KABINETSCRISIS IN SPANJE. Maandag 16 Februari 1931. DE PAGODE. HERVORMDEN! vóór KIESCOLLEGE. ïnterc- Te!. No. 68103 en 68617. 83ste Jaargang. Mo. 19651 BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311. Dit nammer bestaat uit een blad en een Sportblad. EERSTE BLAD. Bij of krachtens wetten of verordenin gen voorgeschreven en andere offici- eelo af- en aankondigingen en kennis gevingen van het Gemeentebestuur. Candidaatstelling voor de Provinciale Staten. De Burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag 10 Maart aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstelling voor do Provinciale Sia- ten. Op dien dag kunnen, van des voormid dags negen tot des namiddags vier uur, hij den voorzitter van het hoofdstembureau in den kieskring, ter secretarie der ge- moento DELFT, wórden ingeleverd LIJSTEh' ."VAN CANDIDATES als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlijk door één der onderteokenaais. De candiidaten kunnen daarbij tegenwoor dig zijn. De voorzitter van het hoofdslom- buimu geeft een bewijs van ontvangst af. Formulieren, voor de lijsten dn voor de schriftelijke verklaring van de cand'.daten, dat zij bewilligen in hlin candidaatstelling op een lijst, zijn tor secretarie dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candiidaatstelling. Schiedam, 16 Februari 1931. Da Burgemeester voornoemd, II, SXULEMEIJER. Hinderwet. Burgemeester en AYethoudeis van Schie dam bobben bij bun besluit van 12 Decem ber 1931 de verzoeken van: 1. de N.V. ANKER- EN KETTING-INDUS. TRIE HOLLAND om vergunning tot uit breiding van Üe ketting- en ankers me Jeriji mot een grofsmederij, bank vo.k'oiï] en draaierij in het pand Buitenhavenweg 91, kadaster Sectie L. nas 1702, 23S9, 2390 on 2395, door bijplaatsing, verplaatsing en verwijdering van dive-se elect d noloren en werktuigen in dier voege, dat ia de in lichting thans aanwezig zijn 13 olectio no loren van totaal 191 P.K, drijvende 2 lucht kamers van resp. 300 en 100 KG. valge- wicht, windleidingen, een draaibank, een laopkat, een transmissie, eo.n trokhank, eon boor- en een knipmachine; en 2. de NV. MAATSCHAPPIJ TOT DE TAILVERKOOP VAN PETROLEUM ,„DE AUTOMAAT" on vergunning tot oprichting van een benzine bewaarplaats aan het Em- maplein N.Z, kadaster Sectio I, na 2315 (gcd.), met een dubbelen o idorgronJschen ketel, inhoudende 2 X 3000 L. en met een gecombineerde attnpinrichting, VERDAAGD, aangezien het de-bcUe£fen- de onderzoek nog niet is goJind'gd. Schiedam, 16 Februari 1931. BUITENLAND Berenguer afgetreden. De dictatuur wordt afgeschaft Besprekingen over een monarchistisch-ünksch kabinet Aftreden van koning Alfonso gceischt? Naar gemeld wordt, ïs Zaterdagmiddag het kabinol-Bcremgucr afgetreden. Koning Alfonso heeft het ontslag aanvaard en on middellijk daarop is graaf Roman ones, de leider van de monarekistïscli-liboraio par tij in het paleis ontboden. Tegelijkertijd ondeiteokcnde do koning oen decreet, waar hij do oproepingen voor de landdag te niet werden gedaan. Verwacht wordt, dat in de komende dagen een nationaal con centratie kabinet zal worden gevormd. Gok vingen Zaterdag reeds beraadsla gingen aaJn tusschan den koning en San- dies Guorra, don vroegeren leider dier con- sorvatieven, Villa Nuera, den leider der liberalen en Moltiadcs Alvarez, deui re- formistisdien le'der. Zij waren de gezamen lijke presidenten van liet congres in don tijd van de dictatuur. Bovendien is Cam- bon dringend van Barcelona naar Madrid geroepen, waar hij met den koning com- fereeren zal. Uit betrouwbare bron verluidt, dat, na eventueele vorming van een concentratie- kabinet, do bijoenroeping van do const'tu- üonoelo Cortes zal wortien verdaagd, ter wijl dadelijk de verkiezingen voor gemeen ten en provincie zullen worden doorge voerd. Do revolutionnairdn schijnen beslo ten te zijn, in dit geval nogmaals een om- ïventelingspogimg to doen. Do algemeono toestancj is na Berönguer's aftreden slech ter geworden. In den laten avoial heeft de koning do kapitein-generaal dor vloot, Aznar, tele grafisch uit Caïtlingona naar Madrid ont boden, hetgeen er op zou wijzen, dat deze admiraal mot de vorming oener nieuwe ro- geering zal worlen belast. Daarmolo zou dan do gr o ep -Horn an ones do overwinning hebben behaald. De gouverneur van Valencia heeft Zater dag nog do gezamenlijke politieke arrestan ten, die zich in voorarrest bevonden, in Door MARJÜRIE B0WEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 67) Ziet go niet in, dat hij ma nooit heeft' lief gehad? Als hij dat gedaan liaid, zou hij nooit Robiiiotta hebben gezien laf was fantasie. Hij is fantaslisoh, roman tisch', kieskeurig. Ik paste bij zijn idealen, ik was eenigszins verschillend van andere vrouwen die hij had ontmoet ik had oen sunt rekke] ijken achtergrond. Hij was gevleid dat ik hem aandacht bewees, onder stel ik; hij geloofde misschien, dat hij mij lief had; zeker kwam hij hier om dit te zeggen, maar hot was alles bogoo eliding... Ik begrijp niet, hoe u hot zoo kan MKilysoeron, alsof u er huiten stond... Ik vod mij er huiten ik zie het allemaal, zoo Vast omlijnd; ik heb er over gedacht, dag op dag, nacht na nacht. Maar als Robinetta niet her was geweest, als ik haar niet hierbij had go liaald..', Zou ik hem getrouwd hebben. En. later zouden wij een Robinetta hebben ontmoet, zeido madame de Bdlcgaide en dat zou erger geweest zijn. vrijheid klom stollen, Bovendien heeft hij do weleropriclitirig van do op 13 Decem ber ontbonden arbeidetsvereenigingon weer toegestaan. Uit Madrid werd gisteren nog omtrent den poli li eken toestand in Spanje gemel 1 dat koning Alfonso in don loop van den dag verdere politieke besprekingen met een aantal leiders hal. Zeer langdurig was het onlorhoud mot den Catalonischen leider Campo en met den als vormoedelijken opvolger van generaal Teronguer voelgenoomden admiraal Aznar. Voor zijn vertrok uit Barcelona liceft Campo verklaard. Hat de meerderheid van hot Spannscho vofk noch oen revolutie, noch oen dictatuur, noch oen terugkeer van hot vroegere regime vonseht. Do po litieke moeningen ie Madrid on te Barce lona loopen geheel uiteen. Te Madrid is oen minderheid aan hot werk, een .gekunstelde atmosfeer van revolutie te scheppen, al dus verklaarde Campo. De hertog van Al"a, die momenteel te Parijs vertoeft, heeft door boni kieling van den Spaanschon ambassadeur aldaar» Qui- nones de Leon, eveneens een. verzoek van koning Alfonso ontvangen, hom zijn moe- ning over don huidigen stand van zaken kenbaar to willen maken. In zijn tclegra fiscli antwoord verklaarde Alva, dat de toestand zijns inziens do directo vorming van oen nieuw kabinet noodzakelijk was. Dit kabinet zou handelend moeten optre den on in staat zijn. don Cortes bijeen te loepen, Als do mannen, die hiervoor het meest in aanmerking konen, stelt Alva don koning Sanchez Guerra en Alvarez on hun po'itieke vrienden voor. In geheel Spanjo zijn inmiddels ah go volg van het besluit dos konings do voor- boreidingen voor Üe verkiezingen gestaakt. Een republikcinsclie verkiezingsvergadering to Segovia is door den directeur der pro- vincio verbalen. De leiling der socialis tische partij en der vakbeweging te Madrid bobben hun loden opgeroepen, om de rust te handhaven on uitsluitend en stipt de partij-instructies op te volgen. De correspondent te Madrid had een on derhoud met Romnnonos, die verklaarde, dat eon c o i oen ra li e reg eeri n g het meest gewcnscht was; bot ging er nu noj slechts om, of zoo'n regeering rechts of links ge oriënteerd was. In elk geval zou de nieuwe regeering de onnri Idellijke bijeeni oeping van] hot parlement moeten eischea. Zijt Gij vóór Evenredige Vertegen woordiging. Stemt dan Woensdag 25 Februari De correspondent van de Daily Mail seint uit Madrid dat eenigo "politieke leiders, dia na bet aftreden van Besreïiguior op het pa leis werden ontboden vain detn koning bob ben gceischt dat lilj (afstand zou doen van het bewind. Do leiders, die deze e.scj'n aan den koning hebban gasldd, hebben openlijk verklaard monaichislon te zlijn. Zij zijn evomvol van meaning, dat de koning van het bewind moet afzien, totdat hel nieuwe parlement over den tookomsligcin staatsvorm zal hebben beslist. Bij de besprekingen ,dio de koning gis teren met do pofiticfco ieideirs had, weid voorgesteld ocm moinaioliisliscjh-linksdtio ro- gcering in te sleden, waarin de constitutio nal is ten Alvares on M-ekjuiaJ-es de lei hing zouden hebben. Zoo sipoeJig mogelijk door oen grondwettig paitement woorden bijoon- goroepcHn, aan weüks beduiten de loaning zich zou hebben te onderworpen. De be slissing van den kerning wordt heden ver wacht. Het wordt weinig wanrs'dlilgnSjfc gencPit, dat do dictatuur opnieuw zal warden in gesteld. 1 I Do regimcmtscommandantein te Madiici hebben gisteren vergaderd en besloten niet in do poi'itieko ontwikkeling in te grijpen en oen militaire dictatuur niet io slounon. Gisteren is liet le Madrid tot botsingen gekomen tusschen politie en republikeinen in den loop waarvan "do politie heilhanl- dclijk mot don blanken sabel op de de in o'istreerende ro-publikeitiein incest inslaan. Drie republikeinen werden gewoind. De polhie verrichte verscjiieideine arrestaties. Miss Stalling zwoeg. Het is alles zoo duidelijk, en eenvou dig, ging madame de Beltogaide voort. Ook gij moet bet inzien; alleen probeert ge 'iets voor to wenden, omdat ge veel van 1110 houdt... Miss Stalling was na aan het wconeïi toe. Het is mijn schuld, gebed en al mijn schuld. Dat kind kon bet niet helpen... Neen, viel madame de Beilogardo in de rede, met snelle ontroering, zij weet niet En zij moet niet welen. Dat zijt go mij 'v ersehukligt,. haar nooit to vertel - len, zelfs niet door de minste zinspeling... Ik wilde bet doen, telkens en telkens, slechts een woord en toch durfde ik niet, klaagde miss Stalling. Ik was niet heele- maal zeker van Robinetta, ik kende liaar niet heel goed. Ik meende dat zij mis seinen aan zioh zelf gedacht zou heb ben haar hoofd zou hebben verloren... Ge vergist n, zij zou gevlucht zijn bij den minsten wenk maar ik zou het je nooit vergeven hebben, als je dien wenk had gegeven. Bon je er geheel zeker van, voegde madame de Bellegaido hieraan zenuwachtig toe, dat jo het nooit gedaan hebt? U heeft haar gezien, iets argeloozers met dien handschoen... Zij was toen geschrokken; zij word zich toen bewust... Ja, maar zij vermoedde nooit' om trent u zij was volkomen gelukkig ENGELAND. Snowdon's program. Blijkens verschillende persberichten zou de Britscho kanselier van de schatkist, Philip Snowdon, het volgende program heb ben ontworpen om de Engelschc begroo- ting in evenwicht te brengen: 1. Vermindering van do u'tgavcn voor leger, mar,ne en luchtstrijdkrachten, met een beding van 10 2 miliioaa pond ster ling. 2. Maatregelen tor convertoerimg van do oorlogsteen'mg cm, zoo-dat do rentevoet er van daalt. Hierdoor zou een besparing ver kregen worden vain 20.4 miliioon pond sterling. 3. Vermindering der begrooting met G millioen pond sterling. 4. Maatregelen tegen bet misbruik ma ken van steunregelimgen door werkloozen, die slcun trekken, zonder daar recht op to bobben. 5. Vermindering der premietoeslag voor do ambtenaren, vrijwillige verlaging der ministerssalarissen met 20 porcont en vor- lagmg van do vergoeding voor do Lngcr- buisledon met 10.percent. G. Vcunindenng van do toewijzing van gelden voor bet sohulddolgingsfaads. 7. Verhoogde belasting op bet gro-ot-be- zit. Voorts zou Snowdon voornemens zijn, ook do successie-belasting, die thans roods in Engeland zeer boog geacht wordt, te verhoogen, alsmedo do belast'ng op de lioogo inkomens, die thans reeds met 11 shilling per pond zijn belast. Verder zou bet voornemen bestaan, oen in Amerika gedeponeerde reservo van ruim 33 mil lioen pond sterling voor bogro'otuigsdool- einden mobiel te maken. Snowden zou tenslolto verzekerd heb ben, niet voornemens te zijn, de weikloo- zen-iTtkoeringan te veringen of steun te -verleunen aan de door de fabrikanten ge dane voorstellen tot loonsverlaging. DUITS CIIL AND. Treviranus over donpoli- tioken toestand Dp het gisteren golio iden congres van do conservatieve volkspartij, hooft rijksmi nister Treviranus een redevoering gehou den, wan in hij in de eerste plaats liet ver wijl afwees, dat de regeoring afhankelijk zor zijn van de sociaal-democratie. Door het optreden der rechterzijde moest men zich niet in de war laten brengen. Den Duitschen boeren moest moed ingesproken worden, want de landbouw had niouno vormen noodig, die ongetwijfeld gevonden zo.ulen worlen. Ten aanzien van do bui- tc-nlarnlsche poliliefc was Treviranus van meening, dat Ihritschla'nTs oer eisolile. dat ook Duitschland de vrijheid zou Krijgen, on zich te bewapenen. Ook do tribuulbota- lingcn en de oorlogsschukilcugen was een Duitsehe eerezaak. Vervo'gens werd oen manifest vooigele zen, waarin do zelfstandigheid van alle nationale klachten weid bepleit, een krach tiger slaatsvorm en daadwo kelijfce hulp voor den landbouw, alsmede strijd tegen liet Verdrag van Versailles. Tendo'to spial liet coigrcs zich ©enstemmig uil voor hot door Slahlhelm geëisc-hto volksstemming, ooidat men van meoaing was, dat nieuwe krachten zoowel in don rijksdag als in den Pruisischen landdag aan het woord moesten konen. D i n g e 1 d y over don politie- ken toestand. Do leider der Duitsehe volkspartij41, Din- gcl-ley, 3itol 1 gisteren voor oen druk be- zodilo vergadering een role over den. po Blieken (bestand van Duitsclilanl. Hij wees op do hulpv-erioening aan het Oosten en. veiklaarde. dat de huidige grenslijn in het 'Oosten niet kon blijven voortbestaan. Helaas toonde men in hel buitenland weinig be-grip voor de Duitsehe levensbe langen. In Frankrijk hce't zich in de afge- loopen twee jaren oen scherpen tetugslag doen voelen en dit land was vorder ver wijder] \an de gedachte van Locarno dan ooit. liet was er slechts op belicht, zich door middel van de oude metholen de liegen.o lie in Europa te verschaffen. Het gevaar van de bofsjiwisatie van Europa achtte Dingehley zeer gioot. De ©onheil van Eu i opa zou slechts hersteld kunnen wor den wanneer He weg van liet verdrag van Versailles verlaten zoj worden. Ten aanzien van do binnonlanlsche po litiek zei Dingcldov, dat men leed aan een overschatting van het parlementarisme. De nationaal socialislische beweging achtte hij' van gioote waarde, wanneer zij nog slechts den weg naar do verantwoordelijkheid zon kunnen vinden. Tenslotte critiseordo spr. de Pruisische regcering, die in drieërlei opzicht gefaald had, namelijk ten aanzien van haar per soonlijke politiek, in de handhaving van liaar poritio, die werkte met behulp van alleiloi chicanes, en ten derle ondat zij all ccoitact met do jongt liad verioren. Vooral onder de jeugd had do regeering groeto verwoestingen aangericht en scheen zij met blindheid geslagen. Om dat alles steunde d-e Duitsehe volkspartij ten volle na een poosje, alleen beschaamd dat zij zichzelf had verraden... Ren jo daarvan heel zeker? Volkomen zeker. Welnu, zij denkt Miss Stalling hield zich in, Wat denkt zij? Dat u nog denkt aan M. de Belle- garel-o, voltooide miss Stalling verlegen. Hij lijkt op hem, mompelde ze zenuw achtig, oen Mik werpende op liet portret achter do gebogen vrouw. Ik vroeg me af of u het wist... Ja, ik wist het. U sprak or niet over ik vond de gelijkenis zoo treffend... Vond je? En vreemd. .Waarom? Wel, een man, waar jo niet om gaf en een waar je wél om gaf en die twee zóó op elkaar lijkend... Jo had je Ronó niet zoo voorgesteld? vroeg madame do Beilogardo scherp. Neen. Hij moet zeer aantrekkelijk geweest zijn. Miss Stalling wist niet, ot zij iets verkeerds zeido of niet. Ik kan liet niet uitleggen, zcide ma dame do Bellegaido. Er i3 jets in, dat ik zelf niet begrijp, voegde zij or moodo aan too. Dan, met inspanning: Ik ben zoover gegaan als woorden mij kunnen voorcn. Ik 'kan niets meer zoggen. Ik wilde graag, dat hot jo volkomen duidelijk! was. Ik geloof dat dit zoo is. Ik kan niets vorder zeggen. den eisch van een volksstemming der Sta ld. helm organisaties. FRANKRIJK. Een mop van do camclols du ïoi. Zaterdagavond kwam liet te Parijs tot ra- moerige scènes bij de opvoering van het bekende tooneelstuk ,,üe Affaire Dreyfus"., liet rumoer wc.d veroorzaakt door aanhan gers van de nationalistische „Act'on Frmi- ?aise'", die reels gedurende de eerste en tweede acte eonige malen interrumpeerden, waardoor zij onoenigheid met het anderel publiek kregen. Bij de derde acte, de pio- oessène, waarbij Emilo Zola op het tooneel verschijnt, werd het rumoer zoo hevig, dat do voorstelling onderbroken en tenslotte! geslaakt moest worden. Da politie, die ia groeten getale in do zaal aanwezig was, ai resteerde vijtlien porsoien. Do „Action Francais©" van hedenmorgen; constateert met voldoening, dat hat dool is' bereikt. Do came.e's du roi hadden het Parijsche publiek gotoj-ul, hoe men de pro paganda van de ö/erzija-e van den Hijnt moet behandelen, walmeer gepoogd wordt, daarmede tweedracht onder liet Franschö volk te zaaien om deze later uit te buiten. BELG IE. D e wcrkloo'sheidsvoor- zi en i ng. De plannen inzake de verschaffing wan! werk aan weridoiozen z/ijn thans zooiver gevorderd, dat een omvangrijk ontwerp voor uitvoering van openbare werken is gereed gekomen, liet pi'an zal in het gclbeet 165 mllhoen francs kosten. De staat aal eeoii crediet van 55 millioen verschaften, de rest zal door' 300 gemeraleai moeten war den gedragen. BALKANSTATEN. Koningin Maria van Joego slavië aangetast door zwarte pokken. Als een loopend vuurtje vlee.1 gistermid dag le Belgrado plotseling het bericht de lo.idc, dat Koningin Maria van Joego-Slaviê die monenteol te Boekarest vertoeft, al daar ziek zou zijn geworden en wel aan getast door de zwarte pokken. Van offi- cicolo zijde werd het bericht bevestigd en werd tevens meiego leeld, dat de verschijn selen van de ziekte zich drie dagen gele den voor het eerst "vertoonden. Do ziekte ontwikkelt zicli normaal en complicaties hebben zich niet voorgedaan. JSEVNENLAND. En do woorden, die het -eerst tot uit drukking kwamen, waren niet die welke zij na rijp beraad zou hebben uitgeko zen, doch bet waren de volgende: blaar wat gaat u doen, als u al leen gelaten is? 'Op liet oogenblik, dat zij de uitdruk king zag, welke madame do Bollegarde's oog-en aannamen bij die "vraag, bad zij er berouw van dat zij gesproken liad en zij voegde er" zenuwachtig bij U kunt bet niet doen u kant hem niet wegzenden na zoo lang wachten. Madame de Bcliegardc leunde zwaar op haar elleboog, en staarde peinzend, laings miss Stalling naar buiten in den bleekcn mist buiten bet venster. Hij meet vertrekken, met u, van daag, zeide zij. Ik moet hem dat zeg gen... Neen, noen, ik zou het niet kunnen verdragen... Denk je, dat ik het zou kunnen dragen? achtergelaten te worden mot hem Ik zou niet heen kunnen gaan met hem en u al'cen laten. AVo zijn zelfzuchtig, is het met? Laat ons zelf er buiten, denk aam hen. Ik heb bom geheel vrij willen maken. Zoo lang hij hier is, is hij niet vrij. Hij zou liaar niet het hof maken onder mijn dak Miss Stalling wierp haar een feilen blik toe bij die onderstelling. Dan heeft u' hem niet werkelijk Unie ran Verccmgingen voor den Volkenbond. Zaterdagochtend is te Brussel do jaar- lijkscho vergadering geopend vatti do Unie van Vereen i gin gen voor den Volkenbond. Do vertcgemvoordgers van twuntig lauden nemen aam de besprekingen deel. Do mid- dagzitting werd geheel m beslag genomen door do beraadslagingen van do commissio voor juridische on pol ticko vraagstukken, onder voorzitterschap van mr. J. Limburg. Vooits werd mr. Limburg benoemd tot voorz.üer van hot congres voer 1931. i)c Tribune cu de openbare leeszalen. Dezer dagen word bericht, dat do in specteur der openbare leeszalen en bi bliotheken, dr. P. G. Molhuijscn, do uitbe taling van liet rijkssubsidie aam de Open bare Leeszaal te Hilversum heeft stopge zet, omdat het bestuur weigerde te vol doen aan zijn. verzoek, om de Tribune te weren. Dit bericht is ion aanzien van een be langrijk deel onjuist. Het Lceszaalbestuur te Hilversum beeft n.l. op bet verzoek van den inspecteur nog geen beslissing genomen. Het bad hem integendeel be richt, dat liet zich, alvorens over liet ver zoek to besluiten, tot den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen had gewend, om dezen te vragen, of inderdaad het Tijkssubsidie zou worden ingetrokken als do Tribune aanwezig bleef. overtuigd... Dat is het niet. Hij is gehouden te gele oven wat ik! zeide, maar hij is niet het soort man om een vrouw lief het liof te maken ond-er do oog-en van een andere vrouw. Ik kan u niet alleen latön. Madame de IMI-egarde glimlachte met oneindige ironie. Magnus Farryner is er nog. Haar vriendin voeldo oen sprank-je hoop bij het noemen van dien naam. Ja, natuurlijk. Blijft hij? Er is niets, dat hem .weghaalt, zou ik denken. Zij stond op met een zeker ongeduld. Gij moet vandaag gaan, alle drie. Gij moet dat doen voor mij denk aan Robinetta, let op liaar zij zal zoo gelukkig zijn, dat gij getroost zult wezen. Ik wil graag, dat zij die japon meeneemt, en do juweelen. Ik 'heb die laten inpakken en naar haar kamer gezonden. Ik moot dit idles van het begin af hebben geweten; waarom gaf ik haar anders die kamers? Een vermomde prinses, inderdaad. Zij scheen nu over te lielloii tot tra nen, tot ©en onuitsprekelijke en overwel digende zielsangst, en zij voegde er bij, in de uiterste nederigheid van. een marte lende overgave Bovendien, als gij niet heen zou gaan zou ib niet in slaat zijn langer le veinzen. t j (Wordt vervolgd.), Vett oonrsni verschjjnl dagelijks, metniU londarmg van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal 1 2.franco per post 12.50. Prija per week: 15 cents. Afzon derlijke nummers 4 cents, Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertontien voor bet eerstvolgend num mer moeten vóór elt uur aan het Bureau bezorgd zijn, 'u Satordags vóór O uur. Een bepaalde plaats van advertontien wordt niet gewaarborgd. SCHEDAMSCHE COURANT Prijs der Adverfentifc'n: van 15 regel» f 1.55; iedore regel meer f 0.80; la het1 Zaterdagnnmmor 15 regels 1 1.80, ieder» regel meer f 0.35.Keolamea f 0.75 per regeU incassokosten 5 ets.; postkwitanties 16 ets. Tarieven van advertenties by abonnement zijn aan het Bureau verkrijgbaar Dagelijks worden tegen vooruitbetaling Kleme Advertentibn opgenomen 4 050 t!m 15 woorden, f0.75t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 cent tot oen maximum van 30 n oorden 2684 86 COMMISSIE VRIJZ. HERVORMDEN 10 Secretariaat! Damlaan 43

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1