iaandag 4 Maart 1929 BUITENLAND. 8lste Jaargang, No. S9053 Drankwet DE PLAATSVERVANGER. Diversen. Het Fransch-Beigisch geheime verdrag. interc. Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE.HAVEM 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617, Postrekening No. 5311. Bij o£ krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven qn andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen Fan het Gemeentebestuur. Durgerneestor en. Wethouders van, Schie dam, brengen Ier openbare kennis, dat hij hen is ingekomen een verzoek van A. PjROUNS, alhier, om vergunning voor den verkoop van. steiken drank in het Mem voot gebruik ter plaatse van verkoop ini de be- neden-vaorl ocaliteit van het perceel Hoo"- straat 162; en herinneren, dat binnen 2 weken, na deze bekendmaking tegen hot verleenen van de vergunning bij hun Cofllege schriftelijk be zwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 4 Maart 1929. •2359 60 Toestanden In de industrie-bedrijven in Sovjet-Rusland. Werkverruiming en verwaarloozing. De Izwestiai, het staatsblad der Sovjet- Unie, heeft een onderzoek ingesteld naar de toestanden aan do rijksEabrioken en heelt de -'ingenieurs cn de „dioziajstwennifci" (de communistische leiders der bedrijven) ver. zocht o|p eenige, door de redactie getormu. leerde vragen te antwoorden. Do" vragen hadden betrekking op achteruitgang dor dis- ciphne bij de arbeiders, oip de daling van do productiviteit van don arbeidt Oj> de veel voorkomende verzuimen enz. Uit het onderdzoelc blijkt, dat de hesehul digingen, welke den laalsten tijd geuit wor den, volkomen juist waren, dat het wegblij ven van de arbeiders een gewoon verschijn sel is geworden. Typisch is hot volgende: de besturen der vatvereonigingen komen tegenwoordig op voor do arbeiders, die ongeregeld naar de fabriek komen en in. het algemeen hun plichten verwaarloozen Een jaar geleden was de toestand andere; toen werden de vakVereenigingon er van beschuldigd, de belangen der arbeiders op te offeren aan die van den staat. De antwoorden van de leiders der be drijven (allen communisten) werpen oen eigenaardig licht op de toestanden m do Russische genationaliseerde bedrijven. Wij ontleenen aan de Izwesfia, eenige antwoor den. Do plaatsvervangende directeur van do machinefabriek „Krasnyj Proletarej" (Roo- do Proletariër) sclmjEL in zijn antwoord o a hel volgende- „De arbeidsdiscipline is op onze fabriek den laatslcn tijd aehtoruilge gaan. Ik moet tot mijn leedwezen erkennen, dat zoowol de zawkon (fabiieks comité, over blijfsel van de autonome arbeidcrsoigauen die in de eerste jaren van het communist! sche regime do bedrijven leidden) als bet distrietscomité van de vakverceniging der metaalbewerker-, zich niets aantrekken van de vele gevallen van verzuim op onze fa buck; doordat vei/uim verliest hot hcdnjf 15 pCt. van den arbeidstijd De adjunct van den hoofdingenieur vaw de locoraotiefrabriek te Chaikow vertelt in zijn antwoord, dat de arbeidsdisciplinesleik gedaald is en dat de arbeiders steeds de schuld aan de ingenieurs wijten. Wanneer een ingenieur aandringt op ontslag van een arbeider, die te veel vermunt, dan protesleeren alle aiboider» en roepen, dat do ingenieur togen do belangen van do ar. beideis ageert, dat hij in strijd met de dic tatuur van hot proletariaat handelt en do ingenieur moet toegeven. De arbeiders zijn alien drinkebroers. Telkens na do uitbeta ling van het loon (dat geschiedt een keer per maand), is de helft der arbeiders ziek van het vele drinken. De onder-directeur van dezelfde fabriek beklaagt er zich over, dat de arbeidors vaak en bewust werktuigen on machines bederven. De machinisten gaan, zandei iemand om verlof te viagen, voor oen paar uur naar huis om laten do locomotief aan do zorgen van een stoker over, met hel gevolg dat de locomotief beschadigd wordt, h Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M G.deW. 30) „Ga zitten, als 't u blieft, mijnheer Tal bot, ga zitten, liet lijkt sprekend, bijzonder goed". „Ik vroeg hoe u er aan koint". „Ik heb het van uw oom gekregen mijn heer Talbot". „A'an mijn oom? Wat duivel hoe.. Hij zweeg. Misschien meikte hij een zonderlingen blik op in de oogen van den heer Wilson.'Heeft u ©enig idee hoe mijn oom er aan gekomen is?" De advocaat zette de toppen van zijn vin gors legen elkaar aan en keek den heer Talbot aan, terwijl hij in zijn stoel leunde. ,,U heeft het hemzelf gezonden; mis schien is u dat vergeten". De ander scheen een oogenbhk na te denken voordat hij sprak. „Ik heb het vergeten. Wanneer "heb ik hot' gezonden en in welke omstandig heden?" ",|Dnt kan ik waarlijk niet zoggen, maar het is wel vreemd dat u zich met meer herinnert hot gezonden te hebben. Het is te'hopen, dat uw geheugen op andere pun ten niet zoo zvvale is. Ik weet by toeval, dat uw oom' heel voel prijs stelde op dit poi'tiet, mij'nheer Talbot. En dat bij u tot In alle afdeelingen van de fabriek komt hot vaak voor, dat de geschoolde werklieden onder het werk do wetkplaals verlaten, waardoor het werk veel le lijden heeft. De technische directeur van de fabriek „Krasnyj Wyborzjets" te Petersburg schrijft, dat het wegblijven van arbeiders steeds toe neemt. Het is nu regel' geworden dat de arbeiders een kwartier later dan. voorge schreven is het werk beginnen en oen kwar tier vroeger liet Werk neerleggen.. In denzelfden geest beklaagden zich ook de leiders van veel andere fabrieken. Niet alle directeurs en hoofdingenieurs heli bon op do vragen geantwoord, omdat velen hunner, uit vrees voor moeilijkheden met de arbeiders, er de voorkeur aan gaven op dea vragen niet te antwoorden. Na do onthulling van do ver- valsching. De ontdekking van de vorvalsobmg van het geheim Fransch-IBelgisclh veixLag doet verschillende Franscho bladen verMaTen, dat Nederland vergeten heeft, 'wat zijn Fu- ropocsche plichten waren. De Petit Pari sian schrijft, dat Nederland zieh steeds heelt weerhouden partij le kiezen, thans had liet echter den aansohijn, of ixet ge wacht had op oen gelegenheid om zijn tot nu toe gekoesterden, doeli niet gerecht- vaardigden afkeer van Frankrijk en Bdgio te uiten. Fan wel ingelichte zijde woidt medege deeld dal van üiuitsche zijde een onder zoek zal worden ingesteld naar de in de Belgische pers gepubliceerde mcdedcehngen van Frank Ileine, betreffende de verval- sching van de m het U. D gepubliceerde documenten, welke hij naar zijn zeggen ook aan Duilsehland zou hebben aangebeden Verwacht wordt dat in den loop van don dag nog een officiecle verklaring zal wor den gepubliceerd. Oppositie in Rusland. Naar via Jvowno uit Moskou gemeld wordl, heeft de oppositie met Boecharin aan hot hoofd geweigerd een vergelijk te sluiten met Stalin. Do oppositie verlangt verder het onmiddellijk aftreden van Sta lin uil het ambt van algemeen secretaris van do communistische partij. Door deze weigering van Boecharin om met Stalin een vergelijk te sluiten, wordt de politieke toestand in Sowjet-Rusland zeer verscherpt. Nieuwe samenzwering in S p a n j e. De Spnansche regwring heeft kennis ge kregen van een nieuwe samenzwering, uit gebreider dan de vorige. Een groot aantal officieren en manschappen van de infan terie maken met de ontslagen artilleristen gemeene zaak. Men twijfelt er aan of de re- geering in staat zal zijn ook ditmaal door inhechtenisneming de beweging te onder drukken Do gevechten in China. Te Peking is ©en muitend regiment van het plaatselijk garnizoen na een kort ge vecht met andere troepen ontwapend. Twee soldaten werden gedood en 35 werden go- wond. De stad was in paniek, maar is Uians rustig. Gearresteerde muiters deelden mede, dat zij gehandeld hadden op bevel van Tsjang Tsoen-tsjang, die den opstand in Sjantoeng op touw hoeft gezet. Ops tand. 11e commandanten van de staten Vera Cruz en Sonora, zijn volgens berichten uit Mexico-City openlijk tot opstand overge gaan. Zij beheerschen alle steden en ves tingen in deze staten evenals de verbin ding met do golf vara Mexico. Het trein verkeer tusschen. Mexicoi-Gity en Vera Cruz is stopgezet. zijn erfgenaam maakte, heeft u gedeeltelijk aan dit portret te danken". „Is dat zoo?" Talbot ging zitten en trok zijn sloel dicht bij de tafel, hij leunde ei met zijn aimcn op en koek don advocaat zeer vasi aan. ,.U zegt mijnheer, dat uw naam "Wilson is?" Als het hem gevraagd werd zou de rechtsgeleerde waarschijnlijk geantwoord hebben, dat het een noodzakelijkheid is voor een advocaat om zijn gevoelens to volbergen. Zijn aanleg en de practijlc bei den hadden hem dit geleerd. Hij beant woordde Talbot's blik zonder eenige ver nadering in de uitdrukking van zijn ge zicht of zijn slem. Toch zou een opmerk zaam toeschouwer opgcineikl hebben, dal deze man niet alleen verbaasd! Was, maar dat iedere 'Seconde zijn verbazing toenam. Men voelde, dat de persoon, dien hij te genover zich zag, niet. een soort man was als hij verwacht had. Ilij antwoordde: „Ik zeg dat mijn naam Wilson is, omdat lmt zoo is. Die naam komt n zeker bekend voor, nietwaar?" „Dat is ntu juist een punt dat de wou besproken. Niels kom! mij bekend voor: ik weet van nicls Had n het tegendeel ge dacht?" „Het is niet gemakkelijk, die vraag Ie beantwoorden, mijnheer Talbot". „Het is mogelijk, dat ik u enkele vragen moet doen; wees zoo goed aan te nemen dat Ik van niets op do hoogte hen. .Tuist wat u tegen een getuige zoudt •zeggen'- beantwoord mijd vragen als 'u' wilt. Ik Een zeer stellige ontkenning, fieneraal Galet, de chef van den Bel gischen generalen staf, heeft verklaard op de meest formeele wijze, dat het stulc door het Utr. Dagblad ■gepubliceeid over do conferentie der generale staven van' Frankrijk en Relgie op 7 tot 12 September 1927 van het begin tot eind valsoh is „Volgens dit document zou, ik", zeide generaal Galet, „in het geheim geniepige combinaties op touw zetten om mijn land in avonturen te betrekken, om een nabu- rigen en beviiendea staal verraderlijk aam te vallen en den vrede te verstoren, die docr alle volkeren diep veilangd woidt Deze manier om mijn persoon voor to stel len is in strijd met alle daden, die ik gedurende en na den oorlog gesteld heb „Telkens, wanneer hol mogelijk was, heb ik voor den vrede gewerkt; in hot bijzon der ten opzichte van Nederland heb ik getracht met de Nederlandsche militaire autoriteiten op verbouwen gegronde betrek kingen (e houden, zooals het behoort lus- sohon de vertegenwoordigers van twee kleine staten, die van elkander 'niets te vreezen hebben. Overeenkomsten, die voor mijn land inlernalionale verbindingen mede brengen, heb ik nooit geredigeerd of on derteekend Ik hen nooit militaire maat regelen op het oog gehad, tenzij1 alleen een verweer tegenover Dmitschland, deze maatregelen dan uitsluitend op olns gebied' uit le voeren, llun cenig doel was, een aanval af te slaan, waarmede ik naai) aanleiding van de gebeurtenissen van 191*1 van welke mijn land hot slachtoffer is geworden, had rekening te houden. Ik protesteer tegen de lastertaal van het U. D en behoud miji het redht voor, herstel le cisch-re van dengeen, die voor deze belcodigende publicaiie verantwoorde lijk is Vau vervalsclring verdacht. Brusseischo bladen beweren, dat de do oumenten vervalscht zjjn door een zekeren Albert Franck Ileine, een avonturier, zoon van een llollandsch-Joodsehen vader en een Dfuitsche moeder, zelf een genaturali seerde Belg. Deze is in 1S96 in de Brus seischo voorstad Schaerbeek geboien Hij beeft tijdens den oorlog in het Belgische leger gediend als onderofficier, maar weid later in een kamp van verdachten onder gebracht, waaruit luj ontsnapte Wegens spionnage van Dmitschland en voor op liehtenjen is Heine, die beweert een klein heb het testament van mijn oom nog niet gezien". „Het is lot uw dienst, dat is te zeggen een eopie. llel origineel is natuurlijk onder berusting van de rechtbank. U zult het een heel nterkwaardig stuk vinden, maar uw oom was een zonderlinge man". „Wat slaat er in liet testamenl?" „Het bestaat slcclds uit twee of drie regels. Ilij liet alles wat hij stervende bczal, zooals hij het uitdrukte, aan ui na, in de siclligo overtuiging, dat u een geschild persoon was oin zulk een erfenis te aan vaarden". „Een geschikt peisoon1 Waren dat de eigen termen?" „De juiste termen". Moet dat een compliment boteekenen»" De advocaat haalde de schouders op. „Als u het mij vraagt, geloof ik dat met; uw oom was er de man met naar complimentjes te maken en speciaal met tegenover u. Ik zal u de geheele geschiede nis vertollen, indien u bet wcnscht. dal wil zeggen de heele geschiedenis van het tes tament en IVoe u de eigenaar werd. Ik kan u verzekeren, dat het op' liet kanljo af was. tot een paar minuten voor zijn dood had hij u nog niets nagelaten. Wou n dat ik u de geschiedenis vertelde?" .la giaag. vertel mij er alles van; ik wou cr alles van weten". Een onheil spellend glimlachje vertoon de zich op het gelaat van den rechtsgeleer de. ,,U vindt hri misschien niet heel aan genaam wat ik n I» zeggen heb". zoon van Heinrich Heine te zijn, meer malen veroordeeld. Dinsdag zou hij op de publieke tribune de inlerpeüatie's in de Belgische Kamer hebben bijgewoond en daarna spoorloos veidwenen zijn. Volgens de Yingtième Siccle, zou ook een redacteur van het Flaamscli nationa listische dagblad de Schelde, bij de do cumenten betrokken zijn. De Belgischo spoorwegen. Zoowel een vertegenwoordiger van het Ilbld als van hot Volle, hebben een onder zoek ingesteld of in Belgie inderdaad go- werkt wordt aan de spoorwegen, in de gepubliceerde stukken genoemd, en beide komen tot dezelfde conclusie, dat er geen sprake van is, dat er ook maar aan één dier spoorlijnen wordt gewerkt Een beroep op den Volkenbond. in een onderhoud, dat do Standaard) met proL dr. C. Gerretson te Utrecht had, heeft de laatste er op aangedrongen, dat Nederland bij België en Frankrijk zal aan dringen de verplichtingen na te komen en het geheim verdrag te publiceeion. „Natuurlijk zal daarop oen weigei iug vol gen: en dan moet Nederland als het waar lijk in het nieuwe Volkenrecht gelooft, ook den strijd voor dat recht aandurven", zeide zeide prof. Gerretson. „en in bondgenoot schap met de overige neutralen dooi zetten óf tot de publicatie resp. annihilate van het geheim verdrag óf don Volkenbond tij delijk verlaten. Thans moet eens en voor al worden uitgemaakt of de Volkenbond realiteit is cn of de Bond in staat is, zijn leden te dwingen, hun voornaamste ver- dragsplichlen na te komen ZoolangdeVol kenbond, willens en wetens, het beslaan van geheime verdragen toleicerl, ontbreekt de reëele basis voor Lie ontwikkeling van een Europcesehe Statengemeenschap Parijs en Bussel willen natmmhjft een anderen weg uit. Zij volgen de bekende tac tiek van den dief, die het luidst „houdt den -dief" roept, cn zich welwillend aan biodl, om bij do vervolging een liandje te helpen De jacht op don hypothlotisclien! „schurk", waaraan de heer van Cauwe- laerl zelfs de Nederlandsche regeoring wil doen deelnemen, is Uriels dan oen ma noeuvre om do aandacht van de hoofd zaak af te leiden. De vraag naar de authen ticiteit van het Utreehtsohe document is slechts van uiterst secundaire beteekenis Immers, zelfs al kon bewezen worden, dat hel document, riïel authentiek is, dan zou dat nog volstrekt niet bewijzen, dat do inhoud niet met het authentieke docu ment overeenstemt. En zelfs al zou ook de inhoud bewezen worden niet authentiek te zijn, dan nog zouden wij alleen weten (wat ons niet schelen kan) wat er in het originieele geheime verdrag net staat, ter wijl het eenige wat Nederland schelen kan en wat Nederland, als lid van den Volken bond recht heeft te weten, is, wat er, in het geheime verdrag wel staat. Het is m. i. zeer te hopen, dat onze pers zich. door liet Belgische lawaai niet laat afleiden, en op het ware dool blijft aansluren: do verplichte publicaiie van hel geheime verdrag" Het U.D. over zijn bedoeling. In een artikel: „Wat ons dreef", verdei digt het U. D zieh tegen de aantijging, dat anti-Belgische gevoelens de drijfveer waren hij de publicatie's", zegt het blad „Deze publicatie gaat niet tegen liet Bel gische volk", zegt het blad „Wij willen vrede en vriendschap, met België, en an ders niet Wij hopen dat de Vlamingen in hel bezit zullen gesteld worden van de „Ach, een aangename voldoening ver wacht ik niet. Ik wou graag de feiten wc ten of ze aangenaam zijn of niet". „Die zult u vernemen, zooveel als u maar wilt. U zegt, dat ik doen moet of u nergens van «eet, maai ik veronderstel dat U toch wol weet dat hij niet erg op n ge steld was?" Daar w.is ook geen reden voor". Wilson was getroffen door de woorden! van den jongen man. fhj sprak op zeer hoozen toon „Dat had ik wel van hem begrepen Ik zrei dat hij niet vaai u hield, het zou nog juister wezen te zoggen dat hij een hekel aan u luid, mol de kracht die in hem was. Er waren veel menschen waar hij niet van hield, de meeste menschen zelfs. Ilij zon het luin gaarne bewijzen en dat deed hij ook dikwijls, zooMs zij, <lie in geldzaken met hem te maken hadden, meer malen ondervonden hebben. Maar niemand! ter iwereld haatte hij zoozeer ais u. Ik vermoed, dat u hem daar reden voor ge geven had". De rechlsgeleeicle bestudeerd© het gelaat van den ander zeer nauwkeurig van onder zijn half gesloten oogleden, maar hij werd niet beloond v'oor zijn moeite. De jonge man vertrok geen spier. Hij kon onmogelijk meer zelfbedwang getoond hebben dan hij' deed, Ga voort; hoe kwam bij er toe mij tot zijn erfgenaam te maken, terwijl hij mij zoo zeer liefhad?" „Ik donk dal uw oom u tot- zijn erfge- zoozeer door hen hegeerde besiuuilijke scheiding, maar dat alles ligt naast deze kwestie. Geen onkel groot-Nedoriamdschmo- tief bewoog ons. Maar wat ons telkens weer, in onze aanvallen tegen de Bel gische politiek bezielt, is de innige wensch, dal do verhouding tusschen Nederland en België gevestigd wordt op zuivere basis Alleen zuiverheid, eerlijkheid, goede ge zindheid kan de voor beide volken en voor den Europeeschen vrede zoo uiterst noodzakelijk hartelijke verstandhouding doen geboren worden. Een publicatie als waar wij toe overgingen, en die, afgezien van alles, het Nederlandsch belang gebie dend eischte, mag in dit verband een paar denmiddel heetcn, maar naar onze over tuiging mag niets ongedaan blijven om alle agressie tussohen België en Nederland, uit te branden. Zoolang er geheime ver dragen en militaire besprekingen, zijn, zoo lang er plannen zijn van annexatie en Bel gische strooptochten in Limburg, zoolang is iedere toenaderingspoging een vlechten van bloemen over een afgrond Maar als onze publicatie, zoodra. d© storm is go slild, er toe kan bijdragen, dal België en Nederland elkaar klaar in de oogen zien cn allo achterdocht voor goed afzweren, dan is de prijs eencr Europcesehe pers- beroering daarvoor niet te gering. Een onderzoek naar de herkomst Naar de (A. R.) Rotterdammer meldt, heelt de rijksrecherche een bezoek afgelegd hij dr. Ritter, hoofdredacteur van het U.D. Dit zal natuurlijk in verband staan met de onthullingen welke zijn krant heeft gege ven, zegt de Rotterdammer. In een onderhoud dat de BrusselscLe briefschrijver van de N. Tilbmgschc Cou rant met oud minister Devèze heeft gehad, heeft laatstgenoemde gezegd, dat de re dactie van het U. D door do Nederlantl- sche regeoring, ter verantwoording moet worden geroopciq Do oud-minister achtte absoluut uitge sloten, dat do gepubliceerde stukken authen tiek zouden kunnen zij'a. Outl-ministcr Huysmans over do publicaties. In gebouw Carré te Amsterdam is gister morgen een vergadering gehouden, belegd door de Federatie .Amsterdam van de S. D. A, P., waarin als sprekers optraden, do heeren J. Oudegeost, voorzitter van de S. D A. P., de Belgische oud-minister van Onderwijs Kamiel Iluysmans en J. .T. de Roede, redacteur vau Het Volk Fascisten hebben getracht hij het begin der vergadering de bijeenkomst te verslo ren. Do heer Iluysmans betoogde, dat België uit vrees gedreven en zich herinnerende do verschrikkingen van de bezetting, in 1920 een defensief verdrag met Frankrijk hoeft gesloten tegen Duilsehland Maar daar na zijn in Locarno met Ttalid, Duitschlatidj en Engeland soortgelijke verdragen geslo ten. Dat er een geheim militair verdrag tusschen België en Frankrijk zou bestaan, ontkende de heer Huysmans ten stelligste. Generaal Galet kan men op zijn woord ge- looven en als die zegt, dat zoo'n verdrag] niet bestaat, is* het er ook niet Missch.enl zijn do valsclie documenten, door het U.D. '-"gepubliceerd wel bedoeld om er in Neder land straks militaire wetten door te jagen Do onthulling, van waar de valsche docu-, menlen komen, is volgens den lieer Huys mans slechts een kwestie van uren. Aan het slot dor vergadering, die de sprekers enthousiast toejuichte, werd een motie aangenomen. naam benoemde niet zoozeer uit vriende lijkheid, maar eerder ,hoe vreemd dat ook schijnen moge, uit haat. Ik heb den indruk, dat hij voelde nooit met u, in amraking te zijn gekomen tijdens zijn leven, maar dat hij zou trachten na zijn dood zijn invloed te doen gelden". Nu veranderde de advocaat van houding, Hij ging meer recht op zijn stoel zitten en wees op het portret, dat da ander weer op tafel gelegd had. „Zooals ik u zei heeft dit portret er eeii zekere rol in gespeeld en w'el ©en zéér zonderlinge. Tot een uur vóór zijn dood wist liij absoluut niet aan Wien hij zijn bezittingen zon nalaten". „Maai- a propos, waar is luj aan ge storven Het duurde vrij lang voordat het ant woord kwam. „Do dokter uit de stad verklaarde, dat hij aan een zekere aandoening van het hart was heengegaan. Ik heb de naam van die kwaal nooit eerder jgehoord. Ik geloof dat die geneesheer zelf den naam uit eau boek moest opsporen". „En waar is lnj gestorven?" „In Monniksland". Ik vertrouw, dat ik mag veronderstellen, dat u iets weet van dat landgoed. Het is ©en zonderling huis en zeer afgelegen. Vanneer u het gaat be zoeken, zult u zien, dat het in alle op zichten een zeer zonderlinge woonplaats is". (Wordt vervolgd). Dets cam sul verschijnt dagelijks, met uit. sondering van Zon- en Feestdagen. Prjja per kwartaal X 2,—; franco per post f J.60. Pry3 por week: 15 «tenia.1— Afion- derlpo nummero 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. i.dvertentièn voor hot eerstvolgend num mer mosten viór elf «nr san hot Bureau betorgd rijn, 's Zaterdags vóór O uur. Bon bepaalde plaats ran adveitenbea Wordt niet gewaarborgd. i SCHIEDAMSCHE COURANT Jftjs dar Adverttntiêntan 1—5 r*gaSb f 1.55; iedere regel meer f 0.80; in hei Zaterdagnnmmer 1—5 regels 1 l.b'O, ieder» Hgel meer f 0.35. Eeolames f 0.75 per regel. Incassokosten 5 ota.; postkwitantiea 15 ets, Tarieven van advortentiën by abonnement djn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Adrertentibn opgenomen A i 050 i/ni 15 woorden, f0.75t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot een maximum Tan 30 v oorden

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1