STADSNIEUWS,. DE VERDWENEN DELORA. Radio-Programma's. Kamer van Koophandel eh Fabrieken voor deBeneden-Maas Bij den aanvang van de vergadering van Iele Éametr van, Koophandel en Fabrieken voor üe Beneden Maas, Woensdag in het Hand elsgebouw to Vlaardingen gehouden, heeft, zoo gemcldl de voorzitter, de heer J. H. van Linden van den Iteuveli een Nieuwjaarsrede gehouden, waaraan het v.olgendo is ontleend. Nieuwjaarsrede. Mijne Heeren. Het hoont nog altijd voor, dait hande laren, fabrikanten en neringdoenden prut telen, wanneer zij hun bijdrage voor het Handelsregister moeten betalen. Stereotiep! kan men dan, de vraag hoeren„Wat hen ik nu' aan de Kamer van Koophandel?" Of eenigszins ruimer gesteld: „Wat doet de Kamer van Koophandel eigenlijk?" Toch bhjkt maar al te vaak,, dat deze vragers gaarne do Kamer er voor span nen, wanneer ze moeilijkheden ontmoeten, die ze zelf niet uit den weg kunnen mi men. Wat deed de Kamer 1 Natuurlijk is de Kamer steeds bereid allo haar voorgelegde kwesties te onder zoeken; ze is echter geen algemeen klacli- tenboek, dat ieders grieven en griefjes doorzendt naar de desbetreffende regeet- ringsbuxeau's, dit wordt wel eens uit hat oog verloren. Juist het feit, dat een groot deel van de taak der Kamer adviseerend is, en een onjuist advies nooit de Kamer maar wel anderen benadeelen ban, ver zwaart hapr verantwoordelijkheid in be langrijke mate. Ik behoef dit niet voor te houden aan u, Mijne Heeren, die bij uw beslissingen steeds naar objectiviteit streeft; dat bet echter goed is deze voor ons eenvoudige, voor anderen ohbegrepeln waarheid nog eens uit te spreken, bleek me uit menige uitlating. Nog onlangs, na dat onze adjunct-secretaris, de heer Van Minnen, in besloten kring een keurig ira het Duitsch gestelde voordracht gehouden had over „i\Vas nützt luis die Handelskajm- mer?" ontspon zich een discussie, waar bij ten duidelijkste bleek, dat men in broe den kring niet weet, welke gemakken de Kamer aan de ingeschrevenen in het Han delsregister aanbiedt. i Daarom zij er op gewezen, dat ónze handelsvoorlichtingsdienst zich beijvert iedere vraag over tarieven, bnitenlandsche handelsgewoonten, handelsvertegenwocrdi- ging, wetgeving, enz., enz., zoo vlug en zoo volledig mogelijk te beantwoorden. Bo vendien bevat de bibliotheek adresboeken, van de geheele wereld, rapporten en ver slagen over de meest uiteenloopende onder werpen en vele telegraaf codes, welke door enkelen geregeld gebruikt worden; het wil mij echter voorkomen, dat meer handelaren van deze codes profijt konden trekken, waarom ik hierop nog eens speciaal de aan dacht vestig. De; bibliotheek is den gehee- len dag te raadplegen, -maar de meeste han delaren komen er, niet toe zich' een uurtje in de Leeszaal op te sluitenwelnu, telefo nisch of schriftelijk worden alle gegevens verschaft, welke men verlangt. Het arbitrage-reglement onzer Kalmer biedt de gelegenheid om geschillen door onpartijdige scheidsheden te dioen beslech ten. Tot dusverre werd nimmer van deze faciliteit gebruik gemaajkt.' iOf dit zijn oor zaak vindt in hef feit, dat er nimmer gel- schillen rijzen, of dat het insLituut te wei nig hekend is, laat ik in het midden. Het aantal verstrekte schriftelijke inlich tingen bedroeg in 1929: 300; in 1928 330; in 1927 300. Het aantal verstrekte monde linge inlichtingen bedroeg in 1929 2100, waarvan 1250 aan twee personen; ia 1928: 761; in 1927: 700. Een der belangrijkste onderwerpen, welke uw vergadering het vorige jaar bezig hield, was de vraag van de Staatscommissie voor Havenbelangen, welke bezwaren de be staande toestand aan den, Nieuwen Wa terweg oplevert. Het doet mij genoegen er aan te mogen herinneren, dat ons advies ter zake met algemeene stemmen is vast gesteld, hoewel oorspronkelijk de meeninj- gon uiteen liepen. Nauw hieraan verwant was de kwestie der Gewestelijke plannen, wauto-ver oen Staatscommissie ons theoretisch advies in won, en welke in practisclie banen geleid is door do technische ambtenaren van 's-Gravenhage en Rotterdam, die tal van kaarten, graphieiken en verdere gegevens exposeerden over een eventueel te sticht ten Gewest Zuid-Holland West. Dit gebied, een groot deel der provincie omvattende, heeft tal van gemeenschappelijke belangen onze Kamer ondervindt dit herhaaldelijk, voornamelijk doordat zijl van haar inzicht in interlocale verkeerskwesties moet doen blijken. Zoo correspondeerde zij over de verbindingen der Zuid-Hollondsche eilanden met het vaste land, adresseerde zij over de Hoornbrug bij Rijswijk, coniereorde zij met de Delftsclie Kamer over de meest ge- wonsclite richting der nieuw aan te leggen wegen in het W'estland, en word haar oor deel gevraagd over den nieuwen, Rijksweg naar Hoek van Holland. Y crkcerstoestanden. Do verkee'rsloestanden in heb District zijn ook nog verre van volmaakt. Zoo vormt een veel ta smalle dijk do hoofd verkoeasi- weg, waarop bovendien nog tol geheven wordt, en wel tusschen Schiedam en Vlaar- dingen en tusschen Vlaardiingcn ent Maas sluis. Gelukkig bleek hij- de betrokken Ge meentebesturen het besef levendig, dat deze toestand niet langer bestendigd" mag blij ven. Liet onze Kamer reeds jarenlang goda gelegenheid voorbij gaan oin uit te spre ken, dat de wegtollen beboeren to verdwij nen, in het afgeloopen jaar ontving zij tot baar ingenomenheid de mededeeling der Gemeente Vlaardingen, cla,t deze bereid was tot opheffing der tollen mede te werken, indien haar dit mogelijk weid gemaakt door financieelen steun van anderen. De Kamer greep deze gelegenheid aan, oral door het toezeggen van een subsidie metterdaad to toonen, dat de verkeersbelangen haar nauw aan het hart liggen. Ik hoop, dat dit de laatste maal is, dat ik do wegtollen heb te memoreeren en een volgend jaar de tollen weg zullen zijn! Minder optimistisch ben ik ten aanzien van de spoorwegovergangen aan detn Over- schieschen weg te Schiedam en den Paral lelweg te Vlaardingen. Zoowel liet wegver keer als het spoorwegverkeer neemt voort durend toe; iedere kruising geeft aanlei ding tot eindelooze klachten, die eerst zul len verstommen, als door een tulane! of een viaduct de kruising a niveau zal zijn op geheven. Geen der beide wegeigenaren gé- voelt er voorshands echter iels voor de kosten hiervan te betalen en zoo- Mijvein de weggebruikers pruttelen en zich1 bij tijd en wijle tot de Kamer van Koopliiandel wenden, die door het zenden van adressen en het houden van besprekingen zorgt dat de aandacht op, dit verkeersbelang gevesr ligd blijft. De telefoon. Een middel van verkeer, dat bij de Kar nier in het middelpunt der belangstelling stond, was de telefoon. Na de aansluiting van Schiedam aan het Rotterdam sohe tele foonnet, heeft zij geen gelegenheid lateh voorbijgaan om te trachten de Vlaarding- sche teleioonabonné's er toe te krijgen, zich ook voor aansluiting aan dit streeknet uit te spreken. Echter tevergeefs; eindelijk i nu hij heb Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie plannen rezen om eein algemeen gespTekken-tarief in te voeren, ging me!n voor aansluiting voelen, maar nu was het te laat en voor Vlaardingen is de kans verkeken om in het gro-oto complex te worden opgenomen. Van hoeveel 'nut en gemaak een directe telefoongemeensc-ldijp met Rotterdam zou geweest zijn, Ieeren ons de cijfers van het steeds stijgend aapa- tal telefoongesprekken tusschen, Schiedaftn en Rotterdam. In 1929 zijn gevoerd: van Rotterdam naar Schiedam 1.401.112 gesprekken, van Schiedam naa;r Rotterdam 1,431.895 ge sprekken. Totaal 2.833.007 gesprekken, togen in 1928 2.475.244 in 1927 2.145.861 in 1926 1.843468 Door Eu PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KEELED. - 4) i Louis eerde ziclt naar mij toe en keek mij aan. Een oogenblik dacht ik, dat hij mijn aanbod zou aannemen. Hip opende den mond, doch! zei niets. Hij wieip een blik in de duistere straat en keek mij torn weer in het gelaat. Ik begreep, nu, dait hip tot een besluit was gekomen. Hij was weer zichzelf. geworden. „Mijnheer llotherby," zeide hij, „zoo ik een oogenblik mocht geaarzeld hebben, daln is het out uwentwil. U is een hoer van aanzienleken stand. Misschien heeft n er later het land óver, dab u in een' derge lijke inrichting is geweest, of dat u zich met dergelijk gezelschap heeftingelaten." Ik klopte hem geruststellend op den - schouder en antwoordde „Beste Louis, maak je daarover maar niet bezorgd. Er zit iets van een avon- tuurjager, van een Bohémien in mijl Nie mand ter wereld heelt mijn zorgen noodig en ik dop wat me lust. Kan je me watt meer mededeelen omtrent dat geheimzijnt- nige café?" t, „■Och, daar valt zoo weinig van te ver tellen," antwoordde Louis.'„Maar één' ding Wil ik u wel voorspellen. U zal zich teleur gesteld gevoelen. Er is geen muziek en er wotrdt niet gedanst. Het eenige belang wekkende, dat er valt op te merken, zijn de menschen die er komen en hun levens wijze. Het' is best mogelijk, dat geen onderscheid ziet tusschen lien, en do an-. Zoowel do verlaging vair den gedisti!- leordaccijns, als diet Amerika|ansche voor stel tot vorhooging van het invoerrecht op haring, gaf de Kamer verschillende be moeiingen; gelukkig is de ernstige bedrei ging van den, haringha.n.del van de baan. Toch is hot er nog vorre van, dat de nia- ties overgaan tot opheffing der vele han delsbelemmeringen, al mag men er niet aan wanhopen, dat dit ideaal dor Interna tionale Kamer van Koophandel eens verwe zenlijkt zal worden. Deze veelomvattende organisatie hield hniar 5de congres! te Am sterdam, waar haar een schitterende ont vangst ten deel viel. Do voornaamste talc van nijverheid in ons district is do scheepsbouw mot de daai'ajan verwante metaalinduslrio, welke terug kan zien op een jaar, waarin de resultaten gunstiger waren dan ito. 1928, toen reeds geconstateerd kon worden, dat er volop werk was geweest. Werkloosheid in dit bedrijf kwam dan ook niet voor, wat van groot belang is, niet alteen voor do Gemeentebesturen, maar* ook voor den middenstand, die vooral te Schiedam pro- fiteerrde van de toestrooming van vele arbeidskrachten. Het distlllateurshedrijf, Die toestand in het distillateursbedrijf was, wat het binnenland betreft, veel beter dan vorig jaar. Dank zij de aooijhsvor- laging van 40 pet., ingegaan op 1 Maart, zijrn smokkelarij en clandestine fabricage aanmerkelijk affgenomen, waardoor het debiet van den bonafide handel is ver- gioot. De bedrijfsresultaten zijn behalve hierdoor, ook verbeterd dooir het georgani seerd optreden der distillateurs in zake een prijsregeling. Wat het buitenland betreft, was 1929 een slecht jaar door do sterk teraggeloo- pen vraag van Üe Westkust Van Afrika. De uitvoer naar deze streek bedroeg de laatste drie jaren (gedurende 11 maanden): in 1927 6441.000 L„ 1928 6.168.000 L., 1929 3.808.000 L., tot een waarde van: f4.512.000, f4,362.000, f 2,757.000. De oorzaak moet gezocht warden in do verminderde koopkracht aldalar, vanwege de gedrukte markt voor cacao, palmpitten, enz. - Het bovenstaande geeft ook de verklaring van bet feit, dat het brandersbedrijf verre van gefloreerd heeft. Er is veel minder gestookt, wijl men de productie wegens gebrek aan debiet heeft moeten beperken. Ook de gisthandel was slecht, omdat het verbruik van Weener gist, die hoofd zakelijk in Schiedam gefabriceerd wordt, afneemt. De prijzen hieven hierdoor, en mede door concurrentie van andere zijde, steeds afbrokkelen. Andere bedrijven. Alle productiemiddelen der machinale glasfabrieken wapen het geheele afgeloopen jaar in bedrijf; het resultaat komt onge veer overeen met dat van 1928, al deed overproductie de prijzen, van flesschen in nagenoeg alle landen ter wereld dal0n. De zeepfabrieken kunnen op erin zeer gunstig jaar terugzien; er was voortdu rend overvloed van werk. Ook de kunstmestfabriek is tevreden over vermeerdering der productie tegen betere prijzen. Als totaal-indruk ka,n worden geconsta teerd, dat de Nijverheid in ons district in 1929 grootendeels betere resultaten afwimp dan het jaar te voren. De scheepvaart in den Nieuwen Water weg stond -op hetzelfde peil als een jaar te voren. De voornaamste aangevoerde artikelen zijn erts en kolen. De haringvisscherij mag terugzien op een goed jaar van ruime vangsten en goede prijzen. De mechaniseering der vloot vol trekt zich in, een buitengewoon s!nel tempo. Reeds jaren geleden zijn te Vlaardingen en Maassluisstoomschepen in do vaiart gebracht, waarnaast do zeillogger zich ech ter én in de Maashavens èn aain de kust handhaafde. Het niet onaanzienlijke kapü taal, dat de aanschafifng van een stoom- logger vordert, is oorzaak, dat de sa menstelling der staomYloot geen wijziging onderging en1 er 58 dezer booten ter ha ringvisscherij uitvoeren. Eerst eenige jaren, na den oorlog kwaim men er toe do vangcapapitod van de zeil deren." „Maar er is toch1 wel een onderscheid, Louis „Heb geduld, dan kunt Uj, zelf oordee- len." De auto stopte voor een zeer eenvou dig café in, een zijstraat, die op den bou levard uitliep. Louis liet den chauffeur verti ekken en keek een paar maal links en rechts. Zijn omzichtigheid leek me 'ta melijk overbodig, want de straat was slechts karig verlicht en, er viel geen sterveling te bespeuren. Daarop ging hij' 't café bin nen, mij wenkende hem te volgen. „Kijk niet veel rond," fluisterde hij mij toe, „er komen hier heel wat luidjes, die liever niet in den kijker loopen." Mijn eerste indruk van de inrichting was een gevoel van teleurstelling. Mijn vertrou wen in Louis begon te wankelen. Op stuk van zaken leek mij het eindo van. onze nachtelijke expeditie ailedaogsch genoeg, ik was eenvoudig terecht gekomen in een dier inrichtingen, waarover de op klanten beluste gidsen van den boulevard met in gehouden adem spreken en welke men al leen wanneer men nog zeer jong is inte ressant kan vinden, zij het ook slechts voor een oogenblik. De gelijiksfcraatsolie ver dieping van het café, welke wij doorlie pen, leek op duizend andere cafó's in alle deelen van Parijs. De vloer was met zain,d bestrooid, de bezoekers! waren van gerin- gen stand, ruw uitziende kerels, die bier- dronken of van een bittertje genoten) vrou wen, waarvan een instinctmatig een an deren kant uitkeek, en waarvan het schrille gelach niets'muzikaals! had. Het was alles zeer laag bij den grond en het boezemde mij niet do minste belangstelling in. Maar Louis ging mij voor door een draaideur naar een trap en baande zich vervolgens een weg door een paar gordijnen. Hij be reikte door een korte gang een andere deur, waarop hij met zijn vuist zacht klopte. Ze werd onmiddellijk geopend en oen portier keek ons met flegmatidken bbk 'aan. Hij droeg het gebruikelijke uniform, maai' was zoot fotiseh van gestalte, als ik misschien nog nooit had gezien. „Er zij'n in het restaurant geen tafeltjes meer vrij', monsieur," zei hij dadelijk. „Ejr is volstrekt geen plaats meer.'T Louis koek hem! een oogenblik kalm aajl. Hoewel ik niets er van kon bemerken, leek het mij toch, dat er eon of ander teeken tusschen hen werd gewisseld. In ieder geval sloeg de portier zonder verder een woord te zeggen, aan en ging eed paai' passen achteruit. „Maar nw vriend, monsieur?" vroeg hij zacht. „Dat komt in orde," antwoordde Louis zacht. „'Wc zullen dat met monsieur Ca,r- vin wol klaarspelen." jVVij stonden op een soort van portaal maar op dat oogenblik werd een deur in de verte geopend en kon uien licht zien en geroezemoes van stemmen hooren. Een man verschoon uit het vertrek en kwam met snelle schreden op ons af. Het was een heer van middelbare lengte, gekleed in een gewoon wandelcostnum, met een zwarte das, waarop een diamanten doek speld prijkte, i Hij had dikke lippen, een tanige snor en een zijner ootgen loensdo, Hij stak Louis heide handen toe, uitroe pende „Mijn beste Louis, hot doet me genoegen jo weer eens Ie zjenl" Louis nam hom tor zijde en zij voer den enkele oogenblikken een fluisterend, gesprek. E,en paar maai keek do eigenaar van bet restaurant want daarvoor hield logger ongeveer te verdubbelen door er oen motor in te plaatsen. Naast de rui aio vangst en do goede prijs, mag zeker wel vermeld worden de goede kwaliteit van allo aangevoerde haring. Dlit kwam ook ten goede aan den haringhamdel, die voor hot eerst werkte onder de be palingen der liaringwet. In het algemeen bleek men over de uitvoering dezer wet tevredenenkele kleine conflicten tusschen ambtenaar en koopman waren voldoende om een richtsnoer te verkrijgen voor do wcderzijdsche rechten en verplichtingen. Ten slotte kan ik u mededeelen, dat afgegeven weiden 726 (v. j. 846) certi ficaten van oorsprong, 408 (v. j. 571) ver klaringen, en 640 (v. j. 680) legalisaties, terwijl velschillende facturen werden af gestempeld. De vermindering van het aan tal duidt niet op terngloopen van den export, doch vindt zijn oorzaak in het feit, dat de betrokken Staten een weinig soepeler zijn geworden wat betreft de for maliteiten bij invoer. Zoo heeft h.v;. Frank rijk sedert September 1928 voor de meeste goederen bet certificaat van oorsprong la ten vervallen. De afgegeven certificaten van oorsprolng dienden ter begeleiding van 4.548.280 K.G. goederen, waarvan do voornaamste waren oliën en vetten, peulvruchten, haring, mag- nesiet en amaril, constructiewerken, super fosfaat, melk, boter cn kaas en glas. Die verzonding had plaats paar alle weredddee- len, uitgezonderd Australië* In liet Handelsregister' werden ingeschre ven 186 (v, j. 174) nieuwe zaken, 748 (v. j. 602) wijzigingen en 92 (v. j. 92)^ opheffingen. Het aantal ingekomen brieveto. bedroeg 1724 (v. j. 1681); dat der uitgaande 1478 (v. j. 1385); onder deze laatste zijn niet begrepen de stukken voor het Handels register, welke periodiek verzonden worden en ongeveer 4000 bedragen. Ten slotte dank ik u'allen, Mijne Hee ren, en u heeren secretaris eto, acyunot- secretalïs, voor den steun 'in het aige- loopen jaar van u ondervonden eni bied u mijn goede wensehen voor 1930 aain. BTN^ENLAm Het afscheid van den Itallannsclien gezant» De Koningin heeft gisteravond! den af- trodenden Italiaanschcm gezant bij1 Harer Majestcits hof, den heer Giovanni Marchi, ten paleize Nooideinde in afscheids- audiëntic ontvangen. Daarna nam de heer Marchi deel aan den diseh van de Koningin en don! Prins. De Koningin heeft den hoer Giovanni Marchi bij zijn altreden als gezant valn Italië bij liaar hof het grootkruis der aide van Öranje-Nassau verleend. Do Utrcclitsche publicaties. In de Belgische Kamer zou gisteren over de motie van, Ward Hermans, waarin de Vlaamsche nationalisten modedeohng eiseh- ten van de regeering va!n het resullaja! der enquête, naar ajanleidilng van de Utrccht- sche publicaties, gestemd worden. De socialist Vandervekle had echter met Fieulien (R. K.) en A mei of (liberaal'), een motie van vertrouwen in de regeering in gediend en die had de voorrang. Bij zit ten en opstaan werd die motie aange nomen. Alleen de Vlaamsch-tationalisten stemden tegen. D|oor deze beslissing ver viel automatisch de motie van \V|ard Her mans. Ook na de inteipeliatio blijft dus nog do sluier hangen over de geheimzinnige zaak, waartoe de socialisten, die beweren tegen geheime diplomatie te zijn, hun volle medewerking verlcenen! Urbina laat van zich liooren Dinsdag heeft een der luitenants te Wil lemstad, aldus een particulier telegram aan „liet Volk", een brief van don VeneZo- laanschen generaal Urbina, den leider van dear geslaagden overval, ontvangen, aan de regeering hier gericht, waarin gewaar schuwd wordt, dat men do tijdens den, overval en daarna gevangen genomen Ve- n'ezolancm niet moet straffen, anders zou hij (Urbina) maatregelen nemen. Da brief droeg een Mexicaansch poststempel. ik hem in mijn richting en ik was Vrij- wel overtuigd, dat ilk het onderwerp van hun gesprek uitmaakte. Toen zij klaar wa ren, gaf Louis mij een wenk en wij gin gen allo drie naalr de dour, met Louis in het midden. „Dit is," zeidej hij mij, „monsiour Car- vin, de directeur van het café des D.eux Epingles. Iliji heeft mij uitgelegd, hoe moei lijk het is om zelfs maar een hoekje in zijn restaurant onbezet te vinden', maar hij zal probeeren een tafeltje voor ons vrij te maken." Monsieur Carvin boog en zeide: „Voor mijn vriend Louis heeft men wel wat over. .Maaï! geloof mij, mijnheer, het publiek vindt mijn klein restaurant erg aantrekkelijk en het Ipedt zoo bitter wei nig ruimte, helaas." Haast tegelijk dait hij dit zeide, betra den wij do zaal. Deze was groeier dan ik had gedacht/ maar de stijl van de ver siering en het geheele aanzien Vatol de ruimte verschilde hemelsbreed met het café in de gelijkstraatsche verdieping. Die tint, waarin alles was gehouden, was een beetje somber voor oen Fransch restaurant en de verlichting was wat minder schel. De wain- den waren bekleed met een soort van donker mahonie cn hot plafond wa® be schilderd met een grooito allegorische voor stolling, waarvan echter aanvankelijk do bijzondorheden niet kon onderscheiden. De bezoekers, die bijna goon plaats onbezet hadden gelaten, waren allen goed gekleed en ©ogenschijnlijk behoorden zij tot do groote wereld. Toeristen waren ei' niet on der. Enkele heeren droegen oen jacket, maar zij' waren overigens in de puntjes gekleed. Ik gevoelde reeds dadelijk, dat do zaak een eigen atmosfeor lrnd. Ik zou deze niet nader kunnen omschrijven, maa,r Vrijdag 31 Januari. Hilversum, 1875 M. 4.305 u. Gramofoonmuziek. 55,30 u Lezing door Jhr. Dr. de Marees van Swin- deren. Onderwerp: Indrukken uit Syrië Irak en Perzië. 5.30—6.45 u. Concert door het AVRO-kwartet. 6.457.15 u, Spaansch- beginners. 7.15—7.45 u. Radïoeursus van wege het Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. Spreker: R. C. van Ree over: Gloei- kopmotoren. 8.01—8.50 u. Concert door het Omroeporkest. 8.50 u. Aansl. van het „Theater Carré te A'dam. Uitz. der tweede acte: „Rigoletto", opera van G. Verdi. 9.30 u. Voortzetting concert. 10 u. Pers berichten. 10.20 u. Uitz. van de vierde acte van „Rigoletto". Daarna gramofoon muziek. 12 u. Sluiting. Huizen. Tot 6 uur: 298 M. Na 6 uur 1071 M. 45 u. NCRV. Gramofoonmuziok. 5—6.30 u. NCRV. Concert. Vocaal kwartet. 6.30— 7 u. KRO. Een praatje met de huismoeders over die eeuwig dure melk. 77,30 u, KRO. Cursus Schriftverbetering. 7.30 u. VPRO. Pers- en politieberichten. 7,50 u, VPRO. Lezing* over: Paulus. 8.25 u! VPRO, Concert. Kamerorkest en tenor! 8.55 u. VPRO. Lezing over: Fundament en bron van ons Christen-zijn. 9.35 u. VPRO. Voortzetting concert. 10.05 u VPRO. Lezing over: Negro Spirituals. 10.25 u. VPRO. Voortzetting concert. Daventry, 1554.4 M. 4.50 u. Orkestconcert. 5.35 u. Kinderuurtje. 6.20 u! Lezing. 6.35 u. Nieuwsberichten. 6.55 u, Berichten. 7 u. Cello-recital door-I. James. 7.207.40 u. Lezing. 7.45 u. Lezing. 8.05 u. W. Walker, Anne de Nijs en P. Waddington (gesyncopeerde muziek). 8.20 u. Orkestconcert. 9.30 u. Nieuwsberichten. 9.45 u. Voortzetting concert. 10.20 u, Nieuwsberichten, 10.25 u. Lezing. 10.40 u. Verrassing. 10.5512.20 u. Dansmuziek. 12.2012.50 u. Proef uitz. Televisie. P a r ij s „Radio Pari s", 1725 M. 6.55 u. Gramofoonmuziek. 7.40 u. Gramofoonmuziek. 9.05 u. Orkestconcert met medewerking van vocale en instru mentale solisten. Langenberg, 473 M. 4.50 5.50 u. Orkestconcert. 7.20 u. Operette muziek. Orkest, sopraan en tenor. Daarna tot 11.20 u. dansmuziek, ivalundb org, 1153 M. 7.207.35 u. Tooneeluitzending, 7.357.50 u. Orke'stconcert. 7.501.20 u. Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 u. Trio-concert. 6,50 u. Gramofoon muziek. 8.35 u. Orkestconcort. 1 Zeesen, 1635 M. 3.5u4.50 u. Con cert uit Leipzig. 4.507.20 u. Lezingen. 7.20 u. Concert. Orkest en tenor. 8.30 u, EJit Breslau: „Josefin", blijspel van Flakus. Daarna berichten en concert: orkest en sopraan. Zaterdag 1 Februari. Hilversum, 1875 M. 1010.15 u. Morgenwijding. 12.152 u. Concert door het AVRO-Trio. 22,30 u. Modepraatje door mevr. De LeeuwVan Rees. 2.304 u. Concert door het Omroep orkest. 44.30 u. Lezing door F. H. Weller over: Het acetyleengas als warmte bron voor de autogene lasclivlam. 4,305 u. Sportpraatje door H. Hollander. 5 5.30 u. Gezondheidshalfuurtje. Spreker: Dr. B. S. II. Stieler, arts. Onderwerp: Het Witte en het Groene Kruis in den strijd voor verbetering van de volksgezondheid. 5.306 u. Duitsch: Gevorderden en con versatie. 6.017.45- u. Concert door de Staïmuziek van het 5e Reg. Inf., onder leiding van J. R. v. d. Glas. In de pauze: Causerie door Dr. M. de Ilartog. 8 u,- VARA. Orkestconcort. 8.50 u. VARA- Tooneel. 9.15 u. VARA. Orkestconcert. 9.45 u. VARA-Tooneel. 10 u. VARA, Pers berichten. 10.20 u. VARA. Orkostconcert, 10.45 VARA-Varia, harmonica en gra mofoonmuziek. Huizen, Tot 12.15: 298 M. Na 12.15 u.: 1071 M. Uitsl. KRO-uitzending. 11.3012 u. Godsdienstig halfuurtje, 12.151,15 u. Concert door KRO-trio. 1.152 u. Gramofoonmuziek. 23.15 u. ongeacht de mededeelingon van Louis daar omtrent, wist ik al, dat zij haar eigen aardige cliëntèle lxad en dat binnen zijn vier muren een pjublidk zat, dat in menig opzicht tooh anders' was dan het publiek, dat gewoonlijk do nachlcafó's van Darijs bezoekt. Monsieur Carvin bracht Ons' zelf naai; een tafeltje/ dat togen don muur stond en niot ver van dein uitgang verwij derd was. In do vestiaire waren wij' be vrijd van hoed en jas. E|on minzame maitro d'liotel boog zich naar ons too met do vraag, of wij soiupeeren wilden en een soinmelier stond naast hom op onze or ders to wachten. Carvin wenkte hen ziclli te verwijderen. „Do heeren hebben vermoedelijk al ge soupeerd," meritbo hij op. E,en flesch Bont- mery, Goüt Anglais,' en oen paair biscuite. Is dat goed, Louis?" jSVij haasten ons daaraan onze goedkeu ring to hechten. Monsieur Carvin werd door oen bezoeker aan het andere einde van de zaal weggeroepen en snelde heen. Louis wenddo zich tot mij. Er lag een zonderlinge uitdrukking in' zijnj oogee. „■Wel, ia u teleurgesteld?" vroeg hij. „Ziet ul hier niets ongewoons? Is hot vont' u niet andors dan eldors?" „Volstrelct niet," antwoordde likt. „Eén ding is mij in het hij'zondor opgevallen. Ik vind het nog al zonderling, dat eoni dergelijk chic restaurant op de bovenver dieping is ingericht, terwijl beneden eert café van hét minste allooi wordt gehouden. Staan 5ij onder één directie?" „Hier boven," zeide hij, „komen de hee ren, boneden de bedienden. Maar kijk eens goed rond, mijnheer, en zog mij dan eons of dit geen ander pfuhliefc is dan mon in do andere naohteafó's Vindt." (Wordt vervolgd). gggcaagppcgaptsggcaaswwpe

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 6