m$m Laatste Nieuws. De moord te Rotterdam. 41 'f ff 4. tUfinnuSKmiMnmm •veroordeeld A. S., 26 jaar, los' werkman, gedetineerd, terzake van poging tot dief stal met geweldpleging door op 7 Juli des avonds te elf uur den kassier van de bak kerij Ie Standaard in de W i li eb r oudusstraat te overvallen, tot 4 jaar gevangenisstraf. Automobiel-ongeluk bij Overschie. Op 28 April van dit jaar zijn de heer en mem. Groenhuizen uit Rotterdam, die bij een vluchtheuvel aan den weg Rotter- llarnOverschie op de tram stonden te wachten, Itoor een anto, welke uit de richting Den Haag kwam, aangereden. Me vrouw Groenhuizen is ter plaatse overle den, de heer Groenhuizen is met gebroken beenen naar liet ziekenhuis aan Idea Cool- singel te Rotterdam vervoerd, waar liij op of omstreeks 3 Mei iLa.v. is overleden aan de bekomen kwetsuren. De auto werd bestuurd door een auto. mobielhandelaar uit Amsterdam, die zich gisteren voot de Rctteidamsche rechtbank heeft te verantwoorden gehad. De verdach te werd o. in. ten laste gelegd, dat hij hoogst rcekelo:s, lichtvaardig, onvoorzich tig en onachtzaam zou hebben gereden zonder rekening te honden met den in Idien weg ter hoogte van den Hoornweg zijnde bocht. 1 Het 0. M. deelde mede, dat de rappor ten van de tegen-deskundigen eerst Maan dagavond zijn ontvangen. Spr. zon, indien zulks nocGig mocht blijken, uitstel van de behandeling van de zaak vragen, of zelfs terugwijzing naar de instructie. Ook de president zei zeer onaangenaam te zijn getroffen door de late indiening van de rapporten. De verdediger, mr. Van Loben Seis, uit Haarlem, betoogenie, dat de rap porten buiten zijn schuld laat gekomen waren, zeide zich bij een eventueel uitstel te zullen neerleggen. Na raadkamer besliste de rechtbank, dal de zaak in behandeling zon worden geno men, indien de verhooren vóór één nur beëindigd zouden kunnen zijn. Vcor he.' requisitoir en het pleidooi zou dan een anderen dag bepaald kunnen worden. Alvorens den verdachte te hoeren hooide de rechtbank de getuigendeskunligen. Verdachte verklaarde op 28 April j 1 met een nieuwe Buick uit Den Haag te zijn gekomen. Hij reed met een snelheid van 40 tot 60 K.M. De president maakte den verdachte er op opmerkzaam, dat die snel beid voor zijn slechten, gevaarlijken, boch- tigen weg veel te groot was. Verdachte zei in Den Haag een gla« sherry en een glas jenever te hebben ge dronken. Hij had een cluuugeaamen brie! van zijin vrouw, waarvan hij gescheiden leeft, ontvangen, over welken brief bij ha 1 zitten piekeren. Verdachte ziet er geen kwaad in met mate te drinken, in ieder geval zou naar zijn meening daaraan de aanrijding niet te wijten zijn. Hij gaf toe flat de schuld niet bij de slachtoffers kan hebben gelegen. Verdachte gelooft dat hij verblind is geweest door de lichten van een andere anto. Een andere reden zou ver Üachte niet weten op te geven. Nadat in deze zaak een 'groot almtal getuigen was gehooid besliste de recht bank dat de Leliandbiiug van deze zaak Donderdag as. zal worden voortgezet. Dient, tweigering. Do krijgsraad to Den Bosch heeft den 26-jarigen J. H. J. uit Amsterdam, ge woon dienstplichtig soldaat der lichting 1922, wegens principieele dienstweigering veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, met aftrek van voorarrest en ont slag uit den dienst. Tot de zelfde straf werd eveneens ver oordeeld wegens principieele dienstweige ring, de 20 jarige N. M. van A., uit Rotterdam. Ten opzichte van den 26-ja rigen J. P. M. uit Amersfoort, die ook terzake vair principieele dienstweigering terecht stond, gelastte de krijgsraad eer nieuw onderzoek door de oommissie van advies in verband met de dienstweige ringswet. Het spoonvegongeluh bij Rijswijk. Voor de Haaigsche rechtbank zijn gister middag drie zaken behandeld tegen ver dachten, aan wier schuld het te wijtor, zou zijn geweest, dat in den nacht van 15 op 16 October 1927 nabij Rijswijk twee electrische treinen op elkaar zijin) geloopen. Tegen den gepensionneerden hoofdcon ducteur J. H'. V., die dienst deed op den trein, welke Op verkeerd spoor reed, werd 1 maand hechtenis ceêischt, tegen) Dj. A. d. G., wagenlichter, die als bestuurder op bedoelden trein fungeerde, 3 weken hech tenis en tegen den stationsamb tc-naar LA. B. te 's-'Gravenhage, die order heeft ge geven door een onveilig signaal te rijden, 2 weken hechtenis. Be rechtbank zal 18 dezer uitspraak doen. t Winkelsluiting en de Zondagsrust. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Van Lier, heeft conclusie ge nomen in een zaak van den officier van justitie te Rotterdam" con tra, Jï. P. R. Mol Vernietiging Van een vonnis van demi kan tonrechter te Rotterdam, werd tem laste van gerequiroerde door de rechtbank: a1- daar bewezen verklaard, dat hij op Zptn- dag 27 Mei zijin winkel in de Verbraak straat te Rotterdam voor het publiek ge opend en daarin' publiek aantwezig heeft gehad. De rechtbank was evenwel vani oor deel, dat het bewezen verklaarde niet straf baar was, en ontlsloeg den.1 gerequiroerde van alle reektdvervcdgïng, jAirt. 2 der Rdtterdamsche verordening op de winkelsluiting luidt: „Het is verboden!, op 'Zondag een winkel voor het publiek geopend of daarin' publiek of winkelbedien den aanwezig te hebben". De rechtbank achtte dit verbod niet verbindend uit hoof- 4© van strijdigheid met da Zlojntda^swet, omdat die wet zich bepaalt van verboden te verklaren op Zondag te Verkoopen met open deuren, en de verordening verder gaat dan deze wet, en ook omdat voor zoover de voorschriften der verordening als een aanvulling van die der Zondagswet zouden zijn te beschouwen, de gemeente raad de bevoegdheid miste, dat te doen. daar de rijikswetgever onduLbelzininig te kennen heeft gegeven, de stof volgens de Zondagswet aan te merken als in haar grootsten omvang tot zijn gebied te be- hooren. Mr. Van Lier wijst er in zijla conclusie op, dat de Hooge Raad bij onderscheidene arresten het recht heeft erkend, dat de gje- meentewetgever aanvullende bepalingen maakt op de Zondagswet. De beoordeeling, of hier het terrein van den rijikswetgever 't betreden, behoort krachtens art. 150 lid 2 er gemeentewet niet den rechter, maai- bij u administratieve macht. Mr. Van Lier concludeert dan ook tot schuldigverklaring van den winkelier en zijn veroordeeling tot f5 boete of 2 dagen hechtenis. Sport Voetbal Huldiging van L'. Halle. Gisteravond is dia doel verdeel iger Van het Nederlandseh elftal, L. Uhlle, te Deventm terruggekaerd. Aan het station waren tegen kwart over acht, toen de trein aankwam. eenige duizcaidlen aanwezig, om! hem wel kom te lieeten. Halle werd toegesproken door den voorzitter van Go Ahead en dooi iemand uit de hurgenj. Hom werden- een krans en bloemen aangebeden. Een muziek corps deed zich hooien. Tenslotte werden Elalle en zijn aanstaande per auto naar zijn woning gebracht. Schaken E. S. S. De uitslag der 5e ronde van den winter wedstrijd der E. S. S. is a!s volgt (tus schen haakjes hel tot nu toe behaalde aantal punten) Afd. I. T. Penning (4)J. Toledo (4V2) VsP/s L v. d. Toorn (3)J. Eering (4) 01 N. v. Heiningen (2)B. J. Batkestein' (3V2i) 0—1 N. Vermaat (3)J. J. Th. Penning (2) 1—0 L. M. Smit (2)—J. IV. v. Slobbe (1) 1/2— H. Pennekamp (1)J. Verburg (2) 01 Afd. II. f. Haanstra (3)N. v. Seters (41/2} 01 I. Riiman (272)H. Hamstra (4) 01 L Nieswaag (3)—J. .H. P. Tuijtel (2) 1—0 W. Mak (2)—G. Boole (1%) T—0 Gemengd Nieuws. Het onderzoek naar den moord op den heer Lans, dat door de politie met on verminderde kracht wordt voortgezet, schijnt inderdaad tot een spoedig resultaat te zullen leiden. Gistermorgen heeft een 'angdurige bespreking plaats gevonden tuis- sclien den officier van justitie en do lei ders van het onderzoek, commissaris Dijk stra en inspecteur Hermans. Als resultaat van deze bespreking zijn belangrijke besluiten genomen en het is niet uitgesloten, dat als gevolg daarvan binnenkort een arrestatie geschieden zal. Er syrjn nog verschillende gegevens, die nog onderzocht moeten worden, hetgeen gistermiddag geschieden zou. Het wordt meer en meer waarschijnlijk, dat deze oplossing een geheel andere zal zijn, dan aanvankelijk verwacht werd. Meer en meer heeft n.l. hij de politie het vermoeden post gevat, dat men hier met een moord om nog andere beweeg redenen te doen heeft, dan uitsluitend het i telen van geld. Het wegnemen van dit geld, zon, indien lit vermoeden juist bleek te zijn, dan alleen geschied zijn, om de ware beweeg- -edenen te camoufleercn en de politie op oen dwaalspoor te ledden. Meerdere mededeeümgen kunnen in het belang van het onderzoek op het oogen b-ldk niet gedaan worden. Een belangrijke arrestatie. Op last Van de Rottecrdamsohe Justitie is in saimenweikfolg met de Haagsche po litie vannacht in zijn woning hij zjin thuis komst aangehouden, de 39-jarige procu ratiehouder G. J. van 0., compagnon var den heer Lans, onder verdenking hij den moord op den heer Lans betrokken te zijin. Hij1 is naar Rotterdam overgebracht en zal hedenmiddag worden gehoord. Sleepboot gezonken. Uit Lobith wordt gemold, dat beden- ochtend ongeveer 6 uur de Fransdhe sleep boot Atilla, die uit Duitschland was ge- Komen met een sleep, door tot dusver onbekende oorzaak, is gezonken, juist toe® dj tegenover de steenfabriek van de firma Terwdndt en Amtz gemeerd lag. De schip per, Wisse genaamd, en een tweetal ma trozen, konden zdcli in nachtgewaad met behulp van andere varensgezellen1 in vei ligheid stellen. Men wist de tros nog tij dig te kappen, zoodat de sleepschepen niet gezonken zijn. Het scheepvaartverkeer ondervindt van dit ongeval veel hinder, Jaar do Atilla juist in het vaarwater ligt. Mist. Ten gevolge van den dichten mist heb ben gisteravond eenige veren op de Nieuwe Maas niet gevaren. Sedert half vier is geen schip den Nieuwen Waterweg bin nen gekomen; de uitgaande schepen zijn in den Waterweg voor anker gegaan. De scheepvaart op de rivier heeft nagenoeg stilgelegen. Üe aanrijding te Arnhem. Het echtpaar, dat eergisteren op den v"e perweg door een auto werd aangereden en hoogst ernstig weid gewond, keerde ju.st van de stad terug, waar men de St. N icolaashocdsóliAppcn had geda«u man is in het ziekenhuis overleden; de toestand van de vrouw is bedenkelijk. Trawler vergaan Te IJmuiden twijfelt men er thanis niet meer'aan, dat de stoomtrawler IJmuiden 58, waarover men reeds langen tijd in on gerustheid verkeerde, in een der jongste stormen, op de Noordzee met man en muis is vergaan. Be trawler vertrok 15 Nov., dus bijna 3 'weken geleden, ter visscherijl Aan gezien het vaartuig na den storm van 16 Nov. nog is gezien, vermoedt men dat bet tijdens den tweeden Nowerhbeirstorm, die zooveel onheil op onze kusten stichtte, is ondergegaan. Be bemanning bestond uit 11 personen. De ondergang van de Gloria. De bemanning van den Zondagnacht op de Noordzee gezonken stoomtreiler Glo ria IJm. 325, is eergisteravond half negen te IJmuiden teruggekeerd. De schipper van de Gloria, C. Visser, heeft omtrent het zinken nog liet volgende verteld. De Gloria was Zaterdagmiddag 1' uur van Umuklen vertrokken. Er waren negen nan aan booid, één matroos minder dan gewoonlijk. Des nachts 3 uur kwam de stuurman van de wacht en ging nog angs stuurboord en bakboord en ontdekte niets bijzonders. Een kwartier later meld de een der matrozen, dat er water aan dek stond, dat zich niet verwijderde. De schipper ging Zelf kijken en stelde vast, lat de luiken goed gesloten waren. De ma chinist deelde mee, dat hij tot 12 uur had gepompt op liet vischïuim, en dat dit lens was. Het water nam toen zoo -.nel toe in het schip, dat de stokers niet meer naar de machïnekamler wil den. Zij waren bang voor kapsijzen van het schip, dat den kop voorover boog en naar één zijde overhelde. De schipper heeft toen gestaveld en drie vuurpijlen dgesehoten. Maar hulp kwam er niet, en men ging toen in de boot en roeide naar bet lichtschip Terschellingerbank, waar de 3 man na drie uur nat en vermoeid aankwamen. De schipper had zwaar werk gehad om de boot op zee te houden De machinist had de lichten van de Glo ria in het oog gehouden, maar na een poos waren deze verdwenen, zoodat het schip toen gezonken moet zijn. Schipper Visser deelde mee, absoluut niets te we ten omtrent de oorzaak van het zinken van de Gloria. Kokende koffie. Terwijl de moeder zich even had' ver wijderd trok het vierjarig zoontje van den heer Leisterberg te Venlo, een kan kokende koffie van de tafel. Hij kreeg de gloeiende massa over zijn gezichtje. De kleine is aan de gevolgen bezweken. De ou er strooming in België. De Belgische regeering lieeft als steun aan Üe bevolking van het overstroomde gebied in het bekken der Schelde een eer ste crediet voor hulpverleening van 10 mil- lioen francs uitgetrokken. De minister van landsverdediging heeft nogmaals een be zoek gebracht aan lie overstroomde streek bij Bendermonde en maatregelen getrofen» voor een betrekkelijk langdurig verblijf al- Jaar der te hulp gezonden detachementen genie-troepen en infanterie. Deze tellen, on geveer 1700 man. Door het Rootle Kruis wordt voedsel verstrekt aan verscheidene duizenden inwoners der geteisterde dor pen. Het heeft een oproep gericht tot de bevolking voor steun in geld en natura. Uit Amerika mocht het steuncomité een gift van 1000 dollar van een Amerikaansch vriend van België ontvaingen. De gemeente raad van Antwerpen heeft met algemeen© stemmen besloten 100.000 frank bij te dra- 'gen ter leniging van Iden nood in Vlaan deren. Deze is sedert Zondag nog toege nomen, daar er te Moerzeke bij Bender monde drie nieuwe dijkbreuken hebb'en plaats gehad. Deze gebeurden in dennacht, •.vat een paniek veroorzaakte. Gelukkig kon de heele bevolking worden gered. Vergiftigd talkpoedtr. In ido provincie Santander in Italië woedt een epidemie onder de kleine kin deren, die uitslag met diepe huidwonden '•rijgen. Verscheidene kinderen zijn over tellen. Uit het onderzoek bleek, dat er vergiftigd talkpoeder in den bancel wordt ze bracht en dat de huiduitslag hieraan' was toe te schrijven. Bovendien bleek, dat er zich arsenicum in bevond. Men ver moedt, dat het poeder zorgeloos werd ingepakt, zoodat arsenicum tusschen de pakken is geraakt, zonder dat het personeel van Üe betreffende firma dit bemerkte. Weersverwachting. Hoogste barometerstand 774.0 te Münchem. Laagste barometerstand 768.9 te Röst. Verwachting tot den avond van 6 Dec.: Krachtige tot matige, later afnemende W. tot NAV. wind; meest half tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag, aanvan kelijk zachter. Oost-IndJë. Mjet de Noorderzon ver trokken. Garoet, 5 Dec. (jAneta-Vaz Dias). De heer J. J. IA. Hillebrand, directeur van <lo .ijsfabriek alhier, is met de Noorderzon vertrokken, zonder orde op zijn zaken te stellen. Het schijnt dat een paar accepten hem in financieele moeilijkheden gebracht heb ben. De boeken era kasmiddelen van de ijsfabriek bleken niet aanwezig te zijn Nederland en Spanje. Ingevolge de opdracht van den Minister van Bianenlaadsche Zaken en Landbouw zal de Inspecteur van den Landbouw, b:o£J van den Puitenlmdacben Lapdtowvoor. liehtingsüienst, de heer ir. Th. J. Manshblt, zich binnenkort naar Spanje begeven, ten einde studie te maken van de mogelijkhe den, welke dat land als afzetgebied voor verschillende onzer landbouwproducten biedt, alsmede om na te gaan, wat kan wor den gedaan om den afzet dier producten te bevorderen. 1 I I De Indië-reis vac prof. Treub. Omtrent de reis van prof. Treub naar Nederl.-Indie kan worden mledegedeeld, dat hij den 14en van d'oze maand met het s.s. „Prins der Nederlanden" uit Genua de reis zal aanvaarden, welke beoogt, een re geling van interne ondorneiners-aangelegen heden.. De Z.H.A.M. failliet. Het 'Haagsche Gerechtshof heeft bedemi ijn nooger beroep het failiissenient uitgespro ken van de ZuiddfollandSscha Autohandel Mij (Z.H.A.M.), de bekende onderneming wélke een autobusdienst tusschen Scheve- ningen en WaalhaveLi onderhoudt mjet de gele bussen. 375.000 arbolders op straat LEIPZIG, 5 Dec. (draadloos). In de textielindustrie van Midden- tón West-Saksen en Oost Ttmringen. bestaat sinds 1 December j.l. geen arbeidsovereen komst moer. Uit het textiel gebied1 wordt geSmjehl, dat er krachten aan het werk zijn óm!, na de verwerping van de arbitrale uitspraak vfan 27 October, de arbeiders tot staking te be wegen ondanks het feit, dat er in 'deze in dustrie een minder gunstige conjunctuur heerscht. Indien het tot een conflict komt, dan zullen daarbij ongeveer 375.000 ar beiders betrokken zijn. De toestand wordt zoowel door de werk gevers als door dó leiders der arbeiden organisaties ernstig ingezien. Geen Engel«ch-AmerIkaanBcke Tlootconferentie LONDEN, 5 Dtec. (draadloos). Het antwoord van Baldwin aan dón voor zitter van de vlootcomjmissie vjan het Arno rikaansche Huis van Afgevaardigden is, naar uit Washington geméld wordt, in da vlootcomlmissie voorgelezen. De comimissaris heeft evenwel haar goed keuring aan het voorstel van Britten Ont houden, waardoor dit van de baan kan worden beschouwd. Dit besluit is gekomten hoewel zeer vele, wellicht de meerderheid) der leden van de commissi© persoonlijke voorstanders zijn van het bijeenroepen vian een Ejng!elsch-A!rnlerikaansche vlootcomüe- rentie. De Commissie besloot tegelijkertijd te ijveren voor het handhaven va;n de verhou ding van 5:5:3 voor alle schoepsklassen van de Amerikaansche, Engelsche en Ja- ponsche vloten. SPIRITUS: f33.—. RUWE SPIRITUS: f 16.50 per H.L. ad 50 pCt TRANS-ATLANTISCHE LIJNEN. •Alderamin, p. 4 Missingen, Rotterdam n. AntwerpenAlgenib, 3 te Buenos Aires v. Rotterdam; lAxendskerk, p. 4 Missingen v. Antwerpen. Barbadian, 4 v. Rotterdam n. Galveston. Edam, 4 n.m. v. Bilbao, Rottendam n. New Orleans; Emggairto, p. 4 Perim, Ba tavia n. Amsterdam. Flandria, 3, 18 uur, v. Santos, Buenos Aires n. Amsterdam, Kieldrecht, p. 4, 21 uur Missingen, Ant werpen m. Rotterdam; Koningin der^ Ne derlanden 4 te Sabang, 'Amsterdam n. Java. Leerdam, 4 v.m. v. New Orleans n. Rot terdam; Lochkatrine, 2 V. LAstoria, Pacific» kust n. Rotterdam. Naxenta, 4, 17 uur 10 min. te Landen; Pacifickust n. Rotterdam; Nebraska, 3 v. Vancouver, Pacifickust n. Rotterdam. Prins der Nederlanden, 4 v. 'Amsterdam, n. Batavia. Salawati, 4 v. Indramajoa n. JaVa,Jf Schouwen, p. 4, 13 uur, Sagres, Batavia n. Rotterdam; Sibajak 4, 12 uur, v. Tanger, Rotterdam n. Batavia; Stuyvesant, 4 v. Plymouth 11. Havre, West-Lidië ra. Am sterdam. Hoogwater te Schiedam. 5 Dec. 10.37 uur, 23.10 uur. 6 Dec. 11.51 uur, 0.22 uur. 7 Dec. 13.00 uur, 1.26 uur. Hoogte van het water op do rivieren. Waterstand op 4 Dec. KEULEN, 4.39 M-, gev. 0.23 M LOBITH, 13.72 M. gev. 0.25 Al. Zon en Maan. Zonsopg. 5 Dec. 7.54 u., ondg 15.47 u. Zonsopg. 6 Dec. 7.55 u., ondg. 15.47 u. Zonsopg. 7 Dec. 7.57 n. ondg 1546 u. 12 Dec. N. M. 20 Deo. E. K. Handel en Sedrfêf. Beurs van Scniedam. Woensdag, 5 "Doe. Offieieele noteering van de Commissie uit ie Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f19.— per H.L. van 46 pCt Zonder fust en zondier belasting. 'Namens de Comm. voor de 1 Moutioiin-noteering. TT. J, JANSEN. SPOELING: f2.40. (Ni et-Offlcleel), U9» STAATSLOTERIJ. Trekking van Woerjdag 5 December 1928. 2« Klas-s 3e LUst. Hooge prijzen: 5904 2000.—. 12354 1500 I11I8 12967 ƒ1000.- Prijzen van 38 ïi/fi Burgerlijlte Stand. SCHIEDAM. Gebo ren: 3 Dcc. Hermanus Johannes, zoon ran II. J. Veerkamp en J. C. Wijzenbroek, Dr. Nolctstraat. .VL'AABDïNGEN. Geboren: 30 Nov. Jóhan, zoon van IC. de Jong el» G. Schilder, 3e Bierslootsteeg. Maartje, dochter van A. Wapenaar en J. vam dar Linden, Trompstraat Albert ine Adriama, dochter van B. F. Hofstee en C. H. A AL Beukers, Hoogstraat. 1 Dec. Krijn Arie, zoon van K. Boog en M. Brock, 2e Alaasb oschs traat. Nel is Pie- ter, zoon van G. Assenberg en J. de Jomgh, Koningstraat. 2 Dec. Jacob Johannes, zoon van J. de Ligt en B. Sjoukes, Ge Niouwlandsteeg. Johannes, zoon van P. Koppeiuol en J. Bravenboer, Komelis Sgeclmanslraat 3 Dec. Jolianna, dochter van J. Boomiert en J. van Darn; Jozef Israëlstruat. Maria Francina, dochter van !L II. Fortmam en S. T. B. lloutbraken, 2e Niéuwlandsteeg. 0 v e rl eden: Ferdinand Hamerslag, 30 jaar, weduw naar van A. AL van der Valk, Prins Hen drikstraat. Beurs ran Amsterdam. 4 DECEMBER 1928. STAATSLEENINGEN. VK LR 6 Nederland 1922 1037/, 1037/t 5 Idem 1919 1011/, 101*/i» 6 Ned.-lndiS 1915 100a/„ 101 7 #/t Duitschland 1047/is lOT/j B ANK-INSTELLINGEN. Amsterdamsche Bank187 187 Koloniale Bank 2387i 241 Ned. Handel-Mij171 1717/, Rott. Bankvereen1051/, 105 INDUSTR. ONDERNEM. A. v. d. Bergh's Fahr. A f 1000 105s/, 105s/, t. Berkei's Patent 287»/, 2841/, Calvé Delft 127»/, 127 Centrale Suiker76 78 Jurgens gew370 3691/, Ned. Ind. Gas-Mij258 257 Philips Gloeilampen760 770 Rotterd. Droogdok 194 v. Gelder's Papierfabr240 289l/t Wilton67 68 Anaconda Copper220 216Vi Unit. St. Steel Corpor1661/, 1661/, HANDELSONDERNEMINGEN. Borneo-Sum. H. Mij159s/, 1591/, Linde Teves Stokvis1611/, 162 PETROLEUM-ONDERNEM1NGEN. Kon. Petroleum404 403l/a PerJak CULTUUR-ONDERNEMINGEN. Rubber. Amsterdam Rubber231s/, 2321/, Deli Batavia 161 160 Kendeng Lemboe317'/, 820 N. I. R. Koffie C273 269 Vico128l/i 128'/, Suiker. H.V. Amsterdam 699 698 Vorstenlanden 153 154 Tabak. Deli-Mij440*/, 436 Oostkust176 175 Senembah 6131/, 507 Thee. Rongga L. MS291/, 329 SCHEEPVAART-ONDERNEMINGEN. Hoil. Am. Lijn 83 81'/, Idem Gem. 79 79 Stoomv.-Mij. „De Maas" 100 100 Kon. Paketvaart-Mij Kon. Ned. Stb.-Mij98 92'/, Rotterd. Lloyd Ned. Scheepv. Unie206 207 DIVERSEN. De Bijenkorf115 Thomson's Haven Bedr208'/, 208 Maxwell 41/, 81'/,, Peruvian Corp21'/, 2111/,, PREMIELEENINGEN. 3 Amsterdam 1874 kl. 114'1147/,, 8 7» Amsterdam 1925 kl Witte Kruis 1888 2'/% °/q Antwerpen 1887 ■s y. »4 A4 -A Êsfr^TV v»- 4?,* *£-**s<* V AV?"9» f "1*~J-'r ^IJ^iU- 55 !«V'"*>>'1! V-rt^^WtAI^S^^^ïff t 2526 8514 400- 8959 10S86 13274 18904 100.- 12 37 44 66 158 168 173 175 254 257 268 340 433 452 500 521 590 606 630 706 739 749 865 910 935 943 1033 1132 1261 1313 1341 1404 1412 1456 1496 1544 1553 1599 1709 1719 1776 1820 1857 1918 2023 2041 2048 2077 2236 2314 2350 2393 2408 2473 2475 2593 26/1 26'0 2637 2683 2909 2923 2927 3001 8154 3193 3475 3571 3639 3659 3673 3686 3709 3712 3735 3737 3849 3875 3906 3971 3991 4006 4045 4060 4262 4293 4350 4412 4441 4466 4508 4510 4528 4654 4737 4750 4802 4817 4831 4909 4944 4963 4991 5149 5163 5162 5172 5224 5226 5236 5290 5304 5412 5444 5469 5473 5504 5535 5634 5664 5671 5706 5785 5854 5885 5949 5950 6004 6049 6052 6060 6105 6132 6199 6204 6217 6239 6271 6304 6359 6409 6415 6606 6623 6634 6642 6663 6748 6750 6753 6803 6894 6897 6907 6921 7038 7049 7131 7216 7250 7313 7316 7354 7365 7446 7460 7467 7544 7579 7584 7674 7736 7754 7760 7763 7805 7845 7884 7937 7990 8037 8059 8138 S163 8188 8208 8216 8217 8386 8390 8437 8462 8466 8531 8569 8596 8620 8627 8665 8669 8799 8819 8842 8865 8868 8891 8902 8961 9001 9065 909! 9100 9165 9166 9194 9253 9278 9322 9373 9500 9582 9594 9561 9682 9704 9756 9S59 9944 9976 9988 9992 10001 10005 10128 10255 10277 10279 10332 10335 10462 10559 10576 10530 196C5 10622 10633 10790 10846 10962 10997 11050 11039 11140 mij 11204 11229 11269 11308 11366 11452 11558 115/7 11605 11657 11698 11711 11715 11727 11750 11923 U98S 11993 12004 12077 12145" 12180 122D9 122S2 12355 12382 12442 12533 12677 12721 12731 12750 12767 12799 12863 12S64 12SS9 12910 12965 12987 13050 13117 13134 13144 13145 13156 13169 13236 13308 13349 13403 13418 13463 135O0 13531 13567 13592 13645 1369/ 13776 13821 13823 13827 1383S 13839 13861 13893 13953 13961 13985 14602 14091 14101 14131 14229 14317 14345 14492 14502 14545 14588 14591 14599 14600 14626 14630 14781 14949 14997 15009 15088 15122 15211 15226 15257 15261 152S5 15343 15393 15403 15445 15547 15639 15679 15680 15787 15834 15903 15950 15983 16046 1606 1 16145 16149 16K. 16215 16286 16329 16350 16353 16456 16463 16556 16579 165S9 16613 16622 16638 16647 16648 16664 16677 16762 16793 16811 16S75 16900 16974 16992 17010 17 062 17130 17163 17219 17233 17378 17387 17434 17439 17458 17624 17638 17660 1768! 17685 17713 17758 17802 17S22 17933 17947 17976 18008 18026 18062 18079 1809! 18135 18155 18179 18IS3 18202 18230 18273 18294 1S313 18315 1S378 18397 18404 18416 18417 18462 18556 18562 18610 18641 1S688 18702 18730 18783 18836 18977 19023 1902X 19072 19083 19106 19107 19175 19180 19270 19396 19522 19617 19653 19679 19705 19796 19932 20024 20068 20095 20125 20154 20282 20289 20334 20336 20401 204 09 20433 20438 20442 20540 20544 20572 20608 20627 20680 20688 20796 20823 Ï0SS9 20948 S 1I'M fy aA, uW.*l

Schiedamsche Courant | 1928 | | pagina 3