STADSNIEUWS. Verslag van den Gemeenteraad. Vergadering van Vrijdag, 25 Januari 1929, "s namiddags 2 uur. 11. Voorzitter do heer ir. C. Houtman, waarnemend Burgemeester. A Ibraak panden. Voorstel van Burgemeester ou Wethou ders om uitvoering te geven aan het plan tot verbetering van den hook 11 agastraat Nieuwe ilaven door afbraak van de daar toe indertijd aangekochte panden. Ho heer nu*. Kavelaars vraagt v> el ken terniyn aan de bewoners van do af te breken panden wordt gelaten otu te ver huizen. Spit heeft gehoord, dat het de bedoeling is den datum, waarop de panden ontruimd moeten zijn, op 1 Juni te bepalen. .Maar men dient er rekening mee te houden, dat in een daarvan een bedrijf wordt uitge oefend en met het oog daarop is het ge- wenscht de ontruimingsteimijn b.r. op een jaar te stellen. Bo V o or i 11 e r zegt, dat de ambtenaar geadviseerd heeft de ontruiming voor 1 Maart te doen geschieden, maar en W. hebben dien datum reeds verschoven tot 1 Juni. De heer mr. Kavelaars: Kr is toch geen haast bij die ontruiming' De lieer mr. Van Y elzen zegt, dat de huurder van het pand, waarover het hier gaat, f 3.75 huur per week betaalt en daarin een snoepu inkeltje houdt. -Met de belangen van dien man wordt reeds in ruime mate rekening gehouden. Hij huurt bij do Week. zou dus ook met een week kunnen worden opgerend, de ambtenaar adviseerde de ontruiming voor 1 Mavrt tc doen plaats hebben en II. en W. nemen een zeer ruim standpunt in en willen den datum der onruiming op 1 Juni bepalen. De man beeft dus ruimschouts gelegen heid om een andere woning te zoeken, ol- sehoon spr. natuurlijk niet weet, of de fegenw oordige huurder cr in slagen zal in een ander pand een even bloeiende af faire te stichten, als hij nu heeft! B. en \Y zijn echter volkomen verantwoord, als ze met maanden een woning, die bij de week gehuurd wordt, opzeggen. Als dat noodig blijkt, kunnen we trouwens met Juni nog eens weer zien! De heer Scheurkogel zou hot wen- schelijk vinden, dat ook het amgrenzend pand op de Kieuw e Haven verdween. Xu blijft men daar nog een hoek houden en dan zou men een rechte rooilijn krijgen. De Voorzitter heelt er geen be zwaar tegen dat dit denkbeeld in de be trokken commissies wordt bekeken, maar het aanhangig voorstel dient n i aangeno men te worden. Overeenkomstig het voordel van B. en W. wordt besloten. Wijziging koop voorwaar den van bouwterrein. Schrijven van Burgemeester en Wet houders ter beantwoording van de vragen van den heer Hoogendam betreffende punt b der voorwaarden, waaronder do bouw terreinen der gemeente worden verkocht. De heer mr. Kavelaars spijt het, maar hij zal alweer iets moeten zeggen! De heer Steens: Kunnen we den heer Kavelaars geen wethouder maken! (Vroo- lijkheid). De Voorzitter: We zijn hier serieuze menschen! De heer m r. Kavelaars vraagt of wel voldoende rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat kooper A zijn eigendomsrecht aan B overdraagt, B weer aan C. enz. B. en W. kunnen volgens de verkoopvoorwaarden in bepaalde gevallen ontbinding van de overeenkomst vorderen, maar is dit ook mogelijk, als de grond in andere handen is overgegaan en de nieuwe eigenaar de voorwaarden, waarop de eer ste kooper eigenaar is geworden, over treedt in de conceptvoonvaarden komt wel een bepaling voor, die het mogelijk maakt even tueel tegen een volgend kooper op te tre den, roaar wat de geschiedenis van die bepaling is, heeft spr. niet kunnen nagaan. Spr. weet niet, of do raad wel het opne men in de verkoopvoorwaarden van die bepaling beeft goedgekeurd. 'tZou ge. wenscht zijn, dat de geschiedenis van be doelde bepaling eens weel nagegaan, wat ter secretarie mogelijk moet zijn en in verhand daarmee zou spr. dit schrijven van B. en W. willen aanhouden. Bovendien is reeds eenigen tijd geleden het voornemen opgevat om geheel nieuwe voorwaarden voor grondverkoop vast te stollen. Zes maanden geleden heeft spr. reeds een ontwerp gezien, zoodat dit nu wellicht spoedig den raad ter goedkeuring kan worden aangeboden. 'tKornt spr. ook daarom beter voor, dit voorstel nu niet te behandelen. "t Lijkt spr. gevaarlijk 6o. van do ver. koepvoorwaarden te schrappen. Is het niet beter de twee eerste bepalingen uit die voorwaarden tie lichten? In verband met de 3 punten door spr. genoemd, vraagt hij uitstel van behande ling van het voorstel van B. en W. lie Voorzitter verwacht, dat de ju ridische kwestie's, door den heer Kave laars te berde gebracht, door den jurist inliet Collego van B. on W. wel besproken zullen worden. Spr. zal den. zakelijken kant belichten. Tegen uitstel van behandeling van het voorstel van B. en W. zijn ernstige be zwaren. Voor de gemeente is de huidige toestand gevaarlijker, dan dat Go. uit do verkoopvoorwaarden zou zijn gelicht. We geven herhaaldelijk ontheffing van art. 6 en dat bezwaart do Commissie voor hot Grond bedrijf. B, en W. zullen overwegen, of in plaats van art. G geen ander artikel moet komen. De Commissie voor Grondbedrijf en spr, achten dat niet noodig. Spr, meent, dat art. G veilig geschrapt kan worden. Do heer mr. Van Vel zon citeert de eerste twee bepalingen uit het concept van het verkoop-contract, lo. luidt: „Op hot terrein zal, behalve een gewone brood-, koek- en banketbakkerij, nimmer een inrichting zijn, waarvoor met het oog op gevaar, schade of hinder, krachtens voorschrift van wet of verordening, ver gunning vereischt wordt". lin 2o.„Het terrein mag alleen bebouwd worden met(ingevuld wordt, wat over eengekomen is). Ten laste van het bij deze verkochte per ceel en ten nutte van de aan dit perceel grenzende an aan do gemeente toebo- hoorende gedeelte openbare straat, wordt hetgeen hiervoor onder dit nummer ton aanzien van het onbebouwd blijvend ge deelte van het terrein on de erfscheidLagen is bepaald, als erfdienstbaarheid ge vestigd. Het terrein moet, behoudens wederop- bouwingon binnen behoorlijken tijd tot stand gebracht, steeds bebouwd blijven als in het eer-do lid van dit nummer is voorge schreven. De eerste bouw, evenals elke bouw in het vervolg, moet teu genoegen zijn van Burgemeester en Wethouders en do plan nen moeten door dat College vooraf zijn goedgekeur 1. De gemeenteraad kan van ieder der in dit nummer gestelde voorschriften voor waardelijk ontheffing verleenen. Do bouw moet voltooid zijn en daarvan aan Burgemeester en Wethouders kennis gegeven vóór In bijzondere gevallen kan door Burgemeseter en Wethouders ver lenging \an dezen termijn worden toege staan". Dio bepalingen moeten beschermd wor den, voor 't gevat een onroerend goed aan een 2en of 3on kooper overgaat. Als deze aan lrot gebouwde op het per ceel grond een andere bestemming zou willen geven, zal liij rekening moeten hou den met de bepalingen van de Hinderwet Maar bovendien worden de bepalingen L' en 2 beschermd door een andere be paling in het ontworp-verkoopContract, n.l. door alinea 3 van art. 5„Bij elke verdere ocerdracht van het verkochte moeten in elke akte van overdracht do onder lo.to. gestelde voorwaarden en bepalingen, als mede die van dit no. worden opgenomen op straffe eener boete van f 10.000 dooi de overdragende partij, dio dit verzuimt, verschuldigt tea bate van do gemeentekas enz." .Us dus de eerste kooper niet kan aantoo- nen, dat bij onder de zelfde voorwaarden waarop hij grond c an do gemeente kocht, zijn eigendom heeft overgedragen, verbeurt idj een boete van f 10.000. Daamieo lijkt spr. de bepaling lo. en 2o. voldoende beschermd. Trouwens, in do piactijk van 10-tallen jaren hebben zich in dit opzicht nooit moeilijkheden voorge daan. hi de ontwerp-koopacte staat ook: „Zonder dat do ontbinding van, do overeenkomst in rechten behoeft to worden gevraagd, heeft de gemeente het recht bij niet of niet behoorlijk nakomen van lo. of 2o. der voorwaarden, behalve do te heffen boete, tegen teruggave van 3/i van do koop som zich weder in het bezit to stollen van den grond of van een gedeelte van den grond". Do hypotheekbanken maken bezwaren te gen deze clausule, omdat zij niet zeker zijn, dat de kooper eigenaar is en blijft van den grond. Do hypotheekbanken beroepen zich er op, dat in Rotterdam en andere gemeenten oen dergelijlp bepaling niet in do koopacte wordt opgenomen bij grondverkoop en toen gevraagd werd of het geen aanbeveling ver diende deze bepaling te schrappen, hebben B. on W. die vraag Bevestigend beant woord. In de practijk werd toch alfijl ont heffing van dio bepaling verleend, als dat verzocht wenl en 't ligt op onzen weg aan maatschappelijke verlangens zooveel moge gelijk tegemoet te komen. Die bepaling was een sta-imden-weg en door de velcT ont heffingen heeft zij geen zin meer. Wel moet worden nagegaan of de ge rneento voldoende beschermd is voor de nakoming van do bepalingen in hot koop contract, tegenover een 2on en 3en koo per, al lacht spr. niet om een boete van f 10.000. Men ziet in Rotterdam heele com plexen heerenhuizen verbouwd worden tot winkels, wat soms een noodzakelijkheiu kan zijn, die men van overheidswege niet mag tegengaan. SpT. adviseert hot voorstel van B. en W. tot schrapping van 6o van de verkoop voorwaahlen aan te nemen en tegelijkertijd zal dan de secretarie dienen to worden aangespoord tot spoed am na to gaan of in het contract nog oen bepaling moot w orden opgenomen, die do gemeento in haar zakelijk recht tegenover een 2en en 3en kooper beschermt. De heer mr. Kavelaars wijst er op, dat de voorzitter oenerzijds zegt: Van art. G wordt regelmatig ontheffing verleend en anderzijds: De Commissie voor Grondbe drijf voelt zich bezwaard door hot verlee nen van ontheffing van art. 0. Waaruit! vloeit hot bezwaard zij'n van die commis sie dan voort? Spr. acht liet bezwaar van B. on Wj tegen handhaving art 6 niet gegrond. De heer Van Atol zen heeft gezegd, dat voor verandering van bestemming van pan den een hinderwetvergunning noodig is, maar even later wijst deze er op, dat elders heelo straton met woonhuizen zijn veran derd in winkelstraten en het inrichten van een winkel valt niet onder do bepalingen van de '1 Hinderwet. Ook het inrichten van een garage valt daar in sommige gevallen niet onder; wel worden, aan garage's be paalde eiswhen gesteld inzake het voor komen van brand gevaar. Een woonhuis kan men voorts b.v. ook tot stal inrichten, zonder met de (Hinderwet in aanraking te komen. Dat de laatste eigenaar van een ver kocht pand verplicht zou kunnen voidöti een boete van flO.OOO te betalen, als hij handelt in strijd met hot koopcontract, dat de eerste eigenaar- met do gemeente sloot, staat niet in hot koopcontract. De koo per is verplicht do bepalingen 1i op te nemen van het koopcontract, dat oorspron kelijk met 'de gemeento is gesloten. Dat hij zich door de bedreiging vim f lö.OOO boete tegen den verkooper hij niet opne ming van die artt. 11 zou laten afhou den van liet niet nakomen van do opge legde verplichting, acht spr. niet zeer waarschijnlijk. T Is dus mogelijk, dat een later eigenaar handelt in strijd met de overeenkomst, door den eersten kooper met do gemeente aan gegaan, want een volgende eigenaar slant buiten dat contract, tilbe do gemeente zich bij schrapping van art. 6 uit het koopcon tract een zeker recht kan verschaffen om weer eb",maar van den grond te worden bij niet nakoming van do bepalingen 14 is spr. niet duidelijk. Is er altijd ontheffing gegeven van art. G, als dat gevraagd werd? Of betrof «.bit misschien alleen winkels? Spr. heeft wel eens gehoord, dat er geen vergunning tot verandering van bestemming is verleend. Als er toch .geregeld ontheffing wordt ver leend, kan beter de geheel o bepaling sub 1 en 2 vervallen. Daarom adviseert spr. dit voorstel thans terug te nemen, opdat 0. en W. in de gelegenheid worden gesteld het vraagstuk nog eens to bekijken. Er kunnen conse quenties uit do wijziging van het koopcon tract voortvloeien, die misschien nu nog niet allo overzien zijn. Err zoo'n haast heeft deze zaak niet, dat zij nog niet 1-1 dagen kan worden uitgesteld. De Voorzitter aclit het een bezwaar voortdurend maar- ontheffing te verleenen van art. 6 van het koopcontract. Door dat art. te schrappen, doen wij; alleen afstand van het recht tot ontbinding van do overeenkomst. Spr. acht het oen be zwaar koopers van grond te moeten af wijzen, omdat hypotheekbanken geen geld willen verstrekken, als art. 6 in het koop contract wordt opgenomen. Do hypethoek- gevers schijnen dat art oen ontzettend bezwaar to achten. Waarom zouden we do koopers van ons vervreemden De heer Van Vel zen lieeft rcch toegezegd, dat ever- wogen zal worden oen andere bepaling voor art. G in het leven te roepen en daarbij zal gaarne van het juridisch in zicht van den heer Kavelaars gebruik ge maakt worden, als deze zich voor het geven van advies beschikbaar stelt. Ex is geen gevaar aan verbonden nu tijdelijk zond-er dat artikel te werken. Er blijken twee juridische zienswijzen mogelijk to zijn, maar do heer Van Velzen ziet geen overwegend bezwaar togen het lichten van art. B uit het koopcontract. Xu de beslissing nog aanhouden, acht spr. minder gewenscht. Zonder die be lemmerende bepaling werken wij beter dan bij handhaving daarvan; en ook boter dan bij telkens ontheffing verleenen van die bepaling. De heer mr. Van Velzen zal in den raad geen diep juridisch debat opzetten. Als men spr. vraagt: Is er oenig gevaar aan het schrappen van art. 0 verbonden, dan luidt zijn antwoord: Neon! De heer Kavelaars zegt, dat woonhuizen in winkelhuizen kunnen worden veranderd, zonder dat daarvoor altijd een hinderwet vergunning noodig is. Dat is inderdaad mogelijk. Op zichzelf is een dergelijke wij ziging van bestemming nog geen ramp. Alleen dan is zij verwerpelijk, als door de wijziging het stadsbeeld groote schade zou worden aangedaan. De heer Kavelaars meent, dat spr. ten onrechte gewezen heeft op de boete van f 10.000, die de naleving van do artt. 1—-4 zou beschermen. Maar de nieuwe kooper wordt aan «lie bepalingen gebonden -dóen- art. 5 van liet koopcontract, dat luidt: „Bij overlreding of niet nakoming van. de voorwaarden der koopovereenkomst zal do kooper voor iedere maand, gedurende welke do verboden toestand duurt, een boete verbeuren van f1000 ten bate der gemeentekas." Van den verkooper kan dus oen boete van f 10.000 worden gevorderd- bij niet nakoming van do bepalingen van het koop contract met de gemeente -en den nieuwen kooper mag niet wijzigen aan het pand 00 straffe van f1000 boete voor iedere maand, gedurende welke de verboden toe stand duurt. Spr. acht hierdoor de gemeente vol doende zekerheid verschaft. Tegen het laten vervallen van do artt. 1 enj 2 in het koopcontract lieoEt spr. echter ernstige bezwaren. We kunneln alleen af stand doen van hot recht om den grand onder zekere omstandigheden terug te ne men. Voor hot schrappen van do artt. 1 en 2 is spr. angstiger dan voor het ver wijderen van art. G uit de voorwaard-en. Wo mogen geen onnoodigo kwelling be zorgen aan menschen, die can botiWcre diet noodig hebben en de gemeento is vol doc-ndo beschermd, ook na het schrappen van art. G. Om dit voorstel aan te houden bestaat geen enkele reden. Er moeten zaken af gedaan wordeai! Spr. zegt echter den heer Kavelaars toe, dat overwogen zal worden orn langs d'en weg van het loggen vaa oen servituut op den verkochten grond, de positie van do gemeente te versterken. Aan den secre taris zal in deze een opdracht worden gegeven. De Voorzitter stelt er prijs op, dat do heer Kavelaars zijn stem geeft mui het voorstel on B. en AV. zullen zoo veel mogelijk aan diens bezwaren tegemoet komen. We moeten oen practische oplos sing nastreven. De lieer mr. Kavelaars is niet over tuigd, dat de boete, door den heer Van Velzen ter sprake gebracht, inderdaad ook belaahl zal worden. Do kooper kan b.v-, overleden, en diens erfgenamen niet meer te vinden zijn. Mits do zaak weer zoo spoedig mogelijk in den raad ter tafel zal worden ge bracht, zal spr. zich niet togen het voor stel van 11. en AV. verzetten. Do Voorzitter zegt, dat als do juiste oplossing is gevonden, wat eventueel voor art. G van hot koopcontract in de plaats moot treden, do zaak weer. in de raad zal wanten gebracht, liet voorstel van 11 on W. wordt aange nomen. (Wordt veroólgd). rikaansciio zijde heeft gekregen en dat hij daarom voorgoed naar New-York zal gaan. De koude en electrische meetinstru menten. Ir. J. H. Engelsman, schrijft aan de N. R. C. Dezer dagen ondervond ik "op een zeer bijzondere wijzo de onaangenaamheden van de zoogenaamde koudegolf, welke ons l.urd in Siberië verandert. Ik weet althans op het oogenblik geen andere verklaring voor bet verschijnsel, dat ik nog nimmer opmerkte on dat nul vo-or den dag ko-mt mot de groote koude en daarmede gepaard gaande gtoote droog te van de atmosfeer. Ik had n.l. een belangrijke meting te doen en wilde daarvoor instrumenten gebruiken, welke zich roods 10-tallen malen als uiterst nauwkeurig en betrouwbaar hadden dom kennen. 1 Zonder eenige verbinding met een stroombron bon ik, do-or eenvoudig naar do instrumenten te wijzen, den wijzer op alle mogelijke punten van de soliaalverdeelingj brengen. Ik vermoedde core <Ht het instru ment was gevallen en daardoor defect was geraakt. Toen evenwel een milli ampère- meter, zoowel als wissclstroom-wattmctors op dezelfde wijze reageerden, begreep ik dat de oorzaak elders moest worden ge zocht. 1 Do metingen moesten worden uitgesteld, daar ook do overige toestellen in meer of mindere male dezelfde afwijkingen vertoon den. 1 Waar alleen de temperatuur en de voch tigheidsgraad van de atmosfeer veel lager zijn dan normaal, heb ik de bijzondere afwijkingen als een gevolg daarvan be schouwd. Do huid van mijn vingers is blijkbaar zeer droog, zoodat ik door onwillekeurig wrijven langs mijn kleeron daaraan con statische jading bin mcdodeelen. Deze la ding wordt door do ovorgrooto drocgto van do omringende lucht niet afgeleid, zooals in normale omstandigheden het geval is. Door nu alloen maar naar liet instru ment to wijzen kon do uiterst licht loo- pendo wijzer worden weggedrukt. Het verschijnsel werd nog versterkt wan neer ik de glazen ruit boven do schaal- verdeeling met rnij'n kurkdroge vinger» wreef. Deze ruit kreeg dan een sterke la ding welke den wijzer op eiken willekeu- rigen stand kon houden. De ontlading volg de langzamerhand totdat na ongeveer 5 minuten de wijzer weer naar den begin- stand terugkeerde. Woes ik bij een geladen ruit naar het instrument dan sloeg dit veel verder uit. Ik heb er uit geleerd dat ik geen docf- trisdie metingen bui uitvoeren bij een voch tigheidstoestand van do lucht als in, deze dagen, i Misschien kunnen fabrikanten van meet instrumenten een middel bedenken waar door deze onaangename eigenschap wordt weggenomen. Wellicht is het aanbrengen! van een ruit uit een ander, doorzichtig, echter onbrandbaar materiaal, voldsende. Een verbinding va'n bet huis van don meter met een gasleiding, om den motor te aaiden had geen invloed. i Interessant zou het zijn te mogen ver nemen of dit verschijnsel reeds moor is geconstateerd. Kunst en Wetenschap. Prof. dr. P. Zeeman. De Physical Society to Lomien hoeft prof. P. Zeeman benoemd tot eerelid tor vervul ling van een der open plaatsen die om staan waren door den dooi van prof. 11. A. Lorentz en van prof. AV. AVion te München. Dit is een groote onderscheiding, daar het aantal eerdedon volgens do statuten beperkt is lot twaalf. Kerk en School. Ned. Iferv. Kerk. 'Aangenomen naar Oudwoudo c.a. ds. J. Luuiing te Hazersvvoude. Bedankt voor Warns c.a. (Fr.) ds. C. Zeeman te Yollenhove. Gemengd Niewvs. Auto Op het trottoir. Een auto uit Arnhem, die Zondagavond mot vrij groote snelheid door het dorp Die ren eed, slipte op oen boclif in de Hoog straat en kwam dientengevolge op het trottoir terecht. Be 37-jarige brievenbestel ler L. Schlaghecke werd door de auto zoodanig geraakt, dat hij achterover tegen don muur sloeg. Met zware hoofdwonden werd hij, in bewusteloozen toestand opge nomen en naar het ziekenhuis te Volp vervoerd, waar hij denzolfden nacJit over leed. Do auto is zwaar beschadigd. Wielband van een locomotief gesprongen Ongeveer ter hoogte van de spoorbrug over de Iloogevocnscho Vaart te Meppol, is gistermorgen een wielband van de loco motief van den trein, dio 9.8 uur uil Groningen was vertrokken, gesprongen, waardoor twee zware stukken ijzer op het perron terecht kwamen, zonder persoon lijke ongelukken te veroorzaken. Eenige honderden meters ten Zuiden van het sta tion wist men de locomotief, waarvan de westinghousrem defect was geraakt, tot stil stand te brengen. Afschaffing van mijnpaarden. liet steenkolenvervoer in de Domanialc Mijn te Kerkrade, dat thans nog geschiedt door moer dan 150 paarden, zal vervan gen worden door gecompresseerde lucht- locomotieven. kolonel James Fitzmaurice, AVij hebben gisteren gemeld, dat kolonel James Fitzmaurice, de tochtgenoot van wij- Ion baron von Hünefeld hij de vlucht van Europa naar Amerika, ontslag uit den militaire" dienst van den Ierschen Vrij staat heeft genomen. Hij was, ondanks zijn 30 jaren, het hoofd van dc lersche luchtmacht. Zijn aftreden is, naar verluidt, niet on verwacht gekomen. In de Atoreonigde Staten moet iiij belangstelling getoond hebben voor het plan om New-York met Ier land door een vliegdienst te verbinden, in aansluiting op een dienst van Gal- way naar Duitschland. Mogelijk zal hij meewerken aan de verwezenlijking van dit plan, maar men gelooft, dat liy ook an. L üenavorKi m uoctmciiem. Kinderkoor (v. d dere verlokkelijke aanbiedingen van Arno- Chr, Scholen L. 0o. 1. van A. de - Vries. Clir. Gom. zangver. Chr. Muziekver. „Sursum Corda". Zangkoor v. d Groen v. Prinstcrerkweekschool. R. Zwaai, orgel. Donderdag, 21 Fcbr. Hilversum, 1071 M. 10—10,15 uur. Morgenwijding. 10.3010 45 u. Gramofoon- muziek. 10.4511.45 u. Ja arbours concert door het Klin-Trio. 11.4512 u. Gramo- foonnniziek. 12.15—2 u. Concert door het AVRO-Trio. 22.30 u. P. IHjydelaar: Gas in do huishouding. 2.303 u, Gramofoon- rnuziek. 34 u. Kniples. 45 u. Zieken- uuxtje. Dr. Iv, W. Sparnaay on oen trio. 55.30 u. Sporlpraatje door III! Hollan der. 67.15 u. Concert door het Om roeporkest. 7.157 45 n. Engolsche les. 8.15 u. Aansluiting van het Concertgebouw to Amsterdam. Orkest o. 1. v. Dr. W. Men gelberg. In de pauze ooi-dracht van Wl ifllunsche. 10.30 u. Persberichten, Iluizen, 33G,3 M. Na 6 u. 1852 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitz. 11—11.30 u. Korte Ziobendienst. 12.301.45 u. Con cert. Mej. 111} Drayer, sopraan. Mevr. A. TyhofTatgenhorst, alt. F. UijUemboogaard, piano en orgel. 2—2.30 u. Schooluitzcn- ding. J. L D. v. d. RoostOnder do Pa poea's op AVindessi, G7 u. Orgelconcert door A. v. Opstal 7.308 u, Muziekpraatje door G. v. Ravenzwanij 8 u. Concert. Ste- denavond in Doctinchem. Kinderkoor (v. d ,111. W. Ristberg, openingswoord. Ds. O.. Grocnoboer, gebed. P. W. Du val Slothou wer, burgemeester van Doctinchem. Dj»". J. Groeneweg, predikant. Daventry, 1562 M. 10.35 u. Kerk dienst. 11.05 u Lezing. 11.20 u, Gramo- foomnuziek. 12.20 u. Concert (sopraan, viool en piano). 1.352.20 u. Concert. Orkest. 2.50 u. Voor de scholen. 3.10 uur. Muziek. 3.20 u. Vesper in de West min sier Abbey. 4.05 u. Causerie. 4.20 u. Concert. IHolloway's dames-kapel, 5.35 u. Kinder- uurlje. G.20 u. Vastcntoospraak. G.35 u. Nieuwsberichten. G.50 u. Voor de land bouwers. G.55 u. Muziek. 7.03 u. Illldndel's vioolsonaten. 7.20 u Nieuwe novellen. 7,35 u. Muziek. 7 40 u. Lozing: India. 8 uur. Pianoconcert door B. Mason. 8.10 u. (Hkllé- concert. Illallé-orkost o. 1 v. Sir. Hamil ton lHarty. AV. Murdoch, piano Miss. Ilaf-ris- son, gediclitenvoorlezing. 10 u. Nieuws berichten. 10.20 u Lozing. 10.35 u. Een' verrassing. 10.50—12 20 u. Dansmuziek. P a r ij s, „R a d i o-P a r i s", 1750 Meter. 12.20 u. Protest, morgenwijd Lug. 12,50 2,10 u. Orkestconcert. 4.055.05 u. Klas siek concert. 7.057.50 u. Gramofoonmu- ziek. 8,20 u. Liter, causerie. 8.5011.10 u. Symphonieconcert o. 1, v. E. Bigot. Mme. F. de Montaut, zangeres. Langenberg, 462 M. 9.35 u. Grar mofoonmuzick. 12.251.50 u. Orkosl,con cert. 5.05—5 50 ti. Orkesteonoort. 7.20— 8.15 u. Orkestconcert. 8.20 u. Hlet Prisca- kwartet. Eenzame muziek. Daarna tot 12.20 u. Dansmuziek. Zoescn, 1G49 M. 11.203.50 u. Lo zingen. 3.50 —4 50 Orkestconcert. 4.50 7.05 li. Lozingen. 7.20 u. Hoorspel „Die Maienkünigin", van Chr. Gluclc. Muzikale leiding Leo Blcch. Daarna „Vorsiegelt". Komische opera van Leo Blech. Leiding: Cornelis Bronsgeest. Atorvolgens tot 11.50 u. Dansmuziek. 'Hamburg, 391.6 M. 10.20—11.20 u'.« Graniofoonplaten. 3.35 uur. Orkesteonoort, 5.20 u. Concert 7,20 u. Militair concert. 9.20 u. Dansles. 10.05 tl. L'Jioiuitzonding van buitenlandscho stations. Brussel, 511.9 M. 5.20 u. Orkesteon oort. 6.55 u, Trio-concert. 7.20 u. Gra niofoonplaten. 8.35 u. Vocaal- «n instru mentaal concert. AV* a* 1 f i T f wsu,stout - jat*

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6