HEI VOLKSENTSCHEID MISLUKT. Maandag 10 Augustus 1931* Het geheim van de heide. '1LM-GLIWSTERS. Interc. Te!. No. 503 en 68617. 84ste Jaargang. No. 19797 BUREAU LANGE HAVEN 141 (HOEK KORTE HAVEN). TEL, 68103 en 68617. Postrekening Mo. 5311, BUITENLAND. De Pruisrsche Landdag wordt niet ontbonden. Drie miilioen stemmen te weinig. De deelname onder de rechtsche partijen niet voldoende. De communisten werkten tegen. De gevolgen van de mislukking. liet .Volkscnlsclieid voor de ontbinding ,van den Pruisischen Landdag, dat gisteren gehouden werd, is oen mislukking gewor den. Volgens de officieuze tellingen was gis teravond om ongeveer 11 uur h'et voor- loopig eindresultaat als volgt; Stemgerechtigd waren 211.495.175'; Ja stemden, 9.793.603; Neen stemden 312.8S5; ongeldig, 384.143; totaal uitgebracht, 10.310.356. ,irVoor de ontbinding van den Pruisischen Landdag hebben dus gestemd 37 pel. van bet aantal stemgerechtigden, zoodat het .vcrcischte aantal bij lange na niet is be reikt, Bijna 3.000.000 stemmen ontbraken. Do volksstemming is te Groot Berlijn rustig verloopcn. Blijkens do tot half zes binnen gekomen berichten zijn in totaal 58 arrestaties verricht. Mccrcndocls betreft hot kleine overtredingen. Nergens was voel po litie gerequireerd. De verkiezingspropa ganda bepaalde zich' voornamelijk tot liet verspreiden van pamfletten. In vele stra ten zag men zwart-wit-roodo en nationaal socialistische vlaggen, zoomede transpa ranten met Ja. Ook in de andere districten is do stem ming rustig verloopen. Tc Broslau werd het tegen den slui tingstijd der verkiezingslokalen in de bin nenstad onrustig. Bij een botsing tusschcn communisten en nationaal socialisten wer den zes personen gearresteerd. Ook uit hel Bo-vensilezische mijngebicd worden geen incidenten van. betoekenis ge mold. Do verkiczingsb edrij v igh-eidwolkft in do eerste middaguren in verhand met de geweldige hitte was afgenomen, nam later op den dag weer oen meer levendig karakter aan. Te Hannover, llildoshcim en Osnabruck verliep do stemming, enkele incidenten daargelaten, eveneens rustig. Volgens mededocling van de politie te Keulen hocrschto ook daar tot de sluiting der bureaux rust. Van propaganda was op straat bijna niets le bemerken. Essen, meldt eveneens een rustig verloop der stemming in het gcheele Roergebied. Zaterdagavond is het in het stadsdeel Laar te ilamborn, tot een botsing geko men tusschcn communisten en Nazi's. Drie personen werden gewond, acht gearres teerd. Uit Dusseldorp, Frankfurt a. Main, Kas sei en Munster worden geen incidenten van beleckcnis gemold. Te Hallo moest de politie oonige malen ingrijpen, toen demonstranten oen optocht wilden formocren tegen hot Volkscntschcid. Eenige personen werden licht gewond. Do politie verrichtte eenige arrestaties. 'Als voorbeeld van do verdeeling dor uitgebrachte stemmen laten wij hieronder eenige stedelijk o uitslagen volgen. Stemger. Ja. Noen. Berlijn 3.378.515 1.043.929 33 650 Keuion 540.000 74.35S 1.812 Essen 433.900 113.289 3.794 Aken 313.593 15.889 591 Frankf. a. M. 428.078 94.472 2.328 Dusseldorf 366.773 91.476 1.981 Maagdenburg 221.729 73.203 6.605 Koningsbergen 220.200 87.444 2.517 Gteiwitz 70.264 23.72-4 1.325 Bcuthen 62.213 22.762 1.184 Stettin 191.512 61.430 1.682 Breslau 460.6S8 141.683 3.467 Uit het Engeisch van MORICE GERARD, door W. v. E.v. R. liet aantal stemmen, dat thans voor het ontbinden van den Pruisischen Landdag is uitgebracht, is minder dan het aantal stemmen, dat bij de laatste Rijksdagverkio zingen is uitgebracht op do partijen, die thans met den Volkscntschcid meegedaan hebben, liet is echter grooter, dan liet aantal voorstemmers van hot Volksbc- gehren, dat indertijd eveneens voor de entbinding van den Pruisischen Landdag werd gehouden. Men is vrij algemeen van ineening, dat een groot aantal communisten hot door de partij gegeven parool niet zijn nagekomen. Ook zouden er in verscheidene grooto ste den van iWest-Pruisea gisteravond geheime vergaderingen van communistisch,} afdce- lingon gehouden zijn, waarbij besloten is, dat niet zou worden deelgenomen aan den VolksentsClieid. In binnen- en buitenland heeft men den afloop van hot Volkscntschcid met oen zekere waardige kalmte tegemoet gezien. Slechts een enkel oogcnblik was do vreeze groot, toen de Pruisische rogeering, ge bruik makende van do noodverordening op do pers, do bekende circulaire tegen het Volksenlscheid aan de Duitscho bladen ver strekte. Ongetwijfeld mag men zulk een daad, achteraf gezien, van staatkundig standpunt bezien, niet te snol veroordcc- len, daar do propaganda door de recht sche paitijen de meer gematigde partijen als do Volkspartij cn den Christel. Volks- dienst, gedeeltelijk had. meegesleept. Slechts van journalistiek standpunt gezien kan dit gebaar verworpen worden, hetgeen dan ook door de grooto bonafide Duitsehe Waden gebeurd is. Het leek wel, alsof men in bot buiten land den uitslag voorzien had. Waren daar niet de Romeinschc besprekingen tusschcn de Duitscho ministers en Mussolini cn waren deze niet geheel vrijt van elke angst psychose, die oen dergelijk gebenren im mers gemakkelijk kan veroorzaken? Maaiaan de mislukking van het Volksenl scheid to wijten is, valt moeilijk to be palen. Onder do r-ochtscho partijen moet een zekere slapte in do partijdiscipline gccon slatcerd worden, waardoor een groot per centage stemmen is verloren gegaan. Dan moet er onder do communisten ook oen strooming geweest zijn om een overwinning van hun tegenstanders, do Nazi's cn den Stahlhelm, onmogelijk to maken, terwijl de deelname van de, op hot laatste oogen blik meegesleepte en reeds door een even tueole overwinning verblinde partij van Dingoidey c.s.,- zeer gering moot zijn go weest. Gezien van het standpunt der Rijksrc gcering kon de nederlaag der Nazi's niet op een gelegener tijdstip komen. Bri'ming is wederom een riem onder het hart ge stoken. En deze hulp hoeft hij dc-n laat ten tijd herhaalde malen gekregen van zijn tegenstanders, die keer op keer gevoelige klappen krijgen, waardoor Brüning's re- gcering slechts to steviger komt te staan Het mislukken van het Volkscntschcid is een toeken, dat nog steeds het aan tal „verstandige" menschon in Duilschlantl te groot is, om door hetzes van uiterst links of uiterst rechts dat verstand to verliezen. liet juiste begrip van do posi tie van Duitschland tegenover het huiten- land cn het zuivere inzicht van de goede 16} Intusschen had dokter Morpeth' zich van zijn das on regenjas ontdaan. Margaret ging hem zonder vertier sproken voor. Zij was angstiger, dan zij had willen toon-cn, maar misschien had do oude dokter dat wel ge raden. i Mice ontwaakte, toen zij binnentraden, en stak do Meine ronde armpjes, waarom de mouwen terug vielen, smeekend, naar luiar moeder uit, om zich te laten opnemen. Doch inplaats van haar moedor, tilde dok ter Morpeth lunar uit bod on zette haar op zijn knieën bij liet haardvuur. Kleine Alice kende hom hooi goed; an ders zou liet moeilijker zijn geweest haar dn de armen van don dokter te laten, in plaats van in die van haar moedor. Zander nood Mooze drukte en met on eindige tact voelde do-kler Morpeth haar Iden pols en haar droge huid, cn nam ten slotte haar temperatuur op. Maak een warm waterkruik Maar en log dio aam liaar voelen, zeido hij tot Margaret, terwijl ik haar iets geef om to fcaïmeeren, die arme kleine meid. Ilij wreef -onderwijl haar kleine vceljes tusschcn zijd grooto handen, terwijl hij ze maar hot vuur gehoerd hield. Daarna legde hij baar in bod terug, miengdo wat medicijn in een glaasje, dat hij uit z'ijm zak haalde, ®n gaf dio het kind in. Do kalmeeronde invloed vain hot voetjes .wrijven en de warmte van het vuur lutd- staalkundige verhoudingen in de politieke wereld, die ten nauwste samenhangen met den binnenlandschen politieleen toestand, hebben gezegevierd. Zij slechts kunnen Duitschland weer in do banen van de huidige internationale politiek brengen en zoo automatisch de waarborgen cn garan ties scheppen, dio door zekere regoeringen nog steeds goëisclit worden. Voor het snelle cn radicale herstel van Duitsch- lands financieelo en politieke jwsilio is zulks noodzakelijk. Botsingen te Berlijn tusschen politie en communisten. Gisteravond ontstonden op den Bulow- platz ernstige communistische relletjes. Tegen 20 uur waren in do uabijlieid van hot gebouw van de „Roto Fatino" eenige honderden communisten bijeengekomen, dia tegen d-e politie, die hen wilde verspreiden een dreigende houding aannamen. Dinar niet voldoende politieagenten aanwezig waren, werd versterking ontboden, To-en daarop do politie begon de communisten van hot plein to drijven, vielen plotseling uit eenige huizen scholen. Do kapitein vair politie AuLatif, werd door verschillende ko gels getroffen en gedood. Ook kapitein van politie Lonk word zwaar gewond, zordat hij kort daarop over leed, terwijl een derde politieman, wacht meester Wjllig zwaar werd gewond. Da politie, dio tot op dat oo-genblik zeer kalm was opgetreden, nam nu de huizen, waaruit gescholen was onder vuur. Dij het ontruimen van hot plein, vond men mid den op hot plein een man dood liggen. De schietpartij breidde zich nu verder uit tot do Prenzlaucr Allee, lot aan do Olivacr Strasse. Auto's met schijnwerpers verschenen snel ten tooneele, die daken -en gavels fel belichten, tcneindo verborgen communisten to verdrijven. Do galieolo buurt geleek op oen legcrkwartier in oor logstijd. Op de hoeken der straten stonden agenten met don karabijn in aanslag. Allo straten werden afgezet. Verscheidene com munisten werden gearresteerd. Kort voor 12 uur waren de ongeregeld heden beëindigd en was do politie den toestand volkomen meester. De Bulowplalz zelf ligt geheel verlaten. Enkele politieman nen slechts patrouille-eren er. Krachtige af declingen politie trekken door do omiig- gomlo stralen, dio systematisch worden af gezocht en met schijnwerpers worden ver dicht. Sedert middernacht word vooral hot Iïarl Li-ebknccht-huis, de haard der onge regeldheden aan een grondig onderzoek onderworpen, evenais do bureaux cn rc- dactievortrekkcn van de „Rotc Fahno", La ter in den avond is nog een vierde amb tenaar van politie gewond. Tot midder nacht waren in totaal 83 personen gear resteerd. Hot aantal slachtoffers van deze relletjes staat nog niet vast. Door de Schupo- wordt medegedeeld, dat voor zoo ver tot dusverro kon worden vastgesteld aan do zijde van do demonstran ten 1 doo-do en 16 gewonden zijn geval len. Iloe groot het tolaal aantal is, lean echter niet worden vastgesteld. Dat na de schietpartijen verscheidene communisten moeten zijn gedood, wordt als vaststaand aangenomen. Zij schijnen hun dooden en gewonden echter voor het grootste gedeel te lo hebben meegenomen. Volgens onbevestigde geruchten, zou liet aantal dooden 15 bedragen. ENGELAND. De Londensehe bankiers- commissie. Volgens den Manchester Guardian heb ben do onderhandelingen van do Londen sehe bankierscommissie met do Duitscho banken in zooverre -. oren ringen 'gemaakt, dat de voorwaarden voor oen overeen komst thans worden gedrukt en toegezon den zullen worden aan de belanghebbende firma's in de City. De voorn «arden zijn van dien aard, dat do Duitschcrs hierin bereidwillig hebben kunnen toestemmen. Mon hoopt lieden de toestemming der Fransche, Nederlandsche cn Zwitserscho belanghebbenden te lmbben ontvangen. DUITSCHLAND. Toeneming der werkloosheid. In de tweede helft van Juli is heiver- minderen van de werkloosheid tijdens den vroegen zomer, tot staan gekomen, liet aantal wcrkloozon is weer toegenomen met 20.000, zoodat thans in totaal 3.97G.000 peisonen werkloos zijn. VEREEN. STATEN. Do Duitscho schadevergoe ding s c i s c h e n worden inge willigd. Het ministerie van financiën zal waar schijnlijk de uitbetaling van 2 miliioen dollar, ter voldoening van do Duitsehe schadcvergocdingscischen vo-or tijdens den oorlog in beslag genomen Duitscho eigen dommen, reeds lieden doen plaats vinden. Het overblijvende bedrag, groot 18 mil iioen dollar, zal in den loop van de weel worden algorekend. ITALIË. De Duitscho ministers te 11 o m e. De besprekingen van do beide Duitscho ministers Briinitig on Curtius te Rome met Mussolini en den Italiaanschcn minister van buitoniandsche zaken, Grandi, zijn vol gens do oUiciecle communique's in vriend schappelijke toon gevoerd on hebben oen bevredigend resultaat gehad. Mussolini on Bri'ming hebben beide aan de persvertegenwoordigers hun gevoelens van vertrouwen in het herstelvan de don haar weer slaperig gemaakt. Margaret was spoedig terug mot don warmwaterkraik. Dokter Morpeth on do vader stonden naast elkaar toe to kijken, terwijl do kruik in bod word gelegd, en spoedig hadden zo de voldoening Alice in oen rustiger slaap te zien zinkon. Margaret bloef bij.het kind. George Man- son li-et den dokter uit. Margaret wierp haar man een blik toe, toen hij het vertrek verliet, dien hij ge makkelijk begreep. Ilij zeidoduidelijk: tracht uit to vindon ,wat hij er van denkt! Georgo beantwoordde dien blik met een knikje. Het was juist, wat hij van plan was te doen. Ach! Wat hoeft -do uitspraak vain eon doktor dikwijls veel te betoeko- tteni Zoodra zij alleen was knielde mrs. Manson naast 't bedje neer. Een van Alize's handjes lag vlak maast haar gezicht, want hot kind. w'Üde geen dekens ovor zich heen hebben, ion daar liet haardvuur hrandd-e, cn de nacht, hoewel stormachtig, niet koud was, word zij er niet wakker van. Margaret raakte het tot oon vuistje ge bakte handje mi-et aan, hoewel zij- er nam smakte, het in haar eigen hand te nomen en het met kussen te bedekken. Doch zij vreesde haar daardoor in liaar slaap te storon. Vurig baid zij voor het herstel van liaar lcind en toch luisterde zij onder het bidden angstig scliorp naar het geluid der stemmen beneden. Zij kon natuurlijk geen woord verstaan van wat or wtoidi gezegd; slechts hel gom-ompol van- mannes temmen drong Öoor den vloer van do kamer. Hoe gelukkig waren- zij geweest tó ge lukkig 1 Zij luidden van dat golulc genoten, zonder don Gever er van daarvoor lo danbon. Nu was er eerst dal cene ongeluk over hen gekomen en nu weer dit. Soms z-ijm do lesson, dio de zorg ons geeft, niet gemakkelijk te begrijpen, maar deze les scheen Margaret duidelijk en begrijpelijk genoeg. Terwijl Margaret hij het bedje geknield lag, stelde haar man alle vragen, die hij bedenken kon. Dakter Morpeüi liet wat medicijn voor zijn patiëntje achter en zei- de, dat hij don vo'gmulan morgen vroeg terug zou komen. Nu kon hij no-g niet zeg gen, wal hot kind had Alice's ziekte was van koortsachtigon aard, maar hij wist nog mi-el van wat voor soort. Misschien zou hij dat na vi-ox-on-twinlig uur kunnen uitmaken. Dokter Moipetk had zich verge wist, dat juffrouw Kcigwin de eenige per soom was geweest, in-et wie Meine Alice in aanraking was geweest. Zij liceft van haar ni-ots ave rgek ragen, merkte doktor Mo-rpoth op. Als er in het dorpsztokonliuis een besmettelijke ziekte bcerschto, zou het wat andere zijn. Zoo ver ik weet, is er mijlen in het rond geen koorts geval. Zeker is hot, dat ik er geen in mijn gebied heb, en dat is vrij uitge strekt Do dokter ging die deur uit, don storm tegemoet, en Mom in zijn sjees. De regen was wat opgehouden, maar die wind was nog zoor hevig en stormachtig. Georgo stond in d-o douropeming, m-et het vcdlo licht van de lamp en hot haard vuur achter zich, to kijken naar de lan taarns van de dokterssjoes, dio zich al verder verwijderden. Zijn -oogen volgden de lichten werktuige- vredclievende betrekkingen tusschcn Duitschland en Italië geuit en van hun verzekering blijk gegeven, dat de lange besprekingen tot voldoening van cide par tijen hoof! geleid. Hel officiecle communiqué, dat Zater dag gepubliceerd rs over het bezoek en de onderhandelingen van de Duitscho mi nisters luidt o.m. als volgt: Gedurende zijn oponthoud lo Rome heeft rijkskanselier dr. Brüning den chef der lialiaansche regecring uitgenoodigd te Ber lijn gast [e willen zijn van de Duitscho regecring. De chef der Italiaansoho regc-o- ring heeft de uitnoocliging van rijkskanse lier Brüning itr dank aanvaard, en zich voorbehouden liet tijdstip van zijn bezoek vast te stellen. In het verloop der besprekingen is de algemeone toesland van Europa diepgaand besproken en is men tot de erkenning ge komen van do noodzakelijkheid van een vertrouwelijke oir daadkrachtige samen werking van alle regeeringen ter overwin ning van de huidige moeilijkheden. Eveneens bestond er oensgezindheid over liet feit, dat liet noodzakelijk is alles te doen, opdat de a.s. ontwapeningsconfe rentie gunstige en tastbare resultaten in het belang van den vrede en van don eco- nomischen en morecten wederopbouw van do wereld zal hebben. Om 21 uur 40 Zaterdagavond zette de Al Capono, de meest beruchte „gangster" ter wereld, hoeft ge zegd nooit meer iets met de we reld van do misdaad te doen te willen hebben als hij weer uit do gevangenis woixlt ontslagen, en met een of andere -eerlijke com- mercieele onderneming lo zullen beginnen, Ilij verklaarde, dat hij zijn zoontje ver van de atmosfeer der onderwereld in een netto om geving wilde ziou opgroeien. (Reuter.) (Met verontschuldiging aan Speenhof.) 10 Augustus. Mijn lieve zoon, je vader laat je weten Dat hij zijn wild verleden wil vergelen; Wiamnoor hij ditmaal uil do bajes komt Is hel als eerlijk zakenman vermomd. Ik ga voortaan een eerzaam leven lijden 11c wil van nu af „gangs" en „gangster?" mijden, Dit volkje is mij op den duur te ruig, Behalve ik en Diamond is 't tuig. 'k Verlaat voorgoed d-o smokkelende hord-en, Ik wensch een droog Amerikaan te worden, Ik ga in drups of pepermuntjes doen In zijdon hemdjes of in pcetskatoen. M sta 'n ander niet moer naar z'n centert Ik zou aiog liever boordeknoopjes venten, Ik lioo-p, mijn zoon, dal je op mijn woorden lot: Op ons blazoen voortaan gon enkele sm-et! Als ik weer uit d-e bajes wond ontslagen' Ga ik m-o als eon gentleman gedragen, Er is bij mij geen whisky moer te koop Ik méld mo aan als lid der Blauwe Knoop Mijn leven wordt nu schoo-n en onbe kommerd, Mijn arsenaal dat breng ik naar d-o lommerd, Mijn mitrallcurs verliezen nu hun nut, Ook mijn revolvers en mijn zwaar geschut. Let op, mijn zoon, vanwaar govaien dreigen. Vermijd do „tube" wanneer je 'n bus kimt krijgen: Dual nimmer in de onderwereld af *i Is erg genoog, dat ik je 't voorbeeld gaf. Kijk uit, mijn kind, je kunt geen menscli vertrouwen Er is geen beter voorbeeld dan jo ouwe En liiermoo eindig ik, mijn lieve zoon, Ik bljf jo nette vader AL CA PO NE. lijk, zijn gedachten waren boven. Plotseling werd zijn aandacht getrokken door een beweging dicht hij hem, cn voor -een oogcnblik bekroop hom eon vreesolijk aingstgcvocl, hoo moedig hij o-ok was. Man son was van een Cormvaüsch geslacht, en als all evisschere was hij zoer bijgolocvig. Hij zag eon donkere goJaanlo muist zieli, hoewel hij niemand had hoeren komen. In den gespannen toestand van zijti zonuwe-n sch-con het Mansom toe, dat dit oen geost moest zijn uit oon andcro wereld. Moest bet kind dien nacht van hen heengaan? Was dit vreeselij-kc, donkere visioen, dat uit d-etn toron to voorschijn kwam, een wenk, cim hom voor to bereiden op het geen er over hon zou konren? Het ko-udo zweet brak hem uit en stond op zijn voor hoofd. Ilij sclirceuwdio bi ju aluid, doch zijn stem stoldo hom in do kod, sicchls eon onduidelijke kkrnk ontsnapte zijn mond-. J-o kijkt nogal angstig, maat! zeid-o een welbekende stem. Wie denk jo wel, dat ik ben? Ducros lachte niet hardop, maar zacht en heimelijk. George was di-o stem en dat lachjo gaan haten, doch nu hoorde hij ze met onuit sprekelijke verlichting. Bon jij het, Ducros? Ik moot beken nen, dut je mij oen schob gaf! Wat ter wereld doo je in zoo'n nacht buiten? Voor de Iwoodo maal in oen uur tijds vertelde oen bezoeker van „Do Klippen" dat hij om het weer niets gaf. - iWat kan mij liet weer schelen? Ik bcQi mocli van suiker, noch van zout. De wind zal mij niet wegblazen, daarvoor bon ik ta zwaar. Ik bob niets van een geost, wel Mains om? extra-irein van don Italiaanschen premier zich in bewoging, waarmede de Duitsehe Rijkskanselier en de minister van buiten- landsclie zaken, benevens hun gevolg, weer huiswaarts keerden. Tot aan den Brenner begeleidde graaf Baidoni van het Italiaan- sdic ministerie van builenlamdsche zaken de Duitsdie gasten. De minister van builenlamdsche zaken, Grand.1, was op het station aaanwezig om afscheid te nemen. Dit afscheid was bui tengewoon liartelijk. j Tijdens hun bezoek aan Rome hebben! Brüning en Curtius^' ook een bezoek ge bracht aan den Paus, dio hen in particu-" liero audiëntie ontving. j Da gewezen mijnwerker Was dicht bij George gekomen en gaï hem eeu stomp in de ribbon. Hij was van hot hoofd tot do waterlaar zen, die hom tol do dijen reikten, in oen oliejas gehuld. Als je 't dan weten wilt; eerst kwanil ik er uit om maar onze boot to kijken. Ik dacht, dat ik ze misschien niet stevig ge noeg zou hebben vastgelegd, want jo her innert je, dat je mij dat werkje overliet!, en ik bon or niet zoo aan gewend als jij. G-dukkig, dat ik liet dood, want het kleine duig was bijna losgeraakt. Ik geloof, dat ze nu wol veilig vast ligt. liet zou mij juist' nu, evonmin als jou, te pas komen, als ze was weggedreven.! Maar vertel eens, wie was die oude gek, die bier juist vandaan rood? Ik moest voor d-en duivel oon poos blijven liggen, terwijl het karretje langzaam hoon en woer reed! Ons Meine meisje is ziek. Diaroan liad ik vanavond zoo'n haast. Do dokter zegt, dat het oen of andere koorts is, Jeminee! Ik hoop om uwentwil, dat zo or door komt. Ze houdt niet van mij, (maar dat komt er niot op aan. Zogt, dat ik eon stoute man ben! Ik wil mo nic-t uitgeven voor een toonbeeld van recht schapenheid, dus moot ik er niet om geven, daarvoor to worden uitgemaakt Ik wist niet, dat het kind; je gezien! had, antwoordde George. En dan zou ze toch niet geweten hebben, wie jo was. Ze koiwl-o me blijkbaar genoog om mij to taxoeron. Misschien had zo hot van je vrouw. Ik geloof, dat die me ook niet mag l$deu. I -i (Ifordt vervolgd.). 1Dojo conrant Torsslijnt d i. gelijk», met uit- Bonfigting tan Zon- on FeoBtdageu. Ëö-*1 pet kwartaal 1 2.—; franco per post Prijs per week: 15 cents, Afzon- e nummers 4 cents. Abonnementen i dagelijks aangenomen. AdrorleritiSi" voor het eerfitïolgend num- 'iner 'moeton v44r elf unr aan uet Bureau beiorgd zijn, 'b Zaterdags vóór O uur. Een bepaalde plaats tan advertenties wordt niet gewaarborgd. SCHIEDAMSCHE COURANT Pr9« dep AdTertentlSntan 15 regel» t 1,55; iedere regel meer l O.SO; in het Zaterdagnummer 1—5 regels t l.HO, iedei» regel meer f 0.35. lteclainet f 0.'!5 per regel. lneaesokoaten 5cte.; postkwitanties 15 ets.. ïaneten van advertentiên bij abonnement »§n aan hel Bureau verkrijgbaar. ,'Jagelijka vrordon tegen vooruitbetaling Kleine Advertentién opgenomen 5 I O 50 i/ra 15 woorden, f 0.75 t/m 25 woorden. Elk woord meer 5 oent tot een maximum van 50 woerden in mwimwmniMi ui—in 11111111

Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1