Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdigeen pot Gemengd Nieuws. dies van. don Helder naar IJsland en dat hier nog ecu bijzonder kunststukje moest worden verricht, om precies do noordpunt van Sumatra aan to doen? Want lag zijn koers to veel noordelijk, dan had hij kans tussdien het eilandje Svibarig en do Niko- baren door to vliegen en Sumatra to mis sen dus, en to veel zuidelijk had hij wel licht door de schoeve ligging van Suma tra ten opzichte van het traject, do kust niet meer bereikt door benzinegebrek. Bravo, Vetliakel Jan llolterman, de olfic.ier der ïvuuine stooinvaartdi«ist, dio als technisch expert was toegevoegd, heelt de grooto voldoe ning, dat, zoover ten minsto ons bekend, geen enkele noodlanding op liet geheele traject van meer dan 15.600 K. NL heeft plaats gehad. Eu weet u web wat dat zeggen wil te zorgen voor eenige bootö" en hun motoren, te zorgen. daarvoor zoo, dat iedere storing naar monseJienmogelijk- heid wordt vermeden? Bat beduidt verken en zwoegen iedere minuut, die do booten gemeerd liggen, want vergeet niet, de Xe- derkuidsehe marino-vliesjors vlogen zoo te zeggen uitsluitend door vreemde landen en hoe vriendelijk en voorkomend belmlp zaam ze ook overal werden bejegend, zoo gemakkelijk als op eigen terrein en met eigen mensehen werkt men uit den aard der zaak in den vreemde natuurlijk lang niet. Wurts, de bestuurder van de derde boot, klein en stevig, taai als een buldog, een van de oudste marinevliegers, was als ge knipt voor dezen tocht; bedaard, een prachtvlieger en daarbij niet te vergeten een eerste klas mecano. Wurts zeido op zijn ronde manier, toen bij weg ging, legen een zeer hooggeplaatste persoonlijkheid, die hein. goede reis vensehte: dat komst best terecht, en Wurts is ook best terecht ge komen; in Batavia namelijk. Blijven nog Teeuwes en "van Tol, beide reservevliegers en erkend kundige meeauo's. Ook zij zullen menig uurtje aait het vo lant in de lucht den vlieger hebben af gelost en aangekomen na een traject, al weer hebben moeien sjouwen om benzine te laden, de boel na te kijken en wat dies meer zij. jfulde daarom aan al dezen mannen en dank. Al is hun het zeer bittere a'iet bespaard gebleven hun kameraad te moeten verliezen, toch kunnen /ij aan den raille ren kant met voldoening terug zien op het door hen gepresteerde en met trots kan Tetenburg zeggen: Wij hebben onze opdracht vervuld, zoover nenschen daartoe in staat waren. Sprutol. Bij alle Drogisten- 6 STADSNIEUWS. Geslaagd. Bij het examen voor apotheker as-i-tente te Leiden, is geslaagd inej. J. Jonkers. De werkverschaffing. Hedenmorgen zijn 30 personen van hier naar de werkverschaffing te Eenerveld ver trokken Yoor de microfoon. Tijdens het kinderuurtje van de C. X. ft. V. van 6 uur, op Woensdag 29 Mei, zal voor de microfoon van den Hui- zemehen zender on/e stadgenoote mevr J. 51. van der KaayKrijger eenige lie deren zingen. Concours successen. Xa 's morgens neg eens een flinke slot- xepetitie te hebben gehouden in Gebouw Eendracht, trokken de koran van de zang vereniging T. E. G. E. X". O. (directeur de heer H. Kreemer). naar Maassluis, om daar deel te nemen aan een concours, 't Re sulfaat is zeer bevredigend geweest: het gemengde koor, de kinderkoren A en B en het jonge dameskoor verwierven elk een eersten prijs j liet jomgedaineskoor zelfs met felicitatie der jury. Een mooi succes voor de vier koren en hun jongen dirigent. Met het oog op den tijd, kon de jury geen beslissing nemen, aan wïen de drreo teursprijs moest worden toegekend. Die be slissing volgt later. Gusto's Muziek Vereniging (directeur J. K. C. Karsseboom), beliaahlo 2den Pinkster- dag op het muziekconcours te Slikkerveer, uitgeschreven door den Zuid Hell. Bond van Harmonie- en Fanfare vereenigmgea in den concertwedstrijd een eersten prijs met 103 punten, wat op een na het hoogste aantal punten was dat op den wedstrijd behaald werd. i Bovendien werd in den marschwedstrijd met 16 punten een eersten prijs behaald. Do muziekvereeniging Kunst en Vriend schap van Kethel, behaalde op het con cours te Capelle aan den IJsol "onder lei ding van or yen stadgenoot den heer C. van .Gent, een len prijs en tevens den len eereprijs voor het hoogst aantal pun ten van allo i nu z. i ekv e reet i i gingen. Op den solisten wedstrijd, door den. Bond van Harmonie en Fanfare gezelschappen te Rotterdam gehouden, behaalde onder staande lel en van „Harpo Davids" in do 3do afdeeeling een prijs: i J. iAlbregtso (Bugel) een 2den prijs; L' A. Albregtso (allo) oen 2den prijs; B Mo lendijk saxophone alto) ore. .'bleu prijs; P. 0. Olieman (saxaj»lum« tenor) een Men prijs; B. do Gids (Es-bas) wen Is ten prijs. In do afdeeling Duetten behaalden J. Al- bregtsw (bugel) on L. a Albregtso (alto) een lsten prijs invi lof van do Jury. De solisten werden aan do piano op voortreffelijke wijze begeleid door den 16- jarigt'ii J. K. 0. Kars-wbooru, Door „U. 0. K," worden gisteren bij do gymnastiek wedstrijden te Dordrecht, uitge schreven door hot Gewest Holland van liet Xederl. Christelijk Gymnastiek Yorband do \olgetnle prijzen behaald: Dames tsto graad: tweede prijs; dames 2de graad: derde prijs; dames 3de graad tweede prijs; hoeren 2de graad: tweede prijs en hoeren 2de graad (tweede ploeg): deido prijs. Gemeenteraadsstukken. IV ij z ig i n g B ouwv or orden i n g. B. en W. hebben de bevoegdheid ten aanzien van de bepalingen vain art. 21 van de „Rouw- en WcMungveroirioiiirig dei- gemeente Schiedam" vrijstelling to verlee- neu, voor zoover het bouwwerken betreft, gelegen in de kadastrale Section A, 11, en C, die de oude binnenstad vormen. De voornaamste dier bepalingen is, ,,dat achter elk pee eel een stuk open grond aanwezig is, behooTOnde tot dit perceel ter diepte van 5 (of meer) meter". In do practijk is gebleken, dat zich wel eens moeilijkheden voordoen in de oude stad, niet behooremlo tot de oude binnen- stad (de secties i\, B en C) en, daarom stellen B. en W. voor hun bevoegdheid om rijsteüing van bedoelde bepaling to ver. leeuen, uit te breiden tot gebouwen, gele gen in dat gedeelte der gemeente, hetwelk begrensd wordt door: Hoofdplein, Rijnstraat. Xietiwo Maas. straat, Ridderkerkschestraat, Wilhelinina- plein, G roenel a an, Willemskade, Willems- brug, Westerkade, Warande, St. bidui na straat, Fabristraat, Fabnploin, YLiurdiiiger- dijk, Ye devest. X oord verst, Scliiedamsehe Scliie, Stationsplein, Singel, Rotterdamsche D'ijk, Groenedijk, Gustostraat, Maa-dijf4 Ko ninginnebrug en Hoofdstraat. It E. EJI B 0. De afdeeling Schiedam van do Xed. R. ij. Vereeniging tot hot verleenen van ber rie J tulp bij Ongelukken ,.St. C-hristepha nu", heeft Vrijdag voor het eerst een eva men gehouden, <hit afgenomen werd dooi de artsen R. H, M. Geerdes en .1. J. de Ma ever. Yoor een diploma voor één jaar slaag den de dames ZondagTuinder, Friethof— Hoering, Hermans—uister. Steen-s— x>s, en Waardenbnrg en de lieer Roos. 5*oor een diploma voor twee jaar de da mes van Goghvan Gogh, Fassotte ders en Walbeek en de heeren Linnonbrink, Verver, van Doip, P. Slobbe, van Tolj J. Slobbe, Willemse, C. Prein, Broerenj Rebers en Zondag. Voor een diploma voor drie jaar de hee ren Verboom, v. d. Berg en Govaert. Luxe reisgids. De vereeniging voor Personeel in dienst der NederlaruL-iche Spoorwegen tot bestrij duig der Tuberculose, heeft weer een luxe reisgids doen verscliijmm, waarvan liet batig ui hl o ten goede komt van de tb.c. bestrip ding ouder het Ned. Spoorwegpersoneel. De uitvoering is geheel gelijk aan de oii.se uitgaven; alleen is hot keurige stijve handje vervangen door een slapper rood omslag van dun carton. Men verwacht, dat liet boekje daardoor beter te hanteere» /al zijn, ofschoon wij het andere bandje prefereeren. Wie die luxe reisgids koopt, doet daar mee een nuttig werk. N.V. Standaart's Orgelfabrleken. Xaar wij vernemen is in de algemeene ereadering van aandeelhouders" in de Xaamlooze Vennootschap Standaart's Orgel- fabrieken alhier, gehouden 17 Mei j.l„ het dividend, na afschrijving van ruim £31.000, astgestel 1 op 4 pet. van het geplaatste kapitaal van f 155.000. In plaats van den heer H, B. E. Blaisse, die zich niet meer verkiesbaar had gesteld, werd tot commissaris gekozen de heer mr W. A. Hoek, alhier. Feestavond S.V.Y. Opgewekt en vroolijk heeft S. V. V. Zondagavond in Musis Sacrum het feest gevierd van haar 25-jarig be staan, Men heeft genoten van de vele liedjes (Ic-kiiopte kunstwerkjes) van den uitstekenden, kwistigen cabaretier Alexander do Haas, die den aanwezigen ovaties afdwong; men heeft ook gegierd om den humorist Harry Wocdwawl, die ons overigens irriteert met zijn afgemeten korto zinnen en ook wel eens een tikje banaal is,' maar hij kul de lachers op zijn hand; men heeft verder verbaasd gezeten en het gelaat tot een glimlach geplooid bij de humoristisch uitgevoerde goocheltoe ren van Ben Aii-Libi, die lang op zich liet wachten en het programma in de war ■stuurde, omdat liij eerst nog in Amsterdam m een theater was opgetreden. Al met al was het een programma dat genoegen schonk en veel reden gaf tot vroolijklieid, wat een eerste vereischte is op een feest avond. Was er aldus veel vroolijklieid in do zaal, natuurlijk was er als op bijna allo feestavonden een groepje, dat zich. uit stekend amuseerde rond do bar in He foyer; daar heersehte een uitbundige feest stemming, waaraan allen zich spiegelden, die or kwamen uitrusten toen ver na 12 uur het bal was begonnen. Het wasal heel laat, toen het feest, dit voor velen on vergetelijk zal blijven ton einde was- On vergetelijk zal do avond zeker zijn voordon heer J- Post, do trouwe, ijverige S-V.V.-or- met-hart en-ziel, die met algemeene instem ming door het bestuur weid voorgedragen' als eere-lid. 1 PlnkHerdrukte, 1/inks ter-Zondag heeft de straffe en koude wind menigeen, die plaiuieu had gemaakt om uit to gaan, parten gespeeld. Vooral voor den fietser was die wind verre van aangenaam. Maar gisteren was het wel haast ideaal weer! Duizenden, zijn er op uitgetrokken naar slrand en duinen, ua.tr bosch en heide, naar de bloembolleuvelden, die welhaast uitgebloeid waren en... 'naar de talrijke concoursen in do omgeving i Zij dio thuis bloven, zijn! al licht een wandeling in ons onvolprezen Sterrebosch gaan makon, waar hot 's middags heel druk was, vooral nan don Maaskaiit We zullen het straks missen, dat fijne plekje! 't Is waar, er blijft nog een hoekjo vrij, maal ais al do meusclion, die gistermiddag aa'n' den Maaskant en in het popnlierenboschje toefden op dat kleine stukje bijeengebracht moesten worden, zou het genoegen om aan den watorkant te zijn mot achter zich het bosch, wel heel miniem zijn! Opmerkelijk was weer hot groot aantal vreemdelingen. De zandvlakten waren dooi de jeugd in beslag genomen on het op ldoote voeten van dfc jongens en meisjes werkte blijkbaar zoo aanstekelijk) dat ook oudoren schoenen on kousen uittrokken en van het „strand' zonder zee" genoten. Het fonteintje aan do Admiraal de Ruy- terstraat had hot druk. Maar het gemorste water veroorzaakte een inodderpedtje», *1 at in do kleurige, fleurige, zoiurge omgeving1 een dissonant vormde. Is er niets op te vinden, dat er niet zooveel water gemorst wordt? Kampdag Leger des Hells. Onder begunstiging van schitterend weer heeft gisteren op het Feestterrein In het! Volkspark de Kampdag van het Leger des ïleils plaats gehad. Nadat te 10 uur do plechtige vlaghif sehing bad plaats gehad begon do eerstel samenkomst, waarin in hot bijzonder werd gevezen op de be toeken is on de zegenin gen van het Pinksterfeest. Het gesproken woord werd afgewisseld met zan en muziek. 's Middags had oen muziek- en .zangfeest plaats, waaraan o.a leden van do Rotter- damsche, Sehiedamsche, DGlftsche en Maas- sluischo korpsen deelnamen. Het werd ge opend met gemeenscliappelijken zang. Waar na de- leider van den Kampdag, brigadier, Rönitz, Psalm 33 voorlas: De zang- en muzieknummers werden af gewisseld met Oen getuigenis van een Schiedamsohen Heilsoldaat en mededeeüh- gen van don Divisie-officier over de vorde ringen van het Leger dos ïleils in het Zuiden van ons land, oa te Treebeek, Terwïndselen, Eindhoven enz. Er was vooral 's middags zeer veel be langstelling. Mishandeling. De 15-iarice J. van Z. aan den Rotter- damschen dijk, heeft bij de polilio aan gifte gedaan, dat hij Zondagavond! op de Hoogstraat is mishandeld door J. II. uit Rotterdam, die hem een paar klappen op het gelaat heeft gegeven, waardoor hij bloe dend werd verwond. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Het rljwlelbelasdngplaatje. Zaterdagavond zijji door de politie aan gehouden' twee jongens, 711e verdacht wer den van diefstal van een rijwiel plaatje, van een rijwiel, dat op de Hoogstraat voor een winkel stond. Verkeersongeval. Gisteravond tegen half 8, is de 17-jarige kantoorbediende T. R., wonende aan de Persoonshaven te Rotterdam, toen hij op den Ylaardingerdijk fietste, aa'ngereden door eenl luxe auto, die na het ongeval onmid dellijk doorred!. Het nummer van do auto is bekend. De jongen was met zijn rijwiel tegen den grond gesmakt on bleef versuft liggen. Door burgers is hij in een aldaar staande aanmemerskeet gedragen. Hij had eenige builen op het hoofd on schaafwon den aan het gelaat opgeloojwn, terwijl zijn rijwiel en kleeren ernstig werden bescha digd- Om zijn misnoegen kenbaar te maken. Gisteravond, togen 11 uur sloeg tfe schil dersbaas B. II. van D. uit Maassluis, die onder den invloed van sterken drank ver keerde, een ruit van een Vlaardingsche autobus t-ttuk, omdat de chauffeur wei genie hem mee te hemen. De schade zou door van IX vergoed worden. AGENDA- Schiedam. Luxor, Broers vest, 8 uur.' De Roode Hond schoen, 2 De IJzeren Klauw. Pandora, Hoogstraat, 8 uur. 1. Ram oma. 2. Helden der Lucht Op het too- neel: Revue. Is 't wan.? 22 Mei. Malson v d. Heiden, 8 uur. Alge meene Ledenvergadering. Algem Afdeelings Ziekenfonds voor Schie dam. 23 Vlei. Pandora Bioscoop, 8 uur. Ver tooning VolkdtiliomLli 11nSpreker A. H Willemse. Rotterdam. Heden e. v a. Circus Schouwburg. 8 uur. Gez. Herman Bouber. Zeemans vrouwen. Heden o. v. a. Casino, 8(4 uur. Van Aer- schot en Boskamp. De mars kramer. 22 Mei. Groote Schouwburg, 815 uur. Hotterd. Ilofstadtooned De Tante van Charley. 23 Mei. Groote Schouwburg, 815 uur. ltotte ril. Hofstad toonvel Minna, von Barnhelm. OMLIGGENDE GEMEENTE^ VLAARDINGEN. Konlnginnoliurlng. Die stoombeuger Pi'ins Hendrik Jter Ne derlanden VL 195, schipper A. Poot van do Dogger Vlij., directeur ilo heer S J, Hoogondijk hooft Zaterdag hier 95 kantjes montharing aangebracht. Zes vaatjes zijn pw aulo nog dan zelfden dag suuir het Koninklijk paleis in Den Haag gebracht. Een paar vaatjes zijn per vliegtuig naar Zwitserland gezonden en zuilen aan do Koningin worden aange boden. Tragisch einde van een vroolijken da Hedennacht na, afloop der geslaagde mu ziekfeesten te Naaiden heeft hier een droe vig ongeval plaats gehad. Een tweetal mu zikanten der muziekvereeniging „VVüliel- inina" van de Staatsmijn. Vilhelmiua te Terwinselen was nog kiat in don nacht iu zeer goede stemming over de op liet muziekconcours behaalde prijzen en be sloot om 3 uur hedennadit mot oen in ile Nieuwe Haven aldaar gereedliggende roeiboot te gaan rooien. Nauwelijks waren zij van den kant of do boot kantelde opl onverklaarbare wijze en beide inzittenden raakten te water ten aanschouwo van 4 op den wal staande kameraden. Duar zoo min de drenkelingen als de op don wal staande jnersonen zwemmen konden en geen reddingsmnteriaal bij de hand was, duurde het een kwartier voor de eerste drenkeling uit het water wan gehaald, ter wijl do tweeda eerst na een half uur op het droge kon worden gebracht, De dok toren Keizer en Chroisot van Uchelcn te .Vaarden, bijgestaan door politie en bur gers deden langer dan een half uur po gingen om de levensgeesten weer op te wekken. Helaas te vergeefs Die namen der slacht off s zij'n: W. H Reinaerts en de Oostenrijker Samm, beiden gehuwd on va der van een groot gezin en beiden als mijn- erker werkzaam op Tie staatsmijn V'il- helmina te Terwinselen. 1 De mooie Pinksterdagen. De slechte P.taschdagen zijn we hoele maai vergeten na den schitterenden Hemel vaartsdag en de prachtige Pinksteren. Den eersten Pinksterdag stond er een stevige bries, die fietsen niet bepaald tot eön ge noegen maakte, doch den tweeden Pinkster dag! had de wind ingebonden en was niet meer dan een koeltje om het weer frisch te houden; bet was prachtig weertje. Dui zenden zijn gisteren naar buiten getrok ken, do steden uit, naar de vrije natuur. Doch wat is het jammer, dat de ontvluch tende stedeling wordt achtervolgd op zijn tochten» naar buiten door zijn lieele staid met jachtende menschen, dio op de buiten wegen) met lnm auto's, motoren eri fietsen stof opwaaien en de rost <ler natuur ver storen) door hun luidruchtig gedoe. Waar' vindt men nog rust in dezen tijd van steeds betere verkeersmiddelen? Het was, vooral gisteren, overal ont zettend druk. Op Scheven ilngeri was de drukte enorm, niet zoozeer op de Pier als wel Vooral op den Boulevard en op het strand: Waarschijnlijk liebbeln de ge weldige luidsprekers, die aan de zee- en do landzijde muziek van do derde Radio tentoonstelling verspreidden, tot die ver meerdering v;un den toeloop heel wat bij gedragen. Want zoo vol aLs het op don Boulevard in do buurt van het Kurhaus was, hebben we het op een voorjaarsdag maar zelden gezien. De terrassen van de cafe's waren olie dicht bezet en op den Boulevard zelf konden de menschen slechts voetje voor voetje vooruit komen. De radio- imuiek was overal schitterend te hooren, tot zelfs aan het eind van den Badhuis weg. En velen bleven staan, om te luis teren,"wat de drukte grooter maakte. Ook op het strand, tot ver van het Kurhaus, konden de menschen (evenals op de Pier), van de muziek genieten. Heel Schever ingen leek éón groote par keerplaats van automobielen. Op don Bou levard was bijna geen plaatsje voor de automobielen vrij en op het Gevers Dey- nootplem stonden, ze ook overal op rijen. Waar moet dat over eenige jaren heen, w anneer het autotoerisme in dezelfde mate bli)Jt toenemen? op hot Stilte Strand was het bijna nog drukker dan op Zomerscho Zondagen. De tenten stonden er weer in rijen geschaard en er waren reeds moedige zwemmers die h'-t frissche water trotsoerdon. Veel liefhebberij voor zwemmen was er niet, want er stond een koelo bries aan zee. To Zandvoort on Hook van IHIoliatul en overige plaatsen was het natuurlijk zeer druk, maar de scherpe wind, bloombollon- vehlen en bloeiende Betuwe hebben veel concurrentie aangedaan. Voor de tramhaltes stonden do menschen in lange files. Aan de stations was het o vera) geweldig druk. Couple's on gangpa den werden volgepropt! Do beide Pinksterdagen, welke zoo hij zonder met uitstekend weer zijn begun stigd, hebben voor de bollenstre ken zeer veel drukte gebracht. Vooral den tweeden dag was do drukte enorm. Die velerlei voertuigen voordon van allen kant reizigers aan. Ontelbare auto's, motorfiet sen en fietsen roden van 's morgens vroeg tot 's avonds laat door de bollenstreek. Do bloei der hyacinthen "was weliswaar geëindigd, maar do tulpen gaven liaar rijk ste pracht to aanschouwen. ,D.s gebruike lijke h 1 oeinverstoringen van auto's en ande re motorfietsen ontbrak ook thans niet. Zoowel iri Haarlem als in de dorpen waren' extra verkeersagenten geplaatst, wat wel noodzakelijk bleek te zijn. De maatregelen troffen dool, want liet verkeer was zoet) wel goed geregeld Vooral op de drukke verkeerspunten bleek do plaatsing dor ver keersagenten goed to voldoen. Do overzetveren hebben het zeer druk gehad. Aan het Nijmeogscho veer was het gisteroni buitengewoon druk. Gisteravond om half aclit werden er 122 auto's en bus sen geteld, dio achter elkaar stonden te wachtoni om naar ddn overkant te wor den! gebracht. Vroeger op den dag was do file wachtenden hog grooter. Aan! do Lentsdie zijde was de toostalnd niet beter. Twee motorbooten, do Zoldeln- rustenl I en II, hamen', dio zij gisteren eer aan dpden, wareln in het voer. Met de kleinste "pont konden tegelijk 13 auto's worden overgezet; met de grootero enkele wagens meer, zoodat de nftcste auto's een paar uur, sommige langer, oponthoud had den/ alvorens do overzijde van de rivier werd bereikt. Ook overigens was het ver keer over de Waal buitengewoon druk, zoodat het veerpereonocl oen zwaren dag had. Hot Gooi heeft gisteren evenmin over gebrek aan. bezoek te klagen gehad. Lanigo treinen brachten van gisteroch tend half tien tot 11 uur ongeveer 6000 menschen aan het station Bussum; deGooi- sc.lio Express-autobus heeft ook heel wat Amsterdammers naar het Gooi gebracht. Hoeveel er met particuliere auto's liet Gooi zijn binnen gekomen, is slechts bij benade ring te schatten. Volgens een verkeers agent zijn tussdien 9 en 11 uur zoowat 50 wagens per minuut gepasseerd en tot 12 uur minderde do strooon nagenoeg hiet. Een aantal van 8000 auto's is wel niet overdreven. Nul en dan doken in den stroom' ge weldige monsters op, gele, zwarte en grijze autobussen uit alle streken van Noord en Zuid-Holland. AHanaarders in een lange reeks bussen, gepakt, volgden op i/i drie groote wagens samengepakte Watcringers. Op de smalle paden van den rijksweg baddert de honderden fietsers het niet ge makkelijk. Den! geheelen dag bleef het autoverkeer druk. Tusschen 10 en 11 uur gisteravond rcdeni er nog rijen van 30 en 40 wagens achter elkaar. Tot half twaalf liepen er treinen van Bussum naar Amsterdam!. Het zjjn zeldzaam, mooie Pinksterdagen geweest en met genoegeln zal men cr zeker nog eens aan terugdenken. Groote veenbrand in Drenthe, Te Emmer Erfseheidenveen is Zaterdag een felle veenbrand uitgebroken. IKe brand weren van Eimnen, Emmer Erfseheiden veen, Klazienaveen en Nieuw-Ainsterdam trachtten het vuur te bedwingen. Eerst gisteren Ls de brand idooir de brand weer bedwongen, dank zij het aanmerke lijke verminderen van den winti. Do brand weer is gistermiddag ingerukt terwijl de reeds ontruimde woningen weer in gebruik zijn genomen. Verbrand zijn 340 stobben turf en 16 dagwerken van 1000 M3. fa- hrieksturf. De verbrande turf was verze kerd. liet is eigenaardig dat de branidmp een viertal plaatsen tegelijk is uitgebriv ken. Een onderzoek worelt irigostelJ, t Duinbrand. Gistermiddag is een felle brand uitge broken in de duinen, tegenover het kam peerterrein. te Hoek van Holland: De brand, dio zich eerst snel uitbreidde, is met zand door do brandwacht, gevormd uit leden van do vereeniging Rotterdam aan Zee, ouder leiding van den heer J. van Putten, gebluscht. Bosch- en heidebiand. Gistermiddag te ongeveer 4 uur fe ver- noedelijk door onvoorzichtigheid een grooto bosch- en heidebrand uitgebroken tnsschen, Eindhoven, Veldhoven, Vessem en Ecrsel. Brandweer, burgenvacht eu bur- ger.j, uit (genoemde plaatsen trachtten het vuur te blusschen, waarin zij zeer laat in len avond door het aanleggen van tegen- ij randen slaagden. Ongeveer 100 II.A. bosch- en heidegrond is door het vuur vernield, terwijl veel nestelende vogels om het leven kwamen. Roeiboot omgeslagen. Eiken tweeden Pinksterdag wordt Baarn bezocht door vele jongens ön meisjes uit Bunschoten en Spakenburg, die daar den dag doorbrenlgen. Een vijftal, drie jongens en twee meisjes, gingen gisteravond onge veer half zeven naar do x-ivier Üo Eem en begaven zich in oön roeiboot met aanhang- motor, waarmee ze gingen spelevaren. Nabij do Eembrug sloeg de boot om. De twee meisjes grepen do boot vast en blevrin daardoor behouden. Eén der jongemannen kou zwommen ön wist den kant van de rivier te bereiken. De twee andere jougelui, 20 a 22 jaar oud, konden hiet zwemmen eni zonkeln inaar do diepte. Het was niet mogelijk voor de toeschouwers op de Eem brug om direct hulp te verleenen, mot het gevolg, dat de jongemarinom beiden wo nende te Buinsohoten, verdronken. Dp po litici heeft do lijken, did weid ra opgedregd waren, in beslag genomen'. Een [linke redding. Den! eersten Pinksteravond is to 's-Cra- venliage een Ongeluk gebeurd, dat dank zij het krachtdadig optreden van cön Rot terdammer, nog goed is afgolooperi. Tegün half negen liepen nl. twee jongetjes te stoeien langs hot kanaal by do Witte Brug, Plotseling gleed een kihd uit en viel langs do helling in liet water. Het joliigetjq'zoaitó bijna onmiddellijk weg. Muitend liep zijn vriendje over het gran on wist .hiet zoo spoedig wat to doen. Een der weinige personen, die in do buurt waren1, een lieer uit Rotterdam, spreng zondor zich to be denken iri het water en zwom haar dö kleine drenkeling. Na veel inspanning go- lukto hot hem den kleine op het drogo te jirengcxi. J e

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 2