Schiedamsche Courant, m REfi TWEEDE BLAD Woensdag 2 Januari 1929, No. 1900! BmTENLAff j). De soctariselie omroep-Tereonigtngen. De Vereeniging van liberale najdio ama teurs heeft tot de K.R.O., N.O.R.V., en VARA den volgenden open brief gericht. „Bij dezen hebben \vij de eer te uwer kennis te brengen, dat de vereeniging van liberale radio-amateurs (VD.R.A.) zich dd. 18 December 1928 opnieuw tot deni Mi nister van Waterstaat gewend heeft met het verzoek, haar voorloopig ten spoe digste de beschikking te geven over oenige zend-uren, totdat na de instelling va|n den Radio-Raad een definitieve regel ng zal zijn getroffen. Onze vereeniging heeft deze her nieuwde aauvrage gedaan op grond van het feit, dat hij1 den huidigen toestand het liberale volksdeel nog steeds uitge schakeld is van den radio-omroep, hoe wel het thans, evenals de andere groe pen over een eigen omroeporganisatie be schikt, welke blijkens de betoonde belang stelling zelfstandig lot uitzending instaat is. Gelijk u bekend is, hadden de liberalen, in afwachting van het instellen van een nationalen omroep, om die reden nim mer inwilliging van hunne reehtmatgcaan spraken vei zocht. Hoewel zij thans, nood gedwongen niet langer afzijdig kunnen staan, blijven zij nog steeds de voorkeur, geven aan één algemeenen nationalen om roep, overtuigd ook als zij zijn, dat het overgroolc deel van de luistoiaars afkeeiig staat tegenover de politiek godsdienstige sectaiische omroepen. Zeer gaarne zon onze vereeniging bij de andere omroep organisaties een laatste openlijke poging ondernemen om in 1929 gezamenlijk aan Nederland een waarlijk nationalen omroep te geven, hij wel ken alle strijdpunten betreffende politieke, sociale en religieuze aangelegenheden bui ten den omroep worden gehouden Een omroep derhalve, welke als dienaar van liet algemeen nationaal belang slaat boven do strijdvragen der politiek en der levens beschouwing, de kunst-uitingen opvoert tot een peil, onbereikbaar voor de bijzondere omroepen, ,op wetenschappelijk gebied de begeerde neutrale voorlichting geeft en aain de religieuze behoefte voldoet door de uitzending van kerkdiensten, welk'o nie mand krenken en een taak! overlaten aan de bijzondere organisaties In een zoodanigen nationalen omroep zou uiteraard geen plaints meer zijn voor een zuiver politieke omroep organisat e als de onze doch het bereikte resultaat zou alsdan haar opheffing niet doen hetreuien. Mocht echter vrees voor neutraliteit u af wijzend doen staan tegenover deze ge dachte, dan zal dit uiteraard bij de vrijzin nigen de laatste aarzeling wegnemen om als één dor groote politieke groepen hun deel van den beschikbaren zendtijd ten volle op to eisehen". Vangen van vogels. liet Tweede Kamerlid Rnat heeft tot den minister van hi'nnénlandsclie zaken en landbouw vragen gericht inzake het vangen van vogels en het instellen van een onderzoek naar de talrijke klachten) over igroote schade veroorzaakt door spreeuwen en lijstern.1 Onderscheiding. De Koningin heeft den aftredendein zaak gelastigde van Hongarije, den hoer L. von Rudnay. het commandeurskruis der Oranje Nassau-orde verleend.1 Corps diplomatique. Te 's-Gravenhage zijln aangekomen prins Vamnaidya, afgetreden gezant vah^ Siam bij1 ons Hof; majoor Wnitsow,militaire attaché van de Vereanigde Staten in Brus sel en in Don Haag, ön kapitein tor zee Trolley de Prévaux, marine attaché van) Frankrijk te Berlijn en in Den Haag Kolonisatieplan Z.W.-Frankrijk. De Regeeringscommissie voor Emigrate van Landarbeiders naar Fralnkrijk, zal waai sclnjnlijk in de gelegenheid zijln in de eerste helft der maand April 1929 een tiental landarbeidersgezinnen te plaatsen, in Z. W. Frankrijk, waar reeds oen aantal j N oderlandsehe gezinnen als doel bouwers zijn geVestigd. In aanmerking; komen gezinnen bij voor keur met volwassen kinderen, die met liet gelieclo landbouwbedrijf (veehouderij on werk op het land) bekend, zijn. De gezin nen zullen eerst gedurende ongeveer eeln halfjaar in loondienst werken, teneinde op do hoogte to komen van den landbouw in Frankrijk. Daarna zal gelegenheid bestaan zich als deelbouwer (halfbouvver) le ves tigen. 1 Gegadigden kunnen zich schriftelijk op geven vóór 15 Januari 1929 bij den Se cretaris dor Commissie, Bezuidenhoutsclio weg) 97 te 's Gravenhage, 101, le lid der Lager Onderwijswet voor de bijzondere scholen over het jaar 1925. Volgens de berekening, welke hierbij gaat, hebben de uitgaven voor het openbaar ge woon en uitgebreid lager onderwijs ter zake van de kostein, bedoeld in artikel 55 der wet onider e tot en meit li en o, als mede die van instandhouding over 1925 per leerling bedragen resp'. f 13.79-17 an f27.3400. De vergoedingen, waarop de bij zondere scholen op de basis' van deze cijfers recht hebben, zijn in de mede hierbij- gaande nota berekend. iWij stellen u voor de vergoedingen op de daarin opgenomen bedragen vast ste stellen. Voor de scholen, die in 1923 zijn ge opend, behoort nu mede Üfe eerste drie- jaarlijksche afrekening plaats te hebben. Het betieft de school Lekstraat van de Vereeniging tot bevordering van Christe lijk Onderwijs en de school IJsselmonde- schestraat van de Sint-Willibrordussticliting. In do stukken, die wij ter inzage voor uw loden hebben gelegd, is het resultaat van het onderzoek naar de ten behoeve dien afrekening ingediende bescheiden opgeno men. Voorzoover nu deze afrekening van invloed is op de vergoedingsbedragen over 1925 (en dit is alleen hot geval met de school IJsselmondesclieatraat) hebben wij in do ontwerp-beshiiten, welke wij' u hierbij aanbieden, er rekening mede gehouden Wij stellen u thans voor overeenkomstig die ontwerpen te besluiten. Deze zijn voor de St. Willibrortlus- stichting U. L. O.-scliool Nassaulaan 42 f 1442 18yL> G. L. O.-scliool Nassaulaan 42 -3190 06 U. L. O. school Westmolenstraat -1476 36 G. L. O.-scholen: Westmolenstraat -2776.18 Korte Haven 27 -2724.45 Nieuw© Haven -4121.17 Warande 157 -1424.30 Warande 150 - 3465,92 Lange Haven 105 -3445.23 Dwarsstraat 33 -4017.71 Edisonplein - 3392.32 IJsselmondescheslraal -2965.86 Samen f 31741.7-0/2 Voor de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs: U. Ij. O.-school Oostsingel 9 f 1722 42 G. IJ. O.-sckool 'Oostsingel 9 -3531 44 G. L. O.-scliool Broers vest 29 - 2507 19 Cr. L. 0,-school Lekstraat - 942 51 Samen f8703.56 Voor de Vereeniging voor Geref. School onderwijs U. L. O.-"schooi Singel 2-R f 2009 49 G. L. 0.-school Singel 24* - 3327 97 G. L. O.-school Tuin laan 64 - 195195 Cr, L. O.-school Stadliouderslaan - 4010.81 Samen 111300 22 Te verminderen met de door het schoolbestuur zelf jgeinde schoolgelden ad f 522S.11 Samen f 6072.11 Gevonden voorwerpen. To bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 'smiddags: Doosje in.li. deurslot, kindertaschje, d,- handschoon, porteniomxaie, bond. Bij vinders: zilveren dames-armbandhor loge, A. d. Hammen, 'Oostsïngel 48; astrakan heerenhandsolroon, J. S'avenburg, St. Liduinastraat 78; portomonnaie met inh., v. d. Ende's Garage, Graaf Floris- straat 60; portomonnaie met inh., B. de Koning, Da Gostastraat 41a; strop staal draad en 2 haken, L. v. Otterloo, van SmaJcveltstraat 31b; zakmes, L. v. d Berg, Nooidvest'aan 12; bond, G. van Beers, Ilagastraat 45R. K. kerkboekje, II. de Wilt, Klein Gi oenen daal 23/8; doublé arm band, J. Prem, Anth Muijsstraat 51; auto- s'iinger, A. de Reuver, Mariastraat 53b; al penmuts, J. 'Giüle, Rozenburgerplein 6b; glacé handschoen, D. ran Katwijk, Gas straat 36; kindorhandsclioen, 11. Krabben dam, Aleidastraat 10S; zakdoek, inh. geld, M. Moos, Noordvestlaan 42; bruine hand schoen, J. v. d. Bijl, Houtstraat S; stren gen wol, W. Leonderts, Verbrande Erven 17; hondje, J. v. d. Heiden, Singel 202/5; zilveren armband en étui, inh. zilveren rozenkrans, H. Putters, K'eme Baan 33; dor,, inh. corset, A. v. d Tuijn,, West franke andschestraat 45; belastingplaatje in étui, IV. Timmermans, Ileenviiotschestraat 26; wit keeshondje, J. Osnabrugge, IJssél- mondcscheslraat 78; bril, J. Jansen, K, Singejstraat 2; geldstukje en toegangska wijzen, J. Feeüdcrs, Laan 42a; kinderhand schoen, L. Roeiers, Schotsche Poort 3; autosleutel, J. van G c-rven, Kreupelstraat 8; gouden kmderring, A. van Roosteren, Broersvest 141sjaal, A. Blom, Kieuwstraat 5a; fantaslescliort, J. Markostcijw, Nieuwe Haven 47; rijv ie/plaatje, Rijnberk, Dirk van Wassenaars tra it 21b; kindcrpoilenion- naie met inh., S. van Gold eren, L Achter weg 47; damesportcmonnaie met inh., Nariman, Voornescheslraat 36h; aulos'outcl, J. J. do Ruiter, Mariastraat 18b; ring mot sleutels, C. Verveen, v. Smalevelts trant 33a jSTADSIOEüm QcmoentcraadsstuUken. Vergoeding bizondero scholen. B. eri W. schrijven aan den raad: Wjji brengen onder uwe aandacht, dat thans kan worden overgegaan tot vaststel ling van do vergoeding ingevolge arljkcl Verslag van den Gemeenteraad. Vergadering van Woensdag, 28 Nov. 1928. 's avonds, 8 uur. III. Voortzetting algemeens b schouwingen Begrooting 1929. (Vervolg). Do heer Collé, voortgaande Spr. staat niet op het standpunt, dat een bestuurder van een vakvereeniging nooit een gonreontebctrekking zou mogen aan vaarden. Maar als iemand naar do werk verscliaffing te Eenerveld wordt gezonden N.O. POLDER polder Z.0.P0LDER WE- Als do Zuiderzee zal zijd drooggelegd, zal dit hel beeld zijn. Men zal door do droogmaking pl.m. 220.000 IDA. land) vorkrijgen in 4 poldeiA voorloopig aangeduid als N. W., Z. W., Z. O. en N. O. Polder. De afsluiting zal ongeveer f90 millioen, de droogmaking f550 millioen vorderen. met de bepaalde opdracht om daar den toestand te verdedigen en lnj krijgt daar op het Eenerveld een telegram van den directeur van do Arbeidsbeurs, dat lnj terug moet komen en het blijkt, dat hij hier aan werk wordt geholpen, dan lijkt dat alles toch wel zeer eigenaardig. Als het op die manier gaat, moet men dan zoo'n bestuurder van een vakorganisatie het ver trouwen onwaardig achten? Spr. zal zijn gevoel niet al te zeer den vrijen loop ■laten. De heer Dinkelaar zal, naar spr hoopt, hem nu voldoende begrepen hebben. Spr. zal hier geen namen noemen, maar als er werk is bij de gemeente, dat hon derden, ja duizenden gaarne zonden wil len aanvaarden, dan is het toch wel vreemd, dat er juist iemand daarvoor teruggeroe pen moet worden uit de werkverschaffing in Eenerveld De heer Van Yelzen heeft gemeend iets te moeten zeggen naar aanleiding van de door spr. geoefende ontiek op Woning- dienst. De heer Van Velzen en de heer Duikelaar wisten beide, dat Aken en Keu len niet op één dag gebouwd zijn. De heer Van Velzen kan-gerust aannemen, dat er meer raadsleden zijn, die dat ge- looven. Do lieer Van Velzen heeft vooits ge zegd en het was niet overbodig dat hij dat z)ei dat hij weet, dat de exploi tanten van krotwoningen niet moeten wor den ontzien. Dat is een belangrijke verkla ring' De vraag is alleen maar, ot de hoer Van Velzen in de practijfc niet juist het tegenovergestelde toepast. Over de 'vraag, of het huiseigenaren element in de Commissie voor den Wo- ningdienst niet te sterk is vertegenwoor digd, heeft de wethouder voor den Wo- ningdienst niets gezegd. De heer mr. Van Velzen: Dat betreft mijn beleid als wethouder toch niet? De lieer C o 1 léIk meen van wel 1 Als do wethouder verdedigt in den raad, wat de commissie adviseert...! De heer mr. Van Velzen Ik stel de commissie met samen! De heer C o 11 Het gaat er om, wat de jpommissie doet. De hoer Van Velzen behoeft zich niet zoo te verwonderen, want hij zal zich toch nog wel herin neren, dat, toen hier de onbewoonbaar- verklaring van 120 woningen aan do orde kwam, de lieer Ifoogendam aangedrongen hoeft om op de belangen van de huis eigenaren te letten. De heer II oog en dam: Hoe kom je er hij! De heer Collé: Ja, ik heb goed ge luisterd De heer ffoogenda.ni: Dat lieoft u blijkbaar niet, want ik heb dat niet ge zegd! De heer Collé: Do lieer Van Velzen heeft er nog op gereageerd oa verklaarde, dat wat de heer lloogendam had opge merkt, getuigde van sociaal gevoel. Dat zal de heer Van Velzen ook nog wel weten! Is het een kwestie van sociaal gevoel of van {jet geweten? De heer Van Velzen heeft hij do beant woording van spr. groote woorden gebruikt: positieve stappen, forsche grepen, heele complexen, enz. Het zou maar lcloin ge doe zijn om met een duimstok op stap te gaan. Woningdienst geeft de voorkeur aan het onbewoonbaar verMai en van heele complexen! Maar (Woningdienst doet dat niet! Dat is juist spr.'s grief. En dat er- reden voor is, heeft spr. aangetoond met het voorbeeld van het Heerenpad. Hier vindt men de slechtste woningen, z.g. rug- wonmgen; dat zal men bij Woningdienst toch ook wel weten. Een Gang van Baas Been, zooals wijlen de heer Korpol die woningen altijd noemde, is geheel afge keurd, maar de woningen, die er aan de achterzijde tegenaan gebouwd zijn, Iaat men ongemoeid. De heer v. d. Most: Dat zijn ook geen krotwoningen; daarin treft men nog een apax-te keuken aan! De heer pollé: Vat voor een keu ken! Die woningen zijn kleiner dan die in do Gang van Baas Been, Spr. is voor zichtig genoeg, als hij deze dingen in den raad bespreekt, en hij is er daarom ook met een duimstok op af gegaan! Aan het Oude Kerkhofje heeft men kalm een hofje laten bestaan en evenzoo 6 a 7 woningen in de Pemisscheslraat, midden tusschen den nieuwbouw. De directeur van den Woningdienst wilde ze weg hebben, evenals het Maashofje, waar de menschcn van de week bijna in liun huizen ver dronken zijn. Maar de Commissie voor den Woningdienst heeft deze woningen kalm laten staan en heeft er hier en daar maai ééntje tusschen uit gepikt, die onbewoon baar verklaard moest worden. Spr. gelooft, dat er door de Commissie meer gelet is op wie de eigenaar was dan of de wo ning slecht was! Do heer Steens: Absoluut onjuist! De heer Collé hooipt dat, maar dan moet men ook met andere motieven ko men dan tot nu toe om de houding van de Commissie voor den Woningdienst te verdedigen. Spr. vertrouwt, dal de heer Van Velzen nu niet weer over de weduwe uit liet [feerenpad zal gaan praten, maar meer zijn aandacht zal besteden aan de wonurgen zelf, dan aan de bewoners. Als door een commissie van deskundi gen een onderzoek zon worden ingesteld naar den toestand, zou deze tot dezelfde conclusie komen als spr., die trouwens met zijn entiek met alleen staat. Ook de Commissie voor de Volksgezondheid heeft aangedrongen op een meer syste matische opruiming van die sleelito 'wo ningen en het was juist haar griel, dat dit hier niet gebeurde. Bet denkbeeld om de gemeente te laten voorzien in de behoefte aan goedkoope woningen liecft geen instemming onder vonden. De heer Van Velzen heeft be weerd, dat langs den weg der economi sche wetten de zaak wel in orde zal ko men, maar spr. begrijpt de beteekenis van die opmerking met. Waarom zouden die goedkoope woningen niet economisch be heerd kunnen worden? JJet is best moge lijk, dat do gemeente aan die huizen geen geld zou verdienen, zooals particuliere bou wers dat willen, maar de gemeente mag wel wat doen op dit gebied. Zelfs de lieer Houtman heelt bij de behandeling der vorige begrooting do mogelijkheid ge opperd, dat aan een bepaalde categorie, die geen duro woning kunnen betrekken, oen toeslag zou moeten worden gegeven. Hoe men deze aangelegenheid ook wil regelen: or moet krachtiger- opgetreden worden, want wat nu gebeurt, heelt practiscli niet de minste beteekenis. Als de menschcn, wier woning onbcwoion baar is verklaard, weer een krotwoning betrekken, dan gebeurt dat, omdat ze m o e- ten. Als dat niet noodig was, kropen zo er lieuscli niet in! liet komt spr. voor, dat er getraineerd wordt om de eigena ren van die slechte woningen in de ge legenheid te stellen liun huizen nog een tijdje te verhuren. Spr. heelt don lieer Houtman niet al te liaicl behandeld. Die wethouder van G. W. is met verantwoordelijk voor de gebre ken, die de verkeerswegen in Schiedam aankleven. Spr. geeft dat toe. Dat de toe stand zoo is, is een van de groote gevol gen, dat Schiedam met heeft kunnen doen, aval zij eigenlijk had moeten doen.De wethouder heeft gezegd. We moeten nu een paar jaar aTes conccntrceren op de oplossing van het Rottcrdamscliedijk-vraag- stnk En met eenigszms klagende stom Laat de wethouder er dan op volgenSchie dam is een oude, arme stad. Inderdaad, viert ook nu nog Schiedanrnrertjo droog brood, hoogtij! Als de heer Houtman to Vlaai-dingen in de Kamer van Koop handel spreekt, tapt luj uit een ander vaatjeDan zegt lujWe moeten bij dat gemeentebestuur (van Ylaardingen) niet gaan Magen; we moeten het maar eens bij do kladden pakken oir andere maatrege len nemen. Dat jullie dat bestuur van Vloardingcn nog in bescherming nemen, is niet goed; we moeten de zaken groot 'zien! Maar hier heeft de heer Houtman een ander pakje aan. Hier zegt hij: We kun nen het niet missen en gaat op een ton zitten, {(ie hij volgens deskundigen best zon kunnen missen. Als hier gesproken wordt over de nood zakelijkheid een gedeelte van den weg, die de verbinding vormt tusschen Rotter dam en Hoek van Holland, te verbeteren, ryordt beweerd, dat Delfland een College heeft, dat zich zijn waardigheid ten volle bewust is. Maar er zijn nog meerdere College's een sta in den weg om verbete ringen tot stand te 'brengen, dan alleen het hoogheemraadschap Delfland! Ook het gemeentebestuur van Schiedam behoort daar toe! Als alles in één hand was, zou er niet. een paar jaar gepiekerd worden over de verbetering van een klein stukje weg. Spr. wist niet, dat de taak van den wethouder van sociale aangelegenheden uit gebreid was. Naar aanleiding van de uit latingen in de pers over de beslissing van den raad op Donderdag 22 Novem ber, om toen niet meer met de behan deling van do begrooting te beginnen, heeft spr. getracht de houding van den raad verklaarbaar te maken. De andere wethouders, noch de burgemeester zijn daarop verder ingegaan, maar de wethou der, die liet meest democratische element in B, en W. veifegenwoordigt, heeft ge meend spr, van antwoord te moeten die nen En y.-at is dat nog een antwoord! Raadsleden, die nog iets meer te doen heb ben, konden met in een paar dagen de M. v. A. voldoende hestudeeren. Maar de heer De Bruin staat niet op dat stand punt. Ook acht hij het blijkbaar niet noo dig, dat de raad, behoorlijk voorbereid, de zaak kan overzien. Do heer De Brain heeft spr. er een verwijt van gemaakt, dal luj (spr.) niets nieuws zou hebben ver te'd en zelf kwam hij met de mededeehng, dat hij lid van do Prov. Stalen is. Dat was ook geen nieuws; voor spr. was het dat a'thans niet! Voor de bestudeering dor M. v. A. van Ged Staten zouden do leden van de Prov. Siaten geen 5, maar slechts 3 dagen gekregen hebben. Ieder zal het er over eens zijn, dat de hoer Do Bruin een scherpzinnig man is, en tamelijk ont wikkeld. En toch is hij maar een heel ge woon lid van de Prov, Siaten! liet is daar om geen wet van Perzen en kleden, dat, wat die kranen van kerels, die lid van 4do Prov. Stalen zijn, kunnen, ook de leden van den Sclnedamschen raad maar moe ten kunnen. Bij de 6 tegenstemmers van liet voorstel van spr. o<p 22 Nov. waren 3 gepensionneerde ambtenaren, die dus niet meer behoeven te werken voor hun gezin en den lyd geheel aan zich zelf hebben. Dat zegt wel iets! Niet alleen spr. heeft geen kans gezien do M. v. A. in zoo'n korten tijd te he studeeren, er waren nog meer leden, die m het zelfde geval verkeerden. Omtrent de schoolvoeding en -Meeding bestaat er volgens den heer De Bruin geen principieel verschd, maar zrjn er alleen practischo bezwaien. Die zouden dan hier in bestaan: lo. dat het niet mogelijk is den kinderen in de scholen warm eten te laten nuttigen en 2o. dat volgens een cal culatie 95 pet. van de uitgaven aan bijko mende kosten zouden heen gaan en slechts 5 pet. ten goede zou komen aan het kind. Spr. neemt aan, dat, indien die calcula tie is opgemaakt, behoorlijke raadsleden die cijfers zullen accepteeren, maar voor spr. leveren zij met het bewijs, dat de schoolvoeding practisch onmogelijk is. De wethouder heeft verder gevraagd: Hoe moe ten we hier aan warm voedsel komen? De beantwoording van die vraag lijkt nog al gemakkelijk. Als de heer De Bruin aan do onderwijzers verzocht die vraag aan de Meuters uit de le klasse te stellen, zal het antwoord wel zijn: Dat moet ge kookt worden! Do kinderen mogen niet van elkaar weten, wie aan de schoolvoeding deel nemen, zegt de heer De Bruin. Wat kun nen we daarom meer doen dan aan de kinderen, die dat persé noodig hebben brood en melk te laten verstrekken door hot hoofd d^r school? Maar bemerken de Meuters dat dan niet, als een van hen op dio manier geholpen wordt? Het spijt spr., maar het lijkt hem toch toe, dat pan dit argument van den heer Do Bruin niet al te veel waarde lean wor den toegekend. liet heeft meer van een verlegenheidsargument! De Voorzitter: Kunt u zich niet wat beperken De heer Collé: Ik dacht, dat ik dat al deed! Da Voorzitter: Ik merk er niet veel van! De heer Collé wil nn nog iets zeggen over de commissie voor schoolvoeding en -Meeding en die voor .Werkloozenzorg. Voor die Commissies zou niets te doen zijn en daarom zouden ze nooit vergade ren. Do schuld zou dus liggen bij de leden. Maar spr. heeft, toen hier de werk- versciiaffmg te Eenerveld voor het eerst werd besproken, reeds aangedrongen om deze aangelegenheid in do Commissie voor Wcridoozenzorg te bespreken. De heer Die Brum vond dat echter niet noodig. liet is een verkeerde tactiek, indien een voor stel gedaan wordt om iets in een com missie te bespreken, do wethouder don zegt: De commissie heeft er niets mee te maken. De heer De Bruin meende, dat de werk verschaffing te Eenerveld wel ernstig be doeld is. Met de loonregeling zouden wij niets te maken hebben, maar als die loon regeling zóó is, dat men er op speculeert, dat de toworkgestelden spoedig wegloopen, kan men toch niet spreken van een ernstig bedoelde poging om een werkverschaffing in het leven te roepen en in stand te houden. De leiders van het werk te Eerror- -vold meenden, dat ze uit Schiedam een ste.lletjo werkschuwe arbeiders kregen. Als de wethouder voor sociale aangele genheden beweert, dat men vrijwillig aan do werkverschaffing kan deelnemen, is dat onjuist. De wethouder blijkt zeer gevoelig to zijn voor wat luj onjuistheden noemt en die wil hij zelfs geen 24 uur laten voortbestaan. Maar zelt debilteért hij) liier oen grove onjuistlioid als hij beweert, dat DER VMUIOE HARLINGEN f 5LUIIEN KOANWCRDERZAN O PJAAM OEN HELD SLUIZEN OEN OEVER OOSTOcvC EWiAK5i STAVOREN B.PEIL530- TOT 2MO KCfMLCSBUH BLOKZIJL MW///////////////A ^^PEJL^o-TOTag" EflKHUlZEN OLLENKO- VEN OORN CHOKLAflD KS4SA PE!L5,90*TOTZIO* KAMPEN ////////////////A RKEn -BURG PEILA30-TCTG.40? MEER WUK HAARLEM lUlillllllllll ILVERSU ensLuis ft 5 ftCHECPVAARtSLUia BsBlUG inimmim MERSFOORT i.iitfiiiüHiiiiiinm

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5