6 Februari 1929 BUITENLAND. f DE PLAATSVERVANGER. pav 81st? Jaargang.fi, No. 19031 EERSTE BLAD. itx Interc.' Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 14* (HOrK KORTE TH. 63100 on 606'?. Pm!r!mnin'< No 531! 1 Bij of kraohtons wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. 111 al Hinderwet. Ingekomen zijn verzoeken van: lo. P. Chr. SLIEKER, om vergumiing tot uitbreiding van cle inrichting tot het rocken van vleeschwarert ear de slachtplaats van varkens in het pand Lange Haven 8a, kadaster Sectie C, no. 1311 (ged.), met een slachtplaats van rundvee; 2o. de firma GEBRS. VAN WOE.RKOM om vergunning tot oprichting van een fa briek voor het vervaardigen van ruhbo- leum- en andere vloeren en -tegels in het pand Willemskade 21, kadaster Sectie L, nos. 2127, G16, 670 en 2444 (ged.), met 2 eloctromotoren van reap. 2V« en D/a P.K., drijvende meng-, stanz- en zoekmachi nes. Deze verzoeken zijn met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie ge legd. iOp Woensdag, den 20en Februari 1929, des voormiddags teil 11 ure, zal ten Raad- huizo gelegenheid worden gegeven om be zwaren tegen het toestaan van deze ver zoeken in te brengen 011 die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende DRIE dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, kan op de secre- tario der gemeente, van de schrifturen die ter zake moeiden zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge do Hinderwet gerechtigd zij, die niet over eenkomstig art. 7 dier Wet voor het Ge meentcbestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 6 Februari 1929. 23^0/58 Een blinde spreker in de Fransche Kamer. Het debat over den Eizas. Amerika en de ooriogsschuiden. Gisteren begonnen in do Fransche Ka mer cle debatten over den Elzas met een rede van het blinde Kamerlid Seapinj. Men verwachtte met een zekere opjwit.ding de verschijning van dezen gebrekkigen af- gevaardigde op de tribune en de geheeie 'Kamer zat in ademlooze en eerbiedige stilte, toen dit groote slachtoffer van den oorlog, geleid door een bode, zich naar cle tribune begaf, de treden besteeg en zijn papieren opt bet tafeltje nederlegde. Scapini spreidde kartons uit met inschrif ten in' brailleschrift, liet zijn vingers over deze teekoTis glijden en sprak aanvanke lijk met zwakke stem, die weldra vas- '-ter werd. Het was zijn maidenspeech als parlementair redenaar, doch daar hij van beroep advocaat is, ontpopte hij zich als een handig interpellant, 11 ij ontvouwde de meening, dat de ontevredenheid der Elzas- sers was uitgelokt door de -leokenpolitiek van Herri ot. Herriot antwoordde dat in weerwil van den eerbied, dien een spreker als Sca pini afdwingt, hij er toch op moest wij zen, dat Seapini's bewering onjuist was. De samenspraak tussclien den oud-premier en den blinden afgevaardigde maakte een pijnlijken indruk, doch de radicalen en socialisten ondersteunden Ilerriot, en wel- dra werd de Kamer rumoerig, alsof op do tribune een gewoon spreker stond. Ruis- son, de president, maakte het de Kamer duidelijk, dat zij moest luisteren "zonder dezen spreker te vermoeien, die zijn kar tons dooreenmengde en, zijn teekens niet vindend, vaak zijn rede onderbrak en in een benauwende stilte er naar zocht, hoe voort te gaan. Scapini eindigde zijn rede met een aan sporing tot Poincaré, don Elzassers sterk tegemoet te komen, en het verzeek aan de Elzassers, zich te herinneren roeveel Fransclien den dood hadden gevom en o! waren gewond bij de poging om den El zas te bevrijden van het Duitscbe juk. Aan het eind zijner rede was zijn stem geluid zoo zwak, dat men het slechts met moeite kon hooren. De Kamer bedankte den blinde voor zijn inspanning met langdurig handgeklap. Verder werden nog twee redevoeringen uitgesproken, die tegen elkaar ingingen, een door den oud minister Reibel, die vrij heid voor de Elzassers eischto op gods dienstig en onderwijsgebied, en een door Guernut, die toepassing eischte van de Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelscli door C. M. G. de W. 3) Hoofdstuk IV. Een zonderling gesprok. „U heeft mij het leven gered. Als u cr niet geweest was zon ik stellig gestorven zijn" „Dal is zoo zeker nog niet; er gebeuren wonderou tegenwoordig". „Ja, u is het wonder, dat ik op mijn weg 'ontmoet heb." „Nu dat zou ik liever geweest zijn dan - iets anders." „Hoe kunt u zoo iets zeggen? Heeft de wereld u niet wat beters to bieden dun uw leven te wagon voor iemand die u volko men vreemd is?" Zij stonden tegenover elkaar op den grond, die op hot oogenblik ton minste vast stond. Met behulp van hot geïmproviseer de touw was zij veilig beneden gekomen en hij was haar spoedig gevolgd. Hot be wuste touw hing nog to slingeren in den wind. Zij keek hem in het gelaat alsof zij onderzookon wou wat voor soort man liij was. Het was niet uit to maken of dat - onderzoek gunstig uitviel, Eén kleinigheid >.V had zij opgemerkt. Fransche leekenwetton. Zij voegden ech ter niets toe aan de pijnlijke debatten, die reeds zoo lang sleepen. En wat is men wijzer geworden na alles wat er reeds is gezegd? Wat willen de onte vreden Elzassers en in wefke richting moet een oplossing worden gezocht? Dat men hieromtrent geen juisten indruk kan krijgen, komt voornamelijk omdat de meening onder do Elzassers zo'f ver deeld is. Natuurlijk vindon do Elzassers in de Kamer steun van de communisten, die al. tijd steunen op de ontevredenen en trachten te visschen in troebel water, wat ze overal in de wereld probeeren. De Duitschers hebben vanzelfsprekend eenig leedvermaak in de moeilijkheden, die Frankrijk ondervindt met de van Buitsch- land door den oorlog teruggewonnen pro vincie. Toch is 'tniet gezegd, dat Duitsch- land de actie der Elzassers steunt, zooals Poincaré gisteren nog opmerkte, maar dat do beweging van Duilsch 'propaganda-gekl profiteert, is niet onmogelijk. De grondslag van alies vormt natuurlijk do moeilijkheid, die van weerskanten onder vonden wordt om een tnieuwo streek, met een zeer eigen bevolking;, odn eigen taal, eigen aspiraties, voortvloeiend u.t een eigen volkskarakter, opgenomen te krijgen inéén geheel, het Fransche staatsverband, dat langen tijd een geheel andereln weg gevolgd heeft. Hetgeen op het oogenblik in dan Elzas gebeurt, is gebeurd in alle provincies, die in den loop der eeuwen bij do Franscho eenheid getrokken zijn. In meerdere of min dere mate hebben de Bretons, da Baskiërs, de Vlamingen in het Noorden, de Italianen in het Zuiden, dezelfde klachten gehad, en denzelfden strijd gestreden voor liet behoujl van eigen aard en onafhankelijkheid. Dat heeft zich op den duur allemaal geschikt, ook al omdat in die vroegere tijden de din gen heel wat hardhandiger werden aange pakt en het respect voor het centrale gezag afgedwongen met behulp van don kogel en het koord. Maar voor die andere pro viiioies is de versmelting dan ook zóó vol komen geworden, dat de pogingen van de Elzassische autonomisten, liet te doen. voor komen alsof er een Bretonsch, een Vlaamsch, een Baskisch irredentismo in Frankrijk bestaat, voor wie het land een beetje kent, niets anders verdienen dan een spotlach. In den Elzas zijn de clitigerpzoo erg ge worden omdat men hier te doen heeft met een volk waar het Fransch, behoudens en kele uitzonderingen, het Duitsche dialect nooit heeft kunnen verdringen, en dat uit zijn aard altijd ontevreden geweest is, en het waarschijnlijk altijd blijven zal. Zijn positie tussehen de steeds harrewarrende Germanen en Galliërs in beeft het gelegen heid gegeven steeds die twee tegen elkaar uit te spelen, om er zelf het mee.de voor deel uit te halen. En hun 'nationale liedje! van Iians im Sehnokeloch „was er will das hat er nicht, und was er luit das will er nicht" teekent al zeer juist het lastige, dwarse karakter vaneen volk, waarvan men heeft kunnen zeggen; zoodra ze zelfbestuur krijgen maken zo ruzie onder elkaar! De ontevredenheid over de schoolkwes tie onder de overwegend Dnitsch-spte kende bevolking gaat hierom, dat het on derwijs wordt gegeven in het Fransch en het Duitscli verplichte leertaal is. De El zassers hadden het liever andersom ge zien. Intusschen zal men nog wel lang praten en vermoedelijk zal het slot wel zijn, dat de Elzassers moeten berusten, nadat zij hun grieven hebben mogen uiten, wat vooral niet verhinderd wordt. Ze moeten vooral niet kunnen zeggen, dat lnm in het parlement den mond is gesnoerd. Poincaré stuurt zooveel mogelijk; aan op verzoening en sommigen verwijten hem, dat hij don Elzassers (ofschoon zijn lange rode soms vrij scherp was), nog heeft ge spaard. Men zegt echter, dat hij in ge val van nood nog één of enkele troe ven achter do hand houdt. Doze zal hij ten nadeole van de autonomisten uitspe len, als zij het hem to moeilijk maken. In het Witte Huis te Washington is gistel' otp een vraag van journalisten geantwoord dal Owen Young en Morgan in de com- missie van deskundigen nopens liet horstel- vraagstuk niesde regeeriug dor V. S. zullen vertegenwoordigen, doch zich als volkomen onafhankebjke'deskundigen naar Parijs heb ben begeven. President Cöolidge zou ér de voorkeur aan geven als uit de deskundigen van een der betrokken regeeringen, waartoe de Ver. Staten niet bchooron, de voorzitter der commissie wenl gekozón, maar de Amcri- kaanscbo regeering staat daar geheel buiten en het is zaak der commissie daaromtrent zelf te beslissen. Alleen de commissie is bovendien besoegd Me vraagstukken die zij wil behandelen, vast-» stellen. Wil zij ook do Europeosche schulden aan do Ver. Sja- ten bespreken, dan kan de rogeering der V. S. haar zulks niet beletten, maar zij zal s;ich, naar vanzelf spreekt door dergelijke bespïekingen of besluiten niet gebonden achten. Het voornaamste Vraagstuk dat de com missie zal hebben te behandelen is naar het oordeel van president Coolitlge: hoe veel Dultscliland kan betalen en hij ziet niet in dat zulks eenig verband houdt met het bedrag, 'twelk do Europeesche regee ringen aan de Ver. Staten schuldig zijn. Diversen. D10 Kanaaltunnel. Het parlementaire comité voor do tun nel onder het Kanaal benoemde zes sul> coiriifé's tot het instellen van een onder zoek naar do srersclnllende aspecten van het plan. Naklank Rormshulde. Zondag is te Antwerpen een grootsche betooging voor dr. Forms gehouden. Daar bij werden vijf Wamingen gearresteerd. Een aanhouding, deze van een kranten venter uit Gent die bij don doortocht van den stoet bot Vlaamsch-nationaal weekblad „De Vooi*post", met als hoofdtitel. „Leve Forms, koning van Vlaanderen", verkocht, en ook, op zijn identiteitskaart, liet woord Belg door Warning had vervangen, bleef gehandhaafd. De andere gearresteerde per sonen: twee dames en twee jonge mannen uit ffruKsel, die, bij liet voorbijkomen van dr. lBjt> "nis-j, „Leve onze koning" on „Erve Kornis, koning van Vlaanderen" hadden geroepen, werden weer op vrije voeten ge stold, maar zullen toch gerechtelijk worden vervólgd. D c werkloosheid in Engeland. liet aantal geregistreerde workloozen in Groot-Rrittanrrie bedroeg 28 Jan 1.394100, of 31.520 minder dan in de voorafgaande week, doch 225.1.39 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Do onlusten to Bombay. 1 an overheidswege zijn duizenden strooi biljetten onder de katoenspinners en de veidere bevolking verspreid, waarin de dwaze geruchten over het wegvoeren van kinderen te Barcxla voor brandoffers met klem gelogenstraft worden. Dit heeft oen geruststellenden invloed op het volk ge had. In ,do fabrieken woidt nu gewoon door gewerkt, maai" gewapende politie patrouil leert nog in het district. De Valera gearresteerd. Do leider der Ierscho republikeinen, de Valera, zou gisteravond to Belfast een ver gadering bijwonen en ook als spreker op-; treden. Bij het overschrijden van do grens van Ulster werd hij echter door twee grens- wachtcis gearresteerd, die hem een voor s'ehnft van 1921, dat nog niet ingetrokken was, loonden, waarin hij mei name als 011- gêwenschie vreemdeling in Ulster genoemd wordt. De Valera is naar Belfast gebracht en in dc gevangenis opgesloten, maar men verwacht, dat hij, na betaling van een boete, vrijgelaten en onmiddc'bjk uitgewe zen zal w orden. De 11 om 0 in sc he kwestie. Een telegram aan de Times uit de on middellijke omgeving van kardinaal Gas pairi meldt, dat de overeenkomst tussclien Italië en bot VaUcaan in zake het herstel de facto van den Kcrkelijkon Staat Zondag geteekend zal worden, waarna do Paus op i2 Februari, den verjaardag van zijn troons bestijging, een toespraak in den St. Picto/ zal houden over dit onderwerp. Zuivering der commu nistische p a t t ij. Uit Moskou wordt gemeld dat bet Cen traal Comité der Communistische Partij be sloten heelt in Maart a.s. do partij te zui veren van alle anti communistische elemen ten. Naar verluidt, zullen meer dan GOOO personen, die niet volgons de communis; tische beginselen leren, uit de partij worden gezet. Haalbij zijn ook betrokken de Trotz kyisten en de icehlsopposilioneelen, die desotganiseerend in de partij zijn opgetrc den. Do organen, die deze elementen in do partij hebben gevormd, zullen door bet Centraal Comité opgeheven en de leiders ter verantwoording geroepen worden. De toestand in Spanje. De Evening Standard vernoemt, dat aan boord van den Spaanschon kruiser, Don Jaime, muiterij is uitgebroken. Primo de Rivera zou bevolen hebben, dat ongeveer 12 Garage „UNIQUE", Burgem.-Knappertiaan 4, Tel. 68817. 50.000 manschappen uit den militairen dienst moeten worden verwijdert!, uit vrees dat de troepen door officieren die de ro geering vijandig gezind zijn, zullen worden misbruikt. Van dezen maatregel zijn uitge. zonderd de troepen, die in Maroceo geweest zijn, of nog zijn. Het ontslag geschiedt in den vorm van een verlof van 4 maanden tot aan den datum, waarop do manschappen normaliter uit den dienst zouden treden. Volgens den correspondent van het Ber liner Ta geblaft, te -Madrid is wel is waar een nieuwe actie tegen de dictatuur niet zeer spoedig te verwachten, maar do p_ sitie van Primo de Rivera is ernstig ver zwakt. De dictator heeft steeds beweerd, dat het geheclo volk, althans een groote meerderheid, hem toejuicht, om niet te reppen van bet leger, slat hem in dik op zicht getrouw was. Thans is duidelijk gebleken, dat de toe stand in werkelijklicidgchcol andets is. Niet mindc-r dan zes generaals zijn gevangen genomen. Hoo onzeker de toestand op liet oogen. blik is, blijkt uit don wisselkoers. De peseta is aanmerkelijk gedaald. BmEXLim Hot Belgisch bozook aan Indië. Uit Brussel wordt gemeld: De Koning, do Koningin, prins Karei en prinses Mario José, hebben gister avond oen maaitijd gegeven, waaraan do Nederhmdscbe gezant jlir. Van Nispen tot Sevcuaor en do loden dor Ncderlandscho legatie hebben aangezeten. Na den maal- .tijd heeft het gezelschap een film aan schouwd, die gewijd was aan de reis dia kroonprins Leopold en prinses Astiid op bel oogenblik in Nedcilandsch-Indie ma ken. Mr. P. J. Roytncr. Tiet lid. van de Eerste Kamer, mr. I'. f. Rcymer, buigemeester van Hilversum, zal a.s. Maandag voor volledig herstel naar Mcntono gaan, waarna hij zijn werkzaam heden hoopt to hervatten. Congres der Communistische Partij. Gedurende do Paaschdagen, 30 en 31 Maait en 1 April, wordt to Amsterdam een conferentie van do Communistische Partij gehouden. l)e Westerse!oldo. Do diiecteur der diensten van do Zeo- schclde te Antwerpen, de hoer T. Claes, heeft aan een vertegenwooidiger van La Mélropole meegedeeld, dat thans do lieele vaargeul van Antweipeu tot de Nooidzeo 50 c..M. is uitgediept en nu 8.50 Af. be draagt. Indien dat uoodig mocht worden geacht, zou do diepte nog grooler te maktjn zijn. Men moet echter bij de vraag van do bevaarbaarheid der Schelde voor zeer groote schepen ook rekening houden met de lengte, zoodat de allergrootste sche pen niet te Antwerpen kunnen binnen- loopen, Ingetrokken. De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft zijn beschikking van 4 Mei 1928, wambij Suez (Egypte) besmet werd vei klaart! wegens pest, ingetrokken. Verbetering. Wijlen mr. C. P. M. II. baion Michiels van Yerduyncn was destijds niet, zooals abusievelijk in liet bericht van zijn ovor- lijdcu is gemeld, voorzitter, doch secretaris van de Tweede Kamerfractie. Huldiging dr. Bonus. Voor de ontvangst van dr. Bonus ie Am sterdam, op Dinsdag 12 Fobr, Ln Relle- vue, beeft zich een comité gevormd, dat ais volgt is samengesteld: prof. II Bur ger, lioogleeruat aan de Gemeentelijke Uni versiteit, W. Guedliuys, voorzitter van het W. S. T. Studentenverbond, prof. Heringa, hoogleeraar aan do Gemeentelijke Univeisi- „Weet u wol, dat u druipnat is?" „Dat komt door dien plotsellngen aan val van den Oceaan, tlie de climax vorm den van do rest van het vuurwerk en die mij bijna 't leven hooft gekost. Het zou mij niet verwonderen als do helft van de inwoners van Messina verdronken was; niemand kan in leven blijven in zulke woeste golven. Heeft u geen last gehad van liet water?" Zij schudde liet hoofdhij inerkio op wat een aardig hoofdje dat was. Hij vroeg zich af hoe oud zij zou wezen, veel ondervin ding op dat terrein liad hij' niet, maar hij taxeerde haar niet ouder dan een-etn-lwLn tig. Zij had geen kleur maar een toero teint als een kind. „ik heb geen watervloed gezien, maar ik begreep niet wat voor geluid ik hoor de; het was net oen zware storm op zoo; ik denk dat dat de vloei was." „Ja, dat zal wel. IIoo kwam u daar waar ik u gevonden heb?" „Dat kan ik u moeilijk zoggen; ik' weet liet zelf niet. Ilc sliep en toen ik wakker werd was het gobeiwl. Het was donker on ik durfdo mij niet to bewogen; toen het licht wenl ging ik naar hot balcon endaar ben ik gebleven tot ik u zag. Dat ia alles wat ik ervan weet". 1 „Waren er niet meer menscliou in liet hotel?" 1 „O ja, veel; ik kan niet zeggen hoeveel, maar ik geloof dat liet heele hotel vol was. Hot was een soort kosthuis, oen pon sion. Hot behoorde aan madame Bianchi kijk haar naam staat daar op het deur- plantje." i Hij aarzelde, want hij had een vraag op de lippen, die hij niet goed durfde uit spreken. i „Had u familie in lipt pension, cf was n alleen?" Op haar beurt aarzelde zij; hij begreep niet waarom. Het was een heel eenvoudige vraag om te beantwoorden. Zij gaf hem niet don indruk dat hij haar verdriet dood, maar eerder dat zij 't niet met zichzelf eens was welk antwoord zij hem zou ge ven. „O neen, ik was niet alleen; ik was niet een eenzame pensioitnaire, zooals n denkt. !k was er met mijn vader." „Uw vader?" „Ja, met mijn vader; wij waron daar sa men," Hij wist bijna zeker dat zij aarzelde voor dat zij dat woord „vader" uitsprak, het was of ze niet zeker was of ze dat woord zon kiezen. Maar toen lrij haar in zeker opzicht het nies op do keel had gezet, herliaaldo zij hot woonl „vadert' op een zekeren uiklagoiitteu todn. „Is uw vaclet don gered?" „Ik ben bang vin niet, ik tik jÉeet niet wat er mot hemjpbeurd is; ik durfhet mij liaast niet in toÉmken. Zijn kamer was niet op do zelfde verdieping als de mijne; ik cot niet eens goed waar, ik geloof op con lagere verdieping ja dat weet ik wel zeker. Hij is dus misschien gered; dat hoop ik". Hij kook haar met groote aandacht aan; hij kon niet anders. In zijn zeer gevarieer de cairiéro hadden de vrouwen een rol van weinig boteekenis .gespeeld. Met zulk eeno als deze was hij nooit in aanraking gekomen. Ofschoon het type hem tot nu toe onbekend was geweest, begreep hij het toch dadelijk; zijn intuïtie op sommige terreinen was wonderrijk vlug. Hij begreep zonder dat iemand het hem gezegd had dat dit oen dame was in oen zeer speciale be- tcekenis van het woord, een lid van een klasse der maatschappij, waarmee bij nog nooit te voren in aanraking wa§ gekomen. Dat üok hein aan; ja ofschoon liet woord misschien oveidrcven klinkt, bij bad er haar om lief. Hij wenschlo wat meer van liaar af te weten; niet alles; hij had zijn eigen redenen, waarom hij liever niet alles van iemand won weten, maar toch inte resseerde hot hem welk soort persoontje zij eigenlijk was. Niemand wist beter dan hij zelf hoe lastig zijn eigen positie op het oogenblik was, hij wist bijna zeker dat or in baar lot iets merkwaardigs was. Zij was zeker niet iemand om op de bovenste ver dieping van een pension te logee ren. Zij sprak niet bepaald ongevoelig, maar toch zeker met cenige onverschilligheid over den persoon dien zo haar vader noemde. Ilct was niet natuurlijk, dat zulk een jong meisje zich zoo weinig aantrok van het lot van zulk een nabestaand en vermoede lijk dierbaar bloedverwant. Hij was over tuigd, ofschoon hij niet goed zou kunnen zeggen waarom dat het niet heelemaal waai" was wat zij hem verteld had; liaar vader was niet met haar in dal pension geweest. Ilij begon haar een merkwaardig verhoor te laten ondergaan; zij beantwoord de zijn vragen soms met oenige reserve, dikwijls zelfs op boozon toon. „Was u daar alleen met uw vader?" „Wal meent u alleen? Ik heb u gezegd dat er heel voel logo's waren". „Had ii daar geen andere kennissen bij?" „O ja, ik had cr veel kennissen, ik lioop zelfs vrienden". „En zijn iri'- allen weg?" „IIoo kan i u dat zeggen? U weet er even voel van als ik. Ik heb u al gezegd dat ik er niets van weet. U heeft mij op het balcon zien staan en ^gezien hoo liot huis er uit ziet; u weet wat er gebeurd is. Ik lieb idee dat zij daar zijn". Zij wees naar den wankelen muur. „Maar ik bedoelde: Had u geen familie meer in liet hotel een moedor of oen zuster of een broer, ot daar of in Messirui, of ergens anders in Sicilië?" Zij draalde even met te antwoorden. Zij riclitto zich op in al haar lengte en keek hein strak in het gezicht met liaar heldere blauwe oogon. „Er is geen sterveling op do heele we reld die om mij geeft geen sterveling",. Hij grimlachte alsof er iets was in lianv woorden dat heni aangenaam aandeed. (Wordt vervolgd). -h"f I," S Dere couiaol Teraciijjqi djigelps, me! nit- - imder.tiï van Zon- od feeatdageo, I t'iijs Pe' Kwartaal I 2,ftanco per post 1 250 - l'r<)i pet week 15 cents. Alton- deilpke liumuiers 4 tents. Abonnementen 'Wworiteu dagelijks aangenomen Advertentiéu voor het eerstvolgend oum--t< i - inef''moeien vóór elt uói aan het-Bureau jej'orgd zijn,- 'a Zaterdags vóór 4» uurrt FW-%y, Een bepaalde plaats van advertentiénït! ï-fiffÖrdt niét gewaarborgd. Piija der Adverter.tiin van 1—5 rege!» f-1.55; iedere regel meel t f.30, m bot Zaterdaguiimmei t-5 regels i I.His ïulete regel meet 10. Ueclanies f 0.7" pei regpt Incassokosten laten postkwitaptica 15 tts- „Taneven tan advertentifn hij tvliotmemeut. zgu aan bet Bureau vetkrijftlmtr s- - llageluks wsrdeo tegen voot uitbetaling-,' Kléine AdveitentttMi opgenomen a i O 50 t/m 16 woorden," f 0 75 l/m 25 wooidoti, 11!k- octd meet 5 cent tot een maximum van SO v oorden ;'v" l* frté-y v;.( 1 Verkoop BMW - BE9ZI1Ë OLIE. 4 hhAoém CI®Ï"

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1