DE FOUTEN DER VLOOTCONFERENTIE. Dinsdag 18 Maart 1930 828ta Jaargang. Lager Onderwijswet 1920. DE VERDWENEN DEL0RA, BmSË^LAm No. 19371 Intcrc. •W5Ü55 Tel. No. 68103 en 60617. BUREAU: LAWGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). Tel. 68103 en 68617. Postrekening No. 531 Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eelo af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare 'kennis, dat de Gemeenteraad in zijn vergadering van den llen Maart 1930 gunstig heeft beschikt; op het verzoek van do Vereenig ing voor Gereformeerd Schoolonderwijs, gevestigd te Schiedam om overeenkomstig het bepaal de tn Ge artikelen 72 e.v. der Lager Oln-i dcrwijswet 1920 de benoodigde gelden be schikbaar te stellen voor de stichting van oen school voor G. L. 'Oi. Ingevolge het bepaalde bij het 2e lid van artikel 76 van voornoemde wet kaïn ieder ingezetene binnen 30 vrije dagen na hedep van genoemd besluit bij Gedeputeerde Sta ten der Provincie Zuid-Hol land in beroep komen. Schiedam, 18 Maart 1930. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Schie dam bobben bij liun besluit van 14 Maart 1Ö30 vergunning verleend aan: 1'. de N V. FABRIEK VAN MACHINAAL BjREELTWWERK (voorheen Jolt. Smit) tot oprichting van een broeuwwerkfabriek in de panden Westerkade 4 en 6, kadaster Sectie AL mos. 2423 en 1722, met 9 eloci- tromotoreri van totaal 604/2' P.K. (t.%v. 2 maal 15, 1 maal 10, 1 maal 71/»', 1 maal! 5, 1 maal 3, 1 maal 2 en 2 maal l'Vaj P.K.), drijvende afwerk-, pluis-, kluw-, droog- en teermaehines, takels, baft-eurs, een balenpers en een touwschaar en met een stoomketel van 15 M2. verwarmings oppervlak, dienende voor verwaxmingsdoel- einden; i ,2. A. PETTE'RSON tot oprichting van 'een meubelfabriek in het pand Schie 17 en Grooto Markt 21, kadaster Sectie Bi. no. 1303, met 8 elcclromotorou valn to taal 191/2 P.K. (t w. 1 maal 5, 1 maal 4, Smaal Sen 1 maal 1/2 P.K), drijvende diverse slijp-, zaag-, schuur-, hoor en pen- inenmadimes en vlak-, vandikte- en frais-' banken en een stofzuiger; 3. de N.V. STANDjAART's GRGELFA- BRIEKEN tot uitbreiding van de orgelfa- briek in liet pand Nieuwe Haven 83, ka daster Sectie Mj. no. 3235, met 7 electro- motoren van totaal 6.5 P K. (t.w. 1 maal 3, 2 maal 1, 1 imaal 0.5 en 3 maal 1/3 P K-), drijvend© een exhauster, dynamo, cirkel zaag en 4 boormachines; 4. de N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ v/h. FIRMA JAN E DE B)OER tot uit breiding van do opslagplaats van diverse chemicaliën, zooals azijnzuur, formaline en acefcon m het paind Ovcrschieschestraat, 130, kadaster Sectie I. no 2305, met een stoomketel van 4V2 M2. verwarmingsoppor- vlak voor stoomproductie, dienenle voor verwarming van wagons; en 5. de N.V B H. SCIIELLING's OLIE HANDEL tot uitbreiding van do inrichting voor het opslaan en verwerken van mine rale- en plantaardige oliën, gasolie, ben zine, vetten en liars in het pand Admi raai de Ruijterstraat 33, kadaaster Sectio N. Uo. 406, met een stoomketel valn 20 M,2. vca-warmingsoppervlak ter vervan ging van den bestaanden stoomketel van 16 M2. verwarmingsoppervlak dienen de voor verwarming der oliën, met 2 elec- tromotaren van resp. 20 en 4 P.K, drij vende een luchtoompressor en een filter- pers en met een stoompomp. Schiedam, 18 Maart 1930. 2530 117 BUITENLAND. Nog steeds geen kans op overeenstemming. De conferentie verscherpte slechts tegenstellingen. De anti-oorlogsverdragen met voeten getreden I Een andere Mac-Donald. De vloaLconferentie wordt sleepönde ge houden. De meeningsverschillen, vooral met Frankrijk, schijnen niet te overbruggen te zijn. liet eenige waarover men nog ver heugd, of verwonderd, kan zijn, is, dat do vlootconferentie nog steeds niet is mis lukt. Maar hoe lang kunnen de onderhan delingen, waarmee men niets vooruit komt, nog duren? Tardieu was Zondag speciaal uit Parijs naar Londen overgekomen otm met Mac Donald te confareeren: resultaat nihil. Volgens den diplomatieken medewerker van de Daily Telegraph zouden de Engel- sche gedelegeerden reeds hebben beslo ten, indien Frankrijk zijn vlooteischen niet vermindert, bun tonnage maar weer te gaan verhoogen; torpedojagers met 50.000 ton en kruisers met 35.000 ton. Daarmee gaat de conferentie een heel verkeerden kant uit. En wie zal de schuld krijgen van dit alles? Frankrijk! Zooals we reeds voor don aanvang der conferentie hebben voorspeld. de lieeirsdiiappij ter zee begeert; dat de mid delen daartoe 'bezit, omdat het ons medelij den heeft weten to wekken en zoo een ver mindering van zijn oorlog-schuld verkreeg". Wij zullen hier niet onderzoeken in hoever deze verwijten gegrond zijn; het komt slechts op feilen aan en die zijn, dat noo- deloos een nieuwe en 'bittere tegenstelling geschapen is tussoben Fgankiijk en Enge land, op een punt waarop Zij totnogtoe niet bestond .Engeland zag totnogtoe in Frank rijk niet liet land, dat liet naar dra kroon stak als behraerscber der zeeen. Nu zal bij een mislukking dor conferentie die verdenking boei krachtig in Engelalnd ge wekt zijn; zij zal bestaan zooals zij', voor den oorlog, tegen DuitsciMand bestond. Of dit terecht Zal zijln of ton onrechte laten w'ijt in het midden; dit verandert niets aap het bedenkelijke feit zelf, dat Europa een eind achterop brengt. Noodeloos was deze ontwikkeling; ziiji zal puur door de confe rentie in het leven geroepen Zijjn. Irnmets alles was goed zooails het was. Frankrijk De ster-correspondent van de N.R.G. wijdt denkt niet aan de mogelijkheid van een een zeer interessant artikel aan de vloot- strijd met Engeland, had. dus niot da rain- confeientie, waaraan wij het volgende ont- leenen De Engelschen kunnen en zul'ein zich weer in hun verontwaardiging richtera tegen Frankrijk, „dat het sterkste leger en do sterkste luchtvloot heeft, en dat nu pok Boor B. PHILIPS OPPEHHEBl. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 43) De eerste heer die instapte, een lange, forsch gebouwde man, droeg het kleurige costuum en de zwart zijden muts van edn aanzienlijke Chinees, Hem volgde De- lora. Ik herkende hem onmiddellijk, hoe wel hij ecu zwarte das om zijn hals had gedaan, dio don onderkant van zijn ge zicht bedekte, terwijl zijn hooge hoed bijna op zijn neus zat. Ik zag, lioo bij zenuw achtig linies en rechts eeu blik door de straat wierp, waarop liij snel den por tier voorbij ging en in do donkere auto stapte met een haast, alsof hij zich eerst in hot halfduister van het voertuig vei lig voelde. Ik bleef een kort oogenblik op het trottoir slaan, zonder mij to ver- Moren, Dat was jammer, want toen ik een oogenblik later op do auto toesnelde, zette doze zich reeds in, beweging. Ik tikte tegen do portierruit en riep: „Mijnbeer Delora, ik moot u, noodzakelijk spreken I" Maar do aufo reed door. Ik! probeerde het portier to openen, doch do kruk werd ■van binnen vastgehouden met oen kracht, waartegen ik niet was opgewassen. Ik blikte in hot breede, uitdrakkingslooze ge laat'van'den' Chinees, die" voarovorgebo- fioo, tie gestalte van den man, dien ik ste reden om tegen Engeland te wapen'en; niemand had ook de verdenking d!at Frank rij'k dat deed. Frankrijk vreest slechts Italië on Italië was in een geruststellend maritiem fatalisme vervallen, gehoor gevend aan de bittere eisclien van zijln begrootiug .Dat wilde spreken, geheel voor mij verborg. „"Wacht even," riep ik; „ik móet den heer Delora spreken, ik heb een boodschap voor hem!" De auto reed evemvel snel verder. Ik trachtte op de treeplank to stappen, maar een eerste poging mislukte. Daarop word het raampje plotseling neergelaten 011 de Chinees stak zijn hand er uit en diendo mij zulk een klap op mijn wang toe, dat ik den portierskrufc moest loslaten en terug tuimelde, waarna ik slechts met inspanning van al mijn krachten er in slaagde mij staande te houden. Voor ik er over kon denken do vervolging voort to zet tón, was do auto midden op de straat gekomen en verdween tusschcu het rijvorkccr. Ik keerde naar hel restaurant terug. Het leek op honderd andere van zijin soort, stoffig, vies, ruikend, herinnerend aan do achterbuurten van ecu vreemde stad. Een. kellner in een vlekkerigtiu, zwarten rok voegde de kruimels weg van oen ledige tafel en noodigdo mij uit daaraan plaats to liftmen. Ik bestelde een cognacje en stopte hom een balvo kroon in do halud. „Mag ik eens vragen, waren ongeveer vijf minuten geleden een Chinees en oen andere heer hier?" De bediende legde do halve kroon weer op tafel 011 zijn manier van doen onder ging een totale verandering, terwijl hjj! on verschillig antwoordde „Dut is best mogelijk, niijlnheor, maar we bobben .het bijzonder druk gehad. Ik heb niemand opgemerkt." - Hd verzocht don directeur der inrichting bij mlij te komen, een bleek mannetje met ging heel stil en bescheiden toe; het groole publiek wijdde er geen aandacht aan, en in Italië zelf kon men zoo vaa duur prestige zwlijgen. Nu kwam de conferentie, ran zette de 'beschaamde en bescheiden armoede van Italië in het felste Jiiciht, drong Italië een maritiem ptestige-standpunt op. Dingen die in do schaduw zoo nuttig gedijden, weiden in den meedoogenloozeu zonno&ch'ijn ge bracht. Alias wat aan tegenstelling tusschon Italië en Frankrijk bestaat, werd mol ware schoonmaakwoede blootgelegd. Immers, als Frankrijk een „Locarno" voor de Middol- landsclie Zee vroeg, dacht het daaribiji niet in de eerste plaats zich «je hulp to ver zekeren van Engeland in het geval van oenonwaaiscMjlnlajken oorlog, maar wensolite hot Mussolini te dwingen zijd bandtcekening te zetten onder oen status quo-verklaring, die de z'aken d'wingt te blijL ven zooals Frankrijk ze wèl, en Italië ze niet vonscht. De conferentie was zonder dat er eerst werkelijk contact bestond tusschon de beide delegaties oen bittere en noode loos opgeroepen strijd tusscben Fransclien en Italianen. Dio strijd wierp zooveel scha duw over de conferentie), dat zijl niot kon gedijen. Vanzelf ontstond er ©em Rritsc.il- Framche tegenstelling uit, oen lang/ame, maar onvermüjöelijfco vergiftiging der En- gelsche openbare moening tegen Frankrijk; dit is een proces, waarvoor de Engelsdlio openbare moening steeds bijzonder gevoelig is wanneer liet do ovrarinireu aan bot Ka naal geldt. De kwade dampen van den politieleen heksenketel der schijnbaar 0 zoo saaie en weinig 'belangwekkende conferentie moesten overwaaien naar Genèvc. Voor liet werk van de ontwapeningscommissie kon er op het oogenblik bezwaarlijk iets slech tere geschieden. De stemming werd ver gald, liet bestaande aan „politiek© beveili ging" naar beneden gehaald. Het bleek al. te duidelijk, dat Frankrijk met Briand als minister van bui toni andsche zaken,'volstrekt geen vertrouwen had in alles Wat, voorna melijk onder leiding van Frankrijk en in het bijzonder met Briand als hoofdman, voor het waarborgen van don vtodra was gedaan Dezelfde regeeringen, die kort tevoren pleck' tig den oorlog in den ban hadden gedaan, bleken nu rekening te houden met do moge lijkheid van oodog, alsof er niets veran derd Was. Men sjachert ten bate van de kracht van zijn vloot met ©en hartstocht 011 volharding, die den toeschouwer 'voort durend aan de anU-oarlcg^vcrdrugen moeten doen dranken, maar dan wei Weel erg in het negatieve. 1 Wij zijn het rar wel over eens, dat de oorlog een psychose is, oen gevolg Van tijdelijke voretandSverbijstering, lloo gering de reeele kriieht der anti-oorlogsverdragen, die mot door voldoende sancties bevestigd Zijn ook wezen moge, zij' waren belangrijk omdat oen psychische kwaal vooral met psychische middelen moet worden behan deld. Zoodra bet moreel geizag der anti- oorlrgsverdragen voldoende wortel schiet, zijn w'i, een stuk verder. Een zegenrijke> sug gestie kon er van uitgaan. In plaals daar van worden nu alle jonge wortels tra Londen zorgvuldig uitgetrokken en blootgelegd. De heel© discussie is een motie Van wantrou wen in de verdragen, zonder dat i-ets wordt gedaan om hun kracht te versterken. Wij geven gaarne too, dat dra rol van En geland in liet zuiver militaire, lang niet slecht is. 'Geen der staten waagt, wat Enge land waagt met ontwapening tor zee, omdat geen andere staat in geval Van oorlog zoo afhankelijk is van Zijln marino ein zoqj kwetsbaar in zijn marine. En Engeland was bet land, dat tot de grootste concessies bereid was. Engeland moest ook weer bij zonder wantrouwig wlorden op het oogenblik dat bleek, welk een plaats dra oorlog nog innam in het denken der anderen. Do fouten der Engelschen zïj'n voorna melijk politiek. Do ergste was liet ondoor dacht en egocentrisch samenroepen dezer conferentie. Do volgende font was, slechts over technisch-maritieme dingran te willen praten. 1 zwarten snor, die op een afstand had toe gekeken. Glimlachend en buigend kwam hij naar mij toe. Ditmaal was ik evenwel zoo verstandig niet op don inaln al iets te vragen. „Itó stol groot belang in de restaurants van dit stadsgedeelte." verklaarde ik, „en een mijner kornissen lieeft mij verteld, dat het hier zoo uitstekend eten is." Hij glimlachte een beetje achterdochtig liet voorwendsel voor mijn bezoek was mis schien ook niot bijzonder handig gevon den. „Ik kom binnenkort mot een paar viien den dit onderzoeken," verzekerde ik. Do kellner bracht mij liet bestelde cog nacje. Ik nam or een slokje van en be stelde ©en sigaar. „Er komen hier van allerlei mcnschen, geloof ik," zeido ik, „ik meen zelfs oen Chinees te hebben gezien, die sprekend op den Chinocsclicn gezant leek, juist toen ik hier naar binnön ging." Do directeur strekte de handen uit, ter wijl Mj uitriep: „O, cr komen hier van allerlei hoeren. Do een© bezoeker beveelt mijn zaak aan bijl zijn vrienden, dio dan op hun beurt eens komen kijken ©n zoo gaat het voort. Ik meen mo to herinnerde, dat hier inderdaad van avond een Cliihraescb heer is ge weest, maar precies heb ik er niet op gelet. Daarvoor was hot to druk." 'Ik betaalde mijn vertering en ging woor heen. Do portier opende do dein' voor mij, gereed om een auto aan te roepen. Hij keek m'ij oen beetje nieuwsgierig aan. Er viel niet aap to twytolon, of hij had Ramsay Mac. Donald, 'de socialist, blijkt als voornaamste prikkel tot Zijln „ontwape ning" te hel/bon de nood van Zijn budget; als eenige raadgevers zijin admiraals. Ihj' is slechts bereid te onderhandelen over ka nonnen ran toininemaal. Zoodra men over een politieke versterking van dra waarborgen voor den vrede spreekt, wordt Wijl bevangen door maagdelrjiken schroom. Zijn die waarborgen dan reeds zoo vol maakt, dat zij geen aanvulling meer behoe ven? De socialist ran pacifist Ramsay Mac Donald is dan heel gauw tevreden, lichtzin nig gauw. De Mac. Donald van het protocol van Geneve van 1924 scheen rar ainders over te donken Dra marsoli van Gandhi. To Anand hoeft Gandhi de studenten, aangespoord hun studies te laten, rusten en de kooplieden om geen hanidel te drijven. ILij verklaarde* dat het eenige beroep voor allen hierin hostolnd „hot land in vlam te zoltran". Dan zou liet niet lang meer duren, of het zou vrij zijn. W edr dreigendgovaar in China. President Tsjang Kai Sjek heeft gisieren bekend gemaakt, dat ondanks de grooto sommen, die de centrale regcering den geneiaals Feng ran Jen, den gouverneur van Sjansi, heeft gegeven om in het bui tenland herstel van gezondheid te zoeken, beide generaals klaarblijkelijk den burger oorlog opnieuw willen doen ontvlammen. Zij liebben bun troepen langs den spoor weg PekingHankou en in de richting van Poekou saamgetrokken en dreigen met oen nieuw offensief tegen de regeering te Nanking. Generaal Tsjang beeft de regeeringstroe- pen bevolen overal een verdedigende hou ding aan te 'nemen en nergens lot den aanval over te gaan, om aldus in de eerste plaals aan de geheele buitenwereld do vredelievende gezindheid van do cen trale regcering te bewijzen en liet odium van verstoring valn den burgervrede op de beide generaals te werpen. Maaltijd ten Hove. Aan den disch van dra Koningin dn prins Hendrik zaten gisteravond aan luit.-gene- raal jlir, C. L. van Suehtelen van de Haare, groot-officier van do Koningin; de beer W, J. 'Oudendijk, Nerierl. gezant in China; jorikvr. A. J. Juekema va'n Bur- mania, baronesse lteingers, dame du pa lais honoraire van de Koningin, en luit.- kolonei A. Ituys, adjudant in buitenge wonen dienst van dra Koningin. Do eerst en de laatstgenoemde der gastön waren vergezeld door hunne echtganooten. E overval op Curasao. Het Ned. Corresp. Bureau meldt: Naar wij', naar aanleiding van een pers bericht betreffende een eventueel verschij nen voor een commissie van de officieren, gedctacneeid in AVest-Indié tijdens don be kenden overval op Curasao, vernemen, wordt op grond van de ingekomen be trouwbare bescheiden en in verband met dra bestaandra militaire voorschriften van de zijde van het departement van Defensie in deze een onderzoek ingesteld. Scheepsongevallen op binnenwateren. Het Eerste Kamerlid van der Lande heeft den minister van. waterstaat de volgende vragen gesteld: Is liet den minister heleend, dat in de jongste JanuarisLonnein op de Rijn, Lek, Waal, Zceuwscho strooanen en Zuiderzee schepen gezonken zijn, en dat vele dezer ongevallen geweten, moeten worden aan slechte navigatie en onvoldoenden staat en uitrusting der schepen? Zoo ja, is dan de minister bereid om wettelijke maatregelen voor to bereiden, zooals deze voor de zeevaart bestaan, in het belang der opvarenden van het schip en do lading? Itadlo-ilistributio. Do veroenigingsraad van de V.A.R A. heeft als zijn standpunt ten aanzien van radiodistribulie vastgesteld, dat in het be- -lang va,n de luisteraars ovorhcidsexploila- tio van distributie-centrales noodzakelijk is. Waar overbeidsexploitatie niet mogelijk is, verdient z. i. coöperatieve exploitatie de voorkeur boven particuliere. Het hoofdbe stuur kreeg opdracht voor de propaganda van dit standpunt intensieve actie te voe ren. Besloten werd tot stichting van een naamloozG vennootschap, die de aanschaf fing van raclio-toestellön en -onderdeden zal vergemakkelijken. Russisch graan. Hot besluit van het Centraal Bureau van bet Ncd. Landbouw-Comité, de cen trale der bocren-inkoopcooperatie, om uit ethische overwegingen niet langer zijn be middeling lo verloencn bij bot verbande len van producten uit Rusland, heeft, zoo meldt het Ilbld., blijkens een telegram uit Moskou, tot gevolg gehad, dat de sovjet- regeenng „met bet oog op den boycot door da Nederlandscbe boeren", besloten heeft, 14 000 ton Russisch graan, onderweg naar Rotterdam en Amsteidam, door te zendran naar Engelsclie havens. Zij is nu v'oor- nemens te trachten, in totaal ongeveer 30.000 ton graan, in Engeland te verkoo- pon. Te zelfder tijd meldt het zelfde hlad ech ter, dat thans de schepen, die Rusland met graan verlaten, in verband met bet feit, dat in Engeland, Duitschland en Ne derland de graansilo's overal over vol zijn, vertrekken met „GibraIta|r-order" of „Fal- moutb-order", omdat men van te voren niot weet, waar in West-Europa bergruimte beschikbaar zal zijn. Verleden week zijn twee Russische graan schepen, die te Rotterdam hun lading niet kwijt konden, naar Amsterdam gedirigeerd. Eenig verband tusschon dezen maatregel en het besluit van het Nederlaindsch Land- boum-comité, om Russisch graan te boycot ten, bestaat er, volgens het Hbld. niet. Voor Rotterdam is het verdrietig, dat do grooto graansilo, die nu in aanbouw is en die do opslagruimte met 40.000 ton zal vergroeien, nog niet gereed is. Zij zou nu gemakkelijk gevuld kunnen worden. Op de Rotterdamsebe beurs is gisteren een partij Russische gerst geveild. Zij vond gretig aftrek, zooals te voorzien was, want de Russische gerst van den laatstea oogst is van uitstekende kwaliteit. Ondanks do sinistere benaming „bloedgerst", waarmee bet beursjargon dit graan betitelt, en on danks de ietwat van den regel afwijkende wijze van verhandelen hij wijze van veiling door een makelaaT, kon een pnjs van f113 per 200O K.G. worden bedongen. Het weekblad „Granen, Veevoeder, Kunst mest" bespreekt bet besluit van het Cen traal Bureau 0111 Russische producten te boycotten. Als men zijn gevoel laat spro ken, is er voel voor liet plan van het „Centraal Bureau" te zeggen, meent het blad. „Wanneer mem echter het „verstand" laat werken, lijkt het o. i. zeer de vraag, of deze boycotmaatregel eenige kans op succes beeft," vervolgt hot blad. „Wanneer men er mede zou kunnen bereiken, dat Rusland gedwongen werd eon ander stand punt in te nemen, zouden wo er iets voor kunnen gevoelen; hiervan is echter geen sprake. Do practijk loert, dat de han del zijn behoeften dekt daar waar hij het voordeeligst terecht kan; indien Ruslaind in staat is aanbiedingen onder den alge- mccnen prijs te doen, dan is liet succes van de Coop. Ver. „Centraal Bureau" on getwijfeld nihil." gezien, hoe ik gepoogd had Delora te spreken to krijgen. Ik haalde een halve souverein voor den dag en zoide: „Zeg eens, zou je dit graag willen ver dienen?" Het was een Buitscher, met een dik, bleek gelaat en men blonden snor. Zijn klcino 0ogen. schenen nog kleiner te wor den, toen hij het geldstuk zag, en. met een buiging riep liij uit: „O, mijnheer!" „Wie was dan die Chinees met die pracht-auto?" Zijin armen wijd uitspreidende, antwoord- do b,ij bijna pathetisch: „IIoo zou ik dat weten? Ik weet alleen, dat hij hier van avond in eein cabinet particulier liooft ge dineerd." Een cabinet particulier I Dat was i'n ieder geval reeds iets. „Jo weet misschien niet hoe hij' heette en waar hij' vandaan kwam?" Do man schudde ontkennend het hoofd, terwijl hij 'zenuwachtig naar binnen keek. „Maar' dan die andere beer?" vroeg ik. „Ik weet niet boe hij heet, mijnheer," verklaarde do portier uitdrukkelijk. „Hij is liier eeu paar maal geweest, maar steeds zonder gezelschap." Ik stak den halven soverein weer in m'ij'u zak en baalde een hooien voor don dag. Do portier strekte gretig do hand er paar uit, doch liet dezo onmiddellijk weor zakken. Hij wees in do richting van de straal. Do klapdeur, die toegang ver leende tot het restaurant, bleef wel ge sloten, maar otver den rand van het smoc- zoligo vitrage, dat de ramen ter halver hooglo bedekte, kon ik hot gelaat van den directeur naar buiten zien kijken. De tweede straat aan uw linkerband," was liet eenige dat de portier nu tot mij zeido. „En als je nu liever vijf in plaats van één sovereign wilt lichben,zeide ik ach teloos, „mijn naam is kapitein Rotherby en ik logeer op het oogenblik in het Claridgo hotel." Hc ging weg, terwijl hij mij nakeek. Op don hoek keek ik nog eens om. Do eige naar en do portier standen met elkaar op het trottoir te praten. Hoofdstuk XXV. Den volgenden avond dineerde ik alleen met mijn broeder. Voor zijn doen was hij in. een buitengewoon goede stemming. Ilij praatte met meer opgewektheid dan gewoon lijk over de dingen van den dag en was een onderhoudend tafelgenoot. Toen het middagmaal ten einde, liep, vroeg ik hem „Zeg, Ralph, hoe moet ik het aanleg gen om den Chinceschen gezant te ont moeten Hij keek mij een oogenblik met eenig© verbazing aan, maar toen bij. begreep dat bet mij' oinsfc was, antwoordde hij „Nu, ik vermoed wel op een of andere diplomatioko receptie. Hij' staat op nog al goeden voral mot Freddy. Waarom zou jo dien niot eons opbollen on het hem vra gen „Ja, dat zullen wo hebben tta het diner," antwoordde ik. (Wordt vervolgd). Beie courant vettcliljnt dagelijks, m«t alt. t0B(5ering vau Zon- en Feestdagen. Plijs per kwartaal i' 2.franco per poet £250. Prija per week: 15 cents'.Afzon derlijk® nummers 4 cants. Abonnementen worden dsgelP8 aangenomen. A:ivertootilitr voor het eerstvolgend num mer moeten vóór elf uur aan het Bureau bezorgd zijn, 's Zaterdags vóór O uur. Een bepaald® plaats van advertenüón wordt niet gewaarborgd. SCHEMMSCHE COURANT Prijs der Advertsniicnvan 15 regels f 1.55; ledoie regel meer f 0.50; in het Zaterdagnnmmer 1—5 iegels I l.SO, ledcio regel moer 10.15.Reclames £0.75 per rcgei. Incassokosten 5 cis.; poatkwilanliea 15 ets. Tarieven van adverteution b;i abonnement «gn aan het'Buieau vnkrijgbnar Dagelijks weiden tegen voornfthetaling Kleine Advoiteutilm opsonomim i i 0 50 t/ni. 15 wooiden, f O 75 t/m 25 woorden. Elk wooid meei 5 eont tot con maximum van 30 woorden t

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 1