KINDER-BLAD SCHIEDAMSCHE COURANT DE ZONDEBOK. No. 12 Bijvoegsel van de Schiedamsche Courant van 22 Maart 1930 a a VAN DE Naar het Engolsch van E. M. BRYANT, Beknopt bewerkt door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 7) Deze woorden prikkelden Jaap en spoorden hem aan zich te verdedigen. „Hij hi] zei Jat ik laf wa>", riep hij daar om uit. „Je maakt liet me wel gemakkelijk", zei do pre dikantsvrouw en keek hem daaibij verwijtend aan. Dit was echter te veel Voor Jaapt en Mj sta melde ,,'t 't Spijt me, mevrouw, Ik ik deed eigenlijk niets". „Je toekende caricaturen van meneer Rokers er- dat was hod ongepast. Je hebt jo werkelijk heel kinderachtig gcdiagein er nu je majl weer zooveel moeite veroorzaakt hebt, 'verlang ik, dat je naar de leerkamer teruggaat en daar geen verboden din gen meer uithaal Hij keek lui,ar nu smeek end aan en vroeg: „Moet ik werkelijk teruggaan? Ik ik zal ine vorder uitstekend gedragen, als ik dat maar niet hoet". „Nee, Jaap", klonk het beslist. ,,Jo moet mij jo «erewoord geven ik weet, dat je het houden zult en onmiddellijk teruggaan". Nog aarzelde hij. Het was een zware strijd, dien hij streed, maar eindelijk gaf hij toch zijn woord en ging hij terug naar de leerkamer, waar do jongens hem onderzoekend aankeken e.n meneer Rover, dood, alsof liij ziij'n binnenkomen niet op gemerkt had. HOOFDSTUK VII. t Nog moer moeilijkheden. Don geheelen Woensdagmiddag was Jaap op zijn eentje uit, zonder dat één vier jongens wist, wat hij uitvoerde. Toen hij' eindelijk met vuile handen ear dito klcoron thuiskwam staheclii Wij al lerminst geneigd te zijn te vertellen, waar hij geveest was 011 wat hij uitgevoerd ltad. Ook do volgende dagen liet hij nietj kot. maar Zaterdagmiddag ging foft weer al van op plad, On derweg kwam hij Haima en fioorga tegen, die een wiandeling met Jaantjo maakten. „Hallo!" riep Jaap. „Kom moe, Hannn, en we zulion een leuken middag hebben!" Nu moot ik echter om rechtvaardig tegenover Jaap te zijn er op wijzen, dat deze niet wist, dat het lïanna verboden was met hem ie wan delen. Zij zei slechts: „Nee, Jaap. Ik doo bot liever niet!" „Waarom niet?!" riep de jongen, verbaasd uit „liet is heerlijk weer en ik zal je ©en mocni plekje in het boscli wijzen, Laat George maar met Jaanfje meegaan. We loopen zo>o- hard, dat va gelijk met hen thuis zijn". „Nee. George wil niet met Jaantje moe maar met Jap ie", zei do kleine 'baas met zijln allerbe- minlijlcste gezichtje. „Dat gaat niet. We kunnen hem niet meenemen", zei Jaap tegen Hanna en hij beloofde George van alles, a's hij maar met Jaantje moe wilde gaan Maar hel was te vergeefs. Toen maakte hij hem hang door ovex' leeuwen en lijigem, dio in het bosch waren, te spreken, doch het eetiige, wat hij er mee bereikte was, dat de kleine jongen zei: „Ikke is niet bang met mijn. Japiel" „Er zit niet» andei's op: we moeien hard ueg- loopcn!" zei Jaap nu togen 1 Janna. „Loop jij man door, terwijl ik hem nog een oogenblik aan don praat houd". Ilanna luisterde niet meer naar hetgecU Jaantje zei en maakte zich haastig uit de voeten. En Jaap na nog even wat tegen George gezegd te hebben holde liaar achterna. Beiden waren weldra uit het gezicht verdwenen. George schreeuwde uit alle madlit en trachtte zijn handje los te rukken, dat Jaant,© echter stevig in de hare hield. Intusschcn 'begonnen Jaap en Hauua, na een tijUjo langzamer te loopen. Ilanna trachtte tever geefs haar genoten het stilzwijgen op te leggen Na over verscheiden omgeploegde velden ge loopen oil over oen paar greppels gesprongen te hebben, bereikten zi] Jaap's geheime plekje, waar zij zich op voi'boden grond bevonden, Dooli dit wist Hanna niet, terwijl Jaap ca' zich niet 0111 be kommerde. liven lustten zij 11a alle inspanning onder oen grooten boom uit, toen Zijl plotseling opge schrikt werden door een ruwe stem in liun on middellijk© nabijheid, die zei: „Zeg eens, wat moet dat? Wat voeren jullie hier uit? Jo weel lieel goed, dat je op verboten terrein telt". Ilanna sprong met een gil van schrik op en Ja.ap, die al eerder met den bosrihwaehter in aan raking w'us geweest, Zag geen anderen uitweg dam do vlucht. „I.oop, Ilanna. Linksom. Vlug! Ik Zal 'm wol aan den praat houden, totdat jijl iu veiligheid bent", fluisterde hij haastig.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 8