STADSNIEUWS. Staking bij „Het Westen". De schoolwerktuinen. S. 6 P. ADAMS WANDGEDIERTE. Opgeheven. Do staking bij de Carlomnagef a br i ek „Het iWcsteai" is kcttoeiMorgcai reeds weer opge heven. Alle meisjes 2ijn ■weer aan. liet werk gegaan. Dia directie is reeds oonigem tijd do over tuiging toegedaan, dat het personeel niet een loonsverlaging genoegen zal moeten temen in verband met do concimvntio van Duitsc-ho zijde, dio de directie als dumping beschouwt. Tengevolge van komende belasting op sigaretten was cr eenigon tijd geledon wei nig werk en omdat toon eert verkorte ar beidsweek werd toegepast met als gevolg minder weekloon, is de noodzakelijk ge achte loonsverlaging nog uitgeteld. Nu weer normaal gewerkt wordt, maande de directie, daartoe door de omstandigheden genoodzaak!, den tijd gekomen om tot do verlaging over te -gaan, waarop met een staking is geantwoord. De directie heeft toegezegd vooiioopig nog het oude loon te zullen ui thee ren en nader te zullen overwegen, wat er cebenren moet. Heropend. De eerste ploegen zijn gistermiddag op den schoohverktuin verschonen ea hebben het werk in dit seizoen hervat. Hedenmid dag komen twee andere ploegen, elk van 60 kinderen en morgenmiddag de 5e en 6e groep. Allo 360 kinderen krijgen weer een tuintje van 20 M2. te bewerken. Aan den kant van de Rombrandtlaan is een grooto hap van den tuin afgenomen, maar die is er aan de achterzijde weer bij gevoegd. Ttissdien den ouden en den nieu wen tuin ligt een vrij breede strook bos- sdiage, wat niet bevorderlijk is om met één oogopslag den gehoelon tuin te over zien, maar het voordeel heeft, dat de kin deren op snikheete dagen een plokje zul len hebben om uit te blazen. Door het boschje is in het verlengde van de hooto- laan een weg gemaakt, die zich op den nieuwen tuin voortzet Bovendien is er aan den zijkant nog een verbindingswegje. Als de kinderen op den tuin komen, vin don ze hun tuintjes netjes afgebakend en voorzien van een nummer. Gisternamiddag waren de hoeren M. Ger- meraad en A. Geurtsen, die de hoofdlei ding hebben, op den tuin aanwezig. Bedrjjf stopgezet. Daar haar export den laakten tijd. aan merkelijk is teruggeloopoa, heeft de firma 'J. J. Melchers Wjzai., aan den Noord vest- singel, haar personeel van do distilleerderij op enkele personen na, ontslagen. De firma had haar personeel reeds zoo Lang mogelijk aan het werk gehouden, maar dat was na biet langer mogelijk. Zij hoopt echter in Staat te zijn later het bedrijf in zijn ouden vorm te kunnen voortzetten. Yereeiiigiiig Verjaardag In de gistermiddag gehouden vergadering van do damesbostuursleden der vereeniging Verjaardag, ten huize van de voorzitster, mevr. S, "Hijman, heeft de penningmeeste- res, mevrouw Jonker RoelantsKJeijpool, het fjnancieel jaarverslag over 1930 uitge bracht. .We kunnen ook over 1930, aldus de pcnnïngmecsteres, zeer tevreden zijp, want do ontvangsten, w. o. inhoud busjes, op brengst bonnen, giften, enz., hebben f 186.41 moer bedragen dan het vorig jaar. Door onze bijdrage aan iedere ver pleegde niet to hoog op te voeren, zijn we op een basis gekomen, die beter met onze ontvangsten overeenstemt en daartoe in staat aan meerderen hulp te verleenen. In het afgeloopen jaar werd door de vereeniging Verjaardag financieele steun verleend aan 21 patiënten, waarvoor aan do Vereeniging tot bestrijding der t. b. c. een bedrag van f 1220.84 werd uitgekeerd. Op 31 December 1930 was er een batig saldo van f 1364.4, waarvan op de Nuts- spaarbank f 1354,59 eii kasgeld f 9.86. Do voorzitster bracht do penningmeeste- ros hartelijk dank voor haar accuraat be heer en aan de damosbesluursleden voor de grooto moeite, die zij zich getroostten, om dit mooie resultaat te bereiken. Vervolgens deelde de voorzitster mede, dat bij haar was ingekomen win N.N. een gift van f30. Op verzoek zijn tot het bestuur toege treden mevr. Stlieeman IlesseZijlstra en mej. A. Klamer. Het was voor de damesbostuurslc-den zeer verblijdend bij do opening der busjes te kunnen coristaieeren, dat de inhoud, ge zien den slechten economischen tijd, niet achteruit gaat. Besloten werd financieele steun te ver- loenen aan twee kinderen, verpleegd in liet Zeehospitum Sophiastichting te Sche ven ing-en, voor den tijd van 6 maanden. Diploma redden van drenkelingen. De heer L. II. Voogd, lid van de Schie- damscJie Roode Kruis Transport-colonne, heeft ie Den llaag liet diploma voor hel redden van drenkelingen behaald. Kerkeoiicert \au „Orpkens". Het jaarlijksc.il Kcrkconcert van do Kon. Zangv, Schiedams Mannenkoor Orpheus zal ditmaal gegeven worden op Vrijdag, 8 Mei a.s. in de Grooto Kerk. Geiijk reeds door den secretaris van de betrokken vereeniging wen. gemeld, zal Orpheus dit concert dienstbaar maken aan do belangen der afdeeling Schiedam van „liet Groene Kruis", die om steun voor haar voelzijdigen mcaschlievcnden arbeid heeft verzocht. Bij dit kerkconcert zullen als solisten medewerken do lieer J. H. Besselaax van Botterdam, als orgelsolist, en mej. To van der Sluijs, sopraan, Amsterdam, atsvocna soliste. Demonstratie met de Contra-long". Gistermiddag heeft do vereeniging Schie- damsche Roede Kruis Transport-colonne een demonstratie gegeven mot do „Contra Long" in do overdekte bad en zweminrich ting „Regentes", Weimarstraat 63, te'sGra- venhage. In genoemde zweminrichting wenl dien dag examen afgenomen door don Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, tor verkrijging van verschillende redders- diploma's. Deze oefeningen werden om 3 uur onder broken, ten einde den vertegenwoordiger van do NI ij. Oxygenium gelegenheid te geven de werking van dit toéstei nader uiteen te zetten. Terstond hierop ging do plccglo.dcr Sor- ber gedurende lü minuten onder water en liep een groot gedeelte van het bad. in liet rond Vervolgens werd een po.p van den bodem afgehaald, hetgeen natuurlijk zeer gemak kelijk ging Eén der daar aanwezige zwemstertjes wilde ook wel eens onder water wande len, deed het toestel aan on bleef 5 mi nuten onder. Ook oen der aaanwezigc hee ren heeft het toestel omgehangen en ia enkele minuten onder water gebleven, waar mee opnieuw de grooto bruikbaarheid van hot toestel is bewezen, daar beiden nog nimmer te voren het toestel hadden ge zieii. De demonstratie, stond onder leiding va») den voorzitter der Sohiedamscho ltoodc Kruis Transport-ooionno, den heer A. v d. Borg. De a.s. Statenverkiezing. In verband met de a.s. Statenverkiezing zal Maandag a.s. de afdeeling Schiedam van den Vrijheidsbond in Musis Sacrum een propaganda-vergadering houden, waarin als sprekers zullen optreden de hoeren ir. 0. Houtman en C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk. Vereen. „De Ambachtsschool!. De Vereeniging „De Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken", houdt Woensdag 29 April a.s. in het schoolge bouw haar jaarlijksche algenieene vergade ring. I'aascluiitkecring. Do afdeeling Schiedam van don Chr. Nat Werkmansbond, heeft tor gelegenheid van het Paasclifeest aan haar werklooze leden een gift van f5 gegeven. van passecrende personen. Hij eisclit voor uit betaling. Do foto's kannen dan oen paar dagen later worden afgehaald bij de „Film Studio" aan do Gedempte Botersloot te Rotterdam. Maar eon dergelijke inrichting blijkt daar niet te vinden. Tramwagen ontspoord. Op den Rolborclanisclicn dijk, even voor do tramhalte, is hedenmiddag drie uur een nicu ve motorwagen van de tram, die buiten dienst was, ontspoord. Do wagon kwam dwars over de rails to staan, zoo dat het tramverkeer geheel gestremd werd. Volksbadhuis. Op 10 en 11 April 1031 werden 565 badctn verstrekt t.w,: lo M. Kuipbaden IS; 2o ld. 54. Ie kl. Regcnbaden 80; 2e H. 39S. lo kl. Kinder baden 3; 2e M. 12. Gevonden voorwerpen. Gevonden voorwerpen bij do politie aan gegeven in het 'tijdvak van 30 Maart tot en met 9 April 1931. Te bevragen aan het Hoofdbureau van van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur dos middagsliond, kindersokje, auto slinger, jas, bal, halsketting, regenjas, vijl, kleerborstel, mondharmonica, kindennuts, lederen riem, hoerensok, rijwiel, kaart werk verschaffing, portemoanaie inli. 5 ct., zil veren rozenkrans in étui, bos sleutels, da- mes-porlemonnaie met inh,, glacé hand schoen, pakje afbetalingszegels, jongensjek- ker. Bij vinders: kindertaschjo met inh, D. Mooijman, Sn el li us straat 18c; hond, R. Lee miers, Schic 12; heorenp ortern on naie emt inh, J. Brokling, Gordonstraat 3Sa; jas- scliort, Hurjgen Vincent, Westfrankoland- sdiestra.it 79b; portcmonnaio inh. belas tingplaatje, M. Pronk, Briclschestraat 10; sleutel, M. Seliwagennatm, Groencweegje 5/5; rij wiel plaatje, II. van Platerink, RLd- derkcrkschestraat 18a; hoereapoitemonnaie niet inh., J. van Noort, Van eter Poelstraat 45, Rotterdam; gouden armbandje, C. Zuid geest, Boterstraat S7b; kindertasdije met inh., C. Papen, Rottcrdamscliedijk G6; vul penhouder, T. Hoordijk, Singel 1S2; gou den ringetje, D. de Ridder, P. Potterstraat 14b; damesportemonnaie met inh., II. J. Hol, N. Maasstraat G3a; rij wiel plaatje, J. van Dijk, Geervlietschestraat 15; rijwiel- tasdi niet inh., F. Kok, Broersve'.d 130b; rijwielplaatje, B. Jansen, Hoogstraat 93; kasboek, B. Kuiters, Marlastraat 70; kwart mud aardappelen, A. Bleeeke, L. Kerkstraat 16; rozenkrans, D. Molendijk, Grofbaan 33; hond, J. Steenecke, Noordvest 3; rijwiel, J. Sdiilperoord, Lange Haven 2; portemon- naie, W. Janse, Hoogstraat 93; portomon- naie met inh, J. Jacobs, Maasstraat 8; R.-K. kerkboekje, C. Koogje, Gasstraat 6; zilveren doosje, «inh. rozenkrans, L. van Gerven, Krcupelstraat 60; kinderbril, A Planken, Lekstraat 32; vulpenhouder, P. Brendel, Warande 22a; damos-armban'.hor loge met riempje, K. v. d Bijl, Ouddorp- schestraat 12; rozenkrans, A. van Katwijk, Rotterdamschodijk 55bknipbours met inh., f. Immerzed, Oostsingel 55 ^vulpotlood, A. Jooren, Alb. Thijmstraat 41a; rijwielplaat je, B. v. d. Bruggen, Jan van A venness [raat 57; rijwiel, J. Maltha, Broersveld 145; ring met sleutels, D. Hofman, Ampèrestraat 30b; jongensjas, II. Boogert, Nieuwe Buurt 11; wollen 'das, J. v. d. Tak, M,ariastraat 5b; hondje, R. Post, Ilavdndijk 148; schaartje, Kooij, Westfrtuikelaindsc'nestraat 90a; bookje, J. Jurgens, Tumlaan 6; dames-pan toffel, H. Post, Van Smaloveltstraat 2; brocho met portret, A. den Hartog, Maria- straat 101'. AGENDA. Schiedam. Luxor, Broersvest. Zijn grootste race. Daar komen do schutters. De held va'n het politiecorps. 14 April. Geb. Eendracht, 8 u. Bond van Jonge' Liberalen. Spr. mr, A. J. Romijn, over: Middenstand enYrij- heidsbond. 14 April. R. K. Volksbond, 8 tl AsaE's Jeugdkoren Jong Laven. Uitvoering ander leiding van den hoer J. G. Blok. 14 April. Musis Sacrum, 8 u.. Feestavond O. N. I. 16 April. Musis Sacrum, 3 uur. Lezing Kon Pellerij Mercurius voor Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen. 17 April. Musis Sacrum, 8 u. Openbaro vergadering A.-R. Kiesvereon Spre ker mr. G. van Baren. Ro tterdam. Hedpn en volgende dagen. Arena, 2.15 en 8.30 uur. (Zondags ook 5 uur). Variété-voorstelling. Heden en volgende dagen. Casino. 8.15 u. In 't Gouden Haantje. Heden en volgende dagen: Tivoli-Schouw- burg, 8 u. Fritz Ilirscli Operette Zigcunerwcison. 14 April. Ons Huis, S u. Russische liederen- avond Engcn Enicljanoff; aam den 'vleugelFrans Hartman. 14 April. Grote Schouwburg, 8.15 u. Rolt. Hofstad Tooneel. Do duivel. 15 Apiil. Gebouw v. K. en ,W'. 7.45 u, Concertgebouw-Orkest o.l.v. Dr. -Willem Mengelberg. Soliste: So phie Braslan, zang. 15 April. Grooto Schouwburg, 8 u. Kon. Ver. Het Nedorl. Tooneel. Jeugd liefde. 15 April. Groolc Kerk, S u. Orgelvoondraclit J. JI. Besselaar Jr., tbv. het Kin derhuis der Ned. Herv. Gem. 1726 April. Nenijtoterrein. Voorjaaxs Bloemen- en Tuinbouwtentoonstel ling Primavera. Luxor, 7.30 u. 9.30 u. Moord-romance. Olmpia, 7 u,, 9.15 u. De man, die de klap pen krijgt. Oosler, S u. Nachtvogels. Pas op, inbre kers, Roxy, 2.15 u., 7 u., 9.15 u. Storm op den Montblanc. Scala, 2 u, 7 u., 9 30,u- Drie clowns; De wraak van den cow-boy. W.B., 8 u. De man met het dubbele ge laat; Cireussehandaleti. OMLIG GEN DEI GEMEENTEN. Inbraak De koopman J. V. uit de Gordonstraat heeft bij de politie aangifte gedaan, dat men de vorige week zijn pakhuis aan de Stationsstraat heeft opengebroken en daar uit heeft ontvreemd een paar rolschaatsen, 4 oude wielen van fietsen en een hoeveel heid rijwielonderdeelen. Iloor een heimachine gegrepen Tijdens het heien op een werk aan de Verlengde Vondellaan werd gistermiddag de mouw van den 2S-jarigen werkman J. EL uit Rotterdam gegrepen door oen staal draad, die over een poulie van de hei machine loopt. N. werd over de poulie ge slingerd en kwam terecht op een wiel van de machine. Zijn linkerarm werd gedeelte lijk ontvloescbt. Dr. Ris verbond don man ter plaatse, waarna hij per auto nair zijn woning werd overgebracht- Verkeersongeval. Gistermorgen zijn op den hoek van Bur gemeester Knappertlaan en Nieuwe Ilaven de motorrijder S. II. uit Overschie en de wielrijder J. S. uit de Marias truat, legen elkaar gebotst on tegen den grond, ge-dagen. Do motorrijder kwam uit de Burgmeester Knapperlician, S. van tegen overgestc) le zij de. Hij verwondde zijn linkerhand on zijn motor liep schade op; van het rijwiel wa ren voorwiel en fraino verbogen. PH. VAN DER MOST VIA AR DING EN. Benoeming. Do hoer P. A. Polio, leeraar aan de Chr. 1I.B.S. alhier, is benoemd, als vakleeraar tockenen aan de Julianasehool voor Chr. U.L.O. te Rotterdam. Uoodelijk ongeval. Gistermiddag te drie urea was de 2S jarigo gehuwde werkman J, Brobbel, va'n den Spoorsingol 31 alhier, bezig met het verven van oen tank aan do Oude Matex aan den Parallelweg. Daartoe bevond liij zich op een plank, die door middel van een kabel omhooggehesohea kon worden. Vermoedelijk door liet niet voldoend be vestigen van den strop,, is do lus doorge schoten en viol B. van eon hoogte van ne gen meter met zijn hoofd op den betonnen tank-rand. Bewusteloos werd hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij heden morgen is overleden. LiefdiiiligheidMiitvoering' Utile DuleL Do secretaris van H«t Groene Kruis ver zoekt ons mede te de'den, dat tic tooneel- vereeniging Utile Dulci op Donderdag 23 April a.s. zal opvoeren „Do Butler, een detective-spel in 3 bedrijven van Jan Fa- bricius. De opbrengst van deze uitvoering komt voor de helft aan Hot Groene Kruis, ter- wijt de andero helft geschonken wordt aan hot damescomité tegen armoede. De dames en hoeren van Utile Dulci geven hun talenten, laat nu ieder zorgen door den aankoop van een kaart mode te werken voor het gestelde doel, den lijden den mensch te helpen. Ruzie. Do 28-jarige woonwagenbewoner P. S die hier zijn tenten heeft opgeslagen, kreeg in de Mesdag laan ruzie mot zijn vrouw, die zoo hoog liep, dat S. zich geheel vergat en zijn echtvriendin schopte en sloeg. Daar over sprak een 16-jarige jongen zijn nfkeu ring uit oil toen wilde S. don jeugdigen rid der te lijf. Do hoofdinspecteur van politie, de heer J. II. van Veen, die in de buurt woont en gewaarschuwd was, heeft een eind aan de vechtpartij gemaakt. „Film maken juffrouw?" De commissaris van politie waarschuwt tegen een persoon, die onlangs zonder ver gunning op straat filmfoto's heeft gemaakt A. VAN DER ZEE Azn. A. STRUIK ïriïlll STERILISEER- EN INMAAKGLAZEN SPAARBANK ANNO 1820 HOOFDKANTOOR LANGE HAVEN 80 K. Y. IN GE LSD Co., SCHIEDAM. DE IV10L-JANSEN LSnTol.H6BS7o!**8 Sleetrische Kaehels. Fa. SIMONS ZOON „SS. Fa. "W. VAN LOON, ruSveraaiB van Gebouwen en Schepen. K491EKLINGII ONHESUAAM 124a. W. MOERMAN MS" Loop der bevolking. Loep der bevolking van deze gemeente van 1 Januari tot en met 31 Maart 1931. Bevolking op 1 Jan 193113.844 man nen, 13.998 vrouwen. Totaal 27.S12, Vermeerdering door: Geboorte 79 man nen, 82 vrouwen; vestiging: 110 mannen, 1099 vrouwen. Totaal 389. Vermindering door: overlijden 42 man nen, 28 vrouwenvertrek117 mannon, 107 vrouwen. Totaal 294. Bevolking op 1 April 1931 13S74 man nen, 14.051 vrouwen. Totaal 27.928. Aanial huwelijken in Maart 17. Vermeerdering in Maart 48. Seluobbeering'cn. Dj© zijn er gistermiddag vele toegediend!. J. vart dor W., te Vlaai-dingen, die een fietser liad aangereden, werd op zijn plaats gezet en kreeg een boete van f10 subs, 5 d. Eenzelfde behandeling onderging A. M. L. te Overschie, die mot een vracht auto zonder remmen bij „Do Tempel" een ongeluk veroorzaakt had. Hij word veroor deeld tot f30 subs. 10 d., met toewijzing van de civiele vordering, tien, gulden meer dan do ambtenaar gcëisdit had. 'Omdat zijn remmen niet werkten, kreeg hij een tweede, boete van f 20 subs. 5 d. Voorts was er nog C. v. d. M., te Kethel, die op den Oversohiesclien weg een aanrijding had veroorzaakt en die werd. veroordeeld tot f20 subs. 5 d., met toe wijzing vim do civiele vordering, en D. H. C. M., procuratiehouder van (lo firma Daniël Visser en Zonen, te Schiedam, die wegens het zonder licht plaatsen i art' va ten aan de Lange Kieuwstraat word ver oordeeld tot f 15 subs. 3d.; C. L., te Schiedam, werd wegens venten zonder ver gunning beboet met f2 subs. 1 ct. Beleedigiug van een burgemeester. Het raadslid Snlclcn le Stein, dat tijdens do raadsvergadering aldaar den burgemees ter had beloedigd door tegen hem te zeg gen Je bant niks, je weet niks, je hoorde eerder thuis achter een mestkar, had zictli voor do rechtbank te "Maastricht terzakb van beloedigiug te verantwoorden. De eisch' van het O.M. was oen geldboete. De recht bank verklaarde don officier niet ontvan kelijk in zij'n eisch. De ïoolovcval te Eysden. liet Gerechtshof te Dien Bosch heeft het vonnis bevestigd van de rechtbank te Maastricht, waarbij do handelsreizigers Th. D. uit Heer em J. D. G. te Maastricht, werden veroordeeld tot 6 jaar ion tweeën half jaar gevangenisstraf, terzake van deint roofoverval in het agentschap van de Rot- tcrdamsche Bankvereeniging te Eysden. De Vara contra den Staat. Op de rol van de Haagscho rechtbank, kamer voor burgerlijke zaken, kwam heden weder voor de procedure van de VARA" te gen den Staat tnaar aalnloiding van dei afgebroken radio-rale van den heer Zwerl- broek. Do zaak werd opnieuw 4 weken aan gehouden. Verduistering Do 19-jarigo varensgezel F. B., ged., hoeft terecht gestaan wegens verduistering De Jlaagsche Rechtbank veroordeelde ver dachte, "overeenkomstig den eisch; tot 4 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd. Verdachte moet zicht laten opnemen in hot Grooto Woudhuis, to Apeldoorn Brandstichter staat terecht De 44-jarigo schilder VA L,, thans ge detineerd, -heeft voor de rechtbank le 's-Gravenliago terecht gestaan wegens brand stichting, een feit, waarvoor deze ver dachte reeds eerder tot 1 jaar cn 3 maan den» gevangenisstraf is veroordeeld, Verd1. heeft in den nacht van 27 op 28 Januari j.l. in een hooischelf te Alphon aan don Rijn op het erf van den veehouder S. geslapen. Voor zijn vertrok stak L. do hooischelf in brand,. Als reden vooir zijn daad gaf hij op, dat hij geen weg meer door het leven wist, en dat hij in do gevangenis terug wilde. Verd. is reeds eenige malen naar Vec-nhuizen gezonden, docli wil daal' in geen geval meer terug. Dr. Schol ten, als deskundige gehoord, verklaarde, dat verd. psychopaat is en vermin deïxI toerekenbaar moot worden be schouwd. Daarna wordt de veehouder S. gehoord, die Verklaarde dat do hooischelf op Slechts één meter afstand van den stal eri in do onmiddellijke nabijheid van do woning van zijn huurman stond. Do president wees verdachte op het ernstige gevolg, dat zijn handelwijze had kunnen meebrengen. Verdachte zoide er thans voel spijl over te gevoelen. Het O. AL, waargenomen door Mr. P. J. Blok, wees er op, dat vcixr. roeds eer der voor oenzelfde feit is veroordeeld. Naar zijn moening levert verdachte een ernstig gevaar op voor de maatschappij. Spr. requireert 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf en mrt ter beschikking stel ling van do Regeering. Mr. do Blócourt refereerde zich als ver dediger aan liet oordeel der rechtbank. Uitspraak 28 April a.s. EECUÏSZAKEÜT- GEMENGD NIEUWS. KANTONGERECHT. De advocaat. Als op het kantongerecht een advocaat verschijnt, dan is deze meestal do voor bode van een uiterst saaien en bijna niet door te komen m'ddag. Zulkelangemet ju ridische termen doorspekte bcloogcn over de al of niet juist voorgestelde toedracht van oen •"•subtiel ongelukje, liooren eigenlijk niet thuis in de kantongerechtzaak Je hebt bet gedaan of jo hebt het niet gedaan en daarmee uit. Niet kletsen! Als je het gedaan hebt, dan krijg jo een fikscho sclvrobboering van den kantonrechter, waar aan jo meer dan genoeg hebt en als je hot niet gedaan hebt, dan zal dat gerust wel blijken. Maar J. M. P. uit Rotterdam had or toch oen advocaat bijgehaald, die hem, ondanks alles, geen vrijspraak kon bezorgen. P. was de schuldige in de aan rijding op 28 Januari j.l. op den hoek van de Verlengde B. K. laan en don Vlaar- dingoidijk, waarbij zijn luxe auto tegen een bus van de V.A.'O.M. was gebotst. Na oen behoorlijk lang pleidooi vonniste de kantonrechter hem met f10 subs. 5 dagen. 'Züfmooi'd van een vromv. Aanhangiig proces tie o orzaak? Gisteravond om 6 uur kwam de familie De II. uit do Lijnbeckstraat to Eindhoven thuis. De vrouw begaf zich naar de kou ken cu toon do man even laiter bij haar kwam, vond hij zijn vrouw hevig bloe dend op don grond liggen. Do ongeluk kige had zich don bals afgesneden. Naar het Volk verneemt, moet do aan leiding tot dit ontzettend ongeluk gezocht worden in het volgende: Tusschen do gemeente Eindhoven en do Veroenigdo Noderlandsohe Lucif erlabrieken is oen proces gaande, daar voornoemde fabrieken weigelden iets aan haar huizen te laten doen. De familie De II. woont in oen liuis van deze fabrieken. Toen nu de gemeente met geweld ingreep, word céni proces aanhangig gemaakt, waarin vrouw Do II.J. dezo week als getuige gehoond zou worden. Zij schijnt zich dit dusdanig te hebben aangetrokken, dat zij de hand aan zicltzelf geslagen heeft. Felle brand te Xicuwe-Wetering. Eenige huizen en hooibergen in de aseh gelegd. Gistermiddag heeft, waarschijnlijk door TIMMERMAN SCHIE 80 To'eï. 68842 METSELAAR AANNEMER TUINAANLEG EN ONDERHOUD Fa, F. G, REINE, OOSTSINGEL 33.' Ruim 40-jarige ervaring. levert U prima BLAUWE KAMGAREN C0STUUMS vanaf f 40.- UITSLUITEND MAATWERK. LANGE KERKSTRAAT 17. GAZELLE RIJWIELEN HOOGSTRAAT 76 101 103 105 Telefoon 68079- STOOMKETELS, "RESERVOIRS, l'OJU'EN. nm.mVEltK. enz. ALLE FOTOGRAFISCHE ARTIKELEN MAKELAAR IN VASTE GOEDEREN HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2