UIT DE TWEEDE Ér DE VERDWENEN DELORA. ©emenöd mmwi -El- Nog steeds hield de Indische begroo ting do Kamer bezig. In vele jaren is deze begroeting niet op zoo uitvoerige wijze behandeld; men moet teruggaan tot 1913, toen. minister Pieijto optrad, om to vinden, dat de duur der behandeling nog langer is geweest dan thans het geval is. Vier volle weken gingen er toen mee om en wij zijn nu, reeds aan liet eind der derde week gekomen. Deze lange duur vindt zijn oorzaak wel voor een goed doel in het woder-optreden van den hoer de Graaf! als minister. Dp meer vooruitstrevende elementen in de ko loniale politiële zien in dezen minister den reactionairen bewindsman, bij wicti de vrij- heidsveiiangens beelemaa',1 niet veilig zijn. Hen heeft hem daarom eens flink aan den tand gevoeld en hem willen pres sen om eens duidelijk te zoggen, wat zijn onmiddellijke plannen ten aanzien van In die zijn. Zeker onderdeel der begrooting is zeer grondig behandeld en tal v.ui leden, die anders geen deel nomen aan de behande ling van deze begroeting, lieten nu hun licht schijnen: behalve de Indische spe cialiteiten, waren tekens anderen aan hot woord; specialiteiten op een bepaald ge bied voor Nederland. Bij Landbouw was de boer Lovink ongetwijfeld wel specia liteit. Voor de kleinere landbouwers kwam hij op; bun beteekems voor de inlandsche welvaart is groot en do Regeering mag nog wel meer voor hen doen. Verschillende sprekers hebben hun erkentelijkheid geuit voor het vele, dat dit departement in zijn 25-jarig bestaan lieeft tot stand gebracht. Hen ziet in de bevordering van den land bouw één der beste afweermiddelen tegen communistische agitatie. Er is tweeërlei soort landbouw, n.l. die, welke zich toelegt op de cultuur van voedingsgewassen en die, weLko voor de export-industrie werkt. Do tweede soort is riskant, omdat de prijzen op do wereld markt aan groote schommelingen onder hevig zijn en de inlandsche bevolking dat niet kan dragen. In de cere Ie plaats dient dus gestreefd naar' da bevordering va'n de eerste soort, waarvoor de Regeering haar best dcet door verbetering van het onderwijs,, de uitbrei ding van den landbbnw-voorlichtingsüenst en de bevordering van het credietwezen. |Over de Idaden Her Regeering was men tevreden behalve dan de bëroeps-öntevre-' dene Wijnkoop. Naast de welvaarlsbélangen bleek er in' de Kamer aandacht voor bot natuurschoon, in Indié. Het 'nadruk drongen mevr. Van Itallie en de heer Beniner een zeer merkwaardige combi natie aan op be scherming van uit stervende diersoorten evenals orangcotalns, olifanten, tenz. De Mi nister is krachtig voor een dusdanige bescherminghij heeft reeds uitvoer verboden voor deze Mevr. H. W. B. van Itallie-Van Embden dieren uitgevaardigd, beperkt de jacht er op en streeft naar een internationale regeling waarbij de landen uitvoerverboden, zullen uitvaardigen. Tevreden was men alhoewel natuurlijk niet voldaan over hetgeen do Indische Re. geering doet voor den aanleg van wegen. Hen wenseht daar te lande ook de instelling van een Wegenfonds, waarin gestort zal worden de opbrengst der benzinedeveiantie boven een bepaald bedrag en eventueel de opbrengst van een. motor-verkeer-belasting. De Minister gevoelt wel voor zoo'n fonds, dat wat meer regelmaat geeft voor de gel den die men kan uitgeven voor dit speciale doel. (Op enkele kleinere pnlntjes is do aan dacht gevestigd O'.a op de censuur die men tegenover sommige boekon uitoefent, liet merkwaardige is, dat sommige boeken niet worden toegelaten, maar dat zij' in advertenties der dagbladen te koop wor den aangeboden, [liet gaaL wel eens al te er wat men met deze censuur toepast. Itet boekje van Tabrani, bijvoorbeeld, getiteld (Ons Wapen, in Nederland uitgegeven, weid aanvankelijk 'niet toegelaten, lioewel bet in tal van Indische bladen redds uitvoerig besproken is. |llet is oen zeer önschuldi'g boekje en liet is tenslotte toegelaten. Op dit punt moeten zoo min mogelijk fouten worden gemaakt bij de beoordeeling, want die fouten zijn altijd weer koren op den molen van bepaalde groepen. liet laatste hoofdstuk der begroo! ing beeft weinig debat uitgelokt, onulat spoedig de gelegenheid daartoe zich zal herhalen. Hot is de aldecling defensie en marine. Nu de Indische Regeering haar aanvanke lijk bij nota van wijziging ingediende voor stellen hetrcffende den houw van een der den kruiser en de maritieme verilediging der oliehavons Tarakan en Cahklpapan heelt veranderd in ©dn suppletoire h'egrootmg, die aan den Volksraad is voorgelegd; komt de ganscho verdediging van Indie straks ook in de Kamer woei' aan de orde. Inmiddels hehben enkele leden even hun standpunt bepaald ten aanzien van de defensie in het algemeen. De heoren Joekes en Cra mer zijn tegen een oorlogsmacht, al willen zij een bepaalde macht behouden, die voor de handhaving van orde en rust dient. De Minister liet dit punt varen, omdat ieder woord natuurlijk onmiddellijk verzet zou uitlokken. Tegenover deze korte ver klaringen van de ontwapenaars hébben eenige andere leden hun opvatting geuit, waarbij eenige onderdeden ter sprak© kwa men. Do Minister deelde naar aanleiding daarvan mede, dat hij zal trachten de op^ leiding voor het vliegwezen in Indie zelf te bevorderen door uitbreiding te geven aan het vliegkamp Morokram'bangan De begrooting is nu afgehandeld. Het slot was heel wat vreedzamer dan het begin en het zou ons niet verwonderen) als zelfs de uitersten ter linkerzijde niet geheel ontevreden zij'n oVer het Verloop. De Regeering geeft het tempo aan voor de ontwikkeling, die toch in ieder geval voor- loopig gaat in de richting die od' zij1 wen- schen in te slaan. Een korte, maar niet van be'ang ont- bloote discussie werd gevoerd naar aanlei ding van 'm eenvoudig ontwerp tot veidie- 'ping van de haven teVlissingen. Ze gold de kwestie der loodsgelden voor die haren. De Belgische loodsgelden zijn tengevolge van de waardevermindering Van den Bel gischen franc tot een zevende van de Hol- landsche gedaald. De Belgische Regeering heeft dit onrecht wel al gevoeld, maar het is nog steeds niet gelukt een overeen komst te sluiten. Eenzijdig voor Wissin gen de Nederlanidsche loodsgelden te ver lagen. gaat niet aan tegenover andere Ne- derlandsche havens. Hier is dus een puzzle ontstaan; do Minister van Waterstaat zal nog eens duchtig praten met zijn collega's van financien en defensie. In afwachting daarvan keurde die Kamer het ontwerp goed, al voelen vele leden er niet veel voor, omdat zij heel weinig vertrouwen in het slagen van deze liaven hehhen. De door de VolkenbondSvergaldoring vast- Door E. PHILIPS OPPENHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. Hoofdstuk XIX. In mijn kamer gekomen, verwisselde ik mijn rok voor een huisjasje en mijn ver lakte schoenen voor een paar pantoffels, ïk ontdekte toen eensklaps,dat ik geen sigaretten meer had. Ik keek naar de pen dule. Het was pas liall elf. lie had dus nog altijd een half uur voor mij'. Ik deed mijn kamer op slot en hegaf mij met de lift naar de vestibule. Mijn vriend de hotelportier stond achter zijn lessenaar te soezen, .„Kun je niet een jongen naar liet café zenden, om Louis te vragen, mij een doosje sigaretten als ik altijd rook te verschaf fen?" „Met alle genoegen, mijnheer," ant woordde de man, „maar Louis is er op het oogenblik niet. Denkei'jk zal wel een der anderen weten, welke sigaretten u, ge- non is." „is hij er niet?" vroeg ik, naar de klok kiikende. „Dan is hij1 toch wel vroeger dan gewoonlijk uitgegaaln." „Neen, hij is den geheelten avond af wezig," antwoordde de portier. „De tweede maitre d'heitel heeft het mij zelf ge zegd." „Den heelen avoind niet? Wil dat zeggen, dat Louis een vrijen avond heeft?" gestelde algemeeno acte ndpehs de Vreed zame regeling 'van internationale gacchitlen, bevat vier hoofdstukken, maar do Nailer- landscbe regeering stolt 'Voor afleon do hoofdstukken I, II en IV te aanvaarden. Hel eerste hoofdstuk regelt de procedure van verzoening in geval Vim een geschil, liet tweede geeft ©en rechterlijk e on scheids rechterlijke regeling voor redhtsiges'chillen, liet derde een scheidsrechterlijke regeling voor hehmgengesciliillon, het vierde eenige algemeeno bepalingen. Het dertle wees de llegeering af, omdat ha,ai' dit te ver gaal en It.i. weinig belaingen'gcsolhilldn Voorko men, waiarhij partijen zich niet op een iccht beroepen en die dus niettot de rechts geschillen belhooren. Z'ijln liet echter wel belnngengcscihilliem, dan zullen da rechters uitspraak doen piet naar een rechtsgrond, maar naar een subjefclieV© Opvatting. Men kan den aard dier geschillen niet over zien en daarom Wil do RegeCring de kat nog oen,s uit dön boom kijken. In dozo juridische kwestie standen de meeningen tegenover elkaar, maar zonder veel argumenten. De voorstanders van aan vaarding van hot dorde 'hoofdstak, do he© ran Jaokes en Vliegen zien geen gevaar; de tegenstanders wel, omdat z-ijl niet pre cies weten, Wakara au ztoo Zijn. In zooverre staan de tegenstanders sterk, dat do ge schillen die kradhtens hoofdstuk 1 niet zijln opgeloat, toch 'voor den Volkonbandkt'nlaAt moeien worden gebracht. Waanneer ©dn belangen-geschil_ geen rechtsgeschil' is, dient een andere pitofciodure gevolgd te worden en dez.e is in dit ontwerp niet 'veilig geregeld. Het ontwerp :s weer eon micro-pas nadar (at de vreedzame beslechting vn.n, internatio nale geschillen,. Met ware misschien met hel oog da'arop' beter geveest, als men het derde hoofdstuk ook Üinfcl aanvaard. Voor ons land zal het geen bezwaar opleveren, maar daartegenover zal aammruling van alles wat den Volkenbond bie.lt do bolee- kenïs v'an het Werk van dien Bötn'A veat- grooten. Wa'mioetr telkens dam deze en dan die Sladt iets niet alan'Vaartlt, verzwakt man in het algemeen do positie Van den Volken bond en die positie is niet Van diieiu aard', dat ze verzwakking kan lijden. Do Kamer heeft het regeeringsvoorslel aangenomen en dus liet derde hoofdstuk niet aanvaard'. 1 Thans staat do winkelsluiting op het re pertoire. 1 De mceningten daarover zijn al bekend. In vele gemeenten bestaat al iets van een regeling en de Staat wil nu een algemoene regeling maken, die echter plaatselijk zeeï veel veranderd mag wortlem. Met heeft aïlijll eenigormate den indruk gemaakt, dat Uo winkelsluiting in de eerste plaats moet die nen om de Zondagssluiting binned, te lood sen. Zolnder deze zonden vele leden zich er niet mee vereenïgd hebben en minister Slotemaker de Brnine lieeft de combinatie quasi terloops aangebracht maar het is niet te ontkennen, dat daardoor de situatie zeer is veranderd. De belemmering van de bedrijfsvrijlieid past heelemaal niet in bet kader der ehristelijk- historischo beginselen maar de lieer Snceck Henkemans heeft het duidelijk gezegd, dat liij daarover heen stapt nu hij het, be langrijke stuk der Zondagssluiting inde wacht kan sleepen. Niet ten onrechte laakte ds. LLngbeek dit' de overheid lieeft z.i. den plicht alle bur gers Zondagsrust op te leggen; zij deel1 dit niet doch tracht nu verkapt dit te bereiken. Met bracht den minister in een moeilijk parket want voor de winkelslui ting gevoelt hij' niet veel. illij wacht 'nu maar af wat er door amendementen nog gefatsoeneerd zal worden in den parle mentairen kapperswinkel, waar ondanks den! Alinister zoo vaak na middernacht gewerkt wordt. De opmerking is juist: de Kaïmer buit in do Imgïootingsweken haar perso neel op ontoelaatbare wijze uit en liet ware te nenscben, dat daaraaln eens paai en perk werd gesteld. Do „bazen" zelf, do Tweed© Kamerleden, liggen bij'aa allen op één oor als bet personeel 'nog omhangt om do paar leden, die in het (nachtelijk 11111" spieken, to bedienen. Do bespreking van de winkelsluiting is in den aanvang en het laatste woord is daarover nog .niet gezegd 1 BIMEMiAOT). „Zeker, mijnheer, Louis is daareven in zijn jacket uitgegaan." Een oogenblik' stond ik zoo verbaasd, dat ik geen woorden kon vinden. Immers niet moer dan enkele minuten geleden had Louis mij verzekerd, dat hij dezen nacht dienst had in het café. In ieder, geval had hij mij dus toen voorgelogen. (En hij zou dal niet zonder bepaalde bedoeling heb ben gedaan. A\al zat daar achter? Ik liep een paai' maal heen en woer, terwijl de portier mij nieuwsgierig nakeek. „lieeft u, Louis bepaald zelf noodig, of zal ik aan Antoi'ne de sigareLton laten vragen Ik. vermande mij en aintwoordde: „Laat het maar aan Antoine vragen, hij weet ook wel, wat ik wensch," Ik nam een avondblad en keek het nieuws eens door. Hoewel ik mij in den loop van den dag volstrekt iniet vermoeid had, gevoelde ik mij niettemin ©ingewoon slapeng. Toen de jongen met het doosje sigaretten kwam, slak ik het ongeopend in eon zak. Vervolgens trad ik, alvorens naar mijn kamer te gaajn, de rookkamer binnen en dronk er een sterke whisky-soda. Aan een der jongere kellners, die daar be diende, vroeg ik nog edrrs: „Weet jo ook, of Louis vanavond hog Mor komt?" „Neen, mijnheer, hij is daarnet uitge gaan." .„Dank je, Iaat de anderen maar niet weten, dat ik je dat heb gevraagd." Ik gaf den jonge man een halve kroon en keerde naar mijn kamer terug. Ik was weer een beetje opgekwikt, maar, hoe onbegrijpelijk het ook moge lijken, begon ik do koffie, welke Louis mij had voor gezet, te verdenken. Ik herinnerde mij nu, J, R. Snoeck Henke mans Oost-Indiö. De oojmmunistiscilie aotie. Biandoeing, Naar het A I. meldt, is gebleken, dat de in Moeting geïntemeeTde Menadonoes Dainiel'Kamoe, den Men Oc tober 1924, na als schepeling te Rotter dam te zijn afgemonsterd van boord van het stoomschip Palembang, door den com munist Somaoen met eenige andere geest verwanten via Amsterdam en St. Petersburg naar Moskou is gezonden. Hij werd aldaar geplaatst op do Eastern University, waar personen valn verschillende nationalilo t—1 mootendeels afkomstig uit Azië ouder valsclie namen en registratie-nummers ver blijven om te worden opgeleid tot propa gandisten valn bet communisme voor bet Oiosten. 1 Daniel Kamoo zou onder dön schtulnamml Celebes circa 3 jaar aldaar hebben door gebracht en onderricht bobben ontvangen! in do ,Russisclio taal, liet Marxisme, slaat- llnusboud.fcu.ode, hot voeren valn wettige' en ibmvettigo a<die in politieke partijen en vakbonden, liet ©xerceoren en hel ageeren met ontplofbare stoffen. Verder zon zijn gebleken, dat Dalniol Kamoo, toen llij in liet jaar 1928 geacht werd voldoende onderricht te hebben ge-1 noten, door liet bestuur der universiteit en door Semaoen voorzien van instructies, geki en p'aspoert, via St. Petersburg en Ilammirg naar Ned,-Indié is gereisd De instructies hadden ido strekking, dat Mj moest trachten liet in Rusland geleerde in Ned.-Indié in toepassing te brengen. De A. T. O. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, heelt zich met een adres tot den minister valn waterstaat gewend, waarin gezegd wordt, dat de Algemeeno Transport Onderneming (A. T. O.), did oorspronkelijk ten doel had de voeling van het goederenverkeer per spoor, haar ar-1 beidsveld veel verder heeft uitgebreid en ook goederen vervoert, die niet per Lreitn' zijn of worden verzolndeai. Daarom heeft adressantc hel denkbeeld zeer toegejuicht een onpartijdige dommissie van onderzoek 111 te stellen. De gestie van uo A'. T. Oi heeft in breede kringen van vervoerders een toenemende beroering ge wekt. Winkelsluitingswet. De Vereeniging valn Banketbakkers, Ex ploitanten valn Bestelzaken, heeft aun de Tweeede Kamer der Staten-Generaal ver zocht te willen bevorderen, dat i'n het ont werp Winkelsluitingswet liet aantal uren "waarop op Zondag banketbakkers waren enz. verkocht mogen wordön, te brengen van vier op zes. Ter toelichting wordt aangevoerd, dat vo-or de hierbedoeldo winkels juist de Zon dag een der belangrijkste verkoopdagen is. Met betreft hier niet alleen eea winfcelbe- lang, doch ook een bela'ng van het publiek. Bevolking op 1 Maait j.l. 13.679 man nen, 13.799 vrouwen. Totaal 27.478. Aantal huwelijken in de afgoioopea maand 18. Vermeerdering van het aantal inwoners in Februari 7, Toonoeluitvoering. Do looneelveieeniging Ku'nst en Strijd zal Zaterdagavond a.s. in de zaal Excel sior een opvoering geven van do klucht „G('bloeders Kalkoen". Vanwege tic CM'. Jonge!. Ver. Liefde en Vrede zul Dinsdag 23 en Woensdag 2G Maart a s. in hot lokaal aan de Gul. Bierslool de Vipschci'ij-filni worden ver toond. Zanguitvoering. Zaterdag 22 Maart zal bel kinderkoor „De Kleine Stem" baar jaarhjk'sclic uit voering geven in de zaal Harmonie. Mede werking veileencn de hoer M. Boerdam, pianist alhier, en de Snarenzangers, van llotlcrdam. „l 1 Eendrachtsweg 12b, ROITËRD&E BECHTSZAKM. Eon dronken automobilist. Voor do Groningsche Rechtbank lieeft gisteren terecht gestaan de 33-jarige W J. J., te Groningen, hoofdvertegdiiwoouligey vim een spiritujiënfabriék te Snp'pcmecr, wien ten laste is gelegd, dat lnj op 4 November 1929 onder den invloed van sterken drank vorkeerend niet zijn ante bij' Polfeit, gemeente Hoogkerk, oen wiel rijder heeft aangereden, ton gevolge waar van deze is overleden. Bij'do behande ling van deze zaak waren 21 getuigen gedagvaard, liet '0. M. eischte 1 maand gevangenisstraf, met ontzegging van de be voegdheid om een auto te besturen ge-, dmendc den tijü van 1 jaar. of meende mij ten minste te herinneren, dat deze een eigenaardig smaakje had ge had. Maar welk doel zou Louis kunnen hebben mij lo bedwelmen juist op het oogenblik, dat ik te zijnen, gujnste moest optreden? Lk! had. een spiritustoeslel op mijn ka mer en ik zette onmiddellijk een kop sterke thee. Maar zelfs toen ik dezen had ge dronken, gevoelde ik mij nog altijd doe zelig. Het was intusschen tien minuten voor elf geworden en ik deed mijn kleer kast open, om er het eenige wapen uit te nemen, dat ik m dön nacht binnen mijn bereik wilde hebben. Het was oen rotting met looden knop, dio mij reeds meer dan eens goede diensten, had bewezen. Tot mijn .verwondering stond de stok Iniet in den gewonen hoek. Ik wist absoluut zeker, dat ik den stok na mijn terugkeer uit Parijs in de kast had zien staan ön ik stelde dadelijk een nauwkeurig onderzoek naar het wapen. in. Ik liet geón hoekje ondoorzocht, maar ten slotte moest ik wel tot de overtuiging komen, dat de stok was verdwenen. Of de huisknecht of iemalnd ander-s moest hem hebben weggenomen. Het was intusschen elf uur geworden, toen, ik het zoeken "opgaf, en ik had geöa tijd meer om nog verder te zoeken. Ik sloot mijn 'kamer af en begaf mij naar de vijfde verdieping. Er was niemand in de gang en met den sleutel, dién Louis mij had gegeven, opende ik zonder moeite de deur van Delora's slaapkamer. De ka mer was in duisternis gehuld, maar vlak naast de deur was een knopje va'n het elcctrisch licht. Ik knipte dadelijk het licht aan. Er was niemand in de kamer en er ontbrak elke aanwijzing, dat de kamer kort te voren bezet was geweest. OMLIGCKEJjDE GJfiMEENTJEN. VLAARDINGEN. Loop der bevolking. 'Op 1 Januari 1930 was het aantal in woners onzer gemeente 13.671 mannen, 13.800 vrouwen. Totaal 27.471. Vermeerdering door: gebooirte 51 man nen, 55 vrouwen; vestiging 85 mannen, 81 vrouwen. Totaal 272. Vermindering doo'r: overlijden 18 man nen, 1G vrouwen; vertrek 110 mannen, 121 vrouwen. Totaal 265. Geen genoegen (nemende met een eersté inspectie, wierp ik een blik in de kleer kast en tilde do gordijnen van 't bed op. Zeer spoedig kwam ik tot de conclusie, dat" zich niemand in de kamer liaxl ver stopt. Ik zotte mij op den rand van het bed en dacht er eens over na, lioo ik de volgende uren zou doOrbrengten. De whisky en soda, welke op do tafel waren geplaatst, trokken daarbij mijn aandacht. Een plotseling bij' iruij1 opkomende gedachte volgend, ging ik er op af. Ik begon mot een scheutje uit do whlskyflesch te schen ken. Het rook volkomen onschuldig. Ik proefde er even van, doch er was geen bijzondere smaak aan tc hespeuren. Daar op bekeek ik den syphon mot sodawater. De stop, was er schijnbaar stevig op vast geschroefd, maar word er met gemak afge nomen1, zonder dat ik mij erg behoefde in lo spannön. Ik bekeek do schroef' wat nauwkeuriger en ik' kreeg de overtuiging, dat ey kort geleden aan gemorreld was. Ik goot een lepel vol van liet water in het glas. Het water bmiste baast niet en ik proefde er een eigenaardig smaakje aan. Er was blijkbaar iets in gedaan, dat aan het water nagenoeg allo kracht had ont nomen Ik schroefde den slop er weer op, terwijl ik een zacht gefluit deed hoo- ren. Louis had gezorgd, dat de whisky en soda daar stonden. Hij Wad zelfs speciaal mijn aandacht er op1 gevestigd. De koffie, welke ik oven te voren bad gedronken, was medo op Louis' aanwijzingen gezot. Hij bad blijkbaar allo voorzorgen willen ne men. Zijn bedoeling was, dat ik zon sla pen, wanneer de indringer, wie liet ook mocht wezen, in de kamer kwam. Goed beschouwd was deze geschiedenis voor mij ernstiger en mocht ik mij voorbereiden op Hoé spreekwoord, dat niet opging. Eon blind paard, dat w 1 i schade deedi Een blind paard, dat te Wcosp, ter slacht bank werd geleid, sloeg in de Papelaan op hol. Een blind paard moet echter geen- kon uno sprongen maken, of het loopt op ongelukkeu uit. Do eerste hindernis, welke de vluchteling op zijn weg ontmoette, nas een lantaarnpaal; de hindernis werd „ge nomen' 'en liet provinciaal elcclriciteits- bedrijf van Noord-Holland boekte een schadeposlje. Na die overwinning draafde do beklagenswaardige viervoeter verder ca liep niet het lioold tegen een vensterruit van do woning van de hoogbejaarde mej. vl Z„ die juist opi dat oogenblik van een rustig fhco-uurljo genoot. De ruit moest hel natuurlijk afleggen. Mej. v. Z. schrok hevig van dit onver wachte bezoek, tc meer, daar de onge vraagde theegast bij zij'n binnenkomst een paar theekopjes vermelde. Eenige man nen, die reeds een wedren mol den vluch teling hadden ondernomen, konden or nu gemakkelijk in slagen, hem te overmeeste ren. Daarop werd de weg naar de slach- torij van IX vervolgd. Staking; bij do Aupingfabriek te Dercntcr. Van het kantoorpersoneel. Do firma Auping tc Deventer is in ver band met de salaileering van baar perso neel in conflict gekomen met de vakbe weging der kantoorbedienden. Aan de ge- mcer verwikkelingen, dan ik aalnvankelijk had gedacht. Ik onderzocht hef slot van do deur, waardoor ik binnen was gekomen. Het weikte vlot en er was bovendien eau grendel aan den binnenkant. Er was ook een deur, die naat' de zitkamer voerde. Ook dozo onderzocht ik en mof voldoening constateerde ik, daiL er aan de bovenzijde een bovemaampje was, dat ik voorzichtig openzette. De zitkamer was volkomen duis ter. Felicia had zich das blijkbaar toruste begeven, lis ging kalm ziften wachtten pp de dingen welke konden gebeuren. 'Onder do gegeven omstandigheden is het begrijpelijk, dat de tijd mij lang viel. Ik zat opi iets te wachten en had niet bet minste idee wat er kon gebeuren, ik hoorde elk kwartier en half uur slaan tot het één was. Toon boorde ilc een sleutel om draaien in de bpitondouir valn dc_ suite. Ik had 'tevoren do helft van den inhoud van den syphon mot sodawater dn een flinke hoeveelheid whisky naar buiten ge gooid. Ik wierp mij - op het bed, sloof de oogen en deed mijn best diöa indruk te 'geven, dat ild in een diepten slaap ver zonken lag. D,o persoon, die de apaplc- menfen betrad, ging over do buitöngang tof hij' de deur bereikte, die toegang gaf' tot mijn kamer. Ik hoorde dozo zachtjes opengaan. D,anrna heersohle er weer slilto, waarin alleen mijn zware ademhaling was te hoeren. Er was iemand in do fcamcsr en die iemand kende de fculnst om zich geruischloios te bewegen. Ilc hooa'de geen voetstap; zelfs geen mensclielijlce ademhaf- ling. (Wordt vervolgd^ Indische Begrooting (slot). Landbouw. Natuurschoon en dieren. Wegenaanleg. Defensie en Marine. Cencuur. Vlissingsche haven. Belangen-en rechts geschillen. Winkelsluiting. 34) De Visscliorijtilin. 91 Tel. 56914. - Huidverzorging, Gelaats- en Lichaams massage, Manicure, Pedicure, Paraffine voor vermagering en rheumatiek. I

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 6