J. J. M. A. BE BMJIN Training. Internationale wedstrijden. mSAN een fcaaï bekochten overwinning, maar wdl- ke 4jitematkaiaal van thans beeft die wel? Die vier nederlagen kunnen zeker met worden geweten aan gebrek aa|n geestdrift bij De Bruin, want behalve door ziijn fantas tische meesterschap over den bal, Zijn on- vergelijiketgik drijven. met handige sahipabe- wegingen, die zfija tegenstanders tot wan hoop brengen, is hij vooral node een speler van beteekenia om ztfja temperament. Hij gaat op in het Spel en dan. baheersdht hij ich niet altijd tegenover zijn. medespelers, maar dat komt omdat hij ge heel en al meeleeft in den strijd en zich geeft tot het uiterste. En dat hij nog steeds met geestdrift bezield is, blijkt wel uit het antwoord op de vraag: - Geef je in de toe- elftal nog een kans tegen komst het Nederlandsch het buitenland? Waarom niet? Maar we moeten spelers heb ben waar pit in zit, die zich heelemaal gewen, die na afloop desnoods uit het veld moeten worden gedragen. Zulke spelers hebben we noodig om succes te bereiken. En dan is het tenslotte geen schande om van beroeps spelers te verliezen, maar we zouden toch wel moe ten winnen van de No ren en de Zweden en Denen, de eenigen, die met de Belgen nog ama teurs zijn. In alle andere landen bestaat beroeps- spel. 'Ook in Zwitserland. Daar speelt bij de Gras- hoppers bijvoorbeeld eeu millionnai'r, dio liet ech ter vertikt om te spelen als hij niet wordt be taald. J. T. M. A. de Bruin?Wie is dat? zal de lezer vragen, die den rechtsback van Hermes-D. V. S. noodt anders heeft holoren noemen, dan Jacques de Bruin en in. de verslagen nooit anders voor zSjto.naapi heeft zien staan dan die zielige allemaius- (letter J_, die indertijd de voorletter was van. aiet minder dan 8 "spelers van de Her mes-D. V". S.-ploeg. Zoo doet da intervie wer wel eens meer ©en verrassende ontdek king als hij bij Zijn. „slachtoffer" thuis in. de gelegenheid wordt gesteld in allerlei paperassen te snuffelen, in dit geval oude tocrbiljatten, foto's, menu's met liandteeke- ningen van voetballers en officials, van diners in Oslo, Stockholm, Brus sel, Antwerpen, Boodar pest, enz., enz., allemaal herinneringen aan. een prachtige voeitballoopbaan. Aan den wand in de kamer van Jacques de Bruin tikt een Zwitsersch klokje, een herinnering aan zijn laatstee wedstrijd met liet Nederlandsch© e'f- tal in Zurich en voorts prijkt er een gedenkbord, lier,mierend aan het beha len van het eerste-ldasse- schap van Hermes-D. V. S. in 1928. Dit epn zilveren ssga re !1 enkoker met inscriptie ook al een herinnering aan laatst genoemd feit pre senteert hrj een sigaret en dan doet hij de tweede vor acsencle mededeeüng. dat hij begon te voetbal len in een jongensclubje v.- als linksbuitenI liet zulke clubjes heeft hij een heelem tijd ge speda aan de Pi eter de Uoochweg te Rotterdam en op den Heuvel, tot dat hij in zijn II. B. S.- tijd juniorlid werd van V. 0. C. Daar heeft hij liet niet verder gebracht dan het vierde elftal, een enkele maal voor het tweede en steeds in de voorhoede. In 1919 werd tij lid van Hermes D. V. S., n aarvoor hij ongeregeld uitkwam in het tweede elftal. Rij. voer regelmatig heen en weer met de lio1!and-Amerika Lijn tusschen Rotterdam en New-York en eenmaal in de vijf weken speelde bij' een wedstrijd, totdat hij plotseling heelemaal niet meer terug kwam en in Amerika b'eef. Twee jaar lang. Ook nog gevoetbald in Amerika? Ja, iedeie week voor de Young Man Hebrew Association, een internationaal team, want beluive eenige Amerikanen speelden m dat elftal ook mee ©en Hongaar, een Engel schman, een Schot een Ier, een Hollander, zelfs een Turk. Onder alle weers omstandigheden werd daar gespeeld, in sneeuwstorm, Mij strenge vorst en het ging er nogal gemoedelijk toe, want in de rust ging altijd de penningmeester bijl het publiek rond, met zijn pet, om wat geld op te halen ter versterking van de kas. En nog altijd in de voorhoede? Nee, in de halflinie en een enkele maal linksback. In 1925 kwam De Bruin weer terug bij Hermes-D. V. S., eerst nog als midden-, voor, maar spoedig zakt© liij toch ai naar de backplaats, waar hij zijn meeste lau weren heeft geoogst Als back Hermes-D. V. S. was in- tusschen eerste Masser geworden speelde hij zijn eersten wedstrijd voor het Neder landsch elftal op 3 Juni 1929 te Amster dam tegen Schotland. Op 9 Juni van het zelfde jaar speelde hij te Stockholm tegen Zweden, in welken wedstrijd hij in ae tweede helft weid 'geblesseerd, zoodat hij niet kon uitkomen tegen Noorwegen. Op 3 November 1929 stond hij te Amster dam echter todh tegen Noorwegen en zijn laatsben wedstrijd met het Nederlandsch elftal speelde hij op 2 November van het vorig jaar tegen Zwitserland te Zu rich. Voorts was hij tweemaal reserve tegen België, terwijl hij eveneens als reserve de reis met het Nedeilandsch elftal mee maakte naar Boedapest. Als we hier nog aan toevoegen, dat hij verscheidene malen met het Roller- damsch elftal speelde, met de Zwaluwen eenmaal ook met de oud-internationaals, en voorts uitkwam in districtswedstrijden, keur- elftallen, proef wedstrijden, van en tegen het Nederlandsch elftal, driemaal met Hermes- D.Y.S. een toer door Duitsclilana maakte, dan is het niet teveel gezegd, dat De Brum mag bogen op een eervolle voetbal-car rière en dat hij door zijn voetballen een mooi stukje van Europa heeft gezien. Zijn die reisjes met het Nederlandsch elftal nogal gezellig? O ja, vooral als je reserve bent En dan haalt hij menige grappige herinne ring op, die we Lier niet a'le kunnen na vertellenomdat anders het interview te lang zou worden. Een speler met temperament. Bp (De keeren, dat Jacques de Bruin, met bet «Y Nederlandsch elftal heeft gespoeld werd er steeds verloren. Met 20 van Schotland, met 62 van Zweden, met 41 van Noor wegen en met 6—3 van Zwitserland, hij heeft dus geen aangename herinnering aan Gaat het nu good met die training in Den Haag? Het is in ieder ge val nuttig, omdat je elkaar beter leert kennen; je begrijpt elkaar ook beter en de geest in het elftal zal er door vooruitgaan. lederen Woeuslagavond komen er op het V. U. C.-teirein een 30 a 40 spelers om te oefenen, uit Zaandam, uil Almelo, Wageningen en Enschedé, zelfs. Die spelers gaan 's middags om half tl no van huis en den volgenden morgein vertrek ken ze pas weer. Yoorktopig bestaan die oefeningen a'lcen uit hardloopea, starten, sprinten, snel omkeeren enz. Na afloop do ceert Groothoff theorie, ofschoon je bet spel tenslotte alleen in de practijilc leert We meenden hiermede voor ons inter view voldoende te hebben vernomen en De Bruin ging nog even in Groothoff s boek „Voetbal** zitten bladeren, ofschoon, je het spd tenslotte alleen in de pracüjfc leert Maai alle beetjes helpen en we hopen gaarne dat Mj nog eens opnieuw een kans rijgt voor het Nederlandsch elftal. Men houdt hem in ieder geval in de gaten, want zijn concurrenten stellen hem nog niet in duistere schaduw en spelers met Zijn tem perament kan het Nederlandsch elftal fei telijk maar al te goed gebruiken.

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 14