v hit Fordsoïv Schiedamsche Courant. UüUen tweede blad Hun beider weg. □mes Cs iS-^x Kinder «Ir Meeding De nieuwe Ford Phaeton GENIET T EN VOLLE VAN DE ZOMERWEELDE LINCOLN Zaterdag 21 Juni 1930. No. 19149 STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD. Vergadering van den gemeenteraad up Vrijdag 20 Juni, dos namiddags 2 uur. Voorzitter, de Burgemeester, do hoor 1L Stulemidyier. Tegenwoordig zijn 25 leden. Afwezig wegens ongesteldheid: mr Van Velz.eu en do heer De Bruin, wegens het bijwonen van de vergadering der Prov. Sta ten van Zuid Holland i De openbare vergadering wordt voorafge gaan door eeri comité-generaal, dat tot 5 uur duurde. 1 i j In openbare zitting doet de voorzitter medodocJing van door Bed. Staten goad- gfbeuide raadsbesluiten, en voorts van de navolgende ingekomen stukkeu Van Burgemeester ©n Wethouders solirij ven, naar aanleiding van het verzoek van do Buurtveroen. Bozenburgerplein 't Cen- tnnn betreffende plnntsoenaanileg öj* toet Jtoeznbui-g-m'piein en verlichting va,n de mu ziektent ter plaatse. Burgemeester en ethouders willen a lies santé berichten, dat zooveel mogelijk am do wensohen zal worden tegemoet gekomen. Wat do vei lichting van do teut betreft, deze kan niet voor rekening van do gemeente worden genomen. Dit zou een preoed «ut schep]©u. Wordt aan do verplichting der borgstelling voldaan, dan wordt ook d© kabel gelegd. Wat de straatverlichting in hot Ciorzeiikwartier aangaat, deze wordt niet minder verzorgd dan in andere doelen dor stad. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit punt te behandelen bij do interpellatie! Dinkelaar. Aldus wordt besloten Van Burgemeester en, Wethouders voor stel -om aan Al-ej. 1*. Rovers, o iderwijlzeres aan school D, overeenkomstig h.mr dmirtoc* gedaan verzoek, eervol ontslag uit genoem de beirekking te verbenen mot ingang van 1 Juli 1930. Burgemeester en V ethouders stollea voor hierop gunstig t« bcabs-on. Hiertoe wordt besloten. Van Burgemeester en Wethouders schrij ven, waarin wordt voorgemeld on gunstig te beschikken op het verzoek van do haa ren T, don Ouden en J, L. Burgers to Rot terdam om hot bebouwings'vvoorsclirift ton aanzien wait het pmd YiiUi'duigorJijk 33, in dier voege te wijzigen, dat do'beuo- denwoning in genoönd puil mag worden ingericht tot winkel met woning. Burgemeester en Wethouders stellen voor hierop gunstig te beslissen. Hiertoe wordt {©sloten, mulat de lieoren v. d. Hoek en Steens bezwaren hulden go oppeni, dat de verban wing reeds haar be slag heeft gekregen kan do afikelmg Seine lam van don Nod. it ,K». Politiebond St M.oha -1 en den Bond van Chr. Politieambtenaren m Nederland, adres, waarin wordt verzocht bij de be handeling der a.s. begrooting tie salarissen van hot politiepersoneel dezer gemeente wel te willen herzien en verhoog en. In handen van Burge.neester en Weüiou deis om advies. Van de Centrale Commissie voor Uit zending van Nederlandsche kinderen naar fluiten, te 's Uraveahage, houdende ter- zoek voer het jaar 1931 en volgende jaren haar een bijdrage te willen verbenen voor do tloor luuir bemiddeling in die jaren uit de gemeente Schiedam uit te zenden kinderen legen een maatstaf Van £0.25 per kind en por dag. In handen van Burgemeester on Wethou ders om advies. Van de Centrale Vereeniging ter behar tiging der Maatschappelijke Belangen van Zenuw- en Zielsziekten te Amsterdam, adres, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat do Raad het belang zal inzien, ten Vry naar het Engelsch. II. ANTDNSEN. 53} Nee luister nu eens Gisteravond ontving ik een brief van do zaakwaar nemers van mijn vader. Ik heb "lil in mijn tascli. Ik ben ongeveer twaalf pond rijk Ik lieb mijn laatsten shilling van do bank gehaald en heb geheel geen inkomen meer. Het schijnt, dal vader over mijn geld kou beschikken en dat heeft hij go- daan. Daar ging die brief over. Hij heeft me tot den laatsten cent onterfd, zoodat ik straatarm ben, wanneer ik niet met Jci cely n trouw. Alleen dan krijg ik alles terug. Dick werd doodsbleek. Hij kwam over eind. Wat een gomoeno streek. Wat min... dat is wel het afschuwelijkste, wal ik ooit gehoord heb! Voor een ©ogenblik vergat hij idles door zÜn verontwaardiging tegenover den her tog, Dat was meer dan tirannie. Audrey door armoede tot een huwelijk te wille» dwingen, .Voor zoo iets waren geen woor den to vinden. Audrey keek hein beangst mui, Maakt het eenig verschil, Dick Dick begon hartelijk te lachen, Verschil? Allo mogelijke verschil. Zie j« dat dan niet? Nu kan ik je niet om je ««ld trouwen. Je hebt nu minder dan ik. Nu kun niemand me dat ton minste voor «n'n voeten gooien. Dat is wol zoo mooi w» het maar zijn kun! T Maar.., verdien je dan nu genoeg Wl» op te trouwen? Dick sloeg ongeduldig zijn armen om baar heen. Genoeg? Praat nu» nu nog oons over alle tijde (e kunnen beschikken over do hulp, welke do „Centrale Vereeniging" kan verleunen aan de geestelijk-invapdo int woners der Gemeento en over de voor lichting, welke zij kan verstrekken in vraag stukken van sociaal geneeskundigen aard, welke gelegen zijn op het groote gebied der zenuw- en geestesziekten. In handen van Burgemeester en Wethou ders om advies. Van de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Arbeidsbeurs schrijven, waar bij wuidt aangeboden het verslag van ge noemde instelling over liet jaar 1929. Kennisgeving. Van den A. N. W, B, Toeristenbond voo! Nederland to 's-Gravenhage, schrij ven, houdende dankbetuiging voor do toe treding als buitengewoon lid van den A. N, W. B, Kennisgeving. Van den lieer 8. 1. lJsselstein, schrij ven, waarin hij mededeelt zijn benoeming tot onderwijzer aan de le Centrale School voor het 7e leerjaar te aanvaarden. Kennisgeving. Van mej. A. M. van Klaveren, te Rot terdam, schrijven, houdende bericht, dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan school B. gaarne aanneemt. Kennisgeving. Van het Bestuur der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, houdende dank betuiging aan al die loden, welke huil bij drage hebben gegeven, hetgeen mogelijk heett gemaakt, dat van de zijde der leden vail de Vereeniging haar een geschenk is aangeboden voor de vergaderkamer in het nieuwe gebouw aan do Paleisstraat no. 1. Kennisgeving. Van den heer F. S. van Beers en 18 andere venters in roomijs, adres, hou dende verzoek hun vergunning te verlee- nen om gedurende de zomermaanden op lederen dag tot des avonds 10 uren op den openbaren weg uitsluitend roomijs te mogen verkoopen. In handen van Burgemeester en Wellion- deis om advies. Van de leden van dei Gemeenteiaa 1, de heg en B. Hoogendam en II. v. d. Kraan, schrijven dd 19 Juni 1930, hou dende verzoek hen in de gelegenheid to stellen een interpellatie to houden, daa|r h. i. het antwoord van Burgemeester en Wethouders dd, 5 Juni 1930 op do ge stelde vragen betreffende do abonuoinents tarieven der R. E. T. en de overneming van het personeel der particuliere aulobus- ondumemingon onbevredigend is. Burgemeester en Wethouders stellen voor hieromtrent to beslissen na afhalndeling der agenda. Besloten werd de interpellatie too to staan en deze in do volgende vergadering to doen plaats bobben. Agenda. 1. Voorstel van Burgemeester en Wettoou dors om het lid van den gemeenteraad, den heer W. Broek, wederom te benoemen tot gedelegeerd lid der gemeente ia het Be stuur der Vereeniging „Zwakzinnigenzorg" geld, als je durft. Ik zal tussclien de hoornen hier wel een nestjo voor jo vin den, in do zon met bloemen er om heen en wormpjes om op te eten... lekkere vetlf dikke, hoor, lief vogeltje. Zijn slem trilde en hij kon haar nau welijks beheerschen. Dan ging hij op vas ter toon voort: Audrey, ik sta liier op den eersten sport van den ladder. W'il je me hebben, net zooals ik ben? Ik kan jo alleen eten en drinken en een dak boven jo hoofd aanbieden, maar ik heb je boven alles lief. Als je wi'A blij ven en mo steunen, dan zal ik zorgen, dat ik hier succes heb. Vertrouw jo op mo V Wil je hier blijven en mo helpen Haar oogou keken diep in de zijne. Ze legde een koele, blanke hand tegen Iteide zyn, wangen en trok zijn hoofd naar zich toe. Mijn eigen Diek... zei ze. XXXVlll. Toen Dick met Audrey weer uit White- leaf vertrok om naar Devonshire te gium, biuehi Joyce hen weg naar hot station. Afscheid nemen is onder alle omstandig heden een onaangename taak, maar dit maal luijd Joyce, toon do trein liet station uitreed, een gevoel alsof zo op oen on bewoond eiland werd achtergelaten. Voor haai' bleef niets anders over, dan de on dankbare taak van het huishouden doen voor haar zwijgenden Vader, lil hot volle leven scheen er voor haar geen plaatsje te vinden te zyn. Duiten het station had do oude Dames op haar gewacht, om haar naar huis terug te rjjdtm. Maar Joyce schudde glimlachend liet hoofd. Nee, dank u wol, mijnheer Barnes... Ik vind hot erg vriendelijk van u, muair ik wou liovor wandelen. Waar was hot good voor om zich naar Schaft U nog heden één van de prachtige, ruime en comfortabele nieuwe Ford-modellen aan. Stelt het niet uit. Iedere dag uitstel beteekent een dag minder genieten van uw vrijen tijd, weekend en vacantie. De Ford brengt U hoogst geriefelijk, snel en veilig overal waar U wilt. Mijdt de volle, warme, benauwde spoorweg coupés. Gaat naar buiten met den Ford en ge niet van zee, bosschen, bergen en dalen op een wijze als nooit te voren. M V. NEL'ERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK, ROTTERDAM Official Ford DealerN.V. Auto-Mij. Vink 6 Co Stadhouderslaan 5, Schiedam. De heer Broek wordt als zoodanig her in uceiiul met 17 van de 25 stemmen. De hoer Koopmans kreeg 1 stem eu 7 stem men waren blanco. 2. Voorstel van Burgemeester en Wetf- houders om hun College te machtigen om in het 3e kwartaal van 1930 kasgeld op te nemen. Hiertoe wordt besloten. 3A. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om hun College to machtigen tot onderliandscliQ verhuring op door hen te stellen voorwaarden aan de N.V. Schie damsche IJzer- en Staalbewerking van een terrein, gelegen achter den St. Joris-Doelen, ter grootte, van ca. 900 M.2, tegen een huurprijs van f500 per jaar. De machtiging wordt verleend. 3B. Voorstel van Burgemeester ou Wet houders om hun College te machtigen tot onderliandsehe verhuring voor het jaar 1930 aan den heer J. J. van Dijk, Alhier, huis te haasten Het huis zou nu dubbel stil zijn, nu Dick en Audrey weg waren, die het hadden doen weergalmen vim hun lachen. Wat maakte het uit voor Joyce, al ging ze er nimmer meer heen? De meid zou wet doorgaan met werktuigelijk de bedden op to maken en het eten te koken en haar vader zou haar verdwijning niet eens benieiken. Ze begon echter te wan delen, eenvoudig omdat ze niot altijd daar voor het station kon blijven staufi- De velden lagen in een grauwen mist. De hoornen staken hun kale takken de lucht in en dropen van liet water. Dick luid volkomen gelijk... de winter buiten was meer dan ellendig en said. Zoowel hij als Audrey hadden haar be loofd vaak te zullen schrijven. Dat was ten minste een troost, iets, waarnaar zo 's morgens kon uitzien. De droeve dagen van Januari sleepten zich voort in do eentonigheid viut tel kens weerkeerendo huiselijke bezigheden,.., bedden opmaken, boodschappen doen in bet dorp, antwoord geven op do zoute- looze praatjes van do vrouw van den kruidenier of van Okley, den slager, die zich zelf als heel geestig beschouwde, thuis komen en zonder smaak en zwij gend zitten eten. Was het wonder, dat het hoofdkussen van Joyce soms nat was van, tranon, voordat zc zich zelf in slaap had geschreid? De Zondagen waren liet ergste voor haar. l)au bloven do postdirecteur met zijn fa milie, do dokier on zijn vrouw, do aan nemer y;iu het plaatsje eu nog meer le ze okers van den kerkdienst, allen in hun stijve Zoudagsi'lie kloeten, met hooge hoe den en gestreken witte overhemden, die het, behoudens ongelukjes, ©en hixde week moesten uithouden, na den dienst pp liet kerkpleintje staan en deden allen huii uiter ste bost oin Joyce te betrekken in lmn onbenullige gesprekken over liet weer vmt of anderen van het perceel tuingrond, ge legen iaan dm W'est-Fr.uikelandschen Dijk N.Z., ter grootte van 0.52.80 II.A., tegen een huurprijs van 100. Ook deze machtiging wordt verleend. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van diverse perceolon bouwgrond. De reeds door aas vermelde poreeelon worden verkocht. Bij enkele voorstellen werden, ©enige op merkingen gemaakt. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om wederom over te gaan tot on- derhandschen aankoop in het belang der volkshuisvesting van diverse perceelen eu perceelsgedeelten, welke alle begrepen zijn in het onteigeningsplan betreffende het ge deelte van de gemeente Schiedam, het welk begrensd wordt door den llotterdam- schen Dijk, de Broersvest, den Singel en do Lange Siugelstraat, voor de totale som de afgoloopen eu van de komende week. Over de preek zwegen ze bescheiden. En dat was maar verstandig ook, want domi nee Ardley Maimers gebruikte vaak uit drukkingen en haalde Latijnsche en Griek sdie teksten aan, waardoor zijn toespraak ver boven hun begrip ging. Zoo verliep hot leven van Joyce en dat was al wat ze liad. Het was niet veel, om een gebroken hart te boelen. Maar er kwam een plotselinge en ge heel onverwachte verandering in het leven op do pastorie. Het gebeurde omstreeks drie uur in den namiddag van een som beren, regenachtige» Januaridag. Joyce zat in do groote, leege eetkamer alleen voor het vuur te lezen. De poos zat op luuir schoot te spinnen. Opeens ging de deur open en verscheen degene, dien ze het allerminst venvacht had... haar vader. Joyce kon ziüh niet herinnoren, wanneer zo hem voor het laatst in die kalmer gezien had buiten de maaltijden. Hij ge droeg zich aarzelend, alsof hij den weg in zijn eigen huis niet wist. Hij keek hulpeloos zoekend om zich heen. Zoekt u iets, vader? Hij schrok op bij liet hoeren van haar stem. Dan begon hij oven to lachen... een ecu li eel je zenuwachtig.., en kwam ver der do kamer in. Joyco keek hem nieuws gierig aan. Nee, kindje, zei hij, ik... ik... hel» hcolemaal niets noodig... nee... dank je... Hij liep naar liet venster, in zich zelf mompelend en met een vreemden glim lach om zijn oogen eu mondhoeken, Joyco koek een beetje beangst naar hem op. Zo kon niot hoeren, wat hij zei, hoorde alleen, dat hij in zich zelf sprak, Zo was een beetje hang, dat hij zijn verstaald kivyt was. 1 1 t Hoe laat is 't? vroeg hij. - Tegen drieën, zei Joyce, die moeite h;ul om gewoon to pralon. van £22.500, komende de kosten van over dracht voor rekening van de gemeente. Hot voorstel wordt aangehouden. C. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aan do Bijzondere School besturen verleenen van een voorschot op do vergoeding, bedoeld in artikel 10 L, 9o lid der Lager Onderwijswet (vakonder wijs) over het jaar 1930. Hiertoe wordt besloten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om gunstig te beschikken op de aanvrage van de Vereeniging tot bevordo- ring van Christelijk Onderwijs, strekken de tot het verkrijgen van de b&noodigdö gelden voor de stichting van een nieu we school voor.G. L. O. in het oostelijk: deel der gemeente. Hiertoe wordt besloten. i 8 Voorstel van Burgemeester en Wet houders om gunstig te beschikken op het verzoek van de Vereeniging tot bevordering Ze vond, dat zijn gezicht er nog ma gerder en perkamentaehtiger dan gewoon lijk uitzag, maar toch was er ook een zekere vreugde op zijn gelaat waar te nemen. De oude lieer ging naar den haard, schoot er een stoel bij en ging na eenigo aaizeling zitten. Het is af, zei hij plotseling. Ik ben klaar met mijn boek... mol het werk van mijn heele leven... denk eens aan, wat dat zeggen wil. Joyce bleef met open mond zitten, om dat ze niet wist, of ze hem geluk moest weiischen of niet. Ze herinnerde zich do voorspelling van Dick, dat hun vader dood zou gaan, als zijn werk eenmaal af was. Zo voelde een zekere angst, dat hij voor haar oogen in hot niet zou verzinken. Daarom bleef zo vol verwondering en en ontzetting naar hem zitten kijkn. Haar vader keek luuir onderzoekend aan, alsof er van haar een licht uitging, dat een vergeten hoekje van zijn ersta.ml verhel derde. Hij keek naar luuir handen, naar haar gehuil, naar haar haren en zocht dan met zijn oogen het vertrek rond, alsof liij verwachtte dat ergens uit een hoek nog iemand anders te voorschijn zou komen. Waarom zit je hier y.oo alleen, kind? vroeg de predikant. - (Omdat er niemand anders hier is, vader Waar is jo broer dun? Waar is Richard Dick... o, die zit in Devonshire, er gens 0[i een boerderij. Do oude lieer dacht na. Op een boerderij? In Devonshire? Dan moet hy dus uit 'Oxford terug zyn. Hoe lang is hij daar don nl? Bijna een maand, vader. Goeie genade. Richard aan hot boe ren? Prachtig. En wat heb jij al dien tijd gedaan (Wordt vervolgd). 11EH *W ROTTERDAM, Hoogstraat hoek Spui DEN HAAG, Alléén „Modehuis" Hofweg 0 i Motot. 4 cylinder 40 rem-P.K. Achcerbrug: speciale constructie, waardoor gewicht gedragen wordt op het einde van de ashuizen, niet door de draaiende assen. Remmen zes, alle van hei inwendig-uitzec tende type en geheel ingesloten. Stuuroverbrenging. nastelbaar worm- en sectortype. Veeren: bij zonder soepel. Schokdempers. „Iloudaille", dubbelwerkend type vóór en achter. Voorruit: Triplex onsplinterbaar glas.

Schiedamsche Courant | 1930 | | pagina 5