DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. Dinsdag 2 Juni 1931. Interc. Te!- No. 88103 en 68617. 83ste laargang. BUREAU LARGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL. 68103 en 68617. Postrekening No. 5311. Bij of kiacUtens wetten of vororaonin- gen voorgeschreven ea andero .offici eel© af- on aankondigingen on konnis- gevingen van het Gemeentebestuur. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hrengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van P. Th. RADEMAKER, alhier, om verlof voor den verkoop van alooholhoudenden drank, an deren dan. sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden- v.oorlocaliteit (winkel) van het perceel, ge legen aan het Groenweegje 78, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking togen het verlc-onen van liet verlof bij hun College schriftelijk bezwa ren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 2 Juni 1931. 2784,32 BUITENLAND. Het resultaat van Renkin's pogingen tot oplossing Socialistische critiek. De houding der liberalen. Geen kabinet Renkin Het is heden de dertiende dag na den val van het kabinet Jaspar en nog steeds is de crisis niet opgelost. De kabinets formateur, Renkin, is nog steeds bezig met het voeren van onderhandelingen met de katholieken en do liberalen, doch liet resultaat is tot op heden nihil. En terwijl het nog niet vaststaat, dat Renkin in zijn poging tot samenstelling van oen nieuw kabinet zal slagen, wordt hij roods door de sociaal-democratische pers scherp aangevallen. Niet alleen her innert deze pers er aan dat mr. Renkin, als advocaat, den wegens benzollevcring aan de Duitscho militaire macht vervolg den Belgischen groot-industrieel, barnn Evenco Coppéc, heeft verdedigd, maar tevens bc-toogt zij, dat Renkin, ook om andero redenen nog, geenszins do right man on the right place kan zijn als mi nister-president, daar hij te voel persoon lijke financieelc belangen' te behartigen heeft. Zoo is Renkin, indien men Le Peuple gelooven mag, voorzitter der raden van beheer vair het Crèdit-général du Congo, do Compagnie financière et industrielle belge-liongroise, de Centrale éleclrique do l'Entro Sambre et Meux, de Cominey, het Crédit-général de Bolgique en do Charbon- nages du Bassin de Buda-Pest, alsmede commissaris van do Banquo du Commerce en do Banque Beige d'Afrique. Waaruit men dan een voor dezen door- gefourneerden „groot-kapitalist" niet al te vlijende gevolgtrekking d'ient te maken! IIoo bet ook zij, bet gaat op liet oogen- Mik tusschefi katholieken en liberalen. Eu de grooto kwestie, die oen broeden kloof tusschen ben heeft geslagen, is die van do taal. Zeer duidelijk is dit geble ken bij de gisteren gehouden besprekingen De liberalen waren bijeen in liet parle mentsgebouw om hun houding te bepalen ten aanzien van de voorstellen van Renkin. Het resultaat van deze beraadslagingen is voor den huidigen stand van zaken niet bepaald bemoedigend. I)e liberalen houden vast aan de punten, waarover de rcgeering-Jaspar is gevallen, n.l. de 220 mülioen van het buitengewone militaire crodiet, de forten om Antwerpen, bezuiden Gent, enz. Voorts spoelt de kwestie van de VIaam sdho taal in het leger, en ook daarbuiten, oen zeer belangrijke rol. Do Vlaamscli-roomsche afgevaardigden verwijten de liberale fractie, dat zij staan onder invloed van de Waalscho elemen ten in do liberale partij. Men is ook van meening, dat de kabinetsformatie thans in een crisisperiode gekomen i-., waaruit Ren kin haar niet meer zal kunnen redden. Zelfs wordt verwacht, dat hij hedenavond zijn opdracht aan den koning zal terug geven. De sombere toekomst kan dan in alle waarschijnlijkheid alleen nog maar worden opgehelderd door een extra-parlementaire rogccrmg. ENGELAND. Mac Donald maar Londen terug. Do Britsehe minister president, dio zijn PinkstervacanLie te Lossiemouth heeft door gebracht, is gisteren naar Blackpool ver trokken, waar hij hlot nieuwe vliegveld! opendie. Heden zal de premier te Londen terug zijn ter bijKvoaing dier partomeiiLsziLting, Mao Donald was oorspronkelijk van plan geweest per vliegtuig terug te keeren, doch in verband met de ongunstige woeisom standigheclea heeft de premier van dit voor- nemen afgezien. Het Lagerhuis. Hedlen worden de zittingen van hot La gerhuis hervat. Tot de belangrijkste aan de ottlo zijnde vraagstukken na het Pinksterreces behoo- ren, de behandeling van liet financieelo wetsontwerp in zake taxatie dier waaido- 'lermioendering der landerijen. Verwacht wordt, dat de legeering zal trachten do zittingen tegen einde Juli te doen eindi gen. De a.s. besprekingen op de Ghequers. Tot nu toe is nog niet vastgesteld welko EngeLsclie ministers zullen deelnemen aan de conferentie met de Duifcsche ministers op do Chequers. Of behalve Mac Donald en Henderson ook do ministers van oorlog, marine en handel aan do besprokingen zullen deel nemen, zal, naar verluidt, in de volgende kabinotszitting worden heslist. Gandhi naar Londen? Naar uit Bombay gemeld wordt, heeft Gandlii een schrijven gezonden aan den onder-koning, Lord Wallingdon, waarin hij mededeelt, dat hij de twoede Britsch-Indi- soho conferentie to Londen zal bijwonen, ook wanneer de kwestie der Indische ge meenschappen voor zijn vertrek nog niet geregeld is. Wanneer het laatste hot ge- val is, zal hij te Londen het standpunt van het Al-Indisch Nationaal Congres uit eenzetten en verklaren waarom in deze omstandigheden liet Congres aan de werk zaamheden der Brilsch-Indisclse conferentie niet kan medewerken. Het geboortecijfer. Volgens officioele gegevens bedroeg liet aantal levend geborenen gedurende het eerste kwartaal van dit jaar 159.820, waar van 81.881 van het mannelijk geslacht en 77.939 van het vrouwelijk. Dit aantal boteelrent een vermeerdering van het aantal levend geborenen mot 1100 in vergelijking met dezelfde periode van het vorig jaar. liet sterftecijfer bedroeg voor het zelfde kwartaal 16y2 per 1000. Het aantal sterf gevallen overtref het aantal geboorten met 2378. FRANKRIJK. Doumergue getrouwd. Gistermiddag om twaalf uur is liet hu welijk voltrokken tusschen Gaston Doumer gue, president der Framsche republiek, en madaane Graves. dditschland. Do Volkspart ij voor herziening der credicton. De Rijksdragfractie der Duitsehe Volks partij hoeft gisteren tot laat in den avond vergaderd. De minister van buitenland- sclie zaken, dr. Curtius, beeft met onder brekingen de bijeenkomst bezocht. In het uitgegeven communiqué wordt verklaard, dat de Rijksdragfractie der Duit scho Volkspartij den politieken toestand heeft besproken. Zij zat na de publicatie der door do rijksregeering voorgenomen verordening en na de terugkeer van don rijkskanselier en den rijksminister van bui- lenlandscho zaken uit Engeland, opnieuw bijeen komen ter bespreking van den bin nen- en buitenlandschen politieken toe stand. Do partijleider, afgevaardigde dr. Dingcl- dey, zal lieden den rijkskanselier op de hoogte stellen van de houding der rijks- dagfractie der D. T. P. ten opzichte van do hangende kwesties. De communi stom ei schen bij- oenroepimg van den Rijksdag. De Communistische Rijksfractio heeft zich tot don voorzitter vain den Rijksidiag gewend met een schrijven, waarin zij on verwijlde bijeenroeping van den Rijksdag eischt oan de partijen in do gelegenheid1 te stellen zich uit te sproken over de voornemens van die rijksregeering. De rijksregeering, aldus zegt dit sehrij> ven, moet zich wegens haar reactionaire houding zoo spoedig mogelijk voor den Rijksdag verantwoorden. De communistische loden van het Se niorenconvent eischen onmiddellijke bijeen roeping van dit college, indien bijoenroo- ping van den Rijksdag geweigerd mocht worden. ITALIË. Het conflict tusschen Vaticaan en fascisme. Naar do ,,Osscrvatore Romano mede deelt liecft dio paus de curie kardinalen, gistermorgen bijeengeroepen, teneinde in zijn prive-bibliothoek te beraadslagen over de gebeurtenissen der laatste dagen en de betrekking, die deze hebban tot de later aan verdragen, bonovons over den stand der in dit verband ondernomen stappen, liet college van kardinalen hoeft zijn Naar het Engelsah van BERTA RUCK, door Mr. G. KELLER. 10) Het sinistere woord gevangenis zeide aan Sheila niet hetzelfdeals aan den man met de tralicvrees. Want om met derge- lijken afschuw behept te zijn, moet men or de ervaring van hebben. In tusschen had zij reeds ervaring wat het beteekende een haantje te zoeken. Dat was al ver velend genoeg, ook al had zijn op de gebruikelijke vragen niet behoeven te ant woorden wat zij thans als do volle waar heid zou willen' zeggen, zou moeten op biechten: ik heb mijn vorige betrekking op staanden voet moeten verlaten, om dat een kostbaar parelsnoer, dat aan mij was toevertrouwd, verdwenen was en mijn patroon meende, dat ik daarvoor verant woordelijk was te stellen. Er was trou wens niemand anders, die liet had kun nen wegnemen. Ik kan u niet medodeo- -len, waarom er geen onderzoek togen mij is geopend, of liet moest zijn, dat men mij vrij spel wikle geven, waardoor men hoopte, nieuwe bewijzen togen mij te ver krijgen. Vermoedelijk heeft men mij op vrije voeten gelaten in de verbeelding, dat zij aldus do toedracht der zaak tof klaar heid kunnen brengen. Ongetwijfeld zal u, wanneer u zich wendt tot mijn vroegere patroons, do firma Mackenzie en Moss, van haar wol do hoelo geschiedenis ver nemen. In het diep gevoel van haar an schuld, vond Sheila, dat de zaak toch! wel be strenge afkeuring over do excessen en zijn trouw en toewijding aan den paus uitge sproken. Voorts deelt het blad roede, dat in ver band met do huidige pijnlijke omstamdig- 1 leden do kerkelijke autoriteiten allo pro cessies builen de kerken hebben verboden. Officieel wordt medegedeeldUil tele grafische belichten, welke in het ministerie van binnenkmdsch ezaken zijn cmtvaaigen, blijkt, dat het bevel tot onmiddellijke ont binding der jeugdorganisaties, d.e niet di rect de fascistische parLij of het fascis- tsche ijeugdwerk steunen, zonder inciden ten is uitgevoerd. Voorloopig is de verdere strijd tusschen (do berk en de Italiaanse!» fascisten in zake de katholieke actie gestaakt, ten einde do roods aangevangen diplomatieke onder handelingen niet te vertroebelen. De j.Osservatore Romano" en do „La- voro Fascista" verklaren met zekere re serves, dat de polemiek wordt gestaakt a:n do werkzaamheden der verantwoorde lijke instanties niet te storen. Voor hot geval do polemiek evenwol gewenscht mocht zijn ter verduidelijking der opvat tingen zal dczie weer worden horvat. SPANJE EN PORTUGAL. Het resultaat der Spaansclic gemeenteraadsverkiezingen. Aan liet slot van don ministerraad van gisteren deelde de minister van binnenland sche zaken do resultaten mede van de Zondag gehouden gomecntcrandsverkiczm- gon. Volgens deze mededeelingen is de verdeeling van de 3653 omstreden gemeen teveriegenwoordigcrs, welker meerderheid bij de oorspronkelijke verkiezingen op 12 April monarchistisch was, als volgt: *975 socialisten en radicaal socialisten 757 liberale rechls-republikeinen, 461 ro- publikoinsche autonomistcn, 354 neutralen, 208 radicale republikeinen (partij van Ler- roux), 201 monarchisten, 699 kleine en kleinste politieke plaatselijke groepen. Na de gemeenteraadsverkiezingen is Bur gos de oenigo gemeente in Spanje, waar een monarchistische meerderheid is geko zen. Staking in Asturic. In hot steenkoolmijngobiod van Aslurie zijn gjsteren meer dan 7000 tot het syn dicaat Unico beboerende mijnwerkers in staking gegaan. Toen de socialistische ar- l>eiders weigerden dit vooiixeld te volgen, kwam het tot schielpat tijen tusschen beide partijen, waarbij oenige gewonden vielen. De gouverneur heeft troepen gendarmerie ontboden. Ook in Saragossa lubben de syndicalisten gepoogd de arbeiders tot sla king over te halen. Tot dusverre heiben daar 3000 arbeiders het werk neergelegd. BALKANSTATEN. Do verkiezingen in Roemenië. Do gisteren gehouden verkiezingen zijn to Boekarest zeer kalm veiloopen. Do deel name was bizonder gering. In enkele dis tricten zij'n slechis 25 pCt. der kiezers opgekomen. EGYPTE. Regcerings meer derheid bij de kamerverkiezingen. De verkiezingen voor de Egyptische ka mer van afgevaardigden hebben een rustig verloop gehad. Hoewel het resultaat nog niet bekend is, staat Ürans reeds vast, dat de regeering oen grooie inoerderheid treeft behaald. lachelijk was. Maar er viel waarlijk niet te lachen. Dat gevoelde zij toch ook dui delijk en nog dieper ter neer gedrukt dan te voren, betrad zij do uitgesleten tre den van de inrichting voor in betrekking zijnde jonge dames. Huissleutels werden er aan de bewoonsters niet gegeven en dus strekte Slreila de hand uit naar de eleclrisclie huisschel. Voor zij echter op den knop kon drukken, werd de deur open gerukt en zij was bijna omvergeworpen door iets groots en warms, iets massiefs en lomps. Het was een grooto, witte bul- hond, oen zonderling dier, dat, zijn rondo donkere oogen smachtend naar Sheila op heffend, met zijn stompje staart heftig be gon te kwispelen en nog heviger dan de straks genoemde bood=ciiapslooper begon te snuiven en te snuffelen. Maar Emma, riep op een toon van verwijt een der aantrekkelijkste vrouwen stemmen, die Sheila oo-it had gehooid, maar Emma. Emma was do naam van den reusachti- gen bulhond, over wiens harig lichaam Shoila Curtiss, terwijl zij totaal in gepeins was verdiept, bijna lang uit op het vloer zeil van den gang was gevallen. Emma's eigenares, een flink gebouwde vrouw, donker, knap van uiteilijk, die op zwierige wijze een langen, groenen man tel droeg en getooid was met een kleui hoedje, dat er erg Fransch uitzag, maakte op innemende wijze haar excuses o-nder bewering, dat de kleine portie hersens, welko het dier in zijn kop had, in de war was geraakt door de ervaringen welko zij in deze akelige, malle vereouiging had opgedaan. U zult hot met mij eens zijn, dat het oen dol malle veroeniging of stichting is, ging do vriendelijke, opgewekte stem van de domo aan den ingang voort, ter wijl zij de nog steeds snuffelende Emma aan het koord vast hield en mot vrien delijke nieuwsgierigheid, het meisje da,t voor haar stond monsterde. Ik meen te mogen vermoeien, dat u geen doel uit maakt vair deze veroeniging. Het spijt mij u te moeten zeegen dat dit wel liet geval is, antwoordde Sheï la, op een toon van droefheid, welke aan de andere niet ontging.^ Nu, al is dat dim waar, clan zal u me toch niet kunnen wijs maken, dat het voor u een tweede ouderlijk huis is, Ilet is oen afschuwelijke kippenren en niets anders, verklaarde deze verrassende dame, die voorbestemd was plotseling een VEREEN. STATEN. De moratoriumkwostie en de tocht naar de Chequers. Do correspondent te Washington van de Morning Post miefdt, dat de geruchten over de Duitscho poging ter verkrijging van een moratorium voor het niet beschermde deel van do Youirig-belalingcn in Amerikaanse!» kringen grooie verrassingen hebben gewekt, evenals liet feit, dat de besprekingen op Chequers tusschen de Duitsehe en Engel se]» ministers waarschijnlijk in hoofdzaak over herziening van het pirn-Young zullen loopen. Do leans dat deze pogingen in Ame rika een goede ontvangst zullen vinden, is niet groot, temeer omdat z-oo juist goble- ken is, dat do Amerikaanse!» begrooting oen tekort vertoont van een milliard dolkuj ten men roods nieuw» holastingon tot dek ring daarvan overweegt. Een leoning vai n achthonderd millioon dollar, liet departement van do schatkist te Washington stelde gisleqpn de inschrijving open -op eon looning tot dekking van liet tekort op die Amerikaanscho begroeting van achthonderd miUioen dollar, welke looning torens gedeeltelijk meet dienen tot aflos sing van do op korten termi|n gesloten! drie milliard doÜai-loeniing. Do leaning ver valt in dio jaren 1916 tot 1919. De rentevoet bedraagt 31/8 pCt. Een nader bericht meldt, dat do leening reeds ovextoekend is. BÏNNENLMÜ. Het, Koninklijk bezoek aan Parijs. Naar gemeld wordt zal de Koninklijke' Familie bij haar bezoek aan do Koloniale 'Denloo'nstelJing te Parijs vergezeld zijn van do volgende dames en liearon: Gravin van Lijnden van Sandonburg; Baronesse van Tuyl van Serooskerken; Freule D. van Tets; Baron en. Baronesse Denlinck; GraaE Dumonoeau; Baron Baud; Majoor Jlir. Dö Jonge van Elleinoet en Majoor Jhr. Laman, Trip. Prins Hendrik terug uit Duitsehland. Donderdag a.s. zal Prins Hendrik om 9.22 uur per trein uit Duitsehland! aan liet station to Arnhem aankomen en van daar per auto de reis naar Het Loo voort zetten. Oost-Indië. Groote belangstelling v.o.o.r J do K. N. I. L. M. rond- vluchten. Batavia, 30 Mei. (Anela Vaz Dias). Van do gelegenheid geboden door do IC N. I. L. M., tot het maken van een rondvlucht voor den prijs van f 5 resp. boven Modan, Soerabaja, Bandoeng en Batavia, werd door een duizendtal inlanders gebruik ge maakt, Vandaag en morgen wenden togen dezelfde condities dezo vluchten aangebo den boven Semarang. Het Iniandsch Vakvorb.o.n.d en li'et I. V. V. liet te So'o gehouden congres van het In iandsch vakverbond, dat 32.090 leden telt, heeft besloten tot aansluiting bij het Inter nationaal Verbond van VaLvoreciiiigingen, na redevoeringen van de leden der delegatie van het N. V. V. (Het IVolk). Ik meen te mogen vermoeden... vriendin in den nood voor Shoila te wor den. Aangenomen dat cr zoo iets Irestaat, als liefde op liet eerste gezicht, dan is cr ook zoo iets als sympathie op liet eer ste gezicht. Daarvan mocht gesproken wor den bij de ontmoeting tusschen Shoila en deze dame. Het meisje govoeldo zialï bij elk woord, dat zij sprak, steeds sterker aangetrokken tct haar. Haar stem was zoo friseh en jong als die van Sheila zelve en daarbij haddéze het fluweelige tim bre van een alt. Werkelijk eon stem om ,naar te luisteren, ook al sloeg zo wat vermakelijke nonsens uit. Hoor, welke ellende mij is overkomen. Op veizoek van de eigenares, bij wie ik logeer, neem ik Emma mee op de wan deling en ga te voet naar dit jammerliuis. Mijn voornemen is een oude vriendin, of liever een oude vriendin, die blijkbaar al leen bestaan om oen nijvere vrouw van haar kostbaren tijd to berooven, op to zoe ken. Ik had geschreven, had haar beloofd tiaar mee to nemen voor den luucli. Ik kom en zij is uit... Zij is uit. De mede- deeling daarvan wordt me in twee woor den gedaan door een Engelscho dienstbode met een grijs mutsje en met grijsgroeno kousen aan, die evenals de geesten in Dui zend-en één-Nacht in de schoot der aarde verzinkt voor ik haar kan verzoeken een boodschap over te hrengen... Ik zou tide boodschap kunnen over brengen, als u mij den naam van uw vriendin Wil zeggen. De dame met den bulhond beweerde, dat zij zeer goed begreep, tLt Slieila niet dweepte met do inrichting en zeker niet met dio juffrouw, eeu opzichtster of zoo iels en natuurlijk in tiaar soort een be wonderenswaardig wezen. Maar ik heb heel gooit op uw gezicht kunnen lezen, dat zij niet tot uw vriendinnen behoort. Het is vermoedelijk zoo'n juffrouw, die, al zit zo altijd in de badkamer wanneer oen andere dame cr juist gebruik vair wil maken, cr toch niet uitziet of ze ooit met zeep en water in aanraking komt. Nu, misschien wil u wel de vrien delijkheid hebben, vervolgde zij, na dit minzame fanlasiesignalement te hebben go- geven, haar mede te doelen, dat alleen mijn zeer ernstig plichtsgevoel mij naar deze van God verlaten inrichting heeft geareven, maar dat dit niet voldocndetot me zal spreken om nog eens hier te ko men. liet zou me ook niet mogelijk zijn, daar ik morgen met den eersten trein terugkeer...'Misschien is u wol zoo' vrien delijk en zoo verstandig alleen dit laat ste medo te doelen en over do rest het zwijgen te bewaren, zoodat u haar enkel mededeelt, dat ik naar Parijs ben ver- Dokken. Gaat u naar Parijs? viel Sheila haar haast na-ijverig in do rode. Hè, hoe heer lijk. Gevoelt u zooveel voor Parijs? Nu, ik ook. Zelfs al dwong mijn werk me er niet toe, dan geloof ik, dat ik er toch ging wonen. Ja, dat kostelijke Parijs is een vei le idol ij kxe stad. Vindt u dat ook niet? Of vindt u het enkel zoo'n praclit- stad, omdat het do oenige stad is waar men behooilijk kan eten? Ik weet het tot mijn spijt niet. Shoila kon cr niet toe komen van haar onbekende afsclieid te nemen, om baar vermoedelijk nooit weer te ontmoeten. Dio innemende stem, dat sprekende gelaat met grooto bruine oogen, die groene snfuitcl en dat sierlijke Fransohe hoedje, dat alles had haar sombere overpeinzingen voor oen oo'genblik op den achtergrond gedroingen. Terwijl zij de deur met de hand vasthield, liet zij er op volgen: Ik ken Parijs niet, ben er nooit geweest. De onverwachte ontmoeting hief een hand op, liaar wenkbrauwen gingen hoo-ger vim verbazing, tegelijk met bet timbre van haar stem, terwijl zij uitriep: Niet in Parijs geweest? Zelfs niet één keer in mijn leven. Dat is ongepeimiitecrd, verklaarde de dame op oohjkcn toon. Pak uw kof fer maar voor Parijs. Waint weet wel wat cr nu gaat gebeurenmorgen gaat u met mij mee naar Parijs. Met oen vroolijk en vriendelijk Itaclijo koek Slieila de dame, wier naam zij niet eens kende, in -het gelaat. Op dat oogen- blik had zij niet het minste vermoeden, dat wat de andero zcido, ook inderdaad zou gebeuren. Maar don volgenden moT- gen vertrok Slieila inderdaad met haar onverwachte vriendin... op weg naar Parijs. {Wordt vervolgd.\ Dete oonrast rerechgnt dugelfjlu, net uit» «ondering Tan Zon- en Feestdagen. Prijs per kw&risa! f 2.Iran to per poet f 2.50. PrjjB per treeks 15 cents,—Afion- derlijke numrasra i cents. Abonnementen worden dagelijks aangenomen, AdtertentiiSa foor het eerstvolgend num» mer moeten vèór ell uur aan het Bureau beiorgd arjn, 'e Zaterdags vóór uur. Ken bepaalde plaats tan adrertentiên wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COUR&NT *J„ 1QTQO Prijs der AdvcrtentiSn: tan 1—5 regels ItU. lïl/OO 1.55- iedere regel meer f 0.80; in het Zaterdagnufiimer 1—5 regels 1 1.80, iedere regel meer 10.35. Ueclamea I0.?6 pet regeU laoaesokostea 5 otr.; postkwitaolies 15 ets. Tarieven tan advertentièn bp abonnement tija aan het Bureau verkrijgbaar. Dagelijks worden tegen vooruitbc-laling Kleine Adrertentiên opgenomoD k I 0 50 t/m 15 woorden, f O 75 t/m 25 woorden Bik woord meer 5 cent tot een maximum tan 30 woorden

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1