GARAGE JBIQir. PRIMO DE RIVERA AFGETREDEN Woensdag 29 Januari 1930 Verkoop Automobielen. FILM-GLINSTERS. 82stfl jaargang. BIMENLAm t De Utrechtsche documenten. Intorc. Te!. No. 68103 en 68617, 19330 lange muren i*t (hver korts haven*. t«i, ®sioa «n esvnr. Postrekening No. 53It EERSTE BLAD. Bij of krachtens wotlen of verordenin gen voorgeschreven en andore offici- eeio af- on aankondigingen en kennis gevingen van liet Gemeentebestuur. Hinderwet. ingekomen zijn verzoeken, van 1. A. KOOL, te 'Ovorschio, om vorgun- nirw tot oprichting van een ondorgrondscho benzone-bewaarplaats, besLaande mi, 2 ben- gmeketels met oon inhoud van elk lp.OOO L. en een p'omphuisjo, op hot emplace ment der Noderlandscho Spoorwegen aa|n do O verschicschost raat, hadatiter Sectie f, no. 2618 (ged.); 2. II. HAMILTON, om vergunning tot oplichting van oen inrichting tot het ver vaardigen, repareeren on, laden van accu mulatoren, in het pand Dam 20, kadaster Sectio A, hos. 1507 en 907, met een olectromotor van 5 P.K., drijvende een dynamo. Deze verzoeken zijn piot de Bijlagen op do Secretarie der gemeente ter visie ge legd. 'Op oensdag den 12en Februari 1930, des namiddags ten 2 ure, zal ten Raad- huizo gelegenheid worden gegeven otiw be zwaren legen het toestaan van die verzoe ken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. Gedurende DRIE dagen vóór het Lijd- stip hierboven genoemd, kan op de seore- tario der gemeente van do schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis werden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een beslissing inge volge do Hinderwet gerechtigd zij, die mot overeenkomstig art. 7 dier Wdfc voor bet Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun be zwaren mondeling Loo to lichten. Schiedam, 29 Januari 1930. 2508;Co BURGEMEESTER KNAPPERTLAAN 4. BUITENLAND. Nog geen einde van de dictatuur. Overgangsperiode- Weer een generaal kabinetsformateur. „Wij willen geen generaals meer'1. Primo do Rivera. Naar aanleiding van de vragen vair Pri mo de Rivera aan de commandanten van leger en vloot, of zij het bewind nog steunen, berichtten wo gisteren reeds aan liet slot van ons overzicht, dat de ant woorden niot erg positief on zeer Voor zichtig gesteld waren. Zonder don volledigen uitslag van do antwoorden af te f M wachten, is Primo de Rivera gister avond afgetreden en hoeft den ko ning zijn ontslag ingediend, mot dat van het geheele ministerie. Naar uit Madrid wordt gemeld, heeft de koning het verzoek lot aftreden van Primo- de Rivera en de oveiige kabi netsleden aangeno men on de regee ring dank gezegd voor do" aan Spanje bewezen diensten. Tegelijkertijd benoemde de toning den chef van zijn militaire huis, Reranger, graaf de Nauen, tot premier. Hij verzocht Pri mo de Rivera de staatszaken af te wik kelen, welk verzoek werd ingewilligd. De benoeming van het nieuwe ministerie is nog lieden te verwachten. Waa'rscliijnlijlk zullen een of twee ministers van het vooir- maligo kabinet worden aangezocht in het nieuwe kabinet zitting te nemen. Deze re geering zal ais „overgajagsdi daluur" be schouwd moeten worden, welke zoo spoe dig mogelijk den weg naar na,tu[uilyko toe standen moet effenen. Mochten de geruch ten beti effende de ropublikeinsche in'trf- gues in een deel van het leger op waar heid berusten, dan zal de regeoringswisse- ling op geen enkoio wijze remmend wer ken op de verdere uitbreiding van Üe ro- puWikeinscho beweging. To Madrid is gisteravond oen aantal in cidenten voorgevallen. De menigte in do straten schreeuwde: „Wij willen geen gene raals meer". D,o politie moest van de wa pens gebruik maken. Een aantal mcnschcn ïs gearresteerd. Omtrent dia Ifedonen, welke Piima do Rivera tot ziij'n optreden brachten, is nog bet volgende bekend. fn universiteitsleringon te Barcelona, Se- villa, Granada en Salamahka heerschto de laatste dagen weer grooto beroering, welke nog steeds toenam. Uit verschillende proVindics kwaimen voorts berichten binnen, dat er oon sterke beweging tegen liet directorium aan den gang was on dat commandant Fran'da des nachts to Cadiz zotu zijn aangekomen, ten einde aan de legerleiding instructies to geven -voor een algemoenon opstaand der garnizoenen tegen de dictatuur. Na een bespreking van don toestand met het kabinet begaf Prima zich, vergezeld vam den minister -van binnaniajndsche za ken en financiën, des avonds tja 'half 9 raar den koning1,, ld ie hem o«i middellijk ontving. Na den koning de politieke situatie uiteen te hebben gezet, legde bij hom oon besluit ter onder tee kening voor, waarin bijl de on middellijke afzetting van don, gotioraal-oivor- sto van Andalusió, den, infant Don Carlos, oen zwager van den koning, verlangde, alsmede van. don commandant v'an Cadiz. Hoen dé koning echter weigerde dit besluit te oifknfeolcenen, legde Primo hom Zijn ont slagaanvrage -voor, L-aat in iden avond gaf do afgetreden dictator do pers oen, oi'ficieolo varklaring waarin bij modcdeeldo, dat bij in den loop van Woensdag zijn laatste nota zal pnxbl i cocreig waarin do oorzaken, van die regee>- ringscrisis uitoangezet zullen, worden. Dl o vlootcanXorontio. \Van do vloiotccmferentio is er nog steeds weinig nieuws. Men is nog steeds aan 't onderhandelen over liet werkprogram, Waarschijnlijk wordt morgen weer een vol tallige zitting gehouden. De Amenkaaln- scho gedelegeerdo Stimson hield een ra dio rede, die ook al weinig nieuws inhield. Het Ameiikaansche standpunt is bekend. Wo moeien rustig afwachten. Men is bezig de conferentie vos® ta bereiden. Dui tschlaind en hot Y oung-pl an. De Rijksdag zal op 5 on 6 Februari de wet=ontwerpen tot bekrachtiging dor .rege ling van Young in eor.de lezing heliaindeldn Op ld Febr. volgt dain de tweede lezing, zoadat do ontwerpen vermoedelijk op 20 Februari afgedaan kunnen zijn. Paraguay en Bolivia. Sir Eric Drummond heeft gistermiddag aan eenige vertegenwoordigers der pers. medegedeeld, dat bet op het oogenblik niet in de bedoeling ligt een buitengewone zitting van don Volkenbondsraad ter zake van bot geschil tusschen Bolivia en Para guay bijeen te roepen. Deze bije-enrooping zou voorbarig zijn. Men neemt hiei eau, dat Sir Eric Drummond deze verklaring afgegeven heeft, na raadpleging van Za- ieski en van eenige andore leden van den Volkenbondsraad, wajaronder natuurlijk m de eerste plaats da Zuid-Amexikakinsche leden. Er is trouwens gisteren geen enkel nieuw telegram, noch uit Bolivia, noch uit Paraguay te Genève aangekomen, China en de mogendliod dn. De voorzitter van den raad va,n justitie heeft verklaard, dat na 28 conferenties van de vertegenwoordigers van China en van de mogendheden oon overeenkomst is getroffen -over de reorganisatie van heit voor loop ig gerechtshof ite Sjanghai. Krach tens deze overeenkomst zullen voortaan de door de Chineesche regeering afgekon digde burgerlijke wetboeken worden ge bruikt. Verder zal do Chineesche regeering worden gemachtigd, de buitenlandsche grif fiers te benoemen en te ontslaan. De léden van do politic-rechtbank zullen door den gemeenteraad worden alanbevolen, maar door de Chineesche overheid worden be noemd. Beroep daartegen kan bij het opperste gerechtshof te Nanking worden ingediend. Die opstand in Zuid-China. De opstandelingen in Zuid-China moe ten do havenstad Woelsjou ernstig bodrei gen. Do centrale regeering hoeft aanzien lijko versterkingen naar AV.oetsjou gezon den. Do interpellatio in de Belgische Kamer. Ward Hermans, do Viaamsch-natioinialisti- sche afgevaardigde Van M-eehelen, bekenld geworden door kle publicaties ini het Utrechtscli Dagblad over het geheim mi litair verdrag tusschan Frankiijk om België, hoeft gisteren eindelijk gelegenheid gehad in do Belgische Kamer zijn' interpellatie bo houden. Vele R.-K., liberale en socialistische Ka merleden waren afwezig; van de zijde van bot publiek was er echter groote belang stelling, Tot de aanwezigen behoorden dr. Borms cm Frank Ileino. Hermans zicido, tlat zij'n eenigp bedoeling is zijn eigen vaderland, Vlaanderen, te dienen. Hij bccritiseerdö do rol van de militaire veiligheidspolitie, die er zonder ling-o prak lijken op na houdt en verzocht overlegging van hot dossier der adhii- nistratievo enquête, dat do regeering voor do Kamer geheim gehouden heeft. Komende tot de vraag of Üe gepubliceerde documenten, echt zjj'n, deelde Hermans mee, dat Frank Ileino vóór do publicatie hoeft meegedeeld, dat een ded der Belgische ïogero officieren slecht te spreken was Telef. 68817 over de inmenging van Frankrijk in Bel gische militaire .aangelegenheden. Er ont stond in ce-mge bladen en tijdschriften een polemiek, die echter gestaakt werd, toen. de eerste minister ingreep en ver zocht hot debat te slaken. Eenige offi cieren waren daarover zoo ontstemd, dal zij het documenten-materiaal leverden om zoodoende oen verzet op grooto schaal te doem loskomen. Van oflicieele zijde wordt verklaard1, dat do gepaibliceerde documenten valsch zijn. Na te hebben nagegaan wie Frank Home is en te hebben geconstateerd, dat deze, ondanks zijn ongunstige antecedenten, dooi de autoriteiten in bescherming wordt ge nomen, zeido do intorp&Uant, dementi's als die van den secretaris van don Bd- gischem Transportarbeidersbond over den aanleg van een vier-vondig spoor van Ant werpen naar do Netlcrlamdscho Brons door otficieelo stukken als het verslag van de exploitatiedienst der spoorwegen over 1920 1927 worden vernietigd. Hij vostigdo er voorts de aanklacht op1, dat m 1925 in Belgisch Limburg staf- manoc-uvres zijn gehouden, die door de Noderlandscho militaire autoriteiten ondub belzinnig zijn beantwoord met groote ma noeuvres in 1926 in Nederlandscb Lim burg. Do interpellant eindigde als volgt: „Frankrijk moet vernemen door do in cidenten van dit debat, dat België, zooals liet zich sinds den oorlog innerlijk bloot geeft, geen troef meer is in welke mili taire combinatie ook. Dat een Belgisch leger met tweelioiidierclduiziend Vlaamsch- jiat tonale geweren geen bruikbaar mate riaal moer is voor den machtstroom van Frankrijk. Tienduizenden Vlaamsohe jon geren staan in dezen strijd met ons Zij zijar de kiezers en de soldaten van morgen. Wee u, wanneer gij eenmaal denkt over Vlaanderen te beschikken naar uw goedvinden; dat volk is eenmaal met be loften en leugens in den dood gegaan, het was eenmaal te veel!" Hermans diende vervolgens deze motio in De Kamer, na de uiteenzettingen ge boord te hebben betreffende de Fransch- Belgische documenten, is van oerdeel, dat hier volle klaarheid moet komen. Zij beslist derhalve een commissie te benoemen, sa mengesteld uit leden vau alle parlemen taire partijen, die volledige vrijheid van inzage zal verkrijgen van alle dossiers, betrekking hebbende op deze zaak, als mede van allo documenten, die er bij be lmoren. Do Kamer eiseht opening van het dossier der administratieve onquote en van het departement van landsverdediging, dat betrekking heeft op het geheel dezer zaak en waarin aj de bescheiden voorkomen be treffende do rol, gespeeld door zekere of ficieren en door den militairen voiligheids- diensl." Slechts enkele malen werd do interpel lant geïnterrumpeerd. De meerderheid vol deed blijkbaar aan den wensch van den minister-president Jaspar om Hermans als quantité-negliable te behandelen, De minister-president beantwoordde do interpellatie en beklaagde zich 3 kwar tier lang onzinnige uitlatingen to hebben moeten aanhooren, Hij betoogde, da,t reeds meermalen do valschheid der documenten is aangetoond en verweet -toen Ward Her mans zijn medewerking te hebben ver leend bij het opstellen van een brochure over do franc-tircurs in België. Eir ont stond toen oon groot kabaal en Hermans word door den Waalschen R. K. Wi- nandy voor verrader gescholden, walarop deze repliceert met: Gij zijl een idioot Jaspar betoogde vorder, dat het Fransch- Belgisch verdrag past in het verdrag van Locamo. Do Kamervoorzitter meende, dat do mo ties niet als zoodanig in stemming kun nen worden gebracht, waarop do Vlaamsch nationalistische afgevaardigde Decloreq ze indiende als wetsvoorstel. Er ontstaat clan een heftig debat tus schen den Brusselsehen R. K. Fioulien en Hermans. Do eerste citeert uit de frano- tieursbrochure, wat Hermans aanleiding geeft Fioulien ecu falsaris to noemen. Die leider der socialisten, oud-minister Yaader- velde, eisclit, dat Hermans tot de orde zal worden geroepen, wat ook geschiedt, of schoon Fieulien moet erkennen de brochure niot to hebben gelezen en alleen maar brokstukken uit do brochure, in een blad gepubliceerd, te hobbcu voorgelezen. Vandervelde, dio luide toegejuicht werd door de meerderheid, betoogde, dat er nooit een franc-lirouroorlog in België is gevoerd, Fieulien diende oon motie van vertrou wen in de regeering in. .Ward Hermans woes or op, dat men van do hoofdzaak is afgeweken en verklaarde, wat do kwestie van do franc-tirours be treft, bereid te zijn voor een commissie van parlementsleden to verschijn on om zich te rechtvaardigen. Donderdag zal over do ingediende mo ties worden gestemd. Bring ïlcndrilt op de R. A. I. Gis term idag heeft Z. K. II, Prins Hen drik eon bezoek aa,n de R. A. I;. gobrapbt, D,e prins was! vergezeld van zijn adjudant luitenant ter zee Termijtele. Z. K. II. werd ontvangen door het R. A. I.-besluur. Even tevoren was .ook do burgemeester van Am sterdam, do heer Die Vlugt, gearriveerd. Het gezelschapging daarop een aantal stands bezichtigen. Na afloop werden in de bestuurskamer ververschingon aange boden. Do Ruïne van Brederode. Op do vragen van liet Tweede Kamerlid prof. van der Bilt, inzake den toegangs weg naar de mme van Rredorode, hooft de minister van .onderwijs, kunsten en we tenschappen geantwoord, dat er ten aan zien van den toegang tot de ruïne inderdaad moeilijkheden zijn gerezen, waarover nog nader overleg met den f andsarifvocaat gaan- do is. liet komt den minister raadzaann voor in dit stadium van do zaak geen nadere mededeelingen te doen. Samenvoeging Radon van Arbeid. Op de nadere vragen van den heer Drop, inzake de kosten van samenvoeging dor Raden vau Arbeid te Breda en Roosen daal, heeft do minister van arbeid., handel en nijverheid geantwoord, dat te Breda een pand Ls .aangekocht voor f7O.OD0, De bij komende korten daiarvan zullen niet meer dan f 10000 bedragen. Do gemeente Roo sendaal lneeft in 1929 het gebouw, waarin do Baad van Arbeid was gevestigd1, verin tend, Die huur kon echter 31 December te gen 1 Juli 1.930 worden opgezegd, wat geschied is. Do Oetrooiraad Bij den Octrooi raad te 's-Gravenhage is gisteren do 50 000ste octrooi-aanvrage in gediend, Deze gebeurtenis is dpor den voor zilter, tor. J. Altuigh Pruis aangegrepen om zijn groote tevredenheid over de wijze, waarop do ambtenaren hun taak opvatten uit te spreken. Het Werktijdenbesluit voor winkels. In het gebouw voor Kunsten on Weten schappen te Rotterdam is oen druk he zoichte vergadering gehouden, uitgeschre ven door de Rotterdamsoho Middenstands vereeniging Handel en Nijverheid, waarin het Werktijdenbesluit voor winkels is bo sproken, üe heer R. K oopmieinors zot te de bezwaren, tegen dit besluit uiteen en verscheidene aanwezigen deden van hun standpunt blijken. Tenslotte is met algemeen» stemmen een resolutie aangenomen, die ter kennis van den minister van ariieid zal worden ge bracht en waarin dringend verzocht wordt le. In het belang van de bestaansvoor- waarden en chis de handhaving van hel viij'e winkelbedrijf, liet Werktijüenbesiuii voor winkels in zij'n huldigen vorm in te trekken; i 2e. in overleg met de belanghebbende groepen speciale werk tijden Ine sluiten te doen ontwerpen, dio rekening zullen houden met do behoeften en de bestaansvoorwaarden van de 'uersohiilende winkelbedrijven of groepen van winkelbedrijven. Een nieuw huis van Pro Sonectuto. Het voormalige woonhuis van de fa milie Vaar do K as te-el o op het 's-Gravenhof te Zutpli-en, dat bijl tedamonlairo beschik king was toegewezen aan het Gebrs. Bak- ker's Weeshuis, doch door die stichting niot werd aanvaard, is thans toegewezen aan, de vereeniging Era Sonectuto. Dooa' veitbouwmg zal het geachikt worden gemaakt voor de huisvesting van 2G tot 30 personen. Landarbeiders nitar Z.W. Frankrijk. De rijkscommissie voor end gratie van landarbeidersgezinnen naar Frankrijk heeft bedoten, in bet as. voorjaar wederom een aanlal Node.rlandscbo ge/innen, ia Z.W.- Frankrijk te plaats-en. Do proef, tot nog toe genomen met r.-k. gezinnen in do streek van Ager, zal verder wotrd-on uitgebreid en getracht zal worden geschikte plaatsen te vinden voor Protestantsche gezinnen iu dc streek vain MJontauban. Oost-lndië, Een nieuwe kruiser. Batavia. Do regeering beeft bij den Volksraad ingediend twee nieuwe pasten van do begrooting. in de eerste plaats wordt f 125.000 aan gevraagd als eerste termijn voor denhouw van oen. nieuwen kruiser van oen water- verplaatsing van 5250 ton, een snelheid van 32 knoopiem en als lioofdbewapenmg G kanonnen van 15 centimeter. De totale kosten van den bouw worden geschat op 121/} miltioeu gulden, de duur op vier jaar. Op de begrooting in Nederland zal ook f125.000 als eerste termijn worden aangevraagd. Verder vraagt de regeering £75.000 als eerste termijn voor do verdediging Van de oliccontraies Tarakan en Balikpapan. In do memorie van antwoord zot do re geering do beginselen uiteen, die zij Lij do verdediging van Ned.-Indië aan genomen heeft, waarbij Socrabaja wordt aangenomen als basis voor de vloot. De handhaving van de neutraliteit van Java wordt opgedragen aan bet leger, daarbij door do vloot geholpen, terwijl de verde diging van do buitenbezittingen in de eer ste plaats de laak van do marine is, die in 29 Januari. Tot mijn niet geringe ver rassing, kreeg ik dezer dagen het volgende briefje „Mijnheer", Ik hoor dat U in Uw courant her haaldelijk onaardige stukjes over mij schrijtt. Zoudt U, in plaats daarvan, voortaan niet mijn bewind wat in de hoogte willen steken? Ik zou het op prijs stellen als U de Spaamche dicta tuur voorsteidet als lankmoedig, Wijs en weldadig. De ommekeer moet na tuurlijk niet te plotseling zijn, omdat de lezers dan argwaan zouden krijgen, maar doet U het geleidelijk, met tact. Wij zullen U natuurlijk gaarne voor Uwe diensten beloonen, voodoo pig met 5000 peseta's per maand. Later kun nen wij dat vorhoogori. Als U hot wen- schel ijker vindt, wil de Spaansohe re geering in plaats daarvan ook wel 10.000 abonnementen op Uw krant nemen. Gaarne in afwachting van Uwe berichten, Met dictatoriale groeten van kasteel tot huis, de Uwe, Primo de Rivera". Mijn eerste opwelling was die van gren- zeloozo verontwaardiging. Maar don/elf den dag kreeg ik oen Spaanscho krant Ln handen, waarin eon modedeeling van Primo! de Rivera stond naar aanleiding van eenige voor hem minder prettige artikelen in de Parijscho „Temps". Het communiqué luidde als volgt: „Het zou kinderachtig zijn, te ontkennen, dat Spanje; ter verdediging vair zijn belan gen en zijn goeden naam een organisatie er op nahoudt, die twee jaar lang betrek kingen met do „Temps" heeft onderhouden, ten gevolge waarvan dat blad vele pro- Spaansdie artikelen heeft gepubliceerd. Kort geleden zijn deze betrekkingen echter afgebroken, omdat zij die ons deze diensten bewezen, ze op te hooge waarde taxeer den". Toon heb ik tot mezelf gezegd: „Als de „Temps", het ernstigste en betrouwbaarste Fransclie dagblad, zich niet schaamt zich door Primo te laten smeren, moet ik, arm zalige wurm, die nog nooit oen ernstig of betrouwbaar woord geschreven heb en geen reputatie hel) op te houden, dan den mora-, list uithangen? Neen, mijne hoeren, al u dit leest ben ik al op weg naar da R. A. I., om in afwachting van de eerste 5 mille een Spaansch toerwagentje uit te zoeken! kwetsbare plaatsen, speciaal in Tarakan! en Batik-Papan, daarbij geholpen zal wor den door bot leger. Laatstgenoemde plaatsen zulten speciaal verdedigd worden tegen luchtaanvallen. Het hierboven uiteengezette systeem van verdediging maakt bet noodzakelijk de be schikbare verdedigingsmiddelen u.t te brei den met ten minste een kruiser, vier tor pedojagers en zes onderzeebooten. Do bij zond erh eden van den aanbouw worden Afhankelijk gestold van de finan- cieelo omstandigheden van het -land. De Philips licenties. De N.V. Philips Radio verzoekt ons op neming van bet volgende: Gelijk bekend zal zijn, hebben wij in Augustus 1929 "aangekondigd, dat wij de beschikking hebbende over o. m. oen zestal Noderlandscho octrooien op radio ontvang- schakelingen, voortaan van de toesleKou- wers en -importeurs zullen verlangen, dat zij zich van een licentie voorzien. Sedert dien hebben wij in overleg met het Bestuur van den Nederl. Bond van Radiohandelaren do voorwaarden vastge steld, waaronder de verleening dezer li centies aan de Noderlandscho toesteibou- wers zal plaats hebben. Tijdens deze onderhandelingen zijn ons bezwaren kenbaar gemaakt, die wij alle zorgvuldig hebben onderzocht en waar aan wjp, voorzoover zij gegrond bleken, ten volle tegemoet zijn gekomen. De con tracten, die wij aan licentie aanvragers ter onderteekening hebben toegezonden, be antwoorden aan alle eischen van rede lijkheid. Do licentie-regeling treedt tlians op 1 Februari as. in werking, van welken da tum af onze licentie-nemers hun toestel- Jen van een plaatje zullen voorzien, waar op do woorden „Philips Licentie Neder land" en een volgnummer zijn gedrukt car waarin oen typenummer is gepeiforeerd. Van dien datum af zal dus de handel in toestellen, die door niet licentiehouders zijn gebouwd of geïmporteerd, ongeoor loofd zijn en als onrechtmatige daad, im mers inbreuk op onze octrooirechten, wor den vervolgd. Ter voorkoming van misverstand willen wij niet nalaten erop te wijzen, dat de zelfbouw van toestellen ten eigen behoeve door amateurs door deze licenlierogeiing' hiet wordt getroffen. Deü9 courant wsobi)nt dagelijks, mei tóo- .onilJi 'OS van Zou- sa Feestdagen. hijs P»r Kwartaal I 2.—, franco per poat f 2 50. ^rÓs Por WP0't 13 cents. Afton- doifiiko nuimnors 4 cents. Abonnementen Lrden dagelijks aangenomen. Aövevtontiün voor het eerstvolgend num- m«r moeten vóór elf uur aan het Bureau besoigi «ju, 'a ^terfag3 vóór nur Een bepaalde plaats van advertenliën 7ordt niet gewaarborgd. SCHIEDiMSCHE 001 IRANT Erjja dor Adveitentiënvan 1—5" icgele f 1.56, ledeie regel moer f c .30; in hel Zaterdagnummer t—5 regela i l.ou, iedere regel meer £0, JR. Reclames f 0.7'. pei regel incassokosten 8 ole. postkwitanliea 15 ets Tarieven van advertontien by abonnement ïjjn aan liet LSuieau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kloine Advertontièn opgenomen a 0 50 t/in 15 woorden, f O 75 t/m 25 woorden Elk woord meer 5 cent tot oon maximum van 3D woorden.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1