U zoudt geen witter linnen of schooner waschgoed kunnen hebben, al betaalde U tienmaal den prijs van Roodbarid ROODBAND ZEEPPOEDER EN ZEEP I L "3K mm Holland zooals wg het zagen Helderder goed en minder werk Nieuwe kleeding? Komt in orde PPERT 57-63-TEL 53578 - ROTTERDAM Radio-Programma's. M Een prachtig Album tegen den kostprijs, slechts 50 cents met levendige beschrijvingen van prachtig natuurschoon en vakjes voor onze GRATIS PLAATJES Spaar de plaatjes van Roodband •Zeeppoeder en Zeep om dit mooie album compleet geïllustreerd te krijgen. v Vraag Uwen winkelier nog heden pm nadere inlichtingerL Ais U bedenkt dat Roodband Zeeppoedef slechts 10 cents per pakje kost; als U het probeert en ziet hoe prachtig wit Uw linnen wordt, hoe buitengewoon helder het al Uw goed maakt, dan zult U met duizenden huisvrouwen erkennen dat Roodband is een buitengewoon waschmiddei een buitengewone hulp en buitengewoon goedkoop! Al betaalde U tienmaal zoo veel, dan kon U geen beter Zeeppoeder bekomen. Het houdt Uw goed absoluut veilig in de wasch. I N.V. WASCHOL1NEFABRIEK - AMERSFOORT Heusch niet noodig, dat U diep in Uw beurs tast. Het kan ook zonder groote uitgaven even goed, even voordeelig en even best Komt U maar eens bij ons. En in prijs, èn in keuze èn in kwaliteit staan wij op één lijn met de groote contantzaken. Maar 't groote voordeel is... Betaling in overleg met U. Tot f 50.- niets vooruit. Spreek met loeb en 't komt in orde, dan is 't ook voor U Paschen. JAPONNEN f 17.50, 22.75, 27.50, 29.50,32.50, 34.50, enz, MANÏELCOSTUUMS vanaf f 29.75 op zijde gevoerd, DAMESMANTELS op zijde gevoerd, het allernieuwste f 1775, 1975, 22.50, 35.-, 45.-, enz. MODERNE HEERENCOSTUUMS 3250, 3750, 4250, 4950, 5450. KINDERKLEEDING IN ZEER RIJKE KEUZE. 'ABONNEMENTEN WORDEN DAGELIJKS AANGENOMEN. ïjet gemeentebestuur van Rotterdam wor den ontvalngen en worden bezoeken ge bracht aan verschillende werven en in richtingen te Rotterdam. Oosi-Indië. Re greetings tekort? Batavia. Het Ba;t. Nbl. meldt, dat vol gens de voorloopige schema's der depar tementen op de begrooting voor 1931 voor den gow-öuen dienst een tekort zou voor komen van. 3-1 millioen. Regeeringskringpi honden ernstig rekening met do mogelijk heid, dat de begrooting voor 1931 biet sluitend gemaakt zal tonnen worden zon der bel ast i ngverhoog ing. Staatscommissie land- en tuinbouw. In voorbereiding is de instelling van een staatscommissie oin te overwegeln, welke maatregelen getroffen tonnen wor den met het oog op den oogonblikkclijken toestand van land- en tuinbouw. Tnlnbsuw-voor beeld-bedrijf Minister Kan". To Klazienaveöa (Dr.) is het Tuinbonw- vforbeeld-bedrijf „Minister Kaja" van do Gtoen vajn Brinster er-vereeniging, officieel geopend. Dader de aanwezigen bevonden zich of. a. de secretaris-generaal, de heer J- B. Kan, oud-mi'uister van binuonland- sche zaken on prof. dr. H. Visscher. Door oud-minister Kam weid een steen gemet seld in het gebouw van het tuinbouwbe drijf, waarop zijn naam vermeld slaat. Voorts was aanwezig de commissaris der Koningin in Drente, jhr. Linthorst Iloman Prof. dr. H. Visscher lijeld bij de otffi- cieele opening een rede. Wie een veilig snelverkeer wil, geve den wielrijder aan iederen kant van den weg een rijwielpad Kunst en IVctensiimD. Oude graven ontuekt op do Baretu-eilanden. Naar uit Basra gemeld wordt, hebben mnerifcaansclio ardhaeologcm in do afgeloo- pnn maanden uitgebreide opigravinlgein ge- drum op de Baiein-eilandan in tlo Perzisclie Golf. Zy hcibben op deze eilanden veratebii- londo graven ontdekt van oen tot dusverre onbekend volk, dat zij i stain hoofden placht lo begraven tezamen met liet gohocJe huis houden, Itot onderzoek den grafheuvels wees ijit, dat deze regelmatig 4 lagjen bevatten.. In do eerste laag waren do slaven en dienaren begraven, in de tweede de k'amoelen, ezels °h paarden, in de doide hot stamhoofd'. De mtgravingen der lieuivtols brachten o.m. ook aog resten vian eön1 schrift aam Itot lidlit, dat Won nog niet beeft kunlneii ojnkijlfoivu, en dat geacht wordt prae-arabisoh te zijn. In Ur, in het Zuiden van Mosopotamiö, zijn door een Amorika.anst.ho expeditie voor ongeveer 2 jaar gra'vion geviomdon, die op de thlans ontdekte gelijken, on waarvan het mogelijk geaidht wordt, dat zip aangelegd zijn door leden van denzeJfdem, stam. Do gra ven worden praa-sumerissdh' genoemd. De bij Ur gevonden graven worden toiogestohie- ven aan het oervolk van Babvlonië. RECHTSZAKEN. Da moord op den Oostzeedijk te Rotterdam 'lengr-vclge an een ongeval, mr. Rivers den advocaat-generaal bij het gerecht-hof te 's-Gravenhuge, onlangs! overkomen, is mr. J. A. de Visser, substituut-officier van justitie ibQ de rechtbank to Rottendam, op het oogenblik waarnemend advocaat-geme- raal. Als zoodanig heeft nar. De Visser al'lo strafzaken voor liet hof tja behandelen in dc komende pieriode, o. a. de 'bekende moordzaken te 's-Gravenhage en te Rotter dam. Mr. De Visser zal dus hoogstwaar schijnlijk zelf a's advocaat-generaal de zaak van den moord op den üostzeolifk ta Rot terdam, waarvoor de procuratiehouder G. J. v. 0. tot 15 jaar gevangenisstraf is ver oordeeld, voor het hof behandelen. GEMENGD NIEUWS. Door zijn vlnserafdrokken verraden. Een bekend inbreker aangehouden. Aangezidn de Centraio Reohercho te Rotterdam den 27-jaxigcm J. Pit verdacht, zich te hebben schuldig gemaakt aa'n dief stal van gaspanningen, word een huiszoe king in zijn woning gehouden, waarbij o.m. een rijwiel werd gevonden, dat op 4 Maart j.l. bij een inbraak bij Peitsman aan den Houttuin aldaar wa|s gestolen. Bij diezelfde inbraak was ook een zilveren horloge go- stolen, dat later door de politie was ge vonden in een pand aain het Hang, toen zij daar een onderzoek instelde, na een inbraak bij de firma Koopmains aan de Keizerstraat. In het pand dor firma Peitsman waren eenigo vingerafdrukken gevonden, welke.ge heel klopten met die va'n Pit Bovendien waren in hot bewuste pand aan bet Ilang bloedsporen gevonden, zoodat men ineen- do to Jcunmen aannemen, dat de inbreker zich had verwond. Bij een aandachtig be kijken van do handen van Ph. bleek, dait zich aan dan linkerduim oen versch littea- ken bovand. Wel vertelde Ph., dat hij dit wondje had gekregen bij hot houthakken', doch liet eigenaardige was, dajl, wanneer dat waar moest zijn, do snode juist andera- oin moest loopen. Tegen zooveel aanwijzingen kon Ph'. niet op en tenslotte bekende hij do inbraken bij do firma's Peitsman en Koopmans te hebben gepleegd. Vomdoopig is hij in hel bureau naai don Oppert te Roltordam opgesloten. Daar hij nog vain een heelo serie inbraken wordt verdacbii gaat bij vervolgens visiles afste ken op de andere politiebureaus! Hoe geruchten In de wereld komen. Van ee'n „ontvoierd" jongetje te Groningen. De Meeniwerderweg en omgeving te Gro ningen ,is opgeschrikt door het sensationeel gerucht, dat een spelend knaapje dooir een voorbij rijdenden man was ontvoerd, liet is vctwonderlijk, hoe Snel zoo iets zich ver breidt. Overal stonden de menschen te pra ten. Aam commentaar natuurlijk geen ge brek. De welbekende Rotlerdamsche moondo- naar werd or bijgehaald. Eta ooik nu was er iets dergelijks gebeurd: het kereltje was schreiend op dek bagagedrager vajn een wielrijder gezien. Een ander wist te ver tellen, dat hij het kind langs het Win- sehoterdiep had weggevoerd, en een opgu- srhaton slagersjongen, die het middelpunt van belangstelling was, verkondigde, dajt het kereltje vermoord was gevonden aan de laan bij „Grodnenstein" in oen droge sloot. Het heeft moeite gekost, om al deze ge ruchten den kop in te drukken. Zoo iets gaat er hij het publiek gemakkelijker in dan weer uit- Gelukkig zijn er ook nuch tere menschen. Koio'n mucliterling is eens gaan infor- meeren, wat er nu eigenlijk gebeurd was. En ee,n majoor van politie wist het vol gende te verhalen. Aan den Meeuwerdenveg waren twee jongetjes aan het paardje spe len. Zooals gebruikelijk, bad bet „paa]rd" dek 'toioan in den vorm van een stuk touw om beide armen gebonden, .terwijl de „voerman" er achteraajn draafde. Ook bij deze weggebruikers bleken vcrkeersoinj- gevallen mogelijk. Paard en voerman kwa men in botsing met een passeereiulein wiel rijder. Of liever, do wielrijder zag, waar schijnlijk dooir de invallende schemering, het touw tusschen de jongens niet en raakte daarin met zijn fiets verward. Maar aangezien aapi het iouw ook hot voor paard spelende jow.gotje vast zat, was deze wol gcnopidzaakt, cda eindweegs met den doorrijdenddn wielrijder mee te loopen. Doordat het touw aan de fiets vast zat, begon het touw om de armen van het kind te knellen, met het gevolg, dat het luid schreiend vak pija bij de fiets aan holde. Nu maakte dit op voorbijgangers een vree.tndela indruk. Een meneer mot iuul eau touw een schreiend kind. llrrr! Dat is vast een moiürdcinaar. Enz., enz. Natuurlijk duurde dezo ontvoering maar heel kort. De hoer slapte van de fiets en bevrijdde het kind en zijn rijwiel van hot Louw. Maar hot had net lalug genoeg geduurd, om het gorucht van moord ön ontvoering wakker te roepen. Kerk en School. Nod. Hcrv. Kerk, Beroepen te Splyk (toez.) dr. J, J. Wiotl- dendorp to Stcdkm; to Dom. Bommel en to Hoornaar (toez.) ds. W'. Rijiasiburgor te Pols broek on V list. Beroepen te Hoornaar, s. W. Rijnsbur- ger, to Polsbroek. Aangenomen naar Wijtohel ds. O. IIol- werda te 'Gaastmeer; naar Schiermonnikoog .G IC. Wiersma, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor 'Glaneibrug ds. \V. Kjroose te IJmuiden-üost; voor 1 lol 1 ajndsfchaveikii ds. K .'G. Kwint te Terkaple. Bedankt voor Glainerbrug, ds. W. Kroeze, te IJmuiden. Geref. Kerken. Beroepen te Sehildwodde, ds. B. Bourna, te Dirk shornte Aaltan, ds. Th, Dolle man, te Giessen Oud- en Nienwkerk. - Gercf. Gem. Beroepen te Meliskerke ds. A. van Dijibe te Nieuw-Biei|erland. SPORT. Boksen. C a.rn era. Maandagavond heeft de Italiaan Primo Carnera to Oakland in California dan neger Loon Chevalier, die ongeveer 50 pond bell ier was, in do zesde ronde k.o. gestegen. Ook bi) deze vijftiende k.o. overwinning twijfelt men aan de echtheid van lliet ge val. De nationale boksoammis'sie beeft dan ook verboden aan Camera de beurs van J.O.OOO dollar uit te koeren en zal ook hier een onderzoek instellen. Donderdag 17 April. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10—10..15 u. Morgenwijding. 12—2 u. Concert door A.V.R.O.-Kwintct 23 u. Gramofoonplaten. 3—3.30 u. Mevr. Wilson- Adema: „Zeeland dn wij". 3.30l'u. Gra mofoonplaten. 45 u. Zieken uurtje. 5.30 0.30 u. Orgelconcert door Ford. Kloek. Boris Lensky, viool en Vrouwenkoor. G.30 7 u. Gramofoonplaten. 78 u. „Johanlaes Passie" van Jos. Vrankcn. Het „Palestrina"- ICoor. Solisten: P. v. d. Oever, dr. C. v. M. en H. Schuurmans. 88.30 u. Boeken- lualfuurtje. Remum Poort: „De Humor in de moderne Noderlandscho Literatuur", van Goruclis Vctli. 8.30 u. Radio-TooneoL Stu dio-opvoering van „Do Dienstknecht in liet Huis". Moraliteit in 5 bedrijven door Char les Ran Kennedy. Daarna Persberichten en Gramofoonmuziek. 12 u. Sluiting. Huizen, 1875 M. 8,15—9.30 u. Concert 101030 uur. Zang door Dameskoortje. 10.30—11 uur. Ziokondienst. 1111.30 u. Lezen van Chr, Lectuur. 11.30—12.30 u. Voor de landbou wers. 1212.15 u. Politieberichten. 12.30 u. Concert. Mevr. G. G. Mol-Akkomuui, alt. II. v. d. Hilst (declamatie en begeleiding)', 22.45 u. Gramofoonplaten. 2.453.45 tl. Cursus Fraai Handwerken. 4—5 u. K.R.O, Witte Donderdag. Plechtigheden op do II. Landstichting te Nijmegen. 5—5.45 u, Gra mofoonplaten. 5.456.45 u. Orgelconcert door Jac. Bonset. 6.457.15 u. C. Rijiosj- dorp: „Over humor en spanning in lectuur en literatuur". 7.157.45 u. II. Burger: „Problemen bij de uitvoering van Bach's i,,Mattiiaus Piassion". 7.458 u. Politiebe richten. 810,15 u. Uitzending vanuit de Prins Willemkerk te Scheveningen. Spreker) ds. J. G. Feenstra, JMuzikale medewerking Gerei. Zangvereen. „Harpe Davids", Jeugd koor „Harpe Davids", Clir.. Mannenkoor „Onderling Kunstgenot", Chr, Zangvereen. „Dient den Heer". Mej. W. Baaneh, pianor, A. van Buffelen, orgel. 10.1510(30 4 Persberichten. 10.3011 uur.' Gramofood- platen. Daventry, -1554.4 M." 9.35 u. Morgenwijding. 10.05 u. Lezing. 11.20 u. Orkestooncert. 12.20 u. Biocscoop-, orgelbespeling. 1.201.50 u. Gramofoon platen. 2.20 u. Vesper in do Westminster Abbey. 3.05 u. Concert Piano ón trio. 4.20 u. Vastenpreek. 4.35 u. Kinderuurtje. 5.20 u. Voorlezing. 5.35 u- Nieuwsberichten. 5.55 11. Marktberiditen. 6 u. Cello-recital. 6.20 6.40 u. Lezing. 6.45 u. Lezing. 7.05 u. Concert. Militair Orkest en sopraan. 8.20 u. Nieuwsberichten. 8.45 u. Lezing. 9 u. „Tho Son of Man". Passiespel -van Loos i^Iary Shiner. 10.0511.20 u. Jack Payne's Dansorkest. 11.2011.25 u. Beelduitzen- ding. Parijs, „Radio Paris", 1725 M. 11.501.20 u. Gramofoonplaten. 3.05 u- Concert. 7.20 u. Concert. Vocaal kwartjet, strijkkwartet en solisten.. Laagemberg, 473 NI. 1 6.20—7.20 u. Gramofoonplaten. 9 35 11.15 u. Gramofoonplaten. 11,30 u.. Gramo foonplaten. 12.25—1.50 u. Concert. Orkest en vocale solisten. 4.605.50 u. Kamer muziek. Strijkkwartet en sopraan. 7.30 u.' „Cliristus am olberg", lOratarium vaa Li van Beethoven. Koor en solisten. Brussel, 508.5 'NL 4.20 u. Trio-concert. 5.50 u. Gramofoor- platen. 7.35 u. Orkestconoert' Kalundborg, 1163 M. 1.50—3J30 u. Orkostconcert en' zaag; з.504.20 u. Ivinderkoorzang, 5.40—6.1Ö Balalaika-concert. 7,207.50 u Orkest- concert. 8.05—8.50 u. Vocaal concert. 8.5Q,. 9.20 11. „Borgersind". Hoorspel in 1 be drijf van Knud Hjortë. 9.2010.30 u. Or kostconcert en zang. Zoosen, 1635 'M. 6.15—11.20 u. Lezingen. 1120—12.15 u: Gramofoonplaten. 12.1512.50 u. Berich ten. 1.201.50 u. Gramofoonplateu. T.5Ö 3.50 u. Lozingon. 3.504.50 u. Comoert. 4,50—-7.50 u. Lezingen, 7,50 n. „Passion". Hoorspel van Rudeüf Nlirbt. 8.45 u. Een bezoek aan den Biom te Breslau. Sptekeiu, orgel, Domkoor. li i holland tn HIT ZAC f* •Xy&vJ*?* HEERENCOSTUUM mode-n* stol F 37.50 DAMESJAPON F 19.75 GEHEEL ZIJDE ZIJDE BLOUSES F 9.75 MANTELPAKJE F 34.75 mei zijde gevoerd Geopend tot 8 uur, Zaterdag tot 10 uur. Goeden Vrijdag den geheelen dag tot 6 uur STAAt "-ui™

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 7