DE TOESTAND IN SPANJE. Dinsdag li Februari 1930 DE VERDWENEN DELORA. Interc. Tel. No. 68103 en 68617. 82sta Jaarpang. No 19341 BUREAÜs LANGE HAVIBN 141 f>M»EA KORTE HAWEN), T«ti, ÖS10S «mt 68«nw Postrekening No. 531» Bij of krachtons wotten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur, Hinderwet. burgemeester en Wetltoudiars vain Schie dam hebben bij hun berm it van, 6 Februari 1930, vergunning 'verleend aan 1, De firma A. POOT en, ZONEN ie Tor- woide, tot oprichting van <1011 inrichting tot hel stqomen, dragen en malen,-van grajnen Uil het pand Boterstraat 12, kat!. Sectie B, po. 1588, met een stoomketel van 10 M2 venvanningb,oppervlak en 7 electromotoren van totaal 53'/» P.K. (tav. 1 van 25, 1 vim 18, 1 van 5, 1 'van 3, 2 van 1 en 1 van P.K), drijvende diverse droog- en reirn- ging« machines, vlokkenwalzen, stooinappa- raten, elevatoren eu een exhauster, pomp en graanbreker; en 2. De N.V, Ned. Petroleum „Mij. „PUIl- FINA" to Rotterdam, tot oprichting van oen opslagplaats van technische- en smeeroliën m bet pand NaorUve.-,t 123125, kad. .Sectie A, no. 1719, in 2 hoven grondsclie reser voirs, (verplaatsbaar), elk inhoudende 2000 L„ en in ten hoogste 2000 vaten met een inhoud van 300, 200, 100 en 60 L. Schiedam, tl Februari 1930. Burgemeester en Wethouders van Schie dam heblien bij hun besluit van 6 Februari 1930 de verzoeken van: 1. Po N.V. VAN INGBLSE en CO., om vergunning tol uitbreiding van de stootn- ketelmakerij en machinefabriek in het pand! Nieuwe Haven 1.39, kadaster Sectie Ah, no. 1761, met een aiuto-garage en -hor» bei- P'aats in het pand Burgemeester Knappert laan 10, kadaster Sectie At, nos'. 315 011 1762 (god.) en mot een ondorgrondsehe benzine-bewaarplaah .inhoudende ca. 5000 L., en aftappomp op hot trottoir vóór laatst genoemd pand. 2. J. ,1. DEN BOli'R om vergunning (ot oprichting van een houtwolfahriek in het pand Buitenhavenweg 118—120, kadaster Sectio L., no. 2475 (ged.), met 4 electron motoren van reap. 50.5, 3 en 2 P.K., drij vende 2 houtwolmachines, 1 lintzaag, i cirkelzaag, 1 slijpmachine en 1 peïs. 3. De hvma, IV. E. SPOOR om vergunning tot uitbreiding van de fabriek van koipcr-, leiding- en ooinstrudtievverken in het pand Alaxiastraat 12, kadaster Sectie Af, nos 824 en 1989, met een plaatwerkerij en een hamd- scbaar en een veldsmidse; en 4. De N.V. B. H. SCIIELLING'S OLlEr HANDEL om verguiming tot uitbreiding vaar de inrichting voor het opslaan en ver werken van minerale en plantaardige oliën, gasolio .benzine, vetten en hars in liet pand Admiraal do Ruytei&traat 33, kadas ter N, no. 406, met een stoomketel van 20 A12. verwarmingsöppervlak, ter vervan ging van den bestaanden stoomketel van 16 Af2. venvarmi ngsoppervlak dienende voor verwarming der oliën, met 2 electro motoren vair resp. 20 en 4 P.K., drijvende een luehtciomprassor en een filterpors en met een stoompomp, VERDAAGD, aangezien het desbetreffend onderzoek nog niet geëindigd is. Schiedam, 11 Februari 1930. 2515 93 BUITENLAND. Republikeinsche actie. Afkeer van de monarchie. Koning Alfonso's politiek. Partij-vormingen, Het tijd stip van verkiezingen. Zonder Moedigen burgeroorlog is er aan de dictatuur in Spanje een eind gekomen. Het Spaanscho volk voelt dat alles als een opluchting dn het is een succes voor koning Alfonso, dat hij op zoo'n rustige wijze een eind aan de dictatuur heeft kun nen maken. Desondanks heeft koning Al fonso reeds veler sympathie verloren, om dat men altijd het koningschap, de monar chie, veel te innig mot de gehate dictatuur verbonden heeft beschouwd. Daarom doet do koning thans allo pogingen om weer in liet gevlei te komende verbannen slachtoffers van do dictatuur mogen weer viij in Spanje terugkeeren, do censuur wordt minder streng uitgeoefend en tal van maatregelen \an Primo de Rivera zijn in- getujkken. Wat .niet wegneemt, dat er anti pathie tegen de monarchie blijft heerschar, ah gevolg waarvan thans in Spanje oen republikeinsche actie is ontstaain, zoowel onder studenten als militairen, welke ac.tie minder gevoerd wordt uit sympathie voor een republek dan wel uit antipathie tegen den koning. Spanje gaat thans rurnoerge tijden tege moet. Nu het land eerlang weex een par lement zal krijgen, gaaln zich partijen vor men, die natuurlijk propaganda maken en actie voeren. Voor het eerst sedert den val van Primo de Rivera hebben Zaterdag te Aladrid re publikeinsche betoogingen plaats gehad- Studenten, die teruggekeerde (door de dic tatuur afgozette) professoren inhalatderi, on werkloozen hebben de politie eernige drukke uren bezorgd.. In de universiteit werd een gedenksteen, indertijd ter eere van Primo de Rivera opgericht, door betoogendo stu denten stukgeworpou, onder de kroten „leve de republek, weg met de monarchie". Er staan nog meer republikeinsche betoo- Door E. PHILIPS OPl'ENHEIAI. Geautoriseerde vertaling van Mr. Cr. KELLER. 131 „IWees nu verstandig, mijnheer," drong js bij hem aan. „Het slaat toch een mder vrij mademoiselle to bewonderen? 'Dyorigens ben i,k hier slechts enkele oogen- blikkon geweest. Voor zoover mij betreft," het ik er op volgen, inct oen blik naar de tafel, „hooft madame alleen geluncht." „Als ilc dat maar kon gelooven," bromde Biutot, terwijl zijn ooqeu mij reeds vrien delijker aankeken. „Mademoiselle kan het bevestigen," ver klaarde ik. „Maar wat is 11 hier dan komen doön?" vroeg hij. Ik trok mijn vvenkbrauwm op, zeggend: „Ik wist niet, dat tlit oen familio-restaiu- rant was." „Noen, maai' u ia tlunus im eon cabinet particulier, Inlussohen begrijp ik wol, dat 'iet oen misverstand is. Ik hob altijd ver trouwen iu nuidemoisMs gohnd." Mot een theatraal gebaar strekte zij haar handei^ haar hom uit, on riep uit „Henri, jo moogt nan mij iniot twijfelen. Dat is ondenkbaar!" „Neon, jo hebt gelijk," antwoordde hij haastig. „Ik waf? to hoet gebakerd." Ik keek beiden glimlachend aan en zoido; gingen voor de deur. Zondagmiddag keerde de meer dan 6 jaren in ballingschap ge zonden .professor Uaiamuno uit Frankrijk in Spanje terug. Hij begaf zich va'n het grensplaatsje Hendaye te voel; tiaar Iran, de Spaansche grensstad, waar zijn vrien den hem opwachtten, 's Avonds bad een groot republikeinsch-socialistisch verbroe deringsfeest plaats en men trachtte den terugkeer van Unamumo den vriend en medestander van den in ballingschap over leden schrijver Blasico Ibanez tot een groote nationale an, internationale gebeur tenis te maken. Andere verbannenen, zoo als do broeder van den bekenden filo soof Ortega y Gasset, de broeders van den vroageren liberalen minister Santiago Alba, zijn uit den vreemde teruggekeerd. Al deze leiders van politieke groepen, die tijdens de dictatuur werkloos waren gemaakt, komen thans weer leven in de politieke brouwerij brengen. Als bet cen trum van het liberale, inleUeotueele ent wetenschappelijke leven in Spanje is het Atheneoinstituüit te beschouwen, waarva|n dr. Gregoria Maranon, vroeger lijfarts vain koning Alfonso, maar thans een republi- keinsch leider, president is. De Atheneo, dio door Primp was gesloten, maar doen de niouwo regeering werd heropeind, zal, naar men meent, het oentram worden van do anti-monarchistische groepen en een soort nevenporloment vormen, tijdens de overgangsregeering van Beremguor. Sommigen meenden, dat aanhangers van Primo ilc hand hadden in liet aanstoken van werkloozenbetoogl'ngen te Madrid om do regeoring er van te overtuigen, dat nog steeds de strenge hand in Spanje nood zakelijk is. De nieuwe minister-president, Berenguer, heeft dus eeu dubbele opdracht, een er van „Alademoiselle, bet spijt mij werkelijk, dat ons gezellig gesprek zoo plotseling is geëindigd, AVees intusschon overtuigd, dat ik steeds uw zeer onderdanige dlienaar ben." Jk deed do deur open en Bartot deed een schrede in mijn richtiing. Ik ben over tuigd, dat bijl op het punt stond mij eön Jiand te geven m een floscli wijn, te be stellen, maar ik achtte op hot oogenblik terugtocht het meest gewenseht. Ik ging dus weg eu sloot do deur achter mijl „De rekening, mijnheor?" mot dio woor den kwam, een lcelïner mij achterop, toen ik do trap afging. Ik stopte hom vijf frahc K>oi in do hand, en zeide, wijzende naqr het cabinet: „mijnheer betaalt." Hoofdsltik VIII. Toen ik mijn hotel boreikto, zag ik, hoe Louis ongeduldig hoen efu weer stapte op het trottoir voor don ingaing. Bij mijn na dering ging lüj m(j haastig tegemoet. „Ik loop hier roods meer dan een uur op u to wachten," riep 'bij uit. Ik keek bom oonigszius verbaasd aain. Ik was er nog niet aan gowond om bom op dio Wijze tot mij ito booron sproken. „Heb ik dan. beloofd, dat ik direct terug zou keoron?" vroeg ik. „Natuurlijk niot," antwoordde hjj. „Alapx nadat u was weggegaan, heb ilc nog bot ■ecu en ainder besproken mot nujnh-oor Grisson. Do mogolülkheid bestaat, dat wij Tapilow naar een hospitaal moet car bron gen en bij is juist iemand om dan lo is de republikeinen Onder don duim te® houden en ten tweede, ook nauwkeurig te letten op de aanhaliger» van Primo de Rivera, die ook nog actief zijn. Primo do Rivera, die naar San Remo is vertrokken om rust te nomen, heeft aan de leden der ontbonden Nationale Ver gadering bet program gezonden der door hem georganiseerde politieke partij, de z,g. patriottische unie, aan welker hoofd zullen staan de vroegere ministers tijdens do dic tatuur. Deze partij zal aan de verkiezingen deelnemen, teneinde ju hel toekomstige parlement do dictatuur te verdedigen. De Telegraph maakt op in hot oog val lende wijze melding van een bericht van zijn correspondent te Aladrid, waarinwordt gedaan van een denkbeeld van radicale re publikleinen en socialisten tot het oprioh ton van een republiek mot Ko'nlngin Al fonso als president voor het loven. Senator Guerra heeft vergunning ge vraagd om een vergadering te houden, waar- de vorming van een nieuwe partij zal worden voorgesteld, waartoe zoowel con servatieven als liberalen en republiekefnl zouden willen toetreden. Deze partij zou zich ten doei stellen van de kroon zekere waarborgen te eischen, die een terugkeer van de dictatuur zullen verhinderen. filet doel van deze nieuwe beweging zou! volgens dit bericht dus niet zijn hot af zetten van koning ,Alplionso, maar wel het langs grondwottelijken weg hervormen! van Spanje door een belangrijke beperking van de machtsbevoegdheden van den ko ning en tegelijkertijd, door het verhinderen! van een terugkeer der dictatuur. Zoo is er tlians voel partijvorming in Spanje. Alen praat druk over verkiezingen, die de regeering echter pais wel zal uit schrijven. wanneer het gevaar voor een meerderheid dor republikeinen geweken is. Daartoe dient dan het intrekken der gehate maatregelen der dictatuur, het schoonve gen van alle door de dictatuur met vriend jes volgepropte bureaux, gemeenteraden, enz. Totdat de monarchie zich weer een uitgebreide sympathie heeft verworven. Wat kost de wereldbo w a pen i ng Alinister Snowden heeft Zondag voor de radio over do vooruitzichten der vlootcon J ferente gesproken, iflij zeide oa, dat de conferentie tot nu tco oen bevredigend!' verloop heeft goh ai en dat haar besluiten do naties vooruit zullen brengen op den weg naar de algemeene ontwapening. Iedere j grooto mogendheid met uitzondering valnl Duitschland, dat onder dwang heeft ontwa^ pend, geeft thans voor do bewapening méér geld uit dan voor den wereldoorlog het geval was. 'Op het oogenblik wordt.voorde bewapo ning per jaar 4V-' milliard dollars uitgo geven, waarvan 60 pCt. door de Euro peesche landen, 20 pCt. cloor de Ver j eonigde Staten en 20 pCt. door do overige landen. De dwaze bewering, dat voorbereiding! tot den oorlog do beste politiek is om oorlogen te voorkomen, is geheel onjuist gebleken, zei Snovvden. Integendeel wor den door deze voorbereiding oorlogen out ketend, terwijl men bij internationale con ferenties steeds tot de macht zijn toe vlucht wenscht te nemen om zijn cistihonl door te zetten. In werkelijkheid heeft een oorlog nog nooit een oplossing gebracht en ook nooit den overwinnaar een gevoel van Veiligheid geschonken. E n g 01 a nd, en Rusland. Gisteren werden in het Lagerhuis ver scheidene vragen gesteld met betrekking tot de Russische propaganda, doch daardoor word geen nieuw licht over do zaak ver spreid, Henderson, do minister van bui- tenlandscho zaken, weigerde te antwoorden op do vraag, of do regeering van plan was te protcstcoren tegen de vervolging der godsdienstbclijders. Tiet R us sis cb—Chinees ch conflict. Het Chineeschc département van b'uiten- hmdscho zaken verklaart, dat de Chinee sclie gevolmachtigde Tsai van de Cen trale regeering to Nanking uitsluitend de opdracht had ontvangen om do onrni' Idel- lijke geschilpunten bij te leggen en oen latere formeelo conferentie tusscben do ge delegeerden van beide landen vooi; te be reiden. In het verdrag van Chabarowsk) blijken echter ook andere punten dan het conflict nopens dan löosterspoorweg be handeld en opgelost te zijn. De Chinecsclio gevolmachtigde Tsai was liiertoe niet be voegd en heeft dus zijn volmacht over schreden. Do Chineesdie regeenng blijft dientenge volge wol bereid eeti gevolmaditigdo naar Aioskou te zenden om do kwestie van den 'Ooslerspoorweg definitief te regelen, maar als do Russische regeering ook over vra gen van handelsverkeer en andere alge ineene punten, wil onderhandelen, dan moet zij een gevolmaditigdo naar Nanking zon den met wien de nationale regeering dan volgaarne van gedachten zal wisselen. Politieke aanslag. De Mcbsagoro meldt, dat gistei avond een tot nu toe niet opgehelderde aanslag heeft plaats gevonden op het redacüebu- reau van de Popoio di Triesti, te Triest. Te 10 minuten voor 11 vond op de eerste verdieping een hevige ontploffing plaats, waardoor 4 personen werden gewond, en materieele-schade werd aangeridht. Er ver sdienen spoedig autoriteiten en de brand weer om de puinhoopen op te ruimen. Men vermoedt dat de explosie is veroorzaakt daar middel van een grooten granaat. Om trent do daders verkeert men nog in hot onzekere, maar de AIe»sagero schrijft, dat men, vermoedt, dat men hier te doen heeft met een daad van terreur vau de Orjoena, de bekende rationalistische Zuid-Slavische organisatie. Alexico on Rusland. Alexicaansefho agenten van don geheimen dienst, hebben te Alexioo een inval gedaan in de Russische legatie. Zij hebben er allo papieren, van deu vertrokken Ru-sisehon ge zant nauwkeurig doorzocht. Een bediende werd gearresteerd. De gezant zelf weid 3 uren lang te Vera Cruz vaistgehondeii. De diplomatieke zegels van zijn koffers weiden verbro ken en de politie heeft vorschodeno pa pieren in beslaig gepornen. BMNENLAND. gaan klappen. Mijnheel' Grisson staat er nu op, dat u vanmiddag met den trein van vier uur uit Parijs vertrekt." Hoofdschuddend verklaarde ik „Dien pak ik niet meer. Hot is al half vier." „Ik houd iutusschen vol, dat u het moot doen en dat u het kaïn. Ik lieb mij do vrijheid veroorloofd 0111 uit uw naam aan den bediende te telefoineoren uw kleeren in te pakken. Uw bagage ligt reeds iin dc hal en er staat een taxi gereed orn u naar het station to brengen." tik wildo togen dezo eigenmachtigheid protesteeren, rnaor opnieuw onderging Louis' houding veramleriimg. „Kapitein Rothorby," zeide hij, ,/nujn vrienden en ik helpen u wellicht uit zeer ernstige moeilijkheden. Vergeef mij, dat ilc u daaraan herinner, maar wij achten hot niot gepast, dat u met ons in discus- sio treedt over de door ons to nomen maatregelen." Louis had gelijk, Er waren zelfs moer redenen dan hij wist, waarom het voor mij gou'onscht ,was Parijs to verlaten. „Ga je mot mij mee?" vroeg ik. „Ik steek met do nachtboot over. Ik ben nog iniot klaar met do zaak, waar voor ik gekomen ben. Ik moot nog een en andor koopon." Ik moest oven glimlachen, terwijl ik ant woordde „Ik had zoowaar jobetrekking vor- goten!" Ik ging bet hotel birinen on betaalde mijn rekening. Louis bracht mij haar hot sta- Oost-InilIS. Geen port verlaging. Bataviai. 'Wegens do vermindering van do jaarlijksche inkomsten van. den P. T. T.-dienst tot een bedrag van bijna 800.000 gulden, acht do regeering de verlaging van het brief-porto tot op 10 cent niet mogelijk. Het volgen van do tariefsverla gingen in Nederland is niet mogelijk. Aan verdere verlaging van liet drukwerktarief kan niet worden gedacht; evenmin aan verlaging van liet aamteekenrecht. lïoopen op albetaling. Do minister van justitie zal Zaterdag 22 dezer de commissie installeoren aan welke is opgedragen te onderzoeken, of en zoo ja, op welke wijze de overeenkomsten van koop en verkoop op afbetaling bij de wet moeten worden gorogeld. De AVeesinrichting Huisduinen, gemeonto Den Helder (inrichting ter verzorging van weezen, onverzorgde ein voogdijkinderen), heeft van den Prins der Nederlanden, als blijk van belangstelling in het werk der inrichting, een bijdiage voor den bouw vau een nieuw jongenshuis ontvangen. tion. on zorgde voor de insclirijviing van mijn bagage. Ver volgens zorgde hij, dat Ik de voor mij gereserveerde plaats vond, waarop ik mijn reisdeken oa mijn lectuur legde. Daarna stapte ik weer uit en dren telde met hem over het perron. „Ik hoop, dat mijnheer een aangename reis ziu hebben en prettig gezelschap," zeide hij. Ik wierp een blik in eön coupé, die wij juist voorbij gingen en het was wel toevallig, dat op liet oogenblik, dat hij die woorden zeide, mijn oogen blikten in die van liet meisje, wier gelaat mij in do laatsto dagen telkens voor den geest had gezweefd. Tegenover haar zat de grijsgcbnaide De- lora, blijkbaar reeds verdiept in een ro man. Allo plaatsen in do coupé waren belegd met hun pakjes, valiezen, kussens, een groot juweelonkistje, hoeken, papieren, bloomen en oen doos mot chocolade. Ik wendde mij lot Louis met de op merking: „Ilc zio al weer bekenden. Wat is do wereld toch klein I" Wij liepen weer een eindje. 'Dm do oeu of andere reden scheen Louis m(j een bectjo zenuwachtig toe. llij keek naar de klok eu staarde naar do in den trein stap pende reizigers met een bijna buitenge wono belangstelling, Toen zei lüj plotse ling; „Alijnheor, ik: zou u hog graag iets vragen voor da troin vertrekt." „Er zijn heel wat vragen, dio ik jou zou wiHon doen," antwoordde ik. „Alaar ik houd zo voor hot oogenblik terug. Ga maar voort." GEMENGD NIEUWS. Een Salomo gevraagd. Wc lezen in do N.R.C.: Op oen van do xrehti-ebureaux te Rotter dam, verschonen Zaterdagmiddag twee jon gen», een loopjongen van 16 jaar en eeri slagersknecht van 14 jaar. Deze bad een blauw oog. Zij zeiden dat zij de geschie denis nu maar eens uitgemaakt wilden zien on zij daarom hel oordeel van den dionst- iloenden inspecteur kwamen inroepen. Uit hun, eenigszins verwarde verhalen bleek het volgende: 1 Do slagersknecht had bij! oen geopende straatdeur staan praten met 'n dienstmeisje. Jo moet niet kletsen onder je werk, hoeft de inspecteur corrigeorend gainter rumpeead. 't Is welles,* hafcl daarop de slager 111 deu dop geantwooid, want de mevrouw van die dienstbode was slecht van betalen en de baas had gezegd, dat hij nu wel eens centen wikle zien. Daarom had hij druk staan argumentoe- reu. Tijdens dit onderhoud was een tol van 'n kleinen jongen tegen de ruit van de wo ning van de mevrouw van liet dienstmeisje gevlogen. Om hij haar een goede beurt ie maken en haar milder te stemmen, was de jeugdige slager den kwajongen nagerend on had hem ah straf voor het roekdoozo tollen een draai om de ooren gegeven. Juist c(p dit oogenblik was de loopjon gen om d-ear hoek van de straal gekomen 011 deze had iu eeu opwelling van ridderlijk heid partij gekozen voor den kleinen jongen 0(11 den slagersjongen paidces een blauw oog gestompt. Eu nu waren beiden naar het bureau gegaan, om te vragen, of dat nu mocht of.niet, 1 Het antwoord was niet zoo heel eenvou dig te geven, want al is het waar dat men geen eigen rechtertje mag spelen, het geven van een oiorvij' aan straatschendende jeugd kan dikwijls beter helpen, dan'n vermanend waard van een agent, die in den regel toch niet bij straatschenderijen tegen wooidig is, en een krachtiger optreden van het publiek tegen het -euvel 'van straatschenderij- en van dalisme zou mogelijk de taak van de politie kunnen verlichten. Alaar officieel mag het n,u eenmaal niet. Do inspecteur had evenwel ervaring in het weghelpen van publiek, dat dikwijls met do onmogelijkste vragen kan komen. Hij zette een heel geloerd gezicht en sprak over de verdediging van andermans lijf, goed en eerbaarheid, tegen oogenblikkelijlke, wederrechtelijke aanranding, art. zooveel, sub dit eu dat, ziooveelste alinea, letter x. Do jongen» snapten er niets van, hetgeen zij niet wilden bekennen,' zeiden dankbaar ,,o zoo" en verdwenen. Beslag gelegd op een schip. Namens de rcedcrij Zaanstroom te Umui- den is voor f95.000 beslag gelegd op het Zweedsche stoomschip Johaim Sanne, dat Zaterdag naar zee zou vertrekken. Genoemd stoomschip werd begin Januari door eon der trailers van genoemde reo- denj binnengesleept. Over den borgtocht konden vertegenwoordigers van de fmiaaflf schappij en van assuradeuren van het Zwe-edsche stoomschip hot niets eens wor den, met het gevolg dat thans beslag is gelegd. Massa-verglftlging van bonden- Te Egmond aan Zee kwamen den laat stee tijd voortdurend vergiftigingsgevallea van honden voor. De dierenbescherming werd hierin go kond, welke eenige cadavers naar deRijks- seniminrichting ter onderzoeking opzond. Hier bleek, dat do magen der cadavers ar senicum bevatten. Aren neemt nu aan, dat de honden ver giftigd zijn door het oten van met arso- -nicum bestrooid voedsel, dat door de koddebeiers in het duin tot het tegengaan van stroopen wordt verspreid. „Ik zou graag willen weten, waar u het uur heeft doorgebracht tusscben het oogen bliek, dat u het Café Normandië verliet en dat waarop u het llitzhotel bereikte." Ik aarzelde oen oogenblik, maar goed .beschouwd, had ik geen enkele reden om mijn gangen geheim te houden. Het was misschien toch ook maar beter zooveel mogelijk moeilijkheden te vermijden. Ik ant woordde dus: „Nu, als jo dat zoo graag wilt weten: ik heb gevolg gegeven aan de afspraak met do dame met do turkooizen." Louis' bleeke gelaat scheen te betrekken en hij bromde: „Dat is mijn scliuld. Ik had ui niet alleen moeten laten gaan. U begrijpt niet, hoe het hier te Parijs toegaat. Als Bartot dat wist..." „Alaar Bartot weet hot," viel ik liom in do rede. Louis* gezicht was het aankijken waard. „Bartot kwam binnen, terwijl ik mot de dame zat te praten," verklaardo ik. „Dat zal tno 0011 tooneel gegeven heb ben," riep Louis opgewonden uit. „Heeft Harlot u gedreigd? Zijn er misschien ook nog klappen gevallen?" „Niets daarvan. Bartot hoeft een bootje een grooten mond opgezet en do dame zat daarbij haar handen to wringen, maar zij speelden hun rollen vrij slecht. Onder ons gezegd, Louis, ik heb zoo het idee, dat Bartot's verschijning niet uitsluitend aan het toeval was too te schrijven." (Wordt vervolgd). Dez« couraot vei schijnt dagslflk», mot tfr- joiiilni'Lig van Zon- «o Feestdagen. l'ajs per kwartaal I 2.—; franco per post f 250. l'uja por week: 15 cents. Ahon- dsilljko nummers 1 cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Adveitentiên voor het oerstvolgend num mer moeten vóór etf uur aan hot Bureau bezorgd zijn, 'e Zaterdags vóór uur. Een bepaalde plaats van advertentien wordt niet gewaarborgd. SCHIED&MSCHE COURANÏ Prfjs dor Adveitentiên: van 15 regels f 1.55; ledoie regel eieer f 0.30; in liet Zatordagnunmier 15 regols 1 l.bO, ieders regol meer £0.35. Iteolames f 0.75 por regel Incassokosten 5 ets.: postkwitanties 15cte 'l'arievon van advertentien bij abonnjmen: ryn aan bet Bureau veikrijgbaar Ongelijks worden tegen vooruitbetaling Kleme Advortontion opgenomen i i O 50 t/m 15 woordon, f O 75 t/nr 25 wooiden Elk woord meer 5 cent tot een maximum van 3'i woorden k De wecsiwtchtiiig Huisduinen.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1