DE WINKELSLUITINGSWET. VERSLAG VAN DEN GEMEENTERAAD. Schiedamsche Courant. tweede blad DE VERDWENEN DELORA. Zaterdag 22 Maart 1080. No. 10875. Werkzaamheden in den Volkstuin. Het saaien van één-Jarige znadbloemen onder glas. Ook onder de éénjarige zaadbloernen zijn er velen, welke voor tuinversioring uit stekend te gebruiken zijn. Verschillende soorten moeten echter onder glas worden gezaaid, en daarvoor is het nu de tijd. .Men kan in een bak een laag broeiend materiaal aanbrengen, waarvoor paarden- mest of bladeren zijn te gebruiken. Op deze laag komt een aardlaag van 25 c.M. dikle. Dit moot zoo mogelijk blaclaarde, of althans, goede humusrijke tuinaarde zijn. Tusschen aardlaag en glas moet niet meer dan 10 tot 15 c.M. tusseihenruimte zijn, opdat de jonge plantjes, zoodra ze op komen, voldoende licht kunnen ontvangen, zoodat zo krachtig opgroeion. Desnoods kan men ook zonder broeilaag weiken, liet duurt dan wat langer, voordat hot zaad opkomt en enkele teere soorten zal men dan achterwege moeten laten. In zoo'n bak zaaien we nu o. a. éénjarige Astersoor ten, Violieren, Antirrhinum majus leeu-- wenbekjes, Amarantu» cauaacus katten staart, Nieoüana siertabak, Tropaeolum majus 'Oost-Indische kers, Ricinus wonderboom, Mirabilis JaJapa nacht- scboone, Celosia cristala en C. argentea plumosa de gewone en de pluimhane- karn; verder Anjelieren, Lobelia, Petunia, Verbena, Nemesia, Portulaca en vele an deren. Het zaad wordt licht met aarde onder- gestrooid en vooral gedurende de eerste dagen beschermd, "We houden het vooral regelmatig vochtig; wanneer de aaide tij dens het kiemingsproces eens goed dioog wordt, is mislukking gewoonlijk het gevolg. Zoodra het zaad opkomt, geven we meer licht en beginnen we al spoedig eon wei nig te luchten. Al spoedig worden de jonge plantjes nu in een andoren bak vcrspcend in een iets krachtiger grondmengsel. Ge leidelijk aan gewennen we ze nu aan de buitenlucht, waarna ze naar de voor hen bestemde plaats worden overgebracht. Dit overplanten geschiedt met een kluitje, opdaf de plantjes er zoo min mogelijk van lijden. Bovengenoemde soorten zijn zeer aan te bevelen, De lage soorten als: Aslcr, Vio lier, Antirrhinum en de laatstgenoemde 5 soorten zijn voor beplanting van bloem perken zeer geschikt, de andere zijn goed te gebruiken in groote bloemperken, in boordbedden en als voorbeplanting van heesters. Enkele leveren ons mooie snij bloemen; vooral de eerstgenoemde *3 soor ten en Anjelieren blinken in dit opzicht uit. G. Nu de Winkelsluitingswet door de Twee de Kamer is aangenomen en derhalve den definitieven vorm heeft gekregen, waarin zij, na aanneming in de Eerste Kamer in liet Staatsblad zal verschijnen, zal het goed) zijn eens uit oen te zetten wat op grondl vain deze wet nu wel mag en wat niet. Do wet verstaat onder winkels alle open of besloten ruimten, waar of va'n waaruit voorworpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of af geleverd, of waar ploegt gewerkt te wor den in ©on barbiers- of kappersondeme- ming. Onder winkelhuis verstaat do wed elke met een winkel in eenige verbiio ding staande opön of besloten ruimte im hetzelfde gebouw of op bet bijbehoorende terrein. i Magazijnen va'n grossiers zijn dus goenl winkels in den zin dor wet tenzij zulk een grossierderij ook in. het klein aflevert voor het publiek. Tusschen winkel en winkel huis is verschil gemaakt om te voorkomen dat de ruimten in hetzelfde gebouw of op het bijbehoorende terrein eveneens geslo ten zonden moeten zijn op de tpen waar op de winkel moet zijn gesloten. Als voor beeld moge dienen, dat bij samenkoppeling van beide begrippen ook oen spoorweg station of een sportterrein zou moeten ge sloten zijn, wanneer de wet eischt dat een zich daarin of daarop bevindende kiosk is gesloten. Wat verbiedt de wet. Da wet verbiedt in liet algemeen eön' winkel voor het publiek geopend te hebben: a. gedurende den gebeelen Zondag en b tusschen 8 uur des namiddags ea 5 uur des voormiddags. Zij1 is, noch wat betreft de Zondagssluiting noch de sluiting tus schen 8 uur 's avonds en 5 uur 's mor geus, van toepassing: op rijkskantoren;; apotheken voor zoover den verkoop en de aflevering van genees- en verbandmiddelen: betreft; koffiehuizen, restaurants en andere inrichtingen, waar uitsluitend of iu hoofd zaak spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht, voor zoover betreft den verkoop van spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse; den ver- koop en de aflevering van brandstof en smeermiddelen voor cn valn oniJer.leelon voor spoedeisohonde herstellingen aan voer en vaartuigen en rijwielen; den verkoop van dagbladen en weekbladen, den ver koop on de aflevering van ijs, den verkoop en de aflevering van winkelwaren ton be hoeve van binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen, den verkoop door mid del van automaten, de aflevering van maal tijden en kokswaren, den veikoop en do aflevering van rouwHoeding, en het ver richten van herstellingen en de aflevering van in herstelling gegeven voorwerpen. Vol gons het oorspronkelijke ontwerp zou ook de verkoop van drukwerken in station# ge durende gesloten winkeltijd zijn toegestaan, doch door aanneming van een amendement Hellen berg Hubar is deze verkoop verbo den. Voorts is de wet niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft, leveringen aan logeergasten, noch op openbare mid delen van vervoer en restaurants in sta tions, voor zoover betreft leveringen aan reizigers. i i De Zondagssluiting Wat voorts alleen de verplichte Zon dagssluiting betreft, bepaalt de wet, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, mogen geopend zijn op Nieuwjaarsdag, den dag voor Kerstmis (dus als 25 December op Maandag valt), Tweede Kerstdag en 31 December (wanneer deze een Zondag is), bloemenwinkels ep 1 Jan., 14 en 15 Augustus, 1 en 2 November, 24, 26 en 31 December. Melk-, viseh- en fruitwinkels mogen Zolndags uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit tot 12 uur 's middags zijn ge opend. Voorts mogen winkels, waar uitslui tend of in hoofdzaak brood, banket, suiker werk en chocolade wordt verkocht, ioderen Zondag gedurende ten hoogste vier achter eenvolgend© uren tusschen 9 uur des mor gens en 8 uur des avonds geopend zijn voor den verkoop van die waren, mits dat de uren, waarop de winkel des Zonldags geopend is, steeds door een bordje aaln de toegangsdeur kenbaar zijn. Sluitingsuur op werkdagen. Wat da werkdagen betreft is bet slui- Door B. PHILIPS OPPENHE1M. Geautoriseerde vertaling van Mr. G. KELLER. 47) „Die juffrouw boven heb ik zeker aan jou te danken; Louis?" vroeg' ik. „Waarom zoekt u nog steeds naai- den beer Delora?" vroeg hij schouderophalend. ,AVat gaat die man u aan? Als u blijft doorzetten, dan komen do gevolgen voor uw rekening." „Als jo de moeite wilt nemen mij' tot andere gedachten te brengen..." Louis viel mij in de reden tcgön zijn gewoonte in. Een kort gebaar ver ried, dat bij op het punt stond boos te worden. „U schijnt soms uit het oog to verlie zen, mijnheer, dat hot ons maar één woord behoeft te kosten, ol u voelt de hand van een gendarme op uw schouders. Wij zouden gaarne van uw hulp gebruik willen maken, maar dan is het aain ons om voor waarden te stellen, niet aan u." „Welnu, noem die voorwaarden, Louis." „Ik zal u de volle waarheid zeggen," ging Louis voort. „De gansche" zaak zal n duidelijk worden.. U zult lo weten komen, waarom Delora genoodzaakt is zich hier te Londen to verstoppan, welk doel hij nastreeft. Als u alles weet, mag u nog kiezen, of u een bondgenoot van ons wilt zijn. Daarentegen, als u bezwaar maakt, dan moet u op uw wooid van eer be loven, dat geen woord omtrent wat u te weten is gekomen, over uw lippen zal komen." „Louis," zeide ik, „laat ik eerst hm chen, dan bob ik tijd. om de zaak nog tingsuur bepaald op 10 uur des avonds op Zaterdag, op den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelsvaartsdag, op 14 Augustus en 31 October, mits dat op Goede Vrijdag, Hemelvaartsdag, 15 Augus tus on 1 November de Zondagssluiting wordt toegepast, op de dagen in de tijd vakken van. 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 Decem ber, voorts voor bloemenwinkels op 30 De comber on voor brood- en banketwinkels op 31 December. Kappers- en baibierswinkels mogen op de Zaterdagen, op de dagen, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, alsmede op 14 Augustus en 31 October en op 24 December, als deze dagen werk dagen zijn, tot 11 uur des avonds zijn geopend, met dien verstande, dat na 1(1 uur uilsluitend kappers- en barbiers werk- zaamhoden mogen worden verricht. Winkeliers, die behooren tot ean kerk genootschap, dat don wokelijksdien rustdag viert op Sabbath of den Zevendedag, kun nen vain Bi. en W. vergunning bekomen bun winkels des Zondags geopend te heb ban van 5 tot 2 uur, brood- en banketbak kerswinkels tot 8 uur mits na 2 uur uit sluitend brood, banket, suikerwerk' en cho colado wordt verkocht. Deze winkeliers moeten editor op den Sabbath of den Zc vendedag sluiten. Isradiotisclie winkeliers, die op Zondag bun winkels geopend mogen bobben, bc hoeven behalve op de werkdagen waarop dit voor lederen winkelier geldt, eerst te sluiten om 10 uur des avonds op de twee dagen onmiddellijk voorafgaande aan don dag waarop 't Israëlitioscbe Paaschfecst aanvangt, op dan Woensdag en Donderdag voorafgaande aan dit Paaschfeest, wanneer hot op Zaterdag begint, op den dag, on middellijk voorafgaande aan dien, waarop de zevende dag van het Israëlietische Paasohfoest aanvangt, op don dag, waar op dit feest eindigt, voorts op den dag onmiddellijk voorafgaand aaln den dag, waarop het Isr. Wekenfeest, het Nieuw jaarsfeest, het Loofhuttenfeest en het Slot feest aanvangt, alsmede op den Donder dag, voorafgaande aan 't Israëlietische We kenfeest, zoo dit feest op Zaterdag aan vangt, een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van go noemde feesten gesloten is. 1 Aflevering van goederen Wij hebben in bet begin van dit artikel roods opgemerkt, dat de wet onderscheid maakt tusschen winkels ön winkelhuizen Dit onderscheid komt te pas waar de wet verbiedt, dat gedurende den tijd, waarop de winkel gesloten moet zijn, in, voor of van dien winkel of het daarbij behooren de winkelhuis uit, of i,n de onmiddellijke! nabijheid daarvan iemartd bediend wordt, Klanten, die op bet sluitingsuur in den win kei aanwezig zijn, mogen nog een half uur na sluitingstijd geholpen worden. De afle vering of uitzending van artikelen is in gesloten winkeltijd eveneens verboden, be halve wat betreft brood gedurende den tijd dat do winkel gesloten is krachlens de bevoegdheid van den gemeenteraad om' onder goedkeuring vain de kroon, te be palen, dat alle of bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op een werk dag pea- week gedurende een gedeelte van dien dag voor of na 1 uur des middags. Het vont verbod. Hot venten, bet verkoopen en bot te koop aanbieden, langs openbare wegen is ver boden op Zondag, voorts veer 5 uur 's mor gens en na 8 uur 's avonds op de eerste vijf werkdagen der week behalve in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 Deo., in welke tijdvakken evenals op Zaterdag, het vonten tot 10 uui' geoorloofd is, terwijl het venten met geringe eetwaren is toe gestaan tot 5 uur des namiddags op Zon dag, Nieuwjaarsdag, Tweeden Paaschdag, Hemelvaartsdag, Tweeden Pinksterdag en do beide Kerstdagen. Afwijkingen door bet gemeentebestuur. Behalve de bevoegdheid om bij veror dening te bepalen dat winkels op een dag der week des morgens of des middags ge sloten moeten zijn, heeft de gemeenteraad de bevoegdheid gekregen om, onder goed keuring van de krooin afwijkingen van de wet vast te stollen indien bijzondere om standigheden dat gewenscht maken. De ge tneenteraad mag ten hoogste 21 dagen in het jaar aanwijzen, waarop de wettelijke bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desgowöuscht voor die dagen een later sluitingsuur bepalen. On dor deze 21 dagen mogen ook aangewezen worden die dagen, waarop do wet reeds uitzonderingen, stelde voor don algomeonen regel dor Zondagssluiting of den sluiting op werkdagen om 8 uur. Aan Ri. en W. wordt do bevoegdheid! verleend, om, al of niet onder zekere voor waaiden, ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen der wet voor plotseling opkomende bijzondere omstandigheden als- eens te overdenken." Louis verwijderde zich met zijn gewo nen glimlach en buiging. Ik bestelde iets van liet buffet in de nabijheid,, alsmede een flesch wijn, die voor mijn oogen werd opengetrokken. Ik koesterde thans vrijwel geen twijfel meer, of ten minste een deel van Delora's zaak, in ieder geval wat Lan den betreft, droeg een misdadig karakter. Louis' bonding, zijn nadrukkelijke voor- waaide, verschaflen mij nagenoeg zeker heid daaromtrent. En weder werd ik ge marteld door do afschuwelijke gedachte, dat in dit geval Felicia moeilijk volstrekt van niets op de.hoogte zou kuimen zijn. Toen Louis mij weer eens voorbij ging, hield ik hem even aan. „Louis," zeide ik, „mag ik je een vraag doen? 'Onderstel eens, dat er geen ver: andering in do zaken komt, en dat ik op mijn eigen houtje blijf werken, ben je dan van plan te blijvön verhinderen, dat ik juf frouw Delora ontmoot?" „Daai' heb ik niets mede te maken,' loog Louis mij voor. „Dat gebeurt inge volgo den wensch van liaar own." „Dank jo; ik wilde dat alleen maar weten." Ik was ldaar met mijn lunch en toen Louis zag, dat ik mij gereed maakte om to vertrekken, kwam hij op mij af. Mijn tafeltje slond in eCn tamelijk afgelegen hoekjo, zoodat wij icitelijk onder vier oogen konden spreken, „Ik moot jo nog één vraag doen, Louis," zoido ik, „en er is geen enkele ml on, waarom jo die onbeantwoord zou laten. Er zijn wetten, -welke diönon tot hand having van het recht, er zijn ook weiten op zedelijk gebied.. Tegenover 'de eersto orken ik, dat ik op het «ogenblik eön misdadiger ben, wellicht, gelijk jij beweert, in jouw macht. Maar daar spreken wij niet verder, over. Wat ik echter van je mede ten aanzien van. alle winkels op een tentoonstelling, fancy fair of andere soort gelijke inrichting van tijdelijken aard. eni van veilingen. Van deze ontheffing dooil B, en W. moet openbare kennisgeving ge schieden. i De sanctie. De overtredingen Üer wet of van een daarop gebaseerde verordening zijn straf baar1 met hechtenis van ten hoogste G da gen ol geldboete van ten hoogste 25 gul den, welke straffen bij recidive binnen 2 jaren kunnen verdubbeld worlcn. De ambtenaren die mot liet opsporen der overtredingen, belast zijn, oaider wie ook behooren do ambtenaren der arbeids int spectie, hebben te allen tijde vrijen toe gang tot winkels, winkelhuizen, koffiehui zen en restaurants. Is de ruimte tevens woning of alleen door een woning toegan kelijk, dan is voor bet binnentreden eön) schriftelijke lastgeving van kantonrechter of burgemeester noodig. Tenslotte zaj1 opgemerkt, dat de verorde ningen, waartoe de wet aan de gemeente raden do bevoegdheid geeft, vastgesteld en goedgekeurd kunnen werden vóór de wet in werking treedt. STADSNIEUWS. ffi- Zitling van Vrijdag, 10 Januari 1930. 's Namiddags 2 uur. VII. Voorzitter, de burgemeester, de boor H. Stulemeijer, S. V. V. en baar sportvelden. (Verrel») De lieer De Bruin beeft bezwaar to gen de voorstelling, a sof, wat thans go beurt, geen regoeron zou zijn en dat do raad verdeeld wordt in twee groepen: dj bedaebtzamen en de onbedacht/amen. Do Schiedamsche Courant, die nogal bevriend is met de richting, welke de hoer Houtman vertegenwoordigt, sehreo in haar jongste jaaroverzicht: De gein-rente is er in geslaagd de kwestie van de sport terreinen tot ieders o n genoegen te rego len! i De beer iT. Hou tman: Juist daaroir 'ren ik zoo ver meegegaan dat 0, ea W dit voorstel aan don raad kooiden over leggen! Do heer De Rra in: De boer Houtman en B. en W, zSjln inderdaad thans vorder gegaan dan aij in Juli voornemans waren We kondon niet hot aires van S. V. V. voo kennisgeving aannemen. Er is ïatusschcir geen enkele roden om elkaar onaangonaamc dingen te zeggen. De lieer ir. Houtman: Dat doe ik toc.1 ook niet! i De heör DeDruin: Men moet do dingen aanvoelen on als men een ander stand punt inneemt dan R. on W, beteekent da niet persé, dat man een aanval wil doem op do gemeentekas, of dat mem een bepaal do veroeniging een genoegen wil doen. Al leen de vraag: Wat is recht? komt hier u 't geding. En recht staat boven do formule Als door een overeenkomst iemand onrecht vaardig wordt behandeld, d'.ont men oorii geerend op te treden. Men moet Sv V. V. niet stellen tegenover andere vereemigingen. De heer Houtman kan niet 'beoordoelen, of S. V. V. al'ee opgo soupeerd hoeft. Do lieer ir. Houtman: Ze is „pour d' argent"! De heer De Bruin: Men kan altijd zui nig geleefd hebben, desnoods oip rijn land vleesch hebben geloopem, en todh niets overgehouden hebben. D. IL S. hoeft zoo zootjes aan 'tlijntje geloopen, heeft de heer Houtman gezegd. Dat moet D. II. weten en doet hier ook weinig ter zake. De vraag is slechts, wa recht is. i Een vergelijking troffen met Ilermes-D V. S. vond spr. niet smakelijk! Dio vereenigmg hooft altijd de beschik king gehouden over hetzelfde terrein. S zou willen weten is dit: is de onderne ming, waarbij de heer Delora thans is betrokken, van een wettelijk oogpunt be schouwd, een zaak van misdadiger! aard, of is het enkel een zaak, waarbij om andere redenön geheimhouding is gebo den?" Louis keek een paar oogenblikkcfn zwij gend voor zich uit en antwoordde ten slotte: „Ik wil u do waarheid niet onthou den, mijnheer. Volgens de landwetten neemt do heer Delora deel aan een complot.' „Van politiekcn aard?" „Neen, het is een complot, dat ten doel heeft hom en alle andere deelnemers er aan sdiatnjk te maken." „Maar Delora is toch al zeer rijk?" ,,'Onzo vriend heeft gespeculeerd," amt woorddo Louis, „en danig verloren daar bij. Bovendien houdt hij er van zich in gewaagde ondernemingen te steken. En mag ik nu uw antwoord vernomen, kapi tein?" „Er zal strijd tusschen ons zijn, Louis ik wil je dat onomwonden zeggen. Moet ik straf beloopen, omdat ik tegenover Ta pilow als mijn eigen rechter bon opge treden, welnu dan ben ik te allen tijde bereid mij daarvoor te verantwoorden. Wa jeu en Delora, als mede jullie partij genooiten, wie het dan ook zijn mogen, betreft, ook tegenover u allen aanvaard ik den strijd. Ik ben ernstig van plan ter wille van het jonge meisje, dat in dit hotel vertoeft, aan al dat geheim go doo een einde té maken en zoo noodig haar daaraan to onttrekken." Louis .sneep zijn oogen half dicht en hij keek mij aan op een wijze, die we geschikt was iomand vrees aan te jagen „Dat spijt mij werkelijk," zeide hij1 „Zelffs als u er de voorkeur aan had ge geven onzijdig te blijven..." „Dat zo-u mij' alleen mogelijk zijn, in- V. V. daarentegen heeft eerst op hot ge meentelijk sportterrein aan den Havendijk gespeeld, moest daarna verhuizen naar ean terrein bij de Werf Undo, kroeg vervolgons een veld aan don Wortfrankelaindsoken dijk, word daarna een terrein in Kortland aange wezen, waarvan zijl nu ook weer verdreven is, zoodat zij zeker viermaal op commando van do gemeente heeft moeten verhuizen De gemeente is mede oorzaak, dat S. V. V. geen geld heeft om do verhuiskosten te betalen en daarom is het billijk, dat do gemeente haar in die kosten tegemoet komt. Do huur van het terrein in Kortland ging 1 Januari 1925 in, maar einde 192G kon het eerrt bespeeld worden. Do heer i r. Houtman: Vore- dien tjl heeft S. V. V. reeds op dat terrein gespeeld! De beer De Bruin: Stel, dat dit juist is, dan bowtjirt dat weer, dat de gemeente met erg wel wil end tegenover S. V. V. is geweest, want de afrastering is pas eind 192G aangebracht kunnen worden. Men heeft S, V. V. over 1925 en 1926 huur laten betalen, terwijl bol terrein eind 1926 pas bespeelbaar was. Als iemand het ge huurde van de gemeente niet kan banuLtun, laat men hen toch geen huur betalen, tenzij ea- onwil in het spal is. Do heer Houtman doet hot voorkomen, alsof het oen buitenkansje voor oen V-ï oni- ging is op een gemeaiiteterrein te mogen spelen, maar daarvoor woedt toch huur betaald! 'tbs een zaakje voor de gemeente, zooals do gemeente orera! een. zaakje van maakt. Er is gewezen op de kosten voor hot aanleggen van terreinen aan dan Liansloot- sclienweg ,dio hoogor zul en zijn da aan vankelijk werd vermoei. Maar daar hebben we in dit geval niets mee te maken. Dö fout is, dat er geen systeem is bij] do uitgifte van sportterreinen 1 Dat de voelhalveroonigingon ook een niet" onaanzienlijk bedrag aan. veamikolijkhoids- belarting in do gemeenetkas storten, we do lieer Houtman bij deze kwestie biijebaar liever vergeten. De lieer Hinkelaar heeft voorgesteld f1109 aan S. V. V. uit te kearon; B ein W stellen voor do veraoniging twee jaar vrij stelling van huur te ver oenen, waaraan zij voon- het oogenblik niets heeft, maar de gemeenlokan f 603 aal kosten. liet gaat dus om f 503. De Voorzitter: Pardon! De heer De Br uin: 'tZou redelijk zijn. als de gemeente de verhuiskosten voor haar rekening nam, maar hier moeten zaken wor den gedaan. Als een voorstel in dan geest dien ik in de gelegenheid werd gesteld juffrouw Delora zoo dikwijls te ontmoeten als ik het wenschle." „Als dat in orde ware [e brongen," zei Louis nadrukkelijk. „Neen, ik beloof niets.. Ikzeg alleen dat, als dat in orde was te brengen, dan zouden wij in ieder ge val moeten afspreken, dat u 'niet langer uw zoeken naar Delara zou moeten voort zetten en u iniet verder m°t de zaak zou bemoeien." „Neen, Louis, dat zou ik alleen doen, wanneer ik de overtuiging had gekregen, dat juffrouw Delora zelve in deze zaken gemengd is geworden. Dan kunnen jullie allemaal voor mijn part naar don duivel loepen 1" „U stelt dus alleen belang in de jonge dame?" vroeg Louis, „In baar en niemand anders," erkende ik. „Ondanks wat je mij hebt medege deeld on wat ik heb vermoed, zou de omstandigheid, dat je mij te Parijs hebt bijgestaan, reeds voldoende vcor mij zijn om mijn schouders op te halen en door to gaan. Ik ben geen politic-agent, en liefst zou ik do taak, om Delora te ontmas keren, overlaten aan anderen wier werk het is. Maar je moet weten, Louis, dat ik de vaste overtuiging koester, dat juf frouw Delora volkomen vreemd is aan al die dingen, welke liet daglicht niet kun nen verdragen. Als ik hier blijf, is het om harentwil en wanneer ik tracht ach ter do waarheid te komen, dan is het eveneens om harentwil." „U heeft veel gevoel, mijnheer," merkte Louis op, terwijl een glimlachje zijn tan den deed zien. „Veel te veel, Louis," gaf ik toe. „'Maar dat doet er niet toe, wij hebben allen onze zwakke plekken. Op don een of an deren dag zal misschien iemand den vin ger kunnen leggen op een zwakke stee' bij jou, Louis." Met een glimlach antwoordde hij1: „Waar om ook niet, mijnheer?" Hoofdstuk XXV1H. In mijn apartememt wachtte mij een ver rassing. Ik trof er Felicia aan, terwijl zij zenuwachtig in mijn Meine zitkamer op en neer wandelde. Zij bleef staan, zoo dra zij mij zag en snelde op mij af. In mijn vreugde, haar zoo onverwachts te zien, zou ik haar bijna in mijn annen gedrukt hebben, als zij niet achteruit was geweken. „Felicia!" riep ik uit, „hoe ben je bier 'gekomen?" „Juffrouw Muller is naar benedaa gegaan om te lunchen, maar ik zeide dat ik hoofdpijn bad en sloop hierheen, in do hoop je hier te vinden." „Maar men houdt je gevangen," riep ik uit- „Dat is jouw schuld." Ik keek haar met verbazing aan. Haar gelaat baadde in tranen en haar stem trilde van zenuwachtigheid. „Ja, jouw schuld. Jij liebt heimelijk een onderzoek ingesteld naar hot doen en la ten van mijn oom. Men heeft jo zien praten met menschen, die het kwade met hem voor hebben." „Maar hoe weet je dat, Felicia?" vroeg ik kalm. „0, ik weel het zeker. Men heeft het mij medegedeeld." „Wie men"?" „Dat doet er niet toe!" antwoordde zij handenwringend. „Ik weet hot zeker ep laat jo dat genoeg zijn. Kapitein Rother- by," vervolgde zij, van toon veranderend, „ik zou u graag een. verzoek willen doen." (Wordt vervolgd). feitK BEK -H- Wat Is een winkel? Zooals door de Tweede Kamer vastgesteld. De Sabbath. \tV? „4 *v V'u-d

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 5