1 Schiedamsche Courant. Verslag Gemeenteraad. DE PAGODE. TWEEDE BLAD rü -If*- Donderdag 12 Febr. 1081. No. 18048 Zitting van Dinsdag 23 Dec. 1930, 's namiddags 2 uur. II. Voorzitter: de burgemeester, de heer II. Stulemeijor. j' Uitbreiding der politie. (Vervolg). De orde. De heer ir. Houtman herinnert er aan, dat de voorzitter meermalen hier getuigd heelt van zijn geweldig respect voor den raa'd. In verband daarmee heelt liet spr.. wel «enigszins bevreemd, dat deze wijze van behandeling van hot onderhavige voor- stol wordt gevolgd. We leven immers in een democratisch en tijd! En daarom zou spr. het beter achten, als de burgemeester oerst zijn voorstel zou verdedigen. De raad kan dan kijken, waar de aanvalspunten zijn. Gebeurt dat niet, dan zal de behandeling van dit voorstel verbazend veel tijd kos ten. Ka de veatleJiging door don voorzit ter van zijn voorstel kunnen wij zeggen, waar we hot over eens zijn. Spr. geelt dit denkbeeld den voorzitter slechts ter overweging, om do debatten niet onnoodig lang ie rekten. De voorzitter wil, daar, wat de heer Houtman opmerkt, do orde raakt, even ver wijzen naar de schriftelijke voorbereiding van het voorstel. Spr.. heeft zijn voorstel en de toelichting daarop wel overwogen; hij heeft daar veel •tijd aan besteed en het materiaal nog eens anders gerangschikt, wat bewijst, dat dit voorstel niet maar zoo Üen raad is aangeboden. Als hot niet zoo breedvoerig was gemotiveerd, zou de heer Houtman gelijk hebben. Wie het niet eens is met bet voorstel van spr. kan den brief en de toegevoegde bijlagen aanvallen. Die zijn thans 10 dagen in liet bezit van de raadslelen,. en al hadden de leien in die 10 dagen ook nog wel wat anders te doen, er is toch gelegenheid genoeg geweest om er grondig kennis van te nemen. Als oen; raadslid een voorstel doet, dan is het de gewoonte, dat hij dit schriftelijk! indient en later mondeling toelicht, en. dat eerst dan B.. en Wi. ei' hun oordeel over uitspreken. Maar spr.'s voorstel kan men niet vergelij ken. met een voorstel van oen raadslid. De loden hebben zich toch de moeile gegeven, de toelichting op het voorstel te lezen! Laat men dan de motieven, daarin genoemd, be strijden, zooals de heer Steens hoeft ge daan. Spr.. kan flus niet op hot voorstel van den heer Houtman ingaan. De lieer ir. Houtman: Mot wat men ter verdediging op papier zet, is men meestal zeer voorzichtig en men vult dat liever mondeling aan. Ku ui deze aanvul ling onnoodig acht, leg ik! mij hij dezen gang van zaken neer, omdat er da ui toch geen speld tusschen te krij'gen is. Spr. meent, dat He raad toch nog de gelegen-» beid. moet hebben om na de mondelinge verdediging door den voorzitter van diens voorstel, iets op te merken. De voorzitter: Natuurlijk! Als men dat wil, kan er in tweede instantie over dit voorstel gesproken woiden. De heer mr. Yan Vel zen zegt, dat een der RotterJamscho bladen naar aan leiding van wat spr. in een Qer voiigo ver gaderingen reels over dit voorstel heeft opgemeakt, geschreven beeft, dat spr. er wat over heeft „gegrapjast". Spr. kont den schrijver persoonlijk en neemt hom die uit drukking niet kwalijk. Misschien heeft spr. zich wel schuldig gemaakt aan oen grapje, maar hij heeft toch niet de bedoeling gehad door wat humor het ernstig karakter van het voorstel te loochenen of te miskennen. Spr. herinnert zich uit Tosca, dat, als het uur der vergelding is geslagen, do vol trekker van het vonnis zegt: Hera; est: Je uur is geslagen! Dat wil spr. niet zeggen ten aanzien, van het voorstel van den voorzitter, malar spr. Door MARJORIE R0WEN. ■Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUVE. 64) 0, ge zijt zwaarmoedig, gaf zij terug. Zij keek gretig naar het meisje, dait zij zoo weelderig getooid had. Kunt ge zingen. Slechts enkele oude stukken, welke do nonnen mij geleerd hebben. Die zullen het heel goed doen in deze japon. Welke zijn het? 'Oude wijsjes uit opera's. „Una furRva lacrima".,. Maar Farrynor viel haar in do ede: Laat haar niet zingen; neon, zij moet niet zingen. Madame de Belicgaido koek hem pein zend aan en miss Stalling geloofde dat hij uit zorg voor Carless was tussohen- bo'ide gekomen. Zij ondersteundo hem. Neen, ik geloof niet, dat Robinolta moet zingen laat ons wat vroolijke mu ziek hebben - misschien, nog eens de „Polonaise". Madame de Rellegaude antwoordde niet; zij scheen weg te zinken in, de diepte van liaar rijk boworkto .stoei niet moer to bestaan, toen de muziek weer begon te -al dit voorstel met argumenten bestrijden! Hulde aan de politie. Spr. wil beginnen met een woord van waardeering en hulde zoowel aan. den com missaris van politie als do agenten van politie, die hier op rustige en voortreffe lijke wijze hun taak vervullen. Als spreker zich verklaart tegen een uitbreiding van het corps met 26 man, wil dat niet zeggen, dat hij tekort wil doen aan den commissaris, de inspecteurs en de agen ten, wier werk spr. zeer waardeert. Als spr. hot voorstel met alle kracht, die in hem is, gaat bestrijden, is dat het gevolg hiervan, dat het voorstel psycholo gisch onjuist is en het psychologisch een onjuist experiment is om den raad tbans voor een beslissing over dat voorstel te plaatsen. U, mij'nhecr de voorzitter, werkt als hoofd ook van het college van. B. on W., met vier wethouders, die de gemeente kennen en over ervaring beschikken bij hot besturen van deze gemeente. En als die vier wethouders eenparig zeggen: „U heelt te hoog gegrepen, nw voorstel is onjuist", dan had u zich behooren af te vragen: Hoeft de meening van die vier menschcn, die verschillend sociaal ge schoold zijn, niet iets te betookenen? Indien door het goheole college, behalve u, zoo gesproken wordt als gedaan is, had. hij' u de vraag moeten rij'zen: Ben ik niet op den verkeerden weg? Overdrijving. Als spr. het sLuk van den burgemeester van een motto zou moeten voorzien, zou hij er boven plaatsenOverdrijving schaadt. Dit voorstel draagt zeer sterk het ken merk van overdrijving. De overdrijving schuilt hierin, dat een bestuurder van een gemeente niet klakke loos hel advies moet volgen van een hoofd van een tak van dienst. Elke generaal, ook die in oen landje met twee millioen inwoners, zal de noolzake lijkhcid van oen groot en sterk leger be pleiten. Wie een leger wil, kijkt alleen naar wat de beste uitrusting daarvan is, zander op de financiën te letten. Spr. kan zich voorstellen, dat een minister van oorlog waagt den algemeenen dienstplicht in te voeren en de commissaris van politie zou geen commissaris van politie zijn, als" hij1 niet wcnschto een legertje agenten ander zich le hebben. Maar nu komt de bestuurder en over weegt ernstig of de voorgestelde maat regelen niet ad lo eenzijdig zijn. Spr. acht het onjuïrt om nu-ar direct in te gaan op het ruvies van don commissaris van po litie, Spr. hooft reeds eerder gezegd, dat dit voorstel lijdt aan overdrijving, tenge volge van het klakkeloos overnemen van de zienswijze van iemand, wiens godachten- gang nooit anders kan gaan dan in do richting van oen zoo goed mogelijke ver vulling van de politietaak. Dat acht spr. oen gevaarlijke mentaliteit! Spr. valt niet over de motiveering, zooals de hoe.en Sla venburg en Houtman hebben gedaan, maar voor spr is het belangrijkste, dat geen verantwoordelijkheid kan worden aanvaard, als het voorstel niet volledig wordt geac cepteerd. Yoor spr. brengt deze zinsnede uit den brief van den commissaris van po litie den doodsteek aan het voorstel tco: ,„Stcl ik er prijs op U Edelachtbare als mijn meening te kennen te geven, dat, waaneer het door mij aan. U gedane voorstel even tueel niet in zijn geheel tot uitvoering mocht worden gebracht, U als hoofd der gemeentepolitie mij' niet langer verantwoor delijk zult tonnen stellen". Gelooft de commissaris van politie, en gelooft u, mijnheer do voorzitter, dat. in dien u 25 agenten worden, toegestaan, niet langer de verantwoordelijkheid is te dra gen en is die wel te dragen, als cr 26 agen ten bij komen? Wat in dien brief wordt goctean, is een argiunentoering onder hoog druk! De commissaris van politie zegl: lk wil mijn eisch volledig ingewilligd hebhon. Spr. wil deze pertinente vraag stellens Draagt u wel do verantwoordelijkheid, als er 26 en niet ais er 25 agenten bij komen? Daarmee is gekarakteriseerd wat spr. bedoelde, toen hij zei: Hot is een onder hoogdruk geschreven wensch. Men moet den raad niet oen of ander gebod willen opleggen. Spr. argumenteert uit het voorstel van den burgemeester en als deze zegt: Maar u schenkt niet genoeg aandacht aan de staten, die in do bijlagen voorkomen, dan vei klaart spr. door die vergelijkende sla- ten allerminst overtuigd te zijn, omdat het aantal inwoners en do sterkte van liet po litiecorps onvergelijkbare grooiliedon zijn. Ook uit do goprolucesrlo cijfers blijkt, uat er overdreven wordt. Schiedam heeft een corps van 68 man, maar men moet onze gemeente niet vergelijken met 1 lil ver sum, dat een kolonie is van magnaten en groot-kapitalisten. In die omgeving valt het in den toon, dat er ongeveer bij elke wo ning een behoorlijke gokloode, geschoeide en flinke politieagent staatl Wil men een meer zuivere vergelijking, dan neme men Enschedé, dat 77 agenten heeft tegen Schiedam 68. Maar als het voorstel van den voorzitter we.d aanvaard, zou het aantal agenten mot 40 pCt. worden ver meerderd en dus gebracht worden op 94! 't Zou spr. niet moeilijk vallen meer voorbeelden aan te halen om te bewijzen, dat men hier te hoog gegrepen heeft met dit voorstel don raad voor te leggen. 't Is ook niot_ in het belang van de po litie, dat op éénmaal een inlijving in het corps plaats hooft, waardoor dit plotseling van 68 tot 94 man ^stijgt. Dat moet een schok geven. Het politiecorps is op disci- plinairen leest geschoeid en nieuwe ele menten moeten langzamerhand en rustig worden opgenomen en ingelascht. Maar men lean niet mir nichls, dir nichts 40 pCt. nieuwe krachten hij het corps inlij ven. Langs den weg der routine moot de politieman zijn juiste taak loeren zien. 'Ook van dit standpunt bezien is het niet gewenscht den stap te doen, die ons wordt voorgesteld. Wij hebben in het "verleden met zuinig beid oen vermeer lering van. het politiecorps toegestaan. Nooit is die vermeerdering evenwel gemotiveerd met de bewering, dat de politie hier te zwak zou zijn, maar de uitbreiding wcrl toegestaan met het oog op een inkrimping van het aantal dienst uren. Dus niet op grond van ©cm dreigen de ineenstorting van het politieapparaat, maar uit overwegingen, voortvloeiende uit de regeling van den inwondigon dienst, is het corps vermeerderd, 'Op deze gronden is spr. 'van oordeel, dat liet niet verantwoord is tot een uitbrei ding over te gaan als de voorzitter heeft bepleit D c limicieele gevolgen. liet voorstel lijkt goed voorbereid, maar ook ten aanzien van de financiën geeft hot geen goed beeld." Er wordt in de toelich ting gezegd, dat elke aangevraagde agent f32 per week zal kosten, doch dat is in strijd met de waarheid, 't Is wol juist, dat oen agent aanvangt met een loon van f32 per week, maar als men zegt: Dus 26 agenten zullen 26 X f 32 per week kosten, is dat niet waar. De voorzitter: Er staat in de toe lichting nog meer hij! Do heer mr. Van Velzen heeft dat eens laten nagaan en i^r blijkt slechts één agent te zijn, die per week f32.50 ont vangt; f32 per week heeft geen enkele agent. Maar van de 68 agenten zijn er 57, die f37 of meer verdienen. Dat zijn de fei ten! Zoodat, als beweerd wordt: Dit voor stel zal f48.982 per jaar vorderen, spr. zegtDat is onjuist; het bedrag zal aan merkelijk' hooger zijn! De agenten hebben reclit op kindertoeslag en worden beloond voor exira diensten. De voorzitter: Die extra diensten zullen grootendcels komen te vervallen, als or menschon genoeg zij'n. De heer mr. Van Velzen: Alleen als men do minimuum theoretische belooning aanvaardt komt dus het rekensom metje uit— Do heer Dinkelaar: En dan alleen voor de eerste 2 jaren, want dan volgen de periodieke verhoogingen. Do heer mr. Van Velzen:... maar de praktijk komt daarmee in strijd. Spr. gelooft, dat de voorzitter verstan dig zou hebben gedaan, als hij naar de wethouders had geluister 1. Zij hebben in zicht in deze specifiek Schielainsdio zaak. Wij hebben gezocht naar- een compromis. Dit jaar zouden 3, desnoods 4 nieuwe agenten kunnen worden, aangesteld en dan zou het volgend jaar do zaak nog eens an der de oogen kunnen worden gezien. Dat zou een redelijk voorstel zijn geweest. Maar als die goede raadgeving in den wind wordt geslagen en men zegt: Ik moet er 26 heb ben, dan antwoordt spr.: Dio 4 agenten laten mij verder koud, zooals den com missaris van politie een vcrmoo.xlering van 25 agenten koud laat. Spr. acht het onverantwoord een zoo belangrijk bedrag als door den voorzitter gevraagd worlt, to voleoren. Niet voor zijn genoegen tracht spr. die £50.000, die oen gaspiijsverlaging zou kosten, voor de ge meentelas vast te houden! En dan is liet niet verantwoord rauwelings een balie ton extra voor de politie op te vorderen. Spr. heeft er zich aan gezet de zaak, waar het hier om gaat, met eenige verve te schotsen. Spr. weet niet, of de raai over gehaald moest worden om het voorstel niet te aanvaarden of dat hij1 a priori reeds be reid was het te acoopteoren, maar spr. hoopt er iets toe te hebben bijgedragen om den raald togen te houden van dezen! financieel onberaden stap. {Wordt vervolgd.) BÏMENLAS1). E. zeide voor eigen rekening grond (ie hebben gekocht om daarop de huizen ta plaatsen, om ze daarop weer te verkno pen. Onder allerlei valsche voorspiegelin gen wist hij van den goedgeloovigen kan toorbediende de bedongen cautie van f 2000 los te krijgen. De sollicitant zou belast woiden met hot financieel en administra tief beheer. Voor do £2000 kreeg Ijij hy potheek op een stuk grond te Zest, dat slechts f500 waard was. Ook een Amsterdammer was bijna het slachtoffer van dezen „Duitsclien zaken man" geworden, doch dit a,s. slachtoffer trok zich nog tijdig terug. Uit het in Duilscliland 'miestelde onderzoek bleek, dat E. ook in zia vaderland reeds enkele op lichtingen ban gepleegd. Do catalogi van houten en stalen huizen, die hij zijn slacht offers toonde, kreeg hij gestuurd door ©en. vrendmnetje te Essen. Do Rechtbank ie Amsterdam veroor deelde den man op 20 Nov. wegens op lichting tot een gevangen sstraf van één jaar en zes maanden. Do officier had 2'/nf jaar geeischt. In hooger beroep eiisohte de procureur-" generaal hij het Gerechtshof te Amster" dam, mr. Van Ilarinxma thoe Slooten, be vestiging van het vonnis en verd.'s ver oordeeling tot een gevangenisstraf van ééiiil jaar en zes maanden. Mr. C. J. Veerman, verd.'s raadsman, achtlo de oplichting niet bewezen en pleitte vrijspraak subs, clementie voor zijn cliënt. Uitspraak 24 Februari. Ifcaad van Ncderlaiidsclt-Iudië. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid vain den raad van NeU.-Indié G. R. Erdrink, hoofdambtenaar op noinacüviteit, laatste lijk algemeen secretaris van het gouver nement van Ned.-Indië. De steun aan deaanlapjielineel-industrie De Tweede Kamer heeft met 81 tegen 2 stemmen n.l. die der communisten het steunwetjo aan de aardappehneeliinidustrio aangenomen. Voorts heeft de Kamer met 75 legen 2 stemmen aangenomen het voorstel van den voorzitter om do interpellatie Wijnkoop over do oorlogstoerusting in West-Europa en uitlatingen van den chef v!aln den Gene ralen Staf niet toe to staan. spelen, nu do flikkerende melodie van een mazurka En ook Farrynor verzonk in zijn stoel en was weg, en miss Stalling voelde zich als een geest, met nog slechts gretige oogen om het leven gade te slaan dat zij had verlaten. Alleen de jeugd was niet verwoest door de muziek. Robinetta en Carless bloeden, vol levenslust en triornfeerend, tegen de pracht van de muziek in, zij ernstig en hij verwilderd, maar heiden lovend en jong- Zij hadden allen heen moeten gaan en hen daar laten, alleen mot de muziek, en niet moeten blijven en ineenkrimpen als verpletterd de omgeving uit liaar ver band nikkend door smart en angst, zoo- dat do lucht vol was van melancholieke geesten. Zoo peinsde miss Stalling somher on dacht ook na over do wreedheid, do onbe wuste wreedheid, waarmee de jeugd werd beliaudeld - zoo werd zij gekluisterd, tot zwijgen gebracht, gedwarsboomd door de ouden, de vermoeiden, do afgunstigen liet meest van al door de ouden en ouder wordenden, zelfs wanneer dezen trachtten vriendelijk te zijn en zelfs te helpen. Da muziek hield plotseling op. Fiii zij waren allen wear op het appèl, een oude varouw, een vrouw van middel baren leeftijd en een man van middelbaron leeftijd, gezeten naast een imre ■een meisje. Met de muziek verdween er iels uit de lange zaal; zij allen bewogen zich, tooi den diep aidem, zuchtten. Wij zullen nu gaan soupeeren, zeide madame de Bellcgaido. Zij stonden op; miss Stalling zag hun spookachtige gestalten in do vele sp.egels, een flikkerende, versierde, stralende "Ro binetta weerkaatste zich telkens en tel kens, in elk mogelijk tooverho-ekje. Carless bewoog zich naar het lange, wijd op-en venster; hij vond iiet heet, zeide hij. Maar de huitenluoht was even benauwd als die van de kamer; de echo's van de muziek schenen nog to kloppen in het duister van den nacht. liet meisje schreed met haar gastvrouw vooTt onder de lange rij dor lichtkronen. De vier oude mannen speelden nog eens zacht over de pijnlijke wuftheid van „Les Adicux". Hoofdstuk III. Miss Stalling was benieuwd wie de be- toovering zou verbreken van do muziek, den slaperigen warmen avond, de schoon heid van het meisje, versierd en gelooid als do godin van een mystiek feest. 'Of als niemand dat zou doen als ieder een tooh zou vertrekken zonder openha ring van zijn geheimen Maar dat zou niet gebeuren; zdfopen- Jian on j' baring kwam van dat lid van bet gezel- sohap, waarvan miss Stalling dit het min- Gocilkoopc retourtjes uit Duitsclilftud. Men meldt aan het Ilbl., dat ttoms of ficieel de onderhandelingen tusschen de B.iitsche en Nedeilandsche spoorwegen geopend zijln om door do invoering van goedkoopo Zomdagsretöurkaarlen, dv?reeds van den voorgaanden Zaterdagmiddag zul len gelden, het reizigersverkeer tusschen ons land cn Bnitschland, vooral het grens verkeer, op te voeren. De bedoeling is Van Djsscldorf, Keulen, Dmlsberg, Ivrefeld enz. goedkoope Zomdagrelourtjes uit te geven naar Den Ilaag, Sohcveningen, Am- steulam, Rotterdam enz., of omgekeerd. Pauselijke gilt voor iiet Merapi-coniité Naar wij vernemen is gisteren door be middeling van den parrelijken internuntius to Den Ilaag, aan Prins Hendrik als voor zitter van het Morapi-com'té, aan den paus een gift van f4000 geschonken voor de slachtoffers van den Merapi. RECHTSZAKEN. Een Dukscher met fantasie. Do 25-jarige Duitsche koopman K. E dio verleden jaar, zonder eea cent op zak te hebben, vergezeld van een vrouw, over do grenzen was gekomen, had ©enigen tijd vaT* de hand in den tand geleefd, meestal op kosten van de vrouw. In Juli j.l. ver schenen advertenties in enkele groo-te bla den, waarin een kantoorbediende weid ge vraagd, die f2000 als borgstelling kon geven, voor welk geld ceiste hypotheek op bouwgrond zou worden gegeven. De kantoorbediende v. d. L. te Heemstede, schreef op de advertentie en kwam zoo in connectie met den Duitsclier K. E. Deze vei telde hem, dat hij vertegenwoor diger was van een Duitsche firma in hou ten en stalen huizen. ste verwacht zou hebben Timothy Car less. Toen zij na het souper wederom naar do lange galerij flaneerden, schreed ma dame de BellegarJo naar het hoog©, open staande venster en weifelde op den drem pel van den tuin. En Timothy Carless stond vastberaden op en volgde haar; miss Stalling bewon derde hem om zooveel kracht en moed. Laat ons luier heen en weer wan delen, langs de vensters, zeide zij, dat zal licht genoeg zijn. Er was geen maneschijn, maar van de grooto, niet van gordijnen voorziene ra men van de lange galerij kwam do zwakke gloed van de luchters en tusschen deze ramen van duisternis. Zij wist zoo goed wat hij te zeggen had en waarom hij het zeide; haar geest was deze oogenblikken, welke reeds tot het verleden behoorden, ver vooiuit. D.t is het einde van St. Marlijn's zomer, van ons feest, zeide zij. Ik hoop, dat ge een prettige herinnering zult hou den aan Ruzó de Bellegarde. U vertelde mij, dat ik mocht vragen Als het goede oogonblik gekomen is. waarom u mij heeft laten komen— Dit is het goede oogenblik, dat moet het zijn als gij liet mij niet wilt ver tellen, dan zal ik het u zeggen- Zij viel hem in de rede; zij 'hielden stil tusschen twee vensters, zoodat zij in het donker stonden, tusschen twee licht- Vcrduistcriiig door een reiziger. Een manufacturier in Bussum had e-ejï schuld aan een cingroshandel t© Amsterdam!. Er was overeengekomen, dat het geld imj wekdijksehc termijnen van f50 zou worden! gemd door den reiziger J. J. van denj engroshandol. Deze reiziger J. teekoiulo d!e( termijnen, voorzien, van zijn hand teel renin g„ aian in een boekje. Eemigen tijd nadat diet afbetalingen waren begonnen, ontving dd winkelier een voorloopig© afrekening, waar over hij reclameerde, onder mededeel ing,, dat hij xneer tod betaald dan -op de rei- kening-courant aangegeven f225. De win!- kelier legde een kwitantie over na eetnj aantal afbetalingen door den reiziger afgd- geven van f 800. I De reiziger J. verMaardo deze kwitantie! voor valsch, hij tod naar zijn zeggen sledhtsj een kwitanrie voor f225 afgegeven. Aanvankelijk meende ook de heer v, IMÜ- don Hulsebosch, dat de kwitantie door den) winkelier was vervalscht. Een nader onderzoek bracht echter den! reiziger J. voor de Amslerdamsch© recht bank, verdacht van oplichting. De winket- lier had de snippers uit het aanteekeni- boekje van den reiziger verzameld eiadaaS- op stond inderdaad een bedrag van fSOOi aan wekelijksche afbetalingen vermeld, Verd. hield zijn onschuld vol, ini weerwil hiervan werd hij door de Vierde Kande® Rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden. IJet O. M. had acht maanden geëischt. Heling'. De vischhandolaar G. v. S. en de chauf feur J. V. S. zijn. door de rechtbank rilegeïtól heling van gestolen rijwielen veroordeeld! tot resp. 1 jaar en 3 maanden geVangei- nisstraf. liet Ilaagsche Ilof bevestigde het vonnis ten aanzien van eerstgonoemden en legde! akm J. V. S. de straf voorwaardelijk op. j Dood dooi- schuld. De chauffeurs G. G|. v. d. W. en Til1. X, D. zijn door de Rotterdamsche rechtbank) wegens het veroorzaken van dood d'ooaj schuld (de aanrijliLng op 2 Maart 1930s op de Binnenrotte),waarbij mej. Cohan: het leven liet, veroordeeld tot resp, 3 eni 2 maanden gevangenisstraf, met ontzegging* van het recht om -oen motorrijtuig te be sturen voor den tijd valn oen jaar. Het Ilaagsche Ilof veranderde ten aans zien van beide verdachten de gevangenis straf in hechtenis, en bevestigde do ontzegf- ging- bundels. - j J Haar stem was gejaagd, liefelijk: Ja, ik zal het je vertellen. Ik hen te lang fantastisch geweest. Zij hield op, trachtende de precies juiste woorden te kiezen, om er haar hartstocli- tochtelijke ontzegging in uit te drukken, maar wat baar het eerst in de gedachten, kwam was wat zij zeide: Ik liet u komen om Robinetta Sars- field te ontmoeten. Zelfs ofschoon zij hem nauwelijks zien kon, voelde zij zijn volslagen, zijn ver pletterende verbazing. Zij leunde voorover en raakte zijn arm aan. Was zij vanavond niet mooi? Heb je haar niet lief? Hij antwoordde niet; zij wist, dat zij hem zoo had getroffen, dat hij niet kon spreken. Zij ging voort langzaam te bab belen. Ik zou haar moeder kunnen zijn, ziet ge. Ik wilde dat ik haai' moeder was. Ik lioud heel veel van haar. Verleden jaar kocht ik kleeren en ik zag een kleine, lichte, eenvoudige japon van taf en ze zeiden „de eerste dans van oen jong meisje dat was een van de droevig ste oogenblikken van mijn leven, omdat ik geen meisje thuis tod om hot voor te koopen, En vanavond, toen ik haar kleedde, vóelde ik mij zoo gelukkig. {Wordt vervolgd.) ff ri I 1-,'i - 4/V 1 WV DER ftf* -fi -Si f

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 5