DÜITSCHLAND'S FINANCIEEL PBÖGRAI. STADSNIEUWS, Vrijdag 13 December 1920 82»fS Jaargang, E BESTS BLAD. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. No 19293 BUREAU LANGE HAVEN Ml £HOEK KORTE HAVEN}, Tel, 63103 en 68617c Postrekening No. 5311. BUITENLAND De voorsteilen van de regeering. Het moeilijk te vinden evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven. Duitschland's schuldenlast is zwaar. De regeering vraagt slechts principieele instemming met haar pro gram voor de tweede Haagsche conferentie. Do Duitsdie regeering is doende haar financieel beheer in overeenstemming ;te brengen met het Young-plan, ,van welker verlichting liet economisch leven moet pro- fiteeron. Do Dmitsche industrie klaagt steen en been over de zware belastingen, die kapitaalvorming tegenhouden en "dus een grooter vlu,cht der ondernemende zaken belemmeren. Do belastingen moeten dus worden ver laagd, doch een eenvoudige kwestie is dat niet. Daarvoor zit Dnitschland nog te diep in de schuld. .Maar de regeering moest wel oen her vormingsplan samenstellen. Rijkskanselier Muller Iheeft het financieel program giste ren aan don Rijksddag medegedeeld. In groote trekken geven we het hier onder weer, daarna nog even terugkomend op enkele bizonderheden en de politiek, die de uegeering voert. liet program voorziet o. p.. in een gelei delijke verlaging der inkomstenbelasting, ecu geleidelijke verhooging van het be lastingvrije gedeelte van liet inkomen en verbetering van den „kinderaftrek". De verlaging der inkomstenbelasting zal plaats hebben in drie etappes, n.l. 1 Juli 1930, 1 Januari 1932 en 1 Juli 1933, zij zal rosp. 12 pet., 20 pet. en 25 pat. be - dragen. Verder wordt voorgesteld verlaging der vermogensbelasting door deze voor ver mogens boneden 20.000 mark op te heffen; verlaging der „Realsteuern", o.a. der be drijsbelasting met 20 pet. en der grond belasting met 10 pet.; geleidelijke verla ging gevolgd door opheffing in 1935 van den last, die op de industrie-obligaties rust; opheffing van de rente der ronlebankobli- gaties; veilagmg der vennootschapsbelas ting en der effectenbelasting tot op do helft en der beursonizetton tot op een dorde. Verhoogd zullen worden de indirecte be lasting op liet bier (op 1 April 1930 mot 50 pet.) en de belasting op sigaretten on rooktabak. Voorgesteld wordt de contingen- teering van sigaretten. De verhoogde tabaksbelasting zal reeds met ingang van 1 Januari 1930 .geheven worden. Mot ingang van dien datum zal de accijns op suiker echter verdwijnen. De behandeling der wet tot hot brongen van uniformiteit in de belastingen wordt bespoedigd. Voorts bestaat het plan in het gemeente lijk belastingstelsel een veranderlijke betas ting op te nemen, waardoor, rekening hou dende .niet maatschappelijke toestanden, bot ondeihoud van alle gemeenteburgers ten laste der gemeente komt. Ten slotte wordt voorgesteld een uit breiding dor controle op het financieel be heer dor gemeenten, een verhooging der bijdragen in do werkloozenverzekêring met J/a pei., ingaande 1 Jan. 1930, en de in diening van een wetsontwerp in zake de re geling van de delging der rpssehulden. Aldus hot financieel program in hoofd zaak. Het is echter heel moeilijk om even wicht in de financiën tussoheu inkomsten en uitgaven te brongen. Over liet jaar 192SS was er een tekort van 150 millioen en over 1929 zal het waarschijnlijk het dubbeld zijn. Wanneer het Youngplan wordt aange nomen zal do terugwerkende kracht daar van misschien net voldoende zijiu om de tekorten over 1928 on 1929 te dekken. Voor liet boekjaar 1930 zullen uit het plan-Young nog 350 millioen tor verlich ting van alle doelen van het economische leven ter beschikking staan. Do regeering meent hiernaast voor dit dool nog rond 400 millioen 'noodig to hebben, te vinden, uit een verhooging van do bierbelasting (180 millioen) ou van de tabaksbelasting (220 millioen). De regeering heeft deze twee objecten, waardoor het verbruik wordt belast, uitgekozen omdat wanneer door het plan-Young ook het Duitschei belastingwezen op oen gezonde basis moet worden geplaatst, men hier en tabak niet kan passeeren, waarvan do belasting te genover het aanboren van andere belusting- bronnen in don loop der jaren buitenge woon ton achter is geblovon. Schier nor- gons in het buitenland zij'ti bier on tabak! zoo weinig belast als juist in Dnitschland. Het gewichtigste deel zijner uitoenzoltin,- Do strjjd om Kajnton1. Berichten uit Hongkong bevestigen, dat de rebellen voor Kanton, ernstige neder lagen hebben geleden. Do troepen uit Kan ton hebben volgens die modedicdingen. do rebellen in do buurt van Hoeahsien ern- stigo schade toegebracht. Hel aantal gevan genen is niet bekend. Do regeering te Kan ton beweert, dat ook de troepen van Kwangsi ten Westen van do rivior zij.it teruggeslagen. Niettemin is het transport van gewonden naar Kanton buitengewoon groot ou ook do stroom van vluchteling" gioot ou ook do stroom van vluchtelingen "aar Hongkong houdt onverminderd aan. gen 'noemde de rijkskanselier de opheffing der moeilijkheden bij de behoefte aan kas middelen. Slechts volledige openhaarheid kon z. i. Dnitschland heenhelpen over de momenteel moeilijke situatie. Per ultimo December moest op een kastekort van 1.700000000 gerekend worden. (Geroep: Dat is een bankroet!) Tegenover dit deficit staan middelen ten bedrage van 1370 mil lioen (schatkistwissels, bedrijOscrediet der rijksbank, een buitenlandsch crediet van 210 millioen, credieten van de rijksspoor wegen en do rijkspost en scliatkistbons bij banken en bij den agent-generaal). De schatkist heeft dus om haar verplichtingen op ultimo December na te komen een cre diet noodig van 330 millioen. Naast het algemeene financieele piogram is daarvoor 'n speciale maatregel dringend noodig, n.l. het in woiking stellen vam de verhooging der bijdtaigo voor de werkloozen- verzekering (tot 31 blaart 1931) en van de tabaksbelasting reeds op 1 Januari 1930. De regeering heeft gegronde hoop, dal het Itaar op grond dezer maatregelen zal ge lukken het voor ultimo December nog ver- eischte kaserodiet te bereiken. Zij' verwacht van den Rijksdag, dat hij zich met greofe meerderheid voor de hoofdtrekken van haar program zal verklaren. Begin Januari zal te 's-Gravenhago de slotconferentio bijeenkomen. Zou de rogee- ring niet in het bezit van een duidelijk vo tum van vertrouwen van den Rijksdag zijn, clan zou het bijéénkomen der slotconfe rentio ernstig in gevaar worden gebracht, ,ils niet binnen den kortstön termijn een nieuwe rijksregeering gevormd was. Als de ultimo-moeilijkhedcn in December niet zon den kunnen woiden overwonnen, zou een dergelijke ernstige schok voor de rijksfinan ciën een sterken terugslag hebben op het particulieie economische, loven en aio doe- len der bevolking er in betrekken. Er zou den ook gevaren ontstaan voor het voort zetten der sociale politiek, voor wat op cultureel gebied is bereikt en voor den moeizaam weer op gang gebrachten opbouw van het economische leven. De tijd is ernstig, hij eischt snelle beslui ten. Al zal er nog tie spreken zijn over de details van het financieele program, zoo moet de regecring toch verlangen dat de meerderheid van den rijksdag de uiteenge zette beginselen goedkeurt. De rijkskanselier eindigde met een beroep to doen op de partijen voor de gemeen schappelijke belangen van liet Duitsohe volk. De rede vond bijval bij do regeeringspar- lijende communisten slaakten hoonende kreten, do ïv tionaal-sociali sten riepen Mul ler toe dat hij moest aftreden. Het debat over de rcgeeringsverklaring werd tot Vrijdagmiddag één, uur verdaagd. Men zal opmerken, dat de regeering van haar voorstellen geen ontwerpen heeft dur ven maken. Zij 'vraagt slechts een princi pieele uitspraak. Want de fracties in den Rijksdag hebben voldoende critiek uit te oefenen. De sociaaldemocraten schijnen voornamelijk bedenkingen te koesteren ten opzichte van de bedrijfsbelastingen. De Bci- orseho Volkspartij voelt niets voor de ver hooging van tl^ bierbelasting, terwijl de meerderheid der fractie van do Duitsche Volkspartij tegmstander is van de verhoo ging van de premie voor verzekering togen do arbeidsloosheid met een half procent. De fracties van do Beicrsdio (katholieke) Volkspartij en de Duitsche (liberale) Volks partij hebben zich reeds tegen liet regeo- lingsoutwerp verklaard. BlOENLAm II of bericht* Do Koningin heeft gistermiddag ten 53/'t uur op oeremonicele wijze ten Palei/.o Noordeinde in audiëntie ontvangen Toean koe Mahmoed, een Atjeehsche landgroolo, kleinzoon van een der voormalige sultans van Atjcli. Ncderlandsch gezantschap In Zutd-Afrlka. Bij Kon. besluit is aan mr. II. A. Lorentz, consul-generaal der Nederlanden to Pre toria, voor den tijd, dat hij in zijn tegen woordige functie aldaar werkzaam zal zijn, do persoonlijke titel verleend van buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister. IJsbestr(jdlng. Op liet congres van do Vereenig Lng Bin- neaivaartcongres, in 1928 te Maastricht ge houden, is een ijsbestrijdingscomm issi o in gesteld. Daar in Canada thans proeven worden genomen met ijshesLrijdingdoor toevoeging aan het water van chemische stoffen, zal 18 December dr. A. L, Th. Moosvekl, privaat-docent en conservator bij do chemie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, naar Canada vertrekken, om daar het vraagstuk der ijsbestrijding te bes dooren. VT Oost-Indië. Adviseur voor radio-aange legenheden bij den Vo lkenbond. Eiandoeng, 13 Deo. (Aneta-Vaz Dias). Aan den ingenieur van do P. T- T, ir. G. van Dissel, voormalig hoofd van de radio stations in de Bandoengsclio hoog vlakte, thans met buitenlandsch verlof ver toevende, is toegestaan, de hem aangebo den functie van adviseur voor radio-aan gelegenheden bij den Volkenbond aan to nemen, voorloopig voor don tijd van 1 jaar, welke termijn eventueel tot 3 jaar kan wor den veilengd. Bochten. Dc besturen van ,A- N- W. Bi. en IC N. A. C'., hebben een .adres gericht tot den mi nister van waterstaat en tot Ged. Staten van alle provincies, waarin verzocht wordt te bevoirderen, dat do aan de buitenzijde van bocliten aanwezige boomen, palen en dergelijke worden voorzien van een broeden witten band, wat vooral bij duisternis en mist de veiligheid op den weg zal be vorderen. SPORT. Schieten, Bijz. Vrijw. Landstorm, Vlaardingen, Stand wedstrijd 11 December, '29, 21 u,ur. Korps: Schiedam 236 punten. Rozenburg 233 punten. Ilellevoetsluis 227 punten. Rarendrccht 225 punten, Eere-Korps: i Schiedam 239 punten. Rozenbuig 226 punten. HellevoetsJuis 224 punten. Extra Baan: Somieveld, Schiedam 47—48, (1. s. 9). D. A. de Jong, Zwijndrecht 4718, "(1. s. 9). i N. J. de Bruyn, Schiedam 47—47. Vaste Baan: Sionneveld, Schiedam 144. A. .C. Post, Maassluis 140. A. de Zeeuw, Vlaardingen 133. Vrije Baan K. S. 0.: 1. C. van Dam, Roozennurg 148. 2. S,oimeve]d, Schiedam 147. 3. J. ICorpel, Schiedam 146. '4. R, v. d. Plas, Vlaardingen 145, 1 X 48. 5. AI. Krommenhoek, Schiedam 143, 1 X 47. 6. Bosdijk, Schiedam 143, 2 X 46. 7. H. v. d. Wild, Rozenburg 145 S. AL Aleijvoge], Schiedam 144. 9. T. v. d. Caay, Vlaardingen. 143, 2 X 47. 10. C. v. d. Poel, Zwijndrecht 143, 2 X 46. 11. S. Bronncwasser, Ilellevoetsluis 143 1 X 46. 12. N. J. de Bruyn, Schiedam 143. 13. S. G. Bloemendaal, Vlaardingen 142, 3 X 47. 14. J. Koorncef, Rozenburg, 142 1 X 47. 15. II. v. Leeuwen, Vlaardingen 142, 1 X 46. 16", D. A. de Jong, Zwijndrecht 142, 2 X 44. 17. W. AI. v. Gaaien, Rozenburg 142. 18. A. de Zeeuw, Vlaardingen. 141, 1 X 45. I 19, W. Goud, Zwijndrecht 141, 1 X 44. 20, v. d. Heijden, Schiedam 140, (47 —46—46). Vrije Baan. Buks: 1 P. Kabel, Alaassluis 289 (93). 2 C. v. d. Poel, Zwijndrecht 289 (87). 3. II. Verboon, Vlaardingen 275. 4. A. v. Leeuwen Jr., Maassluis 251. 5. B. C. Backer, Zwijndrecht 240. 6. W. Goud, Zwijndrecht 235. 7. D. A. do Jong, Zwijndrecht 211. Geluksbaan: 1. G. J. v. d. Kerkhoff 1366. 2. A. de Zeeuw 1341. 3. A. de Blois 1331. 4. E. van Ekelenburg 1181. 5. S. Bloemendaal 1106. 6. R. v. d. Plas 993. 7. W. P. de Willigen 952. 8. D. van Ekelenburg 883. 9. J. W, de lieer 786. 10. K. Groeneveld 599, Dagprijzen: 7 Dec-. Buks: P. Kabel, Maassluis 98, 11 Dec. Bn,ks: 11. Verboon, Vlaardingen 94. 7 Dec. K. S. O.: A. do Zeou,w, Vlaardin gen 50. 11 Dec. K. S. O.; C. van Dam, Rozen burg 50. 1 GE5TENGD ÏÏIEUWS. De firma Simon de (Wit kon haar win kel gisteren heropenen en ook de drogist Brakman kon zijn klanten weer bedienen. Voetgangers xnogen de straat passeeren, maar niet blijven staan. Het rijverkeer is nog afgesloten. Veertien uren In een manü. lOnx zich te redden. Do bakschipper P. Everts, werkzaam bij do N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, bevond zich Maandag tij dens den storm alleen ,op een kolenschuit in de Zuiderzee nabij Kolhorn. Everts nam voorzorgen, dat bij eventueel zinken van do schuit hij nog zijn leven zou kunnen redden, llij heesch daartoe een mand in den mast. En inderdaad, 's middags te halfvijf sloeg de schuit eensklaps vol wa ter en zonk. Everts klom in den mast en plaatste zich in de mand, die juist hoven do golven hitig. De avond en de nacht vielen in en hulp kwam niet opdagen. Na veertien uren in ijzige koude' te bobben doorgebracht, werd hij Dinsdagmorgen door personeel van een sleepboot opgemerkt. Brulnvisschen en zeebonden. In de afgesloten AVieringermeeir bevin den zich eenige bruinvisschen en zeehon den. De zeehonden zullen vermoedelijk wej een goed heenkomen zoeken, daar ze wel over den dijk in zeo kunnen komen. D© bruinvisscben zijn er slechter aan toe, want, doordat sommige polders er hun water in loozen, begint bet water in de Wieringermeer al minder zout je worden. Een paar bruinvisschen zijn reeds dood ge vonden. Geestdrift fn Noord-Brabant. Man doodgestoken. Bij een hevige vechtpartij op den Heu vel te Oss is gisteravond de 28-jarige G. van. Galen door een messteek in den. rug gedood, -en een zekere Van Bi door mes steken ernstig gewond. De justitie uit Den Eosch is gisteunorgen voor oen onderzoek naar Oss gegaan, met dr. Afettrop, uit Den) Riosch, en dr. Nieuwerihuizen, uit Utrecht, die de sectie op het lijk zullen verrichtonst De storm. Het zief er voor het visscherijbodrijf te IJmuiden leelijk uit. Door den storm is sinds vorige week Vrijdag nog geen enkele stoomtreiler ter visscherij uitgevaren. Er liggen nu in de visscliorsliaven meer dan 100 sloomtreilers, dat is ruim de helft der stoomtreiiervlootverder 70 motodoggers en 30 zeiLloggers. Do haven ligt geheel] vol. Als de storm nog blijft aanhouden, kan dit stiaks stagnatie geven in den visch- aanvoer. Misdaad I Het slachtoffer onbekend. Gistermorgen vroeg hebben voorbijgan gers aan den oever van den Rijn te Arn hem, achter de school Onderlangs, het lijk van oen ongeveer 35 jarigen, als heer gekleeden man gevonden. Het lijk lag ge deeltelijk mot het hoofd in het water en de boenen op dein wal. Aan het hoofd be merkte men een bloedende wonde. De politie, die werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaats. Rij oen oppervlakkig onderzoek weiden geen sporen van geweld gevonden. Toen men de kleeron van hef slachtoffer verder onderzocht, om zoo mo gelijk de identiteit vast te stellen, bleek, dat de man oen schotwond ter hoogte van, het hart had. Een revolver werd noch op het lijk, noclil in de buurt gevonden. In zijn zak vondl men echter een scherpe revolverpatroon. Voider twee zespenny-stukken en een luci fersdoosje van een Duitsche fabriek; ech ter geen geld of papieren, waaruit da iden titeit van het lijk kon blijken. I Het parket deed verschillende fotogra fische opnemingen van de plaats, waar het lijk is gevonden, waarna het lijk ter gerechtelijke schouwing naar het lijkenhuis te Arnhem is overgebracht. Dr Hulst uit Leiden zou vanmiddag do gerechtelijk© schouwing verrichten. 1 1 De moordenaar van Dusseldorp. Ni es tro y vrijgel aten. 1 I De te Lotsdam gearresteerde losse werk man Niestroy is gistermorgen door de Rer- lijnsche politie na nogmaals verhoord te zijn, uit de voorloopige hechtenis ontsla gen. i Faillissementen. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Aid. Handelsinformatie.) U i tgesproken: C. Egberts, te Rotterdam. Rechter-ccunm'. mr. S. N. R. Halbertsma; curator mr. Ch. J. J. AI. Petit. Roelof Piersma, boerenarbeider, te Ca- pcllo a. d. IJssel. Recbter-comm, mr. S. N. B. Halbertsma; curator mr. Wj Nolst Trenitó. Bernard Johannes Klein, koopman in re clamemateriaal, te Hillegersberg, Rechter- comm. mr. S. N. B, Halbertsma; cura tor mr, J. R. Pentermann. H. la Croix, kapper, te Rotterdam. Recli- ter-comm. mr. S. Nj. B. Halbertsma; cu rator mr. L. E). Roes. W. J. Klaasen, liandelaar in gramofooms, te Hillegersberg. Rechter-comm. mr. S. N. B. Halbertsma; curator mr. A. J. Ilankes Drielsma. Vernietigd: C. AL Sanders, koopman, to Rotterdam. Opgeheven: J. G. Gund, kolfiehuishouder, te Rot terdam. A. AL Boogaers, boekdrukker, te Rot terdam. P. Slijp Jr., slagersknecht, te Rotterdam'. De brand to Middelburg, Nog steeds smeulend vuur. Hoewel het gisternacht do vijfde was na liet uitbreken van den brand, moest de brandwacht nog handelend optreden, om dat onder het puin van hot perceel dor firma Wienor wollen stoffen lagen to bran den. Gistermorgen om half acht rukte de brandwacht in, maar moest .om negen uur weer worden toruggoroepen, daar een dool tier ruïne van het Grand Hotel weer bramldo en gevaar kon opleveren. Op het terrein van de firma do Jager zijn gisteren door het porsoneel van Lips do brandkasten weggehaald, die het vuur goed hebben doorstaan. Deze firma is van plan, spoedig weer to gaan bouwen en laat mot grooten spoed hot puin weg- voeren. Rentekaarten. De Raad van Arbeid te Delft verzoekt opname van het volgende: De aandacht wordt gevestigd op de nieu- \vo bepaling ten aanzien van het bijwer ken van rentekaarten, opgenomen in het Koninklijk besluit vair 15 October 1929 S. 460. Volgens deze 'bepaling is do arbeider verplicht, indien over een week geen pre mie werd betaald, in het desbetreffende vakje der rentekaart mede te doelen, waar om dit niet geschiedde, hijvoorbeeld door het vermelden in bepaalde gevallen van de woorden „ziek" of „werkloos" en daarbij zijn paraaf te stellen. liet verstrekken van onjuiste inlichtin gen is, zooals van zelf spreekt ontoelaat baar en strafbaar. Ook do werkgever dient bovenstaand! voorschrift in'toog te houden en indien hij de rentekaarten in bewaring hoeft geno men en niet voor invulling der vakjes wenscht zorg te dragen, de arbeider in do gelegenheid te stellen aan zijn plicht te kunnen voldoen, aangezien onder meer een behoorlijke invulling der rentekaart, met hot oog pp het recht op ouderdoms rente van groot belang is voor den arbeider1. Vredesbeweging. Ee vergadering op Diusdagav'ond a.s. in gebouw Eendracht is belegd door Kerk en Vrede, maar ln samenwerking met de a£- deel'mg „Volkenbond en Vrede", de aifdco- ling van de Chr. Dem, Unie, do Algemeene Middenslandsvereeniging, de V. C. J. B. (Yjiij'z. Chr. Jongeren Bond) de N. B. A. S. (Ned. Bond van Abstinent Studeerenden) en do S. Z. C. Deze organisafie's streven alle uitslui tend óf óók ideëel© belangen na. Alleen de S. Z. C. maakt daarop in zekeren zin een uitzondering, maar naar men ons mee deelde, stelde zij er prijs op om tot do vor- eenigiugen to behooren, dio deze lozing voorbereiden. Zoo reeds is meegedeeld zal optieden de hew R. I. G. J. Tobi pit Voorburg, die zal spreken over: „Vrede", naar aanleiding van Remawjues' bock: Van hot Westelijk Front geen nieuws. Demonstratie Sluis' Biscuitfabrieken. Zes jaar geleden werd te Deventer Sluis'' Biscuitfabrieken gesticht in een beslaand fabriekspand met 1000 A12. oppervlak en met een personeel van 20 man. Nu, beslaat de fabriek 11000 AI2. en werken er 400 personen. De heer J. J. Stomphoxst heeft dit gister middag op een demonstratiemiddag in Mu,- sis Sacrum aan de loden van de Ncd. Ver. van Huisvrouwen, die bijgewoond werd door pl.m. 70 dames, meegedeeld en hij noemde npg meer feiten, waaruit de snelle groet van de onderneming, die hij vertegenwoor digt, kan blijken. Niet minder dan 101 soorten biscuits worden door Slu,is' Biscuitfabrieken in den handel gebracht en do aanwezigen in Mu,- sis Sacrum hebben met verscheidene daar-' van kennis kunnen maken, want de firma betoonde zich tegenover haar genoodigden een gulle gastvrouw. Tweemaal zelfs werd thee geserveerd. i t Over de fabricatie en de verpakking van Sluis' biscuits heeft de heer Stomphorst vele mededeelingen gedaan en dozo hoeft hij toegelicht, wat de fabricatie betreft met het vertoonen van een bedrijfsfilm en wat de verpakking betreft met deze „in nalu.ra" den dames to daten zien. In Slujs' biscuitfabrieken is men niet gestold c|p bezoek. Primo: omdat toch maar een klein deel van een gezelschap in de gelegenheid is om do technische uiteenzet tingen te volgen on socundo: omdat do onderneming geheimpjes heeft, die ze lie ver wil bewaren. Alaar door film en toelich ting heeft men toch ©enigszins een beeld gekregen van do fabricatie van Sluis' bis cuits on koekjes. r Tot dot werd een komische fihn dn 2 acten „Aiodomo Rembrandts", vertoond, 't Was ook nu weer zoo'n smijt- en hol film, waarin kinderen en kinderlijke naturen al tijd veel pret hebben. Ateegedeeld werd nog, dat Sluis' biscuit fabrieken binnenkort voor do kinderen van leden van do Ned. Vereen van Huisvrouwen een middag zujlen organiseoren, waarbij of Antoinetto van Dijk, of een goochelaar zal optreden. i En dan staat nog een 'demonstratie op het program, die ook vooir anderen dan leden van genoemde voroeniging zal kunnen wor- don bijgewoond. i Allo aanwezigen kregen gistermiddag bij hot verlaten der zaal nog ©en verrassing mee paar huis. p Dm« courant vèractijyut öagelpa, met aft. jondering Tan Zen- en Feestdagen, Pi ij 3 per kwartaal t a.—; franco per post f2.60, Prijs per week: 15 cents. Afeon- deriijke nummers 4 cents. Abonnementen wordeu dagelijks aangenomen. idïeiientien voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aars het Bureau bezorgd zijn, 'a Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats van adverlentiën wordt niet gewaarborgd. SCHIED&MSCHE COURANT Prijs der Adrertentiën: van 1—5 regels f 1.55; iedere regel meer f (,.30; in hel Zatsrdagnumuier 15 regels i l.sü, iedere regel meer fO.'lb. lteolames f0.7- pei regel, tnoassokoaten 5 cte.postkwitaD'ies 15 ets 2 Tarieveu van advartentiCn t>i) aüounoir.»ut zijn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleine Adverteutiisn opgenomen a 1 C' 50 t/ra 15 woorden, f O 75 t/m 25 wooiden Elk woord meerS cent tot een maximum van 3ü woorden. -El-

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 1