hoeft eon brief gericht aan den, minister v«n waterstaat, waarin molding wordt ga maakt van do oprichting op 11 Juni j 1. en dat deze vereeniging tlians reeds meer dan drieduizend leden tellende, zoodra do Kon. goedkeuring, dia inmiddels op do statuten ïs aangevraagd, zal zijn verkregen!, oiunid- Üellijk een aanvraag om een zendvergun ning zal indienen. C~ Ee a.s. Kaniervcrklozlngen. Do Democratische Partij heeft besloten, dat voor de as. verkiezingen do kieskrin gen m 4 groepen zullen worden vereeaigd. maar met gelijke lijsten zal worden uitge komen wat do namen der candidaten be treft. Deze groepen zullen zijn: 1, de kieskringen in. Zuid-Holland, Noord Holland en Utrecht; 9. de kieskringen Groningen, Loeuwar den, Assen, Zwolle, Arnhem, Nijmegen Se. Üe kieskringen Den Bosch, Tilburg, Middelburg; i Se. de kieskring Maastricht. Encephalitis na inenting. in de week van 16 tot en mot 22 De cember zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staats toezicht op de Yoiksgézondheid gekomen Oost-IndlS, Pokken-epidemie. Batavia, 31 December. Uit Baros wordt gemeld, dat aldaar een pokken epidemie È3 uitgebroken, Twee honderd gevallen zijn paconstateeid. Et zijn tot dusverre negen tig flood en. Gemeld wordt, dat ter plaatse geen voldoende voorraad pokstof aan wezig is. Baros ligt in de residentie Tapanodle aan tbs iWestkust van Sumatra Verbetering van de volkshuisvesting. De directeur van de bouvpoütio en den woningdienst te Rotterdam hooft een uit voerig rapport samengesteld, waarin wordt gezegd, dat Rotterdam, wat de opruiming van slechte woningen betreft, in de laat ste 40 jaren, in vergelijking met andere steden, is achtergebleven. In verband met dit rapport stellen B. en W. den Rotterdamschen raad voor, thans er dn beginsel goedkeuring aan te hechten, dat door hen aan de betrokken diensten opdracht wordt verstrekt tot het ontwerpen van een plan voor de vererschte varbetering in de stadsdeelen tusschen de Gedempte Binnenrotte en de Gedempte Be iers! ooi en G oudsch e wag castraat en tot voorbereiding van de onteigening ter ver betering van de volkshuisvesting in de bedoelde stadsgedeelten. Inspecteur van de scheepvaart. Bij zijn aftreden als inspecteur van de scheepvaart in het tweede district is de heer G. A. Bouman te Rotterdam, gehul digd. Namens de hoofdambtenaren werden hem twee etsen en namens de ambtenaren werd hem een clubfauteuil aangeboden. Met ingang van 1 Jan. is de heer A \V dkammer, thans adjunct-inspecteur, als opvolger van den heer Brouwer opge treden. STADSNIEUWS, Gemeenteraadsstukken. Straatnamen in Kortland. B. en W. stellen den raad voor de vol gende namen van bekende schilders te geven aan nieuw aan te leggen straten in Kortland: 1. Albert Cuijp, 2.Anth. van Dijck, 3. Frans Hals, 4. Gerard Dou, 5. Hobbema, 6. Jacob Maris, 7. Jan Steen, 8. Jan Vermeer, 9. Jozef Israels, 10. Alesdag, 11. Van 0stade, 12. Pieter de Hooglt, 13. Potter, 14. Rembrandt, 15. Rubens, en 16. 'Van Ruijsdaei. Indien Ide raad zich met dit voorstel kan vereenigem zal dus naast de z.g. dichters- en schrijvers-wijk in Kortland een schilders wijk -ontstaan. Verkeer Ylaardlngardijk. B. en iWl schrijven aan den raadt Naar aanleiding van het in de raads vergadering van 9 November j.l. inge komen schrjjven van het lid van den Raad, 'den heer J. Dinkelaar e. a., waarin wordt aangedrongen op verbetering van het ver keer op den Vlaardingerdijk, meer spe ciaal op het gedeelto gelegen tusschen den toegangsweg naar de werf van de firma AVilton en de verlengde Burgemeester Knap- p-erüaan, hebben wij den Directeur van Gemeentewerken opgedragen, maatregelen te overwegen om in den be3taanden toe stand verbetering to brengen. Genoemde Directeur hoeft zich daarop in verbinding gesteld met het Hoogheem raadschap van Delfland, om te bereiken, dat op den berm, die particulier bezit van Delfland is, tijdelijk een voet- of rij wielpad zou mogen worden aangelegd. Het bleek, dat hiertegen van de zijde van Delfland bezwaar bestond, op grond van de bestaande overeenkomst, waarbij is bepaald, dat wegverbreeding naar do Noordzijde zal plaats hebben. Zoolang nu de Klein-Babbersp older niet is volgespoten, zal die verbreeding onmogelijk zijn. AVat aangaat de verlichting, kunnen! wij mededeelen, dat voor het leggen van een kabel inmiddels vergunning is verleend, zoodat dit werk reeds in uitvoering is. Tegelijkertijd zal een sterkere verlichting worden aangebracht in het verlengde van de Burgemeester Knappertlaan, aansluiten de aan den Vlaardingerdijk, A'oor zooveel mogelijk was is door ons getracht de gewenschtö verbeteringen aan to brengen. Gaarne geven wij de verzekering, dat onze aandacht vorder op dez'o zaakgoves tigd zal blijven. Uitbreiding kantoorgobouw Tebhnischo Bedrijven. B. en W. schrijven aan den raad: Reeds ge mimen tijd doet zich do be- hoefto gevoelen aan ver greeting van de kantoorruimte in het administratiegebouw van do Technische Bedrijven. Vooral do laatsto jaren, waarin eon bui tengewoon belangrijke aanbouw in do ge meente hooft plaats gevonden en het in wonertal sterk is toegenomen, waardoor tot uitbreiding van personeel moest woor den overgegaan, is het slechts met kunst en vliegwerk mogelijk geweest, dat per soneel in do bestaande beperkte kantoor ruimte onder to brengen. Dtezo toestand kan niet langer worden bestendigd, waar dit ten koste zou gaan van de alge- meeno administratie, met het niet denk beeldige gevolg, ontwrichting van den kan toordienst. Het spreekt wel vanzelf, dat hierin voorziening moet worden gebracht. Daartoe hebben do Technische diensten, tn overleg mot elkaar,' een plan ontwor pen, n aarbij in de eerste plaats do kantoor ruimte wordt vergroot. Bij dozo gelegen beicl is tevens de verdere indeeling van het gebouw nader hekeken en waar ge-blo ken is, dat het aanbeveling verdient, ooi; hierin oenigo verandering te brengen, is daartoe overgegaan. Voorts is het nood zakelijk het aantal vertrekken met enkele uit te breiden. Het plan tot uitbreiding en verbouwhig leggen wij hierbij over. De kosten van uitvoering warden ge raamd op f 50.000, welk bedrag uit de middelen van de Technische Bedrijven kan worden gevonden. Met dit plan heeft de Commissie voor do Technische Bedrijven, zoomede de Commissie voor de Gemeentewerken, zich vereenigd. Waar ook ons College er mee instemt, hebben wij de eer u voor te stellen aan bovengenoemd plan tot uitbreiding Yam het kantoorgebouw van de Technische Bedrij ven uw goedkeuring te hechten en daar voor een cxediet te verte-enen van f 50.000. De a.s. Kamerverkiezingen. Ret bestuur van de afd. Schiedam van do S. D. A. P. zendt ons een afschrift van een motie, die in do afd-eolingsver- gadering van 30 Doe, ji. is aangenomen: Da afdeeling Schiedam van de S.D.A.P., kennis genomen hebbende van hot schrij ven vah_ den secretaris van de Partij-fede ratie Rotterdam in de Voorwaarts van 14 December 1928 betreffende de candi- dnatstelling voor de Tweede Kamer; vaststellende le. dat door de Federatie Rotterdam bij stemming door de loden een lijst is vast gesteld, waarop o. a. voor de 5e plaats A. B. de Zeeuw en voor de 10e plaats Van der Houven ïs aangewezen; 2e. dat in de vergadering dd. 25 No vember 1928 van de afdeeliugen, behoo- rende tot het Gewest Zuid-Holland, bij stemming een groslijst is vastgesteld, waar op o. a. voor do 5e plaats Van der Hou ven, maar A. B. de Zeeuw in het ge heel niet voorkomt; 3e. dat blijkens de mededeelingen boven- bedoeld van den secretaris der Federatie Rotterdam, nadien, op uitnoodiging van het Gewestelijk Bestuur, een bijeenkomst heeft plaats gehad, van de Dagelijksche Besturen van de Gewestelijke Federaties Zuid Holland en Rotterdam, alsmede van de Partijraadsdelegaties, in welke men tot volledige overeenstemming gekomen en be sloten zou zijn den Partijraad te advi- seeren voor Ratterdam-Donlrecht een gros lijst samen, te stellen, op w-elke A. B. de Zeeuw als no. 5 en Van der Houven als no. 6 vooikoi.it en nog meerdere wijzi ging in do lijst, door het Gewest Zuid- Holland vastgesteld, is aangebracht; constateert 1. dat het Reglement onzer Partij voor de vaststelling der groshjst een zoodanige instantie als de bovenbedoelde bijeenkomst niet kent; 2. dat zulk een bijeenkomst niet bevoegd is den Partijraad van advies te dienen, daar zulks krachtens art. 20 aan het Partij bestuur is opgedragen 3. dat volgens art. 19 van bet Regle ment onzer Partij de federatiebesturen de door do gewestelijke vergaderingen vast gestelde lijsten binnen een week aan het P. B. behooren door te zenden, zonder meer; 4. dat de Federatiebesturen don uitslag der stemming in hun afdeelingcn niet heb ben geëerbiedigd, doch met terzijdestelling van deze eigenmachtig daarvan zijn af geweken; is van oordeel, dat deze handelwijze in flagranten strijd is met de begrippen van democratie, zooals deze in do Partij norden verstaan en namens haar worden verkondigd betreurt dat door het Partijbestuur tegen dit eigenmachtig ingrijpen niet is opgetre den, en zelfs do Partijraad overeenkom stig het advies der „bijeenkomst" heeft besloten; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Partijbestuur, van do bestu ren der Federaties Zuid-Holland on Rot terdam en vau do afdeel ingen daartoe be- hoorende, alsmede ze te publiceeren in da pers. f -Lt —1 Jubileum. Het was heden een buitengewone dag voor don heer G. J. v. d. Vlies. Dieze is. n.l. vandaag 40 jaar in dienst van de firma Thomas Heiligers en Zoon, distil lateurs hier ter stede. Hedenmorgen werd de jubilaris met zyin naaste familieleden per auto afgehaald en in het privékantoor der firma ontvangen. Daarwerd de heer Van der Vlies achter eenvolgens toegesproken door een der fir manten, mevr. Ii. MeijerHeiligers, die b'oemon en mooie geschenken aanbood; door den heer L. Kramers, van de ferma Gebrs. Kramers (dia in hetzelfde pand als de firma Thomas Heiligers en Zoon is gehuisvest), welke eveneens bloomen on oen cadeau onder couvert overhandegde; door den oudstenknecht van do firma1, den heer J. Vos,__die namens hef_ pert soheol hot woord voorde en eveneens een stoffelijk blijk van Anoelevon gaf, en 'den heer II. 'Sleeuw, agent van de firma te Zwolle, die namens Tie clientele en vrien den. een cadeau aanbood. Daarna word een schrijven voorgelezen, waarin meegedeeld wordt, dat den jubi laris door II. AI. do Koningin do medaille in zilver, verbonden aan do Oranje Nas sau Orde, is toegekend. Voorts waren er "tal van telegrafische en schriftelijke gelukwenschen en cafleaux ingekomen van particulieren. Na do huldiging ten leantoro is do jubi laris, die door zoovele hartelijke hiijikcn van belangstelling verrast was, met zjjin famiiüo per apto naar zijn woning gebracht, waar in den familiekring do blijde dag verder zal worden herdacht. „De voerman van den dood". Door de Vrijzinnige Lutherscho Jonge ren Vereeniging zal hier ter stede, op 25 Januari ia Musis Sacrum, worden1 opge voerd hot toonoelspel in 4 bedrijven„De voerman van den dood". Dit toonecfepd is door ds. L. S. P. van der Chijls en diens zoon, den lieer F. B. van! dor Cliijs, bewerkt naar den roman van. Seüma Lagor- löf. Dit werk is Donderdag 27 December j.l met veel succes door het zelfde gezel schap in Odcon ie Rotterdam opgevoerd, Contröle op den werktijd. Het Nieuwe jaar was nog maar een uur oud, toen eenige autobussen; van de firma Korpel werden aangehouden! door de po lite om te controleeren of de arbeidstijd, die geregeld is in de bepalingen op de openbare middelen van vervoer, niet werd .overschreden. Een dor chauffours schijnt op eigen ini tiatief, nadat hij! was gehoord; met zijn autobus naar de garage te zijn terugge keerd. De ongevaarlijke Browning. Er is op Oudejaarsavond! braaf geschoten. Maar alles in de lucht! Een gerucht ging, dat in' de Grocnelaan twee zwagers niet in de lucht, doch op elkaar zouden hebben geschoten. Dat is echter fantasie. Wel hadden de twee zwa. gers oneenigheid en de een had tot de ander zooiets gezegd als: Eigenlijk moest ik je doodschieten! Alen wist, dat de dreiger een schietwapen had, maar toen de politie haar belang stelling toonde, bleek dit oeuz.g. hom den pistooltjo te zrjïi, in, Idea vorm van een Browning. Schoorsteenbrandjes. i Ten -liui/.e van H M. aam de fetrijtensche- straat heeft Maandagmiddag een schoor steenbrandje plaats gehad, dat door de bewoners is gebluseht met een hoeveel heid zout. Hedenmiddag omstreeks 12 uur werd brand ontdekt in een1 huis aan da Vriend. schapsAtraat. De brandweer, die gealarm eerd was, verscheelt spoedig mbt een ma- terieelwagen ter pl&atse, doch het schoor steenbrandje was reeds door de bewoners met zout gebluseht. Het plafond in de Gasthnlskerk. Niet donderend geraas is 's nachts een stuk plafond ia de Gasthuiskerk naar be neden gekomen, ter grootte van het blad van een flinke tafel. Het stuk plafond kwam. in hot middendpad terecht. Alen wist wel, dat het plafond slecht was, maar men had toch niet venvacht, dat juist op die plaats het zich zou be geven. Verslag van don Gemeenteraad. (Vervolg van het Tweede Blad). Vergadering van Donderdag 29 Nov. 1928. 's Avonds 8 uur, II. Voortzetting algomeeno be schouwingen Begrooting 1929 (Vervolg). Do heer Weergang, voortgaande: De heer Van Velzen heeft ook gesproken over het weren van spr. uit de commissie voor het B. A. Do hoer 4ran Velzen heeft dat gedaan op eon wij zo, die, gezien do practijk in den raad, nooit to verdedigen is. 't Is als een persoonlijke heloedigmg op te vatten, als do heer Van Velzen zegt: we kijken naar het intellect van do men schen en daarmee houden we rekening bij het samenstellen van do commissies. Als dat Inderdaad waar is, staat spr. paf, want er zitten mensclien in commissies, waarvan men vooruit niet wist, wat ze zou den prestoeren. Is er een examen afgeno men? Spr. zou hot toejuichen, als hij' tot do school van adspirant-ccmimissieleden zon worden toegelaten en gaarne zal hij exa men doen; vooral om als lid gekozen te kunnen worden van do commissie voor het B. A. D« hoer Van Vel zen heeft de zaak belachelijk gesmaakt, want er zijn jongo raadsleden, die niet geëxamineerd zijn en toch dadelijk in 3 of 4 commissies werden benoemd, 'tls onbillijk, dat men een zekeren maatregel alleen op den ver tegenwoordiger van de Chr. Dem. IJnie gaat toepassen. 1 Spr. lijdt niet aan zelfoverschatting, maar hoeft wel oen behoorlijke dosis zelf vertrouwen, als hij zegt, dat lïij1 in enkele commissies, oen 2-tal b.v. gekozen had behooren to pvorden. 'Als do hoer Broek zijn benoeming in de Commissie voor Onderwijszaken verdedigt, is dat zijn recht. Alaar spr. verdedigt ook op do zelfdo gronden zijn recht. Do vertegen woordiger van dio Chr. Dom. Unio is on dergebracht in do Commissie voor hot on derzoek der rekeningen en die heer Ka velaars hoeft toegegeven, dat dia commis- sio niet voel to beteekoncn. heeft. Do Voorzitter: Elko commissie heeft haar waarde I Do heer Weergang zegt wol in. één cotmmissio' te zijd benoemd, maar prac- tisch heeft deze bod weinig oih 't lijf. Door dén heer Hoogondam is opgemerkt, dat do plaats in do Comm. voor liet B. Ai wel (door eon 01 vr. Dom. was bezet, inaaT ilat was eigenlijk een IA'. II'. zetel. Waar Haalt Üo hoer Hoogonidain het historisch recht vandaan om aanspraak te kunnen maken op die 'plaats? Hot steintnonoijfer der IV. 11. is hij do laatste verkiezingen aanmeakdijik gedaald en hun a'antal zefcfc in den raad is zelfs met één! verminderd Waar is het historisch recht van Ide A1. R., waarop do lieer Hoogondam zich heeft be roepen? Datzelfde recht hebben de Al R niet Idoen gelid on,, toen er oen vacature kwam in hot College van B. en W>. 'Als dat recht gelden "zou voor do bezetting van ecu plaats in do Commissie voor het B. IV. zou d-at evenzeer moeien gddeu voor eon plaats in het College van B en W. Do rcclitsche fracties bobben gomectid de Clip Dem. Unie maar in den doofpol to moeten stappen. Of don] hoeren dat ge- inkt is? Spr. 'gelooEt het niet! Zoolang de mogelijkheid beslaat voor spr. als mens el i zich daartegen te verweren, zal liet ook niet 'gelukken. Alen kart leven uit. een Christelijk! be giiisel en conservatief, maar ook zoor voor uitstrevend zijn, heeft de heer De Bruin gezegd. Spr. zegt don heer De Bruin dank voor liet uitspreken van deze nieeaiiag Spr. is rechts, maar in do toepassing v'an zijn beginsel z!al hij zoo noodig met links meewerken aan liet tot stand brengen van sc'Ciale hervormingen. Do heer v. d. Kraan heeft oen vader lijken raad willen geven, toen luj sipr. advi seerde öp een Zondagmiddag maar eons to overdenken of Gods Woord en de leer van Marx wel met elkaar te rijlmen zijn. Hoe goed bedoeld ook, deze uitlating verraadt den heer v. d. Kraan. 'Als dezo nl. Alarx kende, zou hij weten, dat niet zoo maar even op een Zondagmiddag is uit te zoe ken, of de leer van Marx era Gods Woord ook met elkaar in strijk! zijn. De uitlating verraadt, dat de heer v. d. Kraan Marx niet kent! i De heer Hinkelaar: Dat is hem niet kwalijk te nemen. De hoer Wieergang wil kien lieer v. d. Kraan ook een raad geven!, n.l. om eens te lezen: Do held! in,volle wapenrusting en De vrijmaking dor Arbeidersklasse van Talma. t De heer v. d'. Kraan: Die heb ik! Do heer Weergang: 'Als de heer v. dl Kraan die boeken kent, zal hijl zich cok niet verwonderen als ik vasthoudend aim Gods Woord, wil meewerken tot het verwezenlijken van sociale hervormingen Aon den heer Kavelaars brengt spr. dank voor zijd toelichting inzake het vonten op Zondag. Als het niet mogelijk is een verbod van ZonklagsVeinten uit te vaardigen, zal spr. zich daarbij moeten neerleggen, maai 't lijkt practisch toch niet onmogelijk daar toe te geraken, gezien de overtuiging van do groote meerderheid der bevolking. De heer Dinkelaar heeft spr., herinueud aan wat in de pers is meegedeeld, n.l. dat do Cln-. Dem. Unie wil samenwerken mei rechts. Dat zou de reden geweest .zijtn, waarom de soc. dom. blanco hebben ge stemd, toen een lid van do commissie vcor liet B. A. moest worden benoemd. Spit heeft reeds bij interruptie gezegd: Het eerste gedeelte is juist. Het beginsel van spr. is rechts, maar voor oen samen werking met rechts, zooals dat hier ver staan wordt, leent spr, zich niet. Alon moet spr. met inideelon bijl do coalitiepartijen. T Is OTiverkbiarbaar, dat do Chr. Hut. wel willen, samenwerken' met hen!, die voel ver der van de Chr. Hut. afstaan dam spr., maar niet met de Chr. Dem. Do heer Ifoogetidam hoeft betoogd, dat wat spr. heeft opgemerkt omtrent het stand punt van de A. it. inzake liet laten vallen van werkloozen onider de Armenwet, nie! juist zou zijn geweest en do heer Iloogon- dam heeft art. 5, dat later artikel 6 is gewonden uit liet A. R. program voorge lezen. Dat do we.rkloozen door do Ai. R. niet naar liet B. A. worden gezonden is een onjuistheid uit don mond van den lieer Hoogondam. Over vakvoreonigiiigon wordt in dat artikel niet gesproken. IJo heer Hoo gondam wil do vakvoreenigingen een taak opleggen, maar die zullen zijl niet aan vaarden. Do 'Voorzitter: 'tls allemaal wel zeer interessant, wat u zegt, maart ik moet u toch verzoeken om u bij de replieken wal te bekorten. Do hoer Weergang: De hoer Ifoogen- dam heeft beweerd, dat in do A;. R. partij alleen maar A. B. zijn en geen arbeiders üe heer Hoogondam: Daar wordt bij ons niet naar gekeken! Do heer Weergang: Alaar in do L\, R. verkiezingslcctuur werd do lieer Wicken- icamp aanbevalen als cainkhdiaat, op grond van de omstandigheid, dat de heerWiie- kenkamp een Christen-arbeider is. Spr. wil 31/2 regel uit zijn beginsel-pro gram cilecren, dat niet alloc® voor Schie dam geldt. Daarin staat, dat do christelijke arbeiders verlangen onder' den druk uit te komen, omdat het onmogelijk blcok in do bestaande chr. partijen met oom oLgen lijst uil to komen. Als de heer Hoogondam zegt: In onlzo partij! kennen wo alleen A R., dan antwoordt spr. daarop: Ik ben geen A. R., omdat in die partij geen' reke ning wordt gehouden1 met arbeidersbelan gen. Spr. heeft toen hij! bij do algomeeno be schouwingen in' oersto instantie liet woord voeikle nog één vraag vergoten!, dio spr. nu gaarne wil stellen1. Zij betreft schoot; G 2. Deze is aangewezen als opleidingsschool voor II. B. S. en Gymnasium. Alaar wat is do reden, dat van die school bepaalde kinderen worden geweerd? Dat schifting van do leerlingen noodzakelijk is, wil spr. erkennen. Maar op spr. heeft hot demi in druk gemaakt, dat bij de toelating tot school G2 op do financieele draagkracht vam do oudeu's wordt gelet en dat acht spr. oen onjuist standpunt. 'tLijkt 'spr. onmogelijk bij do inschrijf ving van leerlingen', dus bij kinderen van G jaar, reeds vast te stellen, of zij ovOr vol doende intellect beschikken! om op school G 2.jnee te kunnen. Spr. heeft onikolo p'aia- diigoigischo wori en gelezen en is jaren' jeugdleider geweest. Daarbij heeft hij do ervaring opjgoilaan, dat men in sommige kinderen, waarvan men voor do toekomst zeer veel verwacht, teleurgesteld wordt ten ook het tegenovergestelde doet zich Voor. Daarom is het onmogelijk: op G-jarigen loef- tijd tote schiften, Goschiedt die scliif. ling alleen in verband met do financksole draagkracht van do ouders? Dan is men' onbillijk tegenover do arbeiderskinderen, die, ofschoon zij' over voldoende intellect beschikken, geweerd worden. Als selectie wordt toegepast op de kinderen, die worden aangegeven voor school G 2, naar lum in tellect, lijkt spav dat con onuitvoerbare op1- gnve en als die selectie wondt toegepast, 1 Aening liotmcnU met den maatseiiapp|es- lijhen welstand van de ouders, dan moet spit betreuren, dat een sociaal voélend wethouder van onderwijs dat tolereert. Dig lieer Fetter vraagt liet woord'. )W Voorzitter maakt bezweten liet lum to vcrleenen, omdat van! elko fractie maar één lid zou. spreken bijl do replieken'. De lieer Fetter heeft die afspraak niet gemaakt. De heer Dinkelaar en mevr. Reri- r he 111de Wilde meenon, dat de heer Ketter het recht heeft het woord' te Voeren, ils luj! dat wenscht. 1 j De Voorzitter verleent den heer Fet ter alsnog liet woord! bijl wïjlzo van uitzon dering, '- Do hoer Fottor herinnert 01' aan, wat do heer Van Velzen gezegd heeft over Ij et verrichten van overwerk aan! de gas fabriek. Alaar liet officicele verslag van don vehiodamschcn Besturenbond doelt mee, ifat aan do T, B. 60 en 70 uren per week «werkt wordt. Spr. zou niet, zooals do neer Van Velzen rauwelijks durven ver baren, dat dit onjuist as en dat er niet wordt overgewerkt. Tegen een onbei uurtje meewerk lieeft spr. ook geen bezwaar, 1 mor spr. vermoedt, dat do wethouder Wer vend is ingelicht. t üe heer Steens: Van wanneer is dat verslag van den S. B. (B|. De lieer Fetter: Van 1927. Spr. lieeft tiet een schandaal genoemd, dat 01' zoo lang wordt overgewerkt en daraan heeft de lieer Van Velzen zich geërgerd. Maar laat deze de cijfers overleggen van do over uren, gemaakt aan do T. B. 'tls mogelijk dat spr. dan een fiasco lijdt, maar voor- loopig twijfelt hij niet aan (do juistheid dei' cijfers, door de betrokken vakvereeni- ging genoemd. Sp!r.vis tegen het verloenen Van een kin dertoeslag, maar daar do gemeente liet in stelde, omdat zij haar personeel te laag aezoldigde, wil spr. aan do lagere amb tenaren en beambten dien toeslag laten, Spr. ziet liet nut niet in, waarom een! amb tenaar, die f6000 salaris heeft, ook nog een kindertoeslag moet hebben, te minder, daar do rechterzijde toch op liet standpunt zegt te staan, dat een vader maar voor zajn eigen kinderen moot zorgen, wat best kan, als luj f GOOD verdient. Als rechts dien kindertoeslag als eon piincipieele kwestie beschouwt, begrijpt spr. niet, waarom dezo dan niet"algemeen in do Zuidelijke provincies is ingevoerd. inzake do z g. „blinde posten" heeft spr. nog geen antwoord ontvangen. Uit niets blijkt, waarvoor die gelden zijn uitgegeven, tiet antwoord, dat op spr.'s opmemng in de AI. v. A. is gegeven, sloeg daarop als nul Lang op een varken! Bij de uitgifte van den Scluedamschen Rds, do Scliiodamsche industrie 'in IVoord >n Beeld zijn valscbo practijtvoni toegepast. -Ar. liad verwacht, dat liet gemeentebestuur do gelegenheid zou hebben benut om zijn excuus aan te bieden aan de incLustricelen, omdat deze in den waan zijn gebracht, dat het lner een officicele uitgave van de ge meente Schiedam belrof. Een woord van ec.ums had avcI gehoord mogen worden. Ook op zijn vraag inzake do radiodistri- outie heeft spr. geen antwoord ontvangen. En 'tis toch zoo'n onschuldige zaak. B. en W. maken zich over dezo aangelegenheid! niet druk, maar voor do mensclien, die een concessie voor radiodistributio hebban' rnngevraagd, is do zaak wel van groot bdiiiig. Die mcns'chen willen gaarne iets verdienen en 'tgaat toch niet, aan, dat, B. on W'. iemand nutteloos en noodeloos in /ij'n broodwinning belemmeren. Waarom weidt dezo zaak tegengehouden? Wat in comité-igenoraal over do radio-distributie is gezegd aan de tafel van B. on W. was ge heel onjuist. De voorzitter was verplicht geweest spr. te rechtvaardigen. De Voorzitter meende, dat de heer Folter ook in de afspraak betrokken was, lat van elko fractie ma,a,r één, lid! bij do replieken zou spreken. Do heer Fetter: Dio kwestie is ook wel in onze fractie bosproken, maar do stemmen slaakten! (Vrooliijlkheid). De heer Slavenburg doelt moe, d'at aan do f 29.0D3 van! liet fonds voor bi- zondero doeleinden geen bestemming is ge geven. Dat fonds heeft in moeilijke tijden! reeds dikwijls goede diensten bewezen, 'tls gemakkelijk een dergelijk fondsjo to be- zitien, al hopen we met, dat wc hot noodig zullen hebben. Do hoer Fetter had verwacht, dat 'het ge meentebestuur z'ijin excuus zom aanbidden aan hen, die ia den Scliiodamschon Gids bobben gcaldvorlcerd, maar dat was geen officieoio uitgave en de gomeonta is er niet voor aansprakelijk, als zij wol als zoo danig mocht zijn aangediend. D,at dit go. bound! is, was ons niet bokonld.__.Als een stadgenoot tot ons komt met hot verzoek '11 uitgave, die in hot belang van onze stad kan zijln, to, steunen!, door liet plaatsen «van een aldlvertëntié,dan doom wo dal. Als achteraf gebleken is, dat do uitgave niet aan lnaar dool lieeft beantwoord', dan was dat toeli zeker niet to voorzien, In do gemeentexokening worden alle jpfj ggsesammaai

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2