DE ERVEN DE WED. J. VAN NELLE «ladïo-Programma'a. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. is STEEDS GEWEEST DE MELANGES ONZER TABAKKEN ZÓÓ SAMEN TE STELLEN, DAT ZE DE VER BRUIKERS ER VAN ZOUDEN BEVREDIGEN. VAN NU AF AAN ZAL DE FABRICAGE IN DEZE NIEUWE FABRIEK PLAATS VINDEN EN MEER DAN OOIT ZAL HET KENMERK VAN AL ONZE SOORTEN ZIJN GOEDE KWALITEIT IN EEN GOED PAKJE. hot vooratol van 13. on \V. tot hot bepalen van den prijs van nog niet in erfpacht uitgegeven sgemeentegronden aan dén Ju lianas in gel en den Parkweg. Do bedoeling van dit voorstel was otn het mogelijk to maken do open plekken aan genoemde wegen to dosh Mbouwen. Deze stukken zijii to diep (ruim 45 M.) en do erfpaehts- prijs per perceel wordt to hoog. 'Pot een diepto van 30 M. wildon en W den hoogen prijs fl.10 per centiare handlui- ven en voor dé rest dozen prijs te verlagen tot 55 cent per centiare. De hoer K. Kor- pershoek wil do in verband mot dit voorstel ten nlgehoele herziening der erfpachlsprjj- zen; do hoeren id. do Heer en W. F, J. lteij waren tegen do voorgestelde verlaging, terwijl do hoer J. v. tl. Velden nog voor grooter verlaging pleitte. Hot voorstel van 13. en W. werd verdedigd door don Jbeen J. Buis en natuurlijk door don Wethouder van Gemeentewerken en den burgemeester, die er op wezen, dat in deze gevallen 't alleen een uitzondering is. Verlaging van de erfpachtsprijzen moet eerst eens aan een nadero studio onderworpun wor den. In 2e instantie voerden over deze aan gelegenheid nog 7 hoeren 't w oord, waarna 't Voorstel van B. oa om togen ver laagden prijs grond uit to geven aan den Julianasingel aan P. Over do Linden en K. ïerleth, werd aangenomen met 16 —4 stemmen. Tegen stemden de hoeren lteij, Brouwer, De Heer en Korjwrshoek. Over do verlaging van den prijs aan den: Parkweg vroeg de heer lteij stemming; dit voorstel van B. en W. werd aangeno men met 15—5 stemmen. Tegen stemden ild reeds genoemde 4 heeren en de heer J. Buters. Toen de G oanlerw ijs voorstellen der agenda aan de orde kwamen, heeft de lieer J. Hoogerwerf een aanval ge daan op het beleid van den Wethouder van Ouderwijs. Dit was do le aanval, die deze had te doorstaan sinds hij de porte feuille van onderwijs heeft overgenomen van den heer Boos. De lieer Hoogerwerf maakte er den heer Van Rijn een verwijt van, dat dezö onderwijsvoorstelkn niet eerst in de onderwijs commissie zijn behan deld. Do Wethouder bleek- wel eenigszins ver rast door dezen aanval, maar wees er op. dat alle voorstellen, die nu aan de orde kwamen, bijna uitsluitend «en jgevolg wa- ren van do bepalingen der onderwijswet, waaraan niemand iets kan veranderen, om dat het slechts formeele kwesties zijn. Hij beloofde echter, dat in 't vervolg ook der gelijke zaken eerst in de onderwijs-com missie zullen komen. Zonder stemming werden de 6 voorstel len nu aangenomen. Daarna kwam te kwart voor 1) de groote kluif der agenda: Het voorstel van B. en W. inzake het niet overnemen in beheer ert onderhoud - van den Parallelweg. In dit uitvoerige voor stel had het College de voor- en nadeden breedvoerig weergegeven, maar onze raads leden Vbben ze nog eens met de el en den duimstok nagemeten. Reeds 4 jaar geleden is men begonnen met da onder handelingen met 't Rijk omtrent de over name. De gemeente kon dezen weg nu krijgen in beheer en onderhond. Heel wat kosten zouden daarvan 't gevolg zijn voor onze gemeentehuishouding, maar we zou den aan straten- en wegenbelasting ook een aardig bedrag meer ontvangen van de langs dezen weg gelegen groote bedrijven. Tien open vraag blo?! 't evenwel of deze weg geschikt te maken zou zijn voor door gaand verkeer, gezien do spoorwegover gangen. De heer M. de Heer, .T. Ruis, K. Kon pershock, J. Rulers, J. C. Hofman voerden allen argumenten aan vóór overnametegen overname spraken do heeren J. van Toer, W. Brouwer, A. Kerkhof, W. M. W. Don. J. v. d. Velden, J. C. Jonker, M. den Ad- mirant en de Bnrgemeesterin totaal heb ben dus 13 van de 19 aanwezige leden, over dit voorstel gesproken (De heer G. A'iernantsverdrïet heeft deze vergadering niet bijgewoond, terwijl de heer Rey de vergadering tijdens het debat ging verlaten.) De beantwoording van achter de beJ stuurstafe] was bijzonder kort, maar daar om niet minder steekhoudend; 12 spre kern hadden er ruim anderhalf uur over gesproken, terwijl de voorzitter in nog geen 5 minuten alle heeren beantwoord had. Toch moesten do heeren M. do Heef en J. Buis nog in 2e instantie het woord voeren, waarna het afwijzende voorstel van IV en W. werd aangenomen met 11 togen 8 stemmen. Met de 5 S. D. A. P. ers stem den do heeren Korpersheek, Buters en 51. do Heer voor overname. Tot-slot kregen we een amusante rond- vraag. De heer J. Ru tors deelde mede, dat do Breekweg niet al te best in orde was, hetgeen de betrokken Wethouder zal onder zoeken, De heer C, Ros vroeg, waarom bij do bijzonder scholen aim de Da Costastrazit en do Ikheid aan de speelplaatsen niet ge bruikt worden. Ook hiernaar zal oen Onder zoek worden ingesteld. Dezelfde informeerde naar do automa ten, die in verschillende café's in onze gemeente geplaatst zijn. De voorzitter dool de mede, dat deze binnen een zekeran da tum zullen verdwenen zijn. Dan was de heer Bos erg nieuwsgierig naar 't standpunt, dat B. en W. hadden ingenomen bij 'l vrijgeven van 'f gemeente personeel voor de ijssport. Het personeel der secretarie had nogal vaak vrij gehad, bij de andere takken van dienst bleek men nooit vrijaf gekregen to hebben. Dok de heer J. Buis vond, dat degenen, die 't dichtst bij do ijskachel hadden gezeten, zich 't best hadden gewarmd De Voorzitter zegde toe, dat deze kwestie besproken zal worden in de Com missie van georganiseerd overleg. De heer J. v. To or herinnerde aan de bekeuringen van enkele winkeliers, die op Zen dag ijsmoppen Maden verkocht aan schaatsenrijders. Kunnen B ei W. in zoo'n geval geen dispensatie van deze veror dening op de winkebsluiting verleenm? Volgens den voorzin# was dit onmoge lijk. ..Daarom diende de heer Van Toor "t voorstel in om deze verordening zoo danig le wijzigen, dat R on W, dispen satie kunnen verleenen voor den verkoop van ijsmoppen en andere artikelen op Zondag. Over het voorstel zal advies wor den uitgebracht. Te half elf volgde sluiting der ver gadering. Rest ons neg te vermelden, dat do belangstelling voer deze vergadering miniem was: 2 personen waren op de tribune aanwezig. „Voorzorg". liet voorloopig comité van „Voorzorg", vcreeniging voor verzekering tegen de gel delijke gevolgen van Ziekenhuis verpleging en operation, bericht, dat tlians zijn in geschreven ruirn 1600 personen; in het waarborgfonds is reeds deelgenomen voor een bedrag van f 1850. Aanbesteding. Door de architecten Shijderrs en v, d. VI is is namens den hoor P. Ravesteijen aanbesteed liet verbouwen van hot pand Oosthavenkado 16, tot 2 woonhuizen. Ingekomen 5 biljetten. G. onder de landen. Vlaardingeu, f'6395, f.. Kolpa, Hilleeeraberg, f 6-125, W. Weg man en P. Kool, Rotterdam f6700, P. A. Hakker, Rotterdam, f7420. J. A. Luijandijk, Rotterdam, f7510. Gunning aangehouden. De moord te 'aterlandkcrkje. Do rechtbank to Middelburg hoeft uit spraak gedaan in do zaak togen den 28-ja rigen J, de It., to Wnterlandkorkjo, dio op 15 December zijn 18-jarig buurmeisje Alma llaers mot een scheermes den hals heeft afgesneden, llót oponNiar minister ij had' tegen II, wegens moord 20 jaar ge vangenisstraf geöischt. Do reditbanJk vor- ooruelde hem tot twaalf jaar gevangenis straf. De zaak- Van Burink. Do Hoogo Raad heeft gisteren behandeld een cassatieberoep van den procureur-ge neraal bij liet gerechtshof te 's-Gravenhage tegen een arrest van dat gerechtshof, waar bij het Roltordamsche gemeenteraadslid G. van Burink van rechtsvervolging was ont slagen naai' aanleiding van de hem ten kiste gelegde ordeverstoring in den Rotterdam- si,hen gemeenteraad. Do rechtbank te Rot terdam had op 16 October 1928 vonnis ge wezen; zij achtte bewezen, dat v. B. met zijn optreden bij de stemming over het voor stel van den voorzitter, van II het ver blijf in de raadsvergadering voor dien dag te ontzeggen, het opzet had de orde te verstoren, doch achtte verdachte niet straf baar, aangezien de raad do bevoegdheid had gemist, do verordening, waarop het voorstel van deu voorzitter gebaseerd was, vast te stellen. Het Hof beeft dit vonnis vernietigd, doch kwam ook tot de conclusie, dat verdachte niet strafbaar was, aangezien do strafwet en de gemeentewet den gemoentraad wel beschermen tegen ordeverstoring door der den, maar niet togen verstoring van de ordo door de leden zelf. De procureur-generaal toekende van dit arrest cassatie aan bij don Hoogen Raad, welk beroep zou worden tegengesproken door inr, Fokma uit Rotterdam, die van dat voornemen afzag, toen do procureur-gono- raal bij den Hoogen. Raad, mr. A. Tak, reeds l>i: voorbaat zeide, liet met mr. Fok ma eens to zijn, en hot beroöp niet ont vankelijk verklaarde. De llooge Raad zal 5 April arrest wijzen. Onze veenkoloniën, To Vnlterinond on to Emmer Compos» cum zal dezen zomer rosp. het 75-jarig en het 50-jarig bestaan dezer beide veen koloniën worden herdacht Beide betnen aftjeredm, ZaterilagmitUlag heeft op liet rangeerter rein nabij do nieuwe groenten- ou viuohton. veiling aan do G'roesetaan te 0tracht oen ernstig ongeval plaats gehad, dat a*ui oen der rangeerders het leven heeft gekost. Do 84-jarig© K, Fatier uit Groningen luid het ongeluk met een zijnor voelen bekneld te raken tussdien eon wDsellong, juist op hot moment, dat een goederenwagen nader- de. Reide boenen en oen zijner armen war. den verbrijzeld Een op do plaats van hot ongeval aanwezig zijndo inspecteur Vttia politie waarschuwde onmiddellijk den, Go- moenteljken Uenocskundigoa Dienst en droeg zoi^ voor medische hult>. Hot slacht offer is direct por auto van den G.G.D. naaar do 11 (jkskliuioken overgebracht, waar hij nog denzelfden avond aan do bekomen kwetsuren is overleden. Het tragische van dit ongeluk is, dat de overledene tijdelijk van Groningen naar Utrecht was overgeplaatst in verband met de groote drukte bij den dienst van goede renvervoer bij de Noderlamdsche Spoorwe gen. Het slachtoffer is gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen na. Ernstig vliegongeluk, In de nabijheid van het vliegveld Newark in den staat New Yersey (V. S,), is een vliegtuig bij een poging tot bet maken van een noodlanding, naar beneden ge stort. Van do inzittenden werden dertien personen gedood en drie zwaar geurend, liet toestel maakte een pleziervlucht in de richting Manhattan en stortte duo mij len ten N.O. van het vliegveld naar be neden. De griep in Engeland, De griep vermindert in hevigheid en to Londen en in do groote steden is in de vorige week het aan lal sterfgevallen aan griep tot 2127 gedaald (legen 2t83 in de voorafgeganp weck) Te Looiden stierven 312 menschen (tegen 424 in do voorafgegane week) aan griep. Sedert 1 Januari zijn daar aan griep 2289, aan bronchitis 254:2 m aan brotncho pneumonie 2041 menschen bezweken, te gen onderscheidenlijk 190, 911 en 713 men schen in 1928, De strenge winter blijkt dus allerminst gezond geweest te zijn. Ultra-violette stralen o} mosterd- pteisters9 Er is in de Fngelscho geneeskundige wereld opzien gebaard door de conclusie van de commissie van geneeskundig onder- ziek, ingesteld door Privy Council, dat „er op het oogenblik geen roden is waardoor men weet, dat kunstmatig licht meer kan uitweiken dra het vermogen van du bloed lichaampjes om bacteriën onschadelijk te maken dan een mosterdphnster, die ouei.ii. dig veel goodkooper is", -Men weet, dat bij don koning na» zijn operatie ultra-violet to stralen zijn toegepast. Uit interviews blijkt dat niettemin sommige medici m de waarde van ultraviolette stra len blijven goloovon, maar „mostordpleis. ter"-scHool heeft ook sterkon aanhang. Woensdag, 20 Maart. Hilversum, 1071 M. 10—10.15 uur. Morgenwijding, 12.15—2 uur. Concert door hot AvruPrio. 2—3 uur. KirulonnaUneo van Henri Noties. 3—4 uur. Maak hot zelf, cur sus. 4—5 uur, Lezing door Prof. W, v. d. Plüijm, 5— 5.15 uur. Lramofoounfuziek. 5,45 —6,15 uur. Landbouw)lalfuurtjo door Jhr, J. C. Samlberg: Emigratie. 6.157,15 uur. Concert door liet Omroop-orkest. Ierscli prot gramma. 7.157.45 uur. GezondheidsbaH'- uurtje. 8—9 uur. Concert. Leuvonscho Hoog- studentenfanfare. Amsterdamselio studenten harmonie. 911 uur. Concert door leer lingen wan. het Muzieklycoutn te Amster dam. 10.20 uur. Persberichten. 11—12 uur Dansmuziek. Huizon, 336.3 M. Na G uur. 1852 ,M. (Uitsluitend N. C. R. V. uitzendingen). 1111.30 uur. Korte Ziekondienst onder leiding van ds. D. Tam. 12.30—1.45 uur. Solistenconcert. 5—6 uur. Kinderuurijo, 0 6.30 uur. Muziekpraatje door G. v. Ra venzwaay. 6.307 uur. Fransdie les. 7— 7.30 uur. Engelsche handelscorresponden tie. 7.30—8 uur. Lezing door P. J. llis- seeuw: Lijden en heerlijkheid. 8 uur. Con cert. Orkestconcert. Spr. A. Poet: Fragmen ten van Jezus van Nazareth. Daarna pers berichten. Da ven try, 1562 M. 10,35 u. Kerk- dienst. 11.05 uur. Voor de huisvrouw. 11.20 uur. Gramofoonmuziek. 12.20 uur. Ilidladon- t'oncert, sopraan, bas. 12.50 uur. Gramo- jEoan muziek. 1.20 uur. Orkestconcert. 2.50 uur. Voor do scholen. 3.15 uur. Muziek. 3.20 uur, Gediclitenvoorlezing. 3.50 uur. Lezing. 4.05 uur. Licht klassiok concert. Mason Strijkkwartet. 5.05 uur. Coacertor- gelbespding. 5.35 uur. Rinderuurtjo. 0.20 uur. Berichten. .33 uur. Nieinvsbericlilon. 6.50 uur. Tu inpraat je. 7 uur. Muziek. 7.05 uur. Liederen van Braïmis, bariton. 7.20 Lezing: The cotton trade. 7.35 uur. Muziek. 7.45 uur. LozingSocial questions. 8.05 uur. Kamermuziek. N. Grunebaum, sopraan. Bro- sa strijkkwartet. 9.20 uur. Nieuwsberichten 9.35 uur. Actueelo causerie. 9.55 uur. The count of Como, of The bandit's bride; opera comique van Bullock. 11.2012.20 uur. Dansmuziek. Parijs, „RadiosParis" 1744 M. 12.50— 2.10 uur, Concert, Radio-strjjkk'w.axlot. 4.05 —5.05 uur. OrkestconcorL 7.05—7.50 u,ur. G ram of o on 11 ui zi ek8.20—11.10 uur. Concert Oikest en solisten.. Langen borg, 462 M. 9.35 en 11,30 uur. Grainafoonmuzidk, 12.25—1.50 uur. 0r. keelconcert. 5.05—5,50 uur. Orlcesleoneert, 6.508.20 uur. Bachcantaten. Concert voor soli, orkest en koor. 8.20 uur. Robert Kop pel avond, Klein orkest en Robort Ivoi^l. Daarna dansmuziek. Zee se n, UO .M. 11,20-3.50 uur. L>- zingen. 3.W)4.50 uur. Orkestcoucert. 4,50 7.20 uur. Lezingen. 7.50 uur. lersche avond. Persborichten en tot 11.50 uur, Dans muziek. Hamburg. 395 M. 10.20-11.20 uur, Graniojdiooiqdalon. 1.25 uur. Orkestcoucert doior scheepöorkcst. 3.5!) uur. Dansmuziek. 5,20 uur, Orkestcoucert. 7.20 uur. lorsclio avond. 8.50 uur. Kamermuziek- 10.20 uur. Dansmuziek. Brussel, 511,9 M. ö-30 uur. Orkest» concert. C.50 uur» Trioconieert. 8.35 uur. Gnvnmjdiocmplatan, 8,50 uur, Orkoslconcert.

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 6