander" ea dat gebold ook uitstrekt tof degenen, die niet tot uw kerk belmoren, daarbij allereerst denkend aan de anders denkende medeburgers in oins vaderland, die met ons vormen één 'natie, één volk. Zie, monseigneur, dat zijn zuiver 111.1.9011- niek« gedachten en beginselen, wa|nl dei OiJe van Vrijmetselaren kweekt verdraag zaamheid, bevordert naastenliefde, zoekt op Waf men.'©hen en volken vereent ea tracht weg ie nemen, wat de geesten ver-1 deelt. 1 Uw betoog zaait liaa.t, brengt verdacht making en verwijdering oinder de men schen. in dit wespennest? Was het nieuwsgierig heid?" „Neen." „Wat is liet dan?" drong zij' aan. „Ik wenschte, dat ik u goed genoeg ken de om op deze vraag te kunen antwoor den", zei hij. „U zult de gelegenheid hebben", beloof de zij. „Wat van mijn zijde veel gezegd is, onder deze omstandigheden". Zij voerde hem terug naar liet atelier, langs een anderen weg die niet over d© ontvangkamer liep. Zij stonden op den drempel. „Wilt u dansen?" vroeg zij1. „Ik kan niet dansen". Zij zweeg een oogenblik. Daarop legde zij haar band op zijn arm. „Laat ons hier ergens gaan zitten", zeide zij- „Ik ben moe ik wensch wijn". Zij gingen naar de ontvangkamer. Fran cis kwam tot het bewustzijn van een groote verrassing. Onder de kleine groep uieuw- aangekomen gasten bevond zich Monica- Hoofdstuk XIII. „The Rake's Progress", lachte Monica, terwijl zij neerzonk op een divan in een hoek van liet atelier en naast zich plaats maakte voor Francis. „Ik bad niet gedacht dat wij je hier zouden vinden". „Ik ben nog meer verbaasd u hier te pinden", antwoordde hij. „Die zit!" gaf zjj toe. „Ik ben met Felicia op school geweest, weet je en hoewel zij veel van iemands geduld vergt, ben ik al tijd met baar in aanraking gebleven. Bobby en Edna wilden baar dolgraag zien dan sen, dus nam ik ze na tafel mee. Weet je wel, dat ik je de heele week niet heb gezien, neef Francis?" „Ik had liet heel druk", zeide hïji 1 „Ja, dat weet ik", antwoordde zij snel. „Met het koopen van pommies voor polo, paarden, Meeding, lunches in restaurants, en liet beschermen van operettes". „Boze dingen zijin een noodzakelijk on derdeel van liet leven, dat ik voornemens ben te leiden." „Je zult je na zes weken docdvervelen"', waarschuwde zij hem. „Ik zou een veel beter mentor voor je zijm dan Eustatius. Er is wezenlijk niets in de wereld zoo zin loos als het „vroolijke" leven volgens zijn1 opvatting daarvan". „Dat zal ik moeten ondervinden". „Ben je niet bang, dat bet avontuur je iets zal kosten van je gevoel van eigen waarde?" waagde zij. Hij haalde de schouders op. j „Na een leven van tucht kan het zijn, dat de reactie bekoring voor mij heeft", j „Dat denk ik niet", verMaarde zij. „Los bandigheid op ziehzelf trekt je niet aan) daar ben ik zeker van. Inllieln dat zoo was zom ik je kunnen bewijzen, dat „society"', je precies hetzelfde kan bieden". 1 „Langs moeilijker weg", herinnerde hij haar. J (Wordt vervolgd). jfi 'm «1 a»i'K4ïJSss,«ti->»«i1^'^ASv|1,-gi!^-<rif'J*5-ï"ji-1 Deie couranl verschijnt dagelijks, me! ti.it- looilenn» van Zun- en ieestdagen Figs per Mvdiiaal 1 2.— (taaco per post 1 2 50. Prijs pel weck 15 cents. Alzon- detlijke nummers 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. AdrerteDüëc foor het eerstvolgend num mer moeten vóór e!I uur aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdsgs vóór 9 uur. Een bepaalde plaats van adverlentiên wordt niet gewaarborgd. J CIIIEDAMSCHE COURANT Prjjs der AdverUutiè'n van 1—5 regels 1 1.55; icdeie regel meer f C.30; in het Zaterdagnnmmer 1—5 regels I l.HO, iedere regel meer f0."!.\ Keclamee f 0.7.r pei regeL Incassokosten 5 ets.- postkwitanties 15 ets. Tarieven van advertentiên by abonnement tjjn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Adverteutien opgenomen A t 0 50 t/m 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meei 5 cent tot een maximum van 30 v oorden '5 r V' h i''fc". HOUTWIJN 20 'Radio-een trales, l 1 t .oT

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 1