Er wordt gewerkt. Olympische I lorbereldingen. commissie uit den raad, en vertegenwoor digers van het bestuur van den S.B.L.O. samen nog eens naar den., weg zouden zoe ken, die naar het algemeen gevoelen tot hel gewaisehe remUaat zal leiden. Men is nog steeds aan bet zoeken!! De vrees is gewettigd /lat de kortste weg niet zal worden ingeslagen, omdat zij, d,o in deze de sterkste partij zijn, een anderen Ka Nederland-Daltscliland op' 26 April, O' De Amerikanen, die schatten geld be stead hadden aan de voorbereiding van hun vertegenwoordigers, die drio jaar ge leden te Amsterdam zoo zeer de verwach tingen hunner landgenooten teleurgesteld Lalden, zinnen op wraak. Dat dit- op zaakkundige gronden geschieddet, zouden we niet durmi beweren, Als het voorstel van de oommissie in stemming ware gebracht, was bet misschien aangenomen, misschien verwoipen Maar tot een stemming kwam liet niet Wel werd het besluit genomen, dat B. en W. en de weg preforeenera. Dat is o.i. niet in bet belang van de sport. Aan een gemeentelijk sportpark, dat in de toekomst misschien wel eens zal ver rijzen, heeft op 'toogenblik niemand iota En ais het er eenmaal is, zullen de klei nere, weinig kapitaalkrachtige vereenigin- gen er vermoeddiij'k niet van kunnen profi- teeren, tenzij men het siportpark uit min. stens een doZijtn voetbalvelden dcet be staan. Waar behoefte aan is^ dat is aan beihoor- lijlko speelvelden nu, dat geen Stadions, Sparta- of Hermes-D., V. S.-ierrei nen be hoeven te zijn, maar gelegenheden waar de jonge mannen, vooral uit de arbeidersklasse, zich kunnen vermaken met het sped hunner keuze, waarbij ziiji tevens hun. lichaam trai nen en hum karakter gevormd wordt. Als de Schiedamsdbe overheid haar taak niet begrijpt, zullen de verbonden, Schiedam- sche sportvereenigingen zic|h misschien ge noodzaakt zien zelf tor hiand te nomen, waarin het gemeentebestuur te kort schiet- Maar daarmee zal dat gemeentebestuur dan in gebreke worden gesteld en die verant woordelijkheid daarvan dienen te aanvaar den. Beter voor de sport en voor bet ge meentebestuur is het als do kortste weg wordt ingestegen. Do ervaring van andere gemeenten kan darabij nuttig ziij'n. Er wordt hard gewerkt in verschillende takken van sport! Gelukkig, want het werd hoog tijd, dat er verandering in kwam! Hot Nederlandsche vooibal was ernstig ziek on de algemeesno verzwakking van de sport, die in ons land door een 100.000 jougelui be oefend wordt, had oen zoodanigen graad bereikt, dat het den leiders wel verontrus ten moest. Heel wat doctoren on professoren zijln in de weer om den lijder er weer boven op te helpen, kwakzalveis tradhten hem met huismiddeltjes weer genezing te brengen, doch zij, die den waren aard der ziekte meenen te kennen, Zijn zich bewust, dat al te ingrijpende middelen tlians weinig haat kunnen brengen. De zwakte van bot Nederiandscihe voetbal waarover reeds brochures en kranten vol geschreven zijn papier is geduldig! zullen we niet verder aanroeren, doch we widen wijzen op het werk der nieuwe tech nische commissie, die volijverig aan den ar beid is getogen om in de ongunstige resul taten van het Neriondsdh Elftal, waarin uiteraard de ziekteverschi) ïsolen zidli toch o|p die eerste pteats vertoonen, verbetering te brengen. Avond-oefeningen op het V. U. C.-terroin zijn vastgesteld en er zullen wedstrijden ge speeid worden tegen lingc-lsclio en Deanscjhe clubs. We herinneren aan den wedstrijd op 18 Maart, waarin door een door do Technisdhe Commissie gekozen eftal gespoeld zal wor den tegen oen Engdscbe prof-club Qharlloa Athletic, welke matcjh waarsdujilifk te Am sterdam plaats vindt. Dan volgt op 25 Maart een oefening van de dan inmiddels gekozen ploeg, die op 29 "Maart to Amsterdam tegen België zal spelen. Ka afloop van de wekofij'k- sdie oefeningen der selee!ie-spelen vinden allijiJ besprekingen plaats onder leiding van de Technische Commissie, waarin dan do ervaringen onder het oog gezicin wo-rden. Wanneer de wedslrijd tegen de Belgen achter den rug is, begint de voorbereiding voor den 4 weken later te Amsterdam te spelen wedstrijd tegen Duitschland opnieuw' Dan wordt het Duitsqhe speltype besproken en de bestrijding ervan onder 't oog gezien. Ook is er sprake van een wedstrijd van een B-p'oeg tegen Sparta uit Praag ocp 3 April en bovendien is het vooral zaak eein aantal goede reserves op te leiden. •volgt op 3 Mei de ontmoeting Bel g ie-N on dertand, waarv oor het elftal opnieuw wordt samengesteld. Op 14 eu 17 Juni moet in Kopenhagen en (Mo gespeeld worden cn ook in dezen tussckentijd zal men do spelers goed in training houden om het spe'peil tot het hoogste op te kunnen voeren. Op die wijze hoopt men oen goed over zicht te krijgen van het beschikbare ma teriaal. Ook ons hockey-dftal (hoeft ander bloed noodigl Na het prachtige spel tijdens de Olympische Spelen te Amsterdam is een tijd van verval mgelreden en daarom stelt het bestuur van den Nodei-landschan Hockey- en Bandybond al het mogelijke in het werk om tot 'verbetering van het spe'peil te komen. Een B-p!oeg toog reeds naar West-Duitsoh land en ook de verschillende oefanweds'rij den oj.a. tegen een sterk elftal, samengesteld uit in Engeland wonende Indiërs, dienen voor een goede voorbereiding voor de aan staande intematicinai'o wedstrijden tegen Duitschtend, België en Fianknjïk. De Nedeilandsche Lawntennls Boud heeft voor liet seizoen 1931 een overeenkomst aangegaan met een eersteddasse-trailner! Allerwege wordt dus gewerkt, oplat ous larnd, hoe klein 'het dan ook wat oppervlakte betreft, moge zijn, zoo spoedig nogelij'fc weer kan toonen dat het op sportgebied groot kan zijn. Nog slechts een jaar scheidt ons van het grootsche sportevenement, dat in Los An geles n den Staat Califoraiê staat te ge beuren. Met rassche schreden komen we nader tot do Olympische Spelen 1932. Zij hebben het niet kunnen verkroppen, Üat de negende Olympiade voor de Yan kee's zoo'n desillusie is geworden en daar om wordt met groote energie aan de over zijde van den Oceaan gewerkt aan de voor bereiding der athleten, .die het volgend jaar uit znllen moeten komen. Derhalve waclit den vertegenwoordigers Öer andere landen een zware strijd, welke nog verzwaard wordt, omdat zij lange rei zen moeten ondernemen en omdat de om standigheden, waaronder zij moeten optre den, weer van gansch antieren aard zijn dan op bet Europeesche vaste land. De meeste Enropoesche landen zijn zich deze moeilijkheJon dan ook ten volle be wust en zorgvuldige voorbereidingen wor den reeds getroffen, doch ons landje schijnt zich al bitter weinig van de komen de gebeurtenis aan te trekken! Men hoort er nauwelijks over spreken! Verlaten jaar dood de Krachtsportbond een poging om tot training to geraken, doch meer dan oen poging was het ook niet Do Scherm bond heeft in beginsel bcslo- tten om deel te nomen aan de Spelen en in de militaire ruitenvo-el 1 zijn ook toefce- nen van werkzaamheid te bespeuren, maar wat doen de voetballers, de hockeyers, de roeiers? Bij de andere sportbonden, zooals de atthleten, gymnasten on zwemmers is ge brek aan geld om aan deze kostbare wed strijden ded te nemen, hoewel de animo er wel voor isl En onJertusschon nadert met rassche schreden het tijdstip, waarin "men nog zijn maatregelen kan nemen om aan do Spelen te kunnen deelnemen, j Het wonlt dus hoog tijdl Nederland, dat nu zoo hard werkt om zijn naam op de wereldsportmarkt weer in ecro te herstellen, moet bedenken dat hel niet mag ontbreken in Los Angeles. Nederland moet weer in aanzien komeal

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 11