DE BESTE MACHINES ■11 Radïo-ProgrsminaV OMLIGGENDE GEVESTEN.' 0*A ItiA DE ERVEN DE WED. J. VAN NELLE Kerk eu School. Gemeierd Nieuws. wel kunnen gebruiken. De eeno aibei'd staat niet achter bij der. ander, mits de arbeid gezien, wordt in liooger licht. We moeten opgevoed worden om minder schaamte te toonen in .gevallen, waarin geen reden is tot schaamte. Wo moeten; evenwicht zoeken, het ver af zijn van hot ideaal moet o>ns aanspo- ren om met te meer energie naar dat idéaal te streven. Het contrast tusschen ideaal en werkelijkheid doet pijn, maat het gaat niet om ons beroep, het gaat om het hoogste goed, om het leven, waar in ook onze arbeid opgenomen wordt. Het imierlijkste leven is liet belangrijkste. Zoo is er gelnk to vinden, maar' dat zoeken veroorzaakt vaak pijn. Die hevigste pijn komt echter dikwijls voort uit onze half heid. liet geluk is niet gelegen in een posi tie, zelfs niet in onzen arbeid, maar wo moeten trachten te veroveren hot lioog- sto goed. Het is niet noodig, dat men óp 25-jarigen leeftijd reeds bevrediging gevon- den heeft in zijn werkkring; die bevredi ging vinden velen eerst óp lateren loef- tijd. Ook in een techniscli-medhaniscili be roep kan men leven, door in zijn vrije uren zijn leven aan te vullen. Maar strijd is noodig en zij die klagen, moeten bo ginnen met strijden. Wie nog nooit het gevoel hoeft gehad een kruis te dragen, is nog niet ver. Wo moeten allen iets heb ben van St. Joris_, die den draak versloeg; dooden wij den "draak, niet, dan doodt deze ons. Wo moeten in ons leven iets hebben van Christus en beseffen, dat wo f tegelijkertijd zijn bedelaars en konings kinderen. Op deze inleiding volgde een geanimeerde bespreking. Des avonds werd nog door de sp-olscctie van den V. C. J. B. opgevoerd: Ito jonge koning van Oscar Wilde, waarbij het too- ncelspel en het decor slechts bijzaak was en alleen dienstbaar word gemaakt aan het wekken van een stemming. Met een kort woord .werd de geslaagde conferentie gesloten. Gevonden voorworpen. Gevonden voorwerpen bij de politie aan gegeven in het tijdvak van 2 tot en met 8 Maart 1929. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot en met 2 Uur 's middags1 bril in étui, vulpenhouder, rijwiel, sleu- tel, houd, portemomiaie inh. 5 'ct., kinder- portomonnaie, portret van een kind, aoh- terlamp van auto, heeren-horloge, rijwiel belastingplaatje. 1 Bij vindersloderen halsband, T. Krooln, Strijenschestraat 14; damesportemoamaie inh. 6 'ct.,' R. Leenders, Stationstraat 48; danies-portemonnnie met inh., A. van Was senaar, Overmaasschesteeg 5; heerenporte- mormaie met inh., Firma Roest Co., Admiraal de Ruijterstraat 29; damesbeursje met inh., A. v. d. Ende, St. LiduLnastraat 51Ahondje, H. Leenders, Heerenstraat 29 heerenhandschoen, J. Klaassen, van Leeu- wenhoeckstraat 15B; wagenkleedje, J. v.d. Steen, Huijsmanstraat 10; paar wanten, II. Velbnan,Van.' Leeuwenhoeckstraat 37zil veren dameshorloge, G. Hoogeveert, Een- draehtstraat 18A; actetasch met inh., A. Maas, Sdiotsche Poort 5; dames-po-rtemon- naie met inh., C. Scholiers, Voornesche: straat 31Bbruin hondje, J. de Regt, Fabriplein, 11A; dameskousen, T. Weber, Grofbaan 21; slagorskiel, 0. Draagt, Sta tionstraat 49; bruin hondje, L. Timmer man, Fabristraat 61; portemonnaie met inh, J. Touw, St. Pietersteeg 1. Licht op. 13/14 Maart 6.28 n.m.—5.50 v.m. mmm i wm/sf VOOR DE BEWERKING VAN ONZE TABAKKEN BESCHIKKEN WIJ IN ONZE NIEUWE TABAKS FABRIEK OOK OVER GOEDE TRANSPORT MIDDELEN, ZOODAT WIJ OP ECONOMISCHE WIJZE KUNNEN FABRICEEREN. DAT ZAL AAN DE KWALITEIT TEN GOEDE KOMEN EN OOK VOOR U GELDEN ALS U ONZE TABAK GEBRUIKT. VRAAGT DAAROM UWEN WINKELIER NAAR ONZE TABAK. VTlAARDINGEJf. Vlp.ardlngsche had- en zweminrichting. Onder voorzitterschap van den heer J. H. van Linden van den Heuvell is op de bovenzaal van den Volks hond de jaarvergadering van do VI. Rad en Zweminrichting gehouden. Door den secretaris, den heer CX Visser, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan we het volgende ontleenein: Het aantal leden in 1928 bedroeg 255 tegen 217 in 1927; (197 in 1926 en 176 in 1925). De kleinste weekontvangst was f 14.80; de hoogste f 157.20 (in 1927 resp. f 3.80 en f93.85). Het aantal kosteloos verstrekte zwem- kaarten was 245 (v. j. 242). Uitgegeven zijn: 920 weekkaarten Ie klasse. i 3410 weekkaarten 2e klasse. i 742 baden le klasse. 643 baden 2e klasse. 853 kinderbaden. Door den administrateur, den heer Gee len werd rekening en verantwoording ge daan. Het batig saldo bedroeg f 148.17. Tot bestuursleden werden herkozenme vrouw Qualm on de hoer J. II. v. Lin den van den Houvell. Naar aanleiding van eeln schrijven' van do Vlaardingsohe Zwemclub, waarin ge vraagd werd, ook Üe gelegenheid open te stellen om in do Spoorhavcn achter de inrichting te kunnen zwemmen, ontstond een uitvoerige discussie. Het bleek wel, dat met weinig kosten zulks in orde ge1 bracht kan worden. Het slot van de besprekingen was, dat het gevraagde door het Bestuur in ern stige overweging zal worden genomen. Arbeidsbeurs. Er worden gevraagd 1 keukenmeisje of juffrouw. Er bieden zich aan: 1 boerenknecht (goed melker, gehuwd; opperlieden, i metselaars, timmerlieden, grondwerkers, schilders, betonwerkers, stu- cadoors, straatmakers, kuipers, mach.hout bewerkers, metaalbewerkers, chauffeurs, zeevisschers, zeelieden, kantoorbedienden, 1 kleermaker, 2 schoenmakers, 2 textiel arbeiders, 1 zuivelbcreider, 2 bakkers, 1 werkster, enz. Gevonden voorwerpen. Leliestraat 7, portomomnaie met geld. Poot, Rad 13, boodscliappemtasch. Van Dijk, Markgraaflaan 23, school-étui. Flake, Markt 45, poelsgerei. Groeneveld, Mesdagstraat 14, gouden manchetknoop. Politiebureau, kind erf) omtje en remband vrachtauto. De Graaf, Wilhei. liin'astraat 63, gewicht. Ahnenkerk, politiebureau, partemomnaie met inhoud. Kodde, Da Caastastraat 7, kinderporto- monnaie met inh. Ned. H-erv. Kerk. Beroepen to Charlois ds. J. K. F. Maulz to Wolfaartdijk; to Doom ds. Syboma te Rijke rsrnilde c. a. Aangenomen voor Serooskerke (W.) (toez.) A. T. !Wi. do Kluis, hulppredikant te Wieaneldinge. Geref. Kerken. Beroepen te Gramsbergen: J. Bavinck, cand. te Rotterdam. Aangenomen maar Bussumds. J. A. Schep, te Bolnes. Aangenomen naar L'oosduinen ds. J. Smo lik te Zevenbergen. Bedankt voor Lommer ds. Th'. Dilleman te Giessen Oude- on iNieuwkerk. Prof. dr. C F. A. Koch. Prof. dr. C. F. A. Koch, hoog leeruur in de heelkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen, wordt heden 70 jaar. Do jubila ris zal dezen dag. om zich van alle hulde betoon le onttrekken, mot zijn familie uit- stedig zijn. Groote temperatuurverschillen tusschen dag en nacht. De filiaal-inrichting te Rotterdam van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut schrijft Bij do rustige weersgesteldheid der laat ste dagen, bij zeer zwakken wind van on bestemde richting, omloopend door alle hemelstreken, met weinig bewolking, al leen wat nevel, waardoor do stralen van de zon en de andere hemellichten, zij het soms met floers of oen gekleurdon kring, gemakkelijk heendringen, maar eveneens1 do warmtestralen van' hot aardoppervlak weer gemakkelijk ontsnappen, doen zich groote temperatuurwisselingen voor tusschen dag en nacht. Zoo werd te Rotterdam Zaterdag 1.1. ongeveer 2 uur 's namiddags een tempe ratuur waargenomen van 13 gr. Celsius (55 gr. Falir.), maar daalde de thermo meter in den nacht daarop tot 1 gr. C. (30 gr. F.), makende een verschil van 14 gr.- C. (25 gr. Fahr.)„ Deze afkoeling ging vooral snel op liet laatst, toen de temperatuur in weinige minuten 4 gr. C. (7 gr. Fahr.j viel. Zondag werd het verschil nog grooter. Dies middags haalde de warme voorjaars zon den thermometer omhoog tot 12.2 gr. C. (54 gr. Fahr.), maar daalde het kwik na 3 uur zoo snel, dat het om 10 uur 's avonds al op vriespunt stond en wel dra —4 gr. C. )25 gr. Fahr.; wees, ge vende een verschil, met den middag van 16.2 gr. C. (29 gr. Fahn). Chinecsche wraakneming Twee Chineezen uit do Delistraat te Rot terdam liadden dezer klagen twist gekre gen, omdat de een voor den ander wapens of -opium had moeten smokkelen, welke smokkelarij mislukt was, een reden voor den een, om den milkier niet te betalen. De Chinees C. W. T. is toen door zijn ras- geno'f1 T. H. en een kameraad gevangen gezet in een kamer van een pand aan de Delistraat en mon ;dwong den gevangene een glas water leeg' te drinken, waarin men kort geknipt imensclieiihaar had ge daan. De politie was dit evenwel ter oore ge komen. Men stelde een onderzoek in en weldra was T. uit zijn gevangenschap be vrijd en onder dokters handen. -Tegen II. is proces-verbaal opgemaakt. Vermoedelijk zal hij over de grens wonden gezet. Dank zij' groote doses wonderolie is de toestand van T. thans weer gunstig te noemen. De griep. In do psychiatrische inrichting Brink- grevo bij Deventer heerscht in hevige mate do griep. Zestig procent der vrouwelijke patiënten en meer dan zestig procent der verpleegsters zijn door de griep aange tast. Er komen verscheidene ernstige ge vallen vo-or. Hierdoor staat men op Brink- greve voor groote moeilijkheden, daar haast geen verpleegsters zijn te krijgen. Eonigo oud-verplegenden hebben hulp aan geboden. allo. don getroffene, die geboortig is uit Riga, is redelijk wel. Een nieuwe Zeppelin. Naar iWolff uit Mündhen meldt, hoéft dr. Eckener tijdens een lezing over den transatlantischen tocht van de Graf Zep- polin, meegedeeld, diat hij hoopt nog deze maand hot nieuwe luchtschip (de LZ' 128; dio vrij wat grooter is dan de Graf Zep pelin, te kunnen voltooien. Met dit lucht schip zal hij den nieuwen tocht naar Ame rika, dien hij tegen het seizoen denkt te ondernemen, trachten te volbrengen; Het alcoholgebruik te Moskou. Het presidium van den Moskouschen so-wjetheeft besloten, den verkoop van brandewijn te Moskou en omliggende ste den' dit jaar in vergelijking met het vorige jaar, met 19.4 pet. in te krimpen; de trust Mosselprom heeft opdracht de pro ductie van bier met 7.5 pet. te vermindo ren.' Er zal geen vprdore uitbreiding gege ven worden aan het winkelnet voor den verkoop van wodka, brandewijhpToducten, hier en yijnverkoopgelegenheden in de b'u,urt van' kazernes, arbeidsbeurzen, scho len en fabrieken zullen gesloten warden. Verder is de verkoop van alcoholhoudende dranken per glas verboden in kiosken en tentjes en dc verkoop en gebruik in schouwburgen, bioscopen, gemeenschaps- woningon, badhuizen, openbare tuinen en parken, dansgelegenheden on plaatsen waar arbeiders him, vrijen tijd door brengen. Aan den anderen kant zal het aantal thee huizen en eetgelegenhoden uitgebreid wor den. Van 10 dezer af is alle verkoop van sterken, drank op rust- en feestdagen en den dag daarvoor en in de fahriekswiji- ken ook op den dag van de uitbetaling van het loon verbóden. Een mislukte Zaterdagavond is in hot City-theater in Den Haag de 24-jarige acrobaat K. O. bij het maken van. een salto gevallen. Hjj heeft vermoedelijkeen rugwcrveltractuur gekregen en werd naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. De toestand van Faillissementen. Opgeheven. B. Driesso, koopman, te Middielharnis. B. A. Galle, koopman, in maxskramerijien, te Rotterdam. -Woensdag, 13 Maart. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 uur. Morgenwijding. 1.302.30 uur. Kindérmati- nec, door W. v. Routen. 2.30 uur. Toe spraken ter gelegenheid van de promotie tot Doctor in do technische wetenschap Ho noris Causa (Ir. C.' F. Stork en Sir De ter- ding). 4—5 uur. Lezing door Prof. Wu v. d. Pluijm: Het oude Griekonland. 55.15 u,ur. Gramofoonmuziek. 5.45—6.15 uur. LandbouwhaLfuurtje, door Dr. Ir. 0. K. v. Doalen. 6.157.15 uur. Concert door hei A. V. R. 0, Trio. 7.15—7.45 uur. Gezomd- heidühalfuurtje, doe rProf. Dr. J. F, v. Bemmelen. 8—9.20 uur. Concert. Muziek- voreeniging „Armonia" (van do Storkfa- brieken;. A. de Rook v." Leeuwen, piano; KI. de Rook, cello; 9.2010,30 uur. Po- pulair concert door het Omroeporkest 10.30 uur. Persberichten. Daarna tot 10..30 dansmuziek. Huizen,. 336.3 M. Na Guur 1852 M, Uitsluitend N. C. R. W-uitzendingen. 11— 11.30 uur. Korte ziekendionst. 12.30—1.45 uur. Middagconcert, sopraan, clarinet en piano;. 5—6 uur. Kinderuurtje. 6—6130 uur. Spr.A. v. Santen: De Loipzigcr Messe. 6.307 uur. Fransche les. 7—7.30 uur. Engelsche handelscorrespondentie. 7.30 8 uur. Spr. P. J. Risseeuw: Literaire cau serie. 8 uur. Concert Ghr„ Radio-orkest. Mevr. MulderBelser, alt-mezzo. Spr. Prof. Dr. 'fh. L. Haitjema: Willem Biklerdijk. Pa.ventry, 1562 M. 10.35 uur. Kerk dienst. 11.05 uur. Voor de vrouw. 11; 20 uur, Gramofoonmuziek. 12.20 uur. Balladonoon- cert, sopraan, bas en bariton. 12.50 uur. Gramofoonmuziek. 1.20 uur. Orkestooa- eert. 2.20 uur. Beekluitzending. 2.50 uur. Voor do scholen. 3.15 uur. Muziek. 3.20 uur. Ged ichtenvoodezing. 3.50 uur. Ge zondheidspraatje. 4.05 uur. Klassiek con cert. 5.05 uur. Concertorgelbespeling. 5.35 uur. Kinderuurtjo. 6.20 uur. Gramofoon muziek. 6.35 uur. Nieuwsberichten; 6.50 uur. Tulnpraatje. 7 uur. Muziek. 7.05 uur. Chopin's mazurkas' (piano). 7.20 uur. Cau serie. 7.35 uur. Muziek. 7,.45 uur. Lezing. 8.05 uur. Ouverture. 8.20 uur. „Francesca da Rimini", tooneelstuk in 5 acten van d'Annunzio. 10.20 uur. Nieuwsberichten. 10.40 uur. Concert. Orkest. F. Wilton, so praan; N. Hansen, 'tenor. 11.0512.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris", 1744 M. 12.50 —2.10 uur. Orkestconcert. 4,055.05 uur. Orkestconcert. 7.05—7.50 uur, Gramofoon muziek. 8.20 uur. Concert. Tsckecho-Slo- waaksoh Kwartet. De heer Pugel, zang. Langonbe rg, 462 M. 9.35 en 11.30 uur. Gramofaonmuziek. 12.25—1.50 uiur. Or kestconcert. 5.05—5.50 u. Opera-aria's en duetten. 7.20 uur.- Symphoniecomcert. Wo- rag-orkest. Daarna tot 11.20 uur dansmu ziek (9.5010.20 uitzending Dortmund or 6-dageureiinen). Zee son, 1649 M. 11.20—3.50 uur. Le zingen. 3.50—4.50 uur. Orkestooncert. 4.50 —7.05 uur. Lezingen. 7.20 uur. Balalaika- concert. 7.50 uur. Koor-concert. Pianoreci tal, door Prof. Samuel Feinheig. Daarna vocaal concert. Rudolf Bandlei, bariton, en tot 11.50 uur dansmuziek. Hamburg, 395 M. 10.2011.20 uur. Gramofoonplatcn. 1.25 uur. Orkestconceit 3.50 uur. Orkestconcert, met medewerking van solisten en koor. 5Ï20 uur. Orkesloon- eert., 6.45 uur. Opera-uitzending „Don Car los", van G. Verdi. 10.10 u,ur. Her-uit zending van buitenlandscho stations. Brussel, 511.9 M. 5.20 uur. Orkest- concort. 6.50 uur. Trioconcort. 8.35 uur. Graraofoonplaten. 8.5b uur. Orkestconceit 5 S i Vj -y'C-rv* V.! b-:.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6