VERSLAG VAN CEN GEMEENTERAAD. VISITEKAARTEN H. A. M. ROELANTS Schiedamsche Courant. ZIJN LAATSTE WENSCH. TWEEDE BLAD Vrfldag 27 Deo. 1929. No. 19808. BUNNEKLAm Gedeputeerde Staten ran Friesland. Do lieer K. do Jong, to Hoeren veen,, soc.-de.m. lid van Gedeputeerde Staten van Friesland, heelt wegens ongesteldheid ont slag genomen, mot 1 Februari. Hilversum en Huizen. Naar het Ilbld. meldt, is in een te 's-Gravenhage gehouden conferentie be paald, dat do bestaande toestand in zake de golflengto van Hilversum en Huizen zal voortduren tot en met 11 Januari. Naar Curasao. Ir. H. Brinkhorst, hoofdingenieur van den ilijksvvaterstaat le Vlissingen, gaat de volgendo maand naar Curasao, in opdracht van den minister van koloniën. Een ontactische burgemeester j liet Tweede Kamerlid Vliegen hoeft den minister van binnenlandseho zaken en lalnd- bouw de volgendo vragen gesteld: Is liet den minister bekend, dat in de gemeente Nooa'beek (L.) door gedragingen van den kort geleden opgetreden burge meester, een zeer gespannen verhouding is ontstaan tussch m dien burgemeester en een groot deel der bevolking, wethouders en laadsledcn inbegrepen, welke verhou- -ding reeds tot ongeregeldheilen aanleiding heelt gegeven? Wil de minister naar deze verhouding een onderzoek doen instellen en, zoo noo- dig, maatregelen nemen, om in die ge meente weer tot normale toestanden te komen OosMudiS. Bezoek van Krislilnamur ti uit gostold. 1 Ranidoeng. Narr het A I. D, verneemt, is do komst van Krishnamu.rti, welke vast gesteld. was op 1930, uitgesteld tot 1932, wanneer Rrishnamurli zal komen op zijn doorreis naar Amerika. 1 Veroordeeld. Medan. Het roski.en.tiogcredit te Sibolga, heeft don assistent Schmidt van do onder neming Sangkoenoor overeenkomstig den eisch. tot 14 dagen gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij op 2 Juji een koelie, die hem met een mes bedreigde, door don rechterbovenaim had geschoten. Radioraad. In do plaats van dr. Fockoma Audraea, Lurgemoester van Utrecht, die op zijn ver zoek eervol ontslag hoeft gekregen als lid van don ltadioraad, heeft do Railioraad benoemd tot plaatsvervangend voorzitter air. 15 do Ciaay Fortman, to An^lordam. Congres A.N.W.B. Hot congres van den A. N. IV,. Ik, dat te Baarii zal woidon gehouden op 10, 11, 12 en 13 Juni, zal op 10 Juni des avonds officieel door hot gemeentebestuur van Baara tan raadhuizo worden ontvangen. Na afloop Van de middagvergadering op 11 Juni zal eon officieel bezoek aan do gemeente Amersfoort worden gebracht. Op Donderdag 12 Juini volgt een autotocht door de omgeving, waarbijl o.a het dieren park Gooilust to 'sGraveland zal worden bezichtigd en, behoudens toestomming van den commandant, ook het vliegkamp van Soes torberg. Op dezen autotocht zal liet congres officieel worden ontvangen door do gemeentebesturen van Soest, Hilver sum en Bussum. Op Vrijdag 13 Juni wordt een autotocht gehouden door de Geller- scho vallei, waarop een bezoek aan Vee- nendaal woxdt gebracht. STADSNIEUWS. Vcrgadering van Donderdag 28 Novem ber 1929, 's- namiddags 2 uur. 2e Begrootingszitting. IV. Voorzitter: de burgemeester, de heer II. Stulemeijer. Algemeene beschouwingen. (Vervolg). De heer Scheurkogel, voortgaande: Zijn^ teleurstelling moot spr. uitön ov©r den nieuwbouw bij het station. Daar zijn panden verrezen, die verbazend hoog zijn en den toegang tot den Singel er niet boter op gemaakt hebben, terwijl do raad kort geleden een bomwerbod heeft gelegd op panden in do Overseinescliestraat en enkele aan dein Singel. Die nieuwe wo ningen zijn zoo hoog, dat men spreken moet van: niet toelaatbaar. Do eerste jaren misschien niet, maar op den duur zal daar toch een belangrijke wijziging tot stand moeten komen en dan zal men tot de ontdekking komen, dat hot beter ware ge weest, indien die panden eenigo meters verder naar achteren, waren gebouwd. Het Koemarktvmagstuk interesseert ons allen, Er zijn schetsen, geweest, hoe men zich in de toekomst daar den toestand deukt; er was aangegeven, waar een go- bouw zou komen. en. hoe de toegangswegen zouden worden gemaakt. Spr. kreeg den indruk, dat de Koemarkt een fuik zou worden; van twee jijden zou ziij opge sloten zitten. Spr. vraagt, of B. en Wj. en speciaal de wethouder van Cr. W., er voor willen zorgen, dat we hier ruimte houden en er niet een bebouwing ontstaat, die het plein afsluit. Bij de behandeling van de vorige bo- grooting is er reeds op gewezen, dat de („Ueber den Tod hinaua"). Roman van ANNY VON PANtHUYS. Uit het Duitsch door W. H. 0. Boellaard. Maar do Ruvter, die inmiddels in zijn kamer een ander pak had aangetrokken, hoorde het wel en ging open doen. Mijnheer von Weiden, dien hij verwacht te, stond voor hem. Re kleine man ver zocht den bezoeker binnen te treden ön liet bona in, de kamer, waar Ada zat. Dat was do netste en gezelligste kamer van het huisje. In aile vier vertrekken, die de woning bevatte, stonden oude en go- hruikto huurmeubels. Mynheer von Weiden begroette Ada, die een gedwongen vriendelijkheid aan dun dag logde, want zij vond hot heel onplezierig gestoord te worden. Do zaak, waarover von Weiden i. et haar vader steeda luren en weer redengordon en waarover beidon voortdurend lachten, interesseerde haar ab soluut niet. Natuurlijk, praatten zij vandaag weer over dat onderwerp,, waarover vou Weiden nu meer dan ooit lachte, wat niet do Ruytor thans editor geenszins het geval was. Op dicus gelaat was oon meng sel van droefheid en gemelijkheid zicht baar oh. hot klonk niet ai te vriendelijk, toen jgj zei „Eerlijk gezegd, mijnheer von Meiden, wilde ik, dat ik de hedo zaak •ongedaan kon maken." „Muar mijnlioor do Ruytor," antwoord- do de ander lachend, „oigonlijk is er niets gebeurd." 1 Do toóneolsjwler mompelde ids voor zich heen, waarvan, alleen hot woord „stom- miteit" verstaanbaar wab. Toon deelde hy plaats, die voor het abattoir is aangewezen, niet zoo buitengewoon geschikt is. Nu waarschijnlijk inet Ylaardingön geon ovctf eenstemming zal worden bereikt, en Schie dam dan alleen zal moeten bouwen, is hot heter een andere plaats voor het abat toir aan te wijzen, indien daarvoor grond gevonden ka'u worden, opdat, indien het abattoir soms stank mocht veroorzaken, deze zich niet over de stad verspreiden zal. Een plan tot verbetering van hot Emma- plein is aanhangig. We zullen dua nog even moeten afwachten, maai' zeker is, dat daar eenigszius ingegrepen moet wor den. Het lijkt spr. mogelijk het ontwerpen va'u uitbreidingsplannen te bespoedigen. Met het oog op de vestiging van industrieën is het zeer gewenscht, dat men vaste plannen heeft. Als men een uitbreidingsplan hoeft, kan dat ook voordeel opleveren, wat ketrt geleden is gebleken bi) de kwestie-Van den Dool. Omdat een straat nog niet was aan gelegd, die wel op hot uitbreidingsplan voor kwam, stonden R. en NV. in deze zaak sterk. Dan moet spr. nog cön klacht uiten over de bediening" der bruggen. Deze zijn tus- schen 12 en 1 uur gesloten, wat soms aan leiding geeft tot moeilijkheden. Bij dan aanvoer van bouwmaterialen geeft die re geling nu en dan stagnatie. Men moet er rekening meo houden, dat do lossers 8 uren per dag werken en daar gaat soms een uur af, omdat een schip tusseheia 12 en 1 uur een brug niet kan passeexen. Het is wel wenschelijk, dat maatregelen worden genomen, om die stagnatie te voor komen. Dat de grondprijzen stelselmatig verhoogd worden, kan spr. toejuichen, maar men moet do sprongen niet té groot maken. Aan de ltcmbrandtlaan is grond verkocht von Weiden mede, dat hij de huur van het huis wenschlo op te zoggen, omdat hij nu rijn zaken geregeld waren weer naar Nederland terugkeerde. Hij had per kwartaal gehuurd en betaald, om ol iën dag te kunnen vertrekken, telkens drie maanden huur vooruit." „Het doet me oprecht leed, u als huur der to verliezen," zei von .Weiden, en sprak hiermede do waarhoid, want de kans, dat zich weer een huurder van dit huisje zou aanmelden, was niet groot. En toch voelde hij door die opzegging oen zekere opluchting, want in elk geval was het 't beste, dat de tooneclspeler do residentie of nog beter Ruitschiaud verliet. Heel in do vroogto stond Zeruikow den volgenden ochtend op, want hij wensehto zoodra mogelijk naar de villa der Oer- ner'a te g:uu», om te informeeren hoe hot den professor ging. Hij wiesch zich met veel koud water om een holder hoofd te krjjgen, wjuit adder zijn slapen rumoerde liet alsof hij te veel had gedronken en toch had hp gisteren zoo goed als geen wjju goh ruikt. Maar hot was de herinne ring aan den slechten nacht, die hom ake lige droameu had gebracht, die hem nog in zijn hoofd zat, en met puntige hamers adder zjjn slapen klopte. Het koude wator en een krachtige af wrijving doden hem goed. Vlug kleedde h\j zich aan en begaf zich, na, oen kop koffie, dat da kdlner hom bracht, to hob- hen gedronken, met oen snollen pas naar do AUeostrasse, j Overdag was do weg daarheen gemak- kol yk te vinden. Hij herinnerde zich gister avond met den professor do Marktstraat rechtuit to hebben gevolgd tot aan het schilderijmuseum; daal* .moest het begin blijven wij, gezien de vele be stellingen, nog leveren tot 1 Januari a.s. voor f 1.50 per 50 sluks - f2.25 per 100 stuks (envelopjes inbegrepen) model, lettertype en carton naar keuze, terwijl uit den aard der zaak voor prima uitvoering wordtzorg gedragen LANGE HAVEN 141, HOEK KORTE HAVEN voor f 17 per M2. en, naar sp.r gehoord heeft, zal do grond aan veel smallere straten, achter de Rembrandtlaan gelegen, f20 per M2. moeten opbrengen. Kan de stijging der grondprijzen niet wat geleide lijker gaan? In verband met den toestand bij het be gin van den Vlaardingerdijk is de moge lijkheid geopperd, dat de directeujr van G. W. binnenkort door een autobus uit zijn bed zal worden gelicht I Als echter voor de sluis in de Korte Haven oön over brugging werd gemaakt, zouden de voet gangers niet meer genoodzaakt zijn door de smalle passage tusschen de sluis en de woning van den directeur van C. W. te passeer en. Een radicale oplossing zou zijn het wegbreken van de panden daar ter plaatse, maar daarbij zal men wellicht op moeilijkheden stuiten ton, aanzien van het hoekpand Vlaardingerdijk—-Westvest. Financieel» beschouwingen. De heer Broek herinnert er aan, dat in den geleidebrief vain B. en W. bij de begrooting 1930 gewezen wordt op dé mo gelijkheid van een belastingverlaging. Dat geluid zal met algemeene instemming be groet zijn, vooral, omdat hier hooge in komens tot de uitzonderingen beboeren, waardoor de belastingdruk voor de lage en middelbare inkomens vrij sterk is. Spr. heeft een staatjo voor zich van don be lastingdruk over het jaar 1929—1930 in de 42 grootste gemeenten van ons land en op het ranglijstje maakt Schiedam een slecht figuur, Biet 15 andere gemeenten komt-Schredam op rangnummer één voor, wat betreft de belastingheffing van. een gezin met 2 kin deren en een inkomen van f800—flOOO. Dat is een gunstige positie, want de go- meenten mof do laagste belasting staat no. 1, terwijl een hooger cijfer ook een hoogero belastingheffing aanduidt. Met deze groep van f800flOOO inko men is het echter met den gunstigen stand, die onze gemeente op dat lijstje inneemt, ook at afgeloopen. Bij een inkomen van f 1500 is liet rangnummer voor Schiedam 20; voor f2000 28; voor f2Ö'X) 29, voor 15000 en f 10.000 ook 29. Voor inkomens van f25.000, f 50.000 en flOD.OOO daalt het cijfer iets. Vergeleken hij Rotterdam is het verschil in belastingheffing van inkomens! tusschea f1500 en f5000 enorm. Indien men ech ter Schiedam vergelijkt met gemeenten, die ongeveer in de zelfde positie verket*en» b.v. Delft en Dordrecht, dan is de toe stand hier ook nog zeer ongunstig. De belastingdruk hier is vrij groot en daarom doet het spr. genoegen, dat deze aangelegenheid do aandacht heeft van B. en W. en deze hebben meegedeeld, dat een belastingverlaging in de naaste toekomst niet tot de onmogelijkheden behoort, I>e financieele toestand is wel hoopvol, maar B. en W. zijn wat vaag in hun uitlatingen en daarom zou spr. het waardeeren, als B. en NV. wat stel liger mededeelingen konden doen. Met der Allestrasse zijn. Met buitengewone be langstelling beschouwde hij in het voorbij gaan het museum en vorschend gingen zijn blikken naar den ingang er van, alsof daar nog eenig spoor van hetgeen er gis teren was gebeurd, zou te vinden zyn. ilij liep er vlak langs, steeds onbemerkt zoekend. Het museum was nog niet geopend, want het luul zooeveti pas zeven uur geslagen. Hij jging op do bovenste treden van den ingang staan en om eventueclo voorbij gangers te misleiden, deed lijf alsof hij het groote, aan de deur bevestigdo bord las, maar onophoudelijk kook hij zoekend naar beneden. Indien de man, dio zich gisteren hier als baron Thomas vertoonde, op de een of andere wijze eenig spoor had achtergelaten, dan zou hij ten minsto een begin hebben om verder to zoeken. Als hij den sehttrkf to pakken kroeg, dio zoo'n komedie in eikaar had gezet, dan zou hij hom aan het verstand brengen, dat liet een misdaad was zulke aanslagen te plegen op do zenuwen van lijdende tuodemenscUcn, Het kou niet anders dan een domme, on bekookte grap zijn geweest. Maar wat lag daar voor glinstereuds in dien hoek, hall verscholen achter wat zand, afkomstig van schoeisel .Walter kook vlug oven om ziende dat er niemand in de nabijheid was, bukto hij zich, greep naar het glinsterende voor- werp en bekeek het, terwiji hij schijnbaar steeds stond te lezen vrat pp hot bord stond geschreven, Het was een goudkleurige, mo talen knoop, waarin een doorzichtig steentje was gevat, lij dood don knoop, dio waar schijnlijk lot een damestoilet luul behoord, in zjjn vestzak; het voorwerpje stond ze ker in geeneriet votbaaul mot don grappen maker. Maar, zëi hom oen innerlijke stent, mi» '4 Jk l een belastingverlaging doen wij geen stap in het onzekere. Onze productieve bedrij ven G. B, en T. !B, verkeereu in een zeer gunstigen toestand en nu kan er ook wat gebeuren in de richting van verlaging van den belastingdruk, al "zal hot dit jaar misachten nog stiet veel zijn. Een opbrengst van fDOO.ODO aan gemeentelijke Inkomstenbelasting is blijkbaar voldoende geweest het vorig jaar en dit bedrag is* ook nu weer geraamd. De T. IJ. bicden de mogelijkheid, voor meeulero winsten. Spr. gaat met do ra mingen accoord en vindt het prijzenïsv, aar dig, als de ramingen aan den voorziehti- gen kant blijven. Wordt er overwinst go- maakt, dan komt dit liedrag toch spoe dig ten goede aan do gemeentekas. De winst op de levering vain gas is voor 1930 geraamd op f 129.800, terwijl de wer koJijke winst in 1928 heeft bedragen f 190.0ÜÜ. Voor het water zijn die cijfers resp. f79.970 en f 85.-100 en voor elec- trischen stroom fl27.GOO en f 179.874. In 1928 hebben dus de winsten f417.000 meer bedragen dan voor 1930 is geraamd. On der deze omstandigheden kunnen er dus meevallers verwacht worden, to meer, om dat het debiet zich steeds uitbreidt en de kostprijs daardoor een verlaging onder gaat. Er zijn dus perspectieven, geopend voor het voorjaar, als hot vermonigvuldi- gingscijfer zal moeten worden vastgosteld. Er zijn flinke overwinsten te verwachten en daarin ligt een aanleiding oni verdeï te gaan, dan B. en W, nu gedaan heb ben. B. en W. zouden b.v. de overwinst kunnen aanwenden voor belastingverlaging. De heer Collé hooft 'ri vergelijking gemaakt tusschen de winsten uit do T. B. perhoofd te Rotterdam en te Schiedam en sprak do mo gelijkheid uit, dat er hier iets hapert aan de T. B. De hoer Collé kwam tot oen ver schil in winstcijfer per hoofd in Rotterdam en Schiedam, van ongeveer f9. Maar die winstcijfers zonder meer te vergelijken is niet billijk, omdat er een groot verschil is tusschen de T. B. vaa Botterdam on Schiedam, vooral als men denkt aan 't elec- triciteits en 'twatoileidingbedrïjf. Als men de 7 millioen, dio Rotterdam aan de lo vering van electrisicihen stroom verdient, omslaat over het aantal inwoners van die stad, komt men al tot het verschil van f 10. Schiedam is wat de levering van «eleo trisehen stroom betreft, gebonden. Beter is het daarom de resultaten van het gasbedrijf te Rottendam en Schiedam te vergelijken. De heer Collé: Doe dat dan! De heer Broek: En dan blijkt, dat wij hier niet in een ongunstige positie ver- keenen. Als we niet lager zijn met den kostprijs, dan rijn we toch zeker gelijk met dien van het Rotteidamsche bedrijf. Het is dus onbillijk een blaam te werpen op onze T. B., die bluain is niet verdiend, integen deel. i Spr. vermoedt, dat do betrokken wefhou der over deza aangelegenheid ook wel het een en ander zal zeggen, maar spr. achtte het gewenscht als raadslid, die mei deze schien toch wel; je kunt nooit weten en als dat zoo was, dan bestond de kans met dit corpus ilelecti den zoogenaam- den ouden Thomas te ontdekken. In de villa trof Walter iedereen in de grootste opgewondenheid aan. Mevrouw Herncr kwam hom bleek en met de spo- icn op haar gezicht van slecht te hebben geslapen tegemoet en Else's oogloden wa ren dik en rood van het huilen. Aan het bed van den professor zat dokter Mur- tag, die zooeveu een thermometer in de okselholte van den patiënt had aange- legd. „Hooge koorts," fluisterde hij Walter toe, dien mevrouw Beruer in do kamer van den professor had gelaten. De zieke zag er gloeierig en opgewonden uit, torivijl hij brokstukken van zinnen fluisterde. Met groote, onnatuurlijk schitterende oogeu staarde hjj - alle aanwezigen aan, zonder iemand to herkennen, want hij antwoord do op geen hunner vragen, In den blik, waarmede mevrouw Bomor den jongen ingenieur aankeek, lag iets wantrouwends, wat deze instinctief voelde en dat hem pijnlijk aandeed. „Vannacht heeft Maurer mij weer ge roepen," vertelde do dokter, „en sinds dien ben Lk niet naar huis gegaan. „Hij on ik konden samen een paar uur geleden den professor nauwelijks in bed houden; hij schreeuwde, dat do oude Thomas hem kwam halen en daarom wilde hjj zich vlug verstoppen. Dat was bepaald een grie zelige scène." En toon Walter zweeg, ver volgde hij: „er bestaat namelijk een sage in ScJmeiditz „Ja, dio ken ik," onderbrak do ander hem, „de professor vertelde mj) dio, toon hjj my gisteren naar hot hotel bracht." „Zoo, Nu wordt mij do zaak. vool dub doljjker, Ujj heeft zich waarschijnlijk erg materie cenigsrins bekend is, de opmerkin gen van den heer Collé niet maar zoo zonder meer to moeten laten passeoren. De vraagstukken ten aanzien Van do brandweer hebben do belangstelling van II, en W1., zooals uit de M. v. A. blijkt on het is- dim lo verwachten, dat liet College spoedig met voorstellen komt. Het tempo van dea grondVerkoop Zou, spr. willen verminderon. Met den 'verkoop bo- Uoeft niet zoo'n haast io woelen gemaakt. Met veel genoegen hooft spr. gelezen, dat de voorzitter voornemens is met de ver tegenwoordigers dor fractio's besprekingen te openen over een Wijziging van do ver ordening, regelende do pensionmooring der wethouders.»Spr. weet echter niet, of dit puut meer urgent is dan andere. De lieer Collé: 'tis het allerbelang rijkste De heer Brook: Dat weet ik niet. Maar als* u, mijnheer do voorzitter, bianco mandaat heeft, zou het gewenscht zijn, dat u ook eens do regeling betreffende! liet presentiegeld aan do orde stelde. Die zaak is niet geregeld en daarom verzoekt spr aan de besprekingen over do wethou,ders- pensioenen vast to koppelen do kwestie van liet presentiegeld. Verschillende opmerkingen. De hoer Kpopmans acht het oen ver heugend feit, dat wo oon sluitend budget hebben, maar voor spr. als vrijzreknnoorant is daaraan deze onaangename zijde, dat dio sluitende begrooting js verkregen door de hooge winsten u.it do T. B., want dm be- teekenea voor do bevolking oon zwairo in directe belasting, die bot zwaarst drukt op de minst draagkrachtigen. Spr, is bol dps niet eens mot de beschouwingen daar omtrent in de M. v. A. Tea aanzien van do volkshuisvesting kan, spr. zich wel vereenigen met de opmerkin gen in de AL v. A. doch hij wil aandringen op spoed bij het beschikbaar stellen van goodkoope woningen. De oplossing van de vraagstukken van den spoorwegovergang bij den therschie- sobemveg en van do spoorwegaansluiting is weer verwezen naar do grijze toekomst. Meer gegevens omtrent deze vraagstukken zou,deu echter op prijs worden gesteld. lp de AI. v. A. zoggen B. en \V., dat zij tea aanzien van do verbetering van do bin- neustad niet stil gezeten bobben on zij verwijzen daarbij naar do Koemarkt. Spi. wil er aan |h(erinneren, dat hij 20 jaar ge leden reeds hoeft .aangedrongen op hot plaatsen van oe„ memoriepost op do be grooting. In de .retujen van do vergaderin gen van 1909 of 1910 af, zal men d.at terug kunnen vinden. i Hoe staat bet mot de opruiming van do landboolklen van dje (oude Koemarktbrug? 8pr beeft deze vraag ook gesteld, in do sectievergadering, maar rij is niet overge bracht, zqodat spr. er B. en W. geen bemer king van wil maken, dat zij daaromtrent niets zeggon in do Al, v. A. Er is op ©en andere plaats al eens ©en toelichting ver schonen inzake het lang uitblijven van maat regelen om dio landhoofdon op to ruimen, maar spr. zou gaarne thans ©enige modo- deelmgen daaromtrent van B. on NV1, ont vangen. Alen zal moeten erkennen, dat db toer stand in de Noordmolenstruat gevaarlijk is. Als twee wagons elkaar daar moeten pasbeoren is er zelfs levensgevaar to duch ten. Epr. zou den toestand daar gaarne spoedig verbeterd zien. Hoo dat zal moe ten geschieden wil spr. aan B. en W. over laten te boooideeleu, maar er moot iets gebeuren tor verbetering. B. en W. erkennen, dat in het Westen meer urinoirs noodig rijn, maai* zij zoggen niets toe. Spr. heeft in dé sectie-vergadering ook gespreken over een ondergrondsch uri noir, maar de illusie, dat dio er komen zal, is spr. vrijwel ontnomen. Alen acht do kos ten te hoog, maar spr. sofa, liet op prijs stellen, als eens onderzocht wordt, of het niet mogelijk is oon dergelijke inrichting bij het Rubensplein te maken. Spr. heeft in do sectio ook oen opmerking gemaakt over do beschooiing van do Schie. B. en W. hebben daarop in do AT. v. A. gereageerd met do juododooling, dat dio be schoeiing niet slecht is. Alet genoegen beeft spr. echter geziendat men aan dio be schoeiing aan het werk is. opgewonden over het verhaal." „Juist." Walter voerde een strijd mot zichzelf zou hij don dokter vertellen wat hij van den professor had gehoord en ten deelo zelf bijgewoond had, of zou liet beter zijn te zwijgen. Voorloo-pig bo- besloot hij het laatste te doen. Toeval lig ontmoetten zijn opgen, toen hij „juist" zei, die van mevrouw Benier en weer meende hij daarin wantrouwen te zion. Walter begreep, waarom zij hem zou kunnen wantrouwen. Iljj was do laatste persoon gowee&t, met wien de professor voordat de aanval van onmacht hem luul getroffen, luul gesproken; zij kon denken, dat een meeningsversehil tusschen luiar man en hom de oorzaak was geweest van den joestaml, waarin de professor zich thans bevond. De jieke was langzamerhand rustiger geworden on lag nu tamelijk stil, slechts af en toe sprak hij een enkel woord. De jjpkter schoof rijn stoel op zij en wenkte don juist binnentredeuden huis knecht zjjn plaats in te nemen, daar hij uu naar* huis moest om zjjn spreekuur te hpudou. Mevrouw Benier verzocht mot bevende, zenuwachtige stem haar to zoggen, of do toestand van haar man bedenkelijk was. Do dokter antwoordde niet dadelijk, maar zei na eenigen tijd, dat hij hoopte, dat dit niet liet geval was. Wel achtte hij hot echter in hot belang van den zieke, dat er niet zooveel personen tegelijk in do ziekenkamer waren,, omdat dit den professor, als hij helderder mocht wor den, zon kunnen doen schrikken ou dat zou mtdoeligo gevolgen kunnen hobbcin. Het beste zou zpn, dat voorloopig alleen Alaurer hjj den zieke bleef, (Wordt vervolgd), DER 22) i l TELEFOON No. 68103 en No. 68617

Schiedamsche Courant | 1929 | | pagina 5