Woensdag 3 Juli! BUITENLAND. 82,Jf Jaargang, 19153 DE KROONJUWEELEN. Diversen. Het kabinet De Geer. Dw'loüMrfeïïóhM degaiyka, ««(Ut. loniethg vim Zói>- efi Feestdagen, .frya per Wartaal f 2.-*-; franeo per post f 2,50. PrJj per weekt 15 cents, Afjon- devlyba numraera 4 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen, AdvertentiSu voor het eerstvolgend num mer moeten fiér elf uur naa het Bureau bezorgd zijn, 'a Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advortentiiln wordt niet gewaarborgd. Jf K Interc. Tel. No. 68103 en 68617. BUREAU: LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617, Prijs der Advertenties van 1~»5 regels f 1.55; iedere regel moer f 0.80; in het Zaterdagnommer 1—5 regels f 1,80, iedere regel meer f 0.85. Eeolamea f 0.75 por regel, Incassokosten Sets.; poatkwitanties 15 ets. Tarieven van advertentiën bjj abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Adrertentiën opgenomen t O 50 t/m 15 woorden, f0.75t/m 25 woorden, Elk woord meer 5 cent tot een maximum van SO woorden, Postrekening No. 6311. Bij of krachtons wetten of verordenin gen voorgeschreven en andore offici- oolo af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Hinderwet. Ingekomen is een ver/ook van F, KEM- PEK ie Botterdam, om vergunning tot op richting van mm nerf voor het bauwen en ïvpareeren van motorbooten in hot pand 's Gravel and. 75, kadaster Bootie II, No. t>3, (liet 5 olectromotoren van totaal 12 1'. JK., (t. \y. 1 X 4, 1 X 3, 2 X 2 cn 1X1 P.K.), drijvende draai-, zaag- en van diklebanken, een gecombineerde lint zaag en Vlakhank, een boormachine en een lier. Dit verzoek is met de bijlagen op do Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op "Woensdag, den 17on Juli, dos voor middags ten 11 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in to brengen en die mondeling of schriftelijk too to lichten. 1 Gedurende DRIE dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, kan op do secre tarie d«r gemeente, van de schrifturen die tor zake mochten zijn ingekomen, kennis Worden genomen. i Volgens do bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing ingevolge do Hinderwet gerechtigd zij, die niiet over eenkomstig art .7 dier "Wet voor liet Ge meentebestuur of óóit af moor zijner leden zijn verschenen, teneinde luin" bezwaren mondeling toe te lichten. Schiedam, 3 Juli 1929, 2tl2'51 De Engelsche "troonrede. Een gematigd en voorzichtig stuk. De conservatieven zullen de regeering helpen. Toen Mac Donald in Januari 1924 aan de regceting kwam, hooft zijn bewind slechts kort geduurd, daar zijn maatrege len te radicaal waren. Daarmee heeft Alao Donald blijkbaar geleerd, want de troonredo, welke giste ren ia het Engelsche parlement werd voor gelezen, is oen voorzichtig stuk, dat verre van revolutionair is cai geheel den indruk wekt dat het Mac Donald er om te doen is zijn bewind te stabriiseeren. Hij wenscht to regeeren en wil daarom niet roods da delijk zijn tegenstanders in hot harnas ja gen. Mao Donald pakt de zaken kalmpjes aan en neemt ondertusscherx den tijd de brandende vraagstukken te bestudueren en onderhandelingen te voeren. Wanneer men dan eenmaal met zijn bewind een weinig vertrouwd is, geraakt, zal hij zoo onge merkt mogelijk am zijn plannen toeko men. Do troonrede is daarom een kalm docu ment, waaraan noch de liberalen, noch do conservatieve aanstoot nemen. Deeeni ge ontevredenen zijn misschien voor een gedeelte do arbeiders zelf, die opeens van Mac Donald de oplossing van de werkloos heid Ixadden verwacht, en de wederinvoe ring van den zevenurigen arbeidsdag in de mijnen. Wat dit laatste betreftMac Donald heeft bij de verkiezingen beloofd een einde te maken aan den aditurendag in de mijnen cn daarvoor in de plaats tu stellen den vrocyeren wcttelijken werktijd van 7 uur. Daaraan dankt de arbeiderspartij 40 afge vaardigden uit <le myhdis trieten. In de troonrede wordt omtrent de mij nen skclits gezegd, dat de regeeriug een reorganisatie van de steenkool nijverheid beoogt en do regeling van do kwestie van den eigendom der delfstoffen. Dit zou wel eens kunnen beteekeneui, dat de regeering van plan is do mijnen zelf te gaan !x> lieeren. Er is tenminste ook gesproken over de mijnrechten der eigenaars. Dat kan een lange geschiedenis worden en de mijnwerkers zullen nog lang acht uur per dag moeten werken. En wanneer do mij nen in handen der regeering komen, is het nog zeer de vraag, of men tot ver korting van den werktijd zal overgaan. De mijneigenaars verzekeren, dat daaruit weer een economische crisis zou ontstaan. Hier uit blijkt, dat do wbrktijd van zeven uur, om te kunnen coueurreeren met het bui tenland, de regeering iu ieder geval op zeer hooge kosten zou jagen en. het is zeer te betwijfelen, dat daarvoor do libe ralen en conservatieven, misschien ook niet (ensde socialisten, do verantwoordelijkheid reut (ten durven aanvaarden. Do mijnwerkers zullen dus voerloopig nog wel op den aelilurendag kunnen rekenen. Eu natuur lijk boos zijn op Mao Donald, die meer beloofde, dan bereikbaar was. 1 Een belangrijk punt in de troonrede vormt ook de betrekkingen met Rusiaml. Vele atbei dein zouden maar weer dadelijk do relaties met Rusland willen hervatten, daar de han del niet Rusland, die zeer belangrijk is, meer welvaart zou doen ontstaan en do werkloosheid verminderen. Doch Mac. Donald is voorzichtig gewor den. In 1924 erkende hij onmiddellijk en onvoorwaardelijk de sovjet-regeoring en knoopte diplomatieke betrekkingen aan. Doch dat weid zijn val. Nu zegt de troonredo daaromtrent dan ook, dut do regeering do voorwaarden overweegt, omtrent "de hervatting van de diplomatieke betrekkingen met Rusland en dat eerst overleg woidt gepleegd iuet fndië en de Dominions. Vooral Rritsch-Tndië, het belangrijkste deel van het Rritseho Rijk, zal wel do uoodige bezwaren maken. Men beeft daar met de communistische actie heel wat te stellen. Do voortvarendheid van de arbei- dersregeering zal wel woerden getemperd. Er zullen Moskou wel heel strenge voor waarden gesteld en het is do vraag af Mas kou daaraan zal willen voldoen. Eenerzij.h zou Rusland de betrekkingen met Engeland zeer op prijs stollen, doch anderzijds zullen de Sovjets zich veiheugcu in den desolaton toestand van Engeland cn de, toenemende ontevredenheid der arbeiders, wat voor het coinmunismo, dat steunt op do ontevrede- nen, altijd gunstig is. In ieder geval bewandelt Mac Donald thans den goeden weg. Wanneer de arbei ders aan de regeering zijn, ondervinden zij ook, dat Rome niet op óéix dag is ge bouwd en dat in zulk een geval onder handelen de ©enige weg is. Wat voorts de buitenlandscho politiek betreft, zegt de troonrede, behalve dat de regeering streeft naar samenwerking met Amerika en internationalen vrede, dat de regeling van liet vraagstuk van, do Rijnlandbezetting do bezottingsnxogond- heden in staat zal stellen tot ont ruiming aver te gaan. De Duitsclie pers vindt deze frase niet duidelijk genoeg, doch do Fransche pers (mot uitzondering van de linksgeoriënteerde pers) is reeds ontstemd over deze „positieve" verklaring en men spreekt reeds van een uiteengaan der Brihscho en Fransche politiek, die naar men weet, altijd zoo innig is geweest. In de troonrede verdient ook aandacht de overweging tot hervorming van do kieswet Dit is een concessie aan de liberalen, die bij evenredige vertegenwooidiging, bij de jongste verkiezingen, zeker liet dubbele aan tal zetels zouden hebben behaald. (The crinkled Crown.) Geautoriseerde vertaling uit het Eugelsch van William Lo Queux, door Mej. E. II. 50) 'Hoezeer zij1 ook hield van Harold, werd zij onwidekct'tig scherp, of liever bitter, toen zij antwoordde: „Als ik je zóó voor liet eerst gezien lunl en je limit mij tea huwelijk gevraagd, dan zou ik jo zeker bedankt hebben!" I asteiliee lachte eens even, ofschoon hij wel degelijk het stekelige van de op meiking voe'de en al wat dan rat liter school. „Dus jij hebt niet met mijn vermom» tiling op, kiiul? Nu, dat kan ik mij leven dig voorstellen!" l)o uitdrukking op haar gezichtje werd zachter hjj dio woorden. Zo kende zijn gooier hoedanigheden, zijn licht bewogen medegevoelzijn juiste waardeering van hot vrouwelijk temperamentzijn verdraag zaamheid; zijn inschikkelijk held tegenover haar soms heel schorpo buien. Zij wierp zich in, zijn armen en rijkelijk stroomden haar tuirien. „O, liefste,, vergeef het mijDit luul ik eigenlijk niet moeten zeggenI Maar wo zijn do laatste paar maanden zoo gelukkig ge- woest cn, nu ja op het punt buut, van mij weg Lo gaan, lijk jo mif oen totaal vroomtloj niet mijn eigen geliefde echtge noot," Toen zo op hot station afscheid namen, had zij zich vcrwoudeilijk good gehouden Als hij haar had lief gehad, zooals zij hmn, dan zou hij niet gegaan zijn. In dozen obscuren Geheimen Dieijst, waar voor zij persoonlijk eea greoto minachting voelde, hoefdo hij niet bang to zijn, om ooit als laf gebrandmerkt to zijn. Maar toch kon zij liet Harold niet geheel kwa lijk uciiicn. Hij had haar zoo zorgvuldig alles toegelicht, per hij tiaar toestemming had gekregen. Maar zij had niet volkomen bevroed, al wfit aan Hit hatelijk ambt verbonden- was. En nadat zij huil butsten afscheidsgroe gewisseld hadden, stolid tiet bij haar vast, dat zij1 elkaar nooit /.ouden weerzien; dat hij zijn, ondergang tegemoet ging in dat ruw o land, waar immers al zooveto mis daden en geweldenarijen waren gepleegd en, in haar warm hart, voelde zij ste kend berouw. Was zij onvriendelijk voor hem geweest, gedurende dio korte weken in Eis wiek, toon hij nog had gewerkt aan do verbetering van zyu vermomming? Had zij zijn kwellingen nog niet vermeerderd door haar slecht humeur, door haar open lijk blijk geven van haar misnoegen? Maar zij troostte zich met de heruitte ring aan luin butste omhelzing, hun hut- stem kus, toen Jiij luuir aan het luul gedrukt had en haar had toegefluisterd met con stem, even onvast als do hare „God zegeno jo en spare je, mijn Hof, klein vrouwtjel Je zult my go-ed en wei terugzien, eer jo haast weet, dat ik weg boni." Rit wiyom de opwekkende, bljjmoodigo Do troonrede gewaagt ook van eori even tueel drankverbod. 1 Overigens getuigt do troonrede Van op- bouwenden arbeid. Er zul worden geijverd voor verbetering van liet vervoerwezen, op beuring van kwijnende industrieën em uit voerhandel, voiketering van den landbouw, aanmoediging van de visscherij), enz. Maar of al dio plannen verwezenlijkt worden? Do conservatieve regeering had ook goede bedoelingen, maar Engeland ver- koert nu eenmaal niet in een periode an opbloei, waaraan verschillende om standigheden debet zijn, die zwaarder we gen dan den goeden wil. Na do voorlezing van do troonrede heeft gisteren Mae Donald in het Lagerhuis het programma van de regeering toegelicht en gntwoord gegeven op verschillende vragen. Alvorens hun redevoeringen aan te van gen, hebben zoowel Mae Donald (in dit opzicht ver-schillen do Engelsche van de Nederlandscbo socialisten) als Baldwin lrun vreugde uitgesproken over het horstel van den koning, dien zij belden nog vele ja ren toewensebteu om zijn rogem-ijke re geering te kunnen voortzetten. Het belangrijkste is intusselren de ver klaring van Baldwin, dat do conservatie- en geen twistzieke oppositie zullen voeren, doclr do regeering bij haar moeilijke taak zullen helpen. Mao Donald kan aan het werk Lijgen. Moge hij er in slagen in Engeland] de zoo noodige welvaart in te voeren. Frankr'rjk's schuld aan A m e r i k a1. Bij de discussie over de scluildcnregeling heeft do Kamercommissie van buitenland- seho zaken driemaal een stemming gehou den; le. over de eenvoudige ratificatie, waarvoor geen enkele stem werd uitge bracht; 2e. over de verwerping der rati ficatie, welke met 15 togen 8 stemmen werd verworpen; 3e. over de ratificatie onder reserve, welke met 15 stemmen en talrijke onthoudingen weid aangenomen. Ha bib O oil ali wint. Volgens oen telegram uit Pedxawar aan de Times, heeft Ifabib Oellali, de emir rem Kaboel, do stad Gardozi, die generaal Nadir Clian's hoofdkwartier was, den 13den Juni bij verrassing genomen en geplunderd. Habib Oellah's invloed neemt gestadig toe. Nieuw kabinet in Japan. Het nieuwe kaibinot is in Japan: toch nog spoedig gevormd. Hamagoetsji treedt op als premier, baron Sjidchara als minister van Ixutenlandsehe zaken. Adatsji als minister van binnenlandsclie zaken. Het nieuwe Japaireche kabinet Hama goetsji, dat heden door den keizer in fune tie wordt gesteld, hoeft in het parlement slechts den steun van 218 van de 46G le den. Alen rokeiu er echter op dat de re gcering, dio voorloopig dus oen minder reidsregeering is door hot overloop en van leden der huidige oppositie naai' de re geeringspartij oen voldoende parlementaire veislerking zal krijgen. BINNENLAND. De Eerste Kamerverkiezingen. In, dit jaar treedt de helft dor leden van do Eerste Kamer af en wel 13 leden, die afgevaardigd worden door de provincies N.-Brabant, Zeeland, Utrecht on Limburg; en 12 loden, die afgevaard gil worden door do provinciën N -Holland en Friesland. Do officleele camlidaatstelliug gesohio It op 9 Juli. Blijkens de gestelde R.-K. condidatenlijst iu Noord Brabant, zal bij do verkering voor do Eerste Kamer de heer Pi. J. J. do Wit vervangen woTdon Öoot den heer Do Brein, voorzitter van hot R.-K. Werklie denverbond Do vacature Verheijen zou ver vuld worden door hot aftredende lid der Tweede Kamer jhr. mr. v. Sasso v. IJs selt. Do R.-K. Liinbiirgscho Stalenclub hooft als ca»didaton voor de Eerste Kamer aan gewezentnr. F. I. J. Janssen, Maastricht (aftr.); O. N. F. Ilaffmans, Holdon (aftr.) on jhr. mr. G, Alicliiels van Kcssenich, Roermond, (aftr) on als plaatsvervangers mr. Ch. Janssen de Limpens, te Wylre; T, J. Kaanon, to Maastricht on T. P. II. Iluttens, te Horst. Werktijden besluit voor winkels, liet yt HL no. 313 bevat een Kon. be sluit van 13 Juni tot vaststelling van oen algomoenen maatregel van bestuur, als bedoeld bij do artikelen 44, 47, 98, elfde lid, en 91 dor Arbeidswet 1919. Dit besluit treedt werking met in gang van 1 Januari 1930. Do staking in Oostclljk-Gronlngen. Op do vragen vau bet Tweode Kamer lid do hoer üliemstra in zako liet bij wonen van den heer Kakeboeke, inspec teur van den landbouw, van oen vergade ring van do Groninger Maatschappij van Landbouw, beeft do minister van binnen landsclie zaken en landbouw geantwoord, (lat de/o inspecteur geen opdracht bad den minister op die vergadering te ver tegenwoordigen. intussclien meent de minister zich de opmerking to mogen veroorloven, dat oen suur op hetgeen in vergaderingen van landbouwvereenigingon zal worden bespro ken, niet vrij van bedenking zou zijn Ook al mochten daar landbouwbelangen zoo-danig worden behandeld, dat een eco nomisch conflict van oen bepaalde zijde wordt belicht, kan de aanwezigheid van een regeeripgsvertegemioordiger, die uit den aard der zaak zicli strikt alzijdig houdt, toch geen cachot aan hot bespro kene geven. Nederland en Frankrijk. Do Fransche Kamer hoeft gisteren hef verzoenings- en arbitrage verdrag mot Ne derland, 10 Alaarfc 1928 te Genève gesto ten, geratificeerd. Bezoek van Dcensihe kinderen. Vau 13 tot 20 Juli zullen een GO Deen scho kinderen van 14 tot 18 jaar, een be zoek brengen aan ons land Leider van do excursie is do hoer S. Jacobsen, ad vocaat lo Kopenhagen. Bezocht zuilen worden: Dordrecht, Rot terdam, Delft, Den Haag, Leiden, Gouda. Haarlem, Amsterdam, Voleudam en Afar kon. Een der dames van de Algemecne Nederlartdsche Vereenig ng voor Vreemde lingenverkeer, alsmede oen ge Nederlan sche 'sjes en jongens, zullen aan ile cxcu 'eelnemoii als gezelschap van do jone «sten. De meen tobes turen van Den Haag en Amsterdam verleenen hun medewerking door tiet beschikbaar stellen van scholen voor nachtlogies. De geheele regeling van de excurs'o is voorbereid door de Algem Nederl Ver eenig ng voor Vreemdelingenverkeer. De portefeuilles ter be schikking gesteld. Naar we vernemen hebben do leden van hot zittend kabinet bij schrijven valti 1 Juli j.l. hun portefeuille ter beschikking vau H, AI. do Koningin gesteld. H. Ai. de Koningin heeft in overwoging genomen do ingediende ter beschikking st-el. ling van de gezamenlijke portefeuilles door do leden v'au het zittend kabinet en hun ei'zaclit zicli inmiddels te willen blijven belasten met de behandeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken. Zoo men weet, hoeft minister De Geer, toen bij zijn kabinet aan de Tweede Ka mer voorstelde, zijn ministerie een inter mezzo-kabinet genoemd. Zoodra zal blij1- kcti, dat er een combinatie van gro-open ia de Kamer is, dio de rogceiingsvetrantwoor- delijkheid wil ov-ometucn, zal deze regee ring heengaan, zeido d-o minister-president. Die omstandigheid heeft zich niet voor gedaan Twee dagen voor het kiezerscorps uit spraak doet, heeft de regeering nogmaals haar bereidwilligheid om heen te gaan, kenbaar gemaakt. Met het intermezzo-kabi net is het thans dus definitief "afgeloo- pen, want hoe do uitslag van de verkie zing ook is, een dergelijk kabinet als nu heengaat, komt niet terug. Wel bestaat do mogelijkheid zelfs do waarschijn lijkheid volgens velen dat er ook na Juli geen parlementaire regeering zal kunnen worden gevormd, maai- dan zal do regeering, die wel do leiding neemt, toch een anderen naam en een ander karakter dragen dan het kabinet-De Geer deed. i Onderscheidingen. Bij Kon. besluit van 22 Juni is bevor derd tot officier in do Orde van Oranje Nassau, mr. H. de Vissor, voorzitter van bet bestuur van het Aluseum van Oudheden voor Provincie en Staxl1 Groningen aldaar. Bij Kon. besluit van 28 Juni is in de Orde van Oranje Nassau bovordeinl tot of ficier de kapitein-luitenant ter zee P. Post Uiteru-eer; het versier-,d te dragen met de zwaarden. 1 Oost-Indlë. Verduis ter i ng1. Semarang 1 Juli. De Raad van Just'tio alhier heeft K., oud-hoofdboekhouder van! de suikerfabriek Djoengkaro, wegens het vortgozet misdrijf van verduistering, tet vier jaar gevangeirsstraf veroordeeld Instructlelllm voor hot legor. De min ster van defensie, ae hoor Lam- booy, heeft gisterochtend m hot Asta- Tlieater in Den Haag do vertoon ng bijge woond van het gereed zijnde gedeelte deT instriict'efilxn voor liet Nederlandschc le ger. Dc minister werd daarbij vergezeld door het hoofd van de afilooling generalo staf van het departement, majoor baron van Voorst tot Voorst, en door 's min.ster's adjudant, kapitein van den goncralen staf Van Weel. Nieuwe regeling vim do pacht. Ingediend is -een wetsontwerp tot nieu we regeling van do pacht, alsmede een wetsontwerp betreffende instelling van paciilcommibsies. Onze gezant te Washington. De Nederlartdsche go/amt to Washing ton, mr. dr. J. II. van Boy, is met verlof van zijn post vertrokken. GARAGE NIEUWE HAVEN 243. Telef. 68817- woorden van een sterken man, die in ziehzelven gelooft en in zijn kracht, om alle moeilijkheden to overwinnen. Ze wa ren bestemd, om haar moed to schenken. Maar dezelfde sotnbcie stemming was weer over haar gekomen, toen ze Ridge- mount Close betrad en daar evenveel be lovende woorden moest liuoren van de lippen van baar moeder, toen die Juuir t eed er omarmde. Do stemming was even eens over tiaar, toen zy aan tafel zat en luisterde naar het doodgewone praten van do anderen, tets in haar fluisterde haar toe, met do grootste volharding: „Dit was ou/o laatste omarmingl ik zal hem nóóit weerzien!" Na liet diner ging Atrs. Kennis, die al- lijd verba/end bezig was, naar huur studeer kamer, om brieven te schrijven. Doris praatte eenigen tijd met Eun en George PntiningUm; "maar, daar zij heel rusteloos was, zei ze, dut zo nog even den tutu wilde rondgaan. Ena traditie haar dit at to ontraden, daar het een koude avond was, met een kraditigeu noordoostenwind. Het was hun heiden opgevallen, zoo on gelukkig, als Doris er uitzag, en ze vod den de grootste sympathie voer haar. Alaar zij was er niet vau af te brengen: „Ik zal een dikken mantel aandoen," zei ze, „Ik kan housuli niet buiten fris- scho lucht!" i Zij ging naar boven, klooide zich warn en liep den tuin iu. Maar daar had zij ook iu heel gauw genoog van. Zo koek mot benijdende-ii blik juuir liet Jicht iu do kamer van- Juiar moedor. Dio onver- moeide vjpouw was acker weer mot koorts achtige» ijver bezig aan haar correspon dentie. Wat was dat toch voor een vreemde geestdrift voor abstracte dingen, die som mige inciischen scheen to bezielen, met name haar moeder en haar man. Als liel persoonlijke gevoelens waren gewoed, 1 j voorbeeld de liefde voor het leven vooi man otc kinderen, dan zou zij het nog be grepen hebben, maar hiervoor was zij voel te piuctiscli. I Ze ging terug naar den salon. Zij had oen zeer lichten tred, en, terwijl zo zoo door liet hoogo gras liep, maakte ze iu het geheel geen g-eruisoh, Toen ze dieht bij de deur was, hoorde zij de stemmen vau Kna en Geoige. Ze praatten vau haar. Zij was geen luistervink vau nature, maar zij bleef nu toch even staan. Ze kou misschien iets te hooreii krijgen, dat betrekking luul op liet omleiwerp, dat tiaar -zoozeer vervulde. Pennington zei „Oei-, die arme Doris! Ze ziet er verlui zend slecht uit. Deze scheiding van lliirohl breekt haar het hart. tk wil niets tegen hem zeggen, maar, als ik in zijn plaats was geweest, zou ik niet hebben wilton gaan. ouder deze omstandigheden". Una's vriendelijke stem antwoordde: „Jij zendt om mij ook geweigerd hebben, meen je dat niet?" „Hoogstwaarschijnlijk wel, Er zijn nog anderen, zonder bandon, dio dit gedaan kon den hebben, al was hot dan ook niet zóó goed, toch nog wel goot genoeg! Aluin' Ha rukt, evenals zijn schoonmoeder, is zoo en thousiast voor «lo zaak, „Plicht vóór alles' is Ituu wachtwoord". Er v,olgdo eon langdurig stilzwijgen; toon STADSNIEUWS. Geslaagd. Voor het examen vau onderwijzer is to 's-Gravenhage geslaagd A. J. Bots. liet Zonnehuis. Men schrijft ons: Met toestemming van B. en kV. zat a.s. Zaterdag, G Juli, een collecte gehouden worden door verkoop van bloempjes (en bate der ereenigitig „Het Zonnehuis". Het bestuur dier vereeniging heeft in begon Ena weer: „Jo acht het toch ook oen vreeselijk gewaagd ondernemen, is 't niet? Ik geloof, dat ALoes liet er ook wel zoo voor houdt, al wil zij er niet openlijk voor uitkomen. Wo hebben natuurlijk allen ons best gedaan, mm onze vrees to verbergen voor Doris; maar ik beu er nog zoo zeker niet van, of zij beeft liet wel doorzien, 'tls niet liet enkele feit van «te karto scheiding, dat haar zoozeer drukt, zij koestert dezelfde rees als wij". Eu ernstig klonk het terug van Pan» ningtön1 „Wij kunnen er enkel het beste van ho pen. Tot nog too is Harold altijd gelukkig geweest en is hij meesterlijk den dans ont sprongen. iAIs gevatheid en durf er hem doorheen kunnen helpen, dan /.uilen wij Item weerzien. Atnar als tnj oen gewoon man was, zooalp ik byvooxbeeld, dan zou ik niet de minste hoop hebben op zijn kaai. sen \oor veiligheid". Innig ongelukkig over wat zij gehoord luul, sloop Doris naar boven, naar haar eigen kamer. Het -was haar nu niet moge lijk meer, om over gewone duigen met Jieu le spreken, overweldigd als zij zich vocldo door dien moordenden angst. Ze sohreiddo zie lx iu oen onrust igou daap. Eu, onder id de bittere gedachten, die haar brein vervulden, was misschien mug de bitterste die, dat. als haar mail haar evenzeer luul liofgiduul, als Peil. uiiifilon zijn vrouw, lij haar dan nooit achtergelaten zou hebben, .am dio gevaar lijke rois to ondernemen. J.l 1 - i I ffEordi wrvotydj. BHIEDA

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1