PESSIMISME TE LONDEN. Dinsdag 25 Februari 1930 DE VERDWENEN DELORA. FILM-GLINSTERS. Hinderwet. Interc. Te!- No. 88103 en C86I7. 82sia Jaargang. No 19353 £8 BUREAUa lANOg WljsVeW ttóffl sflUöEtt RORfT. HPW», tmi. «OIO 3 M «8»T»'- Postrekening No. 53It Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschrevon en andere offici- eele af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Buigemoester en Wethouders van. Sdtia- dam hebben bij hun besluit van 21 Fe bruari 1930 vergunning verleend aan: 1. C. F. M. SCHREIJ, tot uitbreiding van de waseh- en strijkinridhtmg in liet pand Beterstraat 50, kadaster Sectie li, no 3122, met een stoommachine van 6 P.K. en oen stoomketel van 10 M2, ver vv armirig-oppetvlak, drijvende oen stoom- mangel en een wasch mach ine zulks met verwijdering van een lagodrukstoomkeiel en een mangel. 2. F. G. VAN TIENEN, tot uitbreiding van de brood- en, banketbakkerij in hel pand Singel 216, kadaster Sectie I, no. 2-179, mot 2 eleetromotoren van elk H/2 P.K., drijvende oen, ideegrnachine en een ainandidwrijPiitaohinc-, 3. GRBR. BARKER,, tot uitbreiding van de grofsmederij, reparatie- en constructie- werkplaats in het pand Hagasiraat 71, ka daster Sectio L, no 1629/ met een electro motor van i/i P.K., drijvende een boorma- dhine, en met 2 werkhamioen op de over dekte plaats aohter genoemd pand. 4. G. A. DE WINTER, tot uitbreiding van de stoom-, wasdk- en strijkinriehtmg in hot pand Wee [molenstraat 18, kadaster Sectie C, no. 1265, met een stoommachine van 30 P.Iv. en een stoomketel van 75 AI2 verwarming-oppervlak, zulks ter vervanging van oen stoommachine van 8 P.K, een stoomketel van 20 M2. verwarm in gsopp er vlak en eon electromotor van 10 P.K. Schiedam, 25 Februari 1930. 2521 57 1 BUITENLAND. Dreigend fiasco der vlootconferentie. De conferentie is dood. Bemanteling van de mislukking. Spanninj door den toestand in Frankrijk. De Londerbtilio vlootöanferentio, van wier welslagen de ontwapening to land af-i hangt, dreigt een fiasco te worden. j De Franscho vlooteLseh.cn, die allerminst, op beperking van bewapening gericht lijken} doch veel meer op een wedstrijd in be wapening met Engeland, dreigen de canfe-j rentie te Lorpedeeren. Wel zon Frank-! krijfc tot vermindering bareid zajn, maar, dan zou het nieuwe veiiighoidsvendragan willen hebben, waartoe evenwel Amerika; allerminst geneigd is. Zooals de zaken nu staan door de Fran schö eisdion, komt er van vlSotbeperking niets en Amerika en Engeland, die hun -vloot wel een tikje wiljlen inkrimpen om daardoor goedkooper uit te zijn en toch oppermachtig door de gebjke inkrimping der andere vloten, zien hun plannen mis lukken. Frankrijk stelt hooge eisdien en vraagt veiligheid voor alles. Is het wonder? Frankrijk bijt weer voor Euro pa het spit af Het tracht een wig to steken tusschen de Engelsoh-Amerikaansrihe toe nadering, (die de grondslag van de vloot conferentie is) en waardoor Europa den rug wordt toegekeerd. Frankrijk verkeert in een ongunstige positie. Het gaat zijn bondgenoot, Engeland, verliezen, die zich liever vastklampt aan het meer voordeel biedende Amerika. utu-söhen wordt Frank rijk bedreigt door het oorlogszuchtige Italië en de reizen van Sehober, den Oostenrijk- schen bondskanselier naar Rome, waar een vriendschapsverdrag met Italië werd geslo ten en naar Berlijn, waar luj Zaterdag aller hartelijkst werd ontvangen, die reizen doen weer dezelfde groepeering zien als vroeger tegen Frankrijk werd gevormd. Daarom wil Frankrijk steeds meer veilig heid en waarborgen, als gevolg waarvan de conferentie nu dreigt te mislukken. „De conferentie is dood", beweert de medewerker van de Daily Express en hij verwacht, dat de conferentie binnenkort uiteen zal gaan. Er ging gisteren zelfs een sterker ge rucht, dat do conferentie verdaagd zou worden tot 1935. Dit teekent de pessimistische verwach tingen, die men thans van de vlootconfe rentie heeft. Want het bericht is' wat on waarschijnlijk, daar er volgend jaar een nieuwe overeenkomst moet worden gemaakt inzake de linieschepen, op welk punt men ook wel tot overeenstemming kan kamen. Er zijn moer van die ondergeschikte pun ten, waarop de vlootconferentie zich met succes kan werpen en die dan zullen moe- Door E. PHIMPS OPPENHELM, Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 25) „Do plat du jour," merkte hij op, „is vandaag voorliet folijlk. Mijnheer moothemi bepaald bestollen. Als men oen paar da gen genoten hoeft van do Franscho keu ken," ging hij voort, „dan is oen eenvou dige Engelsche schotel soms een ware lekkernij." jJWel verplicht, Louis," antwoordde ik. „Maar dool mij eons mede, wat cr van den heer Del run is geworden." Mp plotselinge aanval werd gepareerd met hot gemak van een volleerd meester, tenzij hg waarheid sprak. „Do heor Delora?" herhaalde liij „Lo* S£°d die dan niet hier met z.ijn nichtje? ™b al naar zo uitgekeken, tegen dat «o lunchtijd aanbrak," Wij'n nichtje is hier, maar do heor De lera ia weggebleven," Louis deed toon iets wat ik hom vroo- Pwr e°eh daarna heb zien doen, li'ij liet 'eta vallen dat hij in do hand hield. Hoi «as niot moor dan oen vvyinkaart on lig «oog zich om hot papier op to rapen met een woord van verontschuldiging, MaaT Ik zag duidelijk, dat, toen hij woor roclitop ten dienen om het groote fiasco te be mantelen. Intusschem verkeert men in Londen in spanning of vandaag de nieuwe Fransche regeering met een voldoende meerderheid, der Kamer bevestigd zal worden. Stel dat do nieuwe regoering valt, zal men dan in Londen nog langer (en hóè lang?) kunnen waditen? Komt dat met de' waardigheid der andere delegaties over oen? Voor den Amerikaanschen afgevaar digde zou het heel pijnlijk zijn. Amerika komt niet spoedig naar Europa en als dan oen minister ina anderhalve maand in Europa te hebben vertoefd, met leego han den terugkomt, zal dat niet erg krijgs haftig kunnen geschieden. Zoo verkeert men thans in spanning of de nieuwe Franscho regeering een meerder heid krijgt. De nieuwe Fransche regeering. Do regeeringsverklaring, waarmede het kabinet Chautemps voor de Kamer zal verschijnen, zal vrij kort zijn. Allereerst zal op den eisch gewezen worden, dat de Karner zeer spoedig"de begrooting voor 1930 zal afhandelen. De regeoring sluit zich voor het grootste deel bij de voorstellen van de financieele Kamercommissie aan, die volgens haar het evenwidit op de be- grooting in het geheel niet hoeven te ver storen. Het crediet voor pensioenen aan oud strijders op hun 50ste levensjaar zal wor den toegestaan. Het kostelooze onderwijs zal uitgebreid worden en do nieuwe so ciale verzekeringswet wordt van het kabi- net-Tardieu overgenomen, met de verplidi- ting, dat zij 1 Juli in werking zal tre den. Do onderhandelingen te Londen on Genève zal de regeering met den vasten wil voortzetten, oun de vredespolitiek te volgen, waarvoor de repuhlikeinsche minj derheid steeds is opgekomen. Voorts zaJ de Tatificatio der Hajagsche overeenkom- sten voorgesteld worden. Do groep der links-republikeinen, waar toe Tardieu behoort, heeft mei algeineene stemmen besloten haar steun aan het ka binet-Chautemps to weigeren. Chautempis naar de vlootconferentie. Uit Parijs wordt gemelddat min.-pros. Chautemps zelf leider op de vlootoonfö- rentie te Londen zal worden. De delegatie stond, do inspanning van het bukken geen kleur naar Ziju gelaat luid gejaagd, maar juist allo kleur van zijn wangen had doen vord wijnen. „Wou u zeggen, dat de heer Delora. ergens elders zijn intrek genomen hoeft?" Ik schudde ontkennend hot hoofd, en zei „Van Folkestone af hebben z\j met mij in dezelfde coupé geroisd. Op het Charing Cross Station is do heor Delora, dio deer lijk van zeeziekto te lijden bad gehad en blijkbaar zeer zenuwachtig en weinig op z.ijn gemak was, uit don trein gespron gen, eigenlijk nog voor deze goed stil stond on is in een hansoni gekropen om zich naar dit hotel to begeven. Wij liad- den afgesproken, dat ik de zorg voor zijn nichtje op mij zou nemen, m hom zou volgen. Toon wij hier aankwamen, was hij er nog niet en hij is daarna ook 'niot vorschenon. Ik heb daarovm zijn nichtje gesproken en zij heeft mij verzekerd, dat zij er zelfs geen idee van had, waar hy kon zijn." Louis stond roorloos naast en ver- klaardo: „Dat is een allerwonderlijkste ge beurtenis, mijnheer." „Zoo iets vreemds is mij in mijn loven nog niot overkomen," voegde ik er aan toe. „Mijnheer stolt natuurlijk hot hoogste belang In Cle zaak. U hoeft met hen ge reisd, u hoeft laten merken, dat u do schoonheid van hot jongo moisjo bewoh- bestaat voorts uit Briand, Sarraut, den mi nister van marine, dr. Inmoureux, den mi nister van koloniën. Briand en Sarraut zullen Parijs Woens dag verlaten, terwijl Qhautompfr, eerst de volgende week vertrekt. .Baldwin en do Inieuw-o part ijs In oen interview hooft Baldwin, do lei- dor van de Engelsche conservatieve partij', verklaard dat vrijliandel tusschen de ver schillende doelen des rijks oen voorloopig onuitvoerbaar ideaal is, omdat do domi nions er zioli tegen verzetten. Als do nieuwe Vereemigde Itijkspartij eetn politiek organisme vormt en steun weet te vorkrij gen onder de kiezers zal hot gevolg een, splitsing in de conservatieve partij zajn, waardoor de socialisten een olstrêkiemeer derheid in het parlement zullen verkrijgen. De Russische handels- po 1 i t i ok. Naar verluidt, heeft een groot deel der ambtenaren der sovjet-handelsorganisatie te Londen, de Arcos, opdracht gekregen de loopende werkzaamheden te beëindigen en naar Rusland terug te keeren. De Russisch-Britsche handelskamer deelt hieromtrent mede, dat deze verandering in verhand staat met een wijziging der Russische handelspolitiek. De werkzaalmj- heden van instellingen als de Arcos krij gen een geheer ander karakter, aangezien het door deze instellingen verrichte werk voortaan uit Moskou zelf geregeld wordt. Tegen de kerkvervolging in Rusland. Do oproep van den paus tegen do kerk vervolgingen in Rusland heeft in Italië zeer veel weerklank gevonden. Alen rekent dan ook op zeer groote belangstelling voor do verzoeningsmis, welke de paus op 19 Maart a.s. in do St. Pieterskerk zal celobreeren. Iteeds thans zijn verschei dene pelgrimstochten naar Rome aange- komen. Deze protestbeweging wordt onge twijfeld een der belangrijkste gebourtonisr sen van het pauselijk jubeljaar. Do meeste bisschoppen hebben bepaald, dat tijdens de mis te Rome allo Hokken in hun diocees moeten luiden, tor vervanging van de klok ken, die in Rusland zijn vernietigd. Ilubio weer hersteld. Do president van Mexico Ortez Rubio, heeft na dc|n aanslag op zijn leven, giste ren zijn functies hervat Revolutie in San Domingo. Uit New-York wordt gemeld, dat in het Noorden van do republiek San Domingo in verband met do komende verkiezingen een revolutie is uitgebroken. Do president van de republiek, Vasquez, heeft het opper bevel over de der regeering trouw geble ven troepen op zich genomen. Het zou den revolutionairen reeds gelakt zijn de vesting Santiago, watarin president Vasquez en vice-president Alfonseca bescherming zouden hebben gezocht, te veroveren. Van daaruit zouden de revolutionairen naar het Zuiden zijn getrokken en thans zou den zij opmarcheeren in de richting van de hoofdstad Santo Domingo. De berichten van don Amerikaanschen gezant te Santo Domingo aan het staats departement te Washington, bevestigen den ernst van den toestand. Do familie van den president en van den vice-president der republiek habbeni in het Amerikaansehc gezantschap een toe vlucht gezocht. Naar verluidt, zal de Arno- rikaansche regeering, indien de toestand zich ernstig ontwikkelt, oorlogsschepen 'naar San Domingo zenden. BIMENLAm Koninklijke belangstelling. De Koningin en Prinses Juliana hebben Zondagmorgen na kerktijd oen bezoek ge bracht aan het Nederlandsdie Jeugdherstel lingsoord Hohes Licht, dat even buiten Oborstdorf ligt. Elk der kinderen kreeg een klein aandenken aan dit Vorstelijk Lezock De Prins heeft de vorige week, kort voor rijn vertrek, een bezoek aan Hohes Licht gebracht. derde en dus kan ik begrijpen, dat u do zaal; bijzonder interesseert." „Zoo sterk, Louis," verklaarde ik, ,da|t ik van plan ben alles te doen otn hot raadsel van Delora's verdwijning op te lossen. De heb niets omhanden en het zal mij afleiding bezorgen." Hoofdschuddend merkte Louis op: „Het is niet altijd geraden zich in andermans zaken to mengen. De verdwijning van don heor Delora is misschien niet zoo toeval lig als zo lijkt." „Wat wil je daarmee zoggen?" vroeg ik haastig. „Och niets, mijnheer," antwoordde Louis met oen schouderophalen, „hot was maar zoo'u opmerking in het algemeen. Wan neer iemand verdwijnt, datn is iedereen er als een haas by om te spreken van be drog, van moord en moor van dat moois Maar is dat nu werkelijk redelijk? Veelal is do man, die zoek is geraakt, verdwenen met zyn eigen goedvinden. Hg verdwijnt uit vreos voor dingen, dio hom zouden kunnen ovorkomon, dan wel omdat hijzelf or een bedoeling mee heeft." „Je zoudt dus willen zeggen, dat do verdwijning van Delora van vrijwilligon aard is?" Nogmaals zy*n schouders opliaJend, anl woorddo Louis: „Wie kan dat zeggen, nnjtuheer. Ik be weer niets. Ik heb niet anders gezegd, dan wat mon doorgaans in oen derge lijk goval opmerkt. E5n oogenblik, mijn- Delfland» Boezem. In December 1919 vroeg de gemeente Delft aan hot hoogheemraadschap Delfland vergunning tot het uitslaan van rioolwater op Delflands boezem, ten bohoevo van stadsuitbreidingen in den Wippoldor en den Voordijkshoomschen polder. Dijkgraaf en hoogheemraden lieten aan het gemeentebestuur van Delft weten, dat daartoe slechts tijdelijk en wel voor tan hoogste tien jaren vergunningen koudon worden voileend, aangezien het hoomlheom- raadscthap zich in de toekomst van den last der verontreiniging van zjjln boezem do-oir het Delf Lelie stadsvuil wensclhte te be vrijden. Dit werd aanleiding, dat het rioieerings vraagstuk te Delft nader onder do oogeai werd gezien, zoodat daarover in 1927 oen uitvoerig rapport verscheen van den dienst va u openbare werken, hetgeen sedert door den raad is aangenomen als grondslag voor do rioloering van de gemeente. De afvoer van het rioolwater zal daarbij geschieden naar Den Haag via het jaagpad langs den Delftschen Vliet, waarbij aan de Hoornbrug op het stajnriool te Rijfevvijk zal warden aangesloten. Alet de gemeente 's Gravenhago is hierover overeenstemming bereikt. Aangezien do door Delfland verleende vergunningen tot loozing vajn het rioolwater uit den Wippolder en uit don Vooïdijks- lxoonischen polder medio 1931 eindigen moet verwacht worden, dat liet af voorriool naar 's Giavenhage dan door Delft zal zijn voltooid. Door deze maatregelen zal de boezem, ook bij warm weer, bij voldoende vorver- sching ten naaste 'bij stankvrij wonden. „Ten naaste bij", aangezien de watorverversohig sterk afhankelijk is van de weersomstan digheden. Oogt-Imllë. De 1 andsmiddelen. Batavia. Ie landsmiddel-en hebben over 1929 opgebrachtf708 millioen tegen f731 millioen m 1928. De raming is met 24.6 mil lioen overschreden, door 'vermeerderde in komsten uit belastingen van f 13.2 millioen, ut monopolies van f5.2 millioon en uit andere middelen van f4.3 millioen, waar tegenover staat een vermindering van in komsten uit de producten van bijna f.' millioen. Het veer van Rozenburg op Maassluis. Zaterdag heeft de gemeente Den Biiel een openbare inschrijving geho-uden voo-r de exploitatie van het veer van Rozenburg op Maassluis, gedurende 6 achtereenvol gende j-aren, ingaande 1 Januari 1931. Er kwamen 4 biljetten in, namelijk van de Gore. SohroefctoombootmijL f 34.400, de ge meente Rozenburg f25000, de gemeente Alaassluis f14.980 en A. v. d. Sohuyt's Sioombootbedriff te Rotterdam f 14.400 pei jaar to betalen aan den exploitant. De beslissing wordt nader bekend ge maakt. Het Rokin. liet Rokin staat thans in het middelpunt van do belangstelling van eiken Amster dammer en ook van vele niet-Ainstemlam rners. Er is een strooming, die liet water tusschen Dam en Spui te Amsterdam wil dempen, anderen willen het behouden, maar dan beter verzorgd zien, zoodat het niet zoo vervuild. Gisteravond is een druk bezochte ver gadering in de kleine zaal van het Concert gebouw te Amsterdam gehouden, die be legd was door het Genootschap Ainsteloda- num, 'tKon. Oudheidkundig Genootschap de Vereeniging Hendrick te Keyser, den Bond Heemschut en de Maatschappij' Arti et Amicitiae. waarin als sprekers optraden prof. Brugmans, die de vergadering leidde, prof. ir. G. C. Six, architect Kok en de heer llenri Polak. Er werd een motie aangenomen, waarin men zich uitsprak tegen demping. Bij den gemeenteraad van Amsterdam rijn twee moties ingediend, één door de raadsleden Boekman en Baas om niet en een van liet raadslid Jan ter Haar Jr., cm wel tot demping over to gaan. „Hel hoofdbestuur der P. 'i'. T. heeft een ambtenaar belast mol de taak, het aantal gebruikers van de P. T. T. zoo groot mogelijk te doen worden, door de aandacht te vestigen op do faciliteiten, die het bedrijf ver leent". i 1 25 Fpbr. Zoo zal het dus binnen kort rijn: i I Manheer, daar is iemand, die u drin gend moot spreken. Laat rnijinhoer in de goede kamer en geef hem de Telegraaf, opdat lij zich zoolang vermako mot prof. van Werm-es- kerken en Henri Quasimir. Dan, na enkele minuten, een geestdrif tige begroeting: Alijnlieer, ik bon de acquisiteur van de Posterijen en Telegrafie. Het hooft onze aandacht getrokken, dat u sedert uw laatste reclame aan don Ontvanger der Belas tingen, ons niet meer met poststukken be gunstigd h-dbt. A lag is er in allo besahei- denheid uw aandacht op vestigen, dat er geen dienst is, dio met de P. T. T. concur reert? Een brief, Zaterdagochtend om 11 uur in Schiedam gepost, is reeds Alaan- dagmiddiag in Groningen, voor het luttele bedrag van 6 cerit, terwijl do reis alléén al Maar ik htib inderdaad op 't oogen- blik niets te schrijven. Alaar ook van de telegraaf maakt mijn- lieer geen gebruik. Hebt u wel eens be dacht, dat, waar de eerde 10 woorden 50 cent kosten, dus een dubbeltje par woord, elke volgende 5 woorden slechts 10 oant kosten, d.i. twee cent per woord, en elke 10 woorden boven de 50 zelfs maar een cent per woord! Een oent per woord, mijnheer! Wat is een cent! ©on cent is niets! Je doet hot voor de aardigheid! Denkt u eens aan do salarissen, die daar tegenover staan, aan de pensioenen, het onderhoud der postkantoren, de admini stratie Maar ik héb niemand iets te telegra- feeren Is het dan misschien iets voor u, ge drukte stukken per zeepost naar Oost- of West-Indië te sturen? 't Is 2'/o cent por 50 gram en u bewijd er don Staat eer, dienst mee! En denk u eens in: 5 K.G., dat is het gewicht van een baby, kunt u in rolvorm naar Indië verzenden voor 12'/si cent, leng te 75 c.AI,, middellijn 10. Denkt u eens nai, hoe lang zoo een reis duurt; dan moet u toegeven, dat do prijs werkelijk belachelijk laag isl 1 - Ik geef het toe, maar ik veraend nooit babies in rolvorm. Mijinheer schertst, maar mijnheer kent vermoedelijk de tarieven voor monstar- expressezendingon in het grensverkeer nog niet Goede man, geef mij één van l1// want er gaat van de week een oud-collega van me trouwen, dat is waar ook, en laten wij als goede vrienden scheiden Hij heeft me heusdi op een idee gebracht, ik zie er toch wol wat in, in dat nieuwe acquis itie-systeem Lnlt.-generaal G. C E. van Baaien Op 66-jaxigen leeftijd is te 's-Giaven- hage overleden de gopens. luitenant-gene raal G. C. E. van Daalen, oud-commandant van het leger in Ned.-Indié en oud-gou verneur van Atjéh. De heer Van Daalen was nog uit de school van generaal Van Heutz, onder wien hij in Atjeh gediend 'hoeft en wiens op volger hij werd een jaar nadat deze zijn functie als gouverneur van Atjeh had neer gelegd. Op 26-jarigen leeftijd weid de thans overledene reeds ridder in de ADlitairo Wil lemsorde 4o klasse; in 1904 werd hem het commandeurskruis toegekend. In 1914 verkreeg luit.-generaal Van Daa len op zijn verzoek eervol ontslag als leger commandant De verassohiug van het stoffelijk over schot zal morgenmiddag op Westerveld plaats hebben. heer.," Ily vloog weg turn een paar nieuwe gas ten te verwelkomen, bracht hen naar hun tafel, stelde liun lunch samen, liep een paar maal door do zaal, hier en daar oven stilstaande om een buiging voor een klant te maken, om te zien of do schotels tij dig werden aangobracht, om een of an deio fout in de bediening te herstellen. Terwijl mijn oogon hem volgden, look het my wel alsof hij hondordorioi dingen had in orde gebracht, alvorens liij weer bij nuj terugkeerde. Alaar hot duurde inder daad slechts enkele oogenbltkken of hij stond weer voor mijn tafel, met een kalm gelaat toeziende hoe ik werd be diend, Toen wij weer oen oogenblik alleetn wa ren. boog Louis zich oen weinig over mijn tafel en zeido glimlachend„Mijnheer stelt heel veel belang in do verdwijning van een kennis, eon mynheer, dien lsy in den irein heeft ontmoet, maar hy vraagt niet naar dingen, waarbij- hg namvor is betrok ken." „Jo doelt zeker op Tapilow," merkte ik haastig op. Louts knikte bevestigend, en vorvolgdo; „Tapilow ligt in een ziekenhuis en wordt beter. Alaar by zal zijn loven lang mank blyven on zyu leven lang zal een lidtee- kon, van zyn, voorhoofd naar zijn mond loopend, zyn gelaat ontsieren." Ik knipte peinzend on morkto op: „Dat is misschien nog wol de boste tuchti- ging- Ik meende, dat er iets van bewondering sprak uit Louis' grysgroene oogen. „Mijnheer is een moedig mensch," pre velde hij. „Waarom ooik niot," antwoordde ik. „Wij bezitten allomaal oen zekere dosis philo- sophio, niot waar? Het was onvermydelijk, dat als die man en ik elkaar zouden ont moeten, ik zou trachten hem te vermoor den. Ik beschikte dien avond niet over een wapen en ik pakte hom eenvoudig met myn handen beet. Alaar jo weet wat er verder is gebeurd. Was hij vermoord, dan zon ik er voor hebben moeten boeten. Het was een waag, maar je zult my toe geven, dat ik dien moest aanvaarden. Het gebeurde was onvennijdolyk. Het kwaad, dat hg aan iemand, dio mg zeer na aam het hart ging, had. berokkend, was te ern stig, te afschuwelijk, dan dat het ongestraft mocht blyven." „Maar als hy beter wordt," morkto Louis met nadruk op, „dan hoeft u oen vyajnd meer in do wereld." „Een groot man, Louis, hooft eens ver klaard, dat iemands vijanden hot zout zijns levens zyn. Iemands vrienden kunnen hem vervelen, maar zijn vijanden geven geul en kleur aan zyn loven." Weer werd Louis .weggeroepen, Ik at mijn lunch en genoot van myn wyn, dio do deugd had niet duim en toch lekker to zyn. (TPordf vervolgd}. 1 Dob contant voiactiUot dagelpa, set wfc. mnfetWÏ 'ion- eo fc'eestdagSD. 1'iui por kwartaal I 2,—; franco per pout t25(j Prijs per week 15 cents. Afton- dsiluke nummers 4 cents. Abonnementen „orden dageips aangouonieu A 1 verten I iet) voor hot eerstvolgend num mer moetan tdór elt uur aan het Unroau betorgd rijn. ZaMalog» vóór uur. I_ heu bepaald» plaata van advertentien ïoidl* met gewaarborgd. a dor Adverlontiënun 1—5 regoU ...j lerleio regel meer f .30j in1 hot Zatardagnummer 1—5 regola i l.M), iedere regel meer tO. W. Reclames f 0.7* per regel Ineaesokosten 5 ote. poatkwilantiea 15 ots r Tarieven van advortontifen uy ahonuen.oen rijn aan het liureau verkrptmar DagelpSs worden togen vooruitbetaling Kleine Adveiteutieo opgenomen 0 50 t/m 15woardon, f0 75 t/m25 woorden Elk woord meer 5 cent tot oen maximum van 30 woo-deu

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1