KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT iiMniniiinMiiHiiiiijiiminiiniiMMniiHmuiiiiHHiinniitiHiniiiiiiiiiiiinmiiniiiüiiHBiiiniEiifliiiiiiniii^iiffiiHiiiiiHuiiSïl DE ZILVERBERK Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 13 Juli 1929 VAN DE Naar liet Engelsch van ED'NiA LAKE. Vrij' bewerkt door C. E. DE LILLE 1I0GERWAARD-. 7) Toen de auto weggereden was, ging Bob naai de apotheek, waar hij Iierr Schart, den nieuwen assistent, naar de medicijnen voor juifrouw Bed. ord vroeg. „Die hoef je niet weg te brengen. Ik ka.n ze. wel meenemen", zei de assistent mei een sterk buiteni. landscli accent. „0, ik ga toch dien kant uit na,aiq ,Uet boscli en misschien wacht zij' er op-", gaf Bob ten ant woord, dio zoo'n mooie gelegenheid om een praat, je te kunnen maken met de kosl juffrouw va.n den geheimzinnigen assistent, met wilde prijsgeven. „Zooals je wilt", zei de manf „ik zal zo je geven". En een boiek opslaand, begon hij! ze klaar te maken, Hij werkte ving, als iemand, die zu'.ks gewend is, terwijl Bob zag, dat hij een gouden horlogeketting droog en een vreemd© uitdrukking in de dogen had, alsof hij den geheelen lijd aan iets anders dacht. Totc.h is het te heupen, dat hij denkt hij liet. geen hij doet", zei de jongen in zichzelf, of het zou wel eens verkeerde gevolgen kunnen hebben. Jlaar het is vast en zeker, do man, the wij gister, avond in het laantje gezien hebban. Ik zou wel eens willen weten, wat dit to betcekenen had", it aalt' tusscihen iets graag Avillen weten en er van op de hoogte zijn, is nog een groot verschil. Toen hij de medicijnen gekregen had en ermee wilde wegfietsen, kwam luji Jim tegen en u'oeg hem, wat hij van plan was dien motrgen te (.loan. „0. ik gat eens probeeren, of ik den sleutel van dat geheimschrift vinden kan. Ik geloiof ze. ker, dat het niet zoo heel moeilijk is. Ik heb -een idee en wil <lat eens proèeeren". „Ik hoop, dat het je gelukken mag cn zou jo graag willen helpen, maar ik ga naar juffrouw Bedfoird Zoodra ik thuis kom, zal ik je helpen". „Graag. Toit straks dus". Én Jiin liep vlug hot huis in. Reeds don go. heelcn morgen koesterde liiji het plan: do go. heimzinnige boodschap to ontcijferen, wn.nt dat hel een boodschap was, daaïv'an was hij over. tuigd. Hij was van plan het. geheun tot in zijin •moest verborgen diepten te ontsluieren, in de stel. lige meening Verkcereud, dat, wanneer Hij maar eenmaal wist, wat er op. hot papier stond, dat ziij in deri zilverberk gevonden hadden, zij de geheim. zinnige dingen om hdn hoon zouden, kunnen door. gronden. Het sprak vanzelf, dal do oijfers letters 'vertcgonwo.ord'igdcu en dat elke lettor van ïks volgende gescheiden werd door een punt, tor-wijl do dubbelpunten «.tienden om da woorden van elkaar te scheiden. Hit was al iets au hij moest alleen dus nog maar uitvinden, wat de verschil lende cijfers beteckenden. Hij liep regelrecht naar oen groiote kamer op de. zolderverdieping, dl© oorsj nonkel ijk kinderkamer geweest en npi nog speelkamer was. Hij! deed do deur achter zich dhllit om niet gestoord te wor den en sleepte er zelfs een ouden divan voor, daar er geen sleutel op was, zoodat niemand zon der zijn toestemming binnenkomen kon. „Ziezoo", nep1 Jxijl voldaan uit. ,;,Nou kan ik rustig aan het werk gaan". Er was een groiote vierkante tafel in liet vertrek en dim spreidde er verscheiden vellen paipier op uit, ook liet stukje, waarop zij! do mededeeling! mingeschreven badden Gedurende cenigen tijd zat hij dit ernstig te be- sliideereii. Daarna nam bij één der vetten «pier en schreef or met ,gro.ote letters heel wijd uit elkaar het alphabet, oip. Toen hij hiermede klaar was, bekeek liiji zijn weik met groote voldoening. „Ik denk dat A één is", verkondigd© hiji aan do wereld, doch slechts een muisje, dot uit Zijn hol letje gekropen was, hoorde tret. „Ja; A is één, maarIJ. kan anmogeiijtk twee zijn. Dat zon ook veel te gemakkelijk wezen en door een klein kind dadelijk gevonden kum non worden Het eerste woord hoeft drie lettere.", fijij bc.og zich nu nog dieper over het strookje papier, waarop do geheimzinnige cijfers stonden'. Daarna, denkende dat het omtoijfcrcm gemakke lijker zoni gaan, ais do cijfers grooter waren, Schreef hij alles nauwkeurig op een groot vol papier .over, tusschen elk woord een flink'e ruim. to latend. „Zoo 'is liet beter", zei hij hardop. liet muisje in den hoek knipoogde on wipte vlug zijn bolletje weer in. De bondschap, welke het groot© papier nu be vatte, luidde: 21. 4. 25: 18. 1, 2, U, IS. 4. 2 7: 26. 9. 23. 11. 7. 9. 2: 14 121. 7: 3. 21: 7 9. 26 9. 2: 3. 9. 10.21: Langen tijd hield .Tim de oogen opi het 'doom ment gericht. Van tijd tot tijd krabbelde hij iets op één van aijn vellen papier, zoodra, li'ern iets to binnen schoot, dat hern nader tot do oplossing van het geheim scheen te zrrllen brengen. Eiken keer, als hij- meende een aanwijzing gevon den to Lebben en deze pnojbeerde, kwam hij echter

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 8