Schiedamsche Courant. St. Nicolaas. langs onze winkels. TWEEDE BLAD Vrijdag 29 Nor. 1929. No. 19281. Do bisschop van Myra, in Lyciö, die leefde in de vierde eeuw tijdens de re«oe- ring van Lonstantijn de Groote, brengt nog elk jaar duizenden jonge harten in spanning, als het tegen 6 December loopt, den naamdag van Sint Nicolaas. Eigenlijk is St. Nicolaas een Oostersch kerklieilme want hij was bisschop van de Grieksch orthodoxe kerk, maar het Westen heeft zich van hem meester gemaakt en vooral bij de zeevarenden wordt hij geëerd- van daar waarschijnlijk, dat hij m ons land nog zoo n belangrijke plaats inneemt in het volksleven. Er zijn pogingen gedaan om St. Nicolaas uit te bannen. In 1600 is te Delft een keur verschenen, waarbij hot verboden werd op 5 December op het marktplein kramen op te slaan, „in welke craemen vercoft worden ver- scheden goederen, die men den cloynen „kinderen dyots maeckt dat denzelfden „Nicolaes henluyden geeft, twelck een ,,saecke is nyet alleen strijdend onde teghens „alle goede ordre ende politye, maer ooclc „de luyden afleidende van de ware godes- „dyenst, ende streckende tot kaengeloof „superstitie ende afgoderije". De geheele 17e eeuw door is, vooral van de zijde der calvinistische predikanten, tegen het St. Nicolaasfeost geageerd, maar als het succes heeft gehad, is dat toch van korten duur geweest, want in 1929 bereidt ieder zich nog voor op den St. Nico laasavond, zoowel de ouders, de groote broers en zusters, die hun geloof in den „Heilige uit Spanje" al lang verloren heb ben, als onze Schiedamsche" winkeliers. Do laatsten hebben reeds lang to voren de noodigo maatregelen getroflen, extra goe deren ingeslagen en deze zoo aantrekkelijk mogelijk geëtaleerd. En 't zijn niet alleen do winkels, die artikelen verkoopen, waarmee speciaal een kinderhart ra-rukt zal worden. Ook vele ouderen verwachten nog wel iets van St. Nicolaas, dat op dit oogenblik nog in de magazijnen van onzen nijveren winkel stand hier ter stede is opgeslagen. De Genestet, dien we dezer dagen no<* herdachten, heeft gedicht: Sint Nicolaas niet waar O wel hemwie dal (feest Nog altijd meeviert met een kinderlijken geest\ Wiens hoojdniel al te zeer vervuld is van die schatten ver wijsheid, die helaasmijn brein niet kan (bevatten, k Meen beursnieuws, politiek en soortgelijke (meer Om met zijn hinderen mee, te leven in 't weleer, Om dagen lang vooruit de winkels rond te m dwalen Jj aan een „vrijster" nog zijn hart eens op (te halen Die „vrijers" en „vrijsters" van speculaas zijn. maar niet toevallig in clc wereld ce~ komen! St. Nicolaas was de schutspatroon over kinderen, zeevaarders en der maagden en later werd hij ook huwelijksmiddelaar Aan die laatste functie herinneren de Sinterklaas-,vrijers" en -„vrijsters", die oorspronkelijk offerkoeken in den vorm van godenbeelden waren. En zoo komt het, dat ook de koek- en banketbakkers reeds vroeg bij het St. Nico- laasfeest werden betrokken. De feestviering van St. Nicolaas kost ge.a, maar dat geld behoeft niet te zijn weggesmeten. Als men het doelmatig be steedt, bereidt men zijn kinderen en ook ouderen familieleden gelukkige oogenblik- ken, en wat is schooner dan anderen ge mkkig te maken! En als men zijn geld dan nog doelmatig besteedt, bij de Schiedamsche winkeliers, zal men nog meer voldoening hebben, want zij hebben zich ingespannen om aan de wenschon van het publiek tegemoet te kunnen komen, en zij belmoren tot de kleine gemeenschap, die we de gemeente Schiedam noemen. Als men liier even goed kan koopen als elders, waarom zou men dan buiten de stad zijner inwoning gaan? De Schiedamsche winkeliers willen u toonen, wat zij kunnen en dat zij willen meewerken om het feest van den ouden St. Nicolaas tot een vreugde-dag te maken m uw gezin en naaste omgeving;. Ta. Do Goederen, lange Kerkstraat 80. De firma De Goederen, van ouds bekend om haar Benger's jaeger, wollen cn tricot goederen, heeft niet alleen met Sint Nico laas, maar ook met don Ooievaar rekening gehouden. En goed ook! Wanneer men do etalage bekijkt, wordt het oog getroffen door een groote verscheidenheid in baby artikelen, welke van de wanden in witte on rose draperieën afhangen. En te midden J?™ Vuan i^i0,0"1' »baW", die met verge noegde blikken de „kijkers" aanglundert en vol vreugde haar armpjes uitstrekt naai de jeugdige kijkatertjes, welke er zich reeds bij voorbaat op verheugen misschien straks, op dien grooten avond, ook zoo'n groote pop hij hun schoen te vinden. Naast een ruime sorteoring baby- en kinderkleertjes vindt men ook een prach- tigo verzameling eau-do-cologno's in de deauf0* dankbaar Sint-Nicolaas-ca- Fa. Niemandsverdriet, L. Kerkstraat 52. Het is een algomeon bekend feit, dat do -brma Niemandsverdriet tijdens de étalage- A «4 jt p H0E EIEN STADSBEELD! VERANDERD, WORDT. lerLftS0bïntS0Ör iraop1lhcTtl D' ,P' stalion Rottendam is verdwenen. Men is thans bezig hot ten om. op te hoogon, Een gedeelte zal voor auto parkeerplaats gebruikt worden. Het D. lVstation zal bovendien een nieuwen uitgang krijgen. wedstrijden, welke voorgaande jaren ge houden werden, altijd met den eersten prijs m haar afdeeling ging schuiven. En hot is ook een algemeen bekend feit, dat deze firma altijd voor smaakvolle en ar tistiek verzorgde étalages zorgt, onver schillig of liet St.-Nicolaas, Kerstmis of wat anders is. liet zal dus niemand ver wonderen, wanneer hij, al winkelende, langs de étalage van de firma Niemandsverdriet gaat, onwillekeurig blijft staan om do keurige, in stemmige banden gebonden boeken op een daarbij passenden achter grond te bewonderen. Daan Hoeksema kleurboeken on fraaie luxe-kalenders we zitten bijna in hot nieuwe jaarl zullen dankbare St.-Nicolaas-oadeaux zijn. F. W. M. Heggelman, Singel 213. Wat zegt u, mijnbeer? Geen radio in huis? Dan bent u niet mot uw tijd meegegaan Dat is een gebrek aan uw opvoeding! Dan moet u oogenblikkelijk eens bij den heer F. W. M. Heggelman, Singel 213, gaan kijken. Er hangt een groot, rood ver licht 1. elefunken-bord aan den gevel. Het kan niet missen! Als u de toestellen gehoord hebt, zoo- zeker als tweemaal twee vier is, dat u zult zeggen: Had ik het dat geweten, dan had ik me reed) eerder zoo'n toestel aan geschaft! En niet alleen met een „Telefunken", maar zeker gaat u ook nog met eon prima electrisch strijkijzer of een ander Siemens- Schuckert-apparaat den winkel uit. Want ziet u, de heer Heggelman is een zakenman! Fa. W. A. Houtman Co., Singel 116. Een zaak, die in Schiedam een goede reputatie heeft.' En zelfs tot ver daar buiten. Men behoeft slechts een vluchtigen blik in dc- étalage te werpen om te kunnen eonstateeren, dat men hier met een grootscb opge ette zaak te doen heeft. Men zie de collectie harmoniums, waarvan de „Mann- borg's" het hoofdbestanddeel vormen en die in alle formaten aanwezig zijn, van de kleinste tot de grootste. En dan: keurig uitgevoerde piano's en vleugels en de nieuwste salon-radiotoestellen „Telefunken" volmaken 't geheel. Wanneer men de muziokafdeeling bekijkt en daar de vele moderne en klassieke muziekbanden uit gestald ziet, dan behoeft men toch waarlijk niet naar Rotterdam le gaan om iets goeds te koopenI J. II. Kreuger, Broersvcld 101. St.-Nicolaas is een prettige en toch ook wel „weer een betrekkelijk moeilijke tijd. Vooral voor „hij" en „zij", die beiden, zonder dat ze bet elkaar vertellen anders hebben zo nooit geheimen voor elkaar! de winkels langs loopen en zich het hoofd moe en suf loopen te peinzen wat ze elkaar toch zullen geven. „Hij" denkt bij zich zelf: zij heeft bijna alles. „Zij" denkt bij zichzelf: „hij" heeft bijna alles. Als „zij" door 't Brodl-sveld wandelt, ziet zij plots de kleurige étalage van Kreu ger, waarin een groote collectie dassen, handschoenen, sjaals in schilderachtige kleur-scliakeering tentoongesteld is, en nwendig juicht „zij": „Ik weet het al, ik weet het al; „hij" krijgt een prachtige zijden das!" J. van (lro Schalk, Broersveld 105. Dat is nu juist eens een v takel voor een practische huismoeder, die zegt: Wat heb ik aan een „Sinterklaas", dien je op moot eten! Je krijgt er slechte kiezen en tanden van, je moet naar den tandarts, l iet kost misschien wel tien gulden en je koopt er niets voor. Noen hoor, geef mij maar iets, waar ik wat aan heb! Bijvoor beeld eon looper in mijn gang, of een deur mat, of een vloerkleed. Dat hier ligt wordt al zoo kaal en dun. En dan mot den winter, met. dat vuile weer. Ze loopen in en je boel verslijt. Geen beter adres voor zoo'n practisch Sint-Nicolaaseadeau dan bij v. d. Schalk in Broersveld. Verder ruime keuzo in kapstokkleoden en fantasiekussens. A. D. van Doorcn, Broersveld 116. Als jo nu eens oen grooten schoon wilt zien om onder den schoorsteen te zetten, dan moet je bij v. Dooren in 't Broersveld gaan kijken! Wat daar al niet in zou kun nen! Maar noem een goeden raad aan: Wees niet to begoorig; denk aan 't spreek woord „Wie 't onderste uit don kan wil bobben, dion valt hot lid op den neu3". Wees dus bescheiden en dan valt hot meestal wel meel Maar als jo zoo'n schoen ziet, zou je bijna in de vorleiding komen om er zoo oen onder den schoorsteen te zetten. Hot zijrechter geen schoenen om Zondags mee to pronken. Ilot zijn practische schoenen voor hen, die den go- heelen dag-, w0er of geen weer, buiten moeten zijn. Zij zijn van vetleer, water dicht on van zware zolen voorzien en een speciaal artikel van den heer Van Dooren. A. van Woerkom, Broersveld 139. Do Sint-Nicolaasavond is de vooravond van een guur cn koud getij. Hoewel do Sint-Nicolaas uit de prentenboeken mot zijn knecht over do dik-besneeuwde dakon rijdt, tot grooten schrik van allo dakhazen, die met dikken staart, gekromdon rug en rechtopstaande snorreharon dozen zonder- lingen tocht aanschouwen, komt de echte winter met sneeuw cn ijs toch pas in Januari. Desniettegenstaande is het nu al koud en do kachel kan men noode missen. Niemand zal ban- ook nog „in de kou" zitten. Eventuoele „koulijdersen ook hun, die zich een anderen kachel willen aanschaffen, zouden we den raad willen geven: Ganaar 't Broers veld en kijk in do étalage van Van Woer- rcom. U ziet er allerlei kachels en haarden, in alle prijzen, zoowel oloctrischo als gas- en vulhaardon. I evens kunt u er voor keuken gerei en andere practische cadoaux op huishoudelijk gebied terecht. K. Kramer Prober, Broersveld 182. Het verband tusschen Sint-Nicolaas en een meubelmagazijn? Mij dunkt, niet ver te zoeken! Wie omstreeks Sint-Nicolaas in hot huwelijksbootje wonscht te stappen, doet zeker verstandig eens in hot magazijn van den heer Kramer Frehor in 't Broersveld te gaan kijken. Men-kan oen verhuiswagen meenemen en een completen inventaris laten inpakken. En voor hen, die den aan staanden echtelieden iets voor hun Sinter klaas en tevens iets in hun „huishouding" willen geven, is daar keus te over, ade meubelen zijn eigen fabrikaat van heer Kramer Frelier, en voor hen, die niet w.-ten wat ze zullen geven, zal er ook nog wel wat bij hem te vinden zijn. Ongetwijfeld! 31. J. Dijkstal, Broers vest 135. Wat doet men het eerst, als men 's avonds van zijn werk komt en door dik-besneeuwde of bemodderde straten hoeft „gebaggerd" waardoor het sneeuwwater tusschen dé naden in do schoenen is gedrongen en de sokken doorweekt heeft? Natuurlijk direct zijn schoenen uittrekken, de natte sokkon voor droge verwisselen en zijn voeten in een paar warme pantoffels steken. Zich behaaglijk in een gemakkelijken stool nes telen, de krant, een kop thee, een pijp tabak en men voelt zich weer lekker als kip. Wanneer de voeten warm zijn, wordt men heclemaai warm. Zoo'n Sint-Nioolaas- cadeau is dus wel zeer wolkom. De heer Dijkstal heelt er al op gerekend en heeft voor de a.s. Sint-Nicolaas een groote partij warme pantoffels opgedaan. Ook is er ruime keuze ander schoenwerk. Garage Blulder, BuHenhavcmvog 178. kunnen paardrijden over de ongelijke daken met hun antenne-hindernissen wanneer Sinterklaas een beetje sportief is aangelegd, cn dus ook de noodigo sport- artikelen uitdeelt, dan kan hij daarvoor uitslokend terecht bij Ter Braak, waar hij een ruime sorteoring zal aantreffen, terwijl zijn hart ongetwijfeld gestolen zal worden Sinter klaas is een wirUersch man! door de collectie schaatsen. Ifet is ook een adres voor fietsen, speciaal bakfietsen (carriers), die hier direct geleverd kunnen worden, dus juist het adres, dat Sinterklaas zoekt. Jansen's Blodemagazijnen, Hoogstraat, hoek Korte Dam. Sinterklaas is een groote kindervriend, maar als allo mannen zal hij ook wel een zwak voor dames hebben en haar mot diverse cadoaux willen verrassen. Welnu, dan zijn er Jansen's Modemagazijnen,' waar hij mooie jurken, mantels, bont- garneering handschoenen en kousen en/ zal kunnen vinden. Latonwo hopen voor do dames, dat de Sint er ecu groot bedrag zal besteden. N.Y. Sclilattmauu Co.'s Hecrcnconfectio, Blarkt 17. Sinterklaas koopt maar het liefst alles gereed en wol, on zoo is do confec tieldeed ing van Schlattmann een door hom veel gevraagd arLikel. Hij vindt hier heeren- kloeding in allerlei soorten en maten, vak- kleeding, overhemden, dassen, sokken, boor den, enz. Pa. J. A. Boenders, L. Kerkstraat 40. We hebben een huisvader gekend, voor wien het ieder jaar een verrassing moest zijn, dat hij.een das kreeg! Wat moet jo oen man anders geven? Gaat u dan eens aan dit adres kijken. Wellicht vindt u een sjaal of een hoed of een pet ter af wisseling aardiger. Een parapluie is voor dit weer misschien uitnemend geschikt cn wie weet of u ton slotte toch nog niet do das vindt, die „vader" nou precies mooi zal vinden! Men vraagt dadelijk iets artistieks, wan neer dit eonigszins mogelijk is. Welnu de schemerlampjes en lichtkronen, die men hier ziet, voldoen zeker aan artistieke eischen en we zonden gaarne een van do hier uitgestalde artikelen in ons huis willen zien. Sommige lichtkronen zijn inderdaad zeer mooi! Wanneer men zijn blik verder laat weiden door de étalage, ziet men nog stofzuigers, olectrische-, gas- en kolen haarden, terwijl allo soorten leidingen door deze firma worden aangelegd. Joh. Jongston, Groote Blarkt 6. Wanneer rnen den winkel binnentreedt, klinken de toonen van goede radiomuziek u reeds tegemoet uit do radio-gehoorzaal. U vindt er speciaal Telefunken- en Pliilips- toestellen, terwijl er vorder alles te koop is op electrisch gebied: lampen, strijkijzers, kacheltjes, stofzuigers, enz., terwijl do heer Jongsten ook voor den aanleg zorgt. Een adres, dat Sinterklaas niet zal overslaan, want als hij zijn inkoopen per auto doet, vindt hij hier een prachtige gelegenheid om zijn accu to laden of eventueel een nieuwe Exido-batterij te koopen, waarvan hier het hoofdagentschap is. City-Kleeiliiigiuagazijj), Hoogstraat 156. Als St.-Nicolaas geweest is en het heerlijk avondje is weer voorbij, dan naderen wc mot rasse schreden den tijd, waarin over vloedig sneeuwen vorst ons deel kan worden en dn dikke winterjas heusch niet van onpas komt. Wie zich nog niet van o'n kloodingstuk voorzien heeft op 't oogenblik gaat het nog wel mot een demi -moot dus ten spoedigste naar het City-Kleedingmagazijn gaan en daar eens de collectie winterjassen bezichtigen, want het weer kan eiken dag omslaan en dan zou men zoo'n kloedingsl.uk slechts noodc kunnen missen. RüKgoring, Hoogstraat 158. Do gepasseerde winter zal velen nog lang in het geheugen blijven! Weken achtereen vorst, vorst eu nog eens vorst. Prachtige ijsbanen en veel ijsvermaak! Monigccn zal wol eens in stilte zeggen: ilc wou, dat we weer eens zoo'n wintertje kregen! Nu, de firma Rottgering hoeft or op gerekend. Men vindt er warme Engel- sche lvuien in do étalage, waurin men vast geen last heeft van den snerpenden wind als men over het spiegelgladde opper vlak zwiert. Voorts vindt men er bednjfs- klooding en een „raam" speciaal ingericht voor nat artikel overhemd. Firma Adams, Hoogstraat 111. A thing of beauty is a joy for ever. Inderdaad een heel waar gezegde. Iels dat_ schoonheid bezit, is voor den eigenaar altijd een bron van vreugde, liet siert en veraangenaamt zijn woning en loont den goeden smaak van don bezitter. Wanneer men do étalage van do firma Adams be kijkt, wordt het oog bekoord door vele artistieke voorwerpen, die daar in groote verscheidenheid tentoongesteld zijn, on het is Irier zeker eon moeilijke keuzo voor oen Sml-Nieolaas-cadeau vanwege do veelheid, waarin liet voorkomt. liet één is al mooier dan liet andere! I). E. S., Hoogstraat 12. Wanneer ik Sint-Nicolaas pens spreek en dat doe ik dezer dagen wij spreken in ons vak bijna iedereen en bij vraa»t mij, waar hij het best een luxo-auto zou kunnen huren om zich naar de diverse huisgezinnen te laten rijden, waar de kin deren al vol verwachting en met kloppend hart zijn komst verbeiden, tien tegen ^én, dat ik hom ook het adres van dcgaragoMuI- der Builonhavenweg, opgeef. Je moet n.l. weten, dat Sint-Nicolaas ook met zijn tijd meegaat on zijn paard heeft afgeschaft. Het beestje werd te duur en te oud en daarenboven, Sint-Nicolaas doet te voel kou op, zoo onboschermd boven op oen paard in de koude winterlucht. Hij kan beter in zoo'n fijnen Chevrolet, Spijker, N. A. G, of Citroen-wagon rijden, waarin men bijna niet merkt, dat men over hobbelige keien rijdt en die tocht-vrij zijn. Dien raad zal hij zeker opvolgen! Schiiler's Goederenhandel, Grooto Blarkt. De goedhartige man uit Spanje heeft een geweldig groot aantal inkoopen to doen in deze dagen, en hij zou al zeer rijk moeten zijn, indien hij alles contant kon betalen Daarom zal hij zeer blij zijn hier Schiiler's Boedorenhandel aan te troflon, waar hij terecht kan voor meubelen, workkloeding bedden, dekens, ondergoederen, confectie kleeding, enz. Alles op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden! B. J. ter Braak, Grooto Markt 3. Wanneer Sinterklaas oen beetje sportief i9 aangelegd, en dat is hij ongetwijfeld want hoe zou hij anders zoo uitstekend Firma De Vree, v/h. P. Wolsky, If. Dam 4, Het is maar een fabeltje, dal Sinterklaas al zijn geschenken meebrengt uit Spanje in eon groote stoomboot. Ilij koopt een hoop in de plaatsen waar hij zijn geschen ken wil afleveren. Dan moet hij goede adressen hebben en dan kunnen we hom het bovenstaande aanbevelen voor japon- stoffen. Zoo'n cadeau is zeer welkom, temeer omdat de pabronen gratis worden geknipt. Ook voor handschoenen en kousen kan men er (erecht. Drogisterij „De Papaver", If. Dam 3. Kleine geschenken onderhouden de vriendschap! Een doos zeep of een fleschje eau-de-coiogne is altijd welkom. Die arti kelen zijn hier zeer netjes uitgestald. Wanneer u overigens verkouden mocht zijn, wat op oen Sinterklaasavond heel ongezellig is, dan vindt u hier ook redding in den voorraad drops, Wybert, Lakerol en Kukirol, en zoo gek kunt u het verder niet verzinnen wat meestal in oen drogis terij wordt verkocht, of hier is liet ook verkrijgbaar Schoenenmagazijn „Excelsior", Dam 27. Het is in deze dagen van nattigheid een genoegen, voor een étalage te staan met mooie en stevige schoenon cn warme ge- voordo pantoffels. Er zijn ook votleoren schoenen, die voor menschon, die veel op straat moeten zijn, natuurlijk zeer welkom zijn, maar er zijn ook evengoed sierlijke damcssehoonljos. Voor schooljongens zijn hier „onverslijtbare" laarzen te krijgen, zóó sterk, dat moedor er zelfs geen bezwaar togen zal hebben als ze ermee voetballon! Al is bet met een blikken bus of keistoen! Wie kapotto schoenon lieeft, kan zo hier ook laten repareeren. Kaashandel „De Betuwe", If. Dam 7. liet „avondje van Sinterklaas" wordt altijd gezellig gevierd. Dan komt do fatniüo dikwijls bijoen en dan wordt or gesnoept om wee van to worden. Natuurlijk is er dan vóór hot naar bed gaan behoefte aan iets „hartigs", oude kaas mot mosterd, rookvleesch, ham, worst, enz. Wie in „De Betuwe" koopt, zal zijn huisgonooten en familio zokor oen ploizior doen. Firma C. C. v. d. Heijden', Gr. Blarkt 31, Do smaak van do menschon is motter- jaren moer en meer verfijnd geworden. I Met hun neuzen platgedrukt tegen do ruiten staan de kinderen te genieten van al liet lekkers, dat ze ia de étalage van D. E. S. uitgestald zien, on dat ze, reeds bij voorbaat proeven. Ze smullenreeds van hot gezicht! Geen wonder dan ook! Wie zou niet smullen van al die artikelen van hot heerlijke marsepein, uitmuntend bereid, van dc boterletters en speculaas van eerste klas grondstoffen bereid? En wat een voorraadD. E. S. heeft zich ge prepareerd op een druk bezoek in de dagen van Sint-Nicolaas, dat is zeker! Prince of Wales, Hoogstraat 10. Deze zaak zal haar naam j^ast geen oneer aandoen. Want zelfs de Engelsche troon opvolger, de prins van Wales, zou met zijn godislingueerden smaak en de onbe rispelijkheid in kleeding, den Engelschman eigen en dus zeker op één na den eerste aller Engolschen hier een kous kunnen doen. Wanneer men de étalage in haar kleurenpracht van zijden overhemden en kleurige dassen, in volkomen harmonie gerangschikt, bekijkt en tevens de étalage mot hoeden in de nieuwste kleuren cn soorten er hij noemt, moet men zeker wel tot do conclusie komen, dat men heusch niet naar Rotterdam behoeft te gaan om zich netjes „aan le kleeden" en St.-Nico- laas-cadeaux op dit gebied aan te schaffen. Kantoorboekhandel Blcrcuriiis, bange Haven 77. Do voorraad luxe papier is hier zóó groot, dat mim zeker niet den winkel zal kunnen verlaten zonder iets van zijn gading in dit artikel to hebben gevonden. Ook in vulpenhouders i3 dozo zaak zoor ruim ge sorteerd en voor bureau-artikelen kan men bij Morcurius ook uitstekend terecht, langs de wanden zijn aardige voorwerpen uit gestald, die elk bureau zullen sieren. In het pand Brandersstneg 1 is door Morcurius een étalage ingericht, speciaal voor kinderspelen. Maar dio treft men ook in groote verscheidenheid aan in de zaak op den hook van Lange Haven en Bran- dorssteog. Daar zijn ook leuke pronteboekon in overvloed. (Wordt vervolgd). (Zie Vervolg 4e blad.) j Pt Geen land ter wereld is rijk genoeg om zich de weelde van slechte ■wegen te kunnen veroorloven- DER

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5