Hoest, Keelpijn Rechtszaken. gaan, de uitkeoringun. aan do vorst-werk- loozen to verhoogon tot een peil, waan floor voorzien wordt in de behoeften, welko door dc buitengewone koude zijn ontstaan. De minister is bereid aan do gemeenten, welker financiën door deze uitgaven te zwaar gedrukt worden, een voldoende bij- dmge te vorloonen. 1 Het lid der Tweede Kanier do boor L L. H. de Visser beeft zich inet de vol gende vragen tot de regeering gewend: lo. Heeft de regeering kennis genomen - ondanks de reeds genomen maatregelen tot extra steun van den ont/ettenden- den nood, die desondanks nog in ver scheidene provincies van het land wordt geleden? 2o. Is de regeering niet van oordeel, dat do tot nu toe genomen buitengewone maat regelen tot steun van werkloozen ea be hoeft igen nog zeer en voldoende zijn? 3o. Is do regeering bereid, zich direct tot de gemeentebesturen to wenden met do mededeeling, dat alle hoogero kosten van extra-steun van 's rijkswege worden ver goed. en daarbij te bepalen, dat de uit- keeringen tijdelijk met ten minste 50 pCt. moeten worden verhoogd? t Oost-Indl&T V erduistering. Soerabaja, 16 Febr. (Aneta-Vaz Dias) Het Soerabajaasch Hbld. verneemt uit Koepang, dat luit. P. aldaar een beker tenis heeft afgelegd in de zaak van ver miste landsgelden tot een bedrag van een paar duizend gulden. De zaak zal door den krijgsraad worden behandel 1. Mijnhardt's Hoesttabletten, Doos 30 ct. IVlijnhardt's Keelpijntabietten, 60 en 30 ct. STADSNIEUWS. Benoeming. Tot onderwijzer aan de Chr. School aan de Lekstraat is benoemd de heer J. Teu- nissen te Katwijk aan Zee. Jubileum. (Heden herdacht de heer A. Bounian den dag, waarop luj voor 40 jaar in dienst trad bij de firma J. J. Meder en Zoon, Noordvest 05, alhier. De jubilaris werd door de firmanten, de hoeren K. T. Hlut en J. H. van Kemp. toegesproken en hem werd een cadeau onder couvert, benevens een gouden potlood met inscriptie geschon ken. (Namens het personeel sprak de heer J. A. Noord am, die een eiken tafel aan bood. Per auto werd de jubilaris daarop naar huis gebracht, waar hij dezen dag met de zijnen feestelijk zal herdenken. ÏJhl Het was gisteren behaaglijk buiten, of schoon de thermometer toch nog steeds onder nul bleef. Weer een bewijs, dat de menseh zich vnj spoedig aan de omstan digheden aanpast. Do sneeuw, die reeds eerder gevallen, was en wat daar gistereu nog is" bijgekomen heeft echter den liefhebbers van bet rna ken van tochten op de schaats parten ge speeld. Velen, die het voornemen hebben gehad om een Hinken tocht te maken, zullen daarvan gistermorgen teruggekomen zijn. Op de Nieuwe Haven, Westerhaven, Korte Haven en Noord vest is gisteren lus tig gereden. Enkele ondernemende mannen hadden aan de Nieuwe Haven bij de Branderssteeg, de Oranjebrug en tegen over de Willemskade voor een mm otf meer gemakkelijke gelegenheid gezorgd om op het ijs te komen. Voor een paar cen ten kon men gebruik maken van het „kip- penloopjo"! Vooral van het baantje bij de Oranjebrug, van de R. K. kerk tot de Schoolstraat, werd een druk gebruik ge maakt. Ook wandelaars, die de sensatie wilden hebben op de Nieuwe Haven te loopen om dit later te kunnen vertellen aan familieleden en keimissen, zag men op het Ijs. In 1917, dm, 12 jaar geleden, hebben ook sommigen zich gewaagd op de Nieuwe Haven, maar van een alge- meene ijspret zooals gisteren, is toen toch geen sprake geweest. Daarvoor moet men, naar men ons verzekerde, teruggaan tot den winter 1890—1891. Hedenmorgen is een sloopboot van de Roodo Ster, de Zeemeeuw, door de Lange Haven en Schio gebroken, om voor de Steenkolen Ilandelsverceniging een schip, de Washington, uit de Noordvest te ha len en die to brengen naar de Waalhaven to Rotterdam. Het schip had aan de Noord- vest 60 ton, grove cokes gelost en had nog een restant lading in, die men op het oogenbük goed gebruiken kan in de bedrijven. De tocht door de Lange Ha ven leurde niet voel bezwaren op, maai de Zeemeeuw had nog ai wat moeite om door de Schie te breken. Het was tel kens: achteruit vooruit! Door de vri; giooto diepgang van de sleepboot kon deze niet steeds full speed werken, maar zij is er toch gekomen, na onder vee! be kijks ongeveer 3 kwartier worstelen met het ijs in de smalle Schie. Wedstrijd S.IJ.V. Kr was Zaterdagmiddag niet een over matige belang-tei.i'ig voor den wedstrijd in schoonrijdtm, uitgeschreven door do S. IJ. V. De deelname gaf geen roden tot klagen er meldden zich 10 paren aan, maar kij kets waren er niet voel. Er was anders wel wat moois to zien. Do wedstrijd bestond uit drie onderdoe, len: rijden naast elkaar met gekruiste ar men, rijdou naast elkaar hand aan luuid mmz: en rijden achter elkaar (opgelegd) me.t dame natuurlijk vóór. Do jury bestond uit de boeien K. G. van «den Dorenkamp, J. F. van Lï'uysem en dr. 11. J. Casteiuhjk. Do prijzen werden als volgt toegekend: to prijs: II. J. Geerartz, uit Rotterdam, en mevr. 11 odes, uit Kei hel. 2o prijs: J. G. Minkhorst en mevr Kos tervan Itoan, heiden uit Ylaardiugön. 3e prijs: \V. v. d Schouw en inej. Daal- meijer, beiden \an iiier. Nu er behalve op de banen der S. IJ. V. ook op andere plaatsen gereden kan wor den en de belangstelling voor 's avonds rijden aanmerkelijk is afgenomen, zijn do banen .van do S. IJ. V. niet meer verlicht de laatste dagen. De koude. Do bepalingen in zake het vrachtgoede- renvervoer. die Vrijdag en Zaterdag j.l. op do Ned. Spoorwegen van kracht wa ren, zullen ook Woensdag a.s. gelden en, als de weelsomstandigheden niet zeer spoedig belangrijk wijzigen, ook Zaterdag a.s. Uitsluitend levende dieren, levensmid delen. en brandstoffen zullen die dagen ten vervoer worden aangenomen. Bij het sneeuwruimen is dezelfde ploeg, die Vrijdagmorgen werd aangenomen, ook vandaag weer te werk gesteld. De toevoerbuis van de boveugrondsche brandkraari voor liet gymnasium is blijk baar gesprongen. Het water stroomde in de Plantages] oot, waarvan inusschen een dankbaar gebruik maakten om te drinken en zelfs om een bad te nomen. Wie ^gehoopt had, dat het nu wel uit zou zijn met den strengen winter, zal vermoedelijk teleurgesteld worden, wttnt bet weerbericht voorspelt weer strenge vorst in het Oosten van ons land en dat beteekent voor het Westen ook niet veel goeds! Van deskundige zijde ontvingen we eeru- ge wenken over de verzorging van vogels bij tfeze strenge koude. Indien men een vogel, welke door uit putting, door gebrek of bevroren vleugels niet verder kan, opneemt, doet men bet beste bet dier op een «niet te warme plaats te zetten, zoo rustig mogelijk. Als voedsel geve men geweekt brood, liefst met gemalen vleescb gemengd, waarbij een bokje met drinkwater. Voor eendensoor ten zijn verschillende granen, als tarwe, geist, hennepzaad, zonnepitten en wïtzaad. liefst in geweekten toestand, zeer geschikt Meestal is het diertje den volgenden dag weer opgeknapt. Maar heter dan ze op deze wijze op te knappen is, te voorkomen, dat de vo gels uitgeput raken en dat geschiedt, als men tijdig voor eten en drinken zorgt Staking vorloopen. Naar we vernemen is de staking hij Drice Whyte and Sons Ltd., heter bekend als do Lngelscho kuiperij aan de Havenstraat, ver- loopen. De vorige week meldden zich een paar stakers aan en ook hedenmorgen kwam zich weer een van lion, die het werk had den neergelegd, meldden, zoodat nu nog 3 i olwasseneti en 4 jongens staken. Die zich aangemeld hebben, zijn op de ouxle voorwaarden te werk gesteld. Brand In een distilleerderij. Hedenmorgen ruim half 11, werd brand ontdekt in do buitenlandsche distilleerderij van de firma P. van Gent, gevestigd in het j and Noordvest 83. De brand is vermoe delijk ontstaan tengevolge van het z.g. door slaan van een distilleerketel, waardoor de in don ketel aanwezige spiritus vlam vatte. Deze bevatte 500 L. spiritus. Onmiddellijk werd de ketel afgesloten en trachtte mem het vuur, dat zich mee gedeeld had aan een trap, die onmiddellijk naast den ketel stond, en de zoldering, met een saelblus- scher te dooven, maar het apparaat bleek niet voldoende te werken. Geholpen door anderen, die ie hulp snel den, h eelt het personeel van f'ea heer Van Gent de vrij gröote voorraad gedistilleerd, die voor verzending gereed lag, naar bui ten gerold. Hier en daar brandde ook spi ritus, dat op den grond was geloopen. Do brandweer rukte met al haar mate riaal uit, maar daarvan hoeft alleen de baby-spuit dienst gedaan. Steeds weer blijkt dit een zeer bruikbare machine te zijn. Na de buiteling in de Buitenhaven bij don brand Zaterdagmorgen bij de firma Jos. de Kuiper en Zn., isj de baby-spuit geheel gedemonteerd en gereinigd, waarmee men tot Zondagmorgen is bezig geweest. Met óén straat is de bi and in de distil leerderij van den hoer Van Gent gebluscht. Het vuur had nog geen gelegenheid gehad zich mee te doelen aan een hoeveelheid houtskool en emballage materiaal, dat op den zolder lag. Do schade, die gering is, wordt door verzekering gedekt. Het kappen en open houden van bijtcin Lri de liavens, bleek ook nu weer e«on gcedo oorzorgsmaalregel lo zijn. Juist had personeel van G. \V. dat voor de distilleer, deaaj dat hedenmorgen gedaan, 'toon de brand ontstond. Geslipt. Daar een vrachtauto van de gemeente, bestuurd door P. L., gistermiddag slipte, sloeg deze tegen den 1.7-jarigen L. L. uit de Iluijsmarisslraal, die op den hoek. van Oranjestraat en Lange Nieuwstraat naast het trottoir stond. Do jongen weid een woning binnengebracht, waar bleek, dat iiij een schaafwonde liad opgei oopen aan linkerarm en linkerkaak ea oyniga ribben waren gekneusd, ttltfj is later to voet huiswaarts gegaan. Verbetering. In ons „Uit den Gemeenteraad" vai Za terdag is «oen fout gesloopen. Aan do gas fabriek was op 1 Oct, 1928 36,500 SI Li en op 1 Jan. 1929 30.000 IIL. cokes aan wezig. Van elk getal was eau nul weg gevallen in ons randsoverzieht. Onbestelbare brieven en briefkaarten. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van Welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in do lo helft der maand Februari 1929. Brieven. Binnenland. Th. Borsboom, Den Haag. N. Groenendijk, Rotterdam. J. G. Heikamp, Veonendaal P. Knippel, Rotterdam. P. Lettevie, Rotterdam. W. Los, Rotterdam. P. Los, Rotterdam N. Rotterd. Courant, Rotterdam Rijksverzekeringsbank, Amsterdam. Polderlaan, Rotterdam, Briefkaarten. Binnenland. S. As mus, Rotterdam. B. v. d Bos, Delft Breukelman, Utrecht J. Brouwer, Den Haag. J. Drenkt, Rotterdam. Russem, Rotterdam. M. F. v cl. Tak, li. J. Vemooy, Bosch A. Visser, Botterdam. Brieven. Buitenland. L. Boekstal, Londen. S. J. Kersey, London Louis de Louro, Liverpool. J. A. Versloot, Weiteren (België) Briefkaarten. Buitenland. 0. Alirens, Holten au. Boonekamp, Brussel. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen, bij de poli tio""aan gegeven in het tijdvak van 9 tot on mot 15 Februari 1929. To bevragen aan het hoofdbureau van politie op allo werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags Handwagen, Engelsche sleutel, ki ader- wantje, mesje, hond, bos sleutels, dekkleed, autoslinger, étui met potlood, jekker, glacé dameshandschoen. Hij vinders: Kinderhandschoen, I. Sorber, Laan 6; petroleumkan met inhoud, J. Rehorman, Rroersvest 8; gewicht, inej. v. d Heiden, Oude Sluis 9; lederen datnestaschje, F. Kuiters, Munnikehbuurt 6; hondje, II. Leon- ders, Koerenstraat 29; damestaschje mot inli. B. Iiezemer, IJssehuondeschestraat 88; rozenkrans, M. van Noort, Singel 194; aulo- gereedschappen, F. Bounian, Broersveld 38b; Bruine das, J. Bekkers, Jan van Aven- nesstruat 49b; wollen heerenhandsohoon, W. Dries, Broersveld. 13; glacé handschoen, H. Eijkenhroek, Voornschcstraat 21a; tom- pouce, IL do Jongh, Fabrislraat 92a; zil veren broche, J. Koole, Kinderbuurt 3; damesportenionnai met inhoud, K_ Daal- meijer, Damlaan 101; doublé armband, F. Rozier, Stationstraat 22. 'AGENDA, Schiedam. Luxor, Broemest, 8 uur. 1. De val van de Rat. 2. Het groote Hysterie. Pandora, Hoogstraat, 8 uur. 1. De laatste dagen van Sc. Petersburg. 2. Knock out buiten den ring. Op het toonceiTrio Martron, 19 Febr. Zaal It. K. Volksbond, 8 uur. Le zing over Spiritisme 'door prof. dr. A. Boisenmns uit Gent. 23 Febr. Volksgebouw, 8 uur. Tooneo'voor. stelling. Sollied. Arb. Tooneelver- caniging Kunst na Arbeid: Een, die niet geteld wordt 25 on 26 Febr. Musis Sacrum, 8 uur. Melawan Gelap, zendmgsfilm van do Samenwerkende Zendingsoor- poraties. 28 Febr. .Musis Sacrum, 8 uur. Jaar! al gemeen© vergadering Ned. Vereen, van Huisvrouwen, afd. Schiedam, Rotterdam. Heden e. v. a. Tivoli-Schouwburg, 8 uur, Bouwmeester's revue. Wonder bo ven Wonder. lieden e. v. a Circus Schouwburg, 8 uur. Gezelschap Spree. Eon meid van de straat. Heden e. v. a. Casino, 8.15 u. Middernacht- wals (Gezelschap van Aerschot en Boskamp). 18 Febr. Groote Schouwburg, 8.15 uur. Overschotje. (Rotlord. Hofstad- tooneel). 19 Febr. Groote Schouwburg, 8 uur. N.V, Ral. Opera Spoctaelo Coupé. Heden e. v. a. Prinses Theater, Schied.weg, 8 uur. What-Pricc Glory. Heidon o. v. a. W. B.-Theator, 8 uur. 1. De Circus Koningin. 2, De weg tot het geluk. Heden e. v. at Grand Theater, 8 uur. Onder de lantaarn. Heden e. v. a. Scala Theater, Kruiskade 60—68. 1. Artiston-tragedie. 2. Die van do straat loven. Heden e. v. a. Olympia Theater, Binnen weg 46. 1. Chicago na midder nacht. 2. Do Spookruiter. OMLIGGENDE GEMEENTEN. VLAAKDINGEN. Een dreigend tekort aan eierkolen. Ten stadhuizo heeft een bespreking plaats gehad tusschen B. on W'. en een deputatie van de brandstoffenhandelarön in verband met een dreigend tekort aan eierkolen. De burgemeester, do hoor A. van Walsum, zegde toe zich in verbinding te stellen mot de mijndirecties, don minister van water staat, de directie der Ned. Spoorwegen cn de Stoenkolenhanddsvereemging om «een spoedige levering van de bestelde eierkolen te bevorderen. Schenking aan de Itcmonstr. Gemeente. Rij het Bestuur der llemonstr. Gemeente alhier is Bericht ontvangen, dat door wi> len mevr. A. J. II. Schippers—"v. cl. Schalk to Velp, do onlangs oveiledene weduwe van den heer M. II. Schippers, eer.tijds voorganger der afd. YUuirdingen van tea Ned. Prot Boud, vrij van alle rechten en kosten is gelegateerd: aan de Diaconie der llem. Gerof. Gem een som van f500 en aan do Rein. Geref. Gem zelvo een som van 12000, voorloopig gedeeltelijk on der vruchtgebruik. Tevens is aan bet Bestuur dor genoom- do Gein. toegezonden oeri zeer goedJ gelij kend, goteekemd portret van liaren vroe- geren voorganger, den heer Schippers, dat reeds in do bestuurskamer der kerk een plaats (heeft gekregen. Benoeming. De heer P. Brouwer Jr. alhier is be noemd tot onderwijzer bij bet Chr. onder wijs in Ittersuin te Zwolle. Stagnatie en Werkloosheid. Ook in deze gemeente is stagnatie ge komen in verschillende bedrijven en daar door ook werkloosheid. Zoo werden bij de Magnesiet- en Amarilfabrieken 10 man en bij de Eerste Ned. Coop. Kunstmestfabriek 67 man ontslagen. Bewaarschool gesloten. De nieuwe Chr. Bewaarschool aan de Groen van Prinstererstaat is wegens verst gesloten. üospltaalkerkscblp „do Hoop". Op verzoek van den ring van Hervorm de jongelingsvereenigingen te R'dam hield Ds. A. Luteyu van YUuirdingen 1.1. Zaterdag avond een causerie over zijn reis en hot werk met het ïlospitaallcerkschip De Hoop. Spreker schetste in de eerste plaats hoo het bestuur moeite noch koslen spaart om het slanke, schoont scheepje aan zijn doel te doen beantwoorden, Al geestelijke en medische hulp te bieden aan onze liaring- visschers op de Noordzee die ver van huis verwijderd daar Dachten hun brood te verdienen. Aan do hand van een 42 tal lichtbeelden, van het schip, van de Shet land s el ie eilanden, do haven van Lerwick, enz. voorstellend, schetste spr. het weik daar verricht, hetwelk door do talrijke aanwezigen met belangstelling werd aauge hooixl. Dergelijke georganiseerde avonden zullen er zeker toe bijdragen de belang stelling en liet medeleven met bovenge noemd schip te verhoogon. Muziekschool Toonkunst. Op Woensdag 20 Februari, 's avonds 7 uur, zal de uitvoering der leerlingen van do Muziekschool van Toonkunst plaats heb ben in het gebouw* dor school. Dierenbescherming. Naar wij vernemen is de inwerkingtre ding van do Politieverordening, voorsahrij vendo bet vermelden van naam on woon plaats van den eigenaar op door oen- of tweehoevige diereu getrokken voertuigen, door Burgemeester en Wethouders bepaald op 1 Mei a.s. De bepalingen dezer veror dening luiden als volgt: Artikel I. t. Eigenaren of verhuurders van voer tuigen getrokken door een- of tweehoevige dieren zijn verplicht zorg te dingen, dal, op deze voertuigen, behalve wanneer deze uitsluitend bestemd zijn voor het vervoer van personen, goed leesbaar en zichtbaai zijn aangebracht do naam, woonplaats en adres van kien eigenaar of verhuurder, op do wijze als door Burgemeester en Wethouders is aangegeven. 2. Do ven dien moot aan deze opschriften toegevoegd worden voor zoover het ei ge naren of verhuurders in de gemeente Vlaar- riingen woonachtig betreft, het nummer, volgens door Burgemeester en Wethouders vastgesteld model, waaronder bedoelde voertuigen zijn ingeschreven, in een re gister door den Commissaris van Politic aan te houden. 3. Eigenaren of verhuurders van hier boven bedoelde voortuigen voor zoovel in do gemeente Vlaardingcn woonachtig, zijn verplicht zich in dit register te doen inschrijven. Artikel 2. Overtreding dezer bepalingen wordt ge straft met hechtenis van ton hoogste zes dagen of geldboete van' ten hoogste vijl en twintig gulden. Arbeidsbeurs. Er worden gevraagd: 1 slagersknecht, I werkster, alleen vooi do Vrijdag, jongens en meisje» van 14—1*? jaar, Er Medan ztoli aan,: Timmorlieden, metselaars, opperlieden stucadoors, staatmakers, grond- en beton, werkers, kuipers, metaalbewerkers, chauf feurs, zeelieden, kantoorbedienden, schoonmakers, i banketbakker, 1 zü,v,,r bercider, enz. Inlichtingen Arbeidsbeurs Vlaai-dingen, Govonden voorworpen. Te bevragen bij Maassluissche dijk 98, jüctbketling. Broek, Kon, Wilhelininahaven Z.Z. b geldstuk. Reedijk, Spoorsingol 34, porteinonnaie. met inhoud. Mostert, Krugoistraal 48, portemonnaie Kloos, Kortodijk^ 21, sponsendoos. Van der Zwan, Eendrachtstraat 71, glacé handschoen. Van Veen, Riobeekstraat C, poilemon- naio met inhoud. Scheller, Eendrachtstraat 33, overschoen. Politiebureau, knipmes. Dijkshoorn, Markgraall. II, handschoen, Brobbel, P. V orkadestraat 11, portemon- naio met inhoud. OVERSCHIE. Veetentoonstelling. Hot gemeentebestuur heelt oen zilveren medaille be«schikbaar gesteld voor de Paaschveetc:ntoonstelling te Rotterdam. Dienstplicht. Voor den dienstjdicht, lichting 1929, zijn alhier 68 personen ingeschreven. Wegenfonds. Op de begrooting Wegenfonds 1929 komt, een post voor groot f250.000 voor kosten veibrecding weg Delft—Rotterdam. Loop der bevolking. Bevolking 31 December 1928: 3323 man nen, 3275 vrouwen, totaal 6598. Overzicht Januari 1929: - Ingekomen 22 mannen, 32 vrouwen, totaal 54. Geboren: S mannen, 4 vrouwen, te- taal 12. Vexlrokken: 18 mannen, 16 vrouwen, to taal 31. Overleden: 4 mannen, 3 vrouwen, to taal 7, Bevolking op 31 Januari 1929: 3331 man nen, 3292 vrouwen, totaal 6623. Gevonden voorwerpen. Gevonden op do ijsbaan door J. Z. al hier een polsband en een bos sleutels. Inlichtingen bij do politie. De Krimpensche Zwarte Piet vrijgesproken. Voor liet Kantongerecht te Schoonhoven is op ongewone wijze vonnis gewezen in de zaak van K. W. llook, te Krimpen a. d. Ubsel, bijgenaamd Zwarte Piet, die bij een St. Nioolaasoptocht in December j 1. in! die plaats proces-verbaal bad gekregen, omdat bij ondanks bet verbcd van den bur gemeester te Krimpen, den heer Van Leeu wen van het houden van St. Nioolaas-op- tochten, toch er aan meegedaan liad. Deze burgemeester is namelijk van incening*, dat liet vieren van St. Nioolaasfeest in strijd is met Gods Woord, dat het vereeren van heiligen een heidenseh overblijfsel is en derhalve «door een Christelijke overheid verboden moet worden. Do waarnemende ambtenaar van bet 0 M, de heer J. A. Woudenberg, heeft deze opvatting bestreden en vrijspraak ge- eisclit. Dc waarnemende kantonrechter, Sfr. F, L. J. E. llambomiet, burgemeester van Schoonhoven, sloot zich bij dezen eisdb! aan en beeft blijkbaar willen te kennen geven, dat meri het optreden van Krim- pen's burgervader niet au serieux kan ne men, doch van den liumoristisdien kant moet beschouwen, door tot groote ver makelijkheid van alle aanwezigen bet von nis in versmaat voor te dragen als volgt: „De verdachte alhier, bijgenaamd Zwarte [Piet, Die men potsierlijk gekleed aan het rijden [ziet, Ook nog met zwart gezicht en zwarte [handen, Zooals men niet vindt in do Nederlanden, Beschuldigd zoo toegetakeld te hebben [gereden, En zou art. 12 daarmee hebben over treden. Ik overwoog nu dit vreemde goval, 't Is iets wat men niet vaak booreu zal. Terwijl men meergenoemde Piet Hier in ons land toch dikwijls ziet. Hij toch, do knecht van goede Sint, Is tiaast mot iedereen bcvrind. Overweeg ik nu 't genoemd bezwaar, Dunkt: zwart to zijn mij geen gevaar. Zindelijkheid dient zeker geprezen, Maar hot is nog nimmer bewezen, Dat zwart zijn vermomd wordt golieeten, Aan schoorsteenvegers wordt dit nooit I [verweten. Ook Piet moest zwart zijn voor zijn werk, Dit maakt zijn standpunt zeker stork, i Overweeg ik nu liet tweede feit, Potsierlijk gekleed zijn is bot verwijt. Hiervoor is moeilijk een maatstaf to (goven, Bij al die modes van 't modorno loven. Onkenbaar was hij zeker niet, Want ieder kent toch Zwarto Piot! i Zwarlo Piet op weg naar een kindoifeost. Do bedoeling daarvan is toch zelcor go- [woost Do kinderen oen prelligen dag to be zorgen, Niet om kwaad te doen in het openbaar [of verborgen, Overdenkende nu wal liiei D gezegd, Bij Apoth. en Drogisten. 6 t DENK OM ONZE GEVLEUGELDE VRI EN DENNu alles met sneeuw en ijs be dekt is, moet het den Vogels we! moeilijk zijn hun voedsel te vinden. De directeur van Trianon, die zooveel menschen voedt 1 geeft het voorbeeld. ■MSI t W r - fact*:

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2