uil •- K s A <yi Still®# VERLATEN IN DE IJSVLAKTE. Het Grieksche s.s. „Eugenia", dat door den Novemberstorm op de kust bij Den Helder geworpen werd, wordt nu hoe langer hoe meer „opgesloten". Het ijs stapelt zich langzaam langs den romp op.... Men krijgt hier wei een indruk van de geweldige Ijsformaties, bij het Katervoor te Zwolle. Met groote moeite heeft men een vaargeul gemaakt in de ongeveer tachtig c.m. dikke ijsiaag, waardoor de veerpont de verbinding met de beide oevers In stand kan houden. Een Duitscher, baron von Loe, heen een apparaat uitgevonden waar mee hij binnen twee uur tijds het werk kan doen dat aan een behanger twee dagen zou nemen. Alle gewcnschte kleuren en figuren toovert hij, mot zijn toestel, op den wand. Baron von Loe, bij een demonstratie in een New Yorksch hotel. leder jaar wordt in vele steden van Duitschland een tentoonstelling gehouden waar men de voorzorgsmaatregelen tegen ongelukken in beeld brengt. Door ver keerde arbeidsmethoden kunnen ongelukken komen en te vroegtijdige vermoei- Ting. Links: hoe het niot „moet"; rechts: de goede arbeidswijze. DE GEVOLGEN VAN 'DEN BRAND Met den brand in het Leidsche stadhuis zijn vele dossiers van den Burgerlijken Stand in vlammen opgegaan. Men heeft thans een aanvang gemaakt met do volkstelling. Het'ijs bracht den ambtenaren bij hun bezoek aan de woonschuiten wel voordeel. De rennen op het ijs van den Brunsvlk, een water bij Stockholm, een ware liefhebberij voor honderden bewoners der Zweedsche hoofdstad, die daarbij, met spanning toekijken en stevige bedragen onder elkaar verwedden. Zoo kan de winterkoude het koele Noorden nog in gloed zetten. VOOR POOLVLUCHTEN. De gewoonte om tochtjes naar do Pool te maken schijnt zich zoo in te burgeren, dat de mode reeds haar heerschzucht heeft uitgestrekt tot het costuum van de moderne Poolvliegster. Wat bezoeksters in het Poolgebied zouden dragen. Do heer C, H F. Schafrat, de nieuwe burgemeester van de gemeente Boeket, Is met groote plechtigheid geïnstalleerd. Met een feestelljken optocht wérd hij Ingehaald en naar het versierde stadhuis, gebracht. \I 1i

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5